Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
3912. Marci Mama (válaszként erre: 3911. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 8. 11:11

Milyen zselével pucolod a fülét?

Marci is vakarja néha a füle tövét (mondjuk napi 2x). Én eddig a Bobi fültisztítót használtam (az nem zselé)


Tényleg, a szemtisztító zselét (Héry) hogy használjátok? vízzel? víz nélkül? lemosva??? eléggé bénázom vele (és Marci is utálja)..

3911. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3910. - Heni86)
2010. szept. 8. 10:41
A fülét két három naponta pucolom zselével, utoljára épp tegnap, az tuti tiszta. A farka tövát harapdálja leginkább. Bolhát én sem találok már benne, mindenesetre bekentem az aloeval, hátha használ.
3910. Heni86 (válaszként erre: 3907. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 8. 10:20

Szia!

Na ez volt nálunk is. De leginkább a füle környékét és nyakát kaparta. Bolha nem volt benne már akkor és nincs azóta sem. Ez tuti mert minden nap átböngészem. Mondtam a dokinak mikor mentünk oltatni és azt mondta hogy lehet atkás a füle (még nem is hallottam róla eddig). Jól bedörzsölte valamivel és azóta megszűnt a vakarózás szerencsére... Illetve ha rágja is magát akkor lehet bolha ekcéma. Akkor pici kis hámlós sebek lesznek a bőrén amik viszketnek. Ha nincs több bolha akkor szép lassan elmúlik, ha viszont nem sikerül kiírtani terjedhetnek. Hugom kutyája (yorki) neki az van. Reméljük nektek inkább az előző illetve talán csak a megszokás hatalma. :)

3909. Marci Mama (válaszként erre: 3907. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 8. 10:00
Szintén az Advantix-re szavazok a Frontline-al szemben (mi mindig kullancsosok voltunk, amíg azt használtuk), és állatpatikában valóban 1600-1800-ért lehet kapni (bár én múltkor az Állatorvosi egyetemmel (VIII.ker) szemben asszem 2200-ért vettem, meg is lepődtem, mert pl a Lehel úton az állatkórháznál kb 1700 volt.).. ja, és ez már a >4kg verzió ára..
3908. Heni86
2010. szept. 8. 09:57

Sziasztok!


Chana! Bella is szokott néha öklendezni de nem jön fel semmi. De tényleg csak ritkán mikor egy nagyot rohangál. A doki azt mondta rá, hogy addig nem baj amíg nem megy át állandó hányásba.


Szobatisztaságért gratula!


Bolhatéma... Nehéz ügy... Nekünk is volt pár hete de azonnal kivitte a frontline. Szerintem még időben elkaptuk. Úgy próbáld meg talán, hogy jó alaposan megfürdeted bolhasamponnal és utána még vizesen kifésülöd "bolhafésűvel". Lényeg, hogy sűrű fogú legyen. Aztán száradást után tedd rá a frontit v. az advantixet. Utobbi állítólag jobb és még olcsóbb is csak én nem kaptam a fressiben.

De nem tud valahogyan visszafertőződni? Cica stb. ? Mert azért kiírtani ki lehet csak max. visszakapja valamitől... :(


Zsé! Nem kell a lány kutyát pároztatni egyszer sem. Tévhit... Ráadásul veszélyes is mert az ilyen kis méretű kutyáknál nagyon sok komplikáció lehet. Inkább az ivartalanítást ajánlják mert úgy rengeteg betegség elkerülhető...


Bellával kapcsolatban viszont nekem is lenne gy kérdésem?! Vajon miért nem ugat soha????? :))


Szép napot mindenkinek!!!

3907. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3905. - 6af0f873f5)
2010. szept. 8. 09:50

Az alphazoo az egyik léegdrágább hely ilyen szempontból, én kis magánüzletben veszem 1800ért.

Próbáld ki az Advantixot. Az errefelé 0-4kg szintén 1800Ft, de azt vay csak állatorovsnál kapsz, vagy kifejezetten állatpatikában. Most Jázmin is bolhás, vagy az volt, már nem is tudom, mert még mindíg vakarózik, de bolhát nem találok már benne. Insecticiddel felmostam, mindent befújtam, én is tettem rá Frontit, mégis vakarózik. A doki azt mondta, hogy lehet hogy allergiás a bolhanyálra. Most bekentem aloe Vera krémmel... Valaki esetleg tud valami okosat ezzel kapcsolatban?

Ja, én most a 30 db pelust vettem 2500-ért! Az kb 83 ft/db ár!

2010. szept. 8. 09:06

Egy kérdés még: a Ti kutyátok is öklöndözik? Nekem Lencsi elég gyakran csinálja, pici hab vagy kajamaradék ki szokott jönni. Nem mondanám, hogy túl gyakran gyomrozzuk, mondjuk elég fürge, lehet, emiatt kavarodik fel a gyomra.


Ja, és mostmár 100%-ban szobatiszta:-) (A szomszéd 3 éves havaneseje még nem az:D Már nem is lesz véleményem szerint...)

2010. szept. 8. 09:04

Tegnap megkaptuk az utolsó oltást is (veszettség). Jól viselte, meg sem nyikkant.


3 dolgot kérdeztem a dokitól, hátha hasznos valakinek:


1. a kutyus nyakán van egy porcos kinövés. A pulimon nem volt, nekem ez új volt. Kiderült, hogy ÁDÁMCSUTKA (lány kutyám van:D)


2. Nyugodtan lehet piciknek is adni farhátat és nyakat csak nagyon meg kell főzni, hogy puhuljon a csont is. (Viszont keveset, módjával!)


3. Lencsi még mindig bolhás, hiába a Frontline. Kiderült, hogy ez a szer csak a 3.-4. használat után éri el végleges hatását. Emiatt volt az, hogy nemcsak bolhásak voltunk, hanem még a kullancs is belemászott a kutyusba...

(zárójelben megjegyzem: egy frontit közel 3000 Ft-ért vettem az Alphazooban. 1 hónapig (4 hét) hatásos. Ha azt nézzük, nem olcsó mulatság ez sem. Van valakinek valami jobb módszere? Gyönyörű a szőre, bolhanyakörvvel nem szívesen rontanám el. Tippeket várok-lehetőleg azt nem, hogy csak a frontline a legjobb, mert ezt sejtem. de hátha van valami jobb is.)

3904. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3902. - Juli68)
2010. szept. 8. 08:57

Sziasztok... én 105 Ft-ért vettem a patikai betegalátétet. Igaz, elég nagy, de akkor a Tiétekhez képest drága volt...

Kipróbálásra vettem, mondjuk az a jó, hogy darabra lehet venni. Kétszer akkora, mint a freshnapfos kutyapelus, amit 1800 Ft-ért árulnak (16 db). Viszont olcsóbb még mindig akkor a DM-es pelenkázóalátét, aminek 850 Ft-ba kerül 10 darabja (a Müllerben is láttam ilyet, nagyjából ilyen áron). Az is nagyjából akkora, mint a patikai. Azért még szét fogok más gyógyszertárakban is nézni, hátha olcsóbbat találok.

2010. szept. 8. 08:32
Én most rendeltem a neten pelenkát nagyon jó áron! kifejezetten kutyapelenka. nagy kiszerelésben
3902. Juli68 (válaszként erre: 3900. - Zsé58)
2010. szept. 8. 08:23
A patikai betegalátét darabja 50 Ft., és ugyanaz mint a kutyapelus. Elsőnek kutyapelust vettem, az tényleg brutál drága.
3901. Juli68 (válaszként erre: 3900. - Zsé58)
2010. szept. 8. 08:15
Szia! Én is utánaolvastam ennek a dolgonak, tévhit, hogy szülnie kell. Engem is érdekelt a dolog, mivel kislány a kutyusom és nyilván azt szeretném, hogy egészséges legyen.
3900. zsé58
2010. szept. 8. 06:34
Sziasztok, visszaolvastam jó sok oldalt, de szerintem nincs két egyforma kutyus,hogy mikor válik szobatisztává. Az enyém 2 éves múlt a lányzó, de még most is előfordul, nem túl sűrűn, hogy reggelre bepisil. Tudja, hogy nem szabad, el is bújik, de nem bírja tartani.Hát a pelus elég drága, sokáig elég már, és ha véletlenül nincs otthon, akkor egy nylon zacskóra teszek egy újságpapírt, és ugyan úgy megteszi. Még egy valamivel vagyok gondba. A pároztatással. Azt mondják hogy legalább egyszer kell, de az orvos azt mondja, hogy semmi jelentősége. Kinek mi a véleménye?
3899. daroki
2010. szept. 7. 21:50

Helloka!


Leginkább olvasó üzemmódba tettem magam,de azért néha be-be írok,ahogy most is.

Látom szó van a cicaalomról.Az én Edukám ahhoz szokott hozzá amikor pici kuty volt,semmi gond nem volt vele,hamar megtanulta,hogy oda járjon be pisilni,kakilni.

Mollynál a pelussal kezdtem,ő is percek alatt megtanulta,hogy hova kell a dolgát elvégeznie,ki próbáltuk nála az almot,de ő csak kikaparta,játszott vele,így visszaálltunk a pelusra.

Ha most lenne kiskutyám,megint az almot próbálnám első körben,mert olcsóbb,mint a pelenka.

3898. ginaanyus (válaszként erre: 3896. - Marci Mama)
2010. szept. 7. 21:23

Bocs, hogy nem vettem a lapot. Kicsit fárasztó volt a mai napom.

A macska alom nem jó, mert speciális vegyszerrel van átitatva. Azt csak a cicák szeretik. Tapasztalatból mondom, kipróbáltam.

A többit viszont szintén tapasztalatból mondom.


Gondolhatod, most az 5 kiskutyával reggelente már csukott szemmel is ki tudok menni a konyhába. Szinte mindig pontosan ugyan azokra a helyekre piszkítanak mint előtte. Vagyis meg vannak a megszokott helyeik.

Nálunk az udvaron fehér szórt kavics van. A nagyobb kutyusok rendszeresen oda piszkítanak.

Így most egy tálcán vittem be a konyhába ilyen kavicsot. Amikor észre veszem, hogy valamelyik kutyusnak dolga van, gyorsan oda teszem őt. 3 nap alatt elértem, hogy már jóval kevesebb a minden felé levő kaki, s egyre több van a tálcán. Ezek után már felügyelet és előzetes takarítás után kicsit megpróbálkozhatom majd az udvarral is.

Tavaly még nem volt kavics, akkor sima földdel játszottam végig a szobatisztaságra való nevelést. Elég gyorsan ment.

Viszont nehezebb dolgom van az anya kutyussal. A vemhesség vége felé már nem nagyon akart kimenni, s sűrűn előfordult, hogy a lakásban végezte el a dolgát. Persze nem bántottam, hisz megértettem szegényt. Viszont erről a szokásáról nemigen akart leszokni az ellés után sem. Ezért könyörtelenül időnként ki kellett zárnom a lakásból. Szerencsére mára minden vissza tért a régi kerékvágásba.

2010. szept. 7. 20:40
kavicsot
3896. Marci Mama (válaszként erre: 3895. - Ginaanyus)
2010. szept. 7. 20:39

Vicc volt a műfű :))


lehet, h annak van igaza, aki nem pelust, hanem homokot, kavocsot, macska almot használ?

3895. ginaanyus
2010. szept. 7. 19:11

Pont ezért írtam, hogy ha egyszer valahová oda piszkít, akkor annak megérzi a szagát. Hiába takarítunk rendszeresen. Ezért javasolt, hogy a megszokott helyre tegyünk valami ahhoz hasonlót, amit a természetben is megtalál. Ha oda piszkít a kutyus, ezek után már ezt a kevert szagot fogja keresni. Így tudjuk megnövelni annak az esélyét, hogy a legközelebbi sétán már kint produkálja magát.

Egyébként a kutyusok igen okosak, nagyon sok mindenre meg lehet tanítani őket. De azt nem szabad elfelejteni, hogy sokkal inkább ösztön lények, s nem mindig a tanultak szerint cselekszenek.

3894. Marci Mama (válaszként erre: 3890. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 7. 16:06

Illene.. de ez nem illem kérdése..

jóval korábban már kifejtettem: mint a gyerekeknél a bilizés. Szomszéd kisfiú 19 hónapos, beszélni még nem tud, de bilibe pisil, a másik szomszéd kislány 2 éves, cseszik a bilire.. 10 évesen biztos mindketten lehúzzák majd maguk után a WC-t :))

Marci 5 hónaposan OK volt a pisire, 8 hónaposan még a TV elé kakilást produkálta néha..

Szidd meg nagyon, ha oda kakil valahova.. jobb ötletem nincs.. vagy vidd le zacsiban, és mutasd meg neki, hogy ide kell tenni..

3893. Marci Mama (válaszként erre: 3892. - Ginaanyus)
2010. szept. 7. 16:01
Műfű a nappaliba? :)))
3892. ginaanyus (válaszként erre: 3891. - Juli68)
2010. szept. 7. 13:57

Csak egy javaslat:

A pelus megszokott helyére próbálj meg homokot, vagy apró kavicsot tenni. Esetleg földdel is lehet próbálkozni. Mivel a kutyusok a természetben leginkább ilyen helyekre piszkolnak. Ahova egyszer már oda pisilt, vagy kakilt, akkor azt a helyet máskor is megtalálja, hiába is tisztítod bármivel a területet. De ha a megszokott helyén mondjuk nem pelust, hanem kavicsot talál, nagy az esélye, hogy arra fog rászokni. Ebben az esetbe, a séták során is ilyen kavicsos helyre fog piszkítani. Persze lehet csalni is egy kicsit: Ha a lakásban csak egyszer is belepiszkít a kitett alomba, azt vidd magaddal a sétán és feltűnés nélkül szórd ki. A kutyus megtalálja a saját szagát, s valószínűleg oda vagy annak környékére végzi majd el a dolgát.

3891. Juli68
2010. szept. 7. 11:27

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget! Marci Mama holnap kipróbálom a hajnali pelus-eldugós módszert, hátha beválik! Egyébként a kakilás nálunk sem mindig a pelusra megy, Kira a gyerekszoba ajtajába szeret.. De néha a pelusra is sikerül.. viszont sokszor arrébb viszi, még az ágyába is néha.

2010. szept. 7. 11:24
Nálunk az az érdekes, hogy van, hogy kibírja a sétákig, van hogy nem! A pisilés már oké, mondom csak a kakilással vannak gondok. Valaki azt mondta, hogy 8 hónaposan már illene neki szobatisztának lennie. Tényleg így van?
2010. szept. 7. 10:56

Sziasztok!


Nálunk könnyű volt a dolog, hiszen én egy nap kb 2-3 óránként levittem pisilni meg ,hogy a dolgát végezze.Otthon a lakásban eltettem a pelust és , ha mégis megtörtént a dolog akkor egy kicsit leszidtam , hogy ezt nem a lakásban kell és aztán ezt szépen lassan megszoktak.Utána már le tudtam tenni a szőnyegeket is , de csak olyat , amit könnyű volt mosni, hiszen így is előfordultak balesetek.Ha lent vagytok és pisil vagy dolgát végzi , akkor dicsérd és talán így majd összekapcsolja , hogy a dolgát kint kell elvégezni.Remélem tudtam segíteni.Sok sikert és ne add fel, hamar meg fogja tanulni.

3888. Marci Mama (válaszként erre: 3886. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 7. 10:41

Marci a nappaliba a TV elé szeretett néha kakilni (ott soha nem volt pelus).. biztos úgy gondolta, akkor ő lesz a főműsor.. :)

Akkor volt tuti, amikor megérkeztek a vendégek, én meg dupla leszúrt rittbergerrel érkeztem egy papírtörlővel a kezemben, hogy felkapjam a meleg csomagot úgy, hogy a vendégek ne vegyék észre.. :)) de szerencsére erről leszokott már..

3887. Heni86
2010. szept. 7. 10:35

Sajnálom, hogy nem jött be az ötletem, pedig azt hittem ez tényleg jó lesz... :( Akkor viszont tényleg kis kitartó. :)

Én egyébként pont ezért nem erőltettem a pelust mert nem akartam, hogy a kert helyett arra szokjon. Hozzáteszem marha egyszerű dolgom van mert kinyitom az ajtót és mehet. Lakásban ez azért tényleg jóval nehézkesebb... Azért remélem hamar sikerül átszoktatni.

Egyébként Bella már abszolút szobatiszta. :) Már balesetek sincsenek. :)

2010. szept. 7. 09:38
Nálunk Jázmin rápisil a pelusra, de a múltkor elfelejtettem letenni, és ment a megszokott helyre, és simán odapisilt pelus nélkül is :( Nekünk inkább a kakilással vannak gondok. Néha még mindíg gondol egyet, és megy a konyhába, közvetlen a pelus mellé.
3885. szopran (válaszként erre: 3878. - Juli68)
2010. szept. 7. 09:33

Jópofa ötleteket kaptál, ki lehet próbálni:)

Azt mondom:türelem, fog az menni. Még nem érett meg rá, de eljön annak is az ideje meglátod. Sokat fog érni, ha suliba mentek. Látja majd a többiektől is-lehet ez is gyorsítja majd a dolgot..? Sok sikert!:)

3884. Marci Mama (válaszként erre: 3882. - Juli68)
2010. szept. 7. 09:14

Újabb ötletem van!! :)) Korszak alkotó! :)) (vagy nem :))

Mivel a pellusra pisil, valószínű nagyon kis tiszta kutyus! Reggel csendben kelj fel, tedd el a pellust, aztán öltözz hangosan, hogy ébredjen fel! Mivel nem találja a pellust, nem fog sehova pisilni (legalábbis reméljük :)), de kell ám már neki. Aztán vidd le, hátha így már lent pisil.

(ha mégsem jön be, és bepisil a szőnyegre, akkor sorry :))


De van ám másik ötletem: vidd le a pellust is, tedd le, aztán húzd ki a feneke alól... :))


Ötleteljek még?? :)))))


Gyúrj a dologra, a viszonylag sokat dolgozó ismerősöm nem foglalkozott ezzel, 2-3 éves a westije, a kertből bejár a lakásba a pelusra.. hát én megőrülnék, az biztos!

3883. szopran (válaszként erre: 3875. - Marci Mama)
2010. szept. 7. 09:12

De jó lehetett!

Sajnos nem tudtunk kimenni, pedig nagyon készültem:((( Talán legközelebb.

Jópofán írtad le hogyan viselkedtek a kutyák:) Ezt én is szívesen megnéztem volna!

Szegény kis Marci! A párzási mozdulatok a kutyáknál uralkodási szándékot jeleznek, az erőt jelképezik.Szóval felette is uralkodni akartak.Meglepett, hogy ilyen kevesen voltak, azt hittem nagy tömegre kell számítani.

Nálunk most nagy felfordulás van (festés), meg utaztunk is előtte. Így szegény Buksikám eléggé meg van zavarodva. Már alig várja velem együtt, hogy végre nyugalom legyen.Mindenkit alaposan megugat (munkások jönnek-mennek), de aztán nem győz barátkozni. Örökösen láb alatt van, mindenhol ott kell lennie. Elvárja, hogy kényeztessék- meg is teszik - ezt a részét nagyon élvezi:)))

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook