Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2017. jún. 25. 14:36
Lehet hogy a gombától javul a látásom?
2017. jún. 20. 23:41

Gyönyörű macsek!

Nem tudok a mobilról képet feltenni, át kéne tenni a laptopra.

2017. jún. 20. 23:34

Liza, nem jól írtam, mert több paramétere van a calcitoninnak, nem csak L és mol.

De a lényeg ez a jel: <

Azaz alatta kell lenni a megadott referencia értéknek.

A pmol/L- nél: <3,4

Az ng/L-nél: <11,8

De nézd ezt meg:


[link]

2017. jún. 20. 22:39
Miacalcic ennek az orrspray -nem a neve. Csupán azért írtam le, hogy mindenki kerülje el nagy ívben.
2017. jún. 20. 22:36
Milyen sokan nem tudjàk ezt! Úgy, ahogyan a többi súlyos mellékhatásával sincsenek tisztában az emberek többsége.
2017. jún. 20. 22:33
830. b700a6a6d7 (válaszként erre: 828. - C8c263a03a)
2017. jún. 20. 22:29
Igen, a Protelos francia gxógyszer. De látod, hogy kamuznak! Az értesítésben azt írták, hogy kevés az a beteg, akinek fel lehet írni, blabla.... Lehet, hogy később majd megírja valaki az igazat. De a szintetikus lazac kalcitonin orrspray-t is betiltották, sokan lettek daganatos betegek, fôleg agydaganatisok.
829. b700a6a6d7 (válaszként erre: 828. - C8c263a03a)
2017. jún. 20. 22:23
Brigi! Az ide feltöltött képei között van a cicája. Igen, az FB/n láttam a képet rólad, és a kutyusodról. Én is nagy állatbarát vagyok, mindig voltak àllataink. Falun, Fegyverneken nőttem fel, már pisis koromban körülvettek a háziállatok. Egy képet fel is töltöttem magamról, amikor még felhőtlen volt minden, de jó is volt! Olyan jó volt gyereknek lenni.
2017. jún. 20. 21:46

Liza! Úgy tudom, hogy ez a protelos francia gyártmány. Olvastam, hogy a franciák nem engedik, betiltották az aszpartám használatát. Na most a protelosban is az van. Lehet, hogy ez is hozzájárul a dologhoz?


Szuper jó a trambulin, korábban már írtam, hogy Etka anyó, a jóga tudója, gyakorlója, ezen ugrált a lakásában, éppen a csontritkulás ellenszereként.


Gondolom, hogy a "csontritkulás, biszfoszfonátok" oldal vezetett a FB oldalamra. Igen, nagy állatbarát vagyok, azt hiszem már így születtem.

Hol láttad Judit macsekját? Imádom a macsekokat. Megnézném.

2017. jún. 20. 20:28
Judit! Gyönyörű a cicàd! Én is imàdom a cicàkat, de minden àllatot. A fiammal mindig a mentô angyalt játszuk, igyekszünk segíteni a bajba jutott àllatokon. A Brigi kutyusa is nagyon szép, láttam a FB-n.
2017. jún. 20. 20:13
Brigi! Mit szólsz ahhoz. hogy a Protelos forgalmazását június 8-tól megszüntették? Lentebb bemásoltam az erről szóló linket. Mint írtam, az igazi okát ennek soha nem fogjuk megtudni.
2017. jún. 20. 20:05
Köszönöm Lányok!! Ti vagytok a lelkem gyógyítói! Brigi! Te annyira okos és tájékozott vagy, bíztam abban, hogy Te meg fogod magyarázni, amihez eddig halvány fogalmam sem volt. Én addig, amíg fel nem regisztráltam erre az oldalra, soha sem hallottam pl. a csontmarkerről. Judit! Neked is köszönöm! A hosszú, évek alatt szerzett tapasztalataid a segítségemre vannak. Tudjátok én nagyon hamar elkeseredem, és átmegyek negatív gondolkodásba. Dehogy hagyom abba a Teo szedését! Mindent úgy szedek mindennap, ahogy kell. Kértem ajándékba egy kisebb méretű házi trambulint, persze nem rögtön. Azt olvastam, hogy napi 15 perc trambulinon való ugrálás nagyon jót tesz. Megfogadom minden tanácsotokat, és mégegyszer köszönök minden biztatàst, kedves szót.
2017. jún. 20. 14:56

Ja, Isten ments növelni a calcitonin szintjét, annak magas szintje a pajzsmirigy daganat elője.A hormonokkal nem lehet játszadozni.

Éppen az a jó a gombában, hogy nem növel, nem csökkent, hanem beállít (adaptogén).

2017. jún. 20. 14:32

Liza, semmi okod az aggodalomra, igen, rosszul gondoltad.A calcitoninnak <3,4 alatt kell lennie, és a tied alatta van.

De menj el a H.O-hoz, hogy megerősítse az általam mondottakat.

Ismétlem, a D-vitamin szinted sincs a béka segge alatt, csak alacsony.

Állítsd visssza a mozgást, ami, akárcsak a gomba, fokozza az őssejt termelését. Az őssejtnek pedig az a dolga, hogy kijavítsa a hibákat.

Szóval hajrá!

822. ab61752c45 (válaszként erre: 818. - B700a6a6d7)
2017. jún. 20. 14:24
príma,ezek meg jók a köszvényemre.
821. bjudit55 (válaszként erre: 818. - B700a6a6d7)
2017. jún. 20. 14:11

Elizabet idemásolom amit percekkel ez előtt hogy olvastalak, írtam a klímax, változókor témában:


"Kész, abbahagytam a Maca szedését. Kiborult pár szem a dobozból, és akkor láttam 3 féle színű por van a kapszulákban. Ki tudja mi a frászt kapszuláztak. Tény hogy már 3x2-t szedem utóbbi napokban, és így sincs semmi hatása. Majd meg szakadok a hőhullámoktól idestova 14 éve.


Most hogy gyógygombákat kezdtem szedni csontritkulásra és a fogyásom megsegítésére, nézegetem a kapcsolódó videókat. Mit hallok? Egyik riportalanynak miközben rendeződött a súlya, mellékhatásként elmúltak a hőhullámai is. Így most külön erre már nem szedek semmit, sz évek alatt sokat próbáltam eredménytelenül. Most abban a gombában bízom hogy segít, amit alapból teljesen másra szedek. :)))"

2017. jún. 20. 14:01
Ja a D-vitamin szinted alacsony, de nem a béka segge.Az úgy 45-nél igaz.
2017. jún. 20. 13:59

Liza,pg/mol-ban adják meg a referencia értéket (ritkán literben), az alsót nem szokták, mert azt mondják, hogy csak a magasnak van klinikai, kórtani jelentősége.Látom nálad literben adták meg, ha jól megnézed a megadott <3,4-es értéket,akkor láthatod,hogy az ennél kisebb a jó érték (ez "<" jelzi).Szóval nem értem az ijedtséged okát.

Kiragadtam egy tanulmányból ezt a részletet:


"tanulmány eredményeit feltüntetett megengedhető mértéke kalcitonin (referencia értékek), és a valós szám.Szerint


néhány laboratóriumban arány kalcitonin a vérszérumban a nők között van 0,07-12,97 pg / ml, az arány a kalcitonin a vérben"


Tehát ha molban mérik <12 alatt kell lennie,

ha literben, akkor <3,4 alatt.


A maca kivonatnak különben sincs semmi köze ehhez a pajzsmirigy hormonhoz, a maca az agyalapi mirigyre hat, bár az agyalap mirigy is termel pajzsmirigy hormont, de az a TSH.

A gombát nehogy elhagyd, mert pont az anyagcserébe szól bele.

Viszont ne is emeld a kapszulák számát. Jó példa erre egy dokinő, aki a II.tipúsú cukorbetegségére szedte/szedi a gombát, türelmetlen volt és megemelte a dózist. Elkezdett romlani az eredménye, hízott is.Majd lecsökkente az adagot és megindult a javulás.Tehát, nem a magas dózissal, hanem a számára optimálissal ért el hatalmas eredményt.(Van erről videó).


A helyedben, elmennék ezekkel a leletekkel egy dokihoz, akár csak a háziorvoshoz, hogy megnyugodj.Mint belgyógyász, tudja értelmezni a leleteidet.

Én nem látok mást, minthogy alacsony a D-vitamin szinted.

Ami még jó a lazacon kívül: tőkehalmájkrém, szardinia,makréla.

2017. jún. 20. 12:30

Sziasztok! Tegnap megjött az ötödik eredményem a csontmarkerek közül. Ez a calcitonin. Hát sajnos gyászos az eredményem, és megint elkeseredtem nagyon. 0,6 pmol/L lett az eredményem, a referencia érték, pedig <3,4. Nem kell hozzá nagy ész, ez elég rossz eredmény. Bár ehhez Brigi ért a legjobban, de ő már rég járt erre, hogy megmondja nekem, hogy jól gondolom - e? Kutakodtam, és azt olvastam, hogy a kalcitonint a pajzsmirigy "C" sejtje termeli, és ez is valójában egy hormon. " A calcitonin


A pajzsmirigy C sejtjeinek hormonja a kalcitonin. Feladata, hogy gátolja a magas vér kalcium szint kialakulását, ugyanis egy bizonyos vérkoncentráció kiváltja a kalcitonin szekrécióját. Ez a hormon ellentétes hatású a parathormonhoz viszonyítva. A kalcitonin az csontépítő sejtek működését fokozza, s gátolja a csontbontó sejtek működését.


A vérplazma kalcium és foszfát koncentrációja általában ellentétesen mozog. A túl sok foszfor gátolja a kalcium, és más fontos nyomelemek felszívódását a vékonybélből, de fordítva is, a túl sok kalcium a foszfor felszívódását csökkenti.


A legtöbb foszfor a húsokban, különösen a belsőségekben, halakban, tejtermékekben, gabonafélékben van. A normál étkezéssel biztosan elég foszforhoz jutunk, mi több, inkább a túladagolás veszélye áll fönn, mivel az élelmiszeripar savanyító anyagként bőségesen tesz foszfort élelmiszereinkbe. Ne vigyük túlzásba a magas foszfortartalmú ételek fogyasztását." Ezek szerint nekem a csontritkulásomat hormonális ok okozza főleg. Most azt nem tudom, hogy akkor van - e értelme a gombát, meg a többi dolgot szednem? Rákerestem, és a csontritkulás gyógyszerei között van olyan, hogy lazac kalcitenon, - ugyanis a lazacban található a legtöbb kalcitenon -, de ez a gyógyszer, vagyis orrspray, meg injekció, aminek az orrspray - már betiltották, és az injekciót is nagyon kevés embernek, és rövid időtartamban írják fel, ugyanis agydaganatot okoz. Jó ugye? Szóval akárhogy is nézem, akármelyik gyógyszercsoportot, több kárt csinál mindegyik, mint hasznot. Szóval a megoldás, hogy egyik jó sok lazacot! Hát persze!Meg is tudom fizetni... Reménytelen. Judit! Tőled szeretném megkérdezni, hogy szerinted a Maca használna - e nekem? Mivel szabályozza a hormonszintet, a pajzsmirigy által termelt hormonokat is szabályozhatja - e? Ez által a calcitenon szintet is. Látjátok! Ezért nagyon fontos, úgy ahogyan Brigi is írta a csontmarker vizsgálat, mert fogalma sincs az embernek, hogy mi az oka a csontritkulásnak. Én megtudtam ebből, hogy a D vitamin szintem és a calcitenon szintem a béka feneke alatt van. Arra nem találtam semmit, hogy hogyan lehetne a calcitenon szintet növelni. Most nagyon elkeseredtem. Vagy csak én látom ilyen borúsan a helyzetet?

2017. jún. 19. 15:30
Ma vettem egy Metanaxot, mert sokat kellene fogynom és nem megy. A csontoknak sem előny a súlytöbblet. Ennek a fő hatóanyaga szintén a bokros gomba mint a Teonak, de sebaj, hátha jobb lesz a hatás csontépítés terén is. Bár ezt nem kívánom 1 évig szedni.:)
816. ab61752c45 (válaszként erre: 814. - B700a6a6d7)
2017. jún. 19. 12:04
mikor én először voltam,egy egész szociális osztály állt előttem.a doktornő kiadta a recepteket,nevet,címet nekünk kellett ráírni.a neve alatt ott volt,holt,mikor van magánrendelése. a gép elromlott,a vizsgálatért fizetni kellett.jól van,nekem ennyi volt.
815. bjudit55 (válaszként erre: 813. - Kori54)
2017. jún. 19. 11:46
Látod nekem is felírták, nem szedtem be, sőt majdnem 6 évig ellenőrzésre se mentem el. Most viszont a hó elején voltam. Kiderült, bifoszfonát és egyetemi végzettség nélkül saját magamnak szinten tartottam közel 6 éven át a csontsűrűségemet. Mint kiderült, ehhez nem kell diploma. Most folytatom, bevetettem olyan dolgokat is amivel reményeim szerint javulni fognak az értékeim, Kontroll 1 év múlva. :)
814. b700a6a6d7 (válaszként erre: 813. - Kori54)
2017. jún. 18. 20:06
Szia Kori! Nekem maga a reumatológus mondta el, hogy ez üzletpolitika. Ki kell járni a lépcsőket. Először a sz...r gyógyszereket írják fel, utána esetleg, arra hivatkozva, hogy nem bírja a beteg -mégha ez nem is igaz, vagy egyáltalán meg sem próbálta- lehet mást írni. Az ő véleménye szerint a Protelos jobb, mint a biszfosfonátok. Hát ez most nem jött be, mert a linkben írt szöveg csak kamu duma! Szerintem egyre többen lettek betegek tőle, és valamire hivatkozva meg kellett szüntetni a forgalmazását. Egyre kevesebb embernél alkalmazzák? Nem hiszem, hogy átfogó vizsgálatot, úgymint kardiológiai, érrendszeri- végeznek a betegen, mielőtt felírták. Pedig ez előírás az orvosok részére. Magamból kiindulva, az orvos még azt sem kérdezte meg, hogy szedek-e valamilyen más gyógyszert. Tehát bárkinek fel lehetett írni, nem néztek utána, hogy volt-e már csonttörése, stb. Maradtak a biszfosfonátok! Nagyszerű! Eldöntheti a beteg, hogy bevállalja-e az esetleges későbbi csonttöréseket-ami a gyógyszer okoz-, vagy az állkapocs elhalást. Milyen nagyszerű kilátások! Vagy a magad kezébe veszed a sorsodat, és reménykedsz, hogy alternatív megildásokkal esetleg neked is sikerül eredményt elérned.
813. kori54 (válaszként erre: 811. - B700a6a6d7)
2017. jún. 18. 17:50

Győzött a biszfoszfonát, mert elsődlegesen mindenkire ezt tukmálták rá, még megelőzésként is.

Talán nem véletlenül :(

812. bjudit55 (válaszként erre: 811. - B700a6a6d7)
2017. jún. 18. 09:01

Szia!

Én is inkább kísérletezek magamon.

A kókuszzsírral kapcsolatban régebben is röpdöstek rémhírek, de én nem hallgattam rájuk. Igaz hogy szinte csak telített zsírsavakból áll, de állítólag nem mindegy azoknak a lánchosszúságuk. A kókuszzsírban rövid láncszemek vannak, ezért terjedt el róla hogy egészséges, nem árt a szív és érrendszernek, sőt a rendszeres fogyasztása segíti a fogyást.

Csak röptében ránéztem Szendi oldalára, és ezt találtam:

[link]

És ezt: [link]

Ezekből kiderül milyen zsírokat érdemes fogyasztani, és milyenektől kell tartózkodni.

Én 1-2 havonta egyszer sütök lángost, azt olajban szoktam, de ennyit talán tolerál a szervezetem. :))

Nálunk sertés, kacsa, libazsír, kókuszszír, és szőlőmagolaj van a konyhában. Utóbbit nagyon ritkán használom.

2017. jún. 17. 21:59
Sziasztok! Nézzétek, mit találtam! [link] Érdekes! Úgysem fogják megírni, hogy mi az igazi ok. Azt, hogy esetlegrengeteg embernek okozott komoly mellékhatásokat. Akkor maradnak a biszfoszfonátok tartalmazó mérgek, meg a Prolia injekció, ami éppen olyan súlyos állkapocs elhalást okozhat, bár más a hatóanyaga. Nagyszerű! Marad az általunk választott kísérletezés, de ez legalább nem okoz mellékhatásokat.
810. b700a6a6d7 (válaszként erre: 809. - Bjudit55)
2017. jún. 17. 20:47
Szia Judit! Reméljük, hogy tényleg csoda fog történni velünk, és a kitartásunk eredményt fog hozni. Hosszú lesz ez az egy év. Most éppen lakást festünk, úgyhogy azt sem tudom, hogy éppen milyen nap van. Lakótelepi lakásban kész katasztrófa ez, mert nem igszán lehet hova pakolni. Én is becsületesen szedek mindent. Egyénként mindig megingattnak abban, hogy mi az egészséges. Épp most húzták le az egyik csatornán a kókuszzsírt. Azt állítják, hogy tévedés, hogy egészséges. Koleszterin növelő, és nagyobb a kockázat a szív és érrendszeri betegségek kialakulásának, ha kókuszzsírt fogyasztunk. Hát most már tényleg tanácstalan vagyok. Egészségtelen a disznózsír, a növényi olaj, most meg a kókuszzsír is? Akkor mit együnk? Vagy ez csak egy üzleti fogás, mert egyre többen használják, és a többi kiszorul a piacról?
2017. jún. 17. 17:24
Izgatottan várom a csodát. Szedem a Teot és a Flavogenint szorgalmasan, és elképzelem ezerszer is hogy egészségesek, épek a csontjaim. Nagyon beleéltem már magam a sikerbe, ezért marha nagy pofára esés lesz ha az eredményem mást mutat majd. :)
2017. jún. 11. 00:45

Szia Liza!

De ha van időd, és persze kedved, vidd be ezt a laboreredményt a reumatológusnak, egyszer, mert beviszi a gépbe az eredményt, másodszor, mert ez alapján kötelező lenne butalót adnia laborra amikor aktuális lesz.

807. b700a6a6d7 (válaszként erre: 806. - C8c263a03a)
2017. jún. 10. 23:41
Szia Brigi! Hálásan köszönöm a válaszodat, egy kicsit megnyugodtam. Úgy lesz, ahogy javasolod, félév múlva megnézetem a D vitamin szintemet. Addig is folytatom becsületesen amit elkezdtem, szedek mindent folyamatosan, és remèlem, hogy majd én is olyan jó eredményeket érek el, mint ti.
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook