Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet hajat festetni szoptatás alatt? Nem árt a babának? fórum

Lehet hajat festetni szoptatás alatt? Nem árt a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. kishortenzia (válaszként erre: 26. - 14775640c4)
2008. febr. 26. 12:11
Tudományos tény, hogy a bőrön át 2x olyan könnyen szívódnak fel a veszélyes anyagok, mint a tápcsatornán keresztül. Mivel min. 20 percig rajta van a fejbőrön, így van ideje felszívódni a káros anyagoknak. A kezemben lévő hajfestékben 42 összetevő van, amiből több, mint a fele káros, mérgező vagy rákkeltő. Persze mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy mit csinál. Vannak természetes növényi alapú hajfestékek, amikben semmi káros anyag nincsen (min. 3 hónapot várni kell a használatuk előtt). A henna is nagyon jó választás, csak arra kell vigyázni, hogy álltalában már nem lehet tisztát kapni, csak vmi kemikáliával kevetet. Az nem jó. És vigyázat! a hajszínezők még károsabbak!
36. Jázminka (válaszként erre: 35. - 14775640c4)
2008. febr. 22. 11:52

Tök jó,hogy több helyen is jól eltársalgunk!:-))


Végülis miben nics már méreg? A zöldségek gyümölcsök génkezelte,te nitrátokkal,meg egyebek.

Ha szépet akar az ember,99% hogy nem biopolcról emeli azt le.

35. 14775640c4 (válaszként erre: 34. - Jázminka)
2008. febr. 22. 11:46

felszivódik az a méreganyag máshonnan is sajna

a levegőben benne van :((

2008. febr. 22. 11:43

Hát,ha nem szájon át kened fel azt a festéket. :-)))

Miért ne lehetne? Nem szívódik annyi méreganyag fel a fejbőrön keresztül,hogy az még anyatejbe is jusson! Szerintem....

33. 14775640c4 (válaszként erre: 32. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 22. 08:57

sajnálom:((

én próbáltam johnsont

dove-t

de egyik sem jöt be :((

igy maradok a szolinál

nekem szerencsére lehet

de tulzásba akkor sem szabad

2008. febr. 22. 08:54
Nekem is volt egy Avonos termékkel gondom, hiába volt drága. Rátértem az olcsó DM-esre, azzal nem volt gond. Bőrradírral letisztítottam a testem és úgy kentem fel. Sajnos szoliba nem mehetek, májfoltom van a hátamon és kétszer műtöttek, jóindulatú lágyrésztumorral, azóta van két újabb, mióta megszekálták az elsőt:(
31. 14775640c4 (válaszként erre: 29. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 22. 08:48

igen ez igy van

igazából már minden káros még a füst a pesti levegőben is

igy nehéz

én inkább szoliztam

barnitókrém nem jött be:(

foltos lett az testem ahogy kopott

és a fürdés néha még mosott is ki belőle

30. 14775640c4 (válaszként erre: 28. - 5226004b54)
2008. febr. 22. 08:46

persze semmi baja nem lesz

rákened aztán lemosod

2008. febr. 22. 08:46

Sziasztok! Mivel nem tudta nekem sem az orvos sem a védőnő megmondani, hogy van -e a hajfestésnek káros hatása, maradtam várandósság és most szopi alatt a melírozásnál. Véleményem szerint nagyban függ a termék minőségétől és a kívánt színtől is az, hogy mi kerül a szervezetbe és van-e káros hatása. Egyértelmű, hogy a szőkítésnél a belélegzett anyagok nem éppen egészségesek, de én azt mondom, hogy ennyi erővel már levegőt venni sem az....ahogy az ételek és italok zöme sem.

Aki festetni kara az tegye, de figyeljen oda, hogy miből áll, vannak nagyon kímélő termékek is.

Szolárium: én is úgy hallottam hogy bizonyos ideig szabad, meg hogy D-vitaminhoz jut a szervezet. Én maradtam babavárás alatt a barnító krémnél.

2008. febr. 22. 08:40
igen, én is festettem..
27. 14775640c4 (válaszként erre: 24. - 84f91d7aa9)
2008. febr. 22. 08:30

a szoli jótékony is lehet terhesség alatt is

d-vitamin

nekem mondták

ha elmész egy egy alkalommal akkor kap d-vitamint a szervezet és ezen keresztül a gyerek is

2008. febr. 22. 08:28

lehet hát:))

én is festettem

és egyiknek sem lett baja

ez csak hajfesték

ha nem iszod meg vagy nem eszed meg mi baja lehet?

hacsak össze nem kever egy másik anyukával miután uj szine van a hajadnak

és ez neki lelki válság :DDDDD

25. zezsua
2008. febr. 22. 07:41
én nem tudom,de az biztos,hogy egyik ismerős anyuka az nem festette a haját még a körmét sem mig szptatott.Volt egy elrettentő példa előtte,mert a munkatársa kislánya évek óta beteg és csak erre tudnak következtetni,hogy fodrászként belélegzett ezt-azt.Vigyázni kell.
2007. nov. 22. 20:24
Nemrég volt a 'csak csajokban' egy nőgyógyász, aki azt mondta, hogy hajfestés és szolárium is megengedett.
2007. jún. 25. 07:56
Természetesen, igen.
22. LoLiNa
2007. jún. 25. 07:36
minden mérlegelés után, ha mégis befesteti wki a haját, nem lex túl nagy ,,sokk,, a babának az új xín, frizura? mert ugyebár nem teljesen látnak az elején.. de walamennyire mégis
2007. jún. 5. 10:27
igen, lehet
20. Mimus
2007. jún. 5. 08:56
LEHET HAJAT FESTENI,NEM KERÜL BELE AZ ANYATEJBE!
19. évi75
2007. máj. 2. 23:38
Én nem festettem a hajam se terhesség, se szoptatás alatt. én sem hallottam még hogy valakinek baja lett volna, de jobb az elövigyázatosság. minden bekerül a véredbe a kicsihez.én nem ajánlanám. csatlakozok az elöttem szólóhóz.
2007. máj. 2. 00:18

Még nem hallottam,hogy valakinek is gondja lett volna emiatt a babájával,de szerintem jobb az elővigyázatosság.

Nem egy olyan írtózatosan hosszú időszak a trhesség és a szoptatás,hogy ne lehetne kibírni hajfestés nélkül!

És így még nyugodt is lehet,hogy Te mindent megtettél azért,hogy egészséges legyen!

Ez neked is jobb,mint aggódni vagy lelkiismeret furdalással lenni egy ideig.

2007. ápr. 28. 09:47

Mindenki maga dönt, a megváltoztathatatlan körülményeken kívül 100 %-os esélyt akar-e adni a gyermekének, vagy párat %-ot már eleve elvesz tőle.

Igen, sokan vanna akik figyelman kívül hagynak sok érvet. És szerintük mi is, szülenk is, sőt sok-sok évvel ezelőtt is születek gyermekek minden óvintézkedés nélkül. Aztán életük további kimenetele lessz ahogy lessz.

Ez olyan, mint alapok nélkül házat építeni, valameddig az is funkcionál.

Nem mondon, hogy mindent a könyvek, kutatások, statisztikák szerint kell csinálni, de érdemes mérlegelni.

16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 27. 19:11
Ezzel azert nem azt akartam irni, hogy a hajfestes hasonloan karos lehet, mint a dohanyzas, csak peldakent emlitettem.
15. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - Figarina)
2007. ápr. 27. 19:10
nem hallottam, hogy emiatt bajuk lett volna, es nagyon sok no festi is a hajat a terhesseg es szoptatas alatt. En ugy erzem, nyugodtabb leszek, ha nem fogom. Biztos a beka segge alatt is lesz az onbizalmam, de ugy ereznem, ezzel meg tobbet teszek erte. Nem akartam senkit lebeszelni rola, sokan dohanyoznak is terhesseg alatt, es egeszseges utodaik szuletnek, szoval mindenki tegye, ahogy jonak latja.
2007. ápr. 27. 18:47
Hallottatok már bárkiről,akinek azért lett beteg gyereke,mert hajat festetett terhesség alatt?????
2007. ápr. 27. 15:53

Szerintem terhesen vagy megszépül egy nő, vagy sajna a rosszabik lehetőség történik.

Az első esetben miért kellene mé festeni is, a másodikban meg fölösleges.

Azt az 1-1.5, de leginkább 2 évet szánd a babára. Nem azt mondom, hogy enged ell magad, és légy minnél tramplibb, de a baba érdekében törekedj minnél távolabb a mérgező anyagoktól.

Natúran is lehet valaki szép, sőt nagyon szép. Csak adj időt magadnak, hogy megszeresd az új arculatod.

2007. ápr. 27. 02:58

A fejboron keresztul szivodik be, nem is akarmennyi mereg, mert sajnos a hajto festesehez hozza kell, hogy erjen a festek.

Szerintem egy terhesseg nem szepsegverseny, a baba egeszsege mindent meger, en ki fogom hagyni, ha itt lesz az ideje, bar ez nyilvan nem fogja az onbizalmamat feljebb nyomni, de ezt a kis aldozatot igazan megeri, nekem legalabb is.

11. dobos
2007. ápr. 22. 09:31
Kihagynám arra az időre még szpotatod a babat,vegyszerek felszívódása miatt.Biztos ami biztos.
10. syl33
2007. jan. 11. 09:13
A hajszálról nem ezért a melír vagy a satír nem árt de a festés ami a fejbőrrel is érintkezik az már másabb arra oda kell figyelni.
2006. okt. 22. 00:01

Napoleon: arzén a hajszálaiban.

De komolyra váltva! Amig a hajfesték a hajatokon van, addig olvassatok el inkább 1-2 magzatvédő vitamin és készítmény használati utasítását. Abból kiderül, nem minden esetben tesz jót a szervezetnek (se a babának ahogy a véráramba felszívódik - és ott közvetlenül).

Azon kellene inkább aggódni!

2006. okt. 21. 23:25

A hajszálról NEM TUD felszívódni a festék a szervezetbe!!!!Semmi baja nem lesz a babáknak tőle!

Ennyi erővel levegőt se vegyünk,mert tele van mindenféle szennyeződéssel(sőt,a babák se lélegezzenek!!!)

A henna pedig egy olyan anyag,amely vörösesbarnára színezi a hajat,tehát ha annyira bio lenne nem volna képes pl világosítani a hajat!Márpedig sokféle árnyalatban kapható...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook