Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
5560. 225e968e5f (válaszként erre: 5559. - 225e968e5f)
2016. márc. 18. 19:07
ezt nem a jógára írtam, hanem általánosan a gonosz erőkre.
2016. márc. 18. 19:07
Amúgy azt gondolom ,hogy tiszta lelkű embert nem fog démonná varázsolni semmilyen gonosz erő, viszont nagyon szenved tőle, mert "szórakoztatja" a borzalmaival gondolati szinten. Viszont egy bizonyos mennyiségű élettapasztalat és lelkitapasztalat megszerzése után ,amikor rájövünk, hogy minden körülmény között jók tudunk maradni, hatástalanná válik a duruzsolása (hogy nem vagy jó semmire, egyedül vagy, úgysem érti senki, nem mondd el, hasonlók)
5558. Csipkerózsika (válaszként erre: 5556. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 18. 19:05

Ezt a vallásmizériát el kellene engedni. Mi baj a hindukkal? Szerintem semmi.

Tök mindegy, hogy valaki Krisnában, Allahban, Buddhában vagy Jézus Krisztusban hisz, amíg a hite által jobb emberré tud válni és közel tud kerülni ahhoz az Istenhez, akiben ő hisz. Ez olyan, mint egy hegy, 100-féle ösvény is vezethet fel, egyik sem a kizárólagosan jó, mindenki érzi, neki melyik a legjobb. De ugyanoda vezetnek. (Attól most tekintsünk el, hogy a vallás nevében milyen emberiségellenes bűnöket követtek el...)

5557. Csipkerózsika (válaszként erre: 5553. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 18. 19:01

Érdekes alternatívák.. Igen, mindenkinek van sötét oldala. Persze ezt nehéz beismerni, mert jók akarunk lenni és a társadalom is arra ösztönöz, hogy elfojtsuk a rosszabbik énünket, a legtöbb ember nem is képes szembe nézni vele. De attól még ott van. Nem legyőzni kell, hanem megszelidíteni. Igen, elfogadással, szembenézel vele, megismered és elfogadod, hogy van. Tudod, hogy nem lehet erősebb nálad, mert nem engeded, hogy irányítson.

Azt gondolom, ha rossz forrásból származó erővel töltekeznék be, azt már 10 év alatt észrevettem volna... Meg mások is...

Egy Star Wars filmet sem néztem végig. Minden erő alapvetően semleges, csak nézd meg a természetet. Mekkora energia a nap, a szél, a víz mozgása. Míg ezek nem kezdenek el tombolni - aminek az az oka, hogy az ember megbolygatta a föld természetes rendjét - addig nem ártalmasak. Az energia, az "csak" energia. A szándék a lényeg. Olyan, mint a kezed, csak van. TE simogathatsz vagy üthetsz vele...

5556. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 5554. - Telrim)
2016. márc. 18. 19:00

En tudom hogy egy Isten van! A Mindenhato Teremto! amikor O szolt hozzank arrol volt isteni kinyilatkoztatas hogy minden teremtmeny szamara elerheto legyen! Igy nyilvan nem csak az enyem vagy a tied a kinyilatkoztatas vagy peldaul azoke akik szembe neztek az o sotet oldalukkal es legyoztek azokat!


Amikor jogazol hany hindu Istennel veszed fel a kapcsolatot? 8 millio???

5555. Telrim (válaszként erre: 5554. - Telrim)
2016. márc. 18. 18:47
Bennem a kérdés minidig úgy merül fel, hogy tud, vagy hisz. Egyikkel sincs baj, állapotra utal.
5554. Telrim (válaszként erre: 5553. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 18. 18:43
Isten csak egy van. Nem a te Istened, nem az enyém, hanem mindenkié Már ha hívő ember vagy. A többi megnyilvánulásunk ugyan azon dolog más más nézőpontból történő szemlélése. Ezen felismerés nélkül az ember erre arra sodródik.
5553. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 5549. - Csipkerózsika)
2016. márc. 18. 16:56

Allitolag a jo es a rossz egyensulyban van ezen a vilagon, talan a sajat testunkben is igy van! Lehet mindenkinek van sotet oldala! Kerdes: Hogyan tudod azt legyozni??? kivagod a szived sotetebbik felet? Nem tudod kiszakitani magadbol! Akkor hogyan?? Ugy hogy elfogadod??? Megbaratkozol vele? Szovetseget kotsz vele? Vagy olyan erzesed tamad hogy uralkodni tudsz felette? Es mi van ha az ero nem semleges???? es te egyfolytaban egy olyan erovel toltekezel be ami rossz forrasbol szarmazik? akkor vajon meddig tudsz majd rajta uralkodni? ameddig az az ero ugy dont hogy nem jott el az o ideje! ameddig meg nem erosodik benned elegge ahhoz hogy onallositja magat!

Egyebkent honnan veszed hogy az ero semleges??? Remelem nem a Star Wars cimu filmbol ahol az eronek van jo es sotet oldala:)!

Egyebkent Jezust az ordog kisertette meg, a satan! A jogaban amivel allitolag osszekapcsolodsz isteni erokkel, milyen szerepet foglal el a satan? Az is lehet hogy o az az isteni ero amivel osszekapcsolodsz, mert jol irod hogy valasztasz ki a te Istenedet! Kerdes hogy az a Teremto es Mindenhato lesz-e, vagy az e vilagi Isten!

2016. márc. 18. 16:56
Érdekes kérdés ez. Úgy emlékszem, akkor találkoztam a tibetivel, mikor hosszú időn keresztül rengetegféle testi nyavalyám jött ki, egyik a másik után. Nekiálltam, de egy rövid ideig csináltam csak. És aztán durván kijöttek a "betegségeim" lelki okai. Aztán ahogy kezdtem őket megoldani, párhuzamosan újra nekiálltam a tibetinek és akkor már tudtam csinálni. És teljesen helyrejött az egészségem. Aztán lassan a lelkem is. :)
5551. tárnics
2016. márc. 18. 16:21

Sok kérdésre választ kap az ember a tibetivel kapcsolatosan, ha végiggondolja,hogyan is került kapcsolatba vele, milyen élethelyzetben. Én például nem kerestem,egyszer csak érdekes körülmények között ,melynek részleteire már nem is emlékszem ott volt A fiatalság forrása című könyv a kezemben , s még mielőtt belelapoztam volna, tudtam,hogy dolgunk van egymással.Olyan ismerős volt, éreztem az erejét,hogy számomra fontos dolgot tartalmaz.Aztán kipróbáltam, s nemsokára valahogy rám talált a fórum is.Sosem hittem a véletlenekben.Azt is érzem,hogy nekem csak jót tartogat,ha odafigyelek testem jelzéseire. Az egy végtelenül bölcs,intelligens rendszer, mindenkinek hallgatnia kellene rá.

Érdekelne mások ez irányú tapasztalata is.

5550. tárnics (válaszként erre: 5546. - Tárnics)
2016. márc. 18. 15:10
Az ellenkezőjét még valószínűbbnek tartom: miszerint az összekapcsolódottság növekedés egy természetes folyamat,amivel velejár,hogy egyre egészségesebb,értem alatta élőbb ételeket kívánunk,és a test és lélek számára harmonikusabb mozgásformákat.
5549. Csipkerózsika (válaszként erre: 5544. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 18. 14:56
Isteni kinyilatkoztatásban annak lehet része, aki szembenézett már a saját sötét oldalával és legyőzte azt. Ha visszatérünk kicsit a valláshoz: Jézust is megkísértették, nem? Többször is. Az ember maga "válaszja" Istent.
5548. Csipkerózsika (válaszként erre: 5545. - 225e968e5f)
2016. márc. 18. 14:54

Igen, időleges. Ez egyértelmű abból, hogy 1-2 nap alatt visszaáll az eredeti energiaszint, ha abbahagyod.

Tulajdonképpen minden energia. Mi is, a testünk is. Lehet gyógyítani gyógyszerrel, megfelelő időben kimondott szavakkal és mozgással is. Mert mind energia. Persze ugyanúgy rombolni is lehet velük, mert az energia iránya és szándéka a lényeg.

5547. Csipkerózsika (válaszként erre: 5546. - Tárnics)
2016. márc. 18. 14:52
Csatlakozom. :)
5546. tárnics (válaszként erre: 5544. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 18. 12:48
Én rajtam kívülálló istenben nem hiszek. Mindíg összekapcsolódott vagyok vele ,ám ennek mértéke nagyon különböző lehet.Ennek növelésében segíthet a jóga,hozzáteszem még,hogy talán. Én tapasztalok valami ilyesmit,ezért is csinálom a tibetit ,a többi számomra nem igazán lényeges.
5545. 225e968e5f (válaszként erre: 5544. - Farkas Erika 5)
2016. márc. 18. 09:57
Ezen én is gondolkodtam, hogy ez az energia miért csak arra a bizonyos mozgássora jön elő, és hogy jogosan birtokoljuk e vagy egyáltalán birtokoljuk e ,vagy csak valami időlegesen kölcsönkapott erő. Mivel nem tartom tartós és mindenható megoldásnak, ezért csak alkalmanként alkalmazom, de nem életmódszerűen.
2016. márc. 17. 22:01
Azert azt erdemes megjegyezni hogy a joga eredete nem tisztazott! Nem tudni pontosan hogyan es mikor alakult ki, csak feltetelezesek vannak! Ahhoz kepest hogy Istennel kapcsolodsz ossze legalabb egy isteni kinyilatkoztatasnak kellene lennie! Vagy lehet hogy az aki a jogat kitalalta elfelejtett Istennek szolni? Mert azt remelem senki nem gondolja komolyan hogy Isten csak egy energia tomeg! Az meg a masik hogy a joga olyan ismereteket tartalmaz amit az ember magatol nem tudhatott! Kerdes hogy kitol szarmazik a tudas, miert adta le es mikor fogja benyujtani erte a szamlat!
5543. 225e968e5f (válaszként erre: 5540. - Telrim)
2016. márc. 17. 20:09
Igen, beindítja a lappangó és elnyomott dolgokat. lelkileg és testileg is.
5542. Klaudia20 (válaszként erre: 5540. - Telrim)
2016. márc. 17. 07:33
Nagyon jól szemléltetted, tetszik :)
5541. Csipkerózsika (válaszként erre: 5540. - Telrim)
2016. márc. 16. 22:04
LIKE.
5540. Telrim (válaszként erre: 5539. - 225e968e5f)
2016. márc. 16. 21:23

Erőmegszólítás .... szemléletes ... így még nem hallottam :)

Alapvetően a mozgás a bennünk meglévő energiát mozgatja meghatározott rendben. Ebből az energiából, ugye, legtöbbünknek nem áll elegendő rendelkezésünkre. Elhasználjuk a tömérdek ennivaló feldolgozása során és egyebekre. A „hozzáadott” energia a légzés útján kerül hozzánk (megtévesztő lehet, de nem a levegő az energia, hanem azzal együtt mozog). A légzés ezért kulcsfontosságú része a gyakorlatnak, amire némi gyakorlottság után érdemes odafigyelni.


Hogy veszélyes-e az „erő”?

Van egy több helyütt lyukas slagom. Vizet engedek belé, és közben olyan anyagot adok a vízhez, ami fokozatosan lerakódik a lyukakban és elzárja, megjavítja azt. Mi történik, ha túl nagy nyomással engedem az adalékolt vizet a slagba? Nemhogy eltömíti a réseket, de kitágíthatja azokat, és jobban spriccel a víz rajtuk keresztül, mint annak előtte. Előfordulhat, hogy nem is volt még rés, de a slag anyaga észrevétlen módon meg van gyengülve, és a nyomás utat tör magának a meggyengült részeken keresztül.

Egy dologra érdemes azért odafigyelni. A repedések és a még ki nem hasadt részek már ott voltak előtte is.


Ha belegondolok, amikor valaki elkezd edzetlenül futni, vagy úszni, és rosszul méri fel az egészségi állapotát, meghúzódik, lesérül, ne adj Isten rosszul lesz, általában nem azt mondja, hogy a futás hülyeség, vagy rossz.Csak erről többet tudunk.

5539. 225e968e5f (válaszként erre: 5538. - 225e968e5f)
2016. márc. 16. 09:06
Ezért engem is sokáig foglalkoztatott, hogy nem veszélyes erők -e. Mivel nem tudom ,így inkább nem viszem túlzásba a gyakorlást, csak akkor csinálom ha úgy érzem erőtlen vagyok és csak így tudok töltekezni.
5538. 225e968e5f (válaszként erre: 5537. - 225e968e5f)
2016. márc. 16. 09:04
testbeszéddel imádkozás
2016. márc. 16. 09:04
A spirituális energiát én is érzem jóga közben és után mint a chikungnál. Éreztem hogy ezek a mozdulatsorok inkább erőmegszólítások és nem a mozgási értékük miatt energizálnak.
5536. Telrim (válaszként erre: 5534. - Tárnics)
2016. márc. 15. 20:53
Lájk :)
5535. Csipkerózsika (válaszként erre: 5534. - Tárnics)
2016. márc. 15. 20:39
:)
5534. tárnics
2016. márc. 15. 20:32
Tetszik,hogy így felpezsdült a fórum.Van itt mindenféle nézőpont. Kapunk itt hideget,meleget,langyosat,bárki válogathat kedvére valót. Mégis leginkább úgy vélem a mi gondolatainkat,megéléseinket, kétségeinket tükrözi ,s nemcsak a tibetivel kapcsolatosan,mint egy igazi tükör.A jóga már csak ilyen, felszínre hoz eltemetett dolgokat közvetve,vagy közvetlenül,no én pont ezt szeretem benne,nem enged a langyos vízben dagonyázni.
5533. Telrim (válaszként erre: 5532. - Csipkerózsika)
2016. márc. 15. 19:41

Pontosítani szeretnék az írásommal kapcsolatban.

Az önuralom, önfegyelem,stb. alapvető tulajdonságok, amik megléte esetén a tanitó bevezeti a tanítványt a magasabb rendű jóga tudományába, fokozatosan, elkerülve ezzel a veszélyt jelentő utakat, tapasztalatokat. Régen így volt, ma más világot élunk. A jóga indiában sem volt mindenki számára elérhető. Az internet világában olyan információk birtokába juthatunk, amit mi, tájékozatlan "felhasználók", kipróbálva finoman szólva sem a várt eredményt kapjuk a legtöbbször. A tájékozatlanságból adódó, félrevezető útmutatások sajnos sok keresőt tántorít el az ösvényről.

Meg kellene tanulnuk kérdezni.

És meg kellene tanulnunk a tudásunk határain belül tanácsot adni.

A magam részéről maradok a tudásom körén belül, ha vélemény alkotásról van szó. Az én tudásom véges. Nem szégyellem, mert ez nem egy minőség, hanem egy állapot. Idővel a tudásom gyarapodni fog, tudom. És rengeteg kérdésem van.

üdv.

5532. Csipkerózsika (válaszként erre: 5527. - Tárnics)
2016. márc. 15. 14:01

Egyetértek veled.

A "tudatos önnevelés"-hez nem elég az önfegyelem, önuralom. Ha elég volna, senki nem lenne agresszív, alkoholista, kövér, lusta, makacs, stb. Hiszen senki sem AKAR ilyen lenni.

De nem is kell ilyennek maradnia senkinek.

Úgy van, ahogy írod: az ellenállás elengedése, a kezdőzetlenül őszinte szembenézés minden érzéssel, minden részünkkel és azok elfogadása - ez a folyamat az, amivel meg lehet megváltoztatni magunkat és tulajdonképpen bármit.

5531. Csipkerózsika (válaszként erre: 5530. - Klaudia20)
2016. márc. 15. 13:56
Én is, drukkolok! :)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook