Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


2006. okt. 20. 19:55
Én úgy döntöttem likőr gyártásba fogok!Találtam egy-két jó receptet(gyömbérlikőr,mézlikőr,citromlikőr,narancsos bor)!Üvegfestékkel megfestek egy pár szép formájú üveget,és kész is az ajándék!Szerintem nem rossz ötlet,...remélem ezt az ajándékozottak is így gondolják majd!:)
75. esjé
2006. okt. 20. 12:31

Anyukám is gondolkodik már egy pár éve ezen. Idén rászánja magát. Egy ideig én is tiltakoztam ellene Apuval együtt, de most már valahogy kezdek belenyugodni.

Úgy érzem, mindegy, hogy "élő" vagy műanyag, a karácsony lényege úgy is az, hogy együtt legyen a család! Nekem pedig mindegy mit állunk körül a Mennyből az angyal alatt!

Talán azért is próbálok belenyugodni, mert évekig mindig vagy földlabdás fáért, vagy visszaváltható fáért könyörögtem. Így legalább nem egy halott fát kell feldíszíteni. Igaz, kevesebbet ettől még vágnak ki, de az én lelkiismeretem tiszta.

2006. okt. 19. 19:02

Mi ragaszkodunk a normál,bár nem élő fához!

Nem tudnám elképzelni egy műanyag csodával a karácsonyomat!

73. daroki
2006. okt. 19. 18:23
Ki milyen fát szokott állítani karácsonykor?Én most nagyon filozom a műfán,már nézegettem itt a neten ezügyben és találtam is egy-két honlapot.
72. gyöngyi (válaszként erre: 70. - Ági640109)
2006. okt. 19. 17:00
Tudom, hogy nem szabad reklámozni..nézz utána a neten.Több cég is csinálja.Kb. 3000 Ft-ba került.Szerintem kisgyerekek képeivel is klassz!
2006. okt. 19. 10:56
Hát, azt még nem tudom, hogy én miket fogok vásárolni, de, hogy nekem mit lehetne ajándékozni azt igen:) Mindenféle sportszereket, ezdőcuccokat meg ilyesmit...
2006. okt. 19. 09:18

Sziasztok!

Csak írjátok az ötleteket, mert én mindig az utolsó pillanatban vásárolok!

A férjem könyvet kap, a Kádár Jánosról szólót, ezt nagyon szeretné.

De, hogy a többiek vajon mit, fogalmam sincs!!

Figyelem az ötleteket, a naptár az nagyon érdekelne! Számítógépen csináltátok, vagy csináltattátok??

69. esjé
2006. okt. 19. 08:44

Sziasztok!

Anyukám idén házikészítésű szappant kap, párom szintén házi puzzle-t. Apu nem s.k. dolgot kap, tegnap végre kitaláltam, kap egy új hátizsákot, amivel melóba járhat. Nem túl eredeti, de az én Apukámnak mindig nehéz bármit is kitalálni, soha nem lehet tudni, minek örülne a legjobban.

2006. okt. 18. 18:59
Apu ajándéka ne is ugrott!Szereti a jó borokat,és biztos örülne egy bortartónak!Ez lesz az ajándék!Végre valami!
2006. okt. 18. 18:58

Sziasztok!

Én tavaly a szüleimnek kulcstartó szekrényecskét csináltam!Hobby boltokban készen meg lehet venni!Lefestettem,repesztő lakkal lekentem,hogy antikolt hatást keltsen és kis flitter csillagokkal díszítettem!Szerintem nagyon jó lett!Ők is örültek neki!

De hogy idén mi legyen,még nem tudom!:(

2006. okt. 18. 14:29
Tavaly karácsonyra naptárat csináltattam a gyerekemnek azokból a fényképekből, melyeket ő csinált Norvégiában. A nagyszülők is kaptak belőle és büszkélkedhettek az unokájukkal.
2006. okt. 18. 14:24
Mindig valami kis egyedit és azt amire vágynak!VAlami ami igazán jó meglepetést okoz,de emellett örülnek is neki.
64. virkó
2006. okt. 18. 12:40
Mi egyedi(sk)képeslapot és karácsonyfadíszeket is szoktunk ajándékba adni.Adtunk már mézeskalácsos,aprósütis csomagot is.A kisfiunknak pedig apuka által készített hintalovat hoznak az angyalkák.
2006. okt. 18. 10:10
Karácsonyi készülődés szeptembertől, van már egy ilyen topik, nézd meg!
2006. okt. 18. 09:49

Sziasztok!

Ha van kedvetek,írjátok meg miket ajándékoztok!

2006. okt. 16. 20:20
letty drága,ez a "mi pizt-ünk" ez nagyon jól esett :))
2006. okt. 16. 20:17
hihihi...:)az az igazság,hogy inkognitóba vagyok :))))))a cicusom is hölgyike :)
59. Virág3 (válaszként erre: 58. - 'szti)
2006. okt. 16. 20:16
ok,ok,most már tiszta a dolog,bár elég nehezen ment!:)
58. 'szti (válaszként erre: 57. - Virág3)
2006. okt. 16. 20:06
pitz, aki egy macska, de igaziból nem kandúr :-)
57. Virág3 (válaszként erre: 56. - 93a74b44ea)
2006. okt. 16. 20:03

Hu,most nagyon összezavartál!:)

Ki is a néni?

56. 93a74b44ea (válaszként erre: 55. - Virág3)
2006. okt. 16. 19:52

Az adatlap számomra rejtély, de a mi pitz-ünk igazából néni ám...:)

Talán a cica körül van a rejtély kulcsa...

2006. okt. 16. 19:44

Pitzburg!

Megnéztem az adatlapod!Meglepődtem a nemedet iletően,de tök jó,hogy van olyan pasi,aki ilyesmivel foglalkozik!

2006. okt. 16. 19:41

A vászon táska jó ötlet!Már régebben csináltam magamnak,de azt batikoltam!Az is jól néz ki!

A dobozt hogyan díszíted?


...várom a további ötleteket is!:)

2006. okt. 16. 18:43
vettem vászontatyót meg irkafilcet amivel mqajd jól kifirkálom a tatyót. meg vettem csacsis hűtőmágneskészletet mivel Anyum hűtőmágnesrajongó és ugye van otthon csacsi ...szóval most ennyi....eléggé le volt pukkanva a hobby készlet.
2006. okt. 16. 15:53
én most megyek a szomszéd hobby boltba és megveszem aaz alapanyagokegy részét. lesz táska meg doboz meg ilyen apróságok. és a dobozba házi süti kerül. de azt nem a hobbyboltban veszem :DDD
2006. okt. 16. 15:40

Háát karácsony!Imádom!Csak egy baj van!Valópan egy pillanat altt elrepül!:(

Az ajándékokkal hadi lábon állok!Már minden ötletemet ellőttem!Én is jobban szeretem a kézzel készült dolgokat,mind megcsinálni,mind kapni!

Van valami kreatív ötletetek,amit elkészíthetnék?...már öntöttem gyertyát,festettem porcelánt,szóval sok mindent kipróbáltam,de idén-re nincs ötletem!:)

50. esjé (válaszként erre: 44. - Mariann)
2006. okt. 16. 15:33

Szia!


megnéztem a honlapod, nagyon tetszik! a házikó receptet már kimásoltam magamnak, gondolkodom rajta, hogy idén elkészítem...

49. esjé
2006. okt. 16. 15:22

Hú, de örülök ennek a topicnak! Végre vannak rajtam kívül olyan emberek, akik már októberben a karácsonyra gondolnak. A múlt héten jelent meg egy karácsonyos különszám az egyik újságtól, na akkor kész voltam. Már rögtön azon gondolkodtam, idén ki mit kap.

Az ajándékok terén a sajátkezűség híve vagyok, bár néha becsúszik egy-egy bolti dolog is (tavaly Anyukám hogy örült a Szilvási könyveknek!). Idei listám már megvan. (Csak még nem teljes. Apunak valahogy mindig nehéz kitalálni bármit is!) De: Anyu házi készítésű szappant kap (itt meg is köszönöm az ötletet, az oldalról írtam ki), a párom pedig puzzle-t. Igaz, nem vagyunk már gyerekek, de kinek nem öröm azt kirakni?! Már meg is van az ötlet, hogyan készítsem el.

De a készülődés már novemberben elkezdődik nálam, az én reszortom az adventi koszorú készítés. Meg az ajtódísz, lakásdíszítés... De örömmel csinálom. Sokszor már annyira nem bírok magammal, hogy november végén, dec. elején karácsonyi dalokat hallgatok, mert már annyira rá vagyok kattanva az ünnepre.

Szóval egyszerűen imádom ezt az ünnepet, csak aztán olyan hamar eltelik... :(


Ui. tudna valaki ötletet adni az Apu-féle ajándékra?

48. daroki
2006. okt. 11. 20:45

Én is leírom,hogyan zajlik egy napunk,mi nagyon imdájuk ezt az ünnepet,amióta gyerkök vannak azóta meg pláne:)

Reggel a szokásos időben kelünk,reggelizünk,azután kimegyünk a temetőbe és gyertyát gyújtunk az elvesztett szeretteink,barátaink sírjánál.

Ezután hazajövünk,készülnek a finomabbnál finomabb ételek,a beiglit mi már 23-án megszoktuk sütni,hogy ne azzal menjen el a fél délelőttünk 24-én,hogy azt sütögetjük.

A tesóim közül vmelyik mindig elszokta vinni a gyerköimet egy 2-3 órás sétára,én addig feldíszítem a fenyőfát,hogy mire hazaérnek elájuljanak,hogy milyen szép karácsonyfájuk van:))

Ebéd után pihizgetünk,megnézzük a tv-ben a karácsonyi műsorokat,ha nincs ilyen akkor vannak karácsonyi filmjeink DVD-n,azokat nézzük.

Este 6 óra körül ér ide a Jézuska,és általában 10-11-ig élvezik is a gyerkök az ajándékokat,aztán fekvés.

25-én,26-án általában itthon vagyunk,pihengetünk,ha van hó akkor szánkózás hegyek van,mi nagyon nem szoktunk menni senkihez,inkább a tesóim jönnek hozzánk.

47. Rekus
2006. okt. 10. 16:14

Hát nálunk nem teljesen szokványos a helyzet, mert a párommal kettesben ünnepeljük a karácsonyt.

24-én reggel még szokásos reggeli, aztán nekiállunk a karácsonyi készülődésnek. Előbányászom a karácsonyi díszeket a szekrény tetejéről, meg előkészítem az ebédet.

A párom feladata, hogy a fenyőfát talpba rakja, vagy ha gallyaink vannak, akkor azokat rendezgesse egy csuporba. Aztán feldíszítem a fácskát, meg a díszek egy részével a lakást.

Előveszem az anyutól kapott porcelán angyalkákat és őket is a fa körül elrendezem.

Eddigre a párom megéhezik, és egyre lelkeseben kérdezgeti, hogy kész van-e már az ebéd. Általában halászlevet eszünk, meg sült halat. Ebéd után sütök egy kicsi sütit, és miután kihűlt egy részét bepakolom, mert másnap megyünk a párom szüleihez, onnan meg az én szüleimhez, és egy kis sütit szoktam vinni.

Aztán becsomagolom az ajándékokat, és összepakolom a cuccokat amiket másnap viszünk el. (A párom közben igyekszik megdézsmálni a sütiket, meg az ismerősöknek karácsonyi sms-t email-t ír.)

Eddigre be is szokott esteledni:) Este vacsi, ami általában a maradék halászlé, meg mákos guba. A párom ilyenkor kifejti, hogy most még finomabb, mint ebédkor volt:)

Este szoktam egy-egy kis gyertyát gyújtani azoknak a rokonoknak, ismerősöknek, akik eltávoztak közülünk (plussz egy gyertyát mindenki másnak). Amíg a gyertya leég beszélgetünk. Utánna megajándékozzuk egymást, és eldöntjük, hogy elmegyünk-e éjféli misére, vagy a tévén nézzük meg. Aztán utánna megyünk aludni, mert másnap korán kell kelnünk.


Azért azt hiszem, ha majd lesz gyerekünk nagyot fog változni ez a menetrend.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook