Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
4810. mérleg33
2014. jan. 4. 12:50

Bevallom őszintén 42 évesen sokszor 72-nek éreztem magam.Energiaszintem 0 volt.Számos betegség rám köszönt ebben az évben.Magas koleszterin vérnyomás cukor.Ezért szeretnék valami gyógyszer nélküli önsegélyező módszert.Elkezdtem a tibetit.Második naptól kezdve az alvás igényem 6órára csökkent energikus vagyok.munkahelyemen a koncentrációm jelentősen javult.Szerettem csinálni mert éreztem hogy a tartásom kezd javulni.

Ezen kívül én saját készítésű dezodort használok ami köztudott hogy nem olyan hatékony mint az aluminiumos társai.2 éve használom és azt vettem észre hogy a tibeti alatt olyan erős testszagot éreztem magamon,majdnem vettem egy aluminiumos dazót.Most a napokbam eltűnt az izzadtságszagom talán méregtelenítés volt ez is.Egyenlőre ennyi és ez csak folytatódhatna.A fogyást nem ettől várom,azért többet is kell tenni.Köszönöm a jó tanácsokat utána fogok nézni.

4809. 7409e4d950 (válaszként erre: 4808. - Mérleg33)
2014. jan. 4. 10:35

Szerintem az is jó, ha csak a forgásokat csinálod! Vannak még ezenkívűl olyan hatékony gyakorlatok, aminek áldásos hatása van. Ilyen pl. a hatha jóga légzés. Kassai Csilla beszél róla itt:

[link]

Remélem, működik a link. Ha nem, beütöd a youtube-on a keresőbe: A hatha jóga légzés testi, lelki, szellemi hatása, és megtalálod.

Azért írnál egy kicsit az általad tapasztalt jótékony hatásokról?

4808. mérleg33
2014. jan. 1. 22:25
Sajnos teljesen abba kellett hagynom mielőtt nagyobb baj lenne a derekamban.A 3-as sort sem bírom csinálni.Ismer valaki olyat aki végleg nem tudja végezni az öt tibetit gerincsérv miatt?Nagyon nehezen válok meg tőle egyéb jótékony hatásai miatt amiről ódákat tudnék zengeni.Egyenlőre csak forgok hátha ez is ér valamit.
4807. zefex (válaszként erre: 4806. - Mérleg33)
2013. dec. 28. 20:02
Igen, lehet. Sőt, ki is hagyhatod azt a gyakorlatot, amelyik nagyon nehezedre esik.
4806. mérleg33
2013. dec. 28. 08:53
Olyat lehet csinálni hogy 13-at fordulok(1-es rítus)és a többi gyakorlatból 3_as sorozatokat végzek?Köszönöm a választ!
2013. dec. 27. 19:19
Lehet, hogy jobb volna, ha kicsit visszacsökkentenél az ismétlésszámból, és tartósabban annyinál maradnál, amennyit még nem érzel megerőltetőnek. Aztán ha majd hozzáerősödsz, lassan emeled tovább. (Vagy nem.)
4804. mérleg33
2013. dec. 25. 22:34
Sziasztok!Most írok először 11-es sorozatnál járok 5 hét után.gerincsérvem elkezdett nagyon fájni.Mit csináljak?Nem szeretném abbahagyni de napról napra nehezebb.Úgy pedig nincsen értelme ha fájdalom csillapítóvaltibetizik valaki.Egyébként 5 hete náthás vagyok néha höemelkedéssel.Segítséget várok a kedves olvasóktól!Előre is köszönöm!
4803. Csipkerózsika (válaszként erre: 4790. - _Lilith_)
2013. dec. 9. 16:17
Az 5. gyakorlat könnyített változata az, ha négykézlábról emelkedsz fel a hegycsúcs pozícióba és négykézlábra ereszkedsz lassan vissza. Szóval a fekvőtámasz kitartása kimarad belőle.
2013. nov. 15. 14:49

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy megvan valakinek a 3-1-2 meridiántornából a Doktormadarak-os régi változat (amin kínai zene megy végig)?

Cserébe tudnék ajánlani 5 tibetit, stb.

Ha valakinek megvan, kérem írjon egy privát üzenetet.

4801. dokantu (válaszként erre: 4799. - Nariiika)
2013. okt. 27. 12:11
Igen az a tibeti-5-ös.A youtubén a "fiatalag forrasa"cim szó alatt vanegy nagyon jó videó is amit érdemes megnézni.
4800. Nariiika
2013. okt. 26. 19:14
Nem tudom ez a linkelés reklámozásnak minősül el, de remélem nem mert nem szeretnék szabályt sérteni és úgy látom a hozzászólásomat nem tudom módosítani. (Bocsi nem fórumoztam itt eddig)
4799. Nariiika
2013. okt. 26. 19:12

Sziasztok!

Ez az 5 tibeti jógagyakorlat ez lenne?: [link] Ha jót találtam akkor még utánaolvasok és elkezdeném csinálni. :)

4798. dokantu (válaszként erre: 4796. - Magdalena54)
2013. okt. 26. 17:11

Kedves Magdaléna!

Engem egy perforált vakbél miatt 13-szor műtöttek,és végül lemondott rólam a sebész,eltiltottak mindenféle tornától emeléstől,100%-ra jósolt hasi sérvet,7 sipollyal kerültem ki a kórházból.Mindezek ellenére ez év februárjában elkezdtem az öt tibetit,igaz eleinte nagyon nehezen ment kb.úgy mint neked de nem adtam fel,és egyre jobban sikerültek a gyakorlatok,csak erőltetni nem szabad,mert ha valahol meghúzódik egy in akkor vissza esel a fejlődésben.Én 10 hét után már 21-ket csináltam igaz még nagyon messze állt a szabályos gyakorlatoktól,de onnantól kezdve már a minőségre figyeltem.Mostmár szabályosan tudom csinálni sőt még a taoista öngyógyító alap gyakorlatokat is csinálom napi 50 percet tornázok.Az eredmény pedig szinte hihetetlen,többet birok dolgozni mint egészségesen,a 7 sipolyból már csak egy működik,de béltartalom már azon se jön.Régen gyakori volt a gerincemben az idegszábecsipődés mivel gerincferdülésem van,vagy már csak volt mert mióta tornázok egyszer sem csipődött be.

Tehát azt javaslom,hogy csak óvatosan,mindíg annak örülj,ha egy kicsit jobban sikerül,és ne azon bosszankodj ha nem sikerül.A gyakorlatok számát emeld kettővel minden héten,nem baj az ha nem tökéletes a gyakorlat,csak a hirtelen mozdulatoktól óvakodj, vigyázz nehogy mrgránduljon agy in ne erőltesd csak addig feszíts amíg nem fáj.Sok sikert és kitartást:

4797. zefex
2013. okt. 25. 13:43

Nem vagyok biztos abban, hogy ismerné, és semmilyen felesleges tanáccsal sem akarlak bosszantani.

De legalább a rehabilitáción megkérdezni?

2013. okt. 25. 10:14

Kedves Zelex!

Gondolod, hogy az idegsebész ismeri az ot Tibetit?

Én korábban jogáztam, minden jogát letöltöttem ami fent volt, de csak most véletlenül láttam meg egy fórumon az öt tibetit. Kontrollra csak decemberben kell mennem, Én viszont ugye már most azonnal szeretném csinálni, mert annyira hiszek benne, hogy ez talán segit, szeretnék megint épkézláb nő lenni. Mütét előtt még kisterpeszben teljesen le tudtam tenni a tenyerem a földre, tehát eléggé hajlott a derekam. Most viszont a gyakorlatok kicsufolása ahogyan csinálom. A 3-as gyakorlatnál alig tér el a hátrahajlásom a függőlegestől. A gyakorlatok utáni nyujtásnál, amikor a sarkunkra kell ülni a homlokot a kézen pihentetni, Én kb 30 centire vagyok a földtől, a kezeimtől. Éppen ezen az állapoton szeretnék javitani, meg egy kicsit erősödni, edzettebb lenni. Képzeld el, hogy a mütét után 3 hónapig ellátásra szorultam, ami annyit jelent, hogy csak a saját szükségleteimet tudtam elvégezni, Wc, fürdés segitséggel, mert megtörölközni nem tudtam. Amikor fent voltam /keveset/ egy abroncsban, helyesebben füzőben kellett lenni. Ez egy merev müanyag. Elképzeled mennyire tohonya lettem? Gyakorlatokat olyan mutattak a kórházban, ill. olyanokat kellet végezni, ami hanyattfekve csinálható. pl. biciklizés. Most megyek majd valamikor elő vagyok jegyezve Mezőkövesdre rehabilitációra. Abban bizok, hogy az segiteni fog.

4795. zefex (válaszként erre: 4794. - Magdalena54)
2013. okt. 25. 09:57
Szia! Szerintem egyeztetned kellene az orvosoddal/orvosokkal. Biztosan elláttak tanácsokkal, milyen gyógytornát ajánlanak. Lehet, pár hónapig azt kellene csinálnod, és már ha jobban mozogsz, nyitni új gyakorlatok felé. Feltételezem, hogy vannak időszakos kontrolvizsgálatok, talán érdemes lenne ott felvetni az öttibeti kérdést, vagy a gyógytornásszal megbeszélni. Légy türelmes magaddal, eljön annak is az ideje, hogy többet mozogj. További gyógyulást!
2013. okt. 25. 09:32

Sziasztok!

Én most irok először, mert most kezdtem el a gyakorlatokat a héten. Elolvastam a könyvet, megnéztem a videókat mindennel ugy gondolom tisztában vagyok, hiszek a gyakorlatokban, azonban van egy óriási problémám ugy tünik nem nagyon tudom csinálni a gyakorlatokat, mert májusban volt egy nagyon nagy mütétem. Gerincstabilizációs mütét l-2 és 4-5 csigolyámat

rudazták, csavarozták. Éppen ezért kezdtem el ezt a jógázást, mert sajnos még most is csak nehezen tudok önállóan öltözködni stb. mert nem megy a hajlitás, hajolás és még mindig nagy fájdalmaim vannak. Tornázni viszont mindenképpen kellene. Az első két nap még ugy ahogy ment is, de ma már a 4-es gyakorlatot ki kellett hagynom, mert nem tudtam magam megemelni. Szeretném megkérdezni, hogy van-e köztetek valaki, vagy ismeretségi körötökben, vagy olvastatok a fórumban róla, hogy valaki ilyen nagy gerincproblémával tudta-e csinálni az öt Tibetit. Nagyon szeretném csinálni, mert érzem a jótékony hatását, a méregtelenitést, amióta csinálom megy a hasam ez biztos a méregtelenités. Köszönöm, ha válaszoltok. Szép napot.

4793. istvan444
2013. okt. 24. 21:51

Hát nem csodálkozom rajta hogy kilépsz erről a fórumról,mivel szerintem egy kicsit negatív figura vagy:)

Ha a haverom lennél, most azt írnám, hogy "Hát, bakker,Ne lépj ki!!:O"

De nem vagy a haverom.


Így csak annyit válaszolnék, hogy jól teszed:)

Üdvözlettel:Ervin444.

4792. zefex
2013. okt. 24. 10:32
Neked is sok sikert és jóegészséget!
2013. okt. 24. 09:53

Sziasztok!

Búcsúzóul kívánok Mindenkinek sok sikert a tibetihez, türelmet a nehezebb időszakokhoz...

Én épp 2 és fél éve csinálom.

Sokat segített rengeteg mindenben... bár súlyfeleslegem meg komoly betegségem nem volt, de sok-sok mindent köszönhetek neki.

(Akár egy megfázásos betegségből is hamarabb gyógyul az ember, a menzesz kellemetlenségeit is enyhíti.)

Remélem, soha nem hagyom abba:)

Kilépek innen a hoxáról, mivel nincsenek jó emlékeim a fórumozgatásról:)

Üdv. Mindenkinek!

4790. _Lilith_
2013. okt. 19. 22:45
Sziasztok! Én is elkezdtem az öt tibetit, még csak az ötös ismétlésnél tartok. Viszont az 5. gyakorlattal gondom van. A jobb csuklóm és kézfejem teljesen kivan, kifejezetten fájdalmas csinálnom a gyakorlatot. Gondolom, összefügg ez azzal, hogy pár hónapja egész komoly sérülésem volt, azóta igyekszem nem túlterhelni. (Eddig nem zavart egyébként semmiben, mert bal kezes vagyok.) Kérdés: ennek az ötödik gyakorlatnak létezik-e valami könnyített változata? A videón nincs róla szó, a könyvet meg nem olvastam, itt a fórumot elkezdtem olvasni, de még nem találtam említést róla.
4789. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4788. - Wirgi)
2013. okt. 6. 08:19
Ügyes vagy! Csak így tovább! :)
4788. wirgi
2013. okt. 2. 19:48
Én kissé alakítottam rajt, mert most éppen súlycsökkentőben vagyok, és mivel nincs kedvem edzóterembe járni még mellette, illetve közbe vettem hasizom gyakorlatokat és kifejezetten segít a fogyásban is, na meg a kaja mennyiségének a visszavétele. Tavaly március óta 85-ről 69 kg-ra sikerült levinni a súlyomat, és könnyedén ment. Bár sok odafigyelést követelt.
2013. szept. 29. 10:17

Nagyon eltűnt innen mindenki! Remélem, azért csináljátok, és nem adtátok fel!:)

Visszanéztem, és rájöttem, már egy éve csinálom! :)

Jupiééééé!!! :)

4786. Csipkerózsika (válaszként erre: 4785. - Mixi12)
2013. szept. 26. 15:35

Nem erőltetted meg őket valamivel?

Amúgy ettől is lehet, persze. Akkor pár napon belül elmúlik.

4785. mixi12
2013. szept. 26. 13:58
Sziasztok! Hétfőn kezdtem a gyakorlatokat három ismétléssel. Szerintetek előfordulhat, hogy az ujjaim izületei megfájdultak tőle? Lehet ez a méregtelenítés része?
4784. tárnics
2013. júl. 5. 14:32
Első verzió szerint ajánlják ismételni az első héten. Utána hetente 2-vel lehet emelni.Érdemes betartani az ajánlást, mert erős méregtelenítő hatása lehet egyeseknél.
4783. tomeeka
2013. júl. 5. 14:12

Sziasztok! Légyszi segítsetek! Szeretném elkezdeni a gyakorlatokat, de bármennyire is keresem nem találom normálisan leírva mennyit kell csinálni belőlük. (vagyis lehet inkább én vagyok értetlen)

Tehát minden nap kell végezni, ennyit értek.

De mit jelent hogy első héten 3x ismételjük a gyakorlatot? Máskor meg azt írják amennyi jól esik?

Mit jelent a 21 ismétlés? 21x végigcsinolom az 5 gyakorlatot gyakorlatokon belül amennyi jólesik? Vagy minden gyakorlaton belül 21 ismétlés?


Valaki öntsön tiszta vizet a pohárba :)


Tehát

1. hét:

1.gyakorlat: 3 ismétlés

2.gy: 3 ismétlés

3.gy: 3 ismétlés

4.gy: 3 ismétlés

5.gy: 3 ismétlés

VAGY

1. hét:

(1.gyakorlat: amennyi jól esik

2.gy: amennyi jól esik

3.gy: amennyi jól esik

4.gy: amennyi jól esik

5.gy: amennyi jól esik) X 3


???


Köszi előre is mindenkinek!

4782. burmi
2013. júl. 2. 07:48

sziasztok,

régebben csináltam az 5 tibetit, most szoptatom a kisbabámat, teljesen lemerültem sok minden más miatt is, eszembe jutott csinálhatnám újra, de nem tudom befolyásolja-e a szoptatást, csak azért jutott eszembe, mert a menstruációt is meghozhatja, szóval lehet, hogy a hormonokra hatással van.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?


Köszi szépen!

2013. jún. 20. 20:50
az a gerincjóga fesztivál:) ez másik!
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook