Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsírleszívás fórum

Zsírleszívás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1567. hajni1989 (válaszként erre: 1564. - Greek)
2016. máj. 3. 10:12

hóhó....nekem azért ez nem menne még. A plankot én is erőltettem, de mindhiába. :( Inkább pl taposás, gyaloglás emelkedőn ezek mennének szerintem nekem.

Amúgy azt tanácsolták, hogy ha marad egyenetlenség, kis pukli ami ugye ott maradt zsír, akkor azt injetkciós zsírsejtroncsolással (epesavat fecskendeznek be) mezoterápiás kezeléssel el lehet tűntetni. Keresztes Balázs csinálja. Én voltam nála egyszer még a leszívás előtti időben ,hogy az én puklimat el tudná e tűntetni, de azt mondta ,hogy az ahhoz nagy. Ezért leszívattam.

1566. greek (válaszként erre: 1565. - SantaBarbara)
2016. máj. 3. 09:06
Te jársz rá? Nem fájdalmas a műtött területen?
1565. SantaBarbara (válaszként erre: 1558. - Tmea)
2016. máj. 2. 22:49
Az LPG masszazs 6 hettol mar mehet. Nagyon jo hatasu!
1564. greek (válaszként erre: 1563. - Hajni1989)
2016. máj. 2. 22:00
Én ma kínomban csináltam pár felülést, kis bicepsz súlyzóval, plankben tartás pár körben. Csak sajnos pont hetek óta nagyon fáj a vállam így kevés opció maradt a sétán kívül :-( Pedig van itthon kettlebell is, súlyzók, legalább azokkal tudnék valamit kezdeni, de így a vállam miatt nem igazán. Én is aggódom a kaja miatt... Eddig heti 10 óra edzés mellett ettem kb 1800 kcal-t. Szóval most meg nulla mozgás mellett nem tudom mennyit lehetne akkor. Kevesebbet is eszem, de ma pl. sajnos bűnözős nap volt. Ha már lehet a lábat terhelni, de mondjuk ugrálni-futni még nem, akkor van pár jó videó a neten amit tervezek csinálni, már ha szabad majd. Pl: christine salus- silent hiit workout, essetleg futópadon felfelé gyaloglás. De remélem tényleg most megy energia a gyógyulásra is és nem rakódik le olyan könnyen minden :-)
1563. hajni1989
2016. máj. 2. 19:55
Még az is nagyon foglalkoztat, hogy mikor lehet vissza térni a lightos edzésre. Nem 2 hetesen akarok maratont futni persze, de nekem azt mondta a doki, hogy a jó gyógyulás rengeteg energiáját elveszi a szervezetnek. Ezért egyek ch-t, bőven. Na ezt én be is tartom, de félek hogy meg is lesz a böjtje a semmi edzés, sok ch kombinációnak. Persze pl.közértbe gyalog megyek. De az idő hideg, és borús így nincs sétáló idő.
1562. hajni1989 (válaszként erre: 1561. - Greek)
2016. máj. 2. 18:21
Na, ez a kérdés engem is nagyon érdekel. Én is szerdán megyek, és pont ezen gondolkodtam. Mert az én dokimnál a rendelőben ott egy asszisztens, aki ilyen írnok-titkárnő féle, plusz egy kisdoki aki még gyakornok vagy ilyesmi. Tehát 3 ember előtt kellene Ádám kosztümös fellépést produkálni? ????
1561. greek
2016. máj. 2. 17:56
Combosok! :-) szerdán megyek kontrollra (talán varratszedés is lesz) és azon gondolkodtam, hogy ugye a bugyi kívül van, tehát ha leveszem a doki előtt az egész hóbelebancot, akkor ott fogok állni egy szál nunában? :-D Vagy vajon ilyenkor ez úgy történik, hogy leveszem a cuccot valahol, gyorsan fel egy bugyi és utána néz meg?
1560. hajni1989 (válaszként erre: 1558. - Tmea)
2016. máj. 1. 21:19
Ahány eljárás annyi árnya van ennek, két eszköz sem egyforma. DE!!! Az orvos pontosan fogja tudni, hogy mit mikor szabad, mivel ő ismeri leginkább az általa használt eszközt, és remélhetőleg nagy tapasztalata is van . Neki szinte a legfontosabb ,hogy az elégedettségi indexe a pácienseknek a lehető legmagasabb legyen, így szerintem maximálisan rá kell hallgatni.
1559. hajni1989 (válaszként erre: 1556. - Greek)
2016. máj. 1. 21:13
6 naposan én már nem voltam rosszul, csak gyenge voltam. És vizes is csak mérsékelten. Igaz én csalán teát ittam végig 2 litert,és próbáltam mozogni (séta a közértbe, postára, rövid távok) most 9. napos vagyok, és semmi víz nincsen. Én holnap megyek először. Amit én valahol olvastam, hogy mivel rengeteg energiára van szüksége a szervezetnek, most még nem tértem vissza a ch csökkentett étrendre. És fájdalmam szinte nincs. Fájdalomcsillapítót nem is szedtem az 5. nap után. Addig is csak napi 1.
1558. Tmea
2016. máj. 1. 20:33
Én is olvastam a nyirok masszázst és az LPG-t fórumokon, de én nem gondolom, hogy jó lenne a gyógyulási időszakba, mivel elméletileg azért van rajtunk a zubbony hogy vissza tapadjanak a szövetek :). A nadrágot nekem 1 hétre ra mondták hogy levehetem gyors zuhanyzásra, de egy picit húztam a dolgot, mert nagyon nem éreztem úgy, és hát térdig lehúzhattam így zuhanyfülkébe űlve simán megoldottam a zuhanyzást.így is az 5.naptól fekve felpolcolva annyira húzhattam le csak hogy bekenjem magamat fekete nadálytővel. Én csak a 15. nap megyek dolgozni ez így jó bár nalám nagy az izomfeszülés és nehezen tudok járni még mindíg, de még a vérhigítóból is van egy hét...:/
1557. Route
2016. máj. 1. 19:46
Tilos masszìrozni a 6 hêt alatt,ez alatt tapad le a bőr,azzal nem tudna összetapadni!!!!! Jó nektek! Remélem karàcsonyra megkapom a làbaim végre!!!!
1556. greek
2016. máj. 1. 18:55
6 naposan. Sok munka van, több heverészést nem tudok most megengedni magamnak, majd sietek haza felpolcolni a lábam...
1555. hajni1989 (válaszként erre: 1554. - Greek)
2016. máj. 1. 15:00
pontosan hány naposan fogsz először dolgozni menni?
1554. greek (válaszként erre: 1553. - Hajni1989)
2016. máj. 1. 14:54

Nekem is szerdán kell menni, rákérdezek én is. Addig én sem vehetem le. Mondjuk nem is akarom látni magam, így vaskosabban... :-)

Utcára (dolgozni) miben mentek? Nekem mindenen átlátszik ez a szorító gatya. Az aljánál, főleg az egyik lábamnál ami vizesebb és kicsit ott kidudorodik... :-/ Van egy bővebb "dolgozós" szövetgatyám, direkt felpróbáltam, de ahogy lépek annál is látszik a térdem felett a "csík". Hangyányit jobb amúgy a vizesedés, de még mindig úgy nézek ki, mintha zsírt pumpáltak volna belém, szívás helyett :-(

1553. hajni1989
2016. máj. 1. 14:21
Én is fórumokon olvastam ilyet, de nem merném magamtól. Pl nekem azt mondta a doki, hogy a 10 napos konzultációig egyáltalán ne vegyem le a nadrágot. Utána pedig csak 10 percre ameddig tusolok, 4hét után van az ,hogy le lehet huzamosabb időre és a 6. héten csak éjjel kell hordani. Na, most szorító nadrágban hogyan fognak engem masszírozni????? Szerdán megyek a konzultációra, akkor én is rá fogok kérdezni.
1552. greek
2016. máj. 1. 11:53

Lányok, nektek javasoltak vákumos masszázst a műtét utánra? Olvastam hogy 2-3 hét után javasolt lehet LPG kezelés ami jó az egyenetlenségekre. Nekem nem mondta a doki, de több helyen olvastam. Terveztek ilyet? A mai kupon-on pont hirdetnek 8e Ft-ért vákumos masszírozót. Alapvetően nem hiszek az ilyen kütyükben, de esetleg utókezelésnek ez is jó lehet. Ez az: [link]

Szerintetek? Remélem nem lesz baj hogy belinkeltem.

1551. hajni1989 (válaszként erre: 1549. - Greek)
2016. ápr. 30. 14:21
Én is így voltam vele, de nekem se a zabpehely, se a banán, szilvalekvár, utifűmaghéj nem segített. Mivel belső lázam volt, nem mertem már tovább várni és a 7.napon 20 csepp guttalax segített. A pisilés az első pár napon volt cinkes, utána már megszoktam, szerintem ott pszichésen van gond. Én úgy éreztem hogy bepisilek,mert rajtam van a nadrág és ezért nem tudtam valamiért az elején.
1550. Tmea (válaszként erre: 1549. - Greek)
2016. ápr. 30. 13:29

Hm még hozzám képest akkor bőven jobban is gyógyulsz...

Nekem is az egyik lábam gázosabb, azt mondta az orvos, hogy ez természetes, nem egyforna a két oldalunk. Igyál sok folyadékot meg egyél zabpelyhet, az rost, kellemetlen ez így is, meg úgy is, de hát ha így könnyebb lesz. Én ma gondolkodtam a szilvalekváron :D

1549. greek
2016. ápr. 30. 12:41

Sziasztok! Hát még mindig úgy érzem magam, mint ha jól elagyabugyáltak volna...:-/ Bár minimálisan kisebb az ödéma, de még mindig husibb a lábam mint előtte. Fura, mert az egyik jobban be van dagadva és azon a lábam kicsit érzéketlenebb is a bőr. Remélem ez elmúlik. Az a jó, hogy mindenki ezekben a napokban akar velem találkozni, de akit lehet, azt pattintom :-) Mondjuk holnap moziba megyek, de ki is találtam, hogy majd azt mondom hogy beállt a derekam, azért mozgok furán :-) Bár hogy mi a túrót veszek fel, azt még nem tudom. Nem vagyok az a hosszú ruhás-szoknyás típus, de kénytelen leszek valamit előtúrni. Ja és még egy sarkallatos gond, hogy utoljára szerdán volt, hmm, szóval produktum és hát pisilni is alig tudok, mert félig tartom magam közben h ne fájjon.... Így lehet pszichésen nem sikerül. Ezen a kis lyukon, hát elég kihívás. Van valami jó megoldás? :-D

Ti hogy vagytok? Mindenki csinosodik? ;-)

1548. greek (válaszként erre: 1547. - Hajni1989)
2016. ápr. 29. 21:26
ezen jót nevettem :-D
1547. hajni1989
2016. ápr. 29. 21:04

Hellóka!

Esti személyes:

Ma családi esemény volt nálunk, nagy ebéd, minden. Én ezt a beavatkozást, nem reklámoztam, igyekszem titokban tartani.:D

Mondja a 80 év körüli nagyim hogy, Hajnalkám ,te tényleg nagyon komolyan veszed a sportot, mennyit formálódtál Karácsony óta...(akkor találkoztunk utoljára) és derűs mosollyal az arcán megpaskolta a combom pont ott ahonnan azt a rengeteg zsírt leszedték. Hát azt hittem a sztratoszféráig repülök...:D De ez is csak abban erősített meg, hogy jó döntést hoztam, mert totál felvizesedve, 1 hetesen is ilyen szép elismerésben volt részem.

1546. Tmea
2016. ápr. 29. 17:12

Nekem se lehetett levenni 1 hétig, csak annyira hogy hogy gyorsan bekenjem, ezt az 5-6. naptól szerintem simán lehet. Csak elég picit lehúzni annál ahol ödémás járkálni, meg ilyenek nem szabad, csak fekve lehúzni bekenni picit levegőztetni 10 perc és beszívja. Csak ne húzd a nadrágot felfelé hanem rétegekbe vissz-vissza építgetni. Nekem még amit ajánlott a detralex,ami nagyon jó csak v.mi segédanyagra érzékeny lehetek, így a Jutavitos diozmin-heszperidin 500mg-ot szedek napi 2x meg 1000mg C-vitamint. Bokától derékig érő szorító rucim van amit picit lehúzhatok a csipőcsontomig mivel eléggé szorít, VOE márkájú. Jegelés is sokat segít, ha veszel jégzselét törölközőbe be, és ráteszed a felületre 15perces váltásokkal , 10-15x naponta.

Én várnék még a járkálással azért, de ahogy érzed :) én a lakásban járkálásnál már vagánynak érzem magamat, de persze mammeres nekem is :D.

Hm a mellem az kb 3-4napig akart "kiszakadni" nem azért annyira nem volt vészes. Én azért választottam ezt az orvost, mert komolyabban foglalkozik sajátzsír átütetéssel, azt gondolom be tud épülni, nem mind 1 a technika amivel végzik meg a tapasztalat. Én erről részben tanultam 4 éve, de ez még akkor gyerek cipőben járt, ma már többet végeztek belőle Mo-n is.Japánban rengeteget csinálnak belőle. Reméljük nálam is tuti lesz :).

1545. greek (válaszként erre: 1544. - Tmea)
2016. ápr. 29. 16:38

Sajna kenegetni nem nagyon tudom, mert nem szabad levenni a nacit egy hétig... Vádlihoz is van vmi szorító ruha? És te akkor bekened alá a krémet?

Illetve a jegelést sem tudom hogy oldjátok meg ebben a cuccban, mert mintha ezt más is írta volna... Az az ödémán is segít?

A mellbe visszatöltést én is kérdeztem és nekem azt mondta a doki hogy a saját leszívott zsír halott szövet és nem javasolja, mert nem épül úgy be. Mondjuk durva lehet ha alul-felül is fáj...

Kimentem ma vásárolni, egy jó órát caplattam csiga tempóban. Hááát basszus minden lépés fáj. Más ha a lakásban lépeget az ember, nem is gondoltam h úgy fogok tipegni mint egy öreganyó :-)

1544. Tmea
2016. ápr. 29. 14:41

Sziasztok!Gondoltam csatlakozom a fórumhoz mert rengeteget jó dolgot olvastam a műtétem óta és szeretném megosztani Veletek az én eddigi tapasztalataimat, főként hogy nem is szokványos dologra vállalkoztam. Engem 2016. április 18-án reggel műtöttek, vádli zsírleszívast végeztek, amit vissza töltettettem a mellembe. Kezdem az elejétől, hogy sportolok,vannak időszakok amikor rengeteget,de a vádlim vastagságán nem igazán tudtam formálni, pedig én aztán rengeteget bicikliztem, futottam, jártam edzőterembe. Tini koromba kezdődött, akkor kezdtem el észre venni képeken, hogy testalkatomhoz képest,igen vastag vádlim és bokám lett és az nem izom, hanem zsír volt. Átlag súlyom 53-55kg között van 163cm magas, mégis a vádlim mint ha egy 65-70kg-s nőé lenne. Miután egy orvos azt gondolta hogy vizesedik a bokám (mert hát olyan volt) és elküldött ér ultrahangra, eldöntöttem hogy nem az éven, hanem minél hamarabb kérek időpontot. Szerencsém volt, mert konzultációra is és műtétre is előre hozott időpontot kaptam. A konzultáción az általam választott orvos pontosan elmondott mindent pro/kpntra véleményt, így én elégefetten és magabiztosan kértem a műtéti időpontot. A mellem az egy plusz volt mert ha már csinálom és lehet, na meg ár/érték arányba jó a dolog akkor miért ne mert ugyan 75B ami nem nagy de ha többet mozgok onnan tuti lemegy. A mellnél csak annyi volt az élvárásom, hogy ha picit nagyobb lesz, vagy nem fogyok úgy le belőle na az tök jó lenne. Mondta az orvos hogy jó-jó van a vádlimon, de azért nem biztos hogy elég, hát mindenkit megnyugatok elég volt, még ő is csodálkozott hogy ennyit sikerült ...

A műtét napján úgy volt hogy másodiknak műtenek végül első lettem, így nem volt időm túl sokat parázni. Azt mondták, hogy mivel vissza töltés is lesz, így altatás is lesz amit persze előre megbeszéltünk. Amikor felébredtem nem voltam rosszul se túl nagy fájdalmaim nem voltak, de lábra állni, uhhh, na azt nem tudtam egy könnyen. A jobb lábamban olyan érzés volt, mint ha az izomgörcs húzná össze. A mellem is nagyon fájt de csak ha felálltam, azon nem volt se melltartó, se kötés. Nekem az ödéma miatt az első egy hét nagyon rossz volt, és voltak időszakosan rosszul léteim is, amit annak köszönhetten,hogy nem vittem be elég szénhidtátot és állandóan esett le a cukrom és ezzel együtt a vérnyomásom is. Nem akartam egyáltalán koplalni, csak próbáltam zöldségeket, meg könnyen emészthető ételeket enni, valamint sok fehérjét, aztán mondta az orvos hogy ahh, ez baromira nem elég, akkor se ha 2 óránként eszek, kell tészta, meg szénhidrát is mert a máj glükózraktára kiürült. Ez azért igen is nagy műtét, egy sokk a szervezetnek és úgy éli meg, mint ha folyamatosan bicikliznénk.

Most,a második hetet taposva, a közérzetem nagyon jó,szóval így vissza vettem a szénhidrátból. Én azt gondolom, ez tényleg egyéni, a szervezetünk nagyon is jelez hogy mire van szüksége és figyeljük, de ez nem azt jelenti, hogy mindenki műtét után péksütit toljon magába, mert mindenki szervezete más. Az ödéma 1 hét után jobb, én sokat fekszem, jegelem a lábamat és a fekete nadálytő forte krém isteni, naponta 2x, azt mindenkinek lehet bátran, én a 4. naptól kenem magamat és napi 3l folyadék. Ja! Igen, amit kezdek nagyon unni, bár lehet segít, hogy én csak úgy vagyok, hogy fel van polcolva a labam, tehát aludni is úgy alszom. 20napig kell a vérhígitót adni de ez mindíg attól függ hogy kinek milyen terület, alkat stb...

Azt gondoltam megyek majd dolgozni 2 hét után, de még lehet hogy nem kéne... járkálok, de nekem nagyon feszül az izom, bár azért most az elmúlt 3 napba sokat javult, ja és látom a bokámat is :). Nekem 3,5dl egy vádliról, vagyis össz. 7 dl a két lábról mellbe pedig össz. 4,8dl ment be.

1543. Route (válaszként erre: 1542. - Greek)
2016. ápr. 29. 14:09
Szerintem jót jelent! Nem tudom szabad-e erőltetni a visszatapadás miatt, én nem tenném, csak, ha muszáj vmi miatt. Esztétikai okokból nem futnék, mert akkor minek kellett a műtét, ha romba döntök mindent?
1542. greek (válaszként erre: 1541. - Route)
2016. ápr. 29. 09:50

Akkor az ödéma az jót jelent? Hát az van bőven. Térd felett ér véget a gatya és a térdemnél kibuggyan a vizes husi...

Kérdeztem én is mikor lehet futni menni, nekem is azt mondta egy hónap... Brrr. Viszont sétálni lehet, így arra gondoltam amikor már nem fáj annyira, mi lenne ha futópadon sétálnék emelkedőn. Vajon azt lehet? Mondjuk nem most rögtön, hanem pár nap múlva...

1541. Route
2016. ápr. 29. 09:28
Akkor neked használt! :-) Mivel van ödémád! :-) Egy hét után már nagyon jó, de a kettő az igazi, 4 után már futni is tudsz, bár én 3 nap után már futottam a babakocsival a villamoshoz rendszeresen, meg emelgettem már másnap, hisz nincs segítségem, viszont az kb. 20 kg. gyerekkel együtt, plusz ha még vásárolok és tele az alja. Na mindegy! Örülök, én repetázom, annak nem annyira! :-)
1540. greek
2016. ápr. 29. 08:49
Sziasztok! Most értem haza. A műtéttel minden ok volt, jót aludtam közben, sajnáltam is amikor felkeltettek :-) Utána kicsit kába voltam egész nap, de aludtam is sokat. Du. volt egy 15 perc amíg hányingerem volt, de elmúlt szerencsére és azóta minden ok. 4 területre mentem, de azért megbeszéltük hogy többfelé is betuszkolja a kanült, mert anno nekem sporttal elég jól eltűnt az a bizonyos kiálló rész és inkább egyenletesen oszlott el a zsír mindenfelé. Szóval elvieg 8 lyukon szívott. Viszont csak 400 ml-t és a nővér szerint az is nagyon sűrű, pudingszerű cucc volt. Hát kíváncsi vagyok milyen lesz, remélem azért fog látszani. Most baromi ödémás, tehát dagibb mint volt. Remélem szerdára lejjebb megy, mert különben nem tudom miben megyek dolgozni. Hosszú szoknyában max... :-) Érzetre pedig olyan mintha mondjuk kib..tt nagyot estem volna bicajjal és össze-vissza vertem volna a combjaimat... Nektek hány nap után jobb? Húú, hát a wc-re leülni kihívás... :-D
1539. hajni1989 (válaszként erre: 1528. - Greek)
2016. ápr. 29. 03:06
Greek. ....remélem minden rendben van, és pihensz. :-D Várjuk a beszámolót.
1538. Route
2016. ápr. 28. 22:29
Greek! Mizu?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook