Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1793. tumbo2 (válaszként erre: 1792. - 55Judit)
márc. 3. 09:33
nekem nem.olyan vagyok,mint az unokaöcsém,zöldséget,gyümölcsöt nem eszünk.miért ennék olyat,amit utálok?a cseresznye állítólag jó.megeszek három szemet,nekem az elég.
1792. 55Judit (válaszként erre: 1791. - Tumbo2)
márc. 3. 09:22
Hát ha túlzásba vinném a mák fogyasztást, lehet hogy nekem is lenne bajom tőle. Ezt még nem próbáltam. Gyakran kell keveset enni. A köszvényt meg meg lehetne szűntetni természetes, öngyógyító módszerekkel. Én is így kezelem magamat, csak én másra. nem ördögtől való az öngyógyítás, csak időigényes. De nekem belefér. Próbáld meg te is!😀
1791. tumbo2 (válaszként erre: 1788. - 55Judit)
márc. 3. 09:02
a mákos tésztától iszonyú rosszul lettem egyszer.bár szeretem a mákos kiflit,mákos sütit,de nem szabad túlzásba esnem.régen én is megettem a disznóbőrt,ami persze jól le volt perzselve.de megeszem a jól megsütött csirke,disznóbőrt,sőt a csirke csontját kimondottan szeretem.míg bírja a fogam.a kocsonyát is szeretem,de a köszvényem nem annyira.
1790. 55Judit (válaszként erre: 1789. - Gigi9)
márc. 3. 08:18
Most vagyok egy online tanfolyamban. Egy jó oktatóval a csikung tökéletesen elsajátítható online is.
1789. Gigi9 (válaszként erre: 1782. - 55Judit)
márc. 3. 07:58
Köszi!Én is most kezdtem olvasgatni a csikungról és nagyon megtetszett. Te hogy tanultad? Végeztél tanfolyamot?
1788. 55Judit (válaszként erre: 1786. - Tumbo2)
febr. 27. 15:21

Ez baj. Se hőkezelve süteményben, se nyersen mákostészta gyanánt sem tudod megenni?

A mák azért építi hatékonyan a csontozatot, mert pont megfelelő benne a kalcium és a foszfor aránya. Ezek mellett még sok más ásványianyag is van benne, ami szintén kell a csontoknak. Olvastam régen, ezért eszek amennyit tudok. Tudnék sokat, de nagyon hízékony vagyok, a mákban meg sajnos sok a kalória. :)


Érdekes mód orvos nem mond olyat, hogy együk a kollagén peptideket. Miközben csontjaink 80%-a !!! kollagénből áll.

A régiek megették a disznónak marhának a bőrét, porcát, a csontjából főzték a levest, a csirkét is bőröstűl ették. És ma mit eszünk meg ebből? Csoda ha nem tud megújulni a csontunk?

1787. 55Judit (válaszként erre: 1785. - Tumbo2)
febr. 27. 15:13

Nem. Csak pénzért adta volna nagy együttérző mosolygással körítve. Biszfoszfonát a hatóanyag, bármi a neve. Van egy gyógyszer amiről olvastam, igaziból felgyorsítja a csontanyagcserét és épül tőle a csont. Őrült drága, és nagyon komoly mellékhatásai vannak. Nem tartottam érdemesnek arra hogy megjegyezzem a nevét, de aki elég elszánt megtalálja biztos.


Az én csontanyagcserémet a kollagén peptidek fokozzák, és újabban a csikung. A tananyagban olvastam hogy a vese működése nagyban befolyásolja a csontanyagcserét. Ha gyenge, túlterhelt vagy beteg, akkor bomlik a csont is. Végzek olyan csikung gyakorlatot is, ami erősíti a veséket.

Kinek mi jön be. Ki kell kísérletezni mindenkinek, mert egyikünknek ez segít, másikunknak az.


Már csak K2+D3 vitamint és kollagén komplexet szedek csontritkulásra. Mással eleget kísérleteztem a sok év alatt. A sok vacak árán érdemesebb olyan élelmiszereket venni, amik komplex módon tartalmaznak sok féle ásványianyagot, mert ha együtt visszük be a megfelelő arányban úgy ahogy a magvakban, zöldségekben benne vannak, úgy épül be a leghatékonyabban. Én már ezt a leckét megtanultam a saját életemen. Elég drága iskola volt.

1786. tumbo2 (válaszként erre: 1776. - 55Judit)
febr. 27. 12:56
én nagyon szeretem a mákot,de sajnos a gyomrom nem.
1785. tumbo2 (válaszként erre: 1784. - Tumbo2)
febr. 27. 12:55
igaz,hogy az ajtón rajta volt a doktornő magánrendelőjének a száma.talán jobb gyógyszert írt volna föl.
1784. tumbo2 (válaszként erre: 1782. - 55Judit)
febr. 27. 12:53
nekem sem használt a gyógyszer.ugyanolyan pocsék volt az eredményem.
1783. 55Judit (válaszként erre: 1782. - 55Judit)
febr. 27. 12:41
Én már rájöttem hogy semmi értelme mindenfélét beszedegetni anélkül, hogy képessé tennénk a szervezetünket arra hogy felvegye és hasznosítsa.
1782. 55Judit (válaszként erre: 1781. - Gigi9)
febr. 27. 12:40
Van. Sokáig szedtem, semmi hatását nem érzetem. De ez ne szegje kedved, mindenki szervezete mindenre máshogy reagál. Ha kedved van, próbáld ki.
1781. Gigi9
febr. 27. 10:12

Sziasztok!

Az Imunex alga komplex-ről van valakinek tapasztalata?

1780. 55Judit
febr. 25. 16:50

Ti tudtátok hogy a csontsűrűség alakulására milyen nagy hatással van a veseműködésünk milyensége?

Néhány hete tanulom a csikungot, és itt olvastam a leckéknél erről. Az öt elem gyakorlatából már tanulom is a vese gyakorlatot, és naponta elvégzem.

1779. peonia53 (válaszként erre: 1765. - Réka_67)
febr. 13. 21:10

Szia Réka! Végül vettél NUTRIlab algát?

Dóra

1778. liliom10
dec. 27. 15:30

Csontritkulás, Ca-bevitel és a tej :

[link]

1777. 55Judit
dec. 9. 10:58

Csontritkulásra Gyuri bácsi ajánlásával:


"Csontritkulás során a már felépült csonttömegnek a sűrűsége folyamatosan csökken, emiatt a csontok törékennyé válhatnak. Kalciumpótlásra fogyasztható a tojáshéj. A tojáshéjat sütőben 150 fokon kell szárítani 2 percig, majd utána porrá törni, és naponta egy mokkáskanálnyit kevés joghurtba, levesbe keverve fogyasztani.


Javasoljuk a mák fogyasztását is, kiváló hatása van az idegek működésére is.


Továbbá ajánljuk a házilag is előállítható zsurlóport, amit a következőképpen készítünk el: a már szárított mezei zsurlófüvet vastag falú edényben tovább szárítjuk, vigyázva, hogy ne égjen meg. Ezután porrá őröljük, naponta egy mokkáskanálnyit fogyasztunk belőle kúraszerűen 6 hétig. 4 hét szünet után a kúra megismételhető."


Régebben zsurló poroztam, most ismét elkezdem.

Kávédarálóban jó sokáig kell őrölni a mezeizsúrlót hogy púder állagú legyen. Naponta 1 púpos mokkás kanállal veszek be.

1776. 55Judit (válaszként erre: 1775. - Tumbo2)
dec. 8. 16:28

Én most jöttem meg Siófokról, a Penny-ben akciós a mák, vettem is 4 csomaggal.

A hűtőben felszeletelve a nyers máktorta, néha csinálok, amíg tart naponta eszek 1 szeletet.

Lehet már írtam, a mákot beáztatom minimum egy éjszakára, aztán megszárítom és máktejet készítek belőle. A töretet sokszor kidobom, de szerintem a máktejben minden hasznos összetevője benne van. Finom. Próbáljátok ki!

1775. tumbo2
dec. 8. 13:26
még van egy négyezer forintos utalványom,azt majd a patikában költöm el.
1774. tumbo2 (válaszként erre: 1768. - Liliom10)
dec. 8. 13:18
én is.a húgom most volt,porózus a csontja,csak ne romoljon,mondja.én is kaptam gyógyszert,semmit nem használt.
1773. 55Judit
dec. 8. 12:43

Persze hogy miután megvettem a jó drága mákolajat, találtam róla információt külföldi oldalon, miszerint egyáltalán semmi hatása nincs a csontsűrűségre.

Régebben magyar oldalon is olvastam ezt az információt, de nem akartam elhinni mert sok helyen ajánlják. Köztük az én háziorvosom is, akiben ugyan már sokszor csalódtam, valamiért ezt mégis elhittem neki. Állítólag a gyártók terjesztették el a mákolajról hogy magas a kalcium és egyéb ásványianyag tartama, de most is szembe jött velem az, hogy ez nem igaz. Sokadjára!


[link]

nem egy haszonszerző oldal, nézzetek rá.

A mákolaj alatt további olajok, zsírok tápanyagtartalmáról is olvashatunk. A jobb oldali menüben is találtam számomra hasznos információkat.


Úh. miután elnyalogattam a mákolajamat, nem is veszek többet.

1772. 55Judit (válaszként erre: 1771. - Liliom10)
dec. 8. 12:03

Az ösztrogénekkel, a fitoösztrogénnel csínnyán kell bánni, mert mellrákot okozhat.

Szendi cikkeiben erről is lehet olvasni. Ezeket az írásokat nem ő találja ki, külföldi tanulmányokat fordítanak magyarra és jeleníti meg az oldalán. A források mind ott vannak a cikkek alatt eredeti nyelven.

1771. liliom10
dec. 7. 21:02

"A csontritkulás kiegészítő kezeléséhez is szükség van ligetszépe olajra, hiszen itt is a fő kiváltó ok: a hormonális egyensúlyzavar. A ligetszépe olaj halolajjal kombinálva javítja a kalcium felszívódását és elősegíti a csontképződést. Az eredmény fokozható magnézium, C+D-vitamin és zöldkagyló étrendi kiegészítéssel."

anatur.hu/ligetszépe olaj

1770. liliom10 (válaszként erre: 1769. - 55Judit)
dec. 7. 16:27
Olvasgatom ! Tanulságos cikkek vannak !
1769. 55Judit (válaszként erre: 1768. - Liliom10)
dec. 7. 15:24

Szerintem is tanulságos olvasmány. De van több is ott ahol ez volt: [link]

Görgess le a csontritkulásig.

1768. liliom10 (válaszként erre: 1767. - 55Judit)
dec. 7. 13:18
Köszi, Judit ! Elolvastam ! Először és utoljára voltam RTG-es csontsűrűségmérésen !!!
1767. 55Judit
dec. 7. 08:52

"Az ultrahangos vizsgálatok kitűnően alkalmasak mind a csontsűrűség, mind a csonterősség vizsgálatához [14-16], ahelyett, hogy csak a csontsűrűséget mérnék.

Az ultrahang stimulálja a csonthelyreállítást."

[link]

Meg is kerestem azt a helyet, ahol elvégzik az ultrahangos csontsűrűségmérést.

1766. liliom10
nov. 28. 22:12

Most ezt találtam ! Ezen az oldalon sok információ van :

[link]

1765. Réka_67
nov. 24. 21:02
Próbálta valaki a NutriLab alga komplexét? Én lehet rendelek egyet, ugyanis nem csak zöld és kék algát hanem vörös algát is tartalmaz. A vörös alga nagyon gazdag kalciumban, a fogak, csontok hatékony kalciumforrásának mondják. Próbáltam vadászni ilyen készítményre és akkor találtam rá a NutriLab alga komplexére amiben van vörös alga.
1764. Réka_67 (válaszként erre: 1759. - Liliom10)
nov. 24. 20:54
Igen, én is néztem hogy a Jutavitos K2 is jó, mivel TranszK2, én most berendeltem egy csomagot a Yiya-tól és onnan rendeltem a D+K-t meg mást is. Bokor Katalin videókba hétvégén belenézek.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook