Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Osteoporosis (csontritkulás)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1096. bjudit552017-12-07 15:20
Bocsánat, pont a kérdésre nem válaszoltam. :)
Igen, a szemvédő1-es csomagot veszem a szememre, és a Krill olajat is javasolják. Ezt is szedem a sokrétű hatása miatt.
(válasz Elizabet58 1094. hozzászólására)

1095. bjudit552017-12-07 14:48
Szia Liza!
Nagyon szívesen. Sajnos pajzsmirigy alul működés miatt is szedek jód+szelén és cink+rezet. Ennél nem a csomagot veszem, mert a K2+D3-at már régen szedem a csontokra, természetesen ebből is minőségit, csak máshonnan.
Nekem fogyni is kell, de ez addig nem fog menni amíg a pajzsmirigyhormonjaim nincsenek rendben, de azért elkezdtem a Gynostemmát és a zöldkávét is, ami szintén YiYa. + a Krill olaj.

Elég sok, a pici nyugdíjból nem tudnám megvenni, de a fiam besegít mert vagy a legjobb minőséget vesszük, vagy semmit.
Amint jönnek a pozitívumuk, be fogok számolni. Vagyis máris írom, mert a szemem fáradtsága és a könnyezés mintha kezdene csökkenni. Bárcsak a látásom is javulna! Legjobban a makuladegeneráció kelt bennem szorongást.

A trambulinozás egyre jobban megy, napi szinten edzek, majdnem naponta gyalogolok is másfél órát gyors ütemben, és a szerintem egészséges táplálkozás ellenére sem fogyok.
(válasz Elizabet58 1094. hozzászólására)

1094. Elizabet582017-12-07 14:23
Szia Judit!
Nagyon köszönöm, már akkor megnéztem ezt az oldalt, amikor először belinkelted. Nagyon jónak tűnik ez a készítmény, meg a többi is. Konkrétan az Astaxanthin mellett még milyen készítményt szedel? Vagy a szemvédő csomagot rendelted meg?
(válasz bjudit55 1089. hozzászólására)

1093. Guruljka2017-12-07 13:54
Ha azt is számolod, hogy emellé a jó készítmény mellé még mást is kell szedni a teljesség kedvéért, akkor így is drága.
Pedig éppen a vitaminokat és az egészségvédő készítményeket kellene erősen támogatni...
(válasz bjudit55 1092. hozzászólására)

1092. bjudit552017-12-07 13:37
Valóban akad. De az hogy akad, nekem nem elég. Én szeretem tudni a készítmények arányaiban történő összeállításának a miértjét, és az is fontos nekem hogy minőségi alapanyagok legyenek.
Ha egy szem védő csomag ára 2 hónapra 11.400 ft, a benne lévő 3 termék összetevői pedig számtalan egészségvédő hatással rendelkeznek és nem csak a szemre, nekem nem drága. De abban igazad van nagy a választék a piacon, és ennél olcsóbbat is lehet találni. A te nézőpontodat is megértem. :)
(válasz Guruljka 1091. hozzászólására)

1091. Guruljka2017-12-07 10:43
Természetesen a szem támogatása kedvéért érdemes szedni valamit, de megvallom, az ezen az oldalon szereplő készítmények nekem drágák.
Időnként beruházok egy-egy jobb multivitaminra, és igyekszem olyat választani, amiben lehetőleg egyéb dolgok is vannak. Lutein, zeaxanthin elég sokban akad.

1090. Guruljka2017-12-07 10:37
A szemműtét azért nem nagy beavatkozás. A hályog a szemlencse betegsége, nem hiszem, hogy belsőleges szerrel befolyásolható.
Próbálni persze lehet, de ha az ember egy kis ambuláns beavatkozással túl lehet rajta, és utána még a szemüveg is felesleges lehet, akkor talán nem érdemes kísérletezni. A húsz betegből, akit aznap műtöttek, nekem kell csak szemüveg, és nekem se mindig.
(válasz bjudit55 1089. hozzászólására)

1089. bjudit552017-12-07 08:28
Szia Liza!
Kérlek, nézd meg a yiya.hu oldalon az Astaxanthin, az összetevőit,, olvasd végig az egész oldalt a gyakori kérdésekkel és a véleményekkel együtt.
Nekem is van több szem problémám amire 2 hete kezdtem szedni más vele ajánlott készítménnyel.
Hátha odébb lehet tolni az orvosi beavatkozást, vagy meg is lehet úszni talán nálad is.

1088. Guruljka2017-12-06 20:39
Remélem, minden jól alakul!

A hatvani kórház errefelé az illetékes szakrendelő, ott műtött a főorvosnő. Teljesen véletlen volt, hogy az ő rendelésére sétáltam be. Megtalálod az elérhetőséget a neten, itt azért nem szeretnék számot kiírni.

Nekem nem telik maszek orvosra, de láttam már kórházban, hogy az az orvos, akit a betegtársam megfogadott, vele is és énvelem is ugyanúgy volt figyelmetlen. Lényegében súlyos sérülést okozott...őneki pénzért, nekem ingyen.
Azóta végképp nem tételezem fel eleve, hogy a zseb és a figyelem összefügg.
(válasz Elizabet58 1087. hozzászólására)

1087. Elizabet582017-12-06 18:13
Szia! Nagyon köszönöm a választ. Ha publikus, azt még szeretném megkérdezni, hogy hol műtöttek, esetleg elérhetőséget is kérnék. Édesanyámnak van kezdődő szürkehályogja. Egyébként én is szemüveges vagyok kicsi gyerekkorom óta, műtöttek is kancsalság miatt. Sajnos akkoriban még nem fektettek nagy hangsúlyt a szemtakarásra, így a jobb szememmel tompalátó vagyok. Félek is, hogy a jó látó szemem nehogy megbetegedjen, de sajnos ez nem kívánságműsor.
(válasz Guruljka 1086. hozzászólására)

1086. Guruljka2017-12-05 22:17
Szia Liza! Régóta szemüveges vagyok, rövidlátó. Idővel a bal szemem még erősebb lencsére szorult. Láthatóan kisebbnek látszik (az erős lencse miatt) az akkori fotókon.
Azt vettem észre, hogy fura módon gyengült a látásom. Hol jobban láttam, hol kevésbé. Gondoltam, ideje szemészhez menni, mert az utolsó szemüveget is csak csináltattam, egy felületes látásélesség-vizsgálat alapján az optikusnál.
Kiderült, hogy mindkét szemem már műteni való állapotban van. Ezen csak azért csodálkoztam, mert akkoriban a 80-on felüli anyukámnak is kellett egy évet várnia, mire "megérik" a másik szemén a hályog.
Kaptam időpontot, telefonszámot, amit a műtéttel kapcsolatban bármikor felhívhattam. Kaptam szemcseppeket, amiket egy héttel a műtét előtt kellett megszabott rend szerint elkezdeni.
Amikor már tudtam, hogy szörkehályog van, akkor eszembe jutott, hogy az ablak, ha a szobában már sötét van, elvileg világos négyszögnek látszik az utcai világítás miatt. Hát én az egyik szememmel az ablak kb. 1/8-át láttam világosnak, a másik szemmel az ablak egyharmadát.
A műtét nálam ultrahangos műszerrel történt, erről még a videót is megnéztem itthon a jutubon. Érzéstelenítés a műtét előtti órákban szemcseppekkel. Nem volt semmi probléma. A fiam értem jött, mehettem haza, kötéssel (egy homályos búra-féle) a szememen. Azt másnap le is vették.
Azt vettem észre, hogy a színeket már ki tudja mióta másképpen láttam. Pl. a meggyfa fehér virágai mintha elfagytak volna, barnásak voltak. Úgy láttam. A piros virágokat sötét lilának, még a tévé is sokkal világosabb volt, mint hittem.

A másik műtét jó három héttel később volt, szintén problémamentesen. Nem lettem teljesen szemüvegmentes, érdekes módon van egy távolság, amihez szemüveg kell, de sem közelebb, sem annál a távolságnál távolabb nem kell szemüveg. Tehát nem vagyok állandó szemüvegviselésre szorulva, és a két szemem közötti eltérés is már csak fél dioptria a korábbi 4 helyett.
(válasz Elizabet58 1085. hozzászólására)

1085. Elizabet582017-12-05 21:51
Szia Guruljka! Liza vagyok. Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk. Szeretném megkérdezni -mivel írtad, hogy szürkehályog műtéted volt mindkét szemeden- hogy milyen tüneteid voltak? Vagy szemvizsgálat során derült ki?
(válasz Guruljka 1078. hozzászólására)

1084. Elizabet582017-12-05 21:46
Szia Csebe! Nekem egyik hónapról a másikra elmúlt a menstruációm. A Livial szedése alatt egyszer sem volt pecsételő vérzésem sem, az öt év alatt. Sőt! Mióta 42 éves koromban bekövetkezett nálam a menopauza, és egyik hónapról
a másikra elmúlt a menzeszem, soha többet idáig- remélem így is marad- nem jött vissza.
(válasz csebe 1075. hozzászólására)

1083. Guruljka2017-12-05 17:00
Szóljatok rám, ha sok!
Szeretek keresgélni. Találni is.

[link]

Azt hiszem, egyelőre én is helyben fogok járni,kis oldalra szökkenésekkel... csak találjam meg azt az olajat!

1082. Guruljka2017-12-05 16:58
Kicsit félelmetes... :D

[link]

1081. Guruljka2017-12-05 16:57
Bocsánat, de én nem szeretem ezeket a ritmusokat. Nem vagyok az a táncos fajta, nagyon ritka, hogy egy zene hallatán megmozdulok.

Ráadásul annyiszor hallgattam zenét, ha akartam, ha nem - hogy nincs is mindig türelmem valamit feltenni.

Lehet a trambulinon oldalra is ugrálni, no meg várj csak, láttam én valamit...
[link]
(válasz bjudit55 1080. hozzászólására)

1080. bjudit552017-12-05 07:58
Először is köszönöm hogy derűt hoztál már reggel a napomba. :)

Igen, egyenlőre csak helyben futok a trambulinon, de amíg gondolkodom hogyan fussak másként is, gyakorlatokat végzek rajta jó zenére. :D
Liza lentebb több zenét is belinkelt, melyeknek a ritmusa pont megfelelő.

Az enyém csendes mert gumis, nem rugós.
(válasz Guruljka 1079. hozzászólására)

1079. Guruljka2017-12-04 20:58
Bjudit, a trambulinon csak helyben futsz?

No meg: olajozod valamivel? Az enyém rémesen csikorog minden mozdulatra.
(válasz bjudit55 1077. hozzászólására)

1078. Guruljka2017-12-04 20:41
Köszönöm, Bjudit, hogy idenavigáltál.

nekem nincs oszteoporosis problémám, de nem is szeretnék.

Trambulinom pedig van, de elhanyagoltam szegényt.

Olvasgatok itt közöttetek kicsit, ha nem bánjátok. Majd kérdezek is, ha úgy alakul.

59 éves vagyok, szürkehályog műtéten túl, mindkét szememen.

1077. bjudit552017-12-04 17:47
Már a cica is trambulinozik:
[link]

1076. csebe2017-11-28 13:08
Kedves Bjudit55 és többiek!
Téma: 1 köszönet Bjudit55nek yiya oldalért.
2. kérdés –Dr Lee írása kapcsán, hogy természetes progeszteron ciklust visszahoz-e?
Nagyon köszönöm még egyszer a yiya oldal ajánlását. Látom, hogy szemedre is azt használod és korábban is már rájuk találtál. A bórt azért kerestem, mert állítólag napi 3 mg bór úgy megnövelte a menopauzás hölgyek hormonszintjét, mintha hormonpótló terápiát folytattak volna.
A progeszteronról, amit Dr Lee alkalmazott, még csak annyit, hogy Dr. Lee az alábbi linken [link]
közzétett cikkében, (sajnos csak angolul van meg,) leírja, hogy a progeszteron krémmel 100 hölgyet kezelt 38 és 83 év közöttieket, ahol az átlag életkor 65,2 volt. A hölgyeknél a menopauza óta átlagban 16 év telt el, azaz már nem volt ciklusuk, mikor a kezelést elkezdte velük természetes progeszteronnal (jam gyökérből nyert progeszteron krémmel, melynek molakulája olyan, mint amilyen az emberi hormoné, ezért mondják bioidentikusnak).
Te is nagyon jól leírtad az ösztrogén dominanciát, melyet Dr. Lee vezetett be.
Leírja, hogy a gerincen az első 6-12 hónapban átlag 10 %os javulást értek el átlagban, és évenként 3-5 %-os volt a növekedés, egészen addig, míg az egészséges 35 éves csontsűrűségét el nem érték. (remélem, hogy jól értettem). Azt is írja, hogy se a kor, se a menpauza óta eltelt idő nem játszott ebben szerepet. 3 évig követte nyomon kezeltjeinél az értékek alakulását.
lerja, hogy hogyan kezelte betegeit.
Osteoporosis Treatment Program oszteoporozis kezelési program
Vitamin D 350-400 IU daily. Napi 350-400 IU
Vitamin C 2,000 mg per day in divided doses 2,000 mg naponta nem egyszerre, azaz szétosztott adagokban
Beta Carotene béta karotin 15 mg per day (25,000 IU)
15 mg naponta (25.000 IU)
Calcium kálcium 800-1 000 mg per day by diet and/or supplements. 800-1000 mg naponta táplálkozással és/vagy étrend kiegészítókkel
Estrogen ösztrogén 0.3-0.625 mg per day 2 weeks per month (conjugated estrogen) unless contraindicated. 0,3-0,625 mg naponta 2 hétig havonta (konjugált ösztrogén), hacsak nem volt ellenjavallat
Progesterone 3 percent cream, applied to skin twice daily the last 12 days of the monthly cycle; use 1/2-1/3 of a 1 oz. jar per month. 3 százalékos krém, a bőrre alkalmazva napi kétszer a havi ciklus utolsó 12 napján, 1 unciás tégelynek a 1/2-1/3 – át használva havonta
Dr Lee idejében még csak a kancás konjugált ösztrogén volt és írja azt is, hogy a hölgyek ezt fokozatosan elhagyták. A béta karotin az A vitamin előanyaga.
Leírja még, hogy sok zöld zöldséget, meg természetesen mozgást is előírt kezeltjeinek. Azt ís leírja, hogy kezeltjeinek azonnal kellett jelenteni, ha hüvelyi vérzés jelentkezett.
A természetes progeszteron krémnél ezek után azt nem értem, hogy ha Dr Lee ezt átlagban 16 évvel a menopauza után alkalmazta, akkor a természetes progeszteron krém alkalmazása során most jelentkezik-e hüvelyi vérzés vagy sem. Valahol megvonási vérzésről olvastam, de ez a még ciklussal rendelkező hölgyeknél volt.
Valahogy nem bírom elképzelni, hogy Dr Lee 83 éves kezelt hölgye menzeszelt volna a természetes progeszteron krém alkalmazása során. Ezért nem is értem, hogy mikor Neked inkább a barátcserjét javasolták a progeszteron krém helyett, azon indokkal, hogy már nincs menzesz, akkor miért. De lehet, hogy rosszul raktam össze az információkat.
Ez főleg azért érdekel, mert én látok fantáziát a csontritkulás javítására a természetes progeszteron krémben, de még sok információ hiányzik .
(válasz bjudit55 1046. hozzászólására)

1075. csebe2017-11-28 13:05
Kedves Elizabeth58,
Nagyon szépen köszönöm válaszodat, sokat segítettél. Nagyon jól javultak értékeid, míg szedted és szerencsés vagy, hogy semmi mellékhatás nem lett.
Közben egy kicsit utána tudtam olvasni a Livialnak. Még nem teljes, de eddig ezt szedtem össze róla.
Hatóanyaga a tibolon, mely szintén azon az elven működik, hogy a csontlebontást gátolja. Amin meglepődtem, hogy ezt is a yam vagy jam gyökérből állítják elő, amiből a természetes progeszteront is. A jam gyöker molekulákat átalakítják és csinálnak belőle egy mesterséges, szintetikus molekulát, ami a progesztIN-ek, azaz a mesterséges progeszteronok másnéven gesztagének közé tartozik. A tibolon hatóanyagnak mind ösztrogén, mind progeszteron, sőt androgénszerű hatása is van. A tibolont tehát nem konjugált nőstény ló azaz kanca vizeletből nyerik, mint a többi szintetikus ösztrogént, s továbbá mindhárom fő nemi hormon szerepét tudja imitálni.
A Livialnál írják, hogy alkalmazhat Livialt a menopauzát követő oszteoporózis kialakulásának megelőzése céljából, illetve említik, hogy a konjugált kancából nyert ösztrogénes hormonpótlás alternatívája lehet a Livial a csontok állapotának javítására is. A Livialnál azt is említik, hogy a Livialt menopauzát követően alkalmazzák azoknál a nőknél, akik utolsó természetes menzesze óta legalább 12 hónap eltelt.
Mellékhatásai persze szörnyűek lehetnek. Evvel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, mivel Te megúsztad a mellékhatásokat, hogy vajon az említett pecsételő vérzés az első 3-6 hónapban is kimaradt-e Nálad? Feltételezem, hogy igen, de nem vagyok biztos benne, ezért kérdezem.
Ha jól értem a Livialt, akkor ez nem állítja vissza a vérzést normál esetben, azaz nincs havi ciklus? Ugye Nálad sem volt az 5 év használat alatt?
Megtaláltam Dr. DR. PETRÓCZI ISTVÁN oldalán, hogy ő is írja, hogy USA-ban tényleg hosszabb ideig, mint 5 év használják a Liviált. Ezen azért lepődtem meg, mert mikor a Livialt feltalálták, pont az USA-ban nem engedélyezték a használatát. Aztán valahogy elterjedt, majd jöttek a bioidentikus hormonok, melyek molekulája az emberi szervezet által termelt hormonok molekulájával azonos, ezért bioidentikusak, vagy ahogy más szóval használják, természetesek. Ezeket növényi alapokból álltják elő. Ösztrogént szójából, vagy japán akácból, progeszteront, jam gyökérból. Most USAban a bioidentikus hormonokat használják elsősorban.
(válasz Elizabet58 1065. hozzászólására)

1074. Elizabet582017-11-27 17:43
Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de a jó, ritmusos zenétől, még ha rossz is a kedvem, feldobódok, és addig az egy, vagy másfél óráig amíg ezeket a mixeket hallgatva tornázom, elfelejtem minden problémámat.

1073. Elizabet582017-11-27 17:40
[link]

1072. Elizabet582017-11-27 17:30
Szia Judit! Nagyon aranyos vagy. Jó érzéssel tölt el, hogy ekkora örömöt, és pozitív élményt okoz a trambulin, és ennek én is részese vagyok egy kicsit. Küldök Neked - Nektek - egy új linket, ebben a mixben is a kedvenceim vannak. Azok a csodálatos 90-es évek. Szinte minden szám sláger lett. Sokat ráztam a discoban ezekre a számokra. Én egyébként a zenében mindenevő vagyok. Ugyanúgy imádom a rockot is, de főleg a fekete zenét szeretem, mert ez a zene hozzám közel álló, főleg a ritmusát tekintve. A link: [link]
(válasz bjudit55 1071. hozzászólására)

1071. bjudit552017-11-26 16:57
Jaj de hálás vagyok neked Liza! Imádom a trambulinomat. Érzem hogy dolgozik a vádlim, a comb, a far izmom, gondolom a gerinc menti mély izmok is. Illetve remélem, mert a gerincemnél erősebb a ritkulás. Júniusra úgy rendbe jövök, hogy nem hiszi majd el az orvos amit lát. No de nem miatta csinálom, csak megjegyeztem, mert ő fog az állapot javulásomon csodálkozni nem más.

1070. bjudit552017-11-24 16:07
Lehet hogy az a jód készítmény amit elkezdtem szedni a pajzsmirigy alul működésemre, segít a csontjaimon is. BÓR is van benne. :)
A következőket írják róla:
"Grönland és Észak-Skócia emberi beavatkozástól mentes tengereiben őshonos barnamoszat kivételesen értékés jód és egyéb nyomelem forrás. Szerves formában, fehérjékhez kötött jódot tartalmaz, amely lassan és egyenletesen szívódik fel. Az egyéb nyomelemekkel közösen (szelén, cink, réz, kálium, foszfor, vas, magnézium, kén, mangán) egy teljes értékű élelmiszernek tekinthető. Termékünk bio minősítésű barnamoszatot tartalmaz, amely nehézfémektől mentes (arzén, kadmium, ólom, higany stb.), természetes jódforrás!
Ásványi anyagok: Kalcium 7 mg, Magnézium 3.2mg, Nitrogén 5.25mg, Foszfor 0.75 mg, Kálium 15.5mg, Nátrium 13.5mg, Kén 15 mg. Nyomelemek: Antimon nyomokban, Bór 0.03 mg, Kobalt 2.7μg, Réz nyomokban, Fluor 0.1 mg, Germánium nyomokban, Arany nyomokban, Jód 350μg, Iridium nyomokban, Vas 390μg, Lítium nyomokban, Mangán 0.015mg, Molibdén 0.325μg, Platina nyomokban, Rubidium nyomokban, Szelén 0.075μg, Szilícium 0.5 mg, Ezüst nyomokban, Tellúr nyomokban, Titán nyomokban, Vanádium 1.15μg és Cink 20 ng"

1069. bjudit552017-11-24 07:37
Szia Liza!
Nem voltak tüneteim, csak egy szemvizsgálatra mentem, és a makulát is vizsgálták. A rácsot ismerem, pár éve néztem, még nem mutatott torzulást. Most viszont mindkét szemem kapcsán más-más területen látok a négyzetekben torzulást foltokban. De mivel orvos azt mondta más nincs rá csal a lutein, azt most szerencsére éppen választottam is a termékekből, és az összes többi ajánottad is.
Köszönöm hogy megmutattad a négyzetet, legalább tudom hogy állok.
A goyit is ettem sokáig, abból nem is mindegy melyik fajtát vesszük. Régebben találtam egy oldalt ahol nagyon tudományosan foglalkoztak vele, ott nagyobb tételben rendelgettem mert úgy kedvezményt adtak. Már nem veszem, sőt ha sikerül fogynom tavaszig, a mostani kiegészítőimet is le redukámom mert anyagilag nem megy.

Ha lesz valami eredményem, eldicsekszem vele. :)
(válasz Elizabet58 1064. hozzászólására)

1068. brigi19572017-11-23 21:46
Nekem nincs baj a szememmel, csak eszembe jutottál, ahogy hallgattam a dokit a rádióban.
(válasz bjudit55 1062. hozzászólására)

1067. Elizabet582017-11-23 19:25
[link]