Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell kenyértésztában csülköt sütni? fórum

Hogyan kell kenyértésztában csülköt sütni? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 11. 22:06
Halihó! Meg lehet sütni a husvéti sonkát is ha elég nagy a tészta (kb 5-7kg). Be kell csomagolni a sonkát ugy hogy egyenletesen legyen a tészta mindenfele és 4-5 óra sütés után a tésztát ugy kell szétverni mert megég .igy sajna ez kidobó lesz de a sonka ugy párolódik meg és nagyon finom zamatos lesz.Szerintem megér 1 próbát kb 3 kg-s sonkával...pá
2008. aug. 19. 16:48

Hűűű! köszi szépen!

Ahogy átolvastam valószínű én túl vastag tésztát tettem rá és azért nem sült át. Valószínűleg ez egy egész szombati program, vacsira lehet enni.Feltétlenül kipróbálom!

5. berdor (válaszként erre: 4. - Gyöngyi)
2008. aug. 19. 12:06

Szia!


Ezt találtam:

Hozzávalók: 1 nagy hátsó sertéscsülök, 1 fej hagyma, 1 gerezd fokhagyma, 1 babérlevél, néhány szem feketebors, 3 dkg élesztő, 1 csipet cukor, 50 dkg liszt, 1 teáskanál só, 7 dl víz.A csülköt előző este beáztatjuk. Másnap a levét leöntjük, és bő vízben feltesszük főni. A hagymát megtisztítjuk, nagyobb darabokra vágjuk, és a csülökhöz adjuk. A fokhagymát megtisztítjuk, és a csülök főzőlevébe tesszük a babérlevéllel és néhány szem fekete borssal együtt. Lassú tűzön addig főzzük, amíg a csontjáról könnyedén lefejthető. Kivesszük a levéből, lecsepegtetjük, kicsontozzuk, lehetőleg úgy, hogy minél jobban egészben maradjon. Alaposan kihűtjük. (Lehet az egész műveletet úgy végezni, hogy a teljes elkészítésig legyen egy napunk a hűtőben jól kihűteni a csülköt.) Az élesztőt elmorzsoljuk, hozzáadjuk a cukrot és pár kávéskanál lisztet, majd jól összekeverjük. Hozzáöntünk 4 dl langyos vizet, és elkeverjük. Langyos helyen 2 óráig kelni hagyjuk.A lisztet átszitáljuk egy mély tálba, hozzáadjuk a megkelt kovászt, 1 teáskanál sót és 3 dl langyos vizet. Az egészet jól kidagasztjuk, amíg a tészta szép fényes felületű lesz. Letakarva langyos helyen megint 2 óráig kelesztjük. A tésztát egy kicsit átgyúrjuk, és lisztezett deszkán kb. 2 cm vastagra kinyújtjuk. Ráhelyezzük a csülköt, befedjük a tésztával úgy, hogy minden oldalára jusson. Összenyomkodjuk a széleit. Kivajazott tepsibe tesszük, megkenjük tojássárgájával, és hagyjuk egy kicsit száradni, amíg a tojás megdermed. Langyos helyen hagyjuk kelni. Előmelegítjük a sütőt 190 fokra (gázsütő 2. fokozat). A kenyeret villával megszurkáljuk, hogy a sülés közben a gőz el tudjon távozni. Kb. 50 percig sütjük, amíg szép arany barna lesz.Melegen és hidegen is fogyasztható.Munka: kb. 50 percFogyasztható: kb. 3 óra múlva

2008. aug. 19. 11:59
Na jó-idáig eljutottam, de valószínúleg nem jó a kelt tészta receptem hozzá! Elázott és nem sült át rendesen a belseje.Próbáltam újra, kissebb tűznél lassan sütni,de úgy sem lett jó.Új recept kellene...
2008. aug. 18. 23:11
Szerintem elő kell főzni a csülköt fűszeres lében,(kuktában a legjobb) és ha kihült akkor burkolod be a kenyértésztába.
2008. aug. 18. 18:18
Kérlek benneteket, ha valaki tudja írja meg a receptet nekem. Próbáltam már, de a tésztája nem lett jó, nem sült át eléggé a belseje, valamit rosszul csináltam...
2008. aug. 18. 18:17
Hogyan kell kenyértésztában csülköt sütni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook