Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
81162. tavasz007 (válaszként erre: 81160. - Magicmag25)
2015. máj. 20. 11:38
nekem meg sok :)
81161. inf3rno (válaszként erre: 81159. - Libalány)
2015. máj. 20. 11:33
tök jó =]
81160. magicmag25 (válaszként erre: 81135. - Vikyci)
2015. máj. 19. 18:58

Köszi, már kicsit jobban megy ez a ch dolog,de olyan kevésnek találom ezt a 160 gm-ot. 😯

De mindent a cél érdekében!

Este megyek kicsit sétálni, ha kicsit lehulne a levegő, meg mindig nagyon meleg van.

81159. libalány (válaszként erre: 81152. - Inf3rno)
2015. máj. 17. 14:40
úgy tűnik,hogy végre beindul a fogyás is,lement másfél kiló,nagyon boldog vagyok:)))
81158. inf3rno (válaszként erre: 81153. - M0ncsa)
2015. máj. 16. 02:05
Amúgy azt mondják, hogy cukorbetegség szempontjából egyrészt a bevitt kalória számít, másrészt meg vannak olyan anyagok, amik kimondottan károsak, mert úgy emésztődnek, pl fruktóz és alkohol a legjobb példák. Én azt olvastam, hogy manapság már nem is a cukor anyagcserével jellemzik a metabolikus szindrómát, hanem a zsír anyagcserével, és az emelkedett triglicerid szint, ami mindig jelen van. Valójában a cukor, zsír és fehérje anyagcsere is megborul, de nem mindegyik azonos időben. Na mondjuk ezeket már olyan régen olvastam, hogy inkább városi legenda kategória. :D
81157. inf3rno (válaszként erre: 81153. - M0ncsa)
2015. máj. 16. 02:00
Fruktóz témában olvasd el ezt a kettőt is, ezektől lehet kiokosodni. [link] [link] Nem tudom, hogy laikusok mennyire értik, azért kell hozzá biokémia.
81156. inf3rno (válaszként erre: 81153. - M0ncsa)
2015. máj. 16. 01:56

Szerintem jót linkeltem, de egy kicsit összefüggéstelennek tűnik a szöveg. Mindegy, biztos fáradt voltam. A level of evidence, amivel a tudományban mérik, hogy egy-egy teória mennyire megalapozott. Ha elég sok kísérlet van, ami alátámasztja, akkor értelemszerűen magasabb szinten van. A másik, amit linkeltem próbálja legalább alap szinten elfogadtatni a ketogén diétát cukorbetegség esetén, mert egyelőre a dietetikus szakma nem fogadta még el, de úgy néz ki a kísérletek alapján, hogy működik. Szerintem még pár év az átfutási ideje ennek, kísérleti jelleggel meg lehet próbálni, hátha használ valakinek. Ami talán fontos ez ügyben, hogy ketogén és ketogén között is van különbség. Nem csak az számít, hogy hogyan oszlanak el a makrotápanyagok az étrendben, hanem hogy milyen minőségűeket viszel be belőle. Pl az omega3 kimondottan jó, az omega6 kevésbé, a telített zsírra meg azt mondják, hogy káros. Kivéve persze a paleo, mert az meg arra alapoz, hogy jó a telített zsír is és csak az omega6, ami rossz. Szóval itt is elég ingoványos a talaj, ha jobban beleássa magát az ember. Én ebben nem adok igazat a paleonak, de mindenképp olvasok még a témában cikket, hátha változik a véleményem.


Oké, puhítsad, hátha tényleg kivizsgáltatja magát. :-)

81155. M0ncsa (válaszként erre: 81133. - Shally)
2015. máj. 15. 21:26

Nem en, a hugom. Es nem paleozom, csak nem eszem gabonat, meg finomitott cukros eteleket :)


Ha gyogyszert szedsz, akkor kulso behatassal eroszakolod a szervezeted... En igy nem kiserleteznek... a dokiddal beszelj szerintem.

81154. M0ncsa (válaszként erre: 81132. - D85d776a42)
2015. máj. 15. 21:23
Abszolut egyetertek, ez teljesen felhaborito. Megmondom neki, hogy ne hagyja annyiban...
81153. M0ncsa (válaszként erre: 81138. - Inf3rno)
2015. máj. 15. 21:22

En sem szoktam kritizalni (najo, neha, de az nem ez a forum :D), csak tamadt nemi kulonvelemeny, raadasul nem is a paleoval kapcsolatban. Lehet, hogy csak rosszkor voltam rossz helyen, nem is lenyeges. Ami ott es akkor erdekelt, vegul megtudtam mas forrasbol, reszemrol ezzel a tema le is van zarva.


Nyilvan mindenki tevedhet (en is), ezert vagyok altalaban szkeptikus. Igyekszem tobb (es lehetoleg minel hitelesebb) forrasbol is kapni az infot, legyen az elmeleti vagy tapasztalati. Egy forras nem forras ;)


A nutritionjournalos cikk erdekesnek tunik, csak az abstractot olvastam el, atkuldom a csajnak, jobban raer, mint en. A wikis cikk biztos az, amit linkelni akartal? Szerintem felrement :D

Amugy a cukrokrol egy nagyon jo konyv (ez egy review rola): [link] - tudtommal magyarul nem jelent meg, angolul nem tudom, hol lehet letolteni, de ha mast nem is, a "magyarazos" reszet erdemes elolvasni :))


Bo egy het mulva jon a hugi ugyis, majd jol elkezdem gyurni, hogy csinaltassa meg az ajanlott teszteket ;)

81152. inf3rno (válaszként erre: 81148. - Libalány)
2015. máj. 14. 21:57
A porttól lehet, segít oldani a stresszt. A kajától is lehet, ha alacsony volt a magnéziumod. Gondolom a gyógyszertől is.
81151. inf3rno (válaszként erre: 81142. - Libalány)
2015. máj. 14. 21:55
Próbálj sportolni és kis adagokat enni, hátha javít valamit a hányingeren.
81150. libalány (válaszként erre: 81149. - Vikyci)
2015. máj. 14. 21:41

akkor biztos a mozgás miatt.

űmeg szedek még egy rakás gyógyszert most a babacsinálás miatt,azok is okozhatják.

81149. Vikyci (válaszként erre: 81148. - Libalány)
2015. máj. 14. 08:00

Nem hiszem :-D Én nem tapasztaltam ilyet :-D

Én akkor voltam nyugisabb, amikor túl sok volt a pajzsmirigy gyógyszer és nagyon levitte a tsh-mat. De mióta visszavette a doki a gyógyszert, azóta ez a nyugiság elmúlt.

81148. libalány
2015. máj. 13. 20:29

nincs megbeszélve konkrét időpont,nem mondta,mikor menjek.


Az lehet a gyógyszertől,hogy sokkal nyugisabb vagyok? Nem vagyok olyan türelmetlen,meg kiegyensúlyozottabb is vagyok.

Vagy ez inkább a sport,meg az egészségesebb keje miattlehet?

81147. Vikyci (válaszként erre: 81146. - Libalány)
2015. máj. 13. 09:48

Esetleg próbáld meg reggel-este, pár napig, és meglátod, hogy úgy okoz-e gondot.

Az a baj, hogy nem ismerem az xr-t, nem tudom hogy miért kérte a doki, hogy egyszerre vedd be. Én simát szedek.

az orvoshoz mikor mégy vissza?

81146. libalány
2015. máj. 12. 20:57
igen,xr-t szedek. 2 db 750-eset. szerinted szedjem reggel-este?
81145. Vikyci (válaszként erre: 81144. - Libalány)
2015. máj. 12. 20:44

A retard az XR?

Ez egy db szem lenne? Nem ismerem.

Ha nem egy szem, akkor nem lehetne mondjuk reggel-este szedni?


Nem lehet, hogy túlságosan leviszi a cukor (vagy inzulin) szintedet, és azért vagy reggel rosszul?

81144. libalány
2015. máj. 12. 20:38

retardot szedek,egyszerre az egészet este.

Egyszerre emeltem,mert az orvos azt mondta.Lehet,hogy nem kellett volna?

Vagy ezek a tünetek elfognak múlni?

Főleg reggelenként vagyok rosszul,de valami brutál módon.

81143. Vikyci (válaszként erre: 81142. - Libalány)
2015. máj. 12. 20:34

Egyszerre emelted? Hány felé van elosztva?

az elején nekem is mindenféle tünetem volt, de próbáltam lassan emelni. Mostmár nem okoz gondot (3x850-et szedek)

81142. libalány (válaszként erre: 81141. - Vikyci)
2015. máj. 12. 20:24

1500-mg-ot.van

De ettől meg hányingerem van folyton.Enni se nagyon tudok.Ez normális, nektek is volt? Vagy lehet,hogy ez meg túl sok?

81141. Vikyci (válaszként erre: 81140. - Libalány)
2015. máj. 12. 10:19

Most mennyit szedsz?

Nekem is állítgatni kellett az adagon, hogy beinduljon a fogyás.

81140. libalány
2015. máj. 12. 08:55

sziasztok,pár hete írtam,hogy nem fogyok a gyógyszertől (meg a hármas kezeléstől).

a dokim 5 napja megduplázta az adagomat,ez alatt lement 1 kg.

81139. inf3rno (válaszként erre: 81134. - Magicmag25)
2015. máj. 10. 01:44
[link] de még biztos van ezen kívül is olyan honlap, amivel nyomon tudod követni, hogy miből mennyit ettél. Nem tudom, hogy ez külön számolja e a szénhidrátot vagy csak a kalóriát, nem mélyedtem bele.
81138. inf3rno (válaszként erre: 81125. - M0ncsa)
2015. máj. 10. 01:40

Velem kedvesek voltak, de nem kritizáltam komolyabban őket. Valszeg nem nagyon fogok már oda írni, csak kíváncsi voltam, hogy milyen az az étrend, és sokkal tudományosabb, mint vártam. A dolgok fele összeegyeztethető azzal, amit úgy általában jónak gondolok étrend szempontjából.


Nézd, az mindenkinél benne van a pakliban, hogy téved. Én igyekszem utánajárni annyira a témának, amennyire tudok, de ez csak egy bizonyos szintig elég. Vannak olyan dolgok, amiket csak tapasztalat alapján lehet megmondani. Pl hogyha valaki megeszik két körtét meg egy banánt, akkor utána magasnak számít e a 18-as vércukor. Szerintem igen, mert a glükóz terheléses tesztnél a 11 feletti érték már cukorbetegséget jelent, a belgyógyász ismerősöm szerint meg annyira nem vészes, és nem is biztos, hogy cukorbetegség van a háttérben. Nyilván van pár évtized tapasztalata, amiből tudja. Persze ő is tévedhet, de látatlanba igazat adok neki ebben a témában.


Amit linkeltem ketogénnel kapcsolatban ( [link] ), az egy elég friss review. Van egy olyan dolog, hogy level of evidence [link] , ebben a ketogént próbálják elfogadtatni legalább alap szinten IR-es meg cukorbeteg diétának, mert szerintük a szénhidrátos diétánál, amihez makacsul ragaszkodik a szakma, jobban beválik. Összeszedtek jópár cikket, amire hivatkoznak. Szóval elképzelhető, hogy a ketogén diéták egy része is működik. A szénhidrátos nekem az alapján, amit olvastam maximum egy nagyon kicsit használ, sokat nem, annyiért meg talán kár is az erőfeszítés. Szvsz nagyon nehéz megítélni, hogy mi az igazság, és nem lehet globálisan kijelenteni, hogy mindegyik szénhidrátos vagy mindegyik ketogén diéta jó lenne. Szerintem elképzelhető mindkettő között olyan, ami használ, mert nem csak a makrotápanyagoktól függ a dolog. Pl a szénhidrátosnál a fruktóz nagy mértékben káros, a glükóz talán csak akkor, ha gyors szénhidrátból származik, és hirtelen megugrik a vércukor miatta. A ketogén felnyomhatja a triglicerid szintet, ami szintén káros metabolikus szindróma szempontjából. Talán a legjobb egy rostokban és fehérjében gazdag diéta, amiben ezek mellett még omega3-ban gazdag olajok vannak. A tipikus testépítő kaja, a minőségi tengeri hal egy kevés barna rizzsel érdekes módon elég jól beleillik a képbe (de sajnos ez nálunk nem járható út, talán ha gazdag vagy). Nekem jelenleg eddig terjed a tudásom ezen a téren.


De az IR a cukorbetegség előszobája. Összefoglalóan metabolikus szindrómának hívják a kórképet, az IR-en és a cukorbetegségen kívül még az érelmszesedés és a magas vérnyomás és azok szövődményei pl agyvérzés, szívroham, is ide tartozik, mert ezek mind kapcsolatban vannak egymással. Elég bonyolult az összefüggés, talán ha a töredékét tudom a patomechanizmusának, és ehhez is elég sokat kellett olvasni.


A testvéreddel kapcsolatban csak annyit tudok javasolni, hogy addig nem tudsz neki segíteni, amíg nem érdekli a téma, ha meg már érdekli, akkor úgyis elmegy vele orvoshoz, aki jobban ért hozzá, mint te vagy én. Érdemes lenne csináltatnia egy 3 pontos terheléses cukrot inzulinnal, abból kiderülne, hogy van e IR a PCOS mögött (nem mindig van), és kérhet tanácsot a kezelésre. Úgy tudom ki szokták műteni a cisztákat.

81137. adri0128 (válaszként erre: 81136. - Adri0128)
2015. máj. 9. 20:39
sót lehet benne csinálni receptet is rögzíted miket tettél bele és grammra vagy adagra számolva kiszámolja neked egy adag készétel ch-ját kalóriáját
81136. adri0128 (válaszként erre: 81134. - Magicmag25)
2015. máj. 9. 20:37
Van telefonra letöltheti applikáció is, illetve nekem a gépen van kcal-endar tudsz felvinni az adatbázisba olyan ételeket amiket te fogyasztasz stb
81135. Vikyci (válaszként erre: 81134. - Magicmag25)
2015. máj. 9. 18:38

Szia!

Van a neten sok ch táblázat, de a legtöbb élelmiszeren is rajta van a tápanyagtáblázat, és abból láthatod mennyivel kell számolnod.

Én pl. reggelire magamnak sütök kiflit, nem eszem bolti pékárut, így a kiflim ch-ját ki tudom számolni. De mindent ki lehet a táblázatok alapján.

81134. magicmag25
2015. máj. 9. 14:06

Sziasztok,

régóta gyanakodtam a pcos ra- kivizsgaltattam magam,minden hormon jó, ettől függetlenül az összes többi tünetem arra utal,hogy pcos vagyok. Most a háziorvosom rá állított erre a napi 5-6x-i étkezésre,kis adagok természetesen, plusz 160 GM ch.

Mondta,hogy 3 hónapon keresztül irkal Jam mit és mennyit és mikor eszem,emelet napi 30 perc mozgás kell. Ha nem csökken a súlyom el fog küldeni endokrinologushoz.

Nagyon béna vagyok ebben a ch szamolgatasban.

Ötletek? Van valahol valami táblázat vagy hogyan tudom ezt kiszamolni?

Kérlek segítsetek.

81133. Shally (válaszként erre: 81128. - M0ncsa)
2015. máj. 9. 09:01

Moncsa te is IR-es vagy? és paleóztok?

Én nagyon csinálnám ezt a diétát, de a Meckformin miatt nem tudom...pedig érzem hogy jó lenne...

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook