Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
5530. Klaudia20 (válaszként erre: 5503. - Csipkerózsika)
2016. márc. 15. 13:48

Sikerült vennem gyógyszertárba :D

Jodid 200 at, egyenlőre egyet szedek naponta. Remélem jó lesz :)

5529. Telrim (válaszként erre: 5527. - Tárnics)
2016. márc. 15. 13:28
Egyet értek.
5528. Klaudia20
2016. márc. 15. 13:17

Nagyon egyetértek veled, mindenki legyen olyan amilyen. Hiába erőlteti valaki az ellenkezőjét, abból jó nem igen fog kisülni.

Meghát régi jó közmondás: Kutyából nem lesz szalonna :D


Amúgy, ma emeltem 7 ismétlésszámra :)

5527. tárnics (válaszként erre: 5526. - Telrim)
2016. márc. 15. 12:20

Na ez a tudatos önnevelés a legnagyobb marhaság szerintem.

"Az légy aki vagy, s érezd jól magad".A nagy akarás,az mindíg egy nagy ellenállás,azzal szemben,ami van.Az elfogadás állapota hozza el a békességet,szeretetet az ember életében.Aminek az ember ellenáll, az megerősödik.Amíg nem a szívből jön a nem ártás,őszinteség,tisztaság,stb,addíg az

szenvedést szül.Amíg valaki olyan nagyon jó akar lenni,addig lesznek nagyon rosszak is.Hisz értelme sincs a jónak ,mint szónak a rossz nélkül.Te vagy a teremtő, csak végre meg kell engedni magadnak,hogy az légy aki vagy.S,hogy ki vagy nem tudod meg sosem,csak megtapasztalni lehet. Egyik végletet,másik végletet,hogy aztán szintetizálhasd azt magadban,a megszületett bölcsesség által.Van akinek még sok tapasztalat van hátra, van akinek kevesebb,ahhoz,hogy eljusson valódi önmagához.

5526. Telrim (válaszként erre: 5524. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 14. 20:46

Néhány gondolat, a teljesség igénye nélkül:


1. Ki akar túlsúlyos, anorexiás, vagy cukorbeteg lenni? Az eszével senki. Mégis szenvedést okoznak. Miért? Tudjuk a választ?

2. Ezzel kezdődik a tudatos önnevelés a jóga szerint:

Jáma (önuralom): nem ártás, erőszak nélküliség, őszinteség, nem lopni, tiszta életmód, életvitel, elérni a nem birtoklást, nem gyűjteni

Nijáma (fegyelem): tisztaság, elégedettség, önuralom, önfegyelem, a szent iratok tanulmányozása, Isten iránti odaadás

Ha nem ez az alap, akkor azt erősíti, ami bennünk van. Ez a veszélyforrás.

Jó és rossz oldala nem a „dolgoknak” van, hanem nekünk.

3. „Hajszolni” egyebek mellett a túlzásba vitt szisztematikus légzőgyakorlatokkal lehet, ami betegséghez, mentális problémákhoz vezethet. Ezek miatt nem engedték régen tapasztalt vezető nélkül a gyakorlatokat végezni.

4. A kundalin felébresztése lehet eszköz, de létezik más módszer is. A hatha jóga eszközként használja, ahol a végső cél az egyesülés a teremtővel. Akkor most eszköz, vagy cél?

5. A kundalint feltekeredett kígyóként ÁBRÁZOLJÁK. Nem kígyó erő.

6. Ahhoz hogy a kundalin felemelkedjék, a gerinc két oldalán elhelyezkedő „energia vezeték” (Ida, Pingala) tökéletes egyensúlyba hozása szükséges. Ha ez létrejött, a kundalin felemelkedhet! a gerinc központi csatornáján (Susumna).

Nem győzök meg senkit. Nem ítélek meg senkit a nézetei által.

Mert az Igazság nekem is szól, és nincs szüksége az egyetértésemre.

5525. Csipkerózsika (válaszként erre: 5524. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 14. 20:02

A tibetinek nincs rossz oldala. A kundalíninek van eleinte, de csak míg le nem győzöd az elmédet, a félelmeidet.

Azért kígyóenergia, mert az áramlása a kígyómozgáshoz hasonló. NEM negatív és önmagában nem ártalmas jellegű, amit most tapasztalsz, az az elméd és az érzésvilágod árnyoldala. Ha túl leszel rajta, csodálatos dolgokat fogsz megélni.


Még egyszer mondom: a kundalíni a tibeti - sőt bármilyen jóga - NÉLKÜL is felébred, ha valakinél ennek eljött az ideje.

A hajszolás ugye azt jelenti, mikor direkt akarja valaki ébreszteni, célzott gyakorlatokkal, pedig amúgy még lenne itt az ideje. Az valóban veszélyes, még őrülethez is vezethet.

Csak maga a tibeti nem alkalmas a kundalíni hajszolására. Ha így lenne, akkor tucatjával születtek volna az évek során olyan hozzászólások, mint a tieid. De mióta megnyitottam ezt a fórumot, a tiéd az első.

5524. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 5519. - Telrim)
2016. márc. 14. 16:07

A kovetkezoket irod: A kundalin helytelen használata, túlzott "hajszolása" jelenthet veszélyt az egészségre, pszichére, ha úgy akarod.


Egyreszt ki akarja azt, hogy ha mar felebredt akkor az veszelyes legyen ranezve?!

Masreszt hogyan lehet a kundalinit helytelenul hasznalni? En soha nem akartam masoknak artani ezzel, sot meg visszaelni sem akartam vele! Nagyon nem is bolygattam mivel tisztaban voltam vele hogy nem veszelytelen mar a kezdetektol fogva! Hagytam hogy sajat maga utjat jarja a sajat maga tempojaban!( meg az elejen nagyon bizakodo voltam ezzel kapcsolatban)

Harmadreszt hogyan lehet ezt hajszolni ha nem a jogaval es a meditacioval? Elvegre ezek szolgalnak ennek a felebresztesere!

Tobb oldal uj definialja a joga szot mint kapcsolatot! Kapcsolatot teremt az istenivel! Ennek eszkoze pedig ennek az eronek a felebresztese! Ezekszerint nem mondhatod azt hogy nem ez az elsodleges celja megha csak a kapcsolat eszkozekent is nevezzuk! ennelkul ugyanis a joga szerint nincs kapcsolat!

Amugy pedig kivancsi lennek hogy az 5 tibeti jogat hasznalok kozul hanyan vannak tisztaban a kundalini(kigyoero) fogalmaval?? Mert azonkivul hogy energiat nyernek es az egeszseguk javul, valojaban ezt az erot ebresztgetik!!!Ezt azert nem art ha tudjak! Az pedig hogy kigyo eronek neveztek el, nem csak egy fatalis veletlen es nem is csak arra utal hogy tekerdve halad felfele a gerinced menten! Amikor az enyem a legaktivabb volt rengeteg kigyoval almodtam! Volt olyan hogy egy kripta szeru sotet helysegbe leptem be almomban ami tele volt kigyokkal! Ez lehet hogy hulyen hangzik egyeseknek de akiben mar felebredt ez az ero az pontosan tudni fogja hogy mirol beszelek! Ez ugyanis az egyik kisero jele!

egyebkent senkit nem akarok megteriteni! Azt eroszakkal nem lehet! Cselekedjen mindenki belatasa szerint!Viszont ugy gondolom hogy mivel egy evig csinaltam az ot tibeti jogat ismerem a jo es a rossz oldalat is! Csak ezt osztottam meg!

5523. Klaudia20
2016. márc. 14. 06:54

Még egy pozitívum: az elmúlt 2 hónapban nem alszok valami jól, rosszul sem...csak ilyen éberen, vagy nem is tudom...furán.

Na de ma?!

El se hittem reggel. Végigaludtam az éjszakát, mélyen, pihentetően, és magamtól keltem, nem órára, és még pisilni se keltem fel. Nagyon boldog vagyok :)

Holnap lesz egy hete hogy tibetizek. Én 5-tel kezdtem, holnap emelem 7-re :)

5522. Csipkerózsika (válaszként erre: 5520. - Telrim)
2016. márc. 14. 00:20
Vagyis szívből.
5521. Csipkerózsika (válaszként erre: 5519. - Telrim)
2016. márc. 14. 00:18
Ezt nagyon szépen kifejtetted. :)
5520. Telrim (válaszként erre: 5511. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 13. 22:44

Elolvastam az írásod.

Imádkozz Jézushoz!

De ne a hited szerint!

Hanem az Ő kegyelméből!

5519. Telrim
2016. márc. 13. 22:07

HÚÚÚÚÚHA!

Van itt ám jó sok infó!

Farkas Erika 5: a kundalin valóban nem pozitív energia, hanem negatív.

De! ez a polarizáció megnevezése, nem pedig erkölcsi, vagy egyéb kategória. Az elektromasság pozitiv és negatív tulajdonsággal bír, ahol a negatív pólus nem a rosszat, a pozitív pedig nem a jót jelenti. A kundalin nem magában veszélyes. A kundalin helytelen használata, túlzott "hajszolása" jelenthet veszélyt az egészségre, pszichére, ha úgy akarod.

A kundalin felébred, ha akarod, ha nem, pl. nemi aktivitás következtében, annak beteljesítése végett. A természet rendje szerint az életet szolgálja.

A „túlságosan nagy levegővétel” talán túl sok energiát jelent? Ebben az értelemben okozhat elméletileg kellemtlenséget. Ez a túllégzés. Vagyis annyi levegőt szívsz be, ami már nem esik jól. Ez elképzelhető. Megoldás: annyi levegőt szívj be, amennyi jól esik.

Ha a kundalin benned felemelkedett, akkor te vagy azon kevesek egyike, aki segíthet rajtunk, halandókon :), de a te hited máshonnan ered.

A jóga célja nem a kundalin felébresztése egyébként. Hanem kb. az eggyéválás a teremtővel. A Yoga szanszkritül ezt jelenti. A kundalin felemelkedése pedig ennek a folyamatnak egy, kvázi fiziológia kisérő jelensége, szerves része. Pongyolán fogalmazva, a kundalint nem szexeled el, hanem ezt az „energiát” a magasabb tudati megvalósulások felé irányítod. A kereszténységben ez az önmegtartóztatás. Egyébként a jógában is. Ha szükségét érzed a segítségemnek, priviben megtalálsz.


Csipkerózsika 5506: bölcs hozzászólásnak tartom!


Még valamit szernék mondani (szigorúan ezen témára vonatkoztatva): a hit és a tudás nem mindig egymás folyománya. A hitnek lehet a tudatlanság is a forrása. A tudásnak egyetlen forrása van, és az a tapasztalat. A többi csak koncepció, hiedelem stb. Ha megtapasztalok egy bizonyos nagyságú, körű tudást, akkor az azon belül található részekről, folyamatokról nyilatkozhatok érdemben, az hiteles. A többi csak elképzelés, ami vagy helytálló, vagy nem.

5518. Csipkerózsika (válaszként erre: 5516. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 13. 20:03
Ez nem így van, de idővel majd rájössz. Hogy ez mennyi időbe telik, az rajtad múlik. Mindenesetre én felajánlottam a segítségemet.
5517. Csipkerózsika (válaszként erre: 5514. - Túrógombócka)
2016. márc. 13. 20:01
Ez így van.
5516. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 5513. - Csipkerózsika)
2016. márc. 13. 19:44
elhiheted hogy nem a panik keltes a celom! Inkabb a figyelmeztetes! Amugy pedig jobb most megijedni mint kesobb jajgatni! Honnan tudod barki massal nem fog ez megesni? Hagy dontse el mindenki maga hogy megeri e a kockazat! A joganak es ennek az eronek a felebredese szervesen osszefugg! A joga feladata az hogy felebressze benned ezt az erot!Az hogy kozben nagyon sok energiaval tolt fel es javit az egeszsegeden csak a mezes madzag! A nagyfoku karmikus tisztulas egy nagy kamu magyarazata azoknak az eseteknek amik balul sultek el! Mert van beloluk egy jo par!
5515. Csipkerózsika (válaszként erre: 5511. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 13. 19:34

Beleolvastam a blogba. Ez a te írásod?

Priviben beszélgethetünk, ha gondolod. Hasonlókon mentem át én is.

2016. márc. 13. 19:30

tényleg eszméletlen mennyiségű butaságot lehet itt összeolvasni.

jó a tibeti, de se csodát nem kell tőle várni, se az ördögöt beleképzelni.

5513. Csipkerózsika (válaszként erre: 5511. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 13. 19:27

Megkérlek, hogy ne próbálj itt pánikot kelteni, illetve lejáratni a tibeti jógát azért, mert neked rossz tapasztalatod volt.

A tibeti jóga nem a kundalíni felébresztésére szolgál! Lehet, hogy néha történik ilyesmi, de akivel megtörténik, azzal megtörtént volna nélküle is. Nálam sem volt a két dolognak semmi köze egymáshoz.

Egyébként meg butaság, abszolút nem lélekromboló, nem negatív és nem is veszélyes, csak akkor, ha lelkileg éretlen emberrel történik meg, aki még nincs kész rá. Együtt jár egy nagyfokú tisztulással, ami eleinte nem kellemes. Keress olyan embereket, akik segítenek ezen túljutni...

5512. jupire (válaszként erre: 5505. - Bjudit55)
2016. márc. 13. 19:12
koszonom a hozzászólást,én hétrol hétre kiegyensúlyozotabban érzem magam, mégha vannak is ilyen kilengések. Úgy érzem segít újra rátalálnom régi onmagamra. Már nagyon hiányzott.Ugy fogalmaznák hogy van még felho az égen de egyre tobb a zavartalan napsutés.:-)
5511. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 5509. - Jupire)
2016. márc. 13. 19:06

Sajnos nem! Sajat tapasztalatom alapjan azt kell mondjam hogy ez az ero nem pozitiv! Bar koveti mindenfele euforikus erzes, de azon tul, nagyon lelekrombolo!

[link]

5510. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 5508. - Csipkerózsika)
2016. márc. 13. 19:01

Mit hallottal rola?

Nekem nagyon balul sult el az elso ot tibeti ritusom, Aktivalodott bennem a kundalini ero! Ez az ero pedig nagyon veszelyes!

5509. jupire (válaszként erre: 5507. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 13. 18:50
remélem csak pozitív erokrol van szó:-)
5508. Csipkerózsika (válaszként erre: 5507. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 13. 18:24
Igen. :D De már azelőtt is hallottam róluk. Sőt. :D
5507. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 5504. - Jupire)
2016. márc. 13. 16:24
nekem ugyanugy hanyingerem volt! ez attol van hogy tulsagosan nagy levegoveteleket csinalsz! amugy azzal tiszaban vagytok hogy ezzel a gyakorlattal konnyen olyan eroket ebreszthettek magatokban amirol azelott meg csak nem is hallottatok????
2016. márc. 13. 15:56

Szerintem ez egyéni érzékenység kérdése.

Nálam is ki szokott jönni ez-az, általában enyhén, de valami jelentkezik. Mostanában pl. fejfájásom van és ugrál a vérnyomásom.

A tibeti végülis felpörgeti és kiegyensúlyozza a csakrák működését. Akinek alapból jól működnek, annál nem jelentkezik semmi. Akinél vannak eltérések, náluk jönnek elő dolgok, ahogy változik az energiaáramlás.

Ezt abból is gondolom, hogy nálam ugye mindig van vmi apróság, de mikor abbahagyom akkor vissza is esik a hangulatom és az erőnlétem is elég rendesen.

Aki nem tapasztal különösebb változást, annak szerintem jobban működik a szervezete, általában ők javulást sem éreznek olyan mértékben.

Ha tünetek vannak, akkor jobb lassabban emelni az ismétlésszámot.

5505. bjudit55 (válaszként erre: 5504. - Jupire)
2016. márc. 13. 14:50

Jupire! Minden más is hat rád, nem csak a tibeti. Úgy mint gyakorlása előtt. Egyáltalán nem biztos hogy ettől vannak közérzet változásaid. Nekem pl. sosem voltak még az elején sem. Általában néhány hónaponként abba hagyom valamiért, de utoljára 13-mal kezdtem az ismétléseket, és még így sem lett semmi probléma. Pedig lehetnek bennem méreganyagot ha csak a koromat, a régebben igen egészségtelen táplálkozásomat, és az eddigi 2 rákos megbetegedésemet tekintjük. Tehát lenne minek változni. :) 1 éve körül folyamatosan jobbítok mindent amit csak tudok, legutoljára a zöld turmixokat vezettem be amit nyakló nélkül iszok. Se hányinger, se hasmenés, se semmi.

Kívánom hogy szűnjenek meg mielőbb a te problémáid is! :)

5504. jupire (válaszként erre: 5501. - Csipkerózsika)
2016. márc. 13. 14:32

Koszonom az informáciot megpróbálom,de nagyon bizakodó vagyok a tibetivel kapcsolatban. Azzal is tisztában vagyok, hogy mindenhez ido kell , ugy hogy nem fogok elcsuggedni, ha a kov. vizsgálat nem hoz változást.

Még azt szeretném megkérdezni, hogy minden ismétlésszám noveléskor jelenkezhetnek a kellemetlen tunetek? /émelygés,fejfájás , rosszabb kozérzet.../A múltkor a 7-nél éreztem ezt de csak 2-3 napot aztán elmúlt minden.Szombaton kezdtem a 9-et és ma /vasárnap/ már éreztem hányingert, kis émelygést, fejfájást és fáradtságot.Meglátom meddig tart. Ezek ellenére is kitartó vagyok , hagyom magamat terelni ,,az úton´´.További szép napot.

5503. Csipkerózsika (válaszként erre: 5502. - Klaudia20)
2016. márc. 12. 13:30

:D


Én netről rendeltem, de bioboltokban is kapható szerintem. Sőt, úgy tudom gyógyszertárban is lehet kapni kevesebb hatóanyagú jódtablettát, talán vény nélkül is. Vagy rosszul tudom?

5502. Klaudia20 (válaszként erre: 5501. - Csipkerózsika)
2016. márc. 12. 06:38

És jódot hol vettél? Mert a múltkor akartam venni, és sehol nem találtam.

Köszi előre is :)


Tibeti tapasztalat (4 napja csinálom): könnyebben mozgok, könnyebben kelek reggel, eddig úgy hajoltam le zárt állásba egyenes lábbal, hogy majdnem le tudtam tenni a tenyerem, kb 6-7 centi hiányzott...legnagyobb meglepetésemre, játszi könnyedséggel teszem le a tenyerem, akár napközbe is, csak úgy simán. Plusz izomlázas a karom és a fenekem :)

Egyenlőre ennyi :)

5501. Csipkerózsika (válaszként erre: 5499. - Jupire)
2016. márc. 12. 01:09

Ha nyitott vagy még ezt-azt kipróbálni, akkor elmondom, hogy a minap hallgattam egy természetgyógyászt, aki beszélt a pajzsmirigyről. A lelki okokba nagyon nem ment bele, de szervi szempontból neki az a tapasztalata, hogy az alulműködést sokkal gyakrabban okozza a cink+szelén együttes hiánya, mint a jódé. Mindenképp érdemes megpróbálni egy darabig szedni a kettőt együtt. (C-vitaminnal, ami minden fém beépüléséhez szükséges)

Lehet igaza van, mert én korábban csak jódot szedtem és nem történt semmi, néhány hete szedem együtt mindhármat - ezt a netet böngészve találtam ki - és azóta fogytam 5 kilót...

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook