Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


3805. Krok (válaszként erre: 3804. - Drdd)
2011. febr. 10. 10:20
Nagyon szívesen. Várom majd a fejleményeket.:-)
3804. Drdd (válaszként erre: 3803. - Krok)
2011. febr. 10. 07:30
Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segítettél, mert pl erről távoltartó spray-ről még nem is hallottam :) Mindeképp kipróbálom :)) KÖszönöm
3803. Krok (válaszként erre: 3802. - Drdd)
2011. febr. 8. 08:59

Én hasznos tanácsot nem tudok adni,de talán igazuk volt a többieknek amikor én is ezzel a problémával fordultam hozzájuk,hogy maradjak kitartó és meglátom hogy meg lesz az eredménye.

Nálunk is a nagy már négy hónaposan szoba tiszta volt,nem rágott semmit,szófogadó és ez tart a mai napig is.Mindenkinek csak ilyen kutyát tudnék kívánnni.

Majd csatlakozott hozzánk Muffin,aki majd hó végén lesz hét hónapos és róla nem tudok ilyen jókat mondani.:-)Igaz hogy már két hete nem volt semmi gond az itthon maradással (lekopogom koppkoppkopp),de még mindig nem bízok meg benne. Ráadásul mindent szétrág ezért bevetettem a chili olajat...de ha egy hétig nem kenem át a dolgokat,akkor újra észreveszem hogy rág (gondolom beszívja a fa vagy szereti az ízét,nem tudom).

Szóval megértelek,de ne keseredj el,szerintem így büntet téged hogy nem vagy otthon. Lehet ki kellene próbálnod a távoltartó sprét. Befújod ott ahol intézni szokta a dolgát. Ha másnap máshová akkor a helye környékén kívül fújkálj be mindent amerre jár,hátha ez segít.

3802. Drdd
2011. febr. 8. 07:28
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Írtam már múlt hónapban,hogy sajnos Maja még nem szobatiszta, holott már 8 hónapos. Ha otthon vagyunk, nincs vele probléma, nem pisil, kakil be. De mikor egyedül van otthon, mindig vár egy kis meglepetés mire hazaérek.Tudnátok tanácsot, ötletet adni,hogy mit csináljak? Ugyanúgy neveltem, mint az előző kutyim, aki 3 hónaposan már szobatiszta volt. Mi lehet a probléma Majával? Kérlek Titeket,ha van ötletetek, akkor osszátok meg velem! :) Köszönöm
3801. 326a931773 (válaszként erre: 3788. - BTami)
2011. febr. 3. 22:55

Keresd meg a bulldog mentőket,sokszor van nálük kölykök francia,beszélj velük és felkerülsz a várólistára:


[link]


Itt a fórumuk is:


[link]

3800. Rencike24
2011. febr. 2. 14:17

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem:


Devilkének most rendeltem Kennel's Favourite nevű tápot (prémium), bárány és rizs ízesítéssel! Próbálta már vki?

Több helyen is írják, hogy nekik bevált! És árban is nagyon szuper! Külföldi cég a gyártó és azt írják rá, hogy prémium táp!

Aki nem ismeri és érdekli a dolog, ezen az oldalon találtam:

[link]


Aki meg ismeri és tud véleményt, szívesen fogadom!


Köszönöm: Reni

3799. hajini
2011. febr. 1. 21:45

szobatisztaságról: Arnold 3 hósan került hozzánk és 2 hét alatt sikerült a hadművelet:) 3 óránkénti sétával, éjjel is. most már simán kibír mindent, mert a fiam nyüstöli. sokszor inkább kimegy. mindent eltür, pedig néha Milán fészüli, megtapossa, kiveszi a játékot a szájából.

ő pur. pro plant kap CSAK!!! még sohasam evezz konzervet:)csak a babakaja maradékát nyalhatja ki. nagyon jólnevelt eb:) ajánlom a csajoknak:)

3798. hajini
2011. febr. 1. 21:30

sziasztok!

van egy áprilisban 3éves kan bullym, aki fajtiszta, de nincs törzskönyve. szeretném fedeztetni. akit érdekel írjon privit. a babanaplómban megnézhető a kis ebünk, teszek fel képet. puszi bullygazdik

3797. Lilla0503
2011. jan. 29. 14:15

Sziasztok!

Bosco-t tegnap vittük dokihoz,ahol azt a választ kaptam a hosszú karmokra,hogy mivel még nem túl hosszú,de zavar minket,hogy mindenhova beakad neki,így reszeljük le.Lecsípni nem szabad,mert beleszakadhat neki.Tavasszal pedig kint az udvaron úgyis kopik majd neki.

Az egyik lekonyuló füle pedig ismét a régi,bár a másik még nem az igazi,de reméljük azzal sem lesz semmi baj :)

Szép napot mindenkinek

3796. H.Ancsi (válaszként erre: 3794. - Wicky85)
2011. jan. 24. 07:53
köszi, megkaptam, teszem a blogba, ahogy időm van:)))
3795. Lili mamája (válaszként erre: 3789. - Jani0123)
2011. jan. 23. 22:33

Szia! Mi is Debreceniek vagyunk.

Lili most Acanát eszik és mivel eddig ez vált be legjobban nem merünk váltani. Elég problémás evő. Sajnos így nem tudunk most segíteni, de ha ismerősöket érdekel szólok.

3794. wicky85 (válaszként erre: 3793. - H.Ancsi)
2011. jan. 23. 20:03

Szia!


Küldtem neked e-mailben képeket a Tuffiról.

3793. H.Ancsi (válaszként erre: 3791. - Bellababa)
2011. jan. 23. 18:39
bórviz, csorgasd a fülébe, és rendbe teszi
3792. NémethB (válaszként erre: 3791. - Bellababa)
2011. jan. 23. 17:22

szia


esetleg még házi praktika a kőrózsa, aminek a leve gyulladáscsökkentő és szokott segíteni, ha nem akkor orvos :-)

3791. Bellababa
2011. jan. 23. 15:20

sziasztok! Lenne egy kérdésem volt már valamelyikőtöknek olyan hogy folyt a füle a kutyának? nekem Bellának folyik elég sokat vakargatja! Próbálom tisztítani de annyira nem merem mert nem akarom megsérteni

esetleg valami módot hogy lehet helyrerakni?

3790. H.Ancsi (válaszként erre: 3788. - BTami)
2011. jan. 22. 19:46
:))))
3789. jani0123
2011. jan. 22. 19:34
Sziasztok! Van egy 8 hónapos francia bulldog kutyusom, aki eddig a Royal Canin Medium Junior tápot ette, de sajnos úgy néz ki megunta, pedig szépen fejlődött tőle, és most ezért ránk maradt 10 kg táp, a 18 kg zsákból (a szavatossági ideje: 2011 09. 14.). Akit érdekel írjon (Ára: 800/kg). Debreceni vagyok, ha kell postán elküldöm.
3788. BTami
2011. jan. 22. 15:32

Sziasztok!

Tettem fel új képeket Yodáról.Még egy üzenetet is szeretnék közvetíteni tőle:


" Keresem Párom! 1 éves jó megjelenésű fajtiszta francia bulldog keresi társát, fiatal zsemle színű hasonló adottságokkal rendelkező 0-2 hónapos korú szuka személyében, papír nem számít, csak egészség legyen! Lakás már megvan, csak be kell költözni. Jelige: Ketten jobb lesz"


Aki tud esetleg segíteni előre is köszönjük.

3787. H.Ancsi (válaszként erre: 3785. - Lilla0503)
2011. jan. 22. 13:07
nagyon szívesen, és igen, ha nem koptatja -pld.betonon- akkor vágni kell, de ezt bizd az állatorvosra, mert ha nem jól vágod le , baj lehet belőle
3786. Lilla0503
2011. jan. 22. 12:45

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy a fr. buldogok körmét kell időnként vágatni??

Nekünk még Bosco csak a házban szokott tartózkodni,mert a doki azt mondta,hogy ne nagyon vigyük még ki a hidegre,mert könnyen náthás lehet.

De azt hallottam,hogy ha kellő időt tölt kint,akkor kopik a körme,és nem kell vágatni.

De most még hogy bent van,sokszor észreveszem,hogy ül,és kicsúszik a lába maga alól.Ismerőseim meg azt mondták,hogy ez azért van mert hosszú a körme..Ez igaz?

Köszönöm előre is az információkat!!

3785. Lilla0503 (válaszként erre: 3784. - H.Ancsi)
2011. jan. 21. 22:13
Köszönöm szépen az infókat!! :)
3784. H.Ancsi (válaszként erre: 3783. - Lilla0503)
2011. jan. 20. 19:46

én itt mint egy igen régi darab -és némi kutyatenyésztői mult a hátam mögött- néha, kicsit okoskodok:)))

szóval, csontot a kutyának -ha nem allergiás rá- kelll adni, persze meg lehet venni vagyonokért a drága müakármiket, de teljesen felesleges, hidd el nekem. Ők bármennyire is gyerekként szeretjük őket, ők kutyák!!!! Vagyis szükségük van céltudatos nevelésre, és kutyának való dolgokra, mint például a csont. Természetesen nem a csöves csontokra, vagy a nyers disznócsontra gondolok, de ezen felül ajánlott -sőt kell- csontot adni nekik, rendben tartja a büzmirigyet, kielégíti a rágcsálhatnékjukat, calcium stb.

Az eredeti kérdésedre válaszolva, ahogy a kiskutyának van foga, onnantól kezdve rághat. Egy jól megfőzött csülök, vagy lábszárcsont igazi örömet okoz neki és semmi baja nem lesz tőle.

Fog tisztán tartására pedig a kőkeményre száritott kifli, vagy kenyér -amit mellesleg imádnak- jobb mint bármilyen drága mücsont.

3783. Lilla0503
2011. jan. 20. 19:13

Bosco szeret megragni dolgokat,ha rajon az 5perc. :D De van olyan is,hogy ok nelkul odajon hozzam,ilyen kis bohokas modon es belecsip a kis fogaival a labamba. :D Vannak ilyenei,de igyekszem leszoktatni rola.

Ti hogy tudjatok,mennyi idos koratol lehet neki adni ragocsontot,amit allatkereskedesben lehet kapni (nem a pedigree denta stix)???

3782. Krok
2011. jan. 20. 18:00

Köszönöm én is az infókat és a bíztatást,nem fogom feladni.:-) Remélem Muffin sem.:-) Egyébként is,egyszer már sikerült...:-P

Én csak akkor hagyok neki pelenkát ha elmegyek itthonról,amikor itthon vagyok,a pelus eltűnik,viszont 1-1,5óránként lemegyünk sétálni,és sosincs olyan hogy úgy jönnénk vissza hogy nem történt semmi.

A rágással ti hogy álltok? Nekem Krokett sosem rágott semmit,viszont Muffin...itt igazolódik be hogy nincs két egyforma.:-)

3781. Barnakriszta (válaszként erre: 3776. - Noccika)
2011. jan. 20. 10:56
Szia! A mi kislányunk 5 hónapos, de még a doki is a kutya pelenkát ajánlotta a szobatisztasághoz. Most már ott tartunk, hogy napi 3 sétával( reggel, du,este)már csak egy kis pisi van a lakásban. Mi reggel 7-kor megyünk el és csak du 4 körül érünk haza. Ébredésnél is már remeg, hogy menjünk már, délután ugyanez. Nagyon szeretjük a kis művésznőt, bár ő kicsit sértődékeny. Akkor leül háttal és amíg ő nem érzi úgy, hogy szent a bék, addig nem jön oda. Mi a kifejezetten francia bulldog junior szárazzal etetjük ( royal canin), szép izmos lett tőle és ez nem fújja fel.
3780. Rencike24 (válaszként erre: 3779. - Drdd)
2011. jan. 20. 08:34

Köszönjük!:)

Mi a Select Gold bárányos-rizses tápot vesszük neki, meg a Purina Dog Chow-t! Ezt kapja vegyesen! Most pl. Hill's vettünk, mert már nem nagyon ette a másikat! Meg ugye a konzervet, de akkor lehet rossz ötlet volt minden este azt adni neki! Akkor csak néha néha fog kapni Ő is!

A kefirtől nincs hasmenése annak a kutyinak? Mert ugye Ők nagyon érzékenyek mindenre, sajnos! Majd visszaolvasgatom, amint lesz időm!

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

3779. Drdd (válaszként erre: 3773. - Rencike24)
2011. jan. 20. 07:20
Ügyesek vagytok, gratulálok a szobatisztasághoz :) Bárcsak már Maja is az lenne :( Mi csak száraztápot adunk neki Pro Plan-t, abból is a bárányos rizseset,szerencsére nagyons szereti. Konzervet (select gold,bárányos-burgonyás azthiszem) havi egyszer kap, egy héten keresztül, de akkor is csak napi 1 étkezésre kap konzervet, a többin szárazat. Nekünk ez bevált, a székelete mindig normális, sose volt még hasmenése. Ha visszaolvasol a fórumon, nagyon jó tanácsokat vannak, olvastam hogy valaki pl a száraz tápra kis kefírt tesz, és úgy eszi meg a kutyus. Próbáljátok ki, lehet akkor jobban fogja enni.
3778. Lilla0503 (válaszként erre: 3763. - Benedekdorottya)
2011. jan. 19. 21:13

Koszonom az infokat.Enis hallottam mar errol a "fulbe vatta teves"-rol.

A dokit megkerdeztem,es azt monta nyugodtan mehet bele viz,csak utana alaposan szarazra kell torolni.

Mondjuk ez a szarazra torles eleg maceras dolog lehet,ugyhogy szerintem marad a vatta,max neha megmosom neki,ha koszosnak talalom.

3777. Lilla0503 (válaszként erre: 3764. - Benedekdorottya)
2011. jan. 19. 21:07
Koszonom szepen a valaszt,es megfogadom a tanacsod.A kalcium nem arthat neki,a ful maszirozast meg csak elvezni lehet :)
3776. noccika
2011. jan. 19. 16:57
a szobatisztaság meg nálunk is egyik napról a másikra ment.... azt hittem már, hogy sosem lesz szobatiszta. olyan 7 hónapos korától szobatiszta. én azt csináltam (ahogy a kutyasuliban mondták), hogy amikor rajtakaptam a bent wc-zésen, akkor megfogtam a grabancánál (ahogy az anyukájuk is szokták vinni a kutyusokat) és kivittem az udvarra. amikor lent pisilt akkor klikkerrel klikkeltem neki + jutalomfalat. majd egyik napra mintha elvágták volna, szobatiszta lett. azóta egyszer sem pisilt be és nem is kakilt. napi 3szor van levíve, ha itthon vagyok egész nap, akkor többször. volt olyan, hogy hasmenése volt, akkor beállt az ajtóba és szó szerint szipogott :D hogy vigyem le. szerintem nálatok is menni fog. nálunk is elég sokáig tartott. de mi elrontottuk, mert vettünk kutyapelenkát vagy ha nem volt újságpapírt terítettünk le és a végén már sztem azt hitte, hogy szabad bent pisilni meg kakilni, csak arra... úgyhogy ha majd lesz mellé még egy kis bulldogunk (remélem nemsokára) , akkor nem fogok se pelenkát se újságpapírt leteríteni neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook