Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
81492. AViki
2016. ápr. 12. 14:40

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hátha tudtok nekem segíteni.

IR gyanúja áll fenn nálam és a házi doki elküldött terheléses cukor vizsgálatra. A Beutalón az áll: Terheléses Vc vizsgálatát kérem, előző Vc 5,9

OGT 120p

Most lehet rosszul értelmezem, de csak a vércukromat fogják nézni? Vagy esetleg inzulint is csak nem írják oda? Nem akarok kétszer terhelésre menni csak azért mert a nem törődöm vele doki rossz beutalót adott.

Amikor terhességi cukor gyanújával jártam mintha akkor is ez lett volna csak ráírva és inzulint nem néztek akkor.

Vagy elég ez is az IR megállapításához?

81491. Drozd
2016. ápr. 11. 17:18
Nekem 120 perces inzulin 145 volt, es most 20 hetesek vagyunk, ughogy nem biztos az inzulin a baj, csak ha vmi nem.ok akkor szeretik arra fogni a dokik.
81490. ba7da9cfc0
2016. ápr. 11. 15:21
Sajnos nem. Nálunk nehezen jön a baba. Lányomra 2 évet vártunk. Angyalkára több mint 1 évet. A megszakítás augusztusban volt. Azóta semmi. Most a pajzsmirigyem mitt természetgyógyászhoz járok. Jövő héten endo doki a mostani vv miatt. Nem lett túl jó. Magas lett a cukrom, inzulinonm és elcsúszott a lh és fsh.
81489. Gy.Beus
2016. ápr. 10. 21:51
Tsh 2.34 volt októberben, azt mondta a nőgyógyász, hogy szedjek jód tartalmú étrendkiegészítőt.Le is ment 1.18-ra napi egy Jodid 100-tól egy hónap alatt, azután lett a baba...utàn àttèrtem a magzatvedő vitaminra,s azt azòta is szedem (150 uncia jód tartalmút) Csinàltatok most is Tsh-t,biztos ami biztos, köszönöm a jótanàcsot! Eperke, Neked azóta összejött újra a baba?
81488. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 81487. - Gy.Beus)
2016. ápr. 10. 20:40
Mégesetleg tsh-t érdemes nézetni. A kezeletlen ir és a pajzsmirigybetegségek nagyban okolgatók a vetélésekért. Sztem augusztusban nekem is ezért ált meg a babám szíve a 9 héten. Nekem is volt utrogesztan, de ir-re nem kaptam gyógyszert...
81487. Gy.Beus
2016. ápr. 10. 20:37

A glükoz eredmènyem:

0' 5.3

60' 6.4

120'5.5


Prolaktin,progeszteron probléma van, bromocriptint szedek,illetve utrogestant kaptam 6.hettől,de sajnos a 10. hèten mégis elhalt a baba. Ennek 3 hónapja és emiatt szeretném körbejàrni ezt a témát, h legközelebb minden rendben legyen.

81486. monlora (válaszként erre: 81482. - Gy.Beus)
2016. ápr. 10. 19:43

Igen, ez sajna IR. Ráadásul nem is olyan enyhe :( Már az induló inzulinod is emelkedett sajnos. A 60 perces elég magas, és a 120-as is.

Ami jó, hogy haranggörbét ír le, tehát a 120-as már kevesebb, mint a 60. Ehhez milyen cukorértékeket kaptál?

81485. Drozd
2016. ápr. 10. 19:05
Attol fugg hogy eseteleg massal is van esetleg gond, akkor erdemes. De ha mostanaban par honapja volt es akkor jo volt a tobbi eredmeny akkor nem kell. Az Ir megallapitashoz a cukor +inzulin eleg neki.
81484. Gy.Beus
2016. ápr. 10. 17:33
Köszönöm a gyors választ Drozd! Sejtettem...esetleg abban tudsz még segíteni, hogy a dokinak elég ez a lelet v. kell még a 3.napi vèrvètel lelet is ?(ez nincs friss,de ha kell hnp inkább csinaltatok) nagyon köszönöm!
81483. Drozd
2016. ápr. 10. 15:39
Sajnos ezen eredmenyek alapjan ez Ir. Addig is szenhidrat dieta amit tehetsz.
81482. Gy.Beus
2016. ápr. 10. 14:39

Sziasztok!


Szeretném a véleményeteket kérni az eredményeimmel kapcsolatban...van esetleg valakinek hasonló eredménye?

( 19-én megyek az Endokrin központba, de addig is kíváncsi lennék)


Inzulin 11,4 mIU/L

60 perc 190,2 mIU/L

120 perc 81,6 mIU/L

(HOMA index) 2,69


Köszönöm a válaszokat!


Bea

81481. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 81477. - Vikyci)
2016. ápr. 9. 16:56

Ne izgulj, a 30 héttől jobban hízol, mivel már nő a baba súlya is és készül a tested a szülés utanra is.

Én is 14 kg-t híztam, 2 kg plusz volt rajtam szülés után 4 nappal. Most több vagyok mint bármikor :(

81480. ba7da9cfc0
2016. ápr. 9. 16:53

Sziasztok! Nagyon régen jártam erre. Ismét rossz lett az inzulinom és emelkedik a cukrom is...

Áttértem gluténmentes étkezésre, lehet ez okozta. Bár most is lassu ch liszteket használok, de még is.

Szóval régen metformin, majd merckformint szedtem.

Most mézegettm, hogy már nem csak sima metformin van, hanem actavis és mylan. Ezek között mi a különbség? Régen reggel este 1000 mg-t szedtem.

81479. monlora
2016. ápr. 6. 20:39
Ja és a terhesség végére 14 kilót híztam, de a szülés után 3 héttel már semmi sem volt belőle. (vékony IR-es vok egyébként)
81478. monlora
2016. ápr. 6. 20:38
Nekem a 13. hétig kellett leépítenem a Merckformint. XR500-at szedtem. A terhesség alatt 2 cukorterhelésem volt. A 12 hét körül és a 24 héten. Terhesség alatt amúgy csak a cukrot nézték illetve többször a Haemoglobin A1C értéket illetve reggelizős terhelésem is volt még azt hiszem 2x.
81477. Vikyci (válaszként erre: 81476. - 937a2a883a)
2016. ápr. 6. 09:43

Nekem a 12. hét végére kellett leépítenem a meforalt. Utána 16 hetesen volt cukorterhelés. Annak az eredményét elküldtem a dokimnak aki az IR-rel kezelt, azt írta, hogy jók az eredmények, ha nem kezdek el nagyon hízni, akkor nem kell ismételni.

Azóta csak éhgyomri cukrot és ezt a hba1c-t (vagy mit) néztünk.

Pénteken leszek 32 hetes, most vagy 2 hete figyeltem meg hízást, de ez már víz lesz, mert estére kétszeresére dagad a bokám :-(

81476. 937a2a883a (válaszként erre: 81475. - Drozd)
2016. ápr. 5. 13:03
Köszi! Most kicsit megnyugodtam, mert már olyanokat olvastam, hogy kezdtem berezelni, hogy baja lesz a babának. Arra én is gondoltam, hogy terhelésre elmegyek, ha a doki nem küld el előbb. Mert dokira nem telik épp, hogy elmenjek konzultációra, aztán megint vissza az eredménnyel, de egy alkalmat terhelésre azért kibírok. :)
81475. Drozd (válaszként erre: 81474. - 937a2a883a)
2016. ápr. 5. 12:57
Szia. En is 10 hetig szedtem a meforalt. Elotte eh 22 terhelt 140 volt ezert 10 heten voltam cukorterhelesen az teljesen jo volt. Legkozelebb a szokasos 24 hetesre kell mennem. Emiatt ne aggodj, nekem elso gyereknel hasonlo ertekeim voltak mint neked akkor a doki rogton abba is hagyatta a merckformint egesz terhesseg alatt 1 szr voltam terhelesen es az is jo volt. Ha nagyon aggodsz menj el magan uton egy terhelesre kb 7e ft korul van nalunk a 2 pontos cukorral egyutt.
81474. 937a2a883a
2016. ápr. 5. 12:40
Sziasztok! Régebben írtam itt. 14 hetes terhes vagyok. Merckformint szedtem az IR-re, de már abba kellett hagynom. Ebben eléggé különbözik az orvosok véleménye, sokat olvastam róla. Valaki azonnal abbahagyatja, valaki az első trimeszter végén, valaki pl végig szedi a terhesség alatt. Nekem a 10. héten kellett abbahagynom. Az lenne a kérdésem, hogy aki szintén volt terhes, annak hányszor volt terhelése? Mert olvastam, hogy sokakat kétszer küld az orvos az egy alkalom helyett. Van, akit 3-szor is. Nekem nem mondta, hogy mennem kellene a szokásos huszonvalahányadik hét előtt. Azért aggódom, nehogy ebből gond legyen, de a doki, akihez kerültem, az nem. Amúgy ezek voltak az inzulin értékeim a terhesség előtt 1 hónappal napi 2*1000 mg merckformin mellett. 22, 27.6, 38.8 A ref. tartomány 25-ig jó. Eddig másik dokihoz jártam, de átkerültem megint másikhoz, mivel ő nem foglalkozik kifejezetten babásokkal. Pedig ő nagyon jó doki szerintem. Akihez kerültem, ő ezekre az értékekre azt mondta, hogy alig van határ felett, ez teljesen jó, ő nem is mondaná azt, hogy IR-es vagyok és így nem is küldött el terhelésre megint. Azért én aggódom, de hozzá tartozom és nincs pénzem magándokira. A vércukor értékeim teljesen jók voltak nem várandósan. Azóta egyszer lett mérve éhgyomri, de az is jó lett.
81473. katapanna
2016. márc. 7. 17:39
Pénteken megyek kontroll cukorterhelésre és rendesen be vagyok tojva. Eddig kétszer voltam, az első terhelésnél derült ki az enyhe IR, aztán fél évvel később, diéta mellett a második terhelésnél romlottak az eredmények. Most már három hónapja szedem a Merckformint, de nagyon tartok az újabb vizsgálat eredményeitől. A múltkor ráadásul rosszul lettem a cukros lötty után, majdnem elájultam, remélem most nem így lesz. Szorítsatok! Majd beszámolok az eredményekről.
81472. katapanna
2016. febr. 27. 12:49
Ajjaj...az kemény. Remélem helyrehozták. Anyukám most szeretné kérni az orvosától a vizsgálatot (65 éves), tesóm meg mindent a magas vérnyomása számlájára ír, az én cukros mizériámat nem veszi komolyan. Pedig neki aztán bőven van súlyfeleslege is, csak hát ő pasi és úgy tűnik nincs gondja a termékenységgel. :) Egyébként felajánlottam nekik egy itthoni vércukor mérést, szerintem meg fognak lepődni az eredményen.
81471. Channa* (válaszként erre: 81470. - Katapanna)
2016. febr. 27. 12:42

Szénhidrát felszívódást lassítja és a szőlőcukor felszívódást is.


És miért nem mennek anyukádék vércukor vizsgálatra?

Nálunk elég félelmetesen jelentkezett mindenkin. A tesómnál 2014-ben derült ki úgy, hogy állandóan fáradt volt, sok vizet ivott, fájtak a lábujjai és hirtelen nagyon rosszul látott. Ekkor már 24 volt a vércukra és közel volt a kómához.... A labor külön felhívta a háziorvost, hogy azonnal menjen ki a beteghez és vitesse be mentővel a kórházba....

81470. katapanna
2016. febr. 27. 12:35

Még jó, hogy idejében rájöttek Nálad az IR-re. Én normál testalkatú vagyok, tüneteim sem voltak (leszámítva azt, hogy nem jön a baba már lassan 10 éve) és a családban sem jellemző a cukorbetegség (vagy legalábbis nem tudunk róla, bár elnézve anyukámat meg a tesómat simán van cukorproblémájuk, csak nem tudnak róla), így senkinek sem jutott eszébe, hogy megnézzék nálam az IR-t. Tavaly is csak azért, mert addigra már szinte mindent kizártak, ami a meddőséget okozhatja.

A glukobay-t nem ismerem, az pontosan mire jó?

81469. Channa* (válaszként erre: 81468. - Katapanna)
2016. febr. 27. 11:37

Októberben voltam terhelésesen, azóta szedem a gyógyszert.

Majd megkeresem a leletem. Az biztos hogy már az éhgyomrim is magas volt 6,3 ha jól emlékszem (ha előző nap ilyen lett, akkor a terhelésest meg sem csinálják), a 60 perces 89,valamennyi, a 120 perces meg tizenvalamennyi.

Én nem értek ehhez, a dokim szerint kell a gyógyszert, mert ez IR, illetve azért is döntött a gyógyszer mellett, mert a családunkban sok a cukor beteg, így nagy a kockázat, hogy én is az leszek, főleg az eredményeim miatt. Meckformin 500 ból naponta 2x1 et kell szednem, illetve glukobayt is szednem kell 3x1 et.


Sztk-s doki volt és egyik napról a másikra vége lett a praxisnak. Nem tudom miért, nem mondták meg....

81468. katapanna (válaszként erre: 81467. - Channa*)
2016. febr. 27. 10:52

Na ja, az agy csak a glükózt tudja haszonsítani (asszem). Hova ment a dokid? Visszajön?

Nekünk IR-eseknek egy jó endo doki nagyon fontos!

Háziorvosok, nőgyógyászok nem sokat konyítanak az IR-hez (tapasztalat ez is), ráadásul nem is minden vizsgálatra adhatnak beutalót. A cukros vizsgálat állítólag nagyon leterheli a szervezetet, ezért négy hónapnál rövidebb időközönként nem szabad megismételni.

Amúgy Neked amikor kiderült, milyenek voltak az eredményeid?

81467. Channa* (válaszként erre: 81466. - Katapanna)
2016. febr. 27. 10:44

Értelek!

Biztos lenne a rosszullét.

Én szoktam bírni a vérvételt, de amióta diétázok, mindig rosszul vagyok a vérvétel után....

Majd igyekszem emelni a ch-mat. Az agyamnak úgy is kell:D

81466. katapanna
2016. febr. 27. 10:42

Nézd, a 120 is valami, szerintem mindenképpen jobb a teljes CH megvonásnál. Bár hallottam már olyan IR-est is (keveset) aki a paleo diétára esküszik, hogy az hozta rendbe. (abban ugye szinte alig van CH).

Hát nem tudom, nem akarom őket kétségbe vonni, de én nem valahogy nem bízom ebben, mert nem vagyok híve annak, hogy bármelyik tápanyag drasztikus csökkentése/megvonása jót tesz a szervezetnek. Kívncsi vagyok azért, hogy valaki, aki semmi szénhidrátot nem eszik, mit produkálna egy cukorterhelésen, ha meg kellene innia azt a tömény cukros löttyöt? Sokkot kap? (mert hát olyasmiből kap hirtelen nagy dózist, amiből egyébként szinte semmit sem visz be a szervezetébe).

Huhh, lehet zavaros voltam egy kicsit...

81465. Channa* (válaszként erre: 81464. - Katapanna)
2016. febr. 27. 10:30
Tényleg? Én kb. 120 gr-ot tudok tartani, nagyon ritkán van csak meg a 160 gr. Még nem volt kontrollom terhelésesre és nem is tudom mikor lesz, mert közben a dokim lelépett....
81464. katapanna (válaszként erre: 81461. - Channa*)
2016. febr. 27. 10:19
Nem tudom jó-e a kevés CH. IR-eseknek általában napi 160 gramm CH bevitelt javasolnak (túlsúlyosoknak is), én annyival kezdtem, aztán a nagy lelkesedésben 110 grammra csökkentettem, de akkor történt, hogy romlottak az eredményeim, úgyhogy visszatértem a napi 160 grammhoz (egy netes dokinő szerint a napi 110 CH befolyásolhatta a terheléses eredményemet és azt javasolta, hogy sürgősen térjek vissza a napi 160 grammhoz).
81463. katapanna (válaszként erre: 81462. - Channa*)
2016. febr. 27. 10:13
Az alapján, amit írtál, jó úton haladsz, úgyhogy hajrá! Én sok mindent összeolvastam már a témával kapcsolatban, és arra jutottam, hogy nekünk IR-eseknek nem jó, ha éhezünk, sőt! Napi ötszöri étkezés az ideális, megfelelő szénhidráttartalommal, mert az segít, hogy ne ugráljon összevissza az inzulinszint, kímélve van a szervezet.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook