Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
3282. d11354fb1f (válaszként erre: 3277. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. júl. 5. 07:19

Géppel nyírod? Azt olvastam, hogy az rontja a szőrminőségét.

Mi még nem vágtuk Mexnek, mert még csak 4 hónapos, és azt olvastam, hogy 6 hónapos koráig nem ajánlott. Napi kefélés, heti popsi-láb, és szem alatti szőr vágás, és két-háromhetente körömvágás van. :)

Mi eddig jutottunk mégcsak:)

3281. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3278. - Daroki)
2010. júl. 4. 14:16
Sziasztok.Gondolom,mert mikor még mi is panelba laktunk,rettegtünk a toklásztól.Most rengeteg van belőle,mert ugye soha nem vágják le mielött beérne.Ezért jővőre még több lesz.Maszatot egyszer el kellett altatni mikor bele ment a fülébe,nagyon visitott annyira fájt neki.Másképp nem tudta megoldani a doki.Szerencsénkre még pont rendelt este 8kor.Nagyon vigyázzatok rájuk,mert meg is ölheti a kutyát,ha bőr alatt felmászik a szivéhez.
3280. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3279. - 12ff3eb628)
2010. júl. 4. 14:09
Köszönjük!
2010. júl. 3. 22:32

Sziasztok,

nekem nagyon tetszik Rocco új rucija:)

3278. daroki (válaszként erre: 3277. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. júl. 3. 21:18

Hát a nagyobb sétáink alkalmával az enyimek szőre is tud érdekesen kinézni:D Fetrengenek,szaladgálnak,eltünnek a bokrok között,alatt,tele szoktak lenni toklásszal,nem kis munka őket rendbe tenni,de tény,hogy egyszerűbb lehet,mintha egésznap kint lennének egy kertben.

Molly szőrét nem szeretem,őt egy nap többször is át lehetne fésülni,hogy elhigyjék mások,ez a kutya tényleg látott már fésűt:D Edu szőre szuper,őt ha nem is fésüljük,akkor is jó fazonja van.Nekem az egyenesebb fazonú szőr jön be,ha legközelebb kutyát választok,ezt mindenképpen első szempontként fogom szem előtt tartani.

3277. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3274. - Daroki)
2010. júl. 3. 20:37
Nekem is a hosszú ször tetszik,de itt a kertes házban egyszerüen lehetetlen rendben tartani.Sokszor úgy jön elő hogy nem tudjuk sirjunk vagy nevessünk.Mint a karácsony fa ,úgy tele van tuja levéllel,ágakkal,fűvel stb.Egész nap kint van "dolgozik valamivel mindig".Most ép gödröt ás,én betemetem ő másnapra újra kiássa.Alig lehetett a tuja levelet is is kiszedni belőle,szenvedett ő is mi is.Igy sokkal könnyebb tisztán tartani.Majd télre kicsit hosszabb lesz,de egészen azt hiszem nem növesszük meg újra.Nem tudom a tieiteknek milyen a szőre,de az ővé annyira sűrű volt ,hgy lefulladt néha a gép.Mint a birkáé ugy össze állt,nem csodálom hogy melege volt alatta.Lehet ,hogy most megváltozik mert lement a kölyök szőr.
3276. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3273. - Teodora196)
2010. júl. 3. 20:21
Nekem,vagyis az én kutyáimnak bevált.Egy ismerösöm terjeszti,megpróbáltuk és bejött.Bővebben olvashatsz róla a www.dado.hu-n
3275. daroki (válaszként erre: 3266. - Heni86)
2010. júl. 3. 19:13

Szia Heni!


Sztem nem lesz Carlosból nagytestű kutyus.Én nem adnám oda senkinek,tényleg hasonlít a labradorhoz,de én adok neki egy esélyt,hogy ő havanese:)

3274. daroki (válaszként erre: 3271. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. júl. 3. 19:10

Szia Rocco gazdi!


Olyan most Rocco kutyusod,mintha új kutyusotok lenne:)Aranyos így is,de tényleg olyan más.Tudod,hogy én hosszú szőr párti vagyok,de nekem is voltak már "kopaszak" a kutyáim,mégis megmaradok a hosszabb szőrnél,mégha szenvedek is vele.Ha Rocco így jól érzi magát,akkor sztem hagyd így a szőrét,legalább akkor neked sem kell vele bajlódnod.

Örülök,hogy jobban vagy,furcsállottam is,hogy "eltüntél" egy jó ideje.Reméljük most már minden rendben lesz veled is!

3273. Teodora196 (válaszként erre: 3272. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. júl. 3. 19:08

Szerintem nagyon aranyos rővid hajjal a kiskutyid.

Előszőr fura mindenkienk, de neki mindeképpen kényelmesebb így, na és persze neked is.

Mi ez aDaDo táp? Írnál róla bővebben ?

3272. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3266. - Heni86)
2010. júl. 3. 18:03
Ne add el,mert utána meg bánod majd.Ugyan úgy lehet szeretni a keverék kutyákat is.Én nem láttam ugyan de ahogy mondjátok 6 hetes és egy kiló korül van,biztos hogy nem nagy testű.(egy labi ilyenkor már 3-4 kg).
2010. júl. 3. 17:55
Sziasztok!Rég nem jártam erre.Egy kicsit gyengélkedtem(kórházban voltam).De most már remélem rendben lesz minden.Látom itt zajlik az élet,sok új gazdi van akit nem ismerek.A témához szólva(Heni86)szerintem is mindegy most már hogy milyen lesz.Nagy biztosan nem lesz ha most 1kg.Rocco 8 hetesen 2kg volt.Most elmúlt egy éves és 5,6kg.Egyébként raktam fel róla "kopasz képet"sajna le kellett vágni a szőrét nagyon becsómósódott mig nem voltam itthol.Olyan kis vékony lett,hogy nincs az a nagy szőre.Az is lehet ezután már igy marad,mert nagyon jól érzi magát,és fésülködni meg nem szeretett.Szerintetek hogy áll neki a nyári frizura????A kajával kapcsolatban nekünk soha nem volt probléma,most is úgy eszik mint a sáska(a Kellyt lehagyja)ő végez elöször és menne elenni a többiekét.Kölyök korától DaDo tápot eszik,én még nem változtattam.Szép a szörük,egészségesek vidámak,jó a székletük.Minden megvan amit egy táptól várhat az ember.
3270. Marci Mama (válaszként erre: 3268. - Heni86)
2010. júl. 2. 20:17

Marci 10 hetes volt, amikor elhoztuk, és 2,5 kg volt..

Most elmúlt 11 hónapos, és 4,8 kg..

A szomszéd labradorja nagyobb volt 8 hetesen (kb 1,5 hónapja), mint Marci.. volt vagy 5-6 kiló.. most asszem 10..

DMaria írta korábban, hogy neki mennyik a kutyik, az alapján én még majdhogynem csenevésznek gondoltam..

Ahogy így írogatod a súlyát, meg tippeljük a korát, nem lesz szerintem nagy.. csak legfeljebb nem tiszta havi.. az meg már addigra mindegy lesz!


Ne edd magad, szeresd őt, úgy, ahogy van! Most ezt kaptad a sorstól, neki biztos Rád van szüksége! Ha nem feltétel nélkül szereted, érezni fogja!

Tegyél fel képeket, had lássuk, mennyit nőtt! :)

Googliztam neked egyet, íme:

"Azér némi támpont gyanánt:

12 hetesen a labradorom 8 kiló volt

6,5 hónaposan 18 kiló

most 10 hónapos és 22 körül van."

.. szóval nem hiszem, hogy Carlos hízna heti 1,5 kg-t :))

3269. daroki (válaszként erre: 3268. - Heni86)
2010. júl. 2. 17:00
Kár:(
3268. Heni86 (válaszként erre: 3267. - Daroki)
2010. júl. 2. 16:52
Letöröltem.
3267. daroki
2010. júl. 2. 16:30
Heni,hova tüntek a képek a kutyusról??A Naplódat sem találom:(
3266. Heni86
2010. júl. 2. 15:00

Bár most 6 hetes (annyi tuti van) és 1050g. Csak nem lesz olyan nagy...


Nekem a gyerek mellé a lakásba nem mindegy milyen kutyu lesz belőle. Most ezen rágom magam... Utólag... Feleslegesen... :(


A férjem mondogatja, hogy ajándékozzam el és veszünk tenyésztőtől egy tuti igazi kiskutyát. De már megszerettem és hozzámnőtt. Egyszerűen nincs szívem. :(

3265. Heni86 (válaszként erre: 3264. - 12ff3eb628)
2010. júl. 2. 14:57
Na ettől félek én is...
2010. júl. 2. 14:50
Engem emlékeztett egy kis labradorra:))
2010. júl. 2. 14:47
szerintem nem lesz nagyobb a marja 50cm-nél.
3262. Heni86 (válaszként erre: 3261. - 12ff3eb628)
2010. júl. 2. 14:39

Szia!


Köszi a felvilágosítást, ezt már mi is tudjuk! :))


Most már csak a felnőttkori mérete miatt aggódok nem a kinézete miatt. Már úgyse adom mert hozzám nőtt. :)

2010. júl. 2. 14:31

Szia Heni,

Meg lestem a kutyusodat, nagyon aranyos, de én nem hiszem hogy havanese.

rakok föl Kittiről képet nézd meg, ő ott 4hetes.látni fogod a különbséget.

3260. Heni86
2010. júl. 2. 13:49

Helló!


Szegény Marci! Jobbulást neki! :( Benne még annyira észre se lehet venni... Anyósom a labradorjukat napi 3x átkurkássza hogy van-e benne. Nem kis meló.


Köszi a kérdést Carlos a lehető legjobban van. Héderel az udvaron az árnyékban ugyanis kaptunk engedélyt a dokitól kimenni vele. Utcára még a 3 hós oltásig szigorúan tilos de azt mondta ide már kijöhet velünk. Egyszerűen azóta meg nem akar bejönni...


Amúgy meg olyan rossz mint egy kis ördög. :) Már a papucsomat huzigálja meg Botikám játékait cibálja jobbra-balra.


Eszik is szépen szárazat, azóta a hasa se megy. Az adagot is szigorúan betartjuk nehogy túlegye magát.


Küllemre hááát nem tudom... Most a szőre kezd nagyon "barackosodni" vagy nem is tudom hogy mondjam. Lassan átcsap barnába. A hossza se nagyon nő... Izgalmas lesz ez az 1 év, hogy mi lesz belőle ha nagy lesz! :))) Mármint hogy mindegy mi lesz csak nagy ne legyen! :)))


Majd teszek fel róla friss képet este a naplóba.


Szép napot mindenkinek!

3259. daroki (válaszként erre: 3255. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 2. 13:39
Onnan is észrefogod venni,hogy duzzadt neki ott lent és sokat tisztálkodik(nyalogatja magát).Meg ez is lehet,hogy megvan kergülve.Nekem is meg volt bolondulva Molly amikor tüzelt.De én pl.vért sosem láttam nála,egyetlen egyszer amikor megnéztem a nuniját és az piros volt neki.De soha egy csepp vért nem kellett utána feltakarítanom.
3258. f979700a86 (válaszként erre: 3253. - Marci Mama)
2010. júl. 2. 13:31
Örülök neki,hogy nem lett komolyabb baja Marcinak.Ezek a dög kullancsok,hogy micsoda bajt tudnak okozni....
3257. f979700a86 (válaszként erre: 3255. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 2. 13:29
A tüzelést észre fogod venni,mert vérezni fog a kutyusod.Kb.10 hónapos korban várható az első tüzelés.
3256. daroki (válaszként erre: 3253. - Marci Mama)
2010. júl. 2. 12:22
Jobbulást Marcinak!!!Edukám is volt babesias,legalábbis annak a gyanúja felmerült a dokimban,de szerencsére hamar helyrejött!Biztos nálatok is minden a legnagyobb rendben lesz!:)
2010. júl. 2. 10:28
Jobbulást kívánok én is MArcinak. Jázminom 6 hónapos lett,a zon gondolkoztam épp most, hogy honnan fogom észrevenni ha tüzelni kezd? Néhány napja teljesen meg van kergülve, elszaladgál tőlem, nem jön ha hívom. Márn em is engedem őt póráz nélkül sétálni.
3254. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3253. - Marci Mama)
2010. júl. 1. 21:54

Szia ,

jobbulást Nektek.

Nagyon sok a kullancs sajna:((

2010. júl. 1. 21:41

Szép estét mindenkinek!

De nagy a csend.. remélem mindenki jól van! :)

Heni, hogy van Carlos?


Marcinak sajnos nem melege volt, hanem elkapta a Babesia-t.. hál istennek megúsztuk minden súlyos eset nélkül, már az első szuritól jobban lett kedden este.. ja, ennyit a FLC spot-on-ról.. most mással próbálkozunk.. meg kaptunk spray-t is, amit + rá kell fújni séta előtt (itt csak mező meg erdő van, vagy kocsival elmehetünk valahova..)

Pedig minden este lábmosás, fésülés, és mégis.. a doki szerint a legkisebb egyedek úgy mennek át rajta, hogy észre sem vesszük.. de sajna(?) muszáj kivenni, mert nagydologban "kerttiszta lett" és nem hajlandó a kertben elvégezni.. a szagokról meg a séta öröméről nem is beszélve..

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook