Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fülbevaló fiúknak (érvek és ellenérvek) fórum

Fülbevaló fiúknak (érvek és ellenérvek) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
86. M¤gyi
2009. jan. 13. 18:30
Úgyértem nem kell rögtön a külseje alapján megítélni valakit.Énis megkérdezhetém tőled Miért NE lenne egy piercinges tetovált ember ugyanolyan értékű mint bárki más???Attól még lehet értelmes és kedves.Vagy esetleg tévedek?Akkor javíts ki boccs én kérek elnézést.Amúgy neked is van véleményed, nekem is úgyse tudjuk meggyőzni egymást.:)))Ja és nem olvasok pletykalapotXD
85. 68f3da251d (válaszként erre: 84. - M¤gyi)
2009. jan. 13. 17:00

Látom, azokat a mantrákat ismételgeted, amit a tévében és a pletykalapokban szívtál magadba.

Hogy lenne már ugyanolyan értékű egy piercinges, tetovált ember, mint bárki más? Honnan vetted, hogy az embereknek egyforma az értéke? Ha ez a baromság igaz lenne, akkor ne is küldd a gyereked iskolába, mert ha otthon fetreng és analfabéta marad, akkor is ugyanolyan értékes, mint bárki más.

És honnan vetted azt a marhaságot, hogy el kell fogadni bárkit, bármilyen hülyeséggel? Valamilyen anarchista, maoista röplapokat olvasol?

84. M¤gyi (válaszként erre: 82. - 68f3da251d)
2009. jan. 12. 21:45
Ez a hasonlat egyáltalán nem erről szól,ha nem értenéd.Egy embert nem kell azért leírni mert esetleg van rajta egy két tetkó piercing, vagy fülbevaló.Attól még ugyanolyan értékű mint bárki más.Gondolj bele hogy rajtad is biztos van olyan ami másoknak nem tetszik.El kell fogadnunk egymást a "hülyeségeinkkel" együtt.A világ nem fog összeomlani.
83. 68f3da251d (válaszként erre: 79. - Pircsi24)
2009. jan. 9. 00:01
Még azt se fogtad fel, hogy tételesen cáfoltam a megállapításaidat? Nekem olyannal uncsi vitázni, aki nem üt meg egy minimális színvonalat.
82. 68f3da251d (válaszként erre: 80. - M¤gyi)
2009. jan. 9. 00:00
ostoba hasonlat, ugyanis a szőke haj lehet természetes is, a tetkó, vagy piercing pedig nem.
81. Szilva88 (válaszként erre: 80. - M¤gyi)
2009. jan. 8. 15:07
Teljes mértékben egyet értem veled!!!
80. M¤gyi
2009. jan. 7. 20:33
Szerintem nem azalapján kell valakit megítélni hogy van e tetoválása vagy fülbevalója.Van egy pár férfi ismerősöm akinek van, és igazából különösebben semmi rosszat nem tudok róluk mondani, sőt...Ez a minden tetovált ember bunkó, ez olyan mint a minden szőke nő hülye(elnézést a szőke hölgyektől).Van ilyen is olyan is.
79. Pircsi24 (válaszként erre: 75. - 68f3da251d)
2009. jan. 7. 20:10
Persze hogy uncsi, mert bebőgtél :)
2009. jan. 7. 19:12
Fülbevaló fiúknak buzis.
77. 68f3da251d (válaszként erre: 76. - 707655fba1)
2009. jan. 7. 19:11
Én részemről már lezártam. Az ember nem verheti egyvalamin a nyálát egyfolytában.
76. 707655fba1 (válaszként erre: 74. - Pircsi24)
2009. jan. 7. 19:09

Vigyázz!!

Ne ess bele abba a csapdába, amibe valamikor én!

Nem szabad vitába szállni vele!

Ilyen és hasonló érvei vannak,de ő az okos, a mindenhez értő.

75. 68f3da251d (válaszként erre: 74. - Pircsi24)
2009. jan. 7. 19:04

bla-bla-bla!

Uncsi.

74. Pircsi24 (válaszként erre: 73. - 68f3da251d)
2009. jan. 7. 19:02

Most akkor ez volt az érv az álláspontod mellett? Mondj konkrét érvet, ha tudsz. Nincs azzal sem gond ha nem tudsz, csak akkor onnantól kezdve hiteltelen amit állítasz, levegőbe mondani dolgokat mindenki tud.


a minden tetovált bunkó .. miért? : az 'azért mert csak' nem érv.


Úgy gondolom ezt nem lehet bizonyítani, viszont azt pl. eltudom hinni ha azt állítod hogy eddig az összes tetoválttal akivel eddig találkoztál bunkó volt. Előfordulhat :) Miért kételkedjek a szavadban?


Viszont nem tudhatod akikről éppen nem gondolod hogy bunkó hogy van e tetoválása vagy nincs. Mivan ha kiderül egy olyanról akit eddig bírtál hogy van?

Életbe lép az első szabály és onnantól kezdve bunkó lesz, azért mert csak?

73. 68f3da251d (válaszként erre: 71. - Pircsi24)
2009. jan. 7. 17:58

Vannak olyan emberek, akik saját vélemény híjján, mindenhez azzal szólnak hozzá, hogy van ám kivétel. És akkor jönnek az ostoba példákkal. Ezek mindig ismernek egy rendes buzit, egy hűséges arabot, egy tiszta négert, egy 100 éves dohányost, és többdiplomást rendőrt.

Ilyen semmitmondó példákkal tele van apadlás.

72. Pircsi24 (válaszként erre: 70. - 68f3da251d)
2009. jan. 7. 09:56
Létezik szerinted olyan ember aki nem bunkó? Ha igen, honnan tudod hogy van e tetoválása vagy nincs?
2009. jan. 7. 09:40

Értő olvasás, kedves Sn199!


Semmi olyat nem állítottam amit írtsz.

Egy olyan orvost emeltem ki ellenérvként a hozzászólásodra akit személyesen ismertem és pont ezáltal hiteles. Nem általánosítottam és kategórizáltam, ellenben veled érvet hoztam fel a véleményem mellett. És megint az értő olvasás ... Épp hogy nem határolódtam el az ellen hogy igazad lehet, viszont kiemeltem, hogy szerintem nem minden esetben.


Érveket írj ne ezzel a elcsépelt frázis meg fellengzős dumával próbálj terelni :)

70. 68f3da251d (válaszként erre: 69. - Pircsi24)
2009. jan. 6. 23:23

Kezdjük az elején. Azzal vádolsz, hogy általánosítok, közben magad is azt teszed. Abból a paradigmából indulsz ki, hogy minden orvos normális, intelligens, kultúrált, és az egyik orvos ismerősödet használod fel bizonyítékul arra, hogy egy kultúrált ember is lehet tetovált.

1. Mielőtt mást vádolsz általánosítással, próbálj arra törekedni, hogy magad ne tedd ezt, mert elveszti a hitelét a mégoly fellengős szózat is az "értékrendről, hiteles gyűjtőmeghatározásként-ről, egy ember sokkal színesebb, sokoldalúbb, összetettebb" maszlagról :-)

2. Az orvosok márpedig többnyire bunkók, tudatlanok, lelketlenek, mohók, cinikusok, részvétlenek, ezért éppen nem alkalmasak jó példaként.

3. Általánosítani nem bún, hanem igenis jó és elfogadott, csak letegadni ostobaság.

4. "Nem minden csak fehér és fekete." elcsépelt frázis nem jelent semmit.

5. a tetkó bunkó dolog :-)

69. Pircsi24 (válaszként erre: 68. - 68f3da251d)
2009. jan. 6. 17:41

Konkrétan ismertem egy orvost, szegény már meghalt .. akinek raklap tetoválása és egyéb testékszerei voltak, jó orvos volt és nem házi, hanem szakorvos. (ezzel nem lebecsülni akarom azokat akik háziorvosok) Rendkívül jó humorú, tájékozott ember volt, minden irányba nyitott érdeklődéssel, segítőkész, önzetlen, tehát nem csak szakmailag volt jó hanem egy igazán rendkívül ember volt :(


Lényeg az egészből hogy nem kategorizálhatsz embereket a megjelenésük alapján, vagyis teheted de az csak a saját magad által felállított értékrendet tükrözi, ami közel sem biztos hogy a reális kép valakiről, ugyanakkor az is lehet épp beletrafálsz, de semmiképp sem hiteles gyűjtőmeghatározásként mindenkirenézve akinek tetoválása van szerintem. Ennél szerencsére egy ember sokkal színesebb, sokoldalúbb, összetettebb csak akarni kell meglátni ezt az oldalukat is.

Nem minden csak fehér és fekete.

68. 68f3da251d (válaszként erre: 67. - Pircsi24)
2009. jan. 6. 16:04
Akinek a tetoválás életforma, az elég szánalmasan alacsony szellemi színvonalon leledzik.
2009. jan. 6. 16:03
Nem nevezném ostobának aki tetkót csináltat inkább meggondolatlannak, nem gondolja végig mivel jár, mi lesz később. Most ezt az egy tetkósokra mondom, mert akinek több van már életforma lehet.
2009. jan. 6. 15:57

Szerintem van olyan tetkó ami szép egy fiatal feszes bőrű, jó alakú csajon vagy pasin, baj csak az hogy nem lemosható és nem csak alkalmi jellegű.

Ugyanez a tetkó elég vicces az usziban a hatanéves mamin vagy papin.

65. 68f3da251d (válaszként erre: 64. - Pircsi24)
2009. jan. 6. 15:52
Azok két csoportra oszthatóak. A nagyon primkók, akiknek börtöntetkója van, és az ostobák, akik azt hiszik, hogy divat.
64. Pircsi24 (válaszként erre: 53. - 68f3da251d)
2009. jan. 6. 15:48
Miféle akinek tetkója van?
63. 68f3da251d (válaszként erre: 62. - Niko_76)
2009. jan. 6. 15:45
idiokrácia: az idióták elszaporodása
2009. jan. 6. 15:01
Ha csak azt nézem, hogy az oviban már legalább három-négy fiúnak van fülbevalója, elég aggasztónak tartom a helyzetet. Sőt szerintem sokkal durvább, hogy felnőtt férfiak csillogó brilliáns fülbevalókat hordanak, ami nagyon nőcis!
61. M¤gyi (válaszként erre: 60. - 707655fba1)
2009. jan. 2. 22:45
Én sem értem hogy egy fülbevaló miatt miért kell ekkora botrányt kicsapni, dehát ízlések és pofonok.Nem kell senkit se az ellenkezőjéről meggyőzni,mindenkinek van véleménye.Én sem győzködök senkit, csak nem értem.
2008. dec. 28. 17:07
Bár halvány gőzöm sincs, hogy itt némelyek miről is beszélnek, változatlanul ua. a véleményem. Egy fülbevaló még nem a világ, még akkor sem, ha férfi viseli!
2008. dec. 28. 16:34

Indiában festékkel jelzik az embereken, hogy milyen kasztba tartoznak. Az emberek messziről látják, hogy ki hová tartozik, és a magasabb rendűek messziről elkerülik az alacsonyabb rendűeket. Még érinteni sem szabad az alantasakat. Ez náluk működik néhány évszázada.

Ha nálunk be szeretnék ezt vezetni, világraszóló felháborodás lenne. Szétpukkadnának a tévéműsorok és a bulvárlapok a méregtől, átkot fröcsögnének.

De szerencsére itt a tetkó, piercing. Az emberek megkülönböztetik magukat önkéntesen, fizetnek is érte. Én örülök, hogy messziről látom, hogy ki tartozik a párja kasztba.

58. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 53. - 68f3da251d)
2008. dec. 28. 16:26
Valóban de nekem akkor sem tetszik bármilyen is.Láttam már olyat aki elrettentett.Olyat is aki nem de nem tetszik és ennyi.
2008. dec. 28. 16:25
Egy munkatársam 19 éves fia 20 centis gót betükkel rátetováltatta a mellkasára a születési dátumát. Mit akart ezzel közölni? Vagy nem akarta elfelejteni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook