Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2010. szept. 28. 18:25

Hahóóóó:-)))



Maruszja, köszönjük a bókokat, a Tieid "sem kutyák":-) Nagyon szépek! Nekem a Szüleim segítenek be, ha kutya nélküli program van, nélkülük nehezebb lenne. Szeretik nagyon Lencsit, viszont a kisasszony néha nagyon városi gyerekként viselkedik falun, így nyakig sárosan, koszosan, "békaszagúan" szoktam hazahozni onnan a kutyát, mert a kis lükéje minden buliban benne van, sőt, inkább Ő veszi rá a pulit a rosszalkodásra:D

Szép kis unitesók:-)



Marci Mama, az étvággyal nincs is baj, amit szeret azt egyből megeszi:D Inkább a válogatás... az visz egyszer sírba. Viszont jó ötlet, mert szerintem a sok husival elég egyoldalűan táplálkozik, nem ért egy kis vitamin, ki fogom próbálni.



Lilikemamija, nem hiszem, hogy orvosi probléma van, csupán csak válogatós lett... Most én könnyen jártatom a szám, hogy ne adj neki mást, stbstb, mert sajnos én is ugyanezzel a problémával küzdök, ennek ellenére egészséges a blöki:-) Elkényeztetett kis szemünkfényei... ennyi:-)))



No, megvannak Lencsi új fogai, már használatba is vette őket, ennek nyoma a kezemen látható.

Új tudományunk is van: csont nélkül ugrik az ágyra, kanapéra- ebben a trutyis időben lesz még ebből probléma, már most érzem...:D

2010. szept. 28. 17:57

Sziasztok:)


Csatlakoznék én is hozzátok:)Áprilisban lepett meg a párom egy ici pici havanese kislánnyal, aki mára már a szemem fénye lett:) Lili most múlt fél éves, és hál istennek kezdettől fogva szobatiszta volt, persze néha történtek balesetek:))))


Ő is sokat van otthon egyedül (napi 7-8-9 órát), de délután csak az övé vagyok. kb. 3 hónapos korától kezdve járunk folyamatosan sétálni, el is tudom engedni, mert nem megy tőlem túl messze.


A kajálással viszont gondban vagyok. Eukanuba tápot eszik, vagy Acanát. Ezt naponta egyszer kap, reggel egy nagyobbacska adagot. Ez kint van előtte egész nap, de általában délutánra már nincsen belőle, de akkor is csak reggel kap:) Nem könyörülök. Elejében a táp mellé 3x kapott konzervet. Most átszoktam a nyak-láb-rizs tészta kombó valamelyikre, mert sokkal jobban szereti. Viszont néhány napja nem nagyon eszik, csak tápot. Remélem nincs baja. Még várok 1-2 napot ha továbbra sem eszi, akkor lehet felkeresek egy állatorvost.

4030. Marci Mama (válaszként erre: 4018. - Rikkkrisztina)
2010. szept. 28. 13:36

Kriszti, Chana, próbáljátok meg a Béres Minerát az étvágy növelésére. Nekünk ugyan nem az étvággyal volt gond, kicsit a vírusok ellen akartuk erősíteni. Napi 1csepp/kg adagban nekünk 5 csepp kellene/nap. Én csak 3-4 cseppet adtam/nap, most át fogunk állni a csak heti 3x, 3-4 cseppre, mert nagy étvágya lett Marcinak tőle, és nem szeretnénk ha dagi lenne..:)

De akinek gondja van az étvággyal, annak merem ajánlani!

4029. Maruszja (válaszként erre: 4027. - 6af0f873f5)
2010. szept. 27. 20:13

Szia! Nagyon édes a kutyusod.

Nekünk Picúr 3 éves, Fickó viszont 3 hónapos, aki Picúr kisfia. Fickó még nem szobatiszta, mindenhová pisil, kakil. Nagyon nehéz rászoktatni. Egyszerűen nem megy.

Imádjuk a kicsit is, de a férjem ragaszkodik ahhoz, hogy eladjuk, mert nem tudunk mozdulni két kutyával. Nem kertes házban lakunk. A kicsi most kezdett felugrani az ágyra, eddig nem tudott, de már egyre ügyesebb. Rengeteget eszik, mindenevő.

4028. Marci Mama (válaszként erre: 4027. - 6af0f873f5)
2010. szept. 27. 13:29

Mi kertes házban lakunk, de bent van Marci amikor nem vagyunk otthon (kb 6-7 órát naponta)... szerintem leamortizálnák a lakást ketten.. :)

Meg mi nagyon sokat jövünk megyünk, egy kutyát simán lehet vinni bárhova, kettővel már necces. Ma pl bent van Marci a Páromnál az üzletben, meg napközben kocsikázik vele, mert du mennek kozmetikushoz, és így egyszerűbb, mint haza menni érte (meg a Párom rém büszke rá, és imádja:).. reggel úgy készülődött, mintha 3 napos kirándulásra mentek volna:))

És Marci nekünk annyira tökéletes.. vajon lenne a második is ilyen?

Érdekes, hogy anno az első fiam után nem voltak ilyen gondolataim, simán jött 15 hó korkülönbséggel a második :))

2010. szept. 25. 21:11

No... köszönöm a kedves választ:-) Teo, borsodiak vagyunk, de majd egy talira szívesen felmegyünk Pestre, ha Lencsi nagyobb lesz.

(Ja, a linket kell bemásolni csak oda, ahol most a hoxásat látod, és előjön a hirdetés:-)))



Lencsikém csorbacsík, de már vannak új fogai is. Harapni nagyon nehezen tud, a játékait kiejti a szájából. Sajnálom nagyon, hogy ilyen kis béna most, de ez is része a "kamaszkornak".

Ma csoda történt: megette a húslevest:-) Csak Neki főztem, benne főtt pulyka nyak és farhát jó puhára. Hogy picit segítsem az evésben, pici darabokra tördeltem és leöntöttem levessel, hát nem a löttyöt itta meg a leghamarabb?:D

Most újra kapott haladékot a kajában, essünk túl a fogzáson és keményebb leszek Vele (tudom, ez csak egy ígéret...)



Marci Mama, én is nagyon filózok egy kis társon, de a szomszéd amióta hozott a kiskutyájához még egyet, azóta nem bír a kettővel, így most szép csendben visszafogom magam és nagy hálát rebesgetek amiatt, hogy Lencsi nem rág, szobatiszta és nagyon jólnevelt kiskutya lett. Mindez 4 hónapos korára. Szóval muszáj leszek megelégedni ezzel a pici pöttöm csodával:-) Aztán ha kertes házba költözünk, jöhet a második:-)

4026. Marci Mama (válaszként erre: 4024. - 6af0f873f5)
2010. szept. 25. 20:44

Szép kislány!

Kérdeztem Marcit, nem akar-e barátnőt? Csóválta a farkát, és örült nekem, de a Párom szerint ez nem igen válasz a kérdésemre!!! :))

4025. Teodora196 (válaszként erre: 4024. - 6af0f873f5)
2010. szept. 25. 19:14
Chana nem találja a google ezt a hírdetést. Azért kőszi.
2010. szept. 25. 16:58
Sziasztok, mindjárt olvasok, csak linkelném őt: [link] Picit vöröses:-) szép kutyus:-)
4023. Anatita81
2010. szept. 24. 12:47

A mai napon találtak a X. kerületben egy havanese fajtájú kan kutyust, kék mintás hám volt rajta! Fehér a szőre feje pedig szürke.

Tel:20/476-14-04

2010. szept. 21. 18:49

Ezt nézzétek meg. A szívem szakad meg...

[link]

4021. Marci Mama (válaszként erre: 4018. - Rikkkrisztina)
2010. szept. 21. 17:04
Mi adtunk Marcinak 4 hónaposan csontot (a bűzmirigyével volt gond, és ez lett a megoldás, hogy egyen valami keményet - a doki javaslatára), és nem lett tőle semmi baja. Kárt igazándiból a csöves csontok tudnak okozni (pl.comb) de a nyak, láb, farhát nem..
4020. Marci Mama (válaszként erre: 4017. - V.Wiky)
2010. szept. 21. 17:00

Örülök, hogy meg vagytok elégedve! :)

Mi is hétfőn megyünk, de csak kis igazításra..

4019. Anatita81
2010. szept. 21. 13:33

Sziasztok, egy Gy-M-S megyei szaporító megunta az egyik kutyáját:

[link]

Ha valaki szeretné, tudja, kérem mentse meg!

4018. rikkkrisztina (válaszként erre: 4015. - 6af0f873f5)
2010. szept. 21. 07:50

Szia!


Nálunk is hasonló a helyzet, de talán nem ennyire rossz. Legyél vele erőszakos és ne engedj , mert a fejedre fog nőni és ezenkívül még szót fogadni sem igen fog.Vagy igen?Én azt tanácsolnám próbáld meg a a főtt kajába egy kevés tápot belekeverni egy kis rizs , répa és husi közé. Vagy öntsd le valamilyen szafttal , hátha megeszi. De ne engedj neki!Tudom milyen szar érzés, hogy milyen stressz, hogy ha mész haza , már megint mint adjak neki. Én most azzal próbálkozom , hogy főtt kaja meg száraz összekeverve.A szárazat összetöröm és úgy keverem bele .Jobban jársz , ha még csírájában elfojtod, mert ez csak rosszabb lesz. Ha nem eszik 2-3 nap semmi baj, mert nem lesz semmi baja , (nekem állatorvos mondta.)Próbáld meg , hogy a kaját kiteszed elé és ha 30 perc után hozzá sem nyúl , akkor leveszed előle.E mellett ne adj neki semmi más!Ha már kezdi kajálni a kaját , akkor növeld meg benne a száraz mennyiségét és végül , ha minden jól meg , akkor át fog szokni.Ja és szerintem ne adj neki ilyen korban csontot , mert csak ki fogja hányni, nálunk én adtam neki és 1 héten keresztül esténként arra keltünk , hogy öklendezik. Szerintem majd 7-8 hónapos korábban, mert most még a csontot nem tudja úgy megrágni és rossz esetben átszúrhatja a nyelőcsövét.(nekünk doki ezt tanácsolta)Remélem tudtam segíteni.Ha tudok segíteni , akkor kérlek szólj, de te légy kitartó és ne add fel!(tudom nagyon nehéz)Ha nem veszed tolakodásnak és van kedvetek , akkor szívesen találkoznánk veletek és személyesen is meg tudjuk beszélni.Remélem nem voltam tolakodó?(én bp-en lakom és te?)

4017. v.Wiky (válaszként erre: 3935. - Marci Mama)
2010. szept. 20. 22:14

Köszönöm!!! :) Szombaton voltunk Ladykével, nagyon szépen megfürdette, kifésülte. Most nagyon szép lett Ladyke :)

Mégegyszer köszönöm, és én is csak pozitív tapasztalatokat szereztem! :) Legközelebb is hozzá viszem majd. Még ajándék csontocskát is kapott, amiért ügyes volt :D

4016. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4015. - 6af0f873f5)
2010. szept. 20. 20:49
"kunyizni tud" --- ezt viszont nem engedjük, nem kap az asztaltól kaját és kajamaradékot soha.
4015. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4011. - Rikkkrisztina)
2010. szept. 20. 20:48

4 hónapos, de kegyetlen zsarnok kaja terén. Halomban áll itthon a kaja, amit nem evett meg, ezt szépen összegyűjtöm és elviszem Tesóm kutyáinak, akik csak a grapefruit héjat nem képesek csak megenni (két beagle hihetetlen étvággyal.)

Most csak a csirkehús megy, de az is max. 3 napig, utána már finnyás.

Eleinte megette a rizst, répát is, most rá sem néz. Volt parizeres korszaka is, de már azt sem eszi meg, kb. 4 napig. Múlt héten volt 4 hónapos, kapott csülöksonkát, na az bement, 25 deka úgy tűnt el benne, mint bennem egy tábla milka:DDDD

Most túrót vettem neki, és csirkelábat kapott anyumtól (mert náluk megette), de 2 nap után már az sem kaland. Nagyon rosszevő, de kunyizni tud.

Már nem is próbálkozom a szárazzal... 5 féle pihen a szekrényben, 350-1700 Ft/kg-os árvariációkban. Vettem már neki Whiskast is, hogy hátha... abból is a kiscicásat. De azt sem ette.

Egyetlen megy, az egyadagos junior pedigree, de abból megenne 3-at is egy nap. Ha még az akciós,100Ft/zacsis árat nézzük sem olcsó kaja, de állítólag nem is olyan jó, tele van szójával, attól meg vakarózik.

Konzervből még a Chappis ment, de az is csak frissen, már másnak rá sem nézett.

Már próbáltam azt, hogy napokig nem adtam mást, de a légy is beleköltözött a kajába, addig aszalódott, 2 nap után kidobtam, és tudom, hogy ha egy hétig nem adtam volna sem ette volna meg. Nem tudnám 2 napnál tovább kínozni, de így most Ő kínoz engem.

Egy dolgot eszeget most, a farhát, puhára főzöm és csontostól-bőröstől megeszi, az állatorvos azt mondta, hogy adhatom neki, csak főzzem. Viszont ezt sem eszi már olyan nagy kedvvel. Nem tudom, mit találjak ki neki már.

Néha adok nyers tojást, azt meg szokta eszegetni.

Eleinte jól evett, de most minden nap fáj a fejem, mit is adjak neki enni.

4014. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4013. - Marci Mama)
2010. szept. 20. 20:36

Marci Mama, igen, egy ütődés vagy izomhúzódás eredménye az irha rétegben, állítólag nem kell nagyon komolyan venni. Hát nem veszem. Eléggé jól tapintható, így aggaszt ennek ellenére, lehet, másiknak is megmutatom majd.

Végülis nem fájlalja, ha tapogatom, nem is figyel oda, pedig egy bogáncs is idegesíteni szokta (pláne, ha ki is szedném a bundiból jön a hiszti), így most nem piszkálom, de figyelgetem és remélem, nem nő nagyobbra. Mivel hosszú a szőre, ezért nem feltűnő, de ott van és engem aggaszt...

4013. Marci Mama (válaszként erre: 4010. - 6af0f873f5)
2010. szept. 20. 14:53
Voltatok dokinál a dudorral?
4012. Marci Mama (válaszként erre: 4008. - Rikkkrisztina)
2010. szept. 20. 14:52

Hát, nem tudom.. mármint a vitamin étvágy növelő hatását.. Marcinak eddig sem volt baj az étvágyával, azaz ha beteg volt, nem evett, de pl a balcsin meg "zabált". Itthon meg maradt a napi 2 evés, a száraz hol elfogyott, hol nem. Nem kap most sem több kaját, de pl pénteken adtam neki székelykáposztát, próba képpen, nem ette meg. Kb 1 óra múlva oda adtam neki egy fél farhátat, amit főztem. Megette a farhátat, aztán megette a káposztát is, amit nem szedtem még fel... Pl a tegnapi napot végig "nassolta", de utána a vacsiját is megette. Egész nap állt mögöttem a konyhában, hogy mit lehet kunyizni. Ő nem édes szájú, nem eszik kekszet, túró rudit, csokit, de a házi sütit imádja. Sima kakaós kekszet sütöttem, beletettem egy nagy dobozba. Amikor valaki kivett a dobozból, és hallatszott a tető jellegzetes hangja, akkor előkerült bárhonnan, és könyörgő szemekkel nézett: "csak egy kicsi falatot"..

Szerintem próbáld meg a vitamint, ártani nem ártasz vele. Sztem az ára sem csillagászati, és egy ilyen kutyinak sokáig elég, mert kilónként kell 1 csepp. Én Marcinak kanállal beleteszem a szájába.

Próbáltál már másik típusú szárazat? Hátha ennek az íze nem ízlik.

Ha nem akarsz/tudsz főzni neki - meg ugye azt javasolják, hogy a kutya kaja tartalmazza tápértékben az optimálisat - akkor próbálj meg neki szaftost/konzervet adni. És ha azt megeszi, a szárazat meg nem, akkor ezt el kell fogadni. Marci pl imádja a francia salátát, amiből az ubroka és a tojás lecsúszik, a párizsit, meg a kukoricát leszpogatja és kiköpi.. azaz biztos van, ami nem ízlik nekik - vagy nem elég éhesek! :))

4011. rikkkrisztina (válaszként erre: 4010. - 6af0f873f5)
2010. szept. 20. 14:49

Szia!


De jó nem vagyok egyedül.Már bocsánat!Nálad mennyi idős a kutya?Mióta próbálkozol és milyen sikereid voltak?Ne add fel!!Egyszer meglesz az alagút végén a fény, hogy sikerült!Én legalábbis reménykedem!Veletek mi a helyzet?

4010. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4005. - Rikkkrisztina)
2010. szept. 20. 14:36
Mi ugyanezzel a problémával küzdünk. Teljes kudarc...
4009. rikkkrisztina (válaszként erre: 4007. - Heni86)
2010. szept. 20. 10:59

Szia!


Köszönöm a biztatást, de egyenlőre az eddigi kísérleteim sikertelek és már nagyon ideges vagyok és stesszelem magam , hogy ha hazamegyek akkor harcolnom kell a kutyával, hogy vajon ma fog-e enni vagy sem.Ez tudod, egy kicsit rossz.Lehet neked a kutyáddal nagyobb szerencséd van , mint nekem a sajátommal. Bocs, ha bántót írtam csak már nagyon kétségbe vagyok esve, és már belefáradtam a vele való küzdelembe.

4008. rikkkrisztina (válaszként erre: 4006. - Marci Mama)
2010. szept. 20. 10:55
Már próbálkoztam , hogy bekeverem a kajájába, ami azt jelenti, hogy szárazat kiköpjük a meleget meg megesszük.Na ehhez mit szólsz?Most azt próbálom , hogy kiteszem a szárazat, ha eszik akkor jó, ha nem kell neki , akkor meg elrakom. Már leöntve, keverve mindenhogy próbáltam.A Marci nem lett éhesebb attól a Béres vitamintól, nem kívánja jobban a kaját?Nekem még ezt a vitamint ajánlották, hogy próbáljam ki. Neked mi a véleményed róla?Mennyire jött be?
4007. Heni86
2010. szept. 20. 09:50
Nálunk is volt ez Bellával. Rákapott a tálcás kajára. Azért meg van őrülve. Nem ette napokig a szárazat és elkezdtem játék/tanulás közben jutalomfalatként szemenként adogatni neki. Aztán reggelire még nem ette meg, elvettem előle. Ebédre viszont már behabzsolta. Tényleg ki kell várni... Meg fogja enni ha nem esik meg rajta a szíved idő előtt! :)
4006. Marci Mama (válaszként erre: 4005. - Rikkkrisztina)
2010. szept. 20. 09:43

Az állatorvos mindig azt mondja, hogy éhes kutya mindent megeszik...

Nálunk elvileg fele táp, fele szaftos/főttétel a kaja menü. Minden nap kap egy adag szárazat, amit van hogy megeszik, van hogy nem. Sokszor reggel kiteszem a szárazat, ott van még este is. Este kap szaftost vagy főttételt, azt belapátolja, utána (vagy a késő esti séta után) meg behabzsolja a szárazat is...

Ha meg tudod állni, akkor 1-2 napig ne adj neki mást. Tudományosabb módszer: keverd bele a főzött kajába a szárazat, hogy szokja az ízét, és egyre többet keverj bele...

2010. szept. 20. 08:04

Sziasztok!


Volna egy kérdésem: Mit tennétek abban a helyzetben, ha próbáljátok a kutyátokat rászoktatni a tápra(lassan 1hónap próba)és egyszerűen nem eszi meg. Már minden formában próbáltam , de nem kell neki.Tudni kell előtte főztem neki , és közben is adogattam neki , de csak néha. Most meg nem akar enni. 2 nappal ezelőtt ugyanazt megette , most meg nem . Vajon adjak neki továbbra is tápot vagy főzzek neki kaját és tudjam be annak , hogy én rontottam el kicsinek és most már ne akarjam őt megváltoztatni?Nektek mi a véleményetek erről?Én őt sajnálom , de igazából kínozni sem nagyon akarom.Kérlek adjatok tanácsot!Köszönöm

2010. szept. 19. 20:22

Ja, eszembe jutott még valami a nagy vasárnap esti punnyadásban.. :)

Téma volt a Furminator kefe. Megnéztem most a lapját: www. furminator.hu. Az aljszőr kiszedésére szuper, annak 90%-át eltávolítja, nincs több szőrhullás, stb.

Na most a Havanese-nek nincs aljszőre! (ezért nem hullik a szőre).. ergo szerintem ennek a kefének nincs hozzáadott értéke számunkra (borsos ára mellett).. nekem legalábbis ez a véleményem. Tökéletesen megfelel az az apró "drótos" kefe (nem tudom mi a neve, de olyannal bont a kozmetikus is, mi itthon is azt asználjuk)

4003. Marci Mama (válaszként erre: 4002. - Teodora196)
2010. szept. 19. 20:12

Akkor nem elebmacsek, hanem Celebmacsek! :)


Én szeretnék egy cicát még, picit, de a házba már nem akarok többet beengedni (elég Marci meg Cirmi, örülük, hogy Cirmi nem mászkál már ki/be éjjel), az meg hogy nézne ki, hogy a kicsit meg kizárom.. ;)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook