Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
398. poci19
2009. nov. 14. 13:47
olvasd el a beteg tájékoztaton van olyan hogy kerülni a túlzott alkoholfogyasztást. de azért ihatsz.:D csak ne minden nap:D
2009. nov. 14. 13:26
hú hát én azért szoktam inni :/ jó, azért nem vagyok alkoholista, ne úgy képzeljétek el :D de előfordul velem is a hétvégi bulizásokkor. amúgy mi baj lesz, ha iszok gyógyszer szedése alatt? amúgy családtagok szerint (akik ritkábban látnak) hízott az arcom :D nem baj, ez még belefér, amúgy is vékonyka voltam. én is csak fáradékony vagyok, a többi mellékhatást szerencsére nem tapasztaltam. de most ezzel az alkoholfogyasztásos dologgal megrémisztettetek...
396. 07e4d2b91a (válaszként erre: 395. - Poci19)
2009. nov. 14. 12:38
Nekem néha fáj a hátam. Nem tornázok mióta szedem, attól van. Csak görnyedek a gép előtt.
395. poci19
2009. nov. 14. 10:57
sziasztok. az orrom nekem sem vérzik.csak mikor kifújom néha véres. dehát nem zavar. most szedem 2hónapja és mindenki dícséri az arcom. mostanába hátam fáj kicsit nemtudom lehet a gyógyszertől...de kibírom nem vészes.nektek nem fáj/fájt? alkoholt mértékkel szerintem lehet inni de ne minden héten:)
394. 07e4d2b91a (válaszként erre: 393. - Bd5042d995)
2009. nov. 14. 10:49

Szia!

Én fáradékony vagyok, de ennyit kibirok az arcomért. Ha arra gondolok, hogy soha többé pattanás, ez már semmiség. És ha leállunk elvileg minden a régi lesz. A szemed kiszárad, ez a tájékoztatóban is van. Szemcsepp jó rá, használom én is. Nekem nem vérzik az orrom, de amit kifújok néha véres szinű.

Voltam bulizni, ittam is egy kicsit, de másnap hánytam. Soha többet!!! És betartom inkább, nehogy rossz legyen a vérképem, és le kelljen a szedéssel állni. A szájam száraz, de elviselem, ezen kívül és hogy fáradt vagyok, semmi gondom.

2009. nov. 13. 23:29
Ez egy fórum !! én meg egy nagy levelet írtam.na bocsi ha valakit zavart de csak most láttam mennyi..
2009. nov. 13. 23:25

Helló Mindenki!

sokat gondolkoztam h regisztráljak én is ilyen fórumokra ahol az emberek beszélhetnek a problémáikról!na mondom jó mostmár itt az idő:)

szeptember végén kezdtem, el szedni én is a roaccutant(de itt ki se kell írni hiszen mindenki tudja miről van szó)

na szóval szedtem egy doboz 10mg-ost, és egy doboz 20-ast az első hónapban reggel és este, azt követően pedig reggel 20-at és este is 20-at.Javúlgat is nem is az a baj.Az első hónapban csak annyi volt, h sokszor vérzett az orrom de mondta a doki, h kivan száradva ott is a bőre az embernek.Na kezdtem hozzá alakalmazkodni és a második hónapba ritkán történt ez meg, h csak új eleredt.Tiszta öröm boldogság monnyuk az arcom még nem javúlt ,de nem nyávogtam.

A második szedése közben pedig előfordúlt sokszor szédűltem a fejem fájt és a szememmel is homályosan láttam de leginkább a jobb szememmel volt ez,és nyomó érzés is sokszor volt mintha kiakart volna esni.

Na elmentem a szemészetre h nem -e valami bajom van,kezdtünk aggódni ,h az agyammal van valami.

Mondanom se kell ,h a szemem világa ép.Javasolta szemész nézzem meg, h a gyógyszer amit szedek nem -e okoz valami ilyen mellékhatást.Persze már többszőr elolvastam de ez elkerűlte a figyelmemet ,h ez is előjöhet.Na elkezdtem aggódni ,ma pedig voltam a dokinál és mondja, h lekell állni.Én pedig mondom ,h de szinte az utóbbi egy hétben nagyon sokat javúlt ,simúlt nem nagyon jönnek elő most újjak(pessze nem azt mondtam ,h gyönyörű ,mert még mindíg a hajamat belelógatom az arcomba, és úgy teszek mintha a fülemet birizgálnám ha valaki mellett elmegyek csak ,h ne lássa az arcom:)

Na de arra nem gondoltunk ,h a gyógyszer miatt lenne.

És mondom neki, h azóta van ez így mióta megvan emelve napi 2*20mg-ra.(és most akart még emelni rajta napi 50mg-ra)Na és akkor mondom ,hogy legyen újra csak 30.De látom van itt aki csak 20 at szed,és mondja mennyek vissza 5nap múlva.Jajj nagyon remélem ,h nem lesz semmi baj mert tényleg azt mondja ,h nem tud más gyógyszert ami letisztítaná.Rengeteg kencét vettem és elég drágák is voltak.

Szóval azért írtam én ezt a kis kórismeretet le ,h ha valakinek van ilyen szédelgéses szem nyomásos mellékhatása az írja már meg ha lehetne.

Ja igen ez a száradás ez nagy téma itt úgy látom .

Na a tesóm is szedte már jónéhány éve és kezébe kerűlt valahogy a Vaselin albium(asszem jól írtam le) nevű krém(Másnéven sikosító:)Nem kell megretteni a nevétől.Komolyan! Igazán magas ára van kb 100 ft lehet olyan patika ahol 150:) és ott keverik ki a gyógyszertárban.50gr körűl és nagyon sokáig elég .Szép fényes a szája az embernek tőle:)nem kell sok belőle egyszerre mert kicsit folyóssá válik a testünk melegétől.

Na még egy kérdés nem merek menni bulizni a képem miatt , ez van de úgy látom mennek itt az emberek.

Másik azt mondja a tájékoztató, h alkoholt nem nagyon kellene inni vagy a mértékét csökkenteni.A doki pedig egyenest megtíltotta , hogy semmi képpen .Én meg persze magamban ,h akkor egy félévig nem iszok semmit..???pffff.Nehogy azt gondoljátok ,hogy annyira iszok de azért csak ha elmegyünk valahova (méginkább ha majd szebb lesz az arcom:)és kicsit csak iszik az ember.Szílveszter is itt lesz.Meg csak 22 éves vagyok szertnék még menni:)

Na majd erre is írjatok már valamit.Van még egy kence Dalacin T(szerintem hallottatok is róla)2 változata van a csípősebb ,meg az emulzió (ez ilyen fehéres színű lé)ezek arra jók, h a pirosságot csökkentsék(meg , hogy november van már ahogy olvasom mindeki benne van a javulgatós részben és nem kell szárítani lefele a pattanásokat) és télleg jók (pedig én nem nagyon bízok ilyenekbe ,amennyit már elhasználtam)..De lehet nektek is írt fel a doki.Nem is drága 7-800ft körűl van 1hónapig elég is.

Ja én úgy szoktam magam a tükörtől távolt tartani,hogy nem kapcsolom fel a közeli villanyt és akkor nem látom őket és nem esek neki nyomkodni ,mert azt hiszem ha kinyomom akkor elmúlik ezzel szemben meg lehet begyúllad.

Na kicsit hosszú lett...Remélem találtok benne jó dolgokat és a szédelgésre valamit írhatnátok:)

Köszi szijasztok.

2009. nov. 13. 10:13

Lassan a második doboz Roát szedem napi 20mg-ot. Mindenkinek tudom ajánlani, nagyon szépen javul az arcom, már alig van 1-2 pati.Semmi drasztikus mellékhatása nem volt csak kivül h kiszáradt a szám nagyon. (azonkivül max annyi h picikét hizott a pofim , de ezt lehet h fgátlónak köszönhetem...picit be is pánikoltam tőle)amit emlitettem is.



Lényeg a lényeg h merjétek elkezdeni nyugodtan, egy kis idővel meglesz a hatása. Egyébként bőrgyógyászom azt mondta nekem h ha ez nem segit akk más nem (az egyik leghatásosabb gyógyszer ilyen problémákra). És emellett rendszeresen tisztitsátok az arcotokat legalább 3lépésben ( arcmosás, arctisztitó, hidratálókrém) reggel (alapozó alá is) és este!! Ezek nagyon fontosak.

Mindenkinek sok sikert kivánok! És kitartás!(még akkor is mikor olyan érzésed van h mindenhol takargatnád az arcod..:az szőrnyű egy érzés :S ) =) Meglesz az eredmény:D puusszi. sziasztok!

390. 07e4d2b91a (válaszként erre: 389. - Kalánka80)
2009. nov. 11. 14:45
Szia! Én ugyanezt az adagot kaptam. Nekem sajna semmi nem jött be a számra, csak a sarokbalzsam, de mondjuk nekem alapból nagyon száraz a bőröm. De jó neked, ha az elég.
2009. nov. 10. 21:12

Sziasztok!

Ma bukkantam rá erre a fórumra és átolvasgattam, ugyanis engem is érint. Én is ezt a gyógyszert szedem már másfél hónapja, fél éves kúra alatt vagyok. Sajnos a bőröm borzalmas volt, pedig már nem vagyok tini, de már most sokkal szebb.

Lányok, a szájkiszáradásra nekem nagyon bevált az aloe verás jojobás ajakír (remélem ez nem minősül reklámnak, a teljes nevét nem írom ide), de elég egy nap párszor bekenni vele a számat és semmi szárazság. Remélem tudok nektek ezzel segíteni, mert valaki írta itt, hogy tiszta seb a szája, hát ez borzalmas lehet. Nekem ezzel az ajakírral nagyon puha a szám, pedig napi kétszer 20 mg-os gyógyszert megeszek. Továbbra is olvaslak benneteket, ha már így egy cipőben járunk. :-)

388. alterbarbus (válaszként erre: 387. - 07e4d2b91a)
2009. nov. 10. 15:29
5 nap múlva lesz meg a 2 hónap pontosan. =)
387. 07e4d2b91a (válaszként erre: 386. - Alterbarbus)
2009. nov. 9. 22:29
Pontosan mióta szeded? Nekem is volt ilyen pici pattis korszak, ha kinyomom nem jön belőle semmi, csak vérzik. Most csak néha van pár. De nem vészes. Viszont ne nyomkodd, magától elmúlik. Én már nem foltosodom, gondolom idővel lenyugszik a bőr.
386. alterbarbus (válaszként erre: 385. - 07e4d2b91a)
2009. nov. 9. 18:52
hát igen, mert nem ilyen fehér réteget hagy a szádon, hanem ilyen átlátszós-csillogóst. tényleg jó. húú és az arcom is egyre szebb. bár most nem tudom, hogy ez mi... nincsenek nagyon pattanások, hanem csak ilyen kicsi búbok (nagyon kicsik, csak akkor érzem, ha végighúzom a kezemet a homlokomon), és még ilyen foltosnak is tűnik az egész (de tényleg csak nagyon közelről). de ezek nem feltűnőek, gondolom (remélem) majd ezek is eltűnnek. valaki tapasztalt ilyet? de már akkor is sokkal jobb az összehatás.
385. 07e4d2b91a (válaszként erre: 383. - Alterbarbus)
2009. nov. 9. 18:05
Na örülök neki! Ma én is kaptam egy tubussal megint, már kezdett a szám annyira kiszáradni, hogy darabokba jött le a bőr, de ez rendbehozza. Még talán szájfénynek is jó, nem?:D
2009. nov. 9. 17:25

Ma voltam nőgyógyásznál, a fgátló már megvan... :)

Megkérdeztem tőle, hogy mit gondol a roaccutanról, és azt mondta, szedjem nyugodtan, mert használni fog, és arra a kérdésemre, hogy ha később valamikor babát szeretnék, nem-e fog károsodni azt mondta, hogy nem... ettől megnyugodtam, már nem félek tőle annyira.. :)

383. alterbarbus (válaszként erre: 382. - 07e4d2b91a)
2009. nov. 9. 15:30
igen vettem! és tényleg jó, mikor megvettem éppen nagyon cserepes és száraz volt a szám, de már az első kenés után jobb lett (legalábbis kellemesebb érzés), aztán 2 nap alatt teljesen szép lett a szám (amivel előtte két hétig nem tudtam mit kezdeni). azóta egyszer éreztem, hogy mintha kicsit már kezdene bizseregni felül, egyből bekentem és nem is száradt ki újra. köszi a tippet, tényleg nagyon jó én nem is volt drága, meg nem is annyira látszik mint a Labello (úgy értem, hogy ez nem fogja meg fehéren a számat, mikor bekenem, hanem teljesen átlátszó, legalábbis az enyém olyan :P)
382. 07e4d2b91a (válaszként erre: 380. - Alterbarbus)
2009. nov. 8. 21:31
Vettél sarokbalzsamot? Nekem anyum vett propoliszos krémet, de sajnos nem lett jó:( megint mehetek balzsamért csak az jó.
381. Andreana87 (válaszként erre: 380. - Alterbarbus)
2009. nov. 8. 12:06

Köszönöm, ez nyugtatóan hatott ;)

Egy évre teljesen elhagytam az alapozót, szenvedtem is egy kicsit, de nem sok értelme volt, mert nem lett jobb, tehát nem befolyásolja szinte semennyire.

Ha közben lenne valami kérdésem, azt hiszem hozzátok (is) fordulok majd! Nagyon rendesek vagytok! :))

2009. nov. 8. 11:23

húú most nem voltam itt pár napig, és mennyit írtatok... Andrea! még az első hozzászólásodban írtad, hogy tartasz a depressziótól. szerintem nem kell. én is még lassan 2 hónapja szedem, és különösebben nem vagyok depressziós, meg szerintem a többiek se. persze mindenkinek vannak rossz napjai, amikor kicsit magába fordul, de nem hiszem, hogy ezt egyből a gyógyszerre kéne fogni. tehát a depressziótól ne félj, én nem tapasztaltam (bár ez attól is függ szerintem, hogy kinek van rá hajlama). az alapozóval én is úgy vagyok, hogy anélkül sehova, főleg természetes fényben (ahogy te is írtad). de ha elkezded szedni a gyógyszert, 1-2 hónap múlva már szebb lesz ám, és akkor már nem is lesz szükséged alapozóra. én is eddig alapozón éltem, és most így másfél-két hónap gyógyszer után kezdem elhagyni az alapozót (most már csak bulikban :D). szóval tudom milyen érzés anélkül, szerintem használd nyugodtan, a javulás nem azon az egy hónapon fog múlni, amíg még használsz alapozót, utána meg már úgysem kell. és ha jó minőségű az alapozód, akkor tényleg nem lesz gáz. az orvosod azért mondta, hogy ősz elején kell elkezdeni, mert nem nagyon értheti napfény az arcod, és ha ősz elején elkezded szedni, pont tél végére fejezed be a szedést, és mire jönnek a napsütéses évszakok, végeztél a szedéssel. így viszont neked kicsit bele fog lógni a tavaszba, úgyhogy jobban kell majd figyelned. és végül (ezt is az elején kérdezted) a Roa és a fogamzásgátló nem ütik egymást, tehát nem hiszem, hogy kell várnod a kettő között egy hónapot. bocsi ha hosszú lett :D

más.

rozsaeszti! 10 éve szedted, és még mindig kiszárad a szád? áááá =( én már így másfél hónap után is alig bírom. :'(

379. 07e4d2b91a (válaszként erre: 374. - Andreana87)
2009. nov. 7. 22:38
Szia! Én 23 vagyok. A dokim azt mondta elég az 1év kiürülés, és lehet egészséges babánk. Mondott erre esetet is, akinek egészséges babája lett. a pajzsmirigy mellett nem tudom lehet-e szedni, de gondolom minden a vérvételtől függ. Alapozót azért írtam, hogy ne használjatok, mert pl nekem sem szabad, allergiás vagyok minden ilyenre. Nehezebben is tisztul így a bőötök és lehet neked sem tesz jót, csak még nem tudod. Tehát jobb, ha csak a gyógyszer hat. Ha nem lesz olyan sebes, pattis a bőr, lassan elhagyod, és egészséges lesz a pofid. Ha szép, már amúgy sem kell alapozó. De tényleg nem egy esetről tudok, akiről kiderült, nemcsak aknéja, de allergiája is volt alapozóktól, ezek is rátettek neki.
378. 72f62a66ed (válaszként erre: 377. - Andreana87)
2009. nov. 7. 20:10
Kérdezd meg a dokit, de szerintem a kettő nem üti ki egymást, legalábbis bízzunk benne :))
2009. nov. 7. 19:45

Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok! :)

Belevágok, mert nem bírom így. Főleg a reggelek, 1 órát töltök reggelente azzal, hogy elviselhetővé tegyem az arcom :(

Szerintetek az oltással nem fognak összeveszni?... mert valószínű azt is beadatom.. :)

376. 72f62a66ed (válaszként erre: 374. - Andreana87)
2009. nov. 7. 19:10

elvileg a gyógyszer abbahagyása után fél évet kell várni ha babát akartok. Nekem ezt mondta annak idején a bőrgyógyász. Nekem van két gyönyörű kisfiam. Nézd meg az adatlapom, nem hazudok :))

Sok szerencsét és kitartást!

375. poci19 (válaszként erre: 374. - Andreana87)
2009. nov. 7. 17:58
szia. én is szedem a roát nekem 11hónapig kell kb..én is szeptembertöl kezdtem és már egész szép jönnek még ki pattik de csak kicsik és nem gyulladtak. én is használok alapozót nekem a bőrgyógyász mondta hogy milyent használjak. van a gyógyszertárba la roshe posay (azt hiszem igy kell irni):) az 3600 és olyan tökéletesen fed. megéri. gyereked meg már a gyógyszer után pár hónapra lehet. nőgyógyászom is mondta. szerintem szedd nyugodtan csak ettől múlhat el véglegesen.
374. Andreana87 (válaszként erre: 373. - 07e4d2b91a)
2009. nov. 7. 15:58

Szia:)


A napozást amúgy sem bírom, nem fenyeget ez a veszély, így is ahogy tudom kerülöm, mert nem bírom ahogy éget.. :)

Viszont ez a legkevesebb, ami aggaszt.

Most egyre inkább az idegesít, ha egyszer valamikor szeretnék babát, merjem e bevállalni, nem szeretném ha károsodna :(

Bár ez még kicsit várat magára, nem tervezem, 22 vagyok.

Jövő héten megyek minden felé, nőgyógyász, vérvétel stb.. viszont most problémás a pajzsmirigyem, valamitől gyulladt, nem tudom ez befolyásolja e majd. Bár a bőrgyógyászt ez nem foglalkoztatta túlzottan, talán nem befolyásolja...remélem. :)

És az alapozót nagyon nem ajánlatos mellette használni? Nekem ez a mindenem :( sajnos

Elméletileg egy nagyon jó alapozót használok, ami nem tömít...de nem tudom a bgyógyász biztos azt mondja majd hogy ne használjam :( a korrektor meg foltos ha csak egy-kettőre teszek, még csúnyább...

Köszi a válaszodat :)

373. 07e4d2b91a (válaszként erre: 372. - Andreana87)
2009. nov. 7. 15:14
Szia! Én szeptembertől szedem. A dokik féltik a bőröd, mert a legkisebb napsütés is árthat neki, ha nem mész árnyékba. Tavasszal meg vigyázni kell. És miután abbahagytad a szedését, elvileg még egy darabig nem lehet napozni.
2009. nov. 7. 13:02

És még egy kérdés..

4 évvel ezelőtt kezdtem el szedni a fogamzásgátlót, 3 évig szedtem viszont egy éve leálltam vele, mert azt mondta a nőgyógyász, kicsit pihentessem, ez eltartott egy évig.. :) viszont most, hogy újra kell kezdenem, meg kell várni, hogy 1 hónap elteljen, hogy elkezdhessem a roát?

Mondjuk már így is azt mondta a bőrgyógyász, hogy kicsit elkéstünk a roával, mert ősz elején kell elkezdeni, és állítólag legalább fél évig kell majd szednem.

Ti milyen időszakban kezdtétek el?

2009. nov. 7. 12:53

sziasztok!


Én is szedtem a Roaccutant 10 éve. Azóta egy pattim sincs, pedig előtt borzalmasan ronda volt az arcom. Fél évig kellett szednem, semmi bajom nem volt vele. Egyetlen egy mellékhatása maradt meg azóta is, kiszáradt az ajkam, de különösebben nem zavar. Kenem rendszeresen, és ennyi.

2009. nov. 7. 12:51

Sziasztok!

Én is régóta szenvedek már a pattiktól, sosem volt tiszta az arcom, talán míg el nem jött a pubertás kor... de eddig kifejezetten "csak" pattanásaim voltak, viszont egy fél-3/4 éve felerősödött, és még több mitesszer, kifejezetten aknés a bőröm. Nagyon sok mindent kipróbáltam már, de úgy látszik a felületi kezelés semmit sem ér, ráadásul szinte öregedik a bőröm a rengeteg szárítástól, szedtem fogamzásgátlót, annak reményében hátha az segít, de semmi. Tegnap elmentem a bőrgyógyászhoz, és beszéltünk a roaccutanról. Valószínű ez az utolsó ami segíthet, viszont nagyon tartok tőle, félek a depressziótól, és a terhesség... volt már olyan, aki azóta, hogy valamikor is szedte, azóta már szült?

A másik problémám, tudom, hogy nem kéne használnom az alapozót, de anélkül nem tudok kimenni az utcára, főleg a természetes fény mutatja milyen igazából... tehát Ti mit mondtok? Bízhatok benne?

369. 07e4d2b91a (válaszként erre: 368. - Alterbarbus)
2009. nov. 4. 23:27
Már nem igazán jön ki pattim, csak néha pár db. De tényleg tiszta és nem zsíros. Embernek érzem magam:D Nem volt súlyos eset, de hát nekem a 20patti eléggé megkeserítette az életem. Nekem régebbről is vannak hegeim, 16évesen súlyosan aknés volt a pofim, mai napig nem tudni mi váltotta ki a rohamot. Írtak rá szteroidos krémet, jól elrontották. Nagyon sok hegem lett. Szerencsére nem nagyon nagyon mélyek, de látni:( 1-2 nagyobb is. Nem kellett ehhez a kapargatás. A bogyó óta is lett 1-2 hegem, remélem kiforr. Te hogy állsz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook