Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
716. bjudit55 (válaszként erre: 715. - Athus7)
2017. máj. 27. 21:07

Szia Athus!

Azt hiszem, itt csak én szedem az algákat, de nem elsősorban a csontritkulás miatt. Bár van a készítményben egy olyan alga is, ami csontépítő hatású. Magas a kalcium tartalma, és pont olyan amilyet a szervezetünk a legkönnyebben felvesz.

Itt olvashatsz róla elég részletesen csak ezért mutatom. nem reklámozom az oldalt, nem itt vásárolok, itt drága. :)Csak olvasni jó.

[link]

715. athus7 (válaszként erre: 714. - C8c263a03a)
2017. máj. 27. 19:35
Kedves Brigi! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a tanácsokat, mindenképpen meg akarom próbálni a gyógygombát, mert nem igazán merek belemenni a különböző gyógyszeres kezelésekbe, hiszen én általában megjárom ezekkel! Ilyen erős gyógyszereket pedig még sosem kaptam, és kötve hiszem, hogy nem csinálna mellékhatásokat! Továbbá, én is gondoltam már rá, hogy kellene egy komolyabb kivizsgálást is csináltatnom, csak hát, az van, hogy az elmúlt hetek történései következtében elveszítettem a hitemet a "tudományban"! Tény, hogy az én koromban ez tényleg nem normális állapot, de ez van, ezzel kell most már szembenéznem, s megküzdenem! Apropó, lenne még egy kérdésem: az algák mire jók? Hallottam, plusz ha jól emlékszem ezen a fórumon is olvastam már arról, hogy ilyen betegségben szenvedőknek ajánlott, ezért is szeretném még ezt megkérdezni, ha nem gond! Még egyszer köszönök szépen mindent!!!
714. c8c263a03a (válaszként erre: 713. - Athus7)
2017. máj. 27. 14:38

Sajnos a reumatológia meglehetősen trehány, nem keresi az okot csak írja a gyógyszert.

Épp egy nőgyógyásztól olvastam a napokban, hogy meglepődött az alacsony D-vitamin szintjén, holott egész nyáron vitorlázott. Nade ettől még nem volt ritkulása.

Nagyon sok minden okozhat ritkulást, felszívódási zavar, endokrin rendszer betegségei, szteroidok.....

Járj utána, ne hagyd magad, mert ez a Te korodban nem normális.


A Teot elkezdheted ettől függetlenül, tartalmazza a D- vitamin előanyagát, az ergoszterint.Nekem nem bántja a gyomrom, lassan kell hozzászoktatni a szervezetet.

713. athus7
2017. máj. 27. 13:29
Szia Brigi! Először is köszi, hogy ilyen gyorsan reagáltál a hozzászólásomra! Az van, hogy én nem emiatt fordultam reumatológushoz, ezt csak úgy pluszban megcsináltatták nekem, mondván vékonyka vagyok, de őszintén szólva akkor még fogalmam sem volt arról, hogy mi is ez a dexa... Igazából egyetlen dologgal magyarázták a -2.9-es eredményt: a véreredményemben elégtelen szinten volt a D-vitamin szint! Bár azóta, nem orvostól ugyan, de hallottam már azt is, hogy ez azért szegényes magyarázat! Más kivizsgálás nem történt! Mozgáshiányos életmód kizárva, hiszen fizikai munkát végeztem, és állandóan mentem, tényleg nem ültem egy percet sem! Azt ugyanakkor el tudom mondani, amit már írtam is, hogy gyerekkorom óta vannak gondok a gyomrommal, és bizony a tejtermékek fogyasztása nekem mindig is problémás volt! Ezért vélhetően kevés kalcium jutott a szervezetembe, vagyis nem tudott felépülni a megfelelő csonttömeg! Szerintem ez nagyban közrejátszhat abban, hogy idáig jutottam, de konkrétan erre sem kérdezett rá senki sem, szóval ez is csak az én feltételezésem! Ennyi újat tudok írni, mert más kivizsgálás nem történt, tehát a hivatalos magyarázat a d-vitamin szint elégtelensége! Köszi az érdeklődést!
2017. máj. 27. 12:41

Szia! Nem írtad mi okozza a csontritkulást, mert bizony érdemes lenne a kiváltó okra koncentrálni.

Szóval mi az ok? Feltételezem, hogy vizsgáltak.

711. athus7
2017. máj. 27. 11:57
Sziasztok! Remélem nem baj, hogy férfiként csatlakozom ehhez a fórumhoz, amire pár napja (talán óriási szerencsémre) találtam rá! Gondoltam beregisztrálok, hiszen kb. 2 hónapja én is hasonló cipőben járok, mint az itt hozzászólók! Annyi, hogy én "mindössze" egy 29 éves emberke vagyok, akinél nem olyan régen -2.9-es eredményt mért a dexa vizsgálat. Hát, döbbenet volt számomra ez az egész, nagyon azóta sem ocsúdtam fel a történtekből, de most már azért beletörődtem a sorsomba! Nekem is felírták a nagy dózisú d-vitamint és kalcium-citrátot, plusz azt a bisz... csoportba tartozó gyógyszert, amit már eleve kétkedve fogadtam, aztán meg a gyógyszertárban és némi utánaolvasás után kiderült, hogy gyomorgondokkal küszködő embereknek nem is lehetne felírni ezt a valamit, nekem pedig van, és korábban is volt gondom a gyomrommal! Szóval, ezt sztornóztuk, legújabban pedig egy injekciót ajánlottak fel nekem (felírva huszonvalahányezer forint...), amit félévente kellene felvennem, de őszintén szólva, ettől is ódzkodom! Olvasgattam ezt a fórumot, s láttam, hogy nagyon dicséritek az egyik gyógygombát, a kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek érdemes lenne-e megpróbálnom nekem is ezt a természetes dolgot, vagy a gyenge gyomorral rendelkező illetőknek ez sem ajánlott?? Nagyon megköszönném, ha segítenétek pár jó tanáccsal, mert az biztos, hogy én sem szeretném, ha különböző mérgekkel kezelnének, vagy inkább még jobban tönkretennének! Üdv!
2017. máj. 25. 18:48

Akkor én is kipróbálom,bár még nem ittam mezei zsurlóteát, de gondolom nem lehet rossz. :)

A mák illetve mákolaj szerintetek jó? Azt is sok helyen olvastam, bár az olajról hol ezt hol azt. Minden esetre hetente 2-3 X beiktattam a mákot az étkezésbe. Reggeli zabpehelyben is tök fincsi! :)

709. c8c263a03a (válaszként erre: 706. - B700a6a6d7)
2017. máj. 24. 13:58
Én eszem, napi egy marékkal.Ráadásul finom!
708. bjudit55 (válaszként erre: 705. - B700a6a6d7)
2017. máj. 24. 13:21

Ha nem tudsz elég zsurlót szedni, akkor vehetsz vadköles lisztet is. Én ezt fogyasztom, ha nem felejtem el a zabkásámba beletenni. :) Felénk nincs zsurló.


Az itthon aszalt gyümölcsökben jobban bízok mint a boltiban, de sajnos ritkán jutok hozzá olyan szilvához, ami megfelel a célnak. Nem minden fajta szilvában vannak meg azok a hatóanyagok amire szükség van. A régi fajták a megfelelők mint pl. a besztercei, az új nemesítésűek nem. Erről olvastam, és az ízük sincs olyan finom. És azon is érdemes elgondolkodni hogy a bolti aszalt szilva milyen finom puha, a belseje mint a lekvár, és mégsem penészesedik meg. Miért? Ha itthon aszalunk adalékanyagok nélkül, akkor bizony erősen ki kell szikkasztani hogy 1-2 hónapig elálljon.


Nem a témához kapcsolódik, de leírom: Tegnap kipróbáltam az eper aszalás. Az egész lakást belengte az erős szamóca illat 1 napon át. Hogy az milyen finom! :))

2017. máj. 23. 22:16
Gyuri bácsi ajánlásával
2017. máj. 23. 22:15
Ezt három héten keresztül kell folytatni, utána 3 hét szünet, és azt követően ismét lehet enni. Ezenkívül az aszalt szilvát ajánlotta. Napi 10 dkg, egy maroknyi. Elmondta, hogy a székelyek a mai napig az aszalt szilvával gyógyítják a csontritkulást, szilva lekvárral, pedig a prosztata rákot. Személyesen beszèlt emberekkel akik meggyógyultak. Örülök, hogy személyesen is találkozhattam vele. Megajándékoztam magamat egy doboz nyári teával
2017. máj. 23. 22:08
Sziasztok! Ma volt nálunk Szabó György, Gyuri bácsi, a füves ember előadása. Elmentem meghallgatni, és tanácsot kérni a problémámra. Tulajdonképpen csak alátámasztotta, amit a könyveiben olvastam. A csontritkulásra egyértelműen a mezei zsurlót ajánlotta. A száraz leveleket, szárakat -ahogy a boltokban is lehet kapni- porrá kell őrölni, és ebből zsurló porból napi 2-3 mokkáskannyit kell enni, magában, vagy joghurtba belekeverni.
2017. máj. 23. 15:56

Marticsi! A markereket kérnem kellett, a többit simán megcsinálták.

A pajzsmirigyet is nézik.

703. c8c263a03a (válaszként erre: 701. - Bjudit55)
2017. máj. 23. 14:20

Azért is használom kis dózisban ezt a jól beépülő formát, hogy ne az erekre rakodjon rá (és nem önmagában).

Valóban nem kell sokat szedni kálciumból, hozzá kell számolni azt is, amit az étellel beviszünk. Nekem ez így pont jó.


Elég jól ismerem Szendi írásait, ezt is, amit ide tettél. A paleotól kezdve.....

Sok dologgal nem értek egyet. Ebből most kiemelek kettőt: Ne menjünk mammongrafiára, ne menjünk Dexára, mert árt... A röntgen sugár köztudottan nem használ, nade azért erre biztatni a nőket...Hm!

A Vargát csúnyán támadta azért, mert megírta, hogy az izolált, azaz az ebből, abból kivont vitaminok mennyire ártalmasak.

Olvastam a nyílt vitájukat. Vargának teljesen igaza volt. Varga megírta a nagyon okos válaszát, azóta kuss van.

A gyógygombát egyenesen lekezeli, ki is jelentette, hogy soha nem fogja szedni. (Mint egy sértődött gyerek). Na most ha rá hallgatnék, nem szedném a Teot sem.

A Teot és az alacsony dózisú citrokálciumot is fogom szedni.

Én algát nem kívánok szedni, mert a halat részesítem előnyben.


Bár Szendi véleményét is el szoktam olvasni, de jobban érdekel az általa beidézett kutatók véleménye, mint a sajátja.

2017. máj. 23. 11:49

Pótolom a linket:

[link]

Le kell tekerni a "Kalcium"-ig.

2017. máj. 23. 09:50

Mivel nagy buzgón szeditek a kalciumot és többször meg is említitek, mindig eszembe jut Szendi írása, miszerint nem csak felesleges, de kifejezetten ártalmas + kalciumot vinni a szervezetbe a táplálékon kívül. Én nem csak a szorulás miatt, de e miatt is mondtam le róla. Viszont nem csak e miatt, de ezért is örültem hogy rátaláltam az Imune-ra, mert az algák között is van kifelezetten sok kalciumot tartalmazó, ami könnyen be is épül a mi szervezetünkbe.


Tudom én hogy a csapból is az folyik hogy szedni kell a kalciumot, főleg a citro-t, magyarázat, stb, de érdemes elolvasni Szendi érvelését is a kalcium ellen és utána mérlegelni, kinek lehet igaza.

2017. máj. 23. 08:44

Köszi mindenkinek, hát lehet h nekem sem most alakult ki, mert már 10 éve meszes volt a nyaki gerincem. Aztán 40 évesen volt egy pajzsmirigy gyulladásom, ami túlműködést okozott, szteroidot szedtem. Innentől borult a hormon háztartásom is. Kb. 5 éve már egyáltalán nincs meg. Gondolkoztam én is a hormon tablettán, mert ez a menopauza ugye a libidóra sincs jó hatással, száraz a hüvelyem, most arra kaptam hormon kúpot, ami helyileg hat.

Csak félek minden gyógyszertől én is, h többet árt, mint használ. Inkább a természetes dolgok érdekelnek.

Azokat a laborokat mindenképp megcsináltatom, még ha fizetősen akkor is.

Szerintem sűrűn itt leszek én is a jó tanácsokért!

699. c8c263a03a (válaszként erre: 697. - B700a6a6d7)
2017. máj. 23. 00:13
Esetleg próbálj meg egy másfajta mozgásformát, olyat, ami erőteljesebben nyúl hozzá a gerinchez.
2017. máj. 22. 23:17

Egy doki kutatta az aszalt szilva hatását:



[link]


Egyébként kimérve jóval olcsóbb, mint zacskókba csomagolva. Ma vettem. Vettem az olajos magvakból is keveréket.Azt is kimérten.

697. b700a6a6d7 (válaszként erre: 695. - Marticsi)
2017. máj. 22. 22:33

Szia, és egy hatalmas vírtuális sorstársi ölelés. Én sem vagyok régóta az oldalon, de elmondhatom, hogy nagyon sok segítséget és jó tanácsot kaptam a lányoktól. Sajnálattal olvastam, hogy 49 évesen már Neked is csontritkulásod van. Tudom nem vigasztal, de nekem már 42 évesen az volt. Ekkor kezdődött nálam a menopauza, és főleg ez az oka málam a csontritkulásnak. Én most 58 éves vagyok még jövőhét vasárnapig. Szedtem őt évig a Livial-t, ami nagyon jó feljavította a csontom állapotát, de utána a nőgyógyászom tanácsára abbahagytam. Ezt követően hol jobb, hol rosszabb lett az eredményem, de legtöbbször nem ment le a T-Score eredményem sehol sem -2,5 érték alá, így gxógyszert sem írtak fel. Az utóbbi években azonban ennél rosszabb lett az eredményem, és most áprilisban lett a gerincemben a legrosszabb. Két és félév alatt -2,77-ről leromlott -3,2-re. Felírták a Protelost, amit sajnos az előtt kivàltottam, mielőtt elkezdtem volna kutakodni a gyógyszer után. Most nem akarom ismételni magamat, de visszaolvashatod, amit kiderítettem. A lányok, pedig a másik gyógyszernek nevezett méregről, a biszfoszfonátokról írtak bővebben. Sőt többen a saját bőrén tapasztalta. Nekem Brigi, Judit és Kori adott nagyon sok jó tanácsot, szerintem többet tettek értem, mint az orvos. Nagyon kétségbeesett és bizonytalan voltam, amikor ide tévedtem. Az ôk tanácsaikbôl merítettem erőt, és hozzam meg a döntésemet. Hidd el, engem is szíven ütött, amikor 42 évesen csontritkulásom volt. Heti őt alkalommal sportoltam, aerobic, step aerobic, kardioedzés. Hat évig aerobic órát tartottam a városi főiskolán, és mégis csontritkulásom van. Úgy néz ki, hogy az ösztrogénnel a sport sem veheti fel a versenyt. Nagyon elkeseredtem. A nőgyőgyászom azt is elmondta, hogy a vékony, fehérbőrű, szőke emberek veszélyeztetettebbek. Azt érdekesnek tartom, hogy a leletet nem adták oda a kezedbe rögtön, nekem

10 perc múlva már hozták is. Szóval böngészd a pár héttel előtti okfejtéseinket, Szerintem sok minden okos dolgot, és tapasztalatot olvashatsz. Briginek a Teo egy év alatt egy teljes egészet javított a csontján. -3,2-rôl -2,2-re javult. Ő is példa, hogy a gomba segíthet. Mától én is elkezdtem szedni. Szerintem valamennyi kalciumot azért szedni kell. Én, meg Brigi is a citrocalciumot szedi, napi 2 szemet, ami 400 mg kalciumnak felel meg. Ez a fajta kevésbé okoz vesekövet, és jobban felszívódik, mint a kalcium karbonát. A lányoktól nyugodtan kérdezhetsz, nagyon kedvesek, türelmesek és segítôkészek. Liza

696. c8c263a03a (válaszként erre: 695. - Marticsi)
2017. máj. 22. 22:05

Szia!

Honnan tudod, hogy ritkulásod van, mérték már korábban? Vagy csak a mai napi mérés utal rá?

Mivel az elején jársz a dolognak, a sima labor mellett érdemes kérni, hogy nézzék meg a csontmarkereket is, azaz a következőknek a szintjét:

-osteocalcin,

-parathormon,

-kollagén keresztkötés,

-D-vitamin total.

Ez választ ad arra, hogy mi zajlik ott csontanyagcsere címen, másrészt az egész laborvizsgálat a markerekkel együtt, kizárja vagy megerősíti, hogy van-e a szervezetedben olyan alapbetegség (pl. pajzsmirigy, felszívódási zavarok, gyógyszer....), ami szintén ritkulást okoz. Azaz ezekből kiderül, hogy elsődleges (menopausa), vagy másodlagos csontritkulásod van.

Persze míg megkapod az eredményt, addig is nekiláthatsz javítani a csontod állapotán. Alacsony dózisban (400mg) szedheted a kálciumot, de válaszd a kalcium citrátot, mert az a legjobban beépülő forma, ami jelenleg kapható.

Ezt kérhetsz a dokitól is receptre. A boltok tele vannak kálcium karbonáttal, lehetőleg kerüld el, ennek felszívódása függ a szervezet ph-jától.

Persze D és K-vitamin nélkül ne szedd, mert éppen a K-vitaminnak az egyik nagyon fontos funkciója, hogy a kálciumot a helyére terelje, hogy ne az erek falán landoljon, a másik pedig, hogy ő aktivizálja az osteocalcin nevű fehérjét ( egyik csontmarker), mert ha az inaktív, akkor a kálcium nem fog beépülni. Erre a fehérjére hat a Teo is.

Ez az alap, de szükséged lesz még egyebekre, pl. nyomelemekre, ezt lehetőleg étkezéssel vidd be a szervezetedbe. Csontbarát étrend!

A reumatológushoz mindenképpen menj el.


A mozgást nagyon fontosnak tartom, ne hagyd abba.

2017. máj. 22. 19:51

Sziasztok! Csatlakoznék a csoportoz, mert sajnos nekem is csontritkulásom van. Ma voltam mérésen, de a lelet csak kb. 10 nap múlva jön meg. Én a váci kórházban voltam, nőgyógyászom javaslatára. Aki a mérést végezte azt mondta, h ha meg lesz a lelet menjek rheumára, mert kell még labor meg rtg is, hogy beállítsák a gyógyszert. De ahogy olvasom a fórumot nem igazán szeretnék gyógyszert szedni, többet árt mint használ..... aki a mérést végezte azt mondta, hogy kb.20%-os a csontveszteség, 49 éves vagyok, járok is edzeni (voltak időszakok mikor nem), ezért kicsit szíven ütött a dolog.

Viszont ő kalcium szedését nem javasolja, azt mondta az még jobban elmeszesíti a csontokat, mert nem tud beépülni. Úgyh kicsit tanácstalan vagyok, h mit is szedjek. K vitamin komplex mindenképp, meg D vitamin is kell, elkezdtem a spirulina algát és ezt a Teo-t olvastam itt a fórumon. Szerintetek így jó lesz? Köszi!

694. bjudit55 (válaszként erre: 693. - B700a6a6d7)
2017. máj. 22. 12:09
Néha veszek, de rendszert nem tudok csinálni belőle. Viszont ha lesz elegendő fügém ami szintén jót tesz a csontoknak, egész évben falni fogom. :))
2017. máj. 21. 19:22
Ez, pedig egy még kellemesebb gyógymód, azt hiszem Judit, vagy Brigi már említette, ha mégsem ők, elnézést, de úgysem ez a lényeg. [link]
2017. máj. 21. 19:15
Szép estét mindenkinek! Gondolom nem írok újat, ez is egy az alternatív megoldások közül. A mezei zsurló. Szerintem a többi gyógymód mellett ezt is ki lehet pluszban próbàlni. [link]
691. c8c263a03a (válaszként erre: 690. - 73e6aedec2)
2017. máj. 21. 12:01
Kata! Az eredményeidre kiváncsiak leszünk, mert azzal Te segítesz nekünk.
690. 73e6aedec2 (válaszként erre: 681. - C8c263a03a)
2017. máj. 21. 10:37
Köszönöm lányok mindenkinek. Igazán részletes és nagyon hasznos tanácsok. Többet értek a reumatológusomnál. Hétfőn megyek megvenni a Teot, és 1 év múlva újra megméretem, kiváncsi vagyok mi lesz a -2.8-ból. Köszönöm. Kata.
689. bjudit55 (válaszként erre: 687. - C8c263a03a)
2017. máj. 21. 09:38
Többek között azért hagytam el én is a magnéziumot, mert sok olyan élelmiszert fogyasztok amiben van, 3 3 hónapja az algákkal minden létező ásványi anyaghoz, nyomelemhez hozzájutok. 3 zöld turmixok, stb. Szerintem csak kevesebbet kellene ennem, és többet mozognom. De rajta vagyok az ügyön.:)
688. kori54 (válaszként erre: 685. - C8c263a03a)
2017. máj. 20. 20:17
Nagyon jó ez a hasonlat :)
2017. máj. 20. 20:16

Liza! Egy kérdésedre még nem válaszoltam.

Hogy melyik D3 szedem?

A doki írja: Fresenius 1000NE tabletta.

Nekem nincs szükségem nagyobb dózisra, mert e mellett jó a D-vitamin értékem. Sőt, a legelső mérésnél kicsit magasabb volt a referencia érték felső határánál. Szóval nekem nincs okom emelni a dózist. Viszont a rendszeres szedést, a folyamatos adagolást jobbnak tartom, mint az időnkénti nagy mennyiségű löketett.


Jó, jó kérdezz bátran, nem akartam senkit megbántani.Megerősítünk, amiben csak kéred.☺


Igen, a magnéziumot kifelejtettem a repertoáromból. Reggel nem veszek be, mert maga a banán és a darált szezám a forrásom. Egyébként rengeteg van az olajos magvakban, mákban, dióban, tökmagban...... Ezek a magvak egyébként is tele vannak minden jóval.

Este veszek be 100mg+B6.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook