Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
5950. Bözsi néni (válaszként erre: 5948. - Guruljka)
2018. aug. 15. 19:37

Ne haragudj, de neked tényleg miért nem mindegy, hogy itt akik csinálják, miben és miért hisznek?


Hagy higyjenek, nem ártanak vele senkinek. Sőt az erős hit gyógxithat is. Ezt még az orvosok is elismerik, bár magyarázni nem tudják.


Én sem végzem, de nem is vegzálok senkit, aki tibeti jógsként csinálja. Nem mindegy, minek nevezi?

5949. Guruljka (válaszként erre: 5941. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 19:19

Itt az igazság, Éviben jóadag józanság van.


Ez okból ajánlom elolvasásra Neki és másoknak is a Kék Hold Völgye c. írást. Romantikus és rejtélyes.

5948. Guruljka (válaszként erre: 5942. - 55Judit)
2018. aug. 15. 19:18

Nem úszom mámorban.

És engem az igazság előre visz.


Hónapokon át nem botlottam bele ebbe a fórumba egyébként, csak az új Hoxa-rendszer megkeverte, mert az "általad hosszászólt" témák más sorrendben jönnek elő. Amibe rendszeresen szeretnék írni, azt bezzeg keresnem kell.


Ha valami használ, és jó érzés végezni, azt miért kell mindjárt rítussá meg tibetivé meg tudom is én mivé tenni?

Nem jó csak úgy simán, hitetlenül, a hatásra alapozva gyakorolni?


Ha használ, akkor miért én vagyok a hunyó? Miért húzom le azzal a véleményemmel, hogy nem kell túlmisztifikálni?


Szerintem a csakrákhoz is annyi köze van, mint a Kilián-gyakorlatoknak anno, de az abszolútum felől nézve mindennek köze van a csakrákhoz és az egyetemes jósághoz.


Nem végzem, mert semmi olyat nem végzek, amiben számolni kell, és ami rendszerességet kényszerítene rám. Elfelejtkezem róla és ez rossz érzést okoz.

Ezért nem végzek x számú egyéb gyakorlatot sem, aminek az ismétlésszámát fokozatosan emelni kellene.


Te kérdezted egyébként a forrásokat, nekem meg szokásom az alaposág, ezért foglalkozom sok mindennel ilyen vagy lehetőleg még jobb szinten.

5947. Százas Evelin (válaszként erre: 5946. - Dokantu)
2018. aug. 15. 15:47
Dokantu, azt az eredeti lendületet kár elveszíteni, ami valahol, valamiért összeállt. Guruljkának igaza van, csak épp a lényeget pusztítja le, pedig nagyon kár érte.
5946. dokantu
2018. aug. 15. 15:41
Úgy látom itt főként elméleti vita folyik. Guruljkának egyébként igaza van! A könyvben is benne van, hogy ismeretlen az eredete. Ezek a gyakorlatok a csakrákat töltik fel ezért egyértelmű, hogy hatásos, én is 10- éve rendszeresen elvégzem, csak sokkal bővebben. De nem egy csoda! Csakra feltöltésre van még sok más gyakorlat is. De a csakrák energia hiányán kívül ott vannak még a meridiánok is és ha ott elakadás van akkor nagy a baj igazán. Tehát az az igazi megoldás ha feltöltjük a csakrákat energiával, amihez ez a gyakorlat kiváló. Majd ezt az energiát keringetni, elosztani kell a testünkben. Minbdenkinek saját gyakorlatsort kellene össze állitani. Vérmérsékletének és betegségének megfelelőt.
5945. Százas Evelin (válaszként erre: 5944. - Kék Farkas)
2018. aug. 15. 14:33

Én őszintén szeretem Guruljkát, ő ilyen kis igazság bajnoka. :-) A helyesírási hibákat is irtja, szigorú.

De mi ne legyünk szigorúak, a tapasztalás a lényeg, és az valami csodálatos. :-)

2018. aug. 15. 09:30

Kedves Guruljka! Tiszteletreméltó az alaposság amivel a téma eredetét kutatod. Hiszek is neked. A könyvet olvasva nekem is az volt az érzésem, hogy a gyakorlatok köré szőtt történet a fantázia szüleménye. Amiért mégsem fogok neki magam is a kutatásnak az az, hogy a gyakorlatok viszont, azt TAPASZTALOM, hogy nálam működnek.Még csak kilencedik napja gyakorolok, ez nem elég ahhoz hogy bármit állítsak, de kicsit később szívesen megteszem, ha gondolod. Ugyanezt egyszer már tapasztaltam a ** kapcsán, aminek szintén nincs sok köze Tibethez, viszont szintén eredményesen kezelnek vele akik gyakorolják. Hogy mi értelme jól működő rendszereket a fantázia ködébe burkolni, azt ne kérdezd. Én sem értem. Viszont ha lehet, fogadd el, hogy itt olyanok beszélgetnek, akiknek saját több éves tapasztalatuk van egy

témáról, egy gyakorlatsor hatásáról, és ez cáfolhatatlanul áll szemben elméleti fejtegetésekkel. Mi értelme volna azt állítanod pl nekem, hogy nem tapasztalom amit pedig tapasztalok? Főleg ha a tapasztalataim pozitívak. Azt sem érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy ezek a tapasztalatok sok embernél, akik függetlenek egymástól, azonosak, vagy nagy százalékban hasonlóak, gyanítom a véletlennél vagy a placebónál nagyobb százalékban.Szóval: akár honnan ered is az öt rítus, mi szeretjük, és úgy tűnik nekünk működik.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
5943. 55Judit (válaszként erre: 5941. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 06:38
Mintha csak én írtam volna. :)
5942. 55Judit (válaszként erre: 5939. - Guruljka)
2018. aug. 15. 06:35

Te nem végzed a gyakorlatokat, de időről-időre visszatérsz csak azért, hogy lelkileg lehúzd azokat akik lelkesen végzik. Saját elmondásod alapján évek óta ezt csinálod, mert másik fórumon is bevetetted már ezt a viselkedés formát. Nem szimpatikus.

Miért kell neked ilyen szinten ezzel foglalkozni? Miért nem tudsz minket békén hagyni, és hagyni hogy fejlődjünk saját hitünk szerint akadálytalanul? Nagyon olyan, mintha erőnek erejével meg akarnál győzni itt mindenkit hogy egy hamis, kitalált dologban hisz. És ha így lenne, miért ekkora baj ez neked? Miért nem tudsz e helyett olyasmivel foglalkozni, ami téged is előre visz? Boldogabb vagy te attól amit itt csinálsz? Mi célod vele? Ha közülünk sikerülne valakit eltántorítani az állításaiddal a tibeti 5 rítustól, gondolom örömmámorban úsznál.

Nagyon visszataszító, és lehúzó amit itt csinálsz. Jobban járnál ha e helyett a negatív hadjárat helyett amit csinálsz, lenyomnál néhány kört te is.

2018. aug. 15. 06:29

Nem fog a haj visszabarnulni, különösebb fogyás nem fog bekövetkezni, de az általános fizikai és szellemi jóllét nagymértékben fokozódni fog a gyakorlatok által.

Nem kell okvetlen rítusnak tekinteni, de nyugodtan tekintse mindenki annak aminek akarja. :-)

Én megszereztem a könyvet antikváriumból, nagyon hangulatos, magávalragadó írás, nekem mindegy hogy ki írta.

Az étkezési előírásokat sosem fogom tudni betartani, nem is akarom. Attól még tetszik a könyv.

Továbbra is sajnálom, hogy tavaly abbahagytam a rendszeres gyakorlást, sokkal nehezebb újrakezdeni, mint rendszeresen folytatni.

De még nem értem ennek a témának a végére. Mármint a magam gyakorlatában nem. :-)

5940. Guruljka
2018. aug. 14. 23:48

Ez létezik, de ez nem a mi szintünk. nem is tudom, van-e fizikai gyakorlat is benne, vagy csak meditatív gyakorlás.


[link]

5939. Guruljka (válaszként erre: 5938. - Telrim)
2018. aug. 14. 23:46

Lényegében igen, illetve teljes bőrfelületem borsódzik azt látva, hogy gyakorlatilag egy nem létező könyvvel kapnak újult erőre a kisebb könyvkiadók időről időre. (A szerző sosem publikált, illetve egy ilyen nevű ember írt valamit a svájci bankszámál kezeléséről), a könyvet érintő hivatkozások nem találhatók.


A németországi, illetve ebben tévedtem, svájci Tibet-központban él a cikk szerint 30 éve Geshe Khedup láma (rá lehet keresni, megtalálható!) aki azelőtt Tibetben, rövidebb idén át Indiában élt. Sosem hallotta vagy látta ezeket a gyakorlatokat, szerinte esetleg Indiából származhatnak.


(A rítus hosszú í, a Riták nem érezheti kényelmetlenül magukat, a humbug pedig humbug, akárhogy is nézzük. Hogy hiszékeny emberek tízezreit palizzák be ezzel szerte a világon, az pedig mocskos aljasság.

Ettől még ez a fajta testgyakorlás nem egészségtelen, csak nem szabad erre pénzt költeni, és tényleg nem kell túlmisztifikálni.)

5938. Telrim (válaszként erre: 5936. - Guruljka)
2018. aug. 14. 22:28

Értem szerintem, hogy mire célzol ezekkel a -nevezzük- tényekkel.

Ha jól sejtem,a dolog túlmisztifikálása ellen hallatod a hangod.

Ezzel én is egyet értek.

5937. Telrim (válaszként erre: 5932. - Guruljka)
2018. aug. 14. 22:19

"A jóga szanszkrit szó, Indiából, Tibetben nem volt szanszkrit a nyelv."

Teljesen egyetértek veled!

Nevezzük ritusnak (elnézést kérek a Ritáktól 😀). Az általam említett úr tibetben szokott előfordulni, nem Németországban.

A Dalai láma sem jógi, a jógik szerint mégis jógázik.

A magyar lovas nemzet, mégsem tud mindenki lovagolni.Sőt, jó részük elő lovat sem látott még.

A tibeti nép tibeti, mégsem tibetizik mindenki. Sőt, jó részük tibetizőt sem látott még.

🙂🙂🙂

Pro és kontra.

Ennek mi az értelme?

Akinek van a tibetivel tapasztalata,el tudja dönteni,mi a valóság,s mi a hunbug.A tapasztalat és a tudás nem ugyan az, mint a vélemény,meggyőződés,vagy a hit, szerintem.

Egyéb iránt mindenki meggyőződését tiszteletben tartom természetesen.

5936. Guruljka
2018. aug. 14. 20:43

Egyébként úgy emlékszem, vagy ide, vagy egy másik tibetisbe pár éve ennél több anyagot is hoztam, mert pont akkor bukkantam rá én magam is.

Cáfolat nem volt, senki nem hozott semmilyen anyagot, de az én linkjeimre sem reagált senki.

Csak jól leveszekedték a fejemet, hogy miért mondok olyat, hogy ez nem jóga.

Hát mert ez nem az, habár hasonlít a Hatha-jóga néhány ászanájára. :D Ennek is utána lehet nézni. Én pár éven át jógáztam is, vannak jógakönyveim is.


Akkor is, most is csak annyit akartam volna mondani, hogy lehet ezt csinálni, de erőltetni nem kell, mert nem fognak tibeti istenek senkire rárontani, ha egyik vagy másik gyakorlatot esetleg másra cseréli.

5935. Guruljka
2018. aug. 14. 20:09

Aki nem ismeri, a Die Welt olyan jelentős lap, hogy nem engedheti meg magának, hogy marhaságokat közöljön. Ezt az oknyomozó riportot két részben közölték le.


Ahhoz a feltételezéshez, hogy kidolgozok egy öszsetett állítást, csak mert nekem nem tetszik egy téma, arra nem tudok mit mondani. lehet,hogy van ilyen, de az én agyam nem erre a srófra jár. A könyvjegyzékekről viszont az egyetemen hallottam, az egyik nagyon tisztelt tanáromtól. Barna László a neve, lenyomozható.

5934. Guruljka (válaszként erre: 5929. - Százas Evelin)
2018. aug. 14. 20:00

Én a karácsonyt se ünneplem, de még a végén megsérül valaki.


Legalább CD-t vagy ilyesmit ne vegyetek. Ez egy kamu üzletág.

5933. Guruljka
2018. aug. 14. 19:58
..szerepelnek egy idő óta egy jegyzékben.
5932. Guruljka (válaszként erre: 5930. - 55Judit)
2018. aug. 14. 19:57

Nem fantáziálok. Csak tudom, hogy kevesen tudtok németül, de ezen ne múljon.


[link]


[link]


Ennyit azét nem fordítok le hobbiból, de amire hivatkozik a cikkben, az létezik, mégpedig az Európában kiadott könyvek jegyzéke a Zürichi Könyvtárban.

Az Amerikában kiadott könyvek is szerepelnek egy iró ót egy jegyzékben. A "tibetis" könyv állítólagos kiadása szerepelhetne ebben az időszakban - de nyoma sincs.


Azért figyeltem fel erre, mert megkaptam a könyv magyar kiadását. és kíváncsi voltam, ki fordította. Fura módon angolból és németből fordítottak egyes szövegrészeket, ez meg van adva a könyv elején.

Ezután lettem kíváncsi, miért is kellett két külön nyelvű kiadásból összekaparni egységes szöveggé. Ez volt az oka, hogy nyomozni kezdtem, no meg az, hogy borzasztóan hasonlít a sztori A kék hold völgye c. könyvre, amiből filmet is csináltak.

A legteljesebb nyomozást elvégezte helyettem ez a svájci újságíró nő, aki a neten is megtalálható, valós személy és neves újságíró.


Ha ilyen kitalálókám lenne, én is rittyentenék valamit, és meggazdagodnék belőle. Igaz, ahhoz gyomor is kellene.


Hogy a kiropraktőr hova jár továbbképzésre, azt nem tudhatom, de az általam hozott cikk második részében egy németországi tibeti szerzetesház egyik szerzetese nevetve mondja, hogy ők nem tornáznak, ők elmélkednek.


A jóga szanszkrit szó, Indiából, Tibetben nem volt szanszkrit a nyelv.


Végezzétek ezt a kis gimnasztikát, a semminél biztosan jobb, és ha rítusnak tudjátok be, hogy jobb a közérzetetek, akkor nekem mindegy, de nem kell semmi különöset belelátni. Minden rendszeresen végzett mozgás fejleszt, nem csak ez, amiből naponta egyre többet végeztek.

Inkáűbb a forgás miatt aggódom néha, azt nem kell erőltetni. Nehogy elessetek.

5931. Telrim
2018. aug. 14. 19:40
Nekem egy kiropraktőr ajánlotta egy alaklommal, amikor nála jártam. Ő tibetbe jár alkalmanként a hivatásaból kifolyólag továbbképzésekre. Ott találkozott vele. Lehet, hogy az ottaniakat is átverték a könyvvel. 🙂
5930. 55Judit (válaszként erre: 5928. - Guruljka)
2018. aug. 14. 08:44

Jaj Guruljka miért csinálod már megint? Pont arról van szó hogy elmondod már megint, de valahányszor elmondod, bizonyítékot arról nem mutatsz. Én nem bántani akarlak ezzel, de amíg csak így elmondod, addig puszta rágalmazásnak tűnik részedről. Ugyanígy próbáltad lehúzni az egyik igen hatékony rákgyógyszer oldalát is. Én is csak azért nem hittem már elsőre neked, mert személyes kapcsolatom volt az oldal fenntartójával, a gyógyszer feltalálójával.

Igyekszel annyira meggyőző lenni, hogy aki nem néz utána a hablatynak, hajlamos rá hogy elhiggye amit mondasz.


Én nem bánom ha fantáziálgatsz, de kérlek ha cáfolni akarsz valami hiteles dolgot azt akkor add nekünk írásba, ha meg tudsz győzni minket arról hogy nem kitaláció amit írsz. Köszi. És bocs. Remélem nincs harag, mert attól hogy leírtam én is a gondolataimat pont mint te, még szeretlek téged. :)

5929. Százas Evelin (válaszként erre: 5928. - Guruljka)
2018. aug. 14. 06:18
Elmondhatod, de akkor is ünneprontó vagy. :-)
5928. Guruljka (válaszként erre: 5926. - Százas Evelin)
2018. aug. 13. 21:56

Szakirodalom?


Olyan nincs. A könyv, ami ennek a forrása, hanisítvány.

Elmondtam már párszor, de ha elfelejtitek a nagy lelkesedésben, elmondom újra.

5927. Guruljka (válaszként erre: 5925. - Kék Farkas)
2018. aug. 13. 21:43

Milyen méregtelenítés?


Attól, hogy tegnap forogtál, ma sem leszel mérgezett.

5926. Százas Evelin (válaszként erre: 5925. - Kék Farkas)
2018. aug. 13. 17:08

Én semmi olyant nem éreztem. Mondja a szakirodalom, hogy történhet ilyen fizikai diszkomfortérzet, ha csak enyhe, akkor ne is foglalkozz vele.

Nekem nem volt lelkierőm újra elkezdeni. Túl meleg van. Az egyetlen napon amikor hűvösebb volt, dolgom volt, korán el kellett indulnom, persze eszembe se jutott a tibeti.

2018. aug. 13. 10:44
A második hetet kezdtem el ma, 5 ismétléssel, de több forgással. Ma reggel enyhén émelyegve ébredtem. Ha jól tudom ez a méregtelenítés beindulása miatt van, de elég kellemetlen. Remélem hamar elmúlik...
5924. 55Judit (válaszként erre: 5922. - Százas Evelin)
2018. aug. 9. 11:00
Hosszabb kihagyások után nem tudnám egyből végigcsinálni. Meg sem próbálom. Nekem 5-tel kezdeni jó, és akkor emelem a számot, mikor jólesik. Az a cél hogy jól érezzem magam, nem pedig hogy megkínozzam. :D
5923. 55Judit (válaszként erre: 5922. - Százas Evelin)
2018. aug. 9. 10:57
Attól még ne minősítsd le ennyire magad! Ugyanolyan értékes vagy, mint bármelyikünk. Ami nem megy, próbálgassál csak 1-et csinálni belőle naponta. Ha eleinte nem szabályos, az sem baj. Mi történik? Maximum lassacskán begyakorolod. :)
5922. Százas Evelin (válaszként erre: 5920. - 55Judit)
2018. aug. 9. 10:15
De ügyi vagy, hogy végig tudod csinálni. Én marha, valami 17-nél hagytam abba, én 21 teljeset még sosem csináltam. A négyes helyett meg mindig csak helyettesítőt. Próbálgattam, de nekem is a csuklóm a gyenge.
5921. 55Judit (válaszként erre: 5919. - Százas Evelin)
2018. aug. 9. 09:17
Ha egészen lassan forogsz, nem szédülsz el. kezdd lassan, kevés fordulattal, és ha türelmesen, emeled a fordulatszámot és később a sebességet, szerintem nem lesz gond. Persze lehet, nem ártana az ereidet is tisztítani, mert magában ezek a gyakorlatok valószínű kevesek. Pont, mint ha mindig csak krumplit ennénk ha megéhezünk. :))
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook