Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


53. 099c0bed40 (válaszként erre: 52. - Lilflowerke)
2009. szept. 13. 18:28

Szia, ha a ciklusod elején vagy (ahogy írod), és ráadásul ennyire gyorsan sikerült is bevenned a tablettát, akkor nagyon nagyon kicsi az esély a terhességre.

Ne aggódj.

2009. szept. 13. 17:50

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, a barátommal tegnap este voltunk egütt és kiszakadt az óvszer. . . egyből rohantunk a sürgősségire kaptam Escapelle tablettát kb 2-3 órára az esemény után vettem be. A menstruációmnak 10. -én lett vége(2napja...)!Szerintetek mennyi az esélye, hogy teherbe essek? Nagyon aggódok, egyébként 3hónapja már vettem be 1 Escapellet!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

51. 099c0bed40 (válaszként erre: 50. - Dorottyaa)
2009. szept. 12. 14:32

Szia, nem kell izgulni, az Escapelle-ben nagy adag progeszteron van, ami okozhat akár 1-2 hónapig is pecsételő, vagy erősebb vérzést.

Ha nagyon erősen és több napig vérzel, akkor nem árt megmutatni Magadat orvosnak, egyébként türelem, amíg a saját hormonjaid működése helyre nem áll.

2009. szept. 11. 21:01
Már irtam korábban is, hogy nemakart megjönni amensim a tabletta bevétele után, de aztán felvilágositottak h nemis kell megjönnie. . . csak aztán pár napra rá mégiscsak mejött, de csak 2naig volt erős, a többi meg szinte semmi, aztán két napra teljesen elmult. Most tegnap ujra megjött, egyhéten belül. . . UJRA Rávan irva a betegtájékozatóra hogy vérzészavarral jár. . . na de ennyire? nemtudom mit kellene csinálnom, gondolom ez még a tabletta hatása lehet, de mikor megy ki? mikor áll vissza újra a régibe minden? Eléggé izgulok, mitől lehet ez. Írjatok! Köszi elöre is!
2009. aug. 29. 15:45
Köszönöm a segítséget!!
48. cézé
2009. aug. 27. 17:34

Dorottya, nem kell megjönnie utána, rendes időben kell érkeznie a vérzésnek, ez rajta van a betegtájékoztatón is.


Nekem egyébként, jelentem, bevált:)

2009. aug. 27. 15:53
Sziasztok! Én a barátommal voltam és akadt egy kis komplikáció..kivette,de nembiztos hogy éppen időben, úgyhogy elmentünk venni escapellét, amit beis vettem kicsit több mint 24 órára rá, tegnap. A mensim nem teljesen két hete volt,és nincs is teljesen beállva időpontra,olyan 40pár naponta jön meg, szóval még addig rengeteg nap van hátra. A tablettának semmilyen hatása nemvolt nálam, pedig már eltelt 24 óra a bevétel óta, és úgy tudom hogy ilyenkor 24 órán belül kb meg kellene jönnie a menstruációnak.De nekem sehol semmi, mellékhatás sem volt. Szerintetek kellene aggodnom? Vagy ez természetes?
46. 099c0bed40 (válaszként erre: 43. - Cézé)
2009. aug. 16. 08:13

Szia, nem tudom ez melyik nagyvárosban történt, de akárhol is, döbbenet hogy mennyire szemetek voltak Veled!!!!!( kivéve azt a civilruhás Dokit a végén.)

kíváncsiságból az előbb felhívtam a helyi gyógyszertári ügyeletet és megkérdeztem hogy kiadják-e recept nélkül, a válasz az volt hogy minden további nélkül, hisz úgysincs rajta támogatás, teljes áras készítmény.

Ezek után rohadt kíváncsi vagyok arra, milyen rendelet az , amelyet ennyiféleképpen értelmeznek.:(

45. diegóóó (válaszként erre: 43. - Cézé)
2009. aug. 15. 22:48
Ez tényleg nagyon szomorú,hogy így állnak az emberhez.Nekem szerencsére ilyen nem volt.Nagyon kedves volt az orvos.Be sem kellett mennem.Elmondtam,hogy mi a gondom és már jött is ki a recepttel.
2009. aug. 15. 22:35
Cézé nem gondoltam volna, hogy ennyire kedvesek és segítőkészek az emberek :S
43. cézé
2009. aug. 14. 17:29

Sziasztok.


Nekem pár napja volt szerencsém a tablettához.

Becsúszott egy kis hiba párom és köztem, azonnal billentyűzetet ragadtam, utána néztem, hol lehet beszerezni, nyaraltunk éppen, messze a saját orvosaimtól. Van egy telefonszám (30-30-30-456), itt lehet tájékoztatást kérni a dologról. Egy nagyon kedves doktornő felvilágosított, többek közt arról is, hogy a felíráshoz NEM kell vizsgálat, és azt BÁRMILYEN orvos felírhatja, háziorvos, ügyelet, stb.


Felhívtam azonnal a nagyváros összes ügyeletét, mindenhol azt mondták, csak nőgyógyász írhatja fel.

Ezután felkerestem a városban egyik kórházában működő sürgősségi nőgyógyászati ambulanciát, ami éjjel nappal üzemel. Épp egy paciens sem volt, ehhez képest fél órát kellett várakozni egy "kedves" nővérke társaságában, aki annak ellenére, hogy előtte felvette az adataimat, többek közt a foglalkozásomat, bíró, amit az erre szolgáló igazolvánnyal alá is támasztottam, folyamatosan megjegyzéseket tett a helyzetemre. Nem azért mondom, hogy ez alapján kellene emberi módon foglalkoznia velem, na de akkor is....

Jön az orvos, azonnal közli, vetkőzzek. Mondom neki, el lehetne ettől tekinteni? Nem. Mondom jó, akkor adjon pár percet, mert erre nekem készülni kell lélekben. (idegen orvos, ráadásul férfi...) Erre az orvos kezembe nyomja a tajkártyám, és közli, hogy erre neki nincs ideje, el lehet távozni, felállt, viszontlátásra és otthagyott.


Ezután betértem pár gyógyszertárba, elég kedvesek voltak, és ott is azt mondták, hogy ezt felírhatja a háziorvos is...viszont semmi pénzért nem hajlottak arra, hogy vény nélkül kiadják...


Ezután a város másik nagy kórházát kerestem fel, nőgyógyászat, recepció, közli a nő, hogy itt csak azt fogadják, akinek van beutalója, és igen, ez a gyógyszer vizsgálat köteles, de mivel nincs beutalóm, viszontlátás.

Ekkor megszólalt egy férfi, aki a beszélgetésnél jelen volt, és mint utólag kiderült, orvos, hogy maga képes lett volna elküldeni a kisasszonyt?? (mármint engem) . Aztán gond nélkül felírta, és újabb megerősítésként elmondta, hogy bármilyen orvos felírhatja, a vizsgálat meg felesleges.


Bevettem, este kicsit fáradt voltam, meg enyhe fejfájás, de az reggelre elmúlt.

2009. aug. 14. 16:02

Sziasztok!

Én 2hónapja vettem be az escapelle tablettát,mert megszakitással voltam a barátommal,a gyógyszert miután beszedtem 3 napig barnás volt a vérzésem,de azóta nem jöt meg normálisan. Terhességi tesztet is vettem,és nem voltam terhes.Csak az a gond, hogy azota voltam mással is,akivel szintén megszakitással védekeztünk, ez egy hete volt.Tegnap voltam nőgyogyásznál, és a vizsgálatok egy hét mulva derülnek ki.Nagyon ideges vagyok.

41. diegóóó (válaszként erre: 40. - F6b212c746)
2009. aug. 5. 22:52
Örülök neki!Tuti hogy minden rendben lesz!
40. f6b212c746 (válaszként erre: 39. - Diegóóó)
2009. aug. 5. 22:43
Ma este már véreztem:)Most már sokkal jobban érzem magam...Így már nagyobb az esélyem,h. nem vagyok terhes.
39. diegóóó (válaszként erre: 38. - F6b212c746)
2009. aug. 5. 22:40
Én a 12. napon voltam és kb. az idő is megegyezik a tiéddel.Nyugi!Ne idegeskedj mert majd attól nem fog megjönni rendesen.:)
38. f6b212c746 (válaszként erre: 37. - Diegóóó)
2009. aug. 5. 13:16
Köszi a választ.Azért amíg nem jön meg aggódni fogok:( Szerinted baj az,h. a 13.napon voltunk együtt és kb.16 óra múlva vettem be?Vagyis peteérés körül lehettem(igaz,még idejében észrevettük,h. kiszakadt a gumi,de egy kis előváladék ment be,az tuti)...
37. diegóóó (válaszként erre: 36. - F6b212c746)
2009. aug. 5. 12:47
Én sem véreztem.Pár nappal hamarabb jött meg,de más nem volt.Mondjuk volt hasmenés egy kicsi émelygés,gyengeség.Ne aggódj!
2009. aug. 5. 12:32

Sziasztok!


Szerintetek normális dolog az,hogy 5 nappal ezelőtt bevettem az escapelle-t és nem véreztem egyáltalán?Tegnap este óta görcsölget nagyon enyhén a hasam és ennyi....Járt már valaki így?Elvileg 18-án kéne megjönnie.

35. aabbcc77 (válaszként erre: 33. - Barbizon)
2009. márc. 31. 07:16

Szia!


Ezt nekem privátba írtad,akkor hogy jelenik meg itt?Na mindegy,de privátban már rendeztük.

34. 108f0209e1 (válaszként erre: 33. - Barbizon)
2009. márc. 8. 11:08
Azt mondják, hogy ha erősen jön meg vagy legalábbis a szokásos módon akkor nem lehetsz terhes.
33. barbizon (válaszként erre: 10. - Aabbcc77)
2009. márc. 7. 01:22
Szió.nekem lenne ey olyan kérdésem,hoy ha én egy fiúval hétfő hajnalba együtt voltam,ésmé hétfő este bevettem az Escapelle-t és nem volt mellékhatása.Rá 4-5napra megjött.Az jó?Az már azt jelenti,hoy nem vayok terhes?és hoy akkor utána rá 4-5 napra mejött,azután még sokat késhet??ha már rá 4-5napra mejött attól még fent állhat az esélye hoy terhes legyek?Időbe vettem be a tabit.Szerinted?kérlek irj üzenetet nekem.Köszönöm szépen
32. aabbcc77 (válaszként erre: 31. - Launiqua)
2009. márc. 5. 18:32

Szia!


Épp akartam írni,hogy az Escapelle kicsit tolhat vagy rövidíthet a ciklusodon.De a lényeg,hogy megjött és nincs semmi baj.Most már megnyugodhatsz.

2009. márc. 4. 22:49
jaajj annyira örülök, végre megjött!! mint kiderült, az escapelle zavart be a ciklusomba, nah de sebaj. szép napot!!
2009. márc. 1. 16:56
Köszi Lappangó lepke a gondolataidat! Igazából már a gyógyszer előtt kellett volna h megjöjjön, de amikor legutoljára voltam pasival, azután mindig megjött, nem volt semmi baj. Még várok, aztán a végén orvos lesz belőle.
2009. márc. 1. 11:35
Ja és ehhez a vérzésesdihez nem tudok mit hozzá szólni, de sztem azt se ártana megnézetni dokival.
28. 108f0209e1 (válaszként erre: 26. - Launiqua)
2009. márc. 1. 11:35

Szia!

A hasgörcs simán lehet mellékhatás is vagy, ha amúgy is görcsölsz mensinél, akkor annak az előjele is. Nekem sem volt pecsételés, normális időben jött meg. Addig ne aggódj, amíg a mensinek nincs itt az ideje. Az a legokosabb, ha kimarad akkor tesztelsz vagy doki. De ahogy utána néztem elég ritka, hogy valaki terhes legyen, ha ezt bevette.

Remélem nem lesz gond. (:

2009. febr. 27. 13:38
jah és már 2 napja kicsit görcsöl a hasam
2009. febr. 27. 13:28

Sziasztok!

Hát nem tudom, hogy most mi van velem, de én hétfő este vettem be a gyógyszert, semmi mellékhatás. Nekem azt mondta az orvos, hogy 3-4 nap múlva pecsételő vérzés lehet. Péntek van és nálam ilyen se volt.

Jan 21én voltam nőgyógyásznál rákszűrésen és akkor nem tudom mi történt, de véreztem úgy mint amikor az ember megvágja az ujját. Pár nap múlva, 24én meg is jött. Jan 31én lettem volna a barátommal, de abbahagytuk már az elején, mert ugyanúgy kezdtem el vérezni, mint előtte az orvosnál. Pár nap.. 3-4 nap múlva 2 napig barna folyásom volt, ez a ciklusom 18. napján volt. Utána 23án este vetem be az escapellét. De azóta se jött meg. És nem tudom miért!!!! Azt olvastam a barnáról h lehet terhesség jele is, de szervi baj is okozhatja. De én a mostani vasárnap előtt hónapokig nem voltam senkivel sem.

Remélem csak a vizsgaidőszak, egy kemény szakítás és az idegesség, jah és ez a sürgősségi az oka....!!

Kérlek titeket, ha tudtok vmi okosat mondani, osszátok meg velem!

Köszönöm

2009. febr. 24. 14:45

Sziasztok!

Hál' Isten ma megnyugodhattam, normális időben jött meg csak sokkal jobban fájt, mint szokott :S De ennyi azért belefér.

Launinqua az álmosság nekem is meg volt, de az, hogy a derékfájás meg az alhasi fájdalom a gyógyszertől volt-e egyáltalán nem biztos, csak feltételeztem. Egyébként biztos több olyan ember van, akinek nincs mellékhatása, mint akinek van.

Remélem veled is minden rendben lesz.

2009. febr. 24. 10:28

Sziasztok!!

Hát nekem lehet, hogy szükséges volt, lehet, hogy nem, de elmentem felíratni az Escapellét, biztos ami biztos alapon. Mert mikor befejeztük barátommal a dolgot, és...bocsánat a kifejezésért..szóval amikor kihúzta, akkor a gumi bennem maradt úgy, hogy a vége kint volt, csak nem tudtuk h folyt-e ki belőle vmi, így mondta, hogy inkább menjek el orvoshoz, úgy a biztos. Ez volt vasárnap este és én hétfő este 8kor be is szedtem, így kb 24 órán belül bevettem. Előtte még vacsiztam és vettem be hányás elleni gyógyszert is, hogy még véletlenül se jöjjön ki belőle. Nem is volt tőle semmi bajom. Nem tudom, lehet én aggódom túl, de nekem nem volt semmilyen mellékhatása sem,csak álmos voltam és aludtam reggelig, aztán egy kicsit fáradtnak, nyomottnak éreztem magam. Van még vki, akinek nem volt mellékhatása??

köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook