Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
2982. d11354fb1f (válaszként erre: 2981. - Daroki)
2010. ápr. 24. 12:16

köszönöm a választ!

igazából reggel 7 körül le tudtunk feküdni kicsit pihenni, aztán már ment nagyba a játék.


remélem nem lesz ma este is ugyanez, sajnáltam szegényt, hogy ekkora stressz éri:S.

2981. daroki (válaszként erre: 2980. - D11354fb1f)
2010. ápr. 24. 11:13

Én sem tudok mást írni,mint azt,hogy türelem:)

Az első pár nap a legtöbb kutyusnál így tellik,hogy sír,vonyít,hiányolja az anyját a tesóit.De ez normális az első időkben.

Sztem nyugodtan vedd ki az első pár nap a helyéről,legyen ott a kezed közelében,neki most erre van szüksége.Én is végigcsináltam ezt Mollyval,aztán amikor már nagyon fáradt voltam,mert keveset aludtam,ment a húgomhoz pár éjszakára.Nem emlékszem pontosan,de kellett jó pár nap,mire megszokott minket.

Nekem az a tapasztalatom,hogy a lány kutyák amúgy is hisztisebbek,mondom ezt két fiú kutya után:)

Mindenképpen nyugtatgasd,ha kell beszélj hozzá,aztán amikor már megszokott titeket,az új helyét akkor aludni is fog éjszaka:)

Éjszaka szerintem ne próbáld lekötni a figyelmét semmivel,főleg ne labdával,tanulja meg,hogy éjszaka alvás van.

Ha pedig több ideig lesz majd egyedül a kutyus,akkor érdemes fokozatosan hozzászoktatni,egyenlőre elég "trauma" neki az is,hogy nincs vele a mamája.

Esetleg még ami segíthet,hogy egy kis rongy darabot amin az anyja szaga van beteszitek a helyére...attól lehet megnyugodna.

Sok sikert!

2010. ápr. 24. 06:30

Tegnap volt az első estéje nálunk a kis bichon lánynak. Tudom, hogy türelem kell hozzá, és próbálok is minél többet odafigyelni, de annyit nem tudok, amennyit elvár tőlem

Egész este vonyított, mert kialakítottunk neki egy elkülönített rész, de a szobánkban. Aztán átkerült az ágy mellé és amikor már a kezemet betettem hozzá(úgy aludtunk) megnyugodott. Regelre szétrágcsálta az ujjaimat.


Mivel tudom lefoglalni? Lekötni a figyelmét?

Van labdája, rágókája.

Mit tegyek ha estére egyedül hagyom, és sír? kivegyem? úgy tudom, hogy azt nem szabad.

ma 2 órát sikerült aludni…

Kérlek segítsetek!

2979. daroki (válaszként erre: 2978. - Arany52)
2010. ápr. 23. 22:05

Sajnáljuk a kutyát,meg persze a kórházban fekvő gazdáját is:(Szomorú ez,mert mindkettőnek rossz.

Én még elviselem(bár nagyon nehéz)de a felettünk lakó lánya lassan szülni fog,nem hiszem,hogy ők sokáig fogják ezt tolerálni:(

2978. arany52
2010. ápr. 23. 21:38
Sajnos a kutyusok nagyon nehezen birják a hosszú bezártságot, egyedüllétet. Régebben egy tacskótulajdonos néni lakott a felettünk, aki nyáron eljárt strandra dolgozni. A tacsi vonított egésznap . Ronykát is azért nem tudjuk egyedül hagyni, viszont ha bejön valami családi tragédia , akkor ez nagy gond. A lányom Ronyka után már nem is akar másik kutyust, mert addigra ha élek is idős leszek, és jöhet kórház, akkor meg nincs aki a kutyára vigázzon. Pedig tündéri egy társak, csak legyen aki velük van.
2977. daroki (válaszként erre: 2976. - F979700a86)
2010. ápr. 23. 20:35
Én is arra gondoltam,hogy ennek a kutyának kéne egy társ,mert megszokta,hogy van vele valaki.Most ugye nincsen és ezt szóvá teszi:)Csak mi szívunk vele:(
2976. f979700a86 (válaszként erre: 2974. - Daroki)
2010. ápr. 23. 18:33

6-7 hetesen szokták elvinni a kiskutyákat./szerződéssel/Mindegyik egészséges,problémamentes "nagy"kutyus lett.

A haszki,csak áll a kerítés mellett,és éktelenül vonyít.Hogy mi baja lehet?Szerintem unatkozik.Pedig nincs egyedül,van ott egy németjuhász is.

2975. daroki (válaszként erre: 2972. - F979700a86)
2010. ápr. 23. 17:53
A husky miért ugathat egésznap?A felettem lakó kutyus egyedül van egésznap,csak akkor van csöndben,ha éjszaka van.Megszokta,hogy a gazdája mindig mindehova vitte magával,soha nem hagyta egyedül,de sajna ő kórházba került,azóta a kutya meg meg van bolondulva:(A felesége reggel elmegy,este jön haza,elég későn,addig megy a zenebona:(Nem akartunk szólni neki,bár már tudja,hogy a kutyájuk mit művel egésznap.Sztem be is van zárva egy szobába,mert mindig csak a hátsó szobából hallom az éles ugatást.
2974. daroki (válaszként erre: 2971. - F979700a86)
2010. ápr. 23. 17:51
Te hány hetesen adtad oda őket?Neked van tapasztalatod bőven,de én mégis azt vallom,hogy 8 hetes koráig maradjon a többi négylábú között.
2973. daroki (válaszként erre: 2970. - D11354fb1f)
2010. ápr. 23. 17:50

Mindenképpen örülj a kutyusodnak!

Nem bántásnak szántam,hiába eszik egyedül és van féregtelenítve a kutyus,akkor is ajánlják még,hogy legalább 8 hetes koráig maradjon a tesóival,anyujával.Az én állatorvosom "morgott",hogy minek hoztuk el 8 hetesen Mollyt.Van olyan tenyésztő,aki 3 hónapos kora előtt nem is adja oda a kutyát.

De ez csak az én véleményem volt,tényleg legyen benne sok örömöd.Nekem Molly miatt negatívak a tapasztalataim,de több helyről is hallottam negatív élményeket a korai elhozatal miatt.

2972. f979700a86 (válaszként erre: 2968. - Daroki)
2010. ápr. 23. 14:41
A mi szomszédunkban meg egy haszki mondja egész nap a "verset"Idegesítő!Úgyhogy megértelek.
2971. f979700a86 (válaszként erre: 2970. - D11354fb1f)
2010. ápr. 23. 14:38
Semmi probléma nincs a 6 hetes kutyusokkal.Ekkorra már rég elválasztja őket az anyjuk,és önállóan esznek.Nem is engedi az anya őket szopni.Legyen sok örömötök a kutyusban.:-))
2010. ápr. 23. 14:34

Párom édesanyja,aki történetesen a szomszédban lakik.

A pici már rég eszik egyedül,féregtelenítve és túl van egy oltáson...

Azt hittem itt megoszthatom az örömömet, de mind1.

2969. daroki (válaszként erre: 2967. - D11354fb1f)
2010. ápr. 23. 14:10
6 hetes???Jaj!Ki az az elvetemült(már bocsi)aki oda ad egy hat hetes kiskutyát?:(((Korai még szerintem.
2968. daroki (válaszként erre: 2966. - F979700a86)
2010. ápr. 23. 14:09

Gyors gyógyulást Jackynek!Mire megszokja a gallért le is kerül róla:)

Mollyval szerencsések voltunk,csak pár éjszakát volt rajta,napközben egyáltalán,de örző szemek figyelték minden mozdulatát:)


Én meg már megőrülök a felettünk lakó kutyától.Egésznap ugat,elviselhetetlen már és ez így megy hetek óta:(

2010. ápr. 23. 11:12
Hozzám ma érkezik a 6 hetes csöppség. Már alig várom!
2010. ápr. 23. 11:06

Sziasztok!

Jacky túl van az ivartalanításon.Jól viseli,csak a gallér nem tetszik neki.Állandóan piszkálja,le akarja szedni.Na meg mindig neki megy az ajtó fának.10 napig kell hordania,úgyhogy kénytelen lesz megszokni.

2010. ápr. 23. 09:59
35.000 ért veszük.Csak a 6 éves kisfiamnak lesz születésnapjára,semmi egyéb.Nem érdekel a törzskönyv én nem is kértem tőle ilyesmit,csak ő irta hogy mit ad a kutyához.
2964. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2962. - Krisztimilan)
2010. ápr. 23. 08:40
Most látom még szerződés is lesz.Akkor ez komoly tenyésztőnek látszik.Megkérdezhetem mennyiért veszed?
2010. ápr. 23. 08:38
Sziasztok,a szűlők törzskönyvének másolatával nem sokra mész,max látsz két törzskönyv másolatot.A törzskönyveséshez az eredeti kell(persze ha akarod)és azt csak tenyésztő csináltathatja meg,te nem!Ez akkor fontos,ha akarsz törzskönyvet.Nekünk nincs,nem azzal a céllal vettük,nem járunk kiállításra,máshoz meg nem kell.Nagyon aranyosak a kiskutyák.Ha kiállítási vagy tenyésztési céllal veszed akkor érdemes alaposabban utánna járni,akkor késöbb nem ér meglepetés.De ha kedvenc lesz akkor úgysem kell a Pedigré.
2010. ápr. 22. 18:55
ja és azt irta hogy kapunk másolatot a szűlők törzskönyvéről meg szerződést.Ja és hogy addig 3szor lesznek féregtelenitve de egyik kutya sem volt férges. ezt magától irta nem is kérdeztem még...remélem okés lesz minden.
2010. ápr. 22. 18:54
Hát csak képről láttuk az anyát de ugyanott van fényképezve ahol a kiskutya. Pestről hozzuk,most 5 hetes. Csak 3-4 hét múlva hozhatjuk el, meg nem is hoznánk előbb addig nem akarjuk elválasztani.
2960. daroki (válaszként erre: 2959. - Krisztimilan)
2010. ápr. 22. 10:58

Szia!


Egy hiba mindenképpen van benne...hogy nem hozzám kerül:DDD

Viccet félretéve,így ránézésre minden rendben van vele:)Honnan veszitek,mennyi idősen hozzátok el?Láttátok a szülőket is??

2010. ápr. 21. 23:24

Sziasztok!

MI most készülünk Havanese-t venni a 6 éves kisfiamnak. Tettem fel képet róla,megnéznétek? Remélem rendeben találtok nála mindent:-)

Végig olvastam a fórumot,de azért annyit még had kérdezzek hogy mielött elhozzuk mire kell odafigyelni? Köszönöm előre is és szépek a kutyusaitok!

2958. Orsy26
2010. ápr. 21. 14:07
Mollymnak is úgy esett ki a két felső szemfoga,hogy benne maradt a zokniban amivel játszani szoktunk vele:))Egyébként ez 8 hós korában történt,szóval még neki is biztos kiesik magától.
2957. Marci Mama (válaszként erre: 2956. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 21. 12:39

Marci most 8 hónapos, talán akkor van még kis időnk..

Egy kiesett játék közben szombaton (lenti), de most megnéztük, a felsők is duplán vannak.

Marci sokat rág, kb 3 hete csülköt főztem, annak megkapta a csontját, imádja, kint van a kertben..

De ezt a rongyos dolgot megpróbáljuk intenzíven, hátha hat..

Köszi a tanácsot!

2010. ápr. 17. 17:37
Vettem neki ilyen nagy lapocka csontot(majdnem nagyobb volt mint a kutya)hogy rágjon,sokat játszottam vele rongyal,húztuk vontuk de csak nem akart kiesni.Ezt még próbálhatod te is,hátha meglazul és kiesik.
2955. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2954. - Marci Mama)
2010. ápr. 17. 17:32
Rocco-nak meg a felsők voltak duplán.Neki is a bal esett ki.Felvágja az inyt és akkor úgy vési le.Altatásban csinálják,de nekünk megcsinálta az ivartalanítással együtt.Szerintem észre sem vette mikor felébredt,egy kis vágás látszott neki,ami egy-két nap alatt begyógyult.Kapta a fájdalom csillapítót,és így gondolom nem fájt neki,mert rögtön evett ahogy felébredt.Utána néztem,és olvastam kiskutyáknál elég gyakori,hogy nem esik ki a tejfog.Mennyi idős most Marci???A mi dokink szerint tiz hónapos koráig van remény,ha addig nem akkor már ki kell szedni.
2954. Marci Mama (válaszként erre: 2951. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 17. 15:12
És milyen volt a fogkivésés? Marcinak már kb 2 hónapja duplán van a jobb alsó szamfoga, (a bal is úgy volt, de az kiesett), és mondta a doki, hogyha nem esik ki pár héten belül, ki kell vésni. Fájt neki nagyon?
2953. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2949. - Marci Mama)
2010. ápr. 17. 09:27
Most 18-án????.Nekünk is elég messze van,de azért kivácsi lennék,hogy mit csinálna a többi havanese-el.Azokkal is ilyen aggressziv lenne vagy felismerné a fajtársait,mert az óviban azokkal nagyon jól elvolt.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook