Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
5230. Csipkerózsika (válaszként erre: 5229. - Dokantu)
2015. szept. 2. 17:51

Azért nem egészen értek egyet, kevésbé súlyos betegségekre, problémákra nagyon jó hatással van. Pl. a pajzsmirigy alulműködésemet rendbe tette. Azzal egyetértek, hogy pl. rák esetén nem biztos, hogy csodát kell várni tőle. Illetve minden betegség mögött ott van a lelki ok, ami miatt létrejött. Minél fajsúlyosabb az ok, a fizikai módszerek annál kevésbé segítenek, vagy esetleg átmenetileg segítenek csak.


Felkeltetted az érdeklődésemet: életenergia hiány esetében mi segíthet? Örülnék néhány tippnek.

5229. dokantu
2015. szept. 2. 12:15

Kedves Judit szerintem is úgy van ahogy érzed.A tibeti inkább fiatalit,beindítja a csakrákat,mirigyeket,de betegségeket nem nagyon gyógyít.Az immunhiányt vagy életenergia hiányt más fajta gyakorlatokkal lehet leküzdeni.Én is azért végzem a taoista belső öngyógyító gyakorlatokat.De még lehet mudrával,energia áramoltatással,EFT-vel is gyógyulni.Itt kérdezném,hogy valaki nem tudja hol lehet kapni

Dr. Roger Dalet Gyógyító pontok enciklopédiája cimü könyvet,mert már a kiadónál sincs pdf-en pedig elég körülményes az olvasása?

5228. bjudit55 (válaszként erre: 5220. - Csipkerózsika)
2015. szept. 2. 07:32
Hogy ne figyelnék. A légzés legalább olyan fontos, mint a mozdulat.
5227. Telrim
2015. szept. 2. 06:48

Jó látni, hogy van olyan gyakorló, aki odafigyel magára és "ésszel" áll hozzá a gyakorláshoz! Szívből gratulálok!:)

Nálam mást vált ki ez a gyakorlat. Nekem ez az egész csúcspontja. Felemel, feltölt. Szinte minden reggel megcsinálom, illetve egy más változatát. No de nem vagyunk egyformák,talán másképp is csinálunk bizonyos dolgokat.

5226. Csipkerózsika (válaszként erre: 5225. - Telrim)
2015. szept. 1. 21:33
A könyv kifejezetten írja a szexuális önmegtartóztatást. És én is azt tapasztaltam, hogy nekem csak akkor volt jó, amikor vágyat éreztem és így "vezettem le". Előfordult, hogy anélkül is csináltam, akkor viszont teljesen lemerültem, elvette minden erőmet...
5225. Telrim (válaszként erre: 5222. - Csipkerózsika)
2015. szept. 1. 17:02

Ezzel kapcsolatban más véleményen vagyok.

Valóban teljes önmegtartóztatás esetén érhető el a gyakorlat nyújtotta maximális hatás, azonban áldásos hatásaitól kár lenne megfosztania magát bárkinek is. A testet megfiatalító, és az immunrendszerre gyakorolt "mellékhatása" miatt a tradicionális keleti módszerek egyik legnagyobb becsben tartott gyakorlata, amit kellő elővigyázatosság mellett, bizonyos alapelvek (ide tartozik a szexuális élet is) megtartásával ajánlott gyakorolni.

5224. Telrim (válaszként erre: 5223. - Csipkerózsika)
2015. szept. 1. 16:29
Én is kigyógyultam belőle :)))
5223. Csipkerózsika (válaszként erre: 5214. - Telrim)
2015. szept. 1. 14:32
Az orvos csak az anatómiát ismeri, téged nem. Ki lehet gyógyulni az allergiából, ha megtalálja az ember a lelki gyökerét. Rá kellene jönnöd, hogy mi az, amit nem tudsz elviselni. Az allergia erről szól: valamit nem bírok elviselni.
5222. Csipkerózsika (válaszként erre: 5209. - Telrim)
2015. szept. 1. 14:28
Egy időben csináltam, mikor szólóban voltam, való igaz, hogy a szexuális energia átalakult általánossá... De ezt csak önmegtartóztatás mellett szabad csinálni, tehát ha kapcsolatban élsz, akkor kilőve, max. néha-néha ha nincs alkalom együttlétre.
5221. Csipkerózsika (válaszként erre: 5208. - Telrim)
2015. szept. 1. 14:27
Az allergia megvolt nálam is és el is múlt, a magas vérnyomás anyukámnál volt és szépen lecsökkent, mikor csinálta.
5220. Csipkerózsika (válaszként erre: 5206. - Bjudit55)
2015. szept. 1. 14:26
A légzés ütemére figyelsz? Mert ha azt nem úgy csinálod, az hatástalaníthatja az egészet...
5219. Csipkerózsika (válaszként erre: 5205. - Sztavros)
2015. szept. 1. 14:25

Megnyugodhatsz, hogy simán lehetett ettől.

Mikor hosszabb kihagyás után újra elkezdtem, a torkom és a nyirokcsomóim úgy begyulladtak, bedagadtak, hogy egy-két napig úgy néztem ki, mint egy hörcsög. :D Aztán naggyon gyorsan el is múlt.

5218. Telrim (válaszként erre: 5200. - Sztavros)
2015. szept. 1. 13:18

Forogj lassabban! Ha nem esik jól, használni sem fog. Nem a számok és a kinézet a fontos, hanem a fejlődés önmagadhoz képest. Tárd ki a karod, fordulj körbe úgy, hogy biztonságban érezd magad.

Nem eröltetni kell, hanem ízlelgetni :)

A forgás talán a legfontosabb mind közül, ezért érdemes csínján bánni vele.

Nem baj, ha a többi gyakorlattal gyorsabban haladsz, csak leld benne kedvedet.

5217. Telrim (válaszként erre: 5082. - Csipkerózsika)
2015. szept. 1. 12:58
A tapasztalatom az, hogy a jótékony hatásoknak nincs vége. Valóban elérkezik az ember és az ő teste egy adott stádium végére, ami egy minőségileg új/más fejlődési/gyógyulási irány kezdete egyúttal.
5216. Telrim (válaszként erre: 5215. - Túrógombócka)
2015. szept. 1. 12:42
Hál' Istennek vannak "spontán" gyógyulások. Véleményem szerint valamennyi mögött valamiféle lelki változás áll. Az én esetemben ez a változást a gyakorlatok segítségéveljött létre.
5215. túrógombócka (válaszként erre: 5214. - Telrim)
2015. szept. 1. 11:41

ismerek olyat, akinek spontán elmúlt az allergiája tizenvalahány év után. mivel ez az immunrendszer túlzott reakciója, így el tudom képzelni, h változik a dolog.

az enyém egyelőre marad. pedig volt már homeopátia, reflexológia, akupunktúra, de ennek aztán varázsolhatok :P

5214. Telrim (válaszként erre: 5213. - Túrógombócka)
2015. szept. 1. 06:51
Az allergiából nem lehet kigyógyulni, legalábbis az orvosom szerint. Most tünetmentes vagyok. A többi egészségügyi probléma is rendeződött. Az elmúlt 8 évben a gyakorlatok végzése az egyetlen, ami befolyással lehetett mindezekre. Ezért látok összefüggést.
5213. túrógombócka (válaszként erre: 5212. - Telrim)
2015. aug. 31. 23:17

nem.

szval sztem Nálad sincs hozzá semmi köze.

de mozogni azért jó, én azért csinálom, mert tetszenek a gyakorlatok és így legalább minden nap van valami kis torna.

5212. Telrim (válaszként erre: 5211. - Túrógombócka)
2015. aug. 31. 23:15
Nem javít az 5 gyakorlat az állapotodon?
5211. túrógombócka (válaszként erre: 5208. - Telrim)
2015. aug. 31. 22:30
az én allergiám 15 éve nem megy sehova, pedig próbáltam rá minden hókuszpókuszt.
5210. Sztavros (válaszként erre: 5206. - Bjudit55)
2015. aug. 31. 22:29
De igen, volt. Most us homeopátiás kezelés alatt állok, ami szintén okozhatja a tüneteket, csak mióta tornázom, azóta halmozottan jönnek, szerintem azért valamennyi köze van hozzá. A hőhullám aid a kezeléstől, vagy a betegségtől vannak? Nekem is vannak és az egyik legrosszabb érzés... Mielőbbi teljes gyógyugyulást kívánok!!
5209. Telrim
2015. aug. 31. 13:59
Csinálja valaki a 6. gyakorlatot? Erről nem sok szó esett a korábbi bejegyzésekben, ahogy olvatam.
5208. Telrim
2015. aug. 31. 13:43

Nekem az egész éven át tartó allergiám búcsúzott el néhány hónap alatt, fokozatosan. A vérnyomásom- ami határeset volt- normalizálódott. Most inkább alacsony, de szeretem a kávét, úgyhogy szinten tudom tartani. :) A nyugalmi helyzetben 100-as pulzusom standard 60-ra csökkent.Ezek a leginkább észlelhető változások. A többi " csak" hab a tortán: vitalitás növekedése, derű, jókedv, stb.

Véleményem szerint ezt nyújthatja a gyakorlás, persze az alapszabályok betartásával.

A "lustiknak": ha nincs kedved, vagy elég időd,csinálj mindegyik gyakorlatból 3-at.:)

5207. bjudit55 (válaszként erre: 5206. - Bjudit55)
2015. aug. 31. 08:11
Hát most kicsit rosszabb passzban vagyok, ez süt a bejegyzéseimből is tudom, viszont ezt sem akarom a gyakorlatokra fogni, enélkül is vannak szerintem mindenkinél ingadozások. :)
5206. bjudit55 (válaszként erre: 5205. - Sztavros)
2015. aug. 31. 08:09

Mielőtt a gyakorlatokat végezted volna, nem volt sosem egészségi problémád? nehogy azt hidd hogy ettől van.


Sokan annyira várják a hatásokat, hogy bármi változást éreznek magukon, mindent a gyakorlatoknak tulajdonítanak. Még a pattanásokat is. :) Nem annyira brutális ez.


Én 60 éves vagyok, mikor elkezdtem nem vártam semmi különleges történést, egyszerűen kipróbáltam. Adtam neki egy esélyt.

Eddig kétszer voltam rákos, és ettől szelídebb problémám is bőven, így elképzelhető hogy az immunrendszerem nincs a toppon, és igencsak teli lehetek méreganyaggal is. Ha mástól nem, hát a kemoterápiától biztosan.


Július közepe óta végzem a gyakorlatokat. Már csak a 4.-et nem tudom 21-szer megcsinálni. Viszont a mapokban kevesebbet végzek mindegyikből, mert most gyenge vagyok hozzá.

A lényeg, a világon semmi olyat nem tapasztaltam, ami akár tisztulásra utalna, vagy immunrendszer erősödésére. Már kb 2 hét után azt hittem e miatt van kevesebb hőhullámom, de az is visszatért már olyan mértékűre mint volt. Tehát ez csak amolyan hormonális ingadozás, ami annál is van, aki nem tornázik. :)


A valódi változás nálam eddig: Kicsit hajlékonyabb lettem, valami kicsivel jobb lett a közérzetem. (Nem volt eddig sem túl rossz.)


Valamire biztosan jó, úgy, mint minden más tornagyakorlat is, bármit csinálunk rendszeresen.

Na. Most így érzem. :)

5205. Sztavros
2015. aug. 31. 00:43
Sziasztok! A rosszullét elmúlt, 4 naptól ötösével csinálom, viszont az ötödik napra begyulladt a torkom, hatodik nap estéjére meg az arcidegem, úh valami nagyon történik...
5204. Telrim
2015. aug. 30. 16:04

Szép napot!

Most találtam rá a fórumra.

Én nyolc éve ismerkedtem meg a gyakorlatokkal. Szívesen megosztom veletek a tapasztalataimat, ha tudok, segítek.

Addig is, a nap süssön rátok! :)

5203. bjudit55 (válaszként erre: 5200. - Sztavros)
2015. aug. 27. 10:48

"Csinálnom kell, hogy jobban legyek! :)" Úgy bizony!


Én a tükör előtt állva kezdem a forgást, és számolom, hányszot látom viszont magamat. Számolj te is egy pontot!


Újabban jó a tükörbe nézni. Csak 1 kg-val mutat kevesebbet a mérleg július közepe óta, de valahogy jobb rám nézni. Ha meglátom magamat nem az villan az agyamba hogy "Úr isten hogy nézek ki", hanem "dejó, jobban látszik a derekam, jobb a tartásom, mosoly ül az arcomon" és ilyenek. Pedig már 60 éves vagyok.

Úgy érzem az idő múlásával nem romlik, hanem javul a közérzetem. A gyakorlatok egyre könnyedébben mennek. Már a 4.-et is élvezem, pedig az nekem nehéz. Nyúlik a karom, vagy a váll ízületem, nem tudom, de már könnyebben visszaülök a kiindulási helyre.

Minden reggelt a tibetivel kezdek. Van benne valami. :)

5202. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5200. - Sztavros)
2015. aug. 27. 06:22
Úgy emlékszem, a könyvben az van, hogy ha a forgás problémát okoz, de a többi gyakorlat menne, akkor a többi ismétlésszámát emelheted heti kettővel, a forgást pedig csak akkor, ha már nem okoz gondot. Ha nagyon rosszul esik a forgás, kezdetben akár el is hagyható. Ha esetleg még nem olvastad, a könyvet feltétlenül olvasd el. Ha visszaolvasol, itt a hozzászólásokban valahol találsz linket hozzá.
2015. aug. 27. 06:11

Én az ablak kilincsét nézem kezéskor, és ahányszor újra látom, annyit forogtam. :))

Mielőbbi jobbulást kívánok!

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook