Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
373. eb5c1063c1 (válaszként erre: 370. - 88f8f5dc4a)
2009. dec. 19. 17:00
Szia Móni! Lehet,hogyha nekem kéne sütni-főzni én sem örülnék az ünnepeknek.De mivel itthon lakom ,csak vásárolnom kell,azt meg szeretek.Nálunk is nagyon hideg van,az ablakemelő is befagyott a kocsin.Minden jót!Böbi.
2009. dec. 19. 16:58

Szia Böbi!!


Én sem nagyon értem ám rá...


És csak kitartás, a mély az rossz, próbálj megnyugodni...


Egyébként alkalmazkodási zavarom nekem is világ életemben volt, mert öntörvényű vagyok...


De a legrosszabb, hogy amikor nem tél van, én hiperhidrózisos vagyok, ami túlzott mértékű izzadás, és amikor kinnt kellemes idő van, én már izzadok, mások még fáznak, és nekem ablak kell, mások meg dideregnek, és félnek a levegőtől...


Ez okozza a legtöbb alkalmazkodási zavart...


Na meg a cigarettafüst, ha Valaki az orrom alá füstöl, azért harapok...

371. eb5c1063c1 (válaszként erre: 369. - D4464aaf8a)
2009. dec. 19. 16:53
Szia Hajni! Mielőbbi gyógyulást kívánok.Vigyázok magamra,meg az egész család.Mivel a pszichiáterem kérte hozzam őket össze ,úgyhogy sokan vannak mellettem,nehogy belecsússzak mélyebben.Szerda óta nem gépeztem!Szia!Böbi.
370. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 368. - Eb5c1063c1)
2009. dec. 19. 13:59

Rühellem az ünnepeket...De az nagyon szép,mikor mindenfele látom a csillogó fényeket:)Mint a képeslapokon...

Basszus,nagyon hideg van!Nemtom,mit csodálkozom a hidegen,mikor december van...

2009. dec. 19. 12:55

Szia Böbi!!


Én most mától táppénzre kerültem, mert influenzás lettem, és hazaküldtek a munkahelyemről...


Vigyázz Magadra!!

2009. dec. 18. 09:13
Hol vagytok,csajok?Olyan régen írtuk le mi van velünk.Nekem most alkalmazkodási zavart állapítottak meg.Többször hívtam az orvosomat,mert ismét elkezdtem gépezni.De lecserélte a gyógyszerem,és már nem gépezek.Amúgy jól vagyok.Szeretek havat lapátolni.Tegnap is azt lapátoltam.Várom az ünnepeket.A bizottságtól nem jött még levél.Pedig én mindennap várom a postást .Félek a januártól,elveszik-e a jogsim.Röviden,tömören ennyi.Azt lehet mondani,hogy a körülményekhez képest jól vagyok.Ha van egy kis időtök írjatok valamit.Böbi.
367. eb5c1063c1 (válaszként erre: 365. - D4464aaf8a)
2009. nov. 29. 20:28
Szia Hajni!Akkor amikor 16 órát aludtam naponta,azt írták a papíromra,hogy konfliktus helyzet kerülése miatt alszom.De szerintem Te a munkától fáradtál el annyira.Írtad mennyire kimerítő a munkád meg az utazás.Vigyázz magadra nehogy túlhajszold magad.Szia!Böbi.
2009. nov. 29. 19:50
Ja!! És meghosszabbították az egy hónapos szerződésem, hogy mennyi időre, majd holnap derül ki...
2009. nov. 29. 19:49

Szia/sztok!!

Szia Böbi!!



Én sem ítélek el Senkit, mivel Anyáméktól régen hülye nevelést kaptam, és lelki terrort, engem is bántottak már eleget, (Isten nem ver bottal), csak újabban nem tudom miért, mindenhol elalszom, még itt a billentyűzet fölött is, totál kimerültem, ezért nem tudok írni...


CSak azt nem tudom, hogy kimerültségtől lehet-e annyira nagyon erős aluszékonyság, mint ami nálam fellépett...


Nem ébredek fel a mobilom ébresztőjére, arra, hogy van, Aki közben 5x hívott, arra sem ébredek fel, és azt érzem, hogy a szemem is alig bírom kinyitni, amikor a billentyűzet felett alszom el...

364. eb5c1063c1 (válaszként erre: 363. - Davidsa4)
2009. nov. 29. 19:06
Szia!Köszönöm a válaszod,jól esik,hogy Ti "mellém álltok".A tanúság számomra,hogy nem reklámozom a betegségem idegen emberek előtt.Akik viszont elfogadtak azokat megbecsülöm.Szia.Böbi.
363. davidsa4 (válaszként erre: 360. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 29. 10:21

Szia!

Hogy nekem mi a véleményem erröl?

Ne érezd magad elitélve! butaság!Az emberek mindeg kihangsulyozzzák hogy ha valami a "kissebbséggel" történik.Remélem nem erted félre(kisebbség=kevesebben vannak).

egy roma származásu ember rátámadt valakire a buszon.Egy görög származásu üzlet ember átvert több magyar céget.A föld napján futást rendeztek: itt részt vett több szivbeteg is.A csók világnapján részt vett több ismert személyiség.

Gondolj bele: egy teljesen hétköznapi magyar ember csinált ezt meg ezt.Ezt nem fogják mondani.

Nem az eredeten a másságon vagy a betegségen van a hangsúly,ez csak érdekesebbé teszia dolgokat, jobban eltudják adni.Ez az én véleményem..

Én nem vgyok skizofrén de ha az lennék egy dologban akkor is ez lenne a véleményem:inkább legyen 2-3 öszinte barát aki mindig mellettem van mindenben,minthogy legyen 100 aki csak elöttem barát a hátam mögött nem az.

Amikor talán 2 éve volt az a nagyobb tüntetés hogy szétvertek mindent pesten, a bbc is majdnem hogy csak erröl szolt, a New Times is cimlapra tette.Kicsit égett a pofámrol a bör hogy magyar vagyok, de a tényeken mit sem változtat.

Vannak dolgok amiket fel kell vállalni,és nem rágodani rajta,ostorozni magad.Ha valaki elfogad az nem azert mert ez meg az vagy hanem azert mert megkedvelt,és ugy fogad el amilyen vagy.Egyszerüen képtelenség mindenkinek megfelelni, mindenki szemében jo lenni.Aki veled van az veled van.Aki meg nem azzal meg nem kell foglalkozni.Vannak elöitéletes emberek vannak akiknél nincs, ezen senki nem tud változtatni.Ez nem csak a skizofréniára igaz.Sok egészséges ember van aki akkora taho hogy két mondatot nem lehet vele váltani.

Most keltem remélem azert valamennyire ki tudtad hámozni hogy mi is az én véleményem...

362. eb5c1063c1 (válaszként erre: 361. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 29. 07:53
Köszönöm Mónika!Teljesen igazad van.Ma telített a napom,mennem kell a gumishoz,az autószerelőhöz.Utána naspolyát szedni.Persze mindez szórakozás,nem nevezném munkának.Egészségileg,jól vagyok.Egy picit idegeskedek,hogy a bizottság mit határoz,de tudom,hogy az nem változtat semmit.Köszönöm válaszod.Böbi.
361. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 360. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 29. 07:33

Azt,Böbi,hogy a média nagyon szereti felfújni a dolgokat.Rádióban hallottam amit,de feltételezem,hogy ha a napokban tv-t néztem volna,megint úgy járok mint már nem is egyszer:Azt hiszem,hogy krimit nézek...

Az újságírókat azért fizetik,hogy híreket közöljenek velünk,és ez eddig okés is.De...Hány ember erőszakol meg gyereket,nőt,fiút,hányan ölik meg embertársaikat,és nem mind skizofrén,sőt,csak épp erről nem beszélnek ilyen esetekben.

Tragédia bármelyik erőszakos eset,és még inkább így gondolnám,ha az én gyerekeim ellen követne el valaki valami szörnyűséget.

Aki engem akart megerőszakolni 13 éves koromban,ő nem skizofrén...A környezet nagyon jó embernek ismeri.A barátom nem bánt senkit,de mikor dallamokat fütyülve próbálja enyhíteni bánatát,a feszültséget,akkor még hülyébbnek nézik.

Nem tudom honnan ez a mérhetetlen előítélet...Azt már megfigyeltem,általában csak addig ítélkeznek,míg maguk vagy valamelyik családtagjuk,barátjuk nem kerül bele valamelyik nyavalyába.Utána az előítéletesek kiabálnak legjobban,hogy ég a házuk...

2009. nov. 28. 23:54
Sziasztok!Nagyon el vagytok veszve:{,velem együtt...Tele vagyok gonddal.Ráadásul rájöttem mekkora szerencsétlenség,hogy skizofrén lettem.Mármint ami az előítéleteket illeti.Most konkrétan arra a 23 éves lövöldözőre gondolok.A lakosság 1 %-át érinti ez a betegség.De ha véletlenül kiderül egy {számomra is sajnálatos}eset ahol az elkövető skizofrén,rögtön elítélve érzem magam én is.Azt szerettem volna leírni sajnálom ami történt.De 1-1 ilyen eset után mennyire nehéz szembe nézni ezzel a betegséggel,másoknak bevallani,hogy én is skizofrén vagyok...Ti mit gondoltok erről?
359. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 358. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 21. 09:14
:)Akkor ma ünnep van.Ünnep,mert nyilván vagyunk páran,akik a 365 ill. 366 napból meg tudjuk számolni,hányszor írhatnánk ide,hogy "Köszönöm,ma jól vagyok!".Hogy ez önsajnálat...?Bár az lenne,de mivel évek óta tapasztalom,azt hiszem,inkább tényként kell elkönyvelnem,hogy mikor jól vagyok,akkor az ünnep,még ha nem is jegyzik pirossal a naptárban.Nem baj,akkor mi most a Te mai napod pirossal jelöljük,és legyen ünnep:)Örülök,hogy jól vagy:)
2009. nov. 21. 07:35
Szép jó reggelt mindenkinek,és kellemes hétvégét!Ma roppant jó kedvben ébredtem.Remélem Ti is jól vagytok.Sziasztok.Böbi
357. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 354. - Davidsa4)
2009. nov. 20. 14:50
:)))))Nem kell bagózni meg enni a billentyűzet felett:)A kávézást ne is mondjam!Egy betűt leütöttem,lett belőle 4-5 betű,hogy barátosném alig tudta elolvasni a levelem...Meglöktem véletlenül a csészét,és lett mindenfele kávé,de a tartalom nagyobb része a billentyűzetbe jutott...
356. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 353. - Davidsa4)
2009. nov. 20. 14:47

De hiszen az én Dokim is így beszélt!:)Csak én nem tudtam ilyen jól áthozni a tőle hallottakat...Nem betegnek nevezi a skizofréniában szenvedőket...Én a szenvedés szót szándékosan használom,mert az előítéletek miatt lesz a szenvedés...

saca78 akit ajánlottam,de mint láttam,jelentkezett is:)

A barátom bicajozni szokott,hogy levezesse a feszültséget,a fölös energiát,és nyilván a hízás miatt is kell a mozgás.Utálok bicajozni,de sikerült neki rávennie...A Dokim már két éve mondogatja...Na,most van kiért:)Bár a barátom szerint nem neki kellene bizonyítanom,hanem önmagamnak...Ma már 12 km bicajozás megvolt,meg...Úgy kb....min. 4 km gyaloglás.Nem tudom pontosan,mert városban nehezebb megsaccolni a sok "ide fordulok,meg arra fordulok az utcákon" miatt.Legyen 3 km,de szerintem több volt...

A városban...Ez érdekes,mert itt falun azt mondjuk "Elmentem a városba.",ami Szabadkát jelenti.

355. saca78 (válaszként erre: 353. - Davidsa4)
2009. nov. 20. 14:00

Kedves davidsa4!


Olvastam a bejegyzéseidet, és láttam, hogy engem keresel. Mónika (22-es) engem ajánlott Neked. Azért nem találtál, mert még keveset írtam, és azokra sem reagált senki, csak privát üzeneteket szoktam kapni.


Nem tudom, hogy tudok e segíteni bármiben is, de nyugodtan írhatsz, privát üzenetet, ha gondolod. Rengeteget levelezek, lehet, hogy nem tudok rögtön válaszolni, de ha tudok, nagyon szívesen segítek.


Szeretettel:

Sanyi

2009. nov. 20. 08:59
Bocs a hiányzó "ü" betükért csak valami van a billentyü alatt és nem mindek veszi be. kitakaritom....
353. davidsa4 (válaszként erre: 349. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 20. 08:54

már a váltás(gyógyszer) elött beszéltem vele.Ö mondta hogy lesz váltás, és elmondta a mellékhatásokat: hizás. és pont. a többi 100 valahogy kiment a fejéböl.Vagy lehet hogy nincs több gyógyszer.kifogytak.Amugy egy picit kezdi idegesiteni a páromat a hizás.(eddig csak kicsit). Erre megbeszéltk ha kijön választunk egy sportot ,bármit, és le fog menni.Félek hogy ez a hizás nem olyan ami lemegy,csak tovább fokozodik..de nem is ez a lényeg számomra.hanem a többi. Akit ajánlottál..hol találom? Még "uj vagyok" az oldalt nem igazán ismerem, van olyan hogy tagkeresö? Nézegettem vissza a beszélgetéseket, de nem igazán találtam.

Ma megint haza jön a párom, most beszéltem vele..

Tegnap meg az életröl beszélgettnk.Azt mondta a gondolatai nem fognak elmúlni neki, de szeretne már ugy élni mint régen.Szeretne dolgozni menni, fözni mosni, meg kirándulni,menni ide-oda.Minél többet kikapcsolodani.Eez már egy jo jel.szerintem.eddig minden nap kiengedte a kezelö orvosa 5-8 ig templomba,mert ugy érzi ott tud megnyugodni,meg istennek is megigerte hogy menni fog minden nap ha segit neki.Ez igy ment már 2 hete)Tegnap délelött a nagyviziten a föorvos megtiltotta neki, hogy egyedül mászkáljon, mondván hogy sötét van.A kezelö orvosa pont az ellentettje.Ö direkt engedte el, hogy legyen önnálósága,vissza tudjon térni a normális életbe.Legyen saját döntése ne szakadjon a klvilágtol meg a korházrol se legyen rossz véleménye.Ezt mondta is:ha haza jön bármikor hétvégére ugyan ugy kell csinálnia mindent,boltba menni,fözni sutni a megszokott dolgokat.Az orvos is azt akarja hogy olyan legyen mint régen.csak orvosi szemszögböl áll hozzá ugy hogy beteg, amugy olyan mintha nem betegként kezeli.Mintha normális beteg lenne.Amikor a párom megkérdezte mi a baja ö megmondta 99 % hogy skizofrén.A párom kicsit megilyedt bár mit sem tud erröl.Nagyvonalakban elmondta az orvos,és megkérdezte: és ha ez a betegséged? akkor mi van? akkor össze kell zuhanni?nem. ugyan ugy fog tovább élni mint eddig.csak egy hosszabb gyógyszeres kezelés és terápia kell.Ezert kedvelem ezt az orvost.Ö nem adja fel ahogy eddig tapasztalom, és nagyon tartja a lelket a páromban.É nem azt mondja hogy hu nagy beteg vagy akin nem lehet segiteni sajnos, nem tudom mi lesz majd csak lesz valami...szoval ez nekem is jol esik.És birom benne hogy nagyon határozott.Én is mondtam neki hogy olvastam a betegségrol a neten majdnem hogy csak rossz dolgokat.Azt mondta inkább játszak a neten.Ahány ember annyi kiment a betegségben.Nyugodtan bizzam rá a dolgokat, majd ö kézben tartja, nem más után kell menni.A betegség kimenetelét még ö sem tudja megmondani, mennyire sikerl vissza térnie a normális életbe, akkor egy tudományos oldal ahol csak a lehetséges dolgokat irják le, ott honnan tudnák?!Megjegyzem nem erröl az oldalrol beszélek hanem ahol leirják a skizofréniát.Legsúlyosabb elmebajként emlitik, amin ö jot nevet, és elmondja valoszinü azert mert errol még az orvosok sem tudnak mindent.Ez körül van a legnagyobb homály.Egy jo gyogyszer és egy jo terapeuta kell, és kordában fogjuk tartani a betegséget.Ugyan ugy fogunk élni mint eddig.Na, nem untatok senkit tovább, csak jo hogy vannak ilyen orvosok.nekem szimpatikus.(mi lesz ha nyugdijba megy???addig beiratkozok hozzá klön orákra:) )

352. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 351. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 20. 08:06

Dettó,vagyis bármikor szólhatok a Dokinak.Volt amikor hetente 2-3-szor mentem,volt amikor ritkultak a "randik" annyira,hogy hónapok is elmúltak,mire találkoztunk.Függ az állapotomtól,és nagyon sokszor a gyógyszertől,pontosabban a gyógyszeriszonytól,vagy mindkettőtől.

Hétfőn mondtam neki,ha annyiszor hívnám,ahányszor nem jól vagyok,már letiltott volna.Igyekszem Őt nem zavarni,és csak akkor,ha úgy érzem,nem tudom kordában tartani ezt a Hullámvasutat.Két évvel ezelőtt volt egy érdekes beszélgetésünk,ami kb. úgy hangzott,hogy nem azért hívom,miből mennyit,hanem ezt a szart(gyógyszer) hogy lehetne letenni.Úgy mondtam,hogy szart,mire Ő,hogy jobb lenne személyesen találkozni.A folytatás az lett,nem csak a szart nem tettem le,hanem naponta jártam be infúzióra.

Jönnek időszakok,mikor úgy úgy érzem,nincs nekem szükségem gyógyszerre,és önkényesen nem szedem tovább a bogyeszokat.Az ilyen Móni néni féle kísérletek eddig mind úgy alakultak,hogy kifekvés,aztán mire újra létezni tudtam valahogy...Hogy úsztam meg eddig csak két kórházi bentfekvéssel,az azt hiszem azért van,mert féltem a kórháztól,és csak akkor kértem,hogy mégis jobb lenne,mikor egyik barátnőm(Ő is a Doki páciense,és tudja,hogy ismerjük egymást.) addig nyösztetett,hogy rászántam magam...Rászántam magam...Addig mindig úgy meséltem az orvosomnak,hogy van halálvágy is,de nem merek róla mesélni,mert befektet.Mikor már én kértem,egyből átvette a szót,és írta a papírom is.Lett az első Rácsos,meg tíz infúzió.Ez tavaly tavasszal volt.És...Nem csak nem félek oda bemenni,hanem legszívesebben beköltöznék a Rácsosba.Ott nem bánt senki.Az öngyilok késztetés,meg az elég rendes zuhanás miatt voltam most szeptemberben is a "lakójuk".

2009. nov. 19. 23:04
Szia Móni!Nem késtél el,ma van a névnapom:}Köszönöm a köszöntésed.Egyébként nekem is be van írva minden a naptárba.Naptár nélkül elvesznék...Neked milyen gyakran kell orvoshoz menned?Nekem havonta.De ha baj van bármikor mehetek,csak egyeztetünk előtte telefonon.Böbi.
350. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 348. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 19. 18:21

Az egyik nagymamám volt Erzsébet...Boldog névnapot,ha esetleg kések is...:)Egybefolytak a napok,és nem tudom...Megnéztem!19. van...Basszus,akkor hétfőn orvoshoz kell mennem,akkorára van egy dátumom!

Nem zakkantam meg egészen...Van amikor nem tudom,hogy milyen nap van,de ez nyilván nem a dilis agyam miatt,hanem azért,mert...Egyforma lett minden nap.

349. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 346. - Davidsa4)
2009. nov. 19. 18:15

Na,asszem itt érkeztünk el odáig,hogy erről a kezelő áterét kell megkérdezned.Vagy figyelmeztet a lehetséges veszélyekre,vagy megnyugtat,de így...Így marad a kétség és a félelem.

Barátom nem bírja a...Moditen...?Ha jól jegyeztem meg a gyógyszer nevét,amit Ő injekcóban kapott,és olyan görcsöket okozott nála,be is írták a kartonjába,könyvecskéjébe,nem szabad neki adni.A hízás...Szeptemberben ismertem meg Őt.Sovány volt,nagyon sovány.Ha azóta nem láttam volna...Hallod,én nem ismernék rá!Szólt is az átercsaja,nem kéne ettől többet híznia...

Ajánlottam neked valakit privátban,aki...Aki meg tudná osztani a tapasztalatát veled.Segítőkész,és nagyon tisztán fogalmaz,tehát érthető volt minden számomra is,aki csak szemlélő vagyok.Amikor ide,nyilvánosban ír,valamiért átugorják a hozzászólásait...Tőle kérdeztem,kaptam is választ,és tudom is felhasználni a tőle olvasottakat,hogy a másikat még jobban meg tudjam érteni:)Sanda gyanúm,hogy fogok még kérdezni...

348. eb5c1063c1 (válaszként erre: 347. - D4464aaf8a)
2009. nov. 19. 16:53
Szia Hajni!Igen Erzsi vagyok,a Böbi a becenevem.Köszönöm szépen a köszöntést.Írtad,hogy sokat kell dolgoznod.Azért próbáld magad kipihenni.Minden jót neked.Böbi.
2009. nov. 19. 11:26

Böbi!!


Te Erzsi vagy??


Ha igen, akkor sok boldogságot névnapod alkalmából!!


Most négy nap délután vagyok, éjjel érek haza, éjjel egyszer benézek minden nap, és délelőtt, ha ráérek...

346. davidsa4 (válaszként erre: 340. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 19. 06:50

Szia! Remélem igy lesz.Ugye mondtam hogy hétvégén itthon volt.Véletlenl a kezembe akadt a gyogyszere csomagolása:zyprexa.

Szed itt valaki ezt?utána néztem,hát....Nem egy biztató a mellékhatásai.Koros elhizás? az még hagyjál...de a vérrög képzödés,hirtelen,megmagyarázhatatlan halál...ez már annyira nem okés...nekem..legalábbis...

345. 617d72f9d1 (válaszként erre: 344. - D4464aaf8a)
2009. nov. 18. 10:51

Szia R.H.72!


Én is dolgoztam így pát évig. Nem bírtam. De muszáj volt. Most már nem csinálom, kikészültem bele.Testileg, lelkileg.

2009. nov. 17. 17:03

Sziasztok!!


Én meg élő hulla vagyok, mert van bőven munka, lehet túlórázni, és néha túlórákat vállalok, és alig bírok hazavánszorogni, úgy fájnak a lábaim, de kell a pénz...

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook