Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
3582. Heni86 (válaszként erre: 3566. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 12:04

Nagyon édes Marci az új képeken!!! :)


Nekem a stéges tetszik a legjobban. :)

3581. Heni86 (válaszként erre: 3565. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 12:03

Szia!


Köszönöm a választ! :) Valamelyik nap elszaladok Bellával a fodrászhoz szerintem mert a fenekénél kéne egy kicsit igazítani, hogy ne kelljen szegénynek állandóan törölgetni illetve a szeménél mert teljesen eltakarja neki. :)

Szőrápolót használok én is a balzsam még eszembe sem jutott de akkor veszek majd azt is legközelebb. Egyébként milyen sűrűn lehet fürdetni?


Most az új gondunk a kullancs. :( Tegnap kettőt is kiszedtem belőle. Eddig itt nálunk soha nem volt egyik kutyában sem, bennünk sem. Az a baj, hogy a Frontline-hoz még a doki szerint túl pici... Nézegetem napi 3-4 hogy van-e benne. Jobbat nem tudok. :(

3580. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3578. - Marci Mama)
2010. aug. 3. 11:35

Én nem ,mert nem csavargós egyik kutyám se..

Ha meg az akkor meg oda figyelnék rá.

Szerintem csak a lusta nem törödöm Gazdikat segítené

akik nem képesek szemmel tartani a kutyájukat.

2010. aug. 3. 08:24
Jó reggeltm inden kedves Gazdinak és kutyusnak!
2010. aug. 2. 16:18

Sziasztok!


Felteszek egy kérdést: tennétek-e a kutyátokra olyan nyakörvet, amiben kis GPS jeladó van, részben arra használható, hogyha elhagy egy bizonyos körzetet, akkor Neked pl küld egy sms-t, illetve ha elvész, akkor a neten meg tudod nézni, hogy hol lehet. (az aksi kb 6-8 órát bír)

Tehát kérdés:

- tennétek-e ilyet a kutyira

- mekkora összeget fizetnétek érte?

Nem piackutatok, elvi "vitánk" van egy barátommal, és nem hagy nyugodni a kérdés. Gondoltam, ez a legjobb fórum, megkérdezem a Ti véleményeteket!

Előre is köszi! :)

3577. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3576. - Marci Mama)
2010. aug. 2. 13:54
Már annyi könyvet elolvastam, bár ezt még nem!
3576. Marci Mama (válaszként erre: 3575. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 2. 13:47

Nekem anno szétröhögte magát a családom, amikor a falka vezérséghez a "na most csináljunk úgy, mintha ennénk, aztán a maradékot kapja a kutya" című nagy felvonást játszottuk el többször a kutya kaja felett.. a kutya meg csak nézett..

azóta persze akkor eszik, amikor éppen oda jutok az adott napszakban, de kb 7-8 körül, függetlenűl attól, hogy mi éppen ettünk-e már.. de a falka vezér én lettem! :)

Egyébként - csak ismétlem magam :) - ehhez nagyon jó volt Jan Fennel: Hallgassunk a kutyánkra c. könyve..

3575. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3574. - Marci Mama)
2010. aug. 2. 13:34
Nagyon jó fejek, ezek a csepp kutyák! Nem lehet nem imádni őket! Pont most olvastam egy cikket, hogy hogy kel lnevelni a kiskutyát! Hááát, én már most jól eltoltam.... el van kényeztetve! Próbálkozom falka vezér lenni, ilyeneket betartok, hogy én megyek ki először az ajtón, de pl. reggel én nem eszek, akkro hogy egyek előbb? A sétánál hogy én menjek elől,a z néha összejön, de hogy ne akkor simogassam amikor böködi a kezem...hmm..na..
3574. Marci Mama (válaszként erre: 3573. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 2. 12:45

Csak mint témát.. és nem tudom, hogy kommentezték-e a képet (még írni sem tudtam mellé semmit vezetés közben), mert közben beértem a mhelyemre, és nem hallgattam tovább az adást..

aztán másnap jutott eszembe, hogy ránézek, és lám.. :)

2010. aug. 2. 12:43
Nyertetek vmit? Vagy csak mint témát küldted a képet?
2010. aug. 2. 12:42
MEGATLÁLTAM!!! TÖK JÓÓÓ!!!
2010. aug. 2. 12:35
Várj,e zt meg kell néznem!!!!
3570. Marci Mama (válaszként erre: 3568. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 2. 12:26

Köszi!! :)))))))))))


Had büszkélkedjek még: fent van a bumerang.hu lapon, 07.27-ei oldalon..

beküldtem mms-ben a távirányítós fotót (reggel állatos téma volt).. és feltették :)

2010. aug. 2. 12:24

Hú, ma jó aktív leszek..


Mikor lettek a fiúk Nálatok ivarérettek?

Marci most lesz 1 éves 26-án, de még semmi nyoma a "csajozásnak", azon kívűl, hogy néha, ha nagyon örül, kint van a kukaca. Még játék közben sem akar megszexelni senkit és semmit.. olyan bambácskának :) tűnik..

Nem mintha zavarna, nem akarunk Apák lenni, inkább furcsa..

2010. aug. 2. 12:20
Hát ez a Marci egy csúúúcs!! Elhatároztam, hogy akövi Havanesem ien színű lesz mint nektek MArci!
3567. Marci Mama (válaszként erre: 3564. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 2. 12:16
Mindenki véleménye érdekel, bármilyen is!!!! :)
2010. aug. 2. 12:15
Tettem fel új képeket :)
3565. Marci Mama (válaszként erre: 3535. - Heni86)
2010. aug. 2. 12:07

Hát, a kérdést még nem tudom, csak sejtem.. :)


Mi Marcit kb 3 hónapos kora körül már ollóval megnyirattuk, mert nagyon lobonc volt.. és viszonylag gyakran mosdott is, mert sáros télkezdet volt..

Nekem a tenyésztő ajánlotta a nercolajos szőrápolót, amit használunk is kb heti 2-3x befújom vele, és még mindig pihe puha szőre van (1 éves már)

Most ugyan a balatoni raszta miatt géppel kellett sajna lenyírni (remélem nem ront a szőrén), de korábban ragaszkodtam hozzá, hogy csak ollóval (még a feneke meg a kukaca körül is, mert különben nyalta napokig)

Fürdetésnél balzsamot is teszek rá, az is nagyon sokat számít!

2010. aug. 2. 12:02
Én úgy gondolom, hogy nem technikai eszközökkel kell egy kutyára vigyázni! Nevelni kell, és akkor nincs baj!Meg a GPS-es nyakörvet le lehet venni, ergo ha lopják a kutyát, olyan mindegy! Ha meg csavarog, biztos nem a nethez fogok szaladni, hogy hol a kutya! De ez az én véleményem!
3563. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3562. - Marci Mama)
2010. aug. 2. 12:00
Kérdezte, hogy vághatja-e le a kicsi szőrét 6 hónapos kor előtt!
3562. Marci Mama (válaszként erre: 3530. - Heni86)
2010. aug. 2. 11:56

Szia Heni!

Lemaradtam pár nappal, most olvasok vissza.. (jaj!)..

volt "szőrgondos" leveled??? :)


Mi a baj a szőrrel????

3561. Marci Mama (válaszként erre: 3518. - Heni86)
2010. aug. 2. 11:53

Sziasztok!


Ezen felbuzdulva felteszek egy kérdést: tennétek-e a kutyátokra olyan nyakörvet, amiben kis GPS jeladó van, részben arra használható, hogyha elhagy egy bizonyos körzetet, akkor Neked pl küld egy sms-t, illetve ha elvész, akkor a neten meg tudod nézni, hogy hol lehet.(az aksi kb 6-8 órát bír)

Tehát kérdés:

- tennétek-e ilyet a kutyira

- mekkora összeget fizetnétek érte?

Nem piackutatok, elvi "vitánk" van egy barátommal, és nem hagy nyugodni a kérdés. Gondoltam, ez a legjobb fórum, megkérdezem a Ti véleményeteket!

Előre is köszi! :)

3560. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3559. - Arany52)
2010. aug. 2. 11:08

Direkt figyeltem, és ha nincs meleg, akkor is zihál lefekvéskor! De csak lefekvéskor!

Jázminnak mindegy mien kutyus,és mekkora, csak játszon vele! Bírom amikor ló méretű kutyákkal akar játszani, felágaskodik, mellső két lábacskájával épphogy eléri a nagykutya orrahegyét! olyan édes!!

3559. arany52
2010. aug. 2. 10:31

Ez valóban gond, mert a kicsi barátkozna, ő nemrég került ki az alomból, ahol a testvéreivel volt. Úgy látszik Picur magának való és félti is a családban betöltött helyét.

Ez a kutyus barátkozás mindenkinél más. Nálunk az az érdekes, hogy Ronyka a yorki kutyusokra van ráállva. Ott nem számít fiú-e vagy lány. Fredyt, aki úgyebár fiucska, kimondottan imádja. Nem tudom ez a fajta miért a kedvence, de amúgy egy kimondottan domináns kutyus, nem tűr maga mellett el akárkit. És a méreteivel sincs tisztában,az a kényszerképzete, hogy ő egy erős , nagy kutya, és bizony néha forró helyzetekből elég nehéz kimenteni.

Jázminhercegnő! Nem a kánikula miatt szapora a kutyusod légzése. Mert ilyenkor Ronyka is olyan szaporán veszi a levegőt. Szerintem kicsi szíve nehezen viseli a hőséget. Le szoktam tenni egy nem jéghideg, de azért elég hűvős , nedves törülközött a földre és belehempereg. Látni hogy élvezi, kicsit lehül. A bundáját is kénytelenek leszünk megint nyiratni, mert jön még hőség ebben a szezonban.

2010. aug. 2. 09:59
Jajj szegény picike!! Nekem már akkro is összeszorul a szívem,h a séta közben találkozunk kutyusokkal, és nem akarnak játszani Jázminnal.
3557. Maruszja
2010. aug. 2. 09:45

Sziasztok gazdik és kutyusok!

Örülök neki, hogy Jázmin rendben van.

Én már akkor is aggódom, ha hasmenése van.

Szerencsére mind a ketten jól vannak. Csak az aggaszt továbbra is, hogy Picúr nem fogadja el a kicsit. Az pedig úgy szalad hozzá, Ő meg felugrik olyan magas helyre, hogy a kicsi ne érje el.

2010. aug. 2. 08:25
Jó reggelt sziasztok! Na megkérdeztem a dokit a szapora légzésről lefekvéskor! MEgvizsgálta Jázmint, és azt ondta, egészséges, nincs a szívével baj, úgyhogy valószínűleg a fáradtságtól van, ha beáll a légzése normálisra, akkor nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki.
3555. daroki (válaszként erre: 3553. - Arany52)
2010. aug. 1. 17:46

Nálam semmi gond nem volt a két fiúkutyával,egyik sem volt ivartalanítva és szuperül kijöttek egymással.Akkor még a spánielem volt és Eduka.Imádták egymást,soha nem bántotta egyik sem a másikat.Egyedül az összeszokás volt nehezebb az elején,de sztem az a legtöbb helyen így van amikor egy idősebb kutyához fiatal kutyus kerül.

Molly és Edu is szuperül kijön egymással:)

A bnőmnek most két lánykutyája van és semmi gond náluk se,imádják egymást a kutyusok.

A bnőmnek 3 fiú yorkija volt,most sajnos már csak kettő és nagyon jól elvannak egymással.Néha van egy-két bunyó,de ez megvan az én kutyáim között is.

Szóval én nem nagyon tudok rossz tapasztalotokat leírni,hogy két egynemű kutya nem jön ki jól egymással.

3554. daroki (válaszként erre: 3548. - Arany52)
2010. aug. 1. 17:37
Na ez tényleg jó hír,hogy végre jóétvágyú lett Ronyka:)
3553. arany52
2010. aug. 1. 10:43

Marcsika, az a tapasztalatom , hogy két fiú kutyus nem jön ki egymással. Legalább is nálunk Ronyka, amíg a fiú kutyus nem ivarérett még csak-csak eljátszik vele, de mikor már ivarérett lesz, akkor a konkurenst látja benne. Még az óriási kan kutyáknak is neki akar menni. Olyankor kapja fel lányom ölbe és még a karjában is harciaskodik és ugat. A lánykákat viszont nagyon szereti, de ott meg a tüzelés időszaka rossz. Most a házunkban van egy tacsi lányka, azt is annyira kedveli.

Kitti, a havanesek valóna nagyon sok törödést igényelnek - bár lehet hogy más kutya is - nekem még más fajta nem volt, viszont Ronyka mint az árnyék követ minket. Nekem viszont ez a jó, mert amíg vele foglalkozom, nem érek rá szomorkodni, eltereli a figyelmemet, és a magányt se érzem. Ronynak két kedvenc foglalatossága van, a játék és az alvás. Nagyokat szunyál és közben jóízűt horkol.

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook