Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2011. jan. 20. 22:40

sziasztok!

zsuzska: örülök, hogy jó volt a pszichológusnál.


jajj, én le vagyok ülve. olyan fáradt vagyok, hogy pihenés-pihenés... ezen jár már többnyire az agyam, hogy lehetne. de kb 3 hét múlva lesz alkalom max pici...

2011. jan. 20. 13:18

Sziasztok!

Nagyon jó volt a pszichológus, sok mindenre rávilágított, pl. hogy nem közlöm megfelelően az emberekkel, hogy mit várok el tőlük, vagy hogy hogyan látom a dolgokat. Meg hogy nem vagyok kitartó, nem tudok kötődni egyik kapcsolatban sem, legyen az munkakapcsolat, barátság vagy szerelem. Felépítem a bizalmat, azután összerombolom a dolgot. Hát röviden erről volt szó a pszichológusnál. Nem kellett magyarázkodnom, mert minden úgyis kitalált mint ahogy írtad Síküveg. Szóval nagyon rendes. Pozitívan csalódtam benne. Az az igazság, hogy mostanában azt vettem észre, mivel én eléggé vallásos vagyok, hogy a legjobb, ha a terheimet Krisztusra rakom át. Nekem ő olyan valóságos személy, mint mondjuk te meg én. Nagyon várom már a következő pszichológusos találkozót, ami január 31-én lesz. Sok gondom bajom van, de megpróbálok nem a negatívumokra koncentrálni, mert az sokkal több energiát vesz el,mintha a pozitív dolgokra koncentrálnék. Az energiát a pozitívumokba kell fektetni. Na de ez már túl sok a bölcselkedésből:) megyek mert mindjárt jön az ismerősöm. Sziasztok.

2011. jan. 18. 22:57
Szia Zsuzsi! Bízom benne ,hogy kitart a szerelmetek,és bejön az újévi fogadalom.A pszichológusnál legyél őszinte ,azt szeretik:-).Tartsd szemelőt ,hogy félmondatból többet tudnak meg rólunk mint gondolnánk.Mond meg az igazat,hogy a munkahely miatt nem tudtál menni.Milyen volt előte a viszonyotok?Írd meg milyen volt a dokid.Meg minden mást!Üdv:S.
2011. jan. 18. 20:25
Igen, igen síküveg, ez igaz, a változáshoz meg kell érni, én pedig csak imádkoztam az új évkor, hogy a párommal még jobb legyen a kapcsolatom, és hogy ne ismétlődhessen meg,a mi a múlt évben, hogy én is megcsaltam, meg ő is engem...:( de aztán rájöttünk, hogy nem tudunk egymás nélkül élni és léptünk- természetesen egymás felé. Én most nagyon félek, hogy mi lesz holnap a pszichológusnál, majd sűrűn elnézést kérek tőle... nem vagyok valami kitartó beteg. Annyi szent. Majd mesélek. Most meg parázok, hogy mi van a menszeszemmel már meg kellett volna jönnie!!! De még csak pár napot késik... Na mindegy, holnap biztos megjön, mert kijött egy csúnya pattanás is az arcomon, és ez mindig annak az előjele.
2011. jan. 18. 15:08
Sziasztok! Hol vagytok elveszve?Régen írtatok...Ti megfogadtatok valamit újévkor?Sikerült betartani?Kezdem unni magam ilyenkor télen mikor nem lehet semmit sem csinálni.Na jó lehet szánkózni,korcsolyázni. Saját magam nem fogadtam meg semmit .A cigiről 5 éve leszoktam .Soha semmit nem kötök időhöz ,a változáshoz megérzés kell,nem újév (szerintem)Ha van időtök írjatok. S.
728. eb5c1063c1 (válaszként erre: 727. - Sotetmancs)
2011. jan. 16. 13:11
Szia Sotetmancs! Még nem voltam a bőrgyógyászaton,de ha meglesz az eredmény megírom nektek.Attol tartok,hogy gyógyszerallergia s gyógyszerváltásra befektetnek.Azt nem szeretném...Minden jót nektek,sziasztok!S.
2011. jan. 14. 14:04
síküveg: mi lett az allergiaviszgálat eredménye? vagy ma van az utolsó nap? (nem nagyon tudom követni a napokat, kicsit egybefolynak hogy hétvégén is van melóm...) vagy várni kell rá, hogy mi lesz az eredmény?
2011. jan. 14. 14:02

furkazsuszka: nekem nagyon az élni, gyógyulni, jólélni akarás jött le abból amit írtál. és annyira szépen írsz a családodról! nekem már ez elég, hogy valakinek szurkoljak! én nem hiszem, hogy mindig minden tökéletes. de a küzdés a jóért az vezet boldog pillanatokhoz, tuti.

é sajnos olyan skizokat ismerek, akik másokat okolnak. mostmár kezdem látni, hogy ez az egyik nagyon nagy gát, mert amygíg okolod a világot, addig esélytelen hogy helyrejöjj. hiszen elzárkózol a változástól, nem? pedig a változás tud csak előbbrevinni.

na most nagyon elfilozofáltam. de azthiszem muszáj, hogy változzanak folyamaosan a dolgok. hiszen megszületünk, felnövünk, gyerekekvagyunk, önállóak vagyunk, ha párttalálunk megint másokért is vagyunk... szóval csupa változás az élet. ha valami régit akarunk konzerválni, az tuti sose lesz olyan.

2011. jan. 13. 21:38
köszi szépen sötétmancs! nagyon aranyos, hogy így biztatsz, látod, én megpróbálok elégedett lenni a saját sorsommal, mert hát rosszabb is lehetne,most lehetnék egy otthonban is elfekvőben, ahol senki sem törődne velem, de nem így van: van egy aranyos párom, meg arany családom, anyukám,apukám, tesóm, sógorom stb. Az anyósommal is kijövök most már elég jól, sőt egyre jobban megvagyunk. Egyszóval nem panaszkodhatok. na de most már megyek alukálni. Sziasztok.
2011. jan. 13. 20:03

jajj... ne haragudj, hogy lefruzsinkáztalak:(:( (én két szó közt is el bíro flejteni, mi volt az előző szó, és olyankor ha valami bető, stb megvan rögötnzök. csak nem mindig találom el)

furkazsuzska: elolvastam a cikked. drukkolok, hogy mostmár sinen maradj. és igen, egyetértek, az, hogy most mit mondanak a skizóról, az nagyon nem a jövő. szóval hajrá!!!

2011. jan. 13. 19:54
hja, meló. fruzsinka, ha van profi nyelvtudásod nézd meg a merlin it honlapját. ott pont ennyi kell.
2011. jan. 13. 19:46

sziasztok!


hú, micsoda pörgés:) látjátok, én nem szedek gyógysszert, a melóval sincs bajom (gürizek is sokszor totál kiakadásiig) ellenben tanulni... áááá... már olvasni is, ennyi tanulásról... én vagy leve tudtam mindig valamit, vagy úgymaradt. hogy leüljek tanulni, fú, olyan gyakorlatilag egy-két napnál többet sose volt. de lehet már evvel is túlzok, hogy ennyit írok.


gyerekvállalás: hát, én anyum példájából azt mondom, hogyha van stabil családi háttér amúgy. mondjuk min egy nagyszülő, meg stabil pár. akkor miért ne? már feltéve ha nem mást hibáztattok a dolgokért. de ahogy már egyre több emberrel beszélgetek, kezdek rájönni, hogy én két agyon extra esetet ismerek, és ez az egész közel sem ilyen amúgy.

de mondjuk az fontos, hogy cigi, pia, ilyesmi nem. a gyógyszert én is ígytudom, hogy beállítják, illetve van ami mellett bizonyos dózisig eleve lehet. bár gyógyszernevek, stb, azok kiestek az agyamból.

amúgy gyerekhez amúgy is kell családi háttér. totál kibukáás tud lenni az egész, ha nincs segítség sose. a gyereknevelés az nem kétemberes feladat igazából, hanem családi. kell nagymama, nagynéni, nagybácsi, mindenki. mindenkinek megvan a szerepe. ha sose lehet kikapcsolni, akkor a babakor se lehet szerintem túlélni, nemhogy épp elmével, fizikailag se.

721. e7a9d373d5 (válaszként erre: 720. - Eb5c1063c1)
2011. jan. 13. 19:09

szegényke, nem semmi a gyógyszerezésed! Nekem elég napi 1X 30 mg Abilify a Rivotrilt elhagytam,mert nem szerettem, mivel mindig álmos voltam tőle,meg csorgott a nyálam. Na most megyek, engem sajnos nem midenki fogad el olyannak amilyen vagyok:(

Zsuzsi

2011. jan. 13. 18:10
Szia! Nekem is "a bili fáj"-t kell szednem ,de nekem meghagyták mellette a leponexet is .Rivotril,és rexetin egészíti ki a napi gyógyszeradagomat.1995 -ben állitották be a leponexet ,de ha elhagytuk,rosszul lettem.Engem látszólag elfogadnak az emberek ,a barátaim olyannak amilyen vagyok.S.
2011. jan. 13. 17:51
Nekem a tanulással hál Istennek soha nem volt gondom,most sincsen az átlagom ebben a félévben is 4.87 lett. A gyógyszer nem álmosít amit szedek és le is fogytam az előző gyógyszerhez képest vagy 20 kg-ot.Nagyon sokáig Leponexet kaptam, de az annyi volt mint halottnak a csók, remegtem tőle, meg nyáladzotam, mint a kutya, meg aludtam, sokat, nagyon sokat. És persze a hallucinációim és a téveszméim sem tűntek el tőle. Most viszont Abilify-t szedek, ahogy a párom viccesen mondja: a bili fáj...LOL. Csak a kitartásommal van gond, ezért nem megy az, ahogy kitartsak mondjuk egy munkahely mellett. Mert egy-két hét után megunom. De a tanulás mellett nem hiszem,hogy bírnék dolgozni is, vagyishát én megpróbáltam, de nem igazán ment, az már túl sok volt nekem. Nagyon szeretnék valami jó kis munkahelyet, olyat,ahol betanítanak valamire, vagy megtanítják, hogy mit kell csinálni, úgy nagyjából, és utána már a te saját kútfejedre kell hagyatkozni,az sem ártana, ha nyelvtudás kéne hozzá, én benne lennék ;)HÁt nem könnyű manapság megélni, és nekem már csak augusztusig jár a rehab, járadék. Addig feltétlenül akarok valami munkát találni, nem baj az sem, ha nem védett a munkahely. A rehabos munkahelyek tele vannak, meg aztán három hónapra felveszik az embert, utána meg kilökik, mivel nem jár utána 100%os támogatás. Ez van. Nagyon el van rontva itt vaalami. De anyum azt mondta, hogy itt a LEGO gyárba is mindig van felvétel. hát majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle. Most az angolt kéne egy kicsit meghajtani, hogy menjen két idegen nyelven is, februárban meg kezdem a franciát. Látod, kedves Síküveg,nekem nincs bajom a tanulással, sőt. sokat , könnyen és szívesen tanulok, de a munkával már vannak bajok, hátha megoldódik.
718. eb5c1063c1 (válaszként erre: 717. - E7a9d373d5)
2011. jan. 13. 16:39
Szia Zsuzsi! Nekem az orvosom azt mondta lehet gyermekem ,csak szólni kell előtte ,hogy a gyógyszereket átállítsák.De én nem bírnám idegekkel:-(..Nekem elég a nővérem gyerekeivel foglalkozni.Dolgozni....hát azt sem tudom mikor dolgoztam utoljára,5-6 éve egy alapítványnál rongybabákat készítettünk ,csak megszünt az alapítvány.S te ,hogy bírsz tanulni a gyógyszerek mellett?
2011. jan. 13. 15:47

hát gondolkodom azon, hogy akarok-e gyereket, vagy majd én is a tesóm gyerekeivel bíbelődöm inkább, bár a tesóm messze lakik tőlem majd 300 km-re. Nem tudom még, mit hoz a jövő. A párom nagyon gyerekpárti egyébként. Engem szeret és elfogad, és azt mondta, ha nem lehet gyerek,azt is elfogadja. Bár ő majd olyan 3-5 év múlva szertne egyet. Aztán lehet, hogy tünetmentes leszek addigra és lecsökkenthetik a gyógyszeremet úgy, hogy azzal lehessen biztosnságosan gyermeket vállni. Vagy egy időre el is hagyják, nem tudom. Egyébként most nagy gondban vagyok. Már 30 vagyok és még nem volt csak egy rövid ideig munkám. Nincsen sok tapasztalatom. Most jelenleg tanulok a nyíregyházi fősulin gazdasági idegen nyelvű menedszer szakon, de az adminisztrációban nem vagyok valami ügyes :( sajnos, nem vagyok elég talpraesett, mint a cica. LOL Még jó, hogy így fogom fel. Szeretném még elvégezni a szociális gondozó és ápoló okj-t,de a párom szerint már dolgozni kéne valamit. Nem tudom,mit is csináljak. Szerintem megpróbálok dolgozni valamit, de ha nem találok egyhamar munkát, akkor befektetek egy képzésbe. Arra is gondoltam mivel majd anyanyelvi szinten beszélek németül, hogy kimegyek dolgozni, de a párom nem akarom itt hagyni, de ha végképp nem lesz más megoldás, akkor muszáj lesz:( oh

Vélemény? Nektek a munkáról, gyerekvállalásról?

716. eb5c1063c1 (válaszként erre: 711. - E7a9d373d5)
2011. jan. 13. 12:17
Szia Zsuzsi! Persze,hogy jöhetsz ,szerintem is.Szívesen látunk! Írj bátran bármiről.S.
715. e7a9d373d5 (válaszként erre: 714. - Sotetmancs)
2011. jan. 13. 07:09

szia, egybéként nem volt semmi megállapodás a pszichológussal, nem csináltam vele semmit, csak éppen akadt egy munkahelyem, és úgy gondolam, hogy az nem szívesen látná, hogy én minden két hétbe elmegyek pszichológushoz, ezért váltottam egy magándokira, aki nem volt olcsó, a munkahely ugrott, a doki meg továbbra is drága volt, ez még nem lett volna önmagában baj, mert apum fizette, de nem is voltam annyira megelégedve vele. Így visszakerültem a régihez. És most itt tartok. Igen van dokim, egy idős doktor néni :) nagyon aranyos. A cikket meg megtalálod, ha rákattintasz az adatlapomon az aktivitásokra, mert itt írtam a hoxán.

Zsuzsi

2011. jan. 12. 21:45

szia furkazsuszka!

persze, gyere csak. én szívesen elolvasnám a cikket. nem tudsz linket adni hozzá?

a lógus hogyhogy nem akar visszafogadni? csináltál is vele valamit, vagy csak volt megállapodásotok, hoyha otthagyod, többet nem?

most van dokid?

szólj ám te is, ha túl sokat kérdezek:)

2011. jan. 12. 20:45
én rehabilitálható vagyok, de sajnos azt hallottam a testvéremtől, hogy nagyon sok embernek visszaveszik a százalékot, bármilyen súlyos is a betegsége, ha csak nem idős az illető
2011. jan. 12. 20:43
írtam egy cikket a kálváriámról, hogy hogyan hagyott el a férjem, meg ilyesmi, és hogy hogyan találtam egy orvost, aki megértett, sajnos azóta volt vagy 4 különboző orvosom, a pszichológusom se akar visszafogadni, vagyis hogy csak nehezen, mert eljöttem tőle tavaly januárban, és ő nem végez cigány munkát
2011. jan. 12. 20:41

sziasztok, végignézetm itt a hozzászólásokat, talán bekapcsolódhatok remélem

én is skizofrén beteg vagyok, már harminc éves, nincsen gyerekem, de lehet, nem is lesz már, én azért reménykedem

710. Sotetmancs (válaszként erre: 709. - Eb5c1063c1)
2011. jan. 12. 20:24

szia! na pont ezt akartam kérdezni, hogy szedsz e gyógyszereket rendzseresen. szóval evvel nincs e gondod. de ezekszerint nincs.


jajj, nekem azok életem legjobb pillanatai, mikor fel se fogtam mi van, csak úúgy volt:) még sok olyat akarok... na ezt kb mintha egy drogos írta volna, pedig még részeg se voltam soha, nemhogy bármit is kipróbáltam volna.


félnapot talán jövőre szánhatok legközelebb vmire, ha már mindkét gyerek ovis lesz. addig csak álom. de álmodozni is jó:) bár nyáron már tervezzük a strandolást csapatosan a lurkókkal. az is jó lesz, tuti.

2011. jan. 12. 18:38
Szia! Olvasni szoktam, csak bármely vicces nem emlékszem ,hogy mit. De jó amikor olvasok,szeretek olvasni egy-egy dolog megragad ami érdekel.De mindent hamar megunok.S az emlékezetemmel is gondok vannak,de jól érzem magam:-).Komolyan ,szerintem fel se fogom mi történik velem,a gyógyszerektől jól vagyok.A strandal kapcsolatban hab a tortán,hogy van szauna is.Szerintem egy félnapot legalább szánjál rá.Ha nem tudsz aludni,vagy csak ráérsz írj!S.
2011. jan. 12. 07:12

szia!

strand, hú!!! az de jó:) most álmodoztam egyet, hogy olvastalak:) na de majd nyáron talán én is kijutok.

aszthiszem értelek a mindent megunás stbvel. hát így tényleg lehetetlen küldetés lenne a munka.:( bár nézd a jó oldalát, nem szalad el veled a ló, mint pl velem, aki hajlamos vagyok a 7 napból hetet gürizni. aztán volt hogy nem is volt éeletem, csak meló.

de tudod min gondolkodtam, hogy írtad, hogy a tesód gyerekeit tekinted már a sajátodnak. akkor biztos sokat vagy/voltál velük. és egy nagynéni aki szeret felbecsülhetetlen érték ám! meg lehet vele ide. oda menni, stb. erre mondom én mindig azt, hogy a világban nem csak a robot, meló a fontos.

olvasni egyáltalán nem tudsz akkor? vagy olvasol, csak keveset? vagy csak lassan végzel egy könyvvel? vagy gyerekkorodban se szerettél olvasni eleve, és nem gond? én lassan 4 éve nem olvasok. max egy-egy cikket neten, vagy újságban. egy oldal után elalszom. kisgyerekek, sok meló... már volt ilyen, amikor még gyerekeim nem voltak, csak sok meló. de már nagyon hiányzik az olvasás. régen rengeteget olvastam. most meg csak itt porosodnak a könyvek.

2011. jan. 12. 02:26
Szia !Bocsika ,hogy csak most tudok írni ,de olyan zsúfolt volt a tegnapi napom.Nade csupa jó dolgoktól.Még strandon is voltam.A leveledre válaszolva:pontosan én sem tudom miért nem vagyok rehabilitálható.(szerintem pont ezért .:-))Komolyra fordítva,hamar elfáradok.Mindent megunok,s utána már nem tudom csinálni.Írtam is ,hogy majd eki kell ugrani mégegyszer egy előző levelednek.Ha könyvet olvasok 5 oldal...:-(.Hát én ezért nem vagyok rehabilitálható.Remélem Te jót alszol.síküveg.
706. Sotetmancs (válaszként erre: 704. - Eb5c1063c1)
2011. jan. 11. 03:05

leírod, hogy te miért nem vagy rehabilitálható? azért én csak ezt a kt esetet ismerem. pl itt tudtam meg a fórumon, hogy nem is haluzik mindenki. vagy csak ritkán. az, amit én tapasztaltam, hogy évekig halucinál vki, nem is túl gyakori.

de látod, anyu meg munkaképes maradt a nehézségek ellenére is. szóval végülis hosszútávon azthiszem sikersztori. mostmár felnőttként elosztjuk tesómmal szépen a rosszabb napokat. időket. hozzám közel lakik, csak mivel bűnbak vagyok, van hogy átjön, beszél valamit, én meg kérdezek, hogy jé, tényleg, erre becsapja az ajtót, és hazamegy... ha látom, hogy épp nezebb neki, ilyenkor szólok tesómnak. aki ugyan messzebb lakik, de őt elfogadja feltétel nélkül. de anyu egy jóember. amikor nem magával viaskodik vagy képzelt világgal akkor sokaknak segített/segít. a munkája valahogy terápia is azthiszem.

705. Sotetmancs (válaszként erre: 704. - Eb5c1063c1)
2011. jan. 11. 02:56

ittvagyok. csak próbáltam hivatalos ügyeket is intézni:) tudod, a gyerekektől nehéz. nincs segítségünk, ha beszélgetés, stb, akkor nem gond, mert ok, hogy összevissza bele van ütve betű, stb, de hivatoalos emilt pl elég nehéz úgy írni, hogy két gyerek is itt üti közben a billentyűzetet:)


igen, anyu tud dolgozni. lehet azért, mert rajtam csatant a komoly tünetek egy része. pl mikor haluzott sokat, akkor az velem kapcsolatos volt. ő ugye valóságnak élte meg, szóval az pl a köülvilág felé csak annyiban jelent meg, hogy ilyen meg olyan peches, hogy milyen a lánya... egy gyereknek meg tudod ki hiszi el, ha azt mondja, hogy az anyukája nem mond róla igazat? senki. így hamar fel is adtam. az meg hogy magát nem bírta ellátni, amíg együtt voltak apuval, ugye volt más aki ellássa, amikor szétmentek, jött nagymamám, nagypapám, meg apu is amennyit tudott, ahogy meg nőttem, hamar átvettem mindent. ilyen 12 évesen intéztem már hivatali ügyeket. simán mentünk, jött anyu, aztán aláírt ha kell, stb. és olyankor mondta, hogy jajj, a lányom így tanítom,stb hoy életrevalóbb legyen, mert olyan szerencsétlen amúgy... de addigra már rájöttem, hogy még ez a legjobb, meg majd apró lépésenként... azért évekig próbálkoztunk tesómmal, hogy valahogy dokihoz tereljük. de ez már nem ment. amúgy tanár. sőt, jó tanár. persze azért volt, hogy én javítottam otthon ki a dolgozatokat helyette. szóval így átlendültünk a nehézségeken, és munkaképes maradt. msotmeg már nyugdíjas, és csk a másodállásából van meg pár órája. azt gond nélkül bírja. persze konspirál agyal, de szeret tanítnai nagyon. így csinálja. mi meg mindig bíztattuk tesómmal, hogy jól csinálja a munkát (ez így igaz is), sőt.. meg ha azt elveszti, nem tudtuk vona felvállalni a totális gondozást, ímg mi nem vagyunk keresőképesek. szerencsére mindig jótanuló voltam, így nem volt gond, amikor pl a dogákat kellett helyette javítani. tesóm meg pl bizonyítványokat írt félévkor, ilyenek:) de mindig mondom a férjemnek, hogy visszanézve pláne megérte. mert nézze meg. l az unokákat hogy szereti. és ilyen bolgod arcokat sose láttunk még tőle. jaj, befejezem, mert elsírom magam.

2011. jan. 11. 01:58
Szia! Látom már nem vagy itt :-(.Az alergiám csak a tenyeremen látszik bőrelváltozás formájában .Régebben volt hideg allergiám is. Ha fáztam kiütéses lettem.Anyukád tud dolgozni a betegsége mellett?Mert én nem s papírom is van,hogy nem vagyok rehabilitálható:-(,majd holnap még írok,de én egyszerre nem tudok sokat írni:-(
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook