Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
3222. szopran (válaszként erre: 3221. - Náíma)
2010. jún. 25. 22:30
Szia! Szegények, ezt jól megjártátok.Legjobb lenne, ha vennél egy gépet amivel nyírhatod. Ollóval nagyon macerás lenne.A kutya.hu oldalon találsz kozmetikus szakembert, őt megkérdezheted pontosan hogy is csináld.Helyes a kiskutyád!:)
3221. Náíma
2010. jún. 25. 22:17
Sziasztok gazdik!Már rég jártam erre!Remélem minen kis kutyus jól van!Jaj gazdik!Lenne egy problémám az én kis Lárámmal!Már 6 hónapos,nagyon édes és eleven!De a szőre....!!A lányom kivitte sétálni és ez a kis vakarcs,bele ment valami bogáncsfélébe!Tele volt a szőre!Nem volt mit tenni,lefogtuk és kivágtuk neki!Errefele nincs kutyakozmetikus!Úgyhogy nekem kell levágni a szörét,csak nem tudom,hogyan álljak neki!Aki tud tanácsot adni,az légyszi írjon!
3220. szopran (válaszként erre: 3212. - Heni86)
2010. jún. 25. 22:01
Nagyon jó olvasni, hogy Carlos ilyen jól van!Helyes lehetett az ajtóban ugatva:) Jól megjött a hangja szerencsére.:)
3219. szopran (válaszként erre: 3209. - Jázminhercegnő)
2010. jún. 25. 21:58
Jaj de aranyos ez a kis Jázmin!:)Épp olyan fekete, mint Buksi volt kicsinek és gondolom te is bajban vagy a fényképezésénél:))) Szinte csak a feketeség látszik. Nem ijedt meg a nagy kutyáktól? Azok mit szóltak hozzá?
3218. Marci Mama (válaszként erre: 3212. - Heni86)
2010. jún. 25. 21:04

Nekünk az volt a tapasztalatunk, mikor kutyit kerestünk, hogy vannak "testhez símúló" szőrűek, meg vannak a bolyhosak/mackósak.

Lehet h pl kiállításra szebb a sima, nekünk jobban tetszett a mackós verzió, Marci is olyan..

Úh ez még nem utal goldenre!

Meg szerintem a jelenlegi súlya nem arra utal, hogy nagyon nagy lenne majd! ha most 5 hetes, és 70 dkg, akkor biztos nem lesz 20-30 kg-os kutyi..

Szerintem emiatt ne aggódj! :) Legfeljebb van benne valami egyéb vérvonal, de annak is megvannak az előnyei, ha kiderül egyáltalán.. és addigra már úgy is mindegy! Úgy fogjátok szeretni, ahogy van.. és hát erre vágyott Bridget Jones is! :))))

3217. daroki (válaszként erre: 3216. - Marci Mama)
2010. jún. 25. 21:00
Jó,én is választok magamnak:)Nekem a fekete fehér fejű a favorit:)
3216. Marci Mama (válaszként erre: 3214. - Daroki)
2010. jún. 25. 20:57
Nálunk a "csoportkép" jobb felsője (kis fekete) a nyerő a bébik közül! :)
3215. f979700a86 (válaszként erre: 3214. - Daroki)
2010. jún. 25. 18:30
Rendben,jövök még majd képekkel.
3214. daroki (válaszként erre: 3213. - F979700a86)
2010. jún. 25. 17:55
Megint nagyon cukorfalat csapat jött össze:)Majd várunk ám még képeket a későbbiekben is:)Vagyis amíg nálad vannak:)
3213. f979700a86 (válaszként erre: 3211. - Jázminhercegnő)
2010. jún. 25. 14:49
Köszönöm.A barna fehér foltos az fiú.
3212. Heni86
2010. jún. 25. 14:08

Sziasztok!


Képzeljétek Carlos kezd nagyon felbátorodni! :))


Amíg felmostam nyitva hagytam a bejárati ajtót hagy száradjon. Ő aludt azt hittem így is marad. Ahha persze... Felpattant, elkezdett "futni" kifelé, amikor meg meglátta kint a nagy kutyánkat őrült módon elkezdte ugatni és még be is feszített támadó pózba. :) Gyorsan visszafektettem. :)


Délelőtt meg az egyik táskámat húzkodta ide-oda a nappaliban. Végülis már kint van az összes foga.


Enni is eszik rendesen már. Csak a hasa megy egy kicsit de az se vászes mert nem vízszerű csak lazább. Remélem nem lesz baj. :)


Én úgy látom elkezdett szépen szőrösödni is csak nem olyan testhez simuló neki hanem kicsit bolyhos felálló. Kíváncsi leszek mi lesz ha nagy lesz. :))) Remélem nem egy golden retriever fog heverészni a nappaliban! Hahaha. :)


Szép napot mindenkinek!

3211. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3205. - F979700a86)
2010. jún. 25. 12:55

Dmaria51, nagyon szépek a kiskutyák, gratulálok!

A legjobban a fehér-barna foltos tettszik! ő fiú vagy lány?

3210. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3093. - Marci Mama)
2010. jún. 25. 12:48
Marci Mama! Gyönyörű a Marcikád! Másodiknak én is ilyen csokibarna tüneményt szeretnék!!!!
2010. jún. 25. 10:02

Sziasztok, Jó sokáig nem voltem fent, sajnos egy perc időm sem volt! Most benéztem és elszomorodva olvasom Heni86 történetét a kis CArlosról.

VAlóban igaz, hogy nagyon körül kell nézni. Az én Jázminom, ugyan nem tenyésztőtől van, de jó helyről sikerült "beszereznem". Láttam a mamát, a teljes almot, a lakást ahol tartották. Az eladóval a mai napig jóban vagyok, sokat találkozunk is sétáltatás közben!

Jázminnál már szemmel látható a cseperedés :D megszokta a pelust, és már többnyire kibírja a sétáig is! Voltunk nyaralni! Háát azt látni kellett volna!! Nagyon élvezte! Nagy kert a ház mögött, és oda mehetett ahova csak akart, rengeteg kutya a környéken, nem győzött ugatni! Néha még álmában is mormogott ha ugattak kint a kutyák. Nagyon vicces volt! Most azonban kicsit összezavarodott, mert a nővéremék nálunk vannak, és most megint össze-vissza pisil a lakásban!

3208. Marci Mama (válaszként erre: 3193. - Heni86)
2010. jún. 24. 22:33

Sziasztok!

Látom DMária szerencsére aktívan segít, Ő a profi ebben! :)

Mit tehetsz? Konkrétan semmit, esetleg annyit, hogy felteszed a sztorit és az eladó paramétereit az eladó kiskutyák közé, mint hirdetést. Ezzel legalább azt eléred, hogy aki venni akar, és olvas ilyet, akkor legalább óvatos lesz, ezzel valamennyire gátat lehet szabni az ilyen csalóknak. (kíváncsi lennék, kapcsolható-e a szám még??)

Mi 9 hónapig kerestük Marcit (csoki szín és első látásra szerelem miatt), rossz tapasztalatunk is volt, 2 ugyanabban a Pest megyei városban: elsőben mama, papa sehol, ellenben egy koszos udvaron felkötött fülü yorkik, 3 kis suta havi, és vagy 6 pincsi kölyök.. másik: meleg 60-as "házaspár", a megtekinteni kívánt kutyit megfürdették, a kennelt meg sem nézhettük, onnan azonban folyamatos vonyítás jött, érdekelt minket másik színű kutyus is, azt felhozták, olyan büdösek voltak, azt hittem, kifordul a gyomrom. És szó szerint majdnem kidobtak minket, mikor mondtuk, h nem... Na, ezek tuti szaporítók! Valahol olvastam egy nagyon jó összehasonlítást a szaporítóról és a tenyésztőről... vagy az e-dog, vagy a kiskutya.hu-n.. vagy a havanese.lap.hu-n? :).. valahol.. na, az, nagyon igaz..


De fel a fejjel Heni, vigyázz kis Carlos-ra! És ha bármi van, írogass, tanácsot adni biztos szuperül tudunk! :)

És persze számolj be néha, hogy mi a helyzet!


Ja, és ajánlom mindenkinek, aki még nem ismerné Jan Fennel: Kutyapszichológia könyvét (vagy Hallgassunk a kutyánkra címmel adták ki újra - neten meg lehet találni)..


Jó éjt!

2010. jún. 24. 15:31
Megvettem a tápot,Royal Canint,kilója 1590Ft.volt.
3206. Heni86 (válaszként erre: 3205. - F979700a86)
2010. jún. 24. 14:20

Nagyon köszönöm az eddigi segítséget is!

Írtam privit! :)

2010. jún. 24. 13:14

Na,most kíváncsiságból lemértem a kiskutyákat.60-72 deka között vannak.

A tiédnek elég kicsi még a súlya.Az,hogy a fogacskák már kibújtak,úgy 5 hetesre tippelem.Nem kell aggódni,meg fog nőni.Most megyek,indulunk tápot venni.Ha megjöttem benézek,hátha van még kérdésed.

3204. Heni86 (válaszként erre: 3201. - F979700a86)
2010. jún. 24. 13:06
Az van is itthon! Köszönöm! Akkor majd délután lemosom neki.
3203. Heni86 (válaszként erre: 3202. - F979700a86)
2010. jún. 24. 13:05

73 dkg egész pontosan...


Igen, vannak fogai. Szemfogak, hátsók és a felső elülső sor. Az alsóból is kint van már neki 2 hegye.

3202. f979700a86 (válaszként erre: 3199. - Heni86)
2010. jún. 24. 13:01
Nálam a 6 hetes kiskutyák 85-90 dekásak szoktak lenni.A kis kutyusodnak mekkora a súlya?Fogacskái vannak-e?A 6 hetes kutyusnak már több foga is van.
3201. f979700a86 (válaszként erre: 3200. - Heni86)
2010. jún. 24. 12:58
Vegyél borvizet,gyógyszertárban kapható.Én az obiba is vettem már szemkörnyék tisztítót.
3200. Heni86
2010. jún. 24. 12:52
Lehetne még egy kérdésem? A szeme elég csipás és alatta vöröses is már a szőre. Azt mivel a legcélszerűbb tisztítani???
3199. Heni86 (válaszként erre: 3198. - F979700a86)
2010. jún. 24. 12:46

Akkor oda megyünk venni. Bár most ez a koszt eléggé ízlik neki. Lehet a tejpótló miatt. Majd azt is keverem vele lehet egy darabig.


Gyönyörűek a kicsik! :)

Talán egy kicsit kisebbek csak Carlosnál. :( Tényleg igaz, nagyon kicsi még szegény.

3198. f979700a86 (válaszként erre: 3197. - Heni86)
2010. jún. 24. 12:32
Igen a Fressben van.Több helyen lehet kimérve is kapni./állateledelesnél/Raktam fel két képet a mostani alomról.3 hetesek voltak vasárnap.
3197. Heni86 (válaszként erre: 3196. - F979700a86)
2010. jún. 24. 12:29
Kis kiszerelésben lehet ezeket vajon kapni? Csak azért mert ha nem eszi meg mégse ne menjen olyan sok kárba. Gondolom a freshnapf-ban beszerezhető mert nekünk csak az van közel!?
3196. f979700a86 (válaszként erre: 3191. - Edó21)
2010. jún. 24. 12:25
Szia! Én Royal Canin száraztápot adok 4 hetes kortól kezdve a kicsiknek.Persze mellette még szopnak is.Jó még a Flatazor,és a Eukanuba is.Igaz mind a 3 táp eléggé drága,de legalább jók.
3195. Heni86
2010. jún. 24. 10:41

Sziasztok!


Éjszaka megint kelnem kellett a kis cirkálóhóz 5-kor. Kapott enni-inni és visszavonult a helyére aludni. :)


A hasa se megy már és a turmixolt konzev tejpótlóval már ízlik neki. Szépen eszeget.


Na meg rosszalkodni is elkezdett már. Rágcsál és támad mindent. Illetve mintha elkezdett volna hallgatni a nevére (vagy a hangomra jön ami a valószínűbb).


Pelus téren még semmi. Tudom, korai is lenne...

És rájöttem a turpisságra éjjeli pisi terén!!! Nem bele pisil, hanem közvetlenül mellé és felázik a helye. Müanyagot kellett volna vennem...


Igazad van Daroki! De azt mondom azt még nem ítélem el annyira... Nekem gyerekkoromban csak lány kutyám volt mégse engedtük nekik soha a kölyköt pedig a spanim törzskönyves gyönyörű kislány volt fénykorában. De az is igaz, hogy több egészségügyi problémájuk volt amire azt mondta a doki hogy vemhességgel talán kivédhető lett volna. :( Talán! Pl. álterhesség, emlődaganat a spaninál, méhgyulladások a kaunál és emiatt pusztult el szegény. :( De lehet amúgyis ez történt volna.


Mindegy bizony hogy az vagy nem! Nekem az a lényeg, hogy kedves, értelmes, okos, jólnevelt kutya legyen aki imád minket, legfőképp a gyereket. Mondjuk már most folyamatosan megy utána. :)


Szép napot mindenkinek!!!

3194. daroki (válaszként erre: 3193. - Heni86)
2010. jún. 24. 10:16

Szia!


Most már csak annyit tehetsz,hogy gondoskodsz a legjobb tudásod szerint Carlosról,nálad most már jó helyen van,nevelgessétek,szeressétek.

Nem kell azért pároztatni egy lány kutyust,hogy később ne legyenek lelki vagy egészségügyi gondjai,ivartalanítani lehet már az első tüzelés előtt vagy után(mi utóbb vittük Mollyt)szerencsére semmi baja nincsen!

Arra én is kiváncsi leszek,hogy vajon tényleg havanese-e teljesen vagy került belé még valami más fajtából is,de végülis most már annyira mind1!Ott van nálatok,szeretitek és neki ez a legfontosabb:)

Én amúgy ivartalanítás párti vagyok,én egyik kutyámat sem azért vettem sohasem,hogy majd pároztatom őket.Nekünk csak azért kellett,hogy legyen kutyánk,mert kutyafanok vagyunk.

3193. Heni86 (válaszként erre: 3192. - Marci Mama)
2010. jún. 24. 00:20

Mennyire igazuk is van!

Azt mondom ha valakinek van egy szép törzskönyv nélküli kislány kutyája 1x pároztassa be hogy ne legyenek egészségügyi vagy lelki gondjai a kutyusnak de a kölyköket tisztességesen tartsa, és ajándékozza vagy jelképes áron adja el őket. Ezzel nincs is semmi baj... (Egyébként itt is ez volt a duma.)


Az a baj, hogy rágódok rajta, felelősnek érzem magam miatta de nem tehetek már semmit. Most mondjátok meg kihez forduljak? Mit csináljak? Már most szeretjük ezt a kis dögöt és megkockáztatom, hogy ha tudom a körülményeket akkor is elhoztam volna mert a szívem szakad meg érte. Ha nem én más elvitte volna ugyanígy. Azzal nyugtatom magam, hogy én legalább figyelek rá és ápolom de ez neki kevés vígasz miközben olyan kicsi. :(


Már csak az a kérdés, hogy tényleg azt kaptuk-e amit vettünk?! Kíváncsi leszek rá ha megnő! Reméljük nem kuvasz vagy labrador! :))


Ne haragudjatok de le vagyok törve és ez most nagyon kikívánkozott. :(

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook