Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
683. 099c0bed40 (válaszként erre: 682. - Deee12)
2014. aug. 3. 20:28

Szia, figyelj: a gyógyszert időben bevetted, a peteérés előtt voltál négy nappal,( ez még éppen a határán belül van a legtermékenyebb időszaknak) a tabletta 85 %-ban hatásos akkor is ha nem tapasztalsz semmiféle különös mellékhatást---ezek azok a tények amik amellett szólnak hogy nem történt baj.

Ha ne adj isten 2 hét elteltével se jelentkezik vérzés se semmilyen jele, csinálj tesztet a biztonság kedvéért, de szerintem nem lesz baj, főleg ha pszichésen is megpróbálod lenyugtatni Magadat. ( tudom hogy nehéz, anno magam is voltam hasonló helyzetben és irtóra paráztam de sose lett baj pedig az akkor kapható gyógyszer még messze nem volt ennyire hatásos ).

682. Deee12
2014. aug. 3. 15:40
Sziasztok! Sajnos velem is megtörtént a baleset,kiszakadt a gumi. Kb. 12 órára be is vettem az Escapelle tablettát, de én semmi mellékhatást nem éreztem fáradságon kívül. Ami a problémát tetőzi, hogy ez 27-én történt és 31-én elvileg peteérésem volt. Nagyon ideges vagyok már napok óta, mert nem tudom , hogy hatott-e a gyógyszer vagy sem, mert vérzésem még nem volt. Segítséget kérnék! Köszönöm!
2014. júl. 13. 09:51

Attól is sokban függ a vérzés megjelenése hogy a ciklusod hányadik napján vetted be a gyógyszert.

Most valószínúleg azért késik mert eleve progeszteron fázisban voltál ( mint mindenki menses előtt) erre bevettél a gyógyszerrel még egy lórúgásnyi progszteront, ami így csak lassan ürül a szervezetedből. Ezt az időt kell kivárnod, hogy mennyi az mindenkinél egyénileg változik.

A pecsételő vérzés elmaradéása amúgy se azt jelenti hogy terhes lenne az illető ,nyudodj meg, a havivérzés előtti napon a tüszőrepedés olyan ritka mint a fehér holló, gykorlatice 0 az esélye hogy terhes lennél, csak nyugi és türelem, előbb-utóbb meg fog jönni!!!!!

680. Zimit
2014. júl. 12. 23:51

Nagyon köszönöm a gyors választ!

Nem aggódnék én se, ha nem lett volna már escapellével dolgom - ám úgy egy éve már kellett használnom ezt a tablettát, és akkor rá 4-5 napra volt pecsételő vérzésem, a ciklustól függetlenül. Ennek az elmaradása aggaszt kicsit.

Tesztet vettem, de majd csak pár nap múlva teszek próbát. Addig meg várok :)

2014. júl. 11. 23:26

Szia, nem lesz baj csak azért nem jött még meg a vérzésed mert a tabletta alaposan belekavart a hormonjaidba.

Tesztet legkorábban az aktus utáni 2. hét elmúltával érdemes csinálni de a ciklusod előtti utolsó napon történő teherbe esésnek szinte nulla százalék az esélye, úgyhogy máris megnyugodhatsz.

678. Zimit
2014. júl. 11. 12:37

Sziasztok!

Július 1-jén történt a baleset, rá 12 órára vettem be escapellét. A doki nem is nagyon akarta felírni, mert a menzeszemnek egy napra rá kellett volna megjönni. Végül mégis bevettem. Azóta semmi, kis alhasi fájást érzek, de pecsételő vérzés se volt, csak színtelen folyás. Nagyon aggódom, hogy most mi lesz, mert már 10 napja késik a mensim. Mikortól lehet tesztelni? Volt már valakinek hasonló esete?

Nagyon örülnék egy kis megnyugtatásnak, kérlek válaszoljatok!

2014. febr. 25. 19:38

Nekünk 15-én volt balesetünk. Elszakadt a spermicides gumi, a párom viszont nem élvezett el, aztán rögtön mentünk a kórházba, ahol közölték velem (miután megkérdezték, mikor történt az aktus), hogy délután már nem adnak ki receptet. Szombaton???? Szerintem csak lusták voltak orvost hívni. Másnap vissza a kórházba, orvos megint nem látott, csak miután nagy nehezen harmadszori dörömbölésre kijöttek a nővérkék, a kezembe nyomtak egy előre legyártott receptet, amire azt mondták, hogy írjam rá az adataimat, aztán csókolom. (???) Rögtön kiváltottam, 24 órán belül voltam. Escapelle tabletta volt.

Aztán nekem se pecsételő vérzés, se ilyesmi, "csak" folyás és mellbimbó fájdalom meg az idegesség okozta folyamatos rosszullét, ami azóta végigkíséri a napjaimat, amióta megesett a baki.

Meg kellene jönnie most már a menszimnek, időszerű lenne, ma barna folyást tapasztaltam, és néha enyhén érzek valamit alhas tájon. 24-én tesztet végeztem, negatív lett, de megismétlem, ha továbbra sem lesz semmi. De mikor ismételjek? Arra gondoltam, hogy holnap reggel, és ha rá két napra sem lesz változás, akkor még egyet csinálok. A teszteket természetesen elteszem, ha kell, megmutatom orvosnak is. Borzalmas ez a várakozás, de a negatív teszt bizakodásra ad okot. Előtte 2 hétig nem aludtam.

X-Epil terhességi csíkot használtam, amiben 2 teszt van egy dobozban. Tapasztalatok? Próbáljak mást?

676. 099c0bed40 (válaszként erre: 675. - 11d71ac967)
2014. febr. 10. 06:09

Szia, igen, bele.

Ha egy hétnél többet késik akkor érdemes tesztet csinálni de nem lesz gond.

675. 11d71ac967 (válaszként erre: 674. - 099c0bed40)
2014. febr. 9. 20:45

Szia!

Köszönöm a válaszod. Remélem énis h nem lesz gond..bár még nem jött meg :S pár nap késés belefér?

674. 099c0bed40 (válaszként erre: 673. - 11d71ac967)
2014. febr. 6. 14:09

Szia!


Mivel a ciklusod elején voltál és bevetted a gyógyszert amitől volt egy kis vérzésed is, nagyon kicsi az esélye a terhességnek.

tesztet akkor csinálj ha a várt időben nem jön meg a vérzésed, de szerintem aggodalomra nincs okod, nem lesz baj.

2014. febr. 5. 21:07

Sziasztok, új vagyok.23 éves lány. Régen szedtem fogamzásgátló tablettát, már pár hónapja nem élek nemi életet,ezért abbahagytam, viszont volt 1-2 kalandom. A mensim utolsó napja január 11 volt. A legutóbbi alkalomkor megtörtént a baj ami jan. 13-án volt. Másnap elmentem a nőgyógyászhoz és irt nekem escapelle tablettát, 16 óra után vettem be (nagyon remélem hogy belefért az időbe). Január 14-én kezdődtek a tabletta mellékhatásai hányás, hányinger stb..Pár nap múltán megszűntek.

1 hét után volt egy kicsi vérzés is.Normális esetben a héten febr. 7-8 környékén kell lennie a menstruációmnak. Mennyi az esélye hogy terhes lennék? Csináltassak tesztet? Kétségbe vagyok esve :S Szeretném a tanácsotokat kérni. Köszi hogy meghallgattatok. Várom a válaszotokat.

2013. dec. 24. 20:50
Sziasztok,még új vagyok itt :)Az a helyzet,hogy dec.14-én a barátommal együtt voltunk,és bőven az orgazmusa előtt megszakítottuk az együttlétet.Igen,tisztában vagyok vele,hogy az előváladékban is van elegendő spermium a terhességhez.Az esetre rá,36 órával bevettem egy esemény utánit.Igen,azt is tudom,hogy ez sem teljesen biztonságos,csupán 85%.Én egyáltalán nem véreztem utána,és meg kellett volna jönnie 23-án,de semmi.Az elmaradt mensesem napján teszteltem,ami negatív lett.Azért 2 napra rá,azaz holnap megismétlem.Nem kicsit vagyok megijedve.Reggelente mérem a testhőmérsékletemet,ami tegnap és azelőtt 36.9 volt,ma viszont 36.5.Úgy tudom,a terhesség alatt jellemző a hőemelkedés.Mit gondoltok? Az értelmes hozzászólásokat előre is köszönöm szépen:)
671. 099c0bed40 (válaszként erre: 670. - Farkasanet)
2013. dec. 3. 07:04

Szia, nem így működik ahogy írod.

A helyetekben sokkal jobban figyelnék a gumira, ha ennyire rossz minőségű hogy mindig kiszakad akkor másik fajtával kéne megpróbálni.

Amennyiben pedig rendszeressé válik a nemi élet, mielőbb gondoskodni kell biztonságos fog. gátlásról--ami nem az Escapelle-- ha nem szeretnél terhes maradni.

2013. dec. 1. 15:49
Sziasztok..16éves lány vagyok,nemrég vesztettem el a szüzességem,nem figyeltünk a barátommal aznap amikor oviláltam és kiszakadt a gumi..rá 2napra bevettem egy eseményutánit,és még aznap megint együttvoltun,megint kiszakadt...azt olvastam hogy az eseményutáni tabletta hatása akár 120 óráig is él,tehát ha mi 12órán belül közösültünk újra akkor még erre is hatni fog az a tabletta amit bevettem? remélem értitek,segitsetek,kétségbe vagyok esve...
2013. nov. 8. 15:37

sziasztok!uj vagyok..és remélem kapok pár tanácsot vagy csak meghallgattok :)

a problémám a következő lenne:

2éve szedek fogamzásgátlót(tri-regolt).egy honapja antibiotikumot seek(szedtem),ezért óvszerrel is védekeztünk a párommal.a menszeszem okt25-én reggel még pecsételően megvolt,viszont estére már nem és szeretkeztünk.de a tblettát már 24-én este lekzdtem szedni.a baj ott kezdödött amikor este az aktus után észrevettük hogy a gumi kiszakadt.másnap elmentem a korházba é kaptam escapellát amit be is vettem,és mondta a nögyogyász h továbbra is szedjem rendesen a fogamzásgátlót.mielött megjön csináljak egy tesztet,de ö szerinte kizárt hogy terhes maradjak...szerintetek???azt is mondta hogy vagy megfog jönni rendesen(ami most jövöhét vasárnap lesz),vagy egyálltalán nem is fog megjönni...

2013. szept. 26. 09:02

Szia, igen, bőven belefér!


Üdv: E

667. Jocosos
2013. szept. 26. 08:27
Nagyon Köszönöm Szépen a válaszod. Úgy még belefér az időbe,hogy ma délután 3 óra körül veszi be? Még egyszer köszönöm válaszod!
666. 099c0bed40 (válaszként erre: 665. - Jocosos)
2013. szept. 26. 08:23

Szia, ebben az időszakban eleve nagyon kicsi a terhesség esélye, mert szerencsére nem a ciklus közepén van a barátnőd.

Ha még ma beveszi az Escapelle-t akkor meg még kevesebb lesz az esély, azt nem merem írni hogy nulla, de elhanyagolhatóan minimális, úgyhogy nem kell aggódni, viszont mihamarabb vegye be a gyógyszert.

Üdv: Eszter

665. Jocosos
2013. szept. 26. 07:57

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, Úgy jártunk a párommal, hogy menstruáció után voltunk együtt 3 nappal, és gumihiba lépett fel (a "hegyéhez" képest oldalt lyukadt ki, vagy 2 cm-re) és benne "mentem el". Ma délután megyünk Escapelle-t kiváltani.

Azt szeretném kérdezni mennyi lehet körülbelül az esélyünk a babára? Válaszotokat előre is köszönöm!

2013. szept. 6. 07:49
:) Szívesen.
663. makkandáré (válaszként erre: 662. - 099c0bed40)
2013. szept. 5. 17:40
Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadom :)
662. 099c0bed40 (válaszként erre: 660. - Makkandáré)
2013. szept. 5. 06:22
Szia, igen, ha még nem kezdted el akkor várj amíg az Escapelle-ben lévő sok progsztern kiürül a szervezetedből, és utána lehet folytatni a fog.gátlót tovább, folyamatosan.
2013. szept. 4. 23:48
Így visszaolvasva úgy tűnik hogy egy nap bevettem az escapelle-t és a fogamzásgátlót is, de csak az escapelle-t vettem be akkor.
660. makkandáré (válaszként erre: 659. - 099c0bed40)
2013. szept. 4. 23:46
Köszönöm szépen a választ:) végülis még nem kezdtem el szedni a gyógyszert, szóval akkor várok vele még egy ciklust.
659. 099c0bed40 (válaszként erre: 657. - Makkandáré)
2013. szept. 4. 09:44

Szia, érthetően írtad le, csak azt nem értem, hogy az Escapelle tablettával párhuzamosan miért kezdted el ismét a fogamzásgátlót is szedni.


Úgy kellett volna hogy megvárni egy ciklust, de most már mindegy... most azért vérzel mert a hormonjaid teljesen össze vannak kuszálódva.


Nem vagyok orvos, de azt javaslom hogy ha elmúlik a mostani vérzésed akkor mindenképpen várj ki egy ciklust gyógyszer nélkül ( más módon védekezve) és csak azután folytasd a fogamzásgátlód szedését.

Üdv: Eszter

2013. szept. 3. 16:04
Még az előző mondókámhoz hozzákapcsolnám, hogy ha nem szedem a fogamzásgátlót, iszonyatos hasfájásom van, most pedig semmi.
2013. szept. 3. 16:01
Sziasztok! 2010 óta szedek fogamzásgátlót. Augusztus 15-én vettem be az utolsó szemet. Augusztus 20-án pedig megjött. A szokásos módon rá egy hétre, azaz augusztus 23-án kellett volna bevennem az első tablettát a következő levélről, de a nőgyógyászom szabadságon volt, nem tudtam feliratni a gyógyszert, így nem folytattam a szedést, gondoltam kihagyok egy hónapot. Augusztus 26-án együtt voltam a barátommal, védekeztünk óvszerrel, de én mégis nyugtalan voltam, így szerdán azaz augusztus 28-án írattam fel a nőgyógyászommal escapelle-t amit aznap bevettem, és fogamzásgátlót is. Tegnap elkezdtem vérezni, ami még ma is elég erősen tart, de a következő menstruációmig még kb 2 hét van hátra. Akkor ez most a rendes menstruációm lehet és elkezdjem szedni a fogamzásgátlót vagy még várjak vele? Remélem nagyjából érthetően írtam.
2013. szept. 3. 15:44

Sziasztok,

nekem kb. 10 napja kellett bevennem egy Escapelle-t egy óvszerbalesetet követően. Elvileg holnap kellene, hogy megjöjjön a menstruációm, de két napja elkezdett először kicsit véres, majd erősen barnás folyásom lenni. Ma délelőtt úgy fájt a hasam, mint máskor a menstruációm előtt, és a barna folyás valóban át is váltott piros, véresbe, de sokkal kevesebb, mint ilyenkor szokott. Kezdjek el aggódni, vagy ez normálisnak tekinthető a tebletta után? Egyébként enyhe PCO-m van, így a ciklusom sincs mindig rendben...nagyon aggódom, nem jönne most jól egy baba. Köszi a válaszokat előre is!

655. 099c0bed40 (válaszként erre: 654. - Kisvandus)
2013. szept. 2. 09:52

Szia!


Igen, lehetséges hogy a tablettában lévő magas progeszteron szint miatt a hormonális ciklus még nem rendeződött, de 3 hónapon belül szinte biztos hogy spontán beállnak a normál vérzések.


Üdv: Eszter

2013. szept. 1. 23:49
Sziasztok! Nálam is baleset történt. A nőgyógyászom escapelle-t írt fel amit be is vettem időben. Semmi tünet nem jelentkezett és a menstruációm rendes időben megjött július 23-án. A ciklusom általában 32 napos, azonban még nem jött meg mindig. Lehetséges, hogy még mindig a tabletta miatt lenne felborulva minden?? Tesztet csináltam már de negatív lett. KÖszi a válaszokat előre is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook