Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
686. b700a6a6d7 (válaszként erre: 681. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 19:32
Köszi Brigi, kedves vagy. De megnéztem a linkeket, csak nekem mindig megerősítésre van szükségem. Még azt is megnéztem a GAL.hu -n, hogy viszonteladó partnerboltja Szolnokon van, és majd oda megyek át, Mezőtúrhoz Szolnok van a legközelebb, ahol beszerezhetem.
685. c8c263a03a (válaszként erre: 683. - Bjudit55)
2017. máj. 20. 17:38

Hát az a 10-es jó lenne mindkettőnknek.☺

Azt nem hiszem, hogy a gomba önmagában elég lenne, inkább úgy mondanám, hogy ő a kőműves, a többi pedig az építőanyag.

2017. máj. 20. 17:27

Egy biztos, a bokrosgombának ( ami poliszacharid) magas az

ergoszterin tartalma, ami a D-vitamin előanyaga.(Ez rendes esetben ott van a bőrben és a napfény hatására lesz belőle D-vit.)

Aktivizálja az osteocalcint, aminek ha alacsony a színtje,azaz inaktív, akkor nem tud beépülni a kálcium.

Ennél többet sajnos nem tudok róla.

683. bjudit55 (válaszként erre: 681. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 17:14
A súlyod alapján neked tényleg elég napi 2 Teo. De szívesen küldenék neked 10 kilót!
2017. máj. 20. 16:57

Mindenki figyeljen egy kicsit jobban, mert kicsit sokszor kérdezitek ugyanazt.

Sorry!

2017. máj. 20. 16:54

Liza! Nem kell ezt túlspilázni.A lényeg a jó zsír. Hogy ezt most halolajjal, olivával.....oldód meg, tök mindegy.

DE!!!! Figyelmetlen voltam (most néztem meg a terméket), Gal cseppekben benne van az organikus olaj.Így ez a is gond meg van oldva.☺

Ezek szerint nem olvastad el a termék ismertetőjét, pedig Judittal belinkkeltük.


GAl (forte)60 adag/2havi/4.590.


Hatóanyag 1adagban (12 cseppben)


K-vitamin-komplex 1000mcg (RDA*1333%)

K1-vitamin (fillokinon) 900mcg (RDA* 1200%)

K2-vitamin MK-7 (menakinon-7) 100mcg (RDA* 133%)

D3-vitamin (kolekalciferol) 4000NE = 100mcg (RDA* 2000%)

*Felnőttek számára ajánlott napi bevitel


Összetevők: Organikus (bio) MCT-olaj (bio pálma- és kókuszolajból), fillokinon (K1-vitamin), menakinon-7 (K2-vitamin), kolekalciferol (D3-vitamin), természetes antioxidáns: E-vitamin (kevert-tokoferolokból).


Én is GAL-t szedek csak nem a fortét, azaz az enyémben nincs benne a D-vitamin, már leírtam miért.

Én egyszerre szedek be minden.

Reggel banánturmix szezámőrleménnyel.Ezután:

GAL K-vitamin,

citrokalcium,

Teo,

acerola


Este:

D-vitamin,

citrokalcium,

Teo,

acerola


A súlyom: 164/46

680. bjudit55 (válaszként erre: 677. - B700a6a6d7)
2017. máj. 20. 16:31
Ha GAL készítményt veszel, abban eleve a legjobb zsiradékkal együtt vannak a vitaminok amik segítik a hasznosulását. De bármilyen hidegen sajtolt növényi zsiradékkal is megsegítheted. Szerintem jó a kókusz zsír is, én is használom.
679. bjudit55 (válaszként erre: 675. - B700a6a6d7)
2017. máj. 20. 16:28

A 12 csepp 4.000NE. Reggel étkezés közben, vagy rögtön utána veszem be. ha elfelejtem, akkor is valamikor a nap folyamán ugyanígy.


Mivel a Teo-t és az algákat is üres gyomorra ajánlják, reggel ébredéskor beveszem a Teo-t, rá 15-30 percre ahogy sikerül az algát. Annyira kevés az a 2 kapszula alga, hogy szerintem egyszerre fogom bevenni napi háromszor nem cirkuszolok külön velük. Tanácsadó azt mondta, akinek érzékeny a gyomra szedheti étkezés után is mikor ugye nem üres a gyomor, csak jobban hasznosul ha evés előtt vesszük be.


A lazacban és más tengeri halban azért van omega3 zsírsav, mert algát esznek. Az Imune-val megkerüljük a halat, egyből az algát esszük meg. Ezzel sok omega 3-hoz jutunk. Szerintem érdemes.

678. bjudit55 (válaszként erre: 668. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 16:17

Akkor kijelenthetjük, hogy neked magában a gomba segített.


Megkérdezhetem hány kiló vagy?

Tudod azért érdekel, mert nekem a tanácsadó azt mondta, 60 kiló felett mindenképpen 3x1-et kell szedni. Ha az ajánlottnál kevesebbet szedünk be, az kidobott pénz, mert kevés, nem használ.

2017. máj. 20. 15:36
Brigi! Ha a K2 és a D3 mellé még veszek be Bio-Marine Plus kapszulát, ami halolajj, a zsírban oldódáshoz besegítek, vagy inkább egy kis kókuszzsír?
676. b700a6a6d7 (válaszként erre: 674. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 15:31

Brigi! Akkor majd leírod nekem

a sorrendet, amit az előbb kérdeztem? Köszi

675. b700a6a6d7 (válaszként erre: 666. - Bjudit55)
2017. máj. 20. 15:29
Szia Judit! Kérdezek Tőled is, mert mindent helyesen szeretnék csinálni. Olvastam korábban, hogy a GAL K2+D3 fortét szeded. Ebben a napi 12 cseppben akkor mennyi D3-t viszel be? Milyen sorrendben veszed be a különböző készítményeket? Értem ez alatt, hogy Te is elkezded a Teo-t szedni, mennyi idônek kell eltelnie, hogy bevedd az alga első 2 szemét, stb. Vagy egyszerre is be lehet venni? Lehet, hogy s Teo mellett én is kipróbálom az algák is, ezért kérdezem.
674. c8c263a03a (válaszként erre: 671. - B700a6a6d7)
2017. máj. 20. 15:22
Liza! A Galt most keztem el szedni, miután Szendi a tudomásomra hozta a kutatók véleményét, azaz, hogy a "cisz" szerkezetű nem ér semmit.A "transz" amit hasznosít a szervezet.
2017. máj. 20. 15:19
Ezen az oldalon a Bioextra D3-ból sokkal több az ajánlás, heti 4 szem, akár egyszerre bevehető. [link]
2017. máj. 20. 15:18

Arra ügyeljetek, hogy a D és K vitamin zsírban oldódnak, tehát ne éhgyomira.

Aki tudja, attól bocsi.☺


Kori! Igazad van, sajnos ez van.

2017. máj. 20. 15:15
Brigi! Régebben is a GAL féle K2 komplex cseppeket szedted, vagy nemrég szeded ezt? Akkor ezek szerint a Teo-nak lehet tulajdonítani a javulást.
670. kori54 (válaszként erre: 665. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 15:11

Ez teljesen érthető is. A baj, hogy a háziorvosok

-tisztelet a kivételnek- sehol nem vesznek figyelembe más körülményeket, csak a lelet megcsillagozott értékeit nézik. Ha figyelték volna a korom és tudták volna, hogy rám nem vonatkozik az az értékhatár, nem stresszeltem volna magam feleslegesen.

669. b700a6a6d7 (válaszként erre: 664. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 15:09

Szia Brigi! Szeretném tőled megkérdezni hogy időrendi sorrendben hogyan szeded az egyes készítményeket? Értem ez alatt, hogy pl.reggel kezded a Teoval, egy kis idő múlva beveszed a D3-t és a K2 komplex cseppeket, majd utána a citrocalciumot? Én szoktam szedni a Pharma Nord Bio-Magnéziumból is napi 2 szemet. Ez összesen 400 mg. A Pharma Nord készítményekről is azt tartják, hogy nagyon jól felszívódnak. A Teo-t étkezés előtt kell, vagy .... hogyan kell szedni? Van rá kikötés, hogy sokat kell mellette inni, mint az algáknál? Szóval már megint bombázlak a kérdéseimmel. Te melyik D3-t szeded? Bár szerintem már ezt is írtad korábban. Nekem

A Bioextra D3 3000

NE-t írták fel, heti 2 szemet, és szerintem ez kevés, mert ha elosztjuk egy hétre, nincs napi 1000 NE.

668. c8c263a03a (válaszként erre: 666. - Bjudit55)
2017. máj. 20. 15:07

Nekem a D, K, és Ca szedése ellenére is romlottak az értékeim, mint lejebb írtam.


A Teo nem csökkentette a magas koleszterin színtemet (7,5).

Az olajoshal viszont levitte 5-re. Hiába, az epe kiürüléséhez zsír kell, persze jó zsír.☺

667. b700a6a6d7 (válaszként erre: 661. - 73e6aedec2)
2017. máj. 20. 14:54
Szia! Én is a csontritkulásom és az orvos által erre felírt Protelos miatt kutakodtam, és találtam rá erre az oldalra. Szerencsére! Mert itt a sisrszárssimmal meg tudjuk osztani a problémáinkat, a tapasztalatainkat. Többet és jobban törődünk egymással -szerintem- mint az orvosok, akik felesküdtek a gyógyításra, emberbaráti legjobb tudása szerinti segítésére. Ha vissza olvasol kb két hetet, mindent megtuufhatsz, amit a Protelosról kiderítettem. Én sem szedem! Sajnos kiváltottam, mielőtt a nyomozást elkezdtem volna. A másik méregcsoportról, a biszfoszfonátokról, pedig még korábban olvashatsz, a csajok szintén leírnak róla sok mindent.
666. bjudit55 (válaszként erre: 664. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 14:26

Köszönöm az újboli taglalást.

Senki nem állította hogy bárkit is rábeszélnél valamire. Nagyon örülök hogy megosztod a tapasztalataidat, és annak meg pláne, hogy 1 év leforgása alatt 1 egészet javult az eredményed. Nagyon szuper, és kívánom neked a további javulást, sőt a teljes gyógyulást!!! Na erre számítok én is magamnál. :)


Bár én nem szedem a citrokalciumot az erős szorulás miatt, de szedem helyette 3 hónapja kb. az algákat amiből az egyik alga csontépítő. Megjegyzem ettől is van szorulásom, de nem olyan durva.


A bokros gombáról azt olvastam, hogy a hatóanya a D vitamin elővitaminja. Tehát akkor valószínű ezt a hatást lehet elérni magasabb dózisú D vitamin szedésével is. Én vagy 3 évig 8-10.000 NE-et szedtem K2-vel együtt, mostanában vettem le 4.000-re.


A 6 évvel ezelőtti eredményt összevetettem a 7 évvel ezelőttivel és láttam, 1 év alatt 1 és 2 tizedet romlottak az értékek. Szerintem a magas D és K vitamin fogyasztása miatt nekem lehet hogy nem is romlottak sokat a 6 év alatt az értékeim. 6.-án kiderül. :)

665. c8c263a03a (válaszként erre: 662. - Kori54)
2017. máj. 20. 14:01

Félreértesz! A laborok természetesen megadják a referencia értékeket, mert ott más értékek is meg vannak adva.

A Labtest magyarázza, hogy ők interneten miért nem teszik közzé a referencia számokat, éppen, mert sok egyebet is kell még nézni, önmagában nem értékelhető.

2017. máj. 20. 13:53

Akkor fussunk neki mégegyszer, időrendben:


1./Elkezdtem szedni a biszfoszfonáttal együtt a D3-t, citrokalciumot, K2-t, a többit, nyomelemet étkezéssel.


2. /Jöttek a bélrendszeri mellékhatások, a hasmenés 3 hónapig tartott, egy magán kórház gasztroenterológiáján kötöttem ki.


3. /Megkaptam az éppen aktuális Dexa eredményt, ami romlást (-3,2) mutatott. Felhagytam a biszfoszfonáttal.


4. /Ahogy a romlást mutató Dexa eredményét megkaptam, nekiálltam a Teo szedésének. Semmi máson nem változtattam, ugyanazokat szedtem, csak a gyógyszert cseréltem fel a Teoval.


5. /A következő Dexa mérésnél -2,2-re javult az eredményem.


Ezeken kívül mást nem szedtem.

Azt hangsúlyozom, hogy senkit nem beszéltem rá semmire, maximum Juditot a szűrés fontosságára, hogy legyen mihez hasonlítani a Teo okozta változást, ha már úgy döntött, hogy belevág.

A fogyással kapcsolatosan - érthető okokból - nincsenek tapasztalataim.

663. bjudit55 (válaszként erre: 661. - 73e6aedec2)
2017. máj. 20. 11:03

Üdv a csapatban!

Lentebb éppen az Imonax Teo-t tárgyaltuk. Én tegnap kezdtem szedni, de pl. Brigi már régebben, és javított is az állapotán.


A Teo-ban bokros gomba van, ami stabilizálja a vércukor szintet, serkenti az inzulin termelődést, csökkenti a koleszterinszintet, tehát segít megszabadulni a kilóktól is. nekem is le kellene adni 10-15 kilót, talán ezzel sikerül.


Én 6 éve voltam DEXA-n, akkori adat gerincnél -3,2. Én is kaptam gyógyszert, annak ellenére hogy tudtam akkor is használni az internetet én is kiváltás után néztem meg a mellékhatásait. Pár szem után kidobtam, és az orvosnak tájára se mentem. Most Brigi beszélt rá, jól tette, mert így 1 év elteltével megtudom mennyit javít a Teo.


Örülnék ha majd te is írnád az eredményeidet a jövőben is.


Brigi majd jön, és leírja az ő eredményei hogyan javultak, de ha lentebb bogarászol, rátalálhatsz hamarabb is. :)

662. kori54 (válaszként erre: 656. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 10:37
Az én háziorvosom egy évben egyszer enged labort csináltatni. A ferritinre is azt mondta, hogy felesleges, nem indokolt. Többször voltam már magánlaborban emiatt. A pontszámokat figyeli és ami drágább vizsgálatnak számít azt nem szívesen jelöli be, mintha neki kellene zsebből fizetni érte. Váltani nem sikerült, többször próbáltam. De igen megadják a határértéket mindenhol csak nem jelölik ha nem és korosztály szerint lehetnek különbségek -épp ezért aggódtam feleslegesen.
2017. máj. 20. 10:33

Szia mindenkinek!

Én csak most kezdtem el mozgolódni csontritkulás témában -2.8-at mértek a gerincemnél, és felírta az orvosom a Protelost, de mikor kiváltottam és elolvastam a mellékhatásokat ( trombózis, szívroham) gyorsan eltettem a gyógyszert. A Varga gyógygombák közül a Teot javasolják, van rá valakinek tapasztalata mennyi idő mire hat? És mivel túlsúlyos vagyok, gondoltam kipróbálom a túlsúlyra való gombát is ezzel kapcsolatban tapasztalat? Köszönöm előre is.

2017. máj. 20. 08:35
Brigi! Nem tudom már kikeresni, kérlek írd már csak pár szóban ismét mennyi volt a legrosszabb értéked, és mennyi idő alatt milyen készítményekkel mennyire sikerült javítani. csak a gombára, K és D vitaminra emlékszem.Köszi.
659. bjudit55 (válaszként erre: 655. - B700a6a6d7)
2017. máj. 20. 07:37

Lentebb ezt írtam:

"Amiket szedek:

-K2+D3 forte(napi 12 csepp)

-Imune (napi 3x2 kaps)

-Maca kivonat (nai 2 szem)

-Grape Vital Grapefuit mag kivonat (A csonthoz "csak" annyi köze van, hogy a csontvelőben termelődő őssejtek szaporodását serkenti)"


Ha ezeket szedem, szerintem nyilván lehet együtt szedni az algát a gombával. Az alga természetes táplálék, csak szárítva.


A K vitamint szerintem érdemes együtt szedni a D+3-al. Amit én szedek, abban a kettő egymással megfelelő arányban van és a legjobb minőség.

2017. máj. 19. 21:54
Én a háziorvosom tanácsára szoktam elmenni minden évben laborba. Most voltam, 18-àn, ma meg az eredményért mentem. Igaz a pajzsmirigy és a ferritin eredmény majd csak a jövőhéten lesz meg. Mivel minden más eredményem OK, maga az ALP eredmény egymagában a csontritkulás miatt lehet. Legalább is ezt mondták. Nincs probléma sem a májammal, sem az epémmel.
657. c8c263a03a (válaszként erre: 655. - B700a6a6d7)
2017. máj. 19. 21:37

Nekem -3,2-nél sem volt magas az ALP. És -2,2-nél is ugyanaz volt. Azaz mindig normális volt az értéke.

Engem minden évben küld a reumatológus laborra (vér, vizelet), április 10-én voltam, minden OK volt.

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook