Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
4182. nemmondod (válaszként erre: 4180. - LittleGirl Sütike)
2010. nov. 27. 23:10

Adj rá rucit,ha nincsen még,akkor vágd le egy sztreccspulcsi ujját,lyukaszd ki a megfelelő helyeken,és kész is,míg nincs új neki.

A cipő főleg a sózás miatt van,kimarja a kis talpát,úgyhogy vagy cipő-vagy ha nem tűri(az enyém leszedte) hazaviszed,mosás,krémezés....

2010. nov. 27. 11:05
Gipsy kutyám lebetegedett, tnap hányt, ma is rosszul volt. Reggel állatorvos. Azt mondta a doki hogy a gyomra be van gyulladva, valószinű megfázott. Szeret kit hancurozni, a szomszéd kutyusokkal megy a kutyahiradó. Én nem gondoltam volna hogy ilyen kis érzékenyÁltalában bent van, de tőbbszőr igényli hogy kimehessen, nehogy valami új információról lemaradjon. Lehet hogy kéne neki venni ruhát? Én eddig idegenkedtem tőle, de elgondolkodom rajta. Tavaj nagyon élvezte a havat is, Hát ő is őregszik...
2010. nov. 27. 09:23
Szia! Szerintem ruhát mindenképp adj rá :) Nekünk is az első havas nap lesz :)
4179. Guba77
2010. nov. 27. 06:01
Szép jó reggelt mindenkinek! Pedro első havas napja lesz:-) Kiváncsi vagyok, hogy fog tetszeni neki.. Mindenki ad rájuk ruhát vagy cipőt?? Unokatesómék nem szoktak, és most vacilálok, vegyek vagy ne vegyek neki ma.. ? szép napot
4178. Dorotka (válaszként erre: 4173. - 7ccca78f49)
2010. nov. 24. 21:16
Pamela! Jól gondolod, ez kutyakiállítás. Most szombaton és vasárnap lesz Kőbányán a Vásárvárosban. Sok kutyafajta verseny lesz, de mi csak látogatóba megyünk ki (és csak vasárnap, mert akkor lesz szabadidőnk). Időközben megtudtuk, hogy lehet bevinni kutyát is, aki nincs nevezve, de feltétlenül kell vinni az oltási könyvét is. A belépő kb. 1000 Ft. Sok érdekes program is szokott lenni (ügyességi verseny, idomítási bemutató stb, sőt lehet kapni márkás tápokat is olcsóbban, és egyéb felszerelési tárgyakat). Ezen kívül persze főleg azért is kimegyünk, hogy lássuk a kutyusokat.
4177. nemmondod (válaszként erre: 4176. - Juli68)
2010. nov. 24. 05:35

Oké,én is így gondoltam,és köszönöm,de úgy megörültem tegnap,hogy nem benn kell nyüszítenie,míg a Picurral kinn vagyok...Akkor 3 hónap?

Pussz,

4176. Juli68 (válaszként erre: 4174. - Nemmondod)
2010. nov. 23. 20:28
Aaaz igen, jó kis orvos! Én sem tanácsolom, hogy levidd amíg nincs meg az összes oltása. Persze van aki megússza, de szerintem nem éri meg kockáztatni, kezedben a kis élete.
4175. Juli68 (válaszként erre: 4172. - Bigibabba)
2010. nov. 23. 20:26

Szia Brigi, vegyél betegalátétet a patikában, ugyanaz mint a kutyapelus, a 60x40-es 50 ft/db. Mikor odapisil valahová picit mártsd bele a pelust, így érzi rajta a szagát, és legközelebb odamegy. A "balesetet" alaposan takarítsd fel, mert egyébként legközelebb is odapisil! (Nálunk az ominózus első pisi a konyha közepére sikerült..) Ha a pelusra sikerül nagyon dicsérd meg! Én egyből a végleges helyére tettem a pelust, nagyon hamar megtanulta mire való. Talán egyszer szedte szét, nem tudom akkor mi érte.. Már szinte teljesen szobatiszta, inkább csak az éjszakákat nem bírja ki.

Szia, jó készülődést a kiskutyhoz!

4174. nemmondod (válaszként erre: 4171. - Bigibabba)
2010. nov. 23. 18:36
Képzeld,most hívtam du. az állatorvost,és azt mondta,ha nincs hideg,kivihetem....????????hmmm...
4173. 7ccca78f49 (válaszként erre: 4168. - Dorotka)
2010. nov. 23. 17:37
Dorotka mi ez a cacib-derby? Mármint gondolom hogy kutyakiállítás féle lehet, de minden fajta kuya, vagy hogy szokott ez zajlani?VOltál már ilyenen? Látogatóként mikor érdemes menni, mikor vannak jobb programok, látnivalók?
4172. Bigibabba
2010. nov. 23. 12:30

Sziasztok megint!!4 nap múlva hozom a kiskutyit és már meglesz mindene,csak azt akarom még kérdezni hogy a szobatisztaságra hogy kell ránevelni?Köszönöm szépen!

Brigi

4171. Bigibabba (válaszként erre: 4170. - Nemmondod)
2010. nov. 23. 12:19

Szia:)

A 2.oltást 8 hetes korába lehet neki beadni a harmadikat meg 3 hónaposan kell és amig nem kapja meg öket addig nem lehet vinni sétálni nehogy vmi bacit összeszedjen...

Asszem ennyi:)

4170. nemmondod
2010. nov. 20. 22:13

Csajok,Szundika jól van!!!!


A kis havanese rajtam marad,(:D)bátyám nem engedi a gyereknek.

Mikortól vihetem ki,jövő héten lesz 10 hetes,első oltás,féreghajtás megvolt...segítsetek..elfelejtettem a dokit megkérdezni...

4169. Bigibabba
2010. nov. 19. 14:43

SZiasztok!

Én szeretnék tanácsot kérni!

Abban,hogy most lesz havanese kiskutyám..és már annyit olvastam meg vettem neki fésüt meg fekhelyet,meg hamit minden félét meg játékot meg az állatorvossal is beszéltem,de ti milyen tanácsot adnátok a kezdésnél?Meg hogy lehet szobatisztaságra nevelni?

Nagyon köszönöm!!:)

Üdv!

Brigi

4168. Dorotka
2010. nov. 17. 19:35
Sziasztok! Most nov. 27 - 28-án a BNV "A" pavilonjában cacib-derby lesz. Én is szeretnék kimenni és magammal vinném havanese kiskutyámat is (nem benevezve, hanem csak úgy sétálgatni és nézelődni). Nem tudom, hogy így be lehet-e vinni. Mi a véleményetek erről?
2010. nov. 16. 18:26

Hogyan fotózzunk le kiskutyát


1. Vegyük ki a filmet a dobozból és próbáljuk meg betölteni a fényképezőgépbe.

2. Vegyük ki a gép tokját a kiskutya szájából, és tisztogassuk meg.

3. Igyekezzünk a vidor négylábútól nagyobb kártétel nélkül visszakaparintani a filmet.

4. Vágjuk le a filmtekercsből a feleslegesen kíhúzott részt, már úgyis fényt kapott, használhatatlan.

5. Fűzzük be végre.

6. Vegyük ki az üres dobozt a kiskutya szájából és dobjuk a szemetesbe.

7. Készüljenk neki a fotózásnak, keressünk megfelelő beállítást.

8. Emeljük ki a kölyköt a szemetesből, és poroljuk le róla a kávézaccot.

9. Válasszunk megfelelő hátteret a fényképhez.

10. Tegyük a kamerát az állványra és állítsuk be.

11. Keressük meg a kiskutyát és vegyük ki a szájából a szennyes zoknit.

12. Tegyük a kölyköt a kiszemelt háttér elé és térjünk vissza fényképezőgéphez.

13. Hagyjuk a gépet és másszunk gyorsan a kutya után.

14. Pofozzuk helyre a szétdúlt hátteret.

15. Próbáljuk meg egy kézzel beállítani a gépet, a másik kezünkkel fogjuk le a kutyát.

16. Fogjunk egy zsebkendőt és töröljük le a nyálat a lencséről.

17. Vegyük ki a kölyök szájából az összerágott vakut és dobjuk a szemétbe.

18. Tegyük át a másik szobába a macskát és fertőtlenítsük le a kiskutya orrát

19. Cseréljük tisztára a fertőtlenítőszerrel összekent felsőnkent.

20. A még ép újságokat rakjuk vissza a dohányzóasztalra, a többit tegyük a papírgyűjtőbe.

21. Göngyüljük ki a kiskutyát a padlóra rángatott ágytakaró gubancából, és helyezzük vissza a háttér elé.

22. Keltsük fel a kölyök figyelmét egy fejünk felett sípoltatott játékkal.

23. Tegyük vissza a szemüvegünket és ellenőrizzük a fényképezőgépünket az esetleges meghibásodásokat illetően.

24. Igyekezzünk időben megragadni kiskutyánk grabancát, és szóljunk rá: kinn a kertben!

25. Hívjunk valakit, hogy segítsen rendbe rakni a lakást.

26. Keverjünk egy italt.

27. Üljünk le italunk társaságában, határozzuk el, hogy az első dolgunk az lesz másnap, hogy megtanítsuk a kutyánknak az ÜL és a MARAD vezényszavakat és azok jelentését.

4166. nemmondod (válaszként erre: 4165. - Guba77)
2010. nov. 14. 14:21

KÖSZÖNÖM!!

Most lábra áll,ugat,eszik is,ma este kap új gyógyszert...nem tudom...péntekig meglátjuk..aztán dönteni kell...


Izgulok,nem tudom,a pici lány mit fog szólni,hogy a kutyus nem fehér,hanem fekete lesz...holnap beszámolok róla...hát..ha nem jön be neki,akkor rajtam marad:D

4165. Guba77 (válaszként erre: 4164. - Nemmondod)
2010. nov. 13. 21:24
nyugodtan irjad.. Nekem is nagyon fájt.. szenvedett már, és én megfogadtam, hogy nem várom meg a legvégét.. szegény kutyus már menekült előlünk, nem akarta, hogy azt lássuk, ő szenved.. mindig elbujt a lakásban.. és 6 év telt el, mire bátorkodtam egy új kutyát venni... nem bántam meg. őt nem adja vissza, de majd más élményeket élünk át:-))) és most már tudom,hogy nagyon jól döntöttem:-)
4164. nemmondod (válaszként erre: 4163. - Vibanita)
2010. nov. 12. 23:07

Köszönöm szépen a válaszokat,csajok!!!

Picur egyébként ma kapott chipet,nagyon ügyes volt.


Tudom,ez havanese fórum-de sajnos úgy tűnik,az itthoni idős keverék kutyusomat el kell altatni-5 napot kapott még,hátha a gyógyszer(a nem tudomhanyadik)hat...

Nagyon sokszor megsirattam már,szenved..és nagyon fáj a búcsú....

Bocsánat az offolásért...

4163. vibanita (válaszként erre: 4161. - Nemmondod)
2010. nov. 11. 10:34
Igen, az orvos mindent el fog mondani. A 3. oltással mindenképp meg kell várni a 3. hónap betöltését, ezért nem biztos, hogy pontosan 2 hetente fogod vinni.
4162. Guba77 (válaszként erre: 4161. - Nemmondod)
2010. nov. 11. 07:49
Nekem is az előző kuttyom 91-ben született, és 13 évig volt a családban, szóval a kiskori dolgokra kevésbé emlékszem, és az oltások is azóta mások már.. akkor megkapott 3 oltást, és mehetett, most minden oltás ismétlődik.. kéthetente kell majd vinned, és a doki mindent el fog mondani.. a negyedik oltás után 10 nappal lehet majd levinni, az ötödik oltás a veszettség lesz majd... remélem, jól irtam:-)))
4161. nemmondod (válaszként erre: 4159. - Guba77)
2010. nov. 11. 06:01

:DDDD

Én is nagyon-de segítsetek,akkor tölti be a 9.hetét....mik a teendőom,mielőtt odaadom,az első oltást,féreghajtást megkapta..és még...????

Az enyém oly rég volt pincur-már elfelejtettem..

4160. Guba77 (válaszként erre: 4154. - Vibanita)
2010. nov. 10. 21:13
Szia Anita, csont kérdésben nem tudok segiteni, arra jó lesz majd ha valaki ir, mert ebben tapasztalatlan vagyok:-) Oltás kérdés pedig, mi a 4. oltást kaptuk meg hétfőn, és onnan számitjuk a 10 napot.. az ötödik oltás a veszettség.. de addigra már lemehet:-)Én betartom:-) A ciőt viszont sose veszem le az ajtóban, bár majdnem naponta van felmosva a lakásban:-) De ennyire nem tartom őt kalitkába.. (lehet az én hibám.. De az inmunrendszerét is kell valamivel erösiteni, pont mint a gyerekeknél.... (ebben lehet hogy valaki nem ért egyet:-)))
4159. Guba77 (válaszként erre: 4156. - Nemmondod)
2010. nov. 10. 21:09
jujjj de jóóóó:-) örülök:-)))
4158. Guba77 (válaszként erre: 4153. - Juli68)
2010. nov. 10. 21:08
csak a kutya érdekében:-) Nekem ez kényelmes:-) De inkább a szabadban rohangálnék én is vele:-))) Rám is rámfér.. Ő pedig egy zabagép, szóval nem árt a mozgás, kevés neki, hogy a lakásban szaladgálunk a szomszéd nagy örömére:-)))
4157. Teodora196 (válaszként erre: 4156. - Nemmondod)
2010. nov. 10. 18:15
Várunk fotókat a kiskutyidról
4156. nemmondod
2010. nov. 10. 17:11
Találtam menhelyi kutyust,havanese,8 hetes,fekete-igaz...hétfőn érkezik a pici lány...:D
4155. FHelga (válaszként erre: 4154. - Vibanita)
2010. nov. 10. 15:38
:)nekem is Mollym van:))
4154. vibanita
2010. nov. 10. 14:43

Sziasztok!

Én egy 15 hetes fekete-fehér havanese lány kutyus gazdija.

Olvasgattam az oltásról írtakat. Mi most hétfőn a 4. oltásunkat kaptuk meg (a veszetség ellenit még nem). Furcsálom, hogy valaki azt írta, hogy a 3. után már ki lehet vinni. Nem 4-et kell kapnia? Nekem azt mondta az állatorvos, hogy a 4. után 10 napot kell várni. Próbálunk vigyázni, nehogy bevigyünk valamit a lakásba, ezért az ajtó előtt levesszük a cipőt és kezet mosunk, csak aztán babusgatjuk.

A másik a csont kérdése. Mikortól és milyet adhatok neki? Elég mohó a picikém, így félek, hogy félre fogja nyelni, és még nem mertem próbálkozni a dologgal. Az állatorvos szerint csirke szárny és far-hát csontot adhatok neki, a barátnőm szerint (neki is havanese van), a combcsontot rághatná le, de csak a végeit.

Egyébként mi is Anya és Apa vagyunk. Szerintem nem is lehet másképp, teljesen, mintha a gyerekünk lenne. Úgy is kezeljük, visszük magunkkal, de csak ölben és olyan zárt helyre, ahol nincs másik állat.

4153. Juli68 (válaszként erre: 4148. - Guba77)
2010. nov. 10. 07:49

Örülök neki:))

9 nap, már semmi!! Vágod a centit :)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook