Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


166. esjé (válaszként erre: 165. - Nita.)
2006. nov. 16. 07:48

Idén szeptember végén drága Nagyikám hunyt el, így irtó lesz a karácsony nélküle!! Hát kitől fogom kapni a szokásos gyümölcsös-szaloncukros zacskómat???

De én is várom a karácsonyt, már nagyon készülök rá!

165. Nita.
2006. nov. 15. 19:15
Várom már a karácsonyt,de azért szomoru is leszek,mert már 6 éve meghalt az apa,és ilyenkor olyan rossz!
164. éva*
2006. nov. 15. 19:14
Ez nem jött össze.
163. éva*
2006. nov. 15. 19:14

Kipróbálom hátha így megy a képfeltevés.


Ügyes kezüeknek angyalka krepp papírból



Ez lenne a kép.

162. szika
2006. nov. 15. 18:30

Nálunk nem volt soha szó szerinti lebuktatás. Tudtuk, hogy anyáék díszítik a fát és veszik az ajándékot, de valahog mégis megvolt a mese hangulata, hogy mindez azért van, mert ők a Mikulás "kézbesítői".. :))

És pont ezért fogalmam sincs, hogyan csinálom majd a saját gyerekeimmel. De majd addigra kigondolok valami okosat. :)))

161. DODICA (válaszként erre: 159. - Zsóci)
2006. nov. 15. 12:52

:)

Az jutott eszembe, hogy nálunk pl. sose volt mese, titkolózás. A fát is mindig együtt készítjük a gyerekekkel (megy is ám a vita, hogy ezt ide tegyük, azt meg amoda:), leginkább saját készítésű díszeikkel. Attól lesz még szebb számunkra.

Engem gyerekkoromban idegesített, s elszomorított, mikor lebuktattam a szülőket (igen korán!), s rájöttem, hogy hazudtak nekem a Mikulással, Karácsonnal kapcsolatban. Nem jól emlékszem erre. :( Biztos emiatt se kezdtem ezt el soha, de nem látom, hogy emiatt hátrányuk lenne.

160. Hoxa
2006. nov. 15. 10:47
Összevontam a 2 karácsonyi ajándékos, készülődős topikot.
159. Zsóci
2006. nov. 15. 08:45

Október közepén jártam az Örs vezér téren az IKEÁ-ban és már akkor fel volt díszitve a korlát műfenyőgirlanddal és piros masnikkal. Azt túlzásnak tartottam!!!!!


Most meg úgy alakul az életem, hogy sajnos nem jutok csak ABC-be. Nekem egyébként tetszik a diszítgetés, készülődés. De gyerekszempontból nem a legjobb, nehéz megtartani a Jézuska mesét a szinte végtelen karácsonyi kavalkád láttán. Alig várom már, hogy a lányom akkora legyen, hogy ne kelljen ködösíteni ilyen téren. Persze a mesének is meg van a varázsa, had legyen minél tovább gyerek!!!!

158. 93a74b44ea (válaszként erre: 157. - Rika)
2006. nov. 14. 08:57

Interneten lehet ilyet rendelni?

Ha igen, küldd el légyszi priviben a címet!

Köszönöm!

157. rika (válaszként erre: 4. - Zse pi)
2006. nov. 14. 08:55
Én ilyen naptárt csináltam anyukámnak a szülinapjára. Szerintem fog kapni egyet karácsonyra is. Minden hónapnál annak a képe van akinek éppen valamilye van. Még a kutyának is maradt egy hónap..:)
156. éva*
2006. nov. 13. 17:54
Sok ötlet akkor jó, ha kép is van hozzá. Itt nem lehet képet felrakni, a naplómba tettem képeslapot, díszt, majd teszek fel még. Van még egypár.
155. Icus (válaszként erre: 154. - Anita72)
2006. nov. 13. 13:57
Köszi! Én nem agyok egy kreatív emberke, de szívesen csinálnék ilyeneket!
154. anita72
2006. nov. 13. 13:04
Simán elbírja. Először nehéz a gipsz, de napról, napra ahogy szárad könnyebb lesz. Hobbibolt a legjobb, de pl. Praktikerbe, Obiba, Bricostore is kaphatók talán. TESCO-ba én csak modellgipszet kaptam. Még egy ötlet a formára: múltkor láttam a boltba szívecskés jégkockatartót, abba is bele lehet önteni a gipszet. Én sok ötletet lopok az óvodából és tanácsot is kapok, mit hol lehet megkapni.
153. Icus (válaszként erre: 152. - Anita72)
2006. nov. 13. 12:39

Köszi Anita a válaszodat!

Ezeket a gipszformákat elbírja a mágnes?

Nekem nagyon nem esik utba sem a játék sem a hobbi bolt. Obi-ban vagy a Tesco-ban is lehet ilyeneket kapni? Bár az ilyesfajta dolgokat gondolom szakboltban cáélszerű vásárolni,már csak az ára miatt is.

152. anita72 (válaszként erre: 148. - Icus)
2006. nov. 13. 08:20
Játékboltokban lehet kapni gipszkiöntőkészletet, amit a gyerekek is könnyen el tudnak készíteni (gyümölcsök, virágok stb.) majd ki szoktuk őket festeni temperával. Hobbiboltban lehet kapni mágneslapocskákat és csak rá kell ragasztani ragasztópisztollyal (ha nincs pillanatragasztóval) és már kész is a hűtőmágnes. Vagy kisméretű (10 cm-es) plüssfigurákra is ragaszthatsz mágneslapocskát, vagy kartonból, gumikartonból(nem tudom mi a rendes neve) is lehet készíteni.
151. Hoxa
2006. nov. 11. 08:35
<a href="http://www.hoxa.hu/?p1=termekek&bolt=5">Néhány ötlet a webboltunkban is található.</a> Nézzétek meg, nagyon aranyosak a pocakos állatkák! Nekünk már van békánk és szarvasunk, "szerelem első látásra" élmény volt. :)))
2006. nov. 10. 19:55
Filclapokat (több színben) ragassz össze (mondjuk hármat), rajzolj rá csillagot, vágd ki, a csúcsokba pedig lehet varrni flittert/gyöngyöt, és máris kész a poháralátét. Nagyon jól néz ki, én idén ezt tervezem.
149. Minya (válaszként erre: 129. - Kriszt35)
2006. nov. 10. 19:50
Még tudom ajánlani a süthető gyurmát könnyen formázható és sokféle szinben kapható nem ragadós sütőben 20 perc alatt kiégethető.Nekem csak a rózsa elkészítése van meg de szerintem bármit lehet készíteni belőle csak egy kis ügyesség kell hozzá.Íme a rózsa elkészítése:Kézzel megdolgozva puhítsuk meg a gyurmát és formázzunk belőle egy kis hengert.Ujjal nyomkodjuk össze,így kapunk egy kb.2cm széles csíkot.Tekerjük fel a virág belső bimbójának készítéséhez és a tövét nyomjuk jól össze.Egy kis hengerből vágjunk le néhány db-ot és ujjal lapítsuk szét és vékonyítsuk el a széleit ebből lesz a szirom.Tegyük fel a szirmokat a bimbóra formázzuk ugy,hogy természetes formáját megkapja.Első elolvasásra kicsit nehéznek tünhet de nagyon könnyű elkészíteni.
148. Icus (válaszként erre: 143. - Anita72)
2006. nov. 10. 13:18
Hüttőmágnest, hogy kell készíteni sajátkezűleg?
147. Minya (válaszként erre: 129. - Kriszt35)
2006. nov. 10. 12:56
Karácsonyfa díszt tudok ajánlani hobby boltban lehet kapni hungarocel golyót vagy más formát hobbyragasztó kell még meg külömböző színű gyöngy.Aformát bekened a ragasztóval és megforgatod a gyöngyben kicsit mecerás mert ha nem egyenletesen osztod el a ragasztót nem igazán ragad rá a gyöngy,de azért jó móka még a gyerekeknek is mert a hobbyragaszró nem rossz illatú mint a többi fajta.Örülnék neki ha megírnád a honlap címét előre is köszi.
146. daroki (válaszként erre: 145. - DODICA)
2006. nov. 8. 13:22

Én értelek,de én meg pont az ellenkezőjét érzem.Én élvezem,hogy már elkezdték kirakni a karácsonyi cuccokat(már vettem is pár dolgot)nekem olyan jó hangulatom lesz tőle.Így tényleg van időm normálian bevásárolni,teccik az óriási kínálat,szóval én csak díjjazom ezt a dolgot.

Volt olyan év amikor mindent az utsó pillanatra hagytam,aztán a leggagyibb csokik,nassok kerültek a gyerköim csomagjába.

Szóval ebből a szempontból is jó dolog ez,hogy időben megtudom venni nekik a finomabb télapó csokikat,stb...

145. DODICA (válaszként erre: 141. - Venes)
2006. nov. 8. 10:21
De, túlzás! :((( Rendesen hányingerem van, amikor bemegyek egy boltba (akármelyikre igaz ez sajna), s meglátom a mikulás-figurákat, aztán a többit. :( Teljesen elveszik a kedvem az egésztől. Nem gondolkozhatok, nem készülődhetek, nem keresgélhetek kedvemre, mert erőszakosan tukmálják rám a megvásárolandó holmit... Semmi sem juthat nyugton az eszembe, mert minden figyelmeztet rá! Így még csak nyugodt szívvel se mehet ki valami a fejemből. Ez lehet, hogy zavaros, de remélem értitek... :)
144. DODICA (válaszként erre: 133. - 18235c4fc5)
2006. nov. 8. 10:18
Az ilyen nagyon egyforma topicocat nem lehetne egybevonni? Több is összevonható lenne, s akkor nem kellene kétfelé szakadni. :)
143. anita72
2006. nov. 8. 10:13

Az én gyerkőceim a nagyiknak kubus üvegre festenek üvegmatrica festékkel és már kész is a váza. Nagyon egyszerű.

Vagy dekopázs. Kell hozzá: modell gipsz, keret (hobbibolt) szép szalvéta, ragasztólakk (hobbibolt), tempera. A ragasztólakk a legdrágább (7-800 Ft), de az meg évekig elég.

Vagy hűtőmágnes saját kezüleg.

De minden ovis anyukának ajánlom, hogy nézzen körbe az óvodába, én ott sok ötletet "loptam" már, vagy kérjen tanácsot az óvónéniktől. Nálunk mindig olyan jó dolgokat készítenek.

142. anita72 (válaszként erre: 139. - Minya)
2006. nov. 8. 10:00
Köszi az ötletet.
141. Venes
2006. nov. 8. 09:52

Nagyon jó dolog, hogy már ennyire várja mindenki a Szeretet Ünnepét, ami egyébként nagyon eltorzult manapság, de azért az már túlzás szerintem, hogy így november elején ki van díszitve egy bevásárlóközpont grinlandokkal és a prospektusok már gömbökkel és súlytásokkal vannak teli.

Nem túlzás ez? Vagy csak én érzem annak?

Szerintem ha valamit túl hírdetnek és túl nagy feneket kerítenek neki, akkor elveszti az értékét.

140. Zsóci
2006. nov. 8. 09:28

46 nap van még hátra!


Annak idején én indítottam a topicot, aztán a nagy lelkesedésemből nem lett semmi, még az égvilágon sehol nem tartok. A lányomnak készítendő adventi naptárba mindenképpen bele kellene húznom, ahhoz egyre kevesebb az időm!


Ötletem van bőven, de előbb a belevalót kellene összeszednem.


Mindenkinek jó készülődést!

139. Minya (válaszként erre: 138. - Anita72)
2006. nov. 7. 19:26
Igen én tavaly karácsonyra a Hotel nevű társasjátékot vettem meg a keresztlányomnak aki 8 éves és imád társasozni igaz kicsit drága de szerintem megéri!!!
138. anita72
2006. nov. 7. 09:18
Hát mindjárt itt a karácsony, de hidd csak el!!!! Úgy tűnik, hogy még messze van, de már a reklámok elkezdték ontani a karácsonyi ajánlataikat. Én is már készülök. 6 és 9 évesek a gyermekeim, valami nagyon szupi társasjátékot szeretnék nekik venni, van ötlet?
137. daroki
2006. nov. 6. 19:36

Tényleg van már ilyen topic,de azért én ide is írok:)

Decemberben szoktam erre szánni az időmet,pedig mindig elhatározom,hogy nem hagyom az utsó pillanatra.Tényleg jobb lenne apránként megvenni a dolgokat,mert így decemberben elég húzós dolog,főleg a nagy fűtés számlák miatt:(

Nálunk már évek óta csak a gyerkök kapnak ajándékot,nagy a család nem győztük már egymásnak venni az ajándékokat.Így megbeszéltük,hogy csak a gyerkök kapnak.

Az öcsém nem bírja megállni,hogy ne vegyen nekünk semmit(hol egy digikamera,hol egy háztartási gép)de ő külföldön él,nagyon nem szokta mellbe vágni ha szán ránk pár ezrest,holott nem várom el tőle.Én meg cserébe etetem,itatom,kiszolgálom addig amíg nincs más aki ezt helyettem megtegye:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook