Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
2014. febr. 1. 13:00

Andikám, a telefonommal tudnék fotózni, de az nem olyan jó minőségű, és azt nem tudom rátenni a gépre.

Jó lenne nekem is olyan kabát, de már van vagy 3 télikabátom, csak 2 zsebes mindegyik, abba teszem a kulcsaimat.

Az övtáska nagyon jó ötlet, ha majd meglesz a fényképezőgép, amit majd megveszek, abba lehet tenni. Az iratoknak is ki kell találni jó helyet. Sajnos, nem csinálnak olyan kabátot, amibe tesznek belső zsebet is. A nadrágom zsebébe meg nem akarom, onnan kieshet. Töröm a fejemet, mit találjak ki még a biztonságom érdekében.

Tegnap d.e. hallottam, hogy itt a mi utcánkban egy idős asszonyt úgy raboltak ki, hogy letette a 2 csomagot a földre maga mellé, és nyitotta a kapu ajtaját, közben felkapták a 2 csomagját, és usgyi - már el is szaladtak vele.

Már alig merek kimenni az utcára. Szőrmesapkát nem merek felvenni, csak ha autóval visznek a kórusba. Mert a sapkát is levehetik 1 pillanat alatt és eladhatják.

Szép napot kívánok mindenkinek, aki erre jár!

Andikám, puszillak és jó pihenést hétfőtől!

2431. n.diamond (válaszként erre: 2430. - 04e98de912)
2014. febr. 1. 08:15

Egy férfitől ezt hallani nem semmi. Próbálnám én a páromnak azt mondani, hogy táncikálva mosogasson el, stb. Minimum hülyének nézne.

DE neked gratulálok, nyilván egyedül élsz, nem ?

2014. jan. 31. 21:58
Amit szeretek az a söprés, mert lehet gitározni a seprűvel, a mosogatást is szeretem, mert táncikálhatok közben :D és nincs olyan, amit nem szeretek, mert mindegyik házi munka szórakoztató :)) :D
2014. jan. 31. 21:38

Ágikám, - azóta én sem járok ridiküllel, - tulajdonképpen az iratokhoz, telefonhoz, pénzhez, pzs-hez elég a belső zseb, - de van olyan kabátom, ami tele van cipzáros és patentos zsebbel.


Te a telefonoddal nem tudsz fényképezni?

De övtáskába is befér a fényképező gép.


Jó éjt!

Akartam válaszolni ennek a kislánynak, de látom, kilépett...

2014. jan. 31. 12:33

Sziasztok! Már ebédidő van, de még nem ettem. Mászkáltam a boltokba, és keresgéltem az elrabolt irataimat. Persze, nem lett meg.

Már nagyjából kihevertem azt a szörnyűséget, de végképp akkor leszek nyugodt, ha meglesznek az irataim. Az tuti, hogy a fényképezőgépem nem lesz meg, próbálja eladni a zsibiben, de nem tudja. Ugyanis a kábel itthon van, anélkül nem veszik meg.

Még nem dobtam ki a kábelt...

Ma láttam 2 szép macskát, eszembe jutott, h. nem tudom lefotózni... és fájt a szívem.

Majd ha újat veszek, és kimegyek fotózni a macskát, el kellene dugni. Talán valahogy a kabát alá a hasamra vagy gyomromra erősítem, majd kitalálom.

Azóta nem járok ridiküllel.

Szép napot nektek!

2014. jan. 31. 12:27
Hát ez rettenetes lehetett! Puszi!
2426. e438349773 (válaszként erre: 2424. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 31. 09:19
ez az azért nem mindennapi teendő. :P azt hiszem, én is undorodnék, ha pl. valaki más után kellene a wc-t takarítsam. de szerencsére nem kell.
2014. jan. 31. 08:20

Sziasztok, jó reggelt, szép napot!


Ágikám Édes, remélem jól vagy és kiheverted azt a szörnyű traumát!


Megyek az egyik barátnőm előadására, aztán shopingolni, - a férjem értem jön és útba ejtünk egy kínai kajáldát.

2424. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2423. - E438349773)
2014. jan. 31. 07:40
Egyszer a barátnőm közös disznóvágásnál befogott belet mosni. Az első percekben volt hozzá kedvem, aztán nem bírtam ki! 3 napig hánytam...:)
2014. jan. 30. 22:14
nincs olyan, amit ne lehetne kibírni. legfeljebb nincs kedvem hozzá.
2014. jan. 30. 21:59

Majd megoldják a fiaid Ágikám, - ne izgulj!

Puszillak, - jó éjt!

2014. jan. 30. 16:40

Szia Andikám!

Van valahol elsötétítőm, de nem olyan a karnis, hogy ráférne még egy függöny. Másrészt, a legutolsó lomtalanításnál valószínűleg kidobtam, mondván: ha nem volt rá szükség vagy 10 évig, akkor már nem is lesz. Újat meg nem veszek.

Szép estét kivánok, puszillak!

2014. jan. 29. 19:16

Szia Ágikám! Oldd meg elsötétítővel addig, amíg jóra nem fordul az idő!


Puszillak!

2014. jan. 27. 10:33

Szia Andikám!

Ketten levelezgetünk itt egymással...

Sajnos, tegnap a redőnyöm ment tönkre, de totál, látszik rajta, hogy újat kell csináltatni. NA de most ilyen hidegben?

Szép napot kívánok!

2014. jan. 26. 19:24

Szia Ágikám!


Nekem is jó napom van. Uszodáztunk, főztem, sütöttem, most ment el a lánykám!


Hó éjszakát, szép álmokat!

2014. jan. 26. 11:21

Sziasztok!

Tegnap nagyon jó napom volt!

Szép napot kívánok mindenkinek, aki erre jár!

2014. jan. 25. 19:52

Hali, - Nekünk holnap jön a nagyobbik lányom, - sajnos nem az unokámmal, - Ő kint dolgozik...


Jó éjt!

2014. jan. 25. 17:38

Sziasztok!

Itt volt a nagy fiam a családdal, de már elmentek.

Sajnos.

Szép estét kívánok!

2014. jan. 24. 19:27
Én is azt kívánok!
2014. jan. 24. 15:41
Sziasztok! Szép napot mindenkinek!
2412. n.diamond (válaszként erre: 2410. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 23. 20:52

Ez nagyon jól hangzik, én a III. vagy XII.kerületben szeretnék hasonlót sz édesanyámnak, ha arra kerül sor. Nálatok mennyi volt a beugró,mert ez gondolom kiemelt nyugdíjas ház, és nem önkormányzai intézmény, bár ezekel a kategóriákkal nem vagyok tisztában.

Köszi előre is.

2411. n.diamond (válaszként erre: 2408. - D1d0eece08)
2014. jan. 23. 20:49
Köszi a segítséget, meg tudnád adni a szervezet nevét, esetleg címét Privát üzenetben ?
2410. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2405. - N.diamond)
2014. jan. 23. 20:45

MI NYOLCADIK ÉVE LAKUNK A FÉRJEMMEL EGY 2 SZOBÁS APARTMANBAN, - JÓL ÉREZZÜK MAGUNKAT, - MINDEN VAN: KÁPOLNA, KÖNYVTÁR, USZODA, ÉTTEREM, TÁRSALGÓK, ORVOSI RENDELŐ, GYÓGYSZERTÁR, KÓRHÁZI RÉSZLEG.

MI ÖNELLÁTÓK VAGYUNK, MÉG NEM SZORULUNK SEMMIRE ÉS SENKIRE. SÜTÖK, FŐZÖK, A CSALÁDUNK RENDSZERESEN LÁTOGAT, SOKSZOR KÉSŐ ESTIG ITT VANNAK. SZAKKÉPZETT BIZTONSÁGI ŐRÖK VIGYÁZNAK RÁNK.

NEKÜNK VAN AUTÓNK, DE MÓD NYÍLIK ARRA, HOGY A LAKÓKAT AUTÓBUSZ VISZI BEVÁSÁROLNI, KIRÁNDULNI, FÜRDŐBE, SZÍNHÁZBA, HANGVERSENYRE, DISZNÓTORRA, SZÜRETRE, BORKÓSTOLÓRA STB., DE BÁRMIT KÉRNEK A LAKÓK, A SZOC. OSZTÁLY BEHOZATJA, SŐT ÁRUSOK IS JÖNNEK, AKIKTŐL LEHET VÁSÁROLNI (ÉDESSÉG, VEGYI ÁRU, FEHÉRNEMŰ, ÁGYNEMŰ, ZÖLDSÉG-GYÜMÖLCS, RUHÁZAT, STB.)

EZ EGY IDŐSOTTHON HÁLÓZAT: ZUGLÓ, RÁKOSPALOTA, BUDAPEST (MÁTYÁS TÉR), CSEPEL, TÖRÖKBÁLINT.

2409. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2404. - D1d0eece08)
2014. jan. 23. 20:27

TÉNYLEG FÉLRE ÉRTHETTEM, HISZ A 2373-AS HOZZÁSZÓLÁSODBAN EZT OLVASTAM: "ZUGLÓBAN IS ÉRDEKLŐDTÜNK, SZÉGYEN IDE, SZÉGYEN ODA AZ APARTMAN ÁRÁT NEM TUDTUK VOLNA MEGFIZETNI."


ÖRÜLÖK, HOGY AZÓTA MEGFORDULT A HELYZET!


NEKED IS MINDEN JÓT!

2408. d1d0eece08 (válaszként erre: 2405. - N.diamond)
2014. jan. 23. 15:24
Nagyon komoly döntés előtt állsz.Teljesen természetes az édesanyádhoz kötődő bensőséges kapcsolatod, éppen ezért a legjobb megoldásban gondolkozol. Az idősotthoni ellátások számtalan formája lehetséges, de nagyon-nagyon utána kell nézni, érdeklődni.Elhelyezés és anyagi vonatkozásban egyaránt Meghatározó lehet a lakhely,s nem elhanyagolható, hány otthon van,ahol érdeklődni tudsz.Van egy szervezet, amelyik speciálisan kérésre keresnek otthont igény szerint. Javaslom vedd fel e szervezettel a kapcsolatot, E-mail-ban is felteheted kérdésed, s készséggel válaszolnak.Sok sikert!!!!
2014. jan. 23. 11:26

Sziasztok!

Sajnos én nem tudok tanácsot adni neked, kedves n.diamond. Szolnokon lakom, 7 hónapja halt meg a férjem, azóta egyedül vagyok, 70 elmúltam. Itt van öregek otthona (talán apartman), ahová be vagyok jelentkezve. Itt most semmit nem kell fizetni beugrót, majd ha benn leszek egyszer, akkor a nyugdíjam 80 %-át kell odaadnom, úgy emlékszem. Az tuti, hogy ha be kell mennem, fogok sírdogálni, mert itt, ahol vagyok nagyon jó, mindenki rendes, kedves. De én sem akarok a gyerekeim terhére lenni.

Szép napot, jó egészséget nektek!

2406. Tejespite (válaszként erre: 2405. - N.diamond)
2014. jan. 23. 08:37

Szia, volt idő amikor én is keresztülmentem ezen, h mi is lenne a legjobb megoldás. Ahogy látom, hasonló lehet a kapcsolatod Édesanyáddal mint nekem volt. Sok erőt kívánok és azt, h meg tudjátok hozni azt a döntést, ami mindannyiótok számára a legjobb. Úgy éreztem, nem bírom ki ha be kell adnom egy otthonba Anyut, de azt sem ha ő attól szenved, h a mi "terhünkre van". Igaz, nálunk a környéken sem volt olyan otthon, ahol hasonló lehetőségek lettek volna, mint itt némelyik társunk ír.

Jó egészséget mindannyiótoknak!

2405. n.diamond
2014. jan. 23. 08:19

Régen jártam itt, akkor még leginkább a házi munkákról volt szó..

Most szeretném a segítségetek kérni. Édesanyám 82 éves, beteges, de még el tudja látni magát, csak már egyedül nem nagyon tud otthonról kimozdulni, utazni, vásárolni, cipekedni, stb. És főleg jó lenne, ha nem lenne egyedül, ha rosszul lenne, helyben tudnának neki segíteni, ill. közelben orvosi ellátást kapna. Ő ugyan azt mondja szeret egyedül lenni, de ugyanakkor igényli,hogy a naponta 3-4 alkalommal felhívjam, és időnként bevallja, olyan rossz,hogy egész nap nincs kihez szólnia. Hetente legalább egyszer meglátogatom, akkor nála is alszom, főz nekünk több napra, úgy hogy mindent bevásárolunk, és neki is megvan a heti kajája. De már egyre nehezebben megy neki, csak azért engedem, hogy csinálja, mert így érzi, hogy szükség van rá. Sokszor elvisszük "soppingolni", mert azt nagyon szereti. A szokásos időskori feledékenységen kívül (ami már nekem is van!)szellemileg teljesen jól van. Szóval már nagyon régen, amikor a nagymamám ápolásába majdnem belerokkant, eldöntötte, ha eljön az ideje,ő nem lesz a terhemre, bemegy egy otthonba. Most lenne időszerű, amikor még nem szorul kórházi ellátása, még be tudna illeszkedni egy társaságba, ugyanakkor a kis magánszférája is megmaradna. Ezt ő is érzi, de hát nagyon ragszkodik az otthonához, és én semmiképpen nem akarom erőltetni, csak időnént emlékeztetem, hogy jó helyre csak akkor mehet, ha még "talpon van", és az nem börtön bármikor kijöhet, mi is mehetünk hozzá, és ráadásul nem kellene félnie, hogy egyedül van, ha történne vele valami (tüdőembóliája volt, és ebből visszamaradt egy asztmához hasonló légzési nehézség, időnként fulladásos roham). Én is nyugodtabb lennék, ha biztos helyen lenne. Az idősek otthonairól annyit tudok, hogy van ahol fizetnnu kell beugró pénzt és havonta x forintot, van ahol, nincs beugró, a nyugdíj valahány százalékát kell havonta fizetni.

Szeretnék többet tudni ezekről, és olyanoktól , akiknek van némi tapasztalatuk. Ebben kérem a segítségeteket. Köszönöm, és minden jót kívánok nektek !

2404. d1d0eece08 (válaszként erre: 2403. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 23. 01:23
VALAMIT FÉLREÉRTETTÉL, ELŐSZŐR IS NEM ABBA AZ INTÉZMÉNYBE AKARTUNK VISSZAMENNI, AHONNAN EGYSZER MÁR ELMENTÜNK!!! AMI PEDIG AZ ANYAGI HELYZETÜNKET ILLETI IGAZ NEM VAGYUNK DÚS GAZDAGOK, DE AZ APARTMANT KI TUDNÁNK FIZETNI, MERT HA NEM, AKKOR A SZOCIÁLIS ELLÁTÁSI FORMÁT IGÉNYELNÉNK.MINDEN JÓT!!!!
2014. jan. 22. 18:19

NEKED IS JÓ PROGRAMJAID VANNAK ÁGIKÁM! ITT A HÁZBAN BEINDULT EGY DALÁRDA, - HÍVOTT IS EGY ÚJ LAKÓ, MIKOR ÖSSZETALÁLKOZTUNK A FOLYOSÓN: "ANDIKA, NEM JÖSSZ ÉNEKELNI?" NEM, NEM ÉS BULIZNI SEM!


VOLTUNK A TEMETŐBEN, A MEGSZOKOTT VIRÁGOSNÁL VÁSÁROLTAM, MINDIG KAPOK TŐLE AJÁNDÉKOT: A MÚLTKOR EGY CSOMÓ VIRÁGHAGYMÁT, MA PEDIG 2 GYÖNYÖRŰ RÓZSACSOKROT. VANNAK MÉG KEDVES EMBEREK...


TÉNYLEG, JUT ESZEMBE RÓZSA! MÁR RÉG VOLT ITT. SAJNÁLOM, HOGY NEM TUDNAK BEJÖNNI, MERT NINCS ANNYI PÉNZÜK. RÉGEN ELFOGADTAK EGY HÁZASPÁRT EGYSZOBÁS APARTMANBA, - MA MÁR CSAK 2 SZOBÁSBA JÖHET HÁZASPÁR.


ÉPP MOST ÉNEKELSZ ÁGIKÁM, - ÉREZD JÓL MAGAD!

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook