Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... ❯❯
2011. márc. 8. 10:04

Sajnos megtortent a baj..Killah ma mar vert hanyt nem kis mennyisegben, pont 2 eve ugyanez volt, akkor hasnyalmirigygyulladasa volt, majdnem elpuszrult, 1 het klinika es csak infuzio segitett...ahh :((((

Rohanas allatorvoshoz....csak ne legyen semmi baja aranyeletemnek!!!!

3864. Lili mamája (válaszként erre: 3862. - Killah fr.bulldog)
2011. márc. 8. 08:00
Szia! Szerintem a tápcsere is javithat a dolgon. Lili ma hajnalban hányt rendesen gyomorsavat, mert tegnap és előtte nagyinál volt ahol zabálta a többi kutyi tápját, mert ott nem hajlandó a sajátját enni (a baris acanát ami hiperszenzitiv,)csak ami a másé, meg is lett az eredménye, ez volt az első hányás amióta áttértünk erre a tápra, előtte acana csirkés halasat evett de folyton büfizett. Meg amitől még nem hányt: főtt rizs kis főtt husival,kefir,tejföl.
3863. Edja
2011. márc. 8. 06:37
Szia! Két dolgot is hallottam erre a bajra. Van aki a quamatel minit ajánlotta, de nyugodtan kipróbálhatod a Béres calciunot, három négy napig, naponta kétszer a kajájába egy fél szemet. Biztosan rendbejön, ne aggódj, a bulldogoknál gyakori az ilyen probléma.
2011. márc. 7. 20:26

Sziasztok!

Segitseg kene: Kb.1 honapja minden aldott nap /reggel/ hany a Killah-fiu, mar tobb orvosnal is jartunk...nagyjabol ugyanaaz diagnozis mindegyik orvosnal....GYOMORSAV! Kapott gyomorsavlekotot - nem segit....inekciot, antibiotikumot, semmi nem hat.Tapot nem csereltunk....tanacstalanok vagyunk es nagyon aggodom miatta...valaki tud esetleg tanacsot adni, volt mar valakine hasonlo problemaja?

3861. wicky85 (válaszként erre: 3845. - H.Ancsi)
2011. márc. 7. 09:19
Akkor most üzend azt neki, hogy ne rágjon :-) Túl vagyunk már egy parkettázáson, tapétázáson és lassan jön a teljes bútorcsere miatta. De ennek ellenére imádjuk. Olyan aranyos! Amikor leszidjuk, lelapul a földre és elkezdi riszálni a fenekét. Ennivaló. Nem is tudok rá sokáig haragudni. :-)
3860. Drdd
2011. márc. 7. 09:15
Sziasztok!Én is kicsit megkönnyebbültem,hogy olvasom a hozzászólásokat.:) Akkor nem Maja defektes, hanem ilyen kis bohóc minden egyes bulli.Maja is mindent beszippant amit talál...Tegnap nagyon megijedtem,megosztom veletek, hogy ne legyetek olyan figyelmetlenek mint én. Tegnap nem figyeltem eléggé, és elöl felejtettem a lázmérőt.Kimentem pár percre a szobából, mire visszamentem Majus jókedvűen rágcsálta a lázmérőt :S Ami sajnos nem digitális volt, hanem még a régi higanyos. Az egyetlen szerencsém az volt,hogy beletettem a műanyag tokba, így nem folyt ki belőle a higany, és nem vágta meg az üvegszilánk. Gondolhatjátok,majdnem rosszul lettem mikor észrevettem.Nagyon kell figyelni rájuk, mert olyanok mint a rossz gyerekek. Mindent megtalálnak amit nem szabadna.Igaz, most én voltam felelőtlen,nem gondolkodtam előre, annak ellenére, hogy tudom mindent megkóstol amit talál, és ami újdonság számára....
3859. Edja (válaszként erre: 3858. - Zsanett001)
2011. márc. 5. 17:22
Köszi szépen,kicsit megnyugodtam, (bár azóta nem csinált ilyet) a quamatel minit kipróbálom.
3858. zsanett001 (válaszként erre: 3854. - Edja)
2011. márc. 5. 09:26
Szia! Ilyen már nálunk nem egyszer előfordult. Általában akkor ha mondjuk délutáni etetésnél keveset evett és mire jött az esti etetés már összegyült a gyomorsava és habosat kicsit sárgásat hányt. Nekünk ez gyomorsav miatt volt, és ilyenkor egyszer el is szédült, de már másodjára ha láttam hogy megint hányni készül hátulról megfogtam hogy nehogy megint összeessen. Szerintem ilyenkor nem kap megfelelően levegőt és megszédül. Mostanában is szokott nála hasonló lenni, de már csak habosat hány, de nem szédül meg csak kihányja én feltörlöm és kész. Utána olvastam, és azt írták hogy valószínű torok gyulladás miatt van. Én szoktam neki csinálni egy kis kamilla teát. 1×-2× hagyom hogy igyon belőle, persze lehűtöm, csak egy nagyon picit langyoskás. A savas hányásra mi quamatel mini-t adtunk neki mindennap 1 szemet kb 5 napig, de bevált. Remélem tudtam segíteni :)
3857. Lili mamája (válaszként erre: 3854. - Edja)
2011. márc. 5. 07:53
Lehet az erőlködéstől, ha nem jelentkezik újra valószínű nincs gond. sajnos kutyi is lehet epilepsziás, de nem hinném hogy erről van szó, de ha újra előfordul szerintem kérdezd meg az állatorvost a biztonság kedvéét, mert gyógyszeresen jól kezelhető.
3856. Lili mamája (válaszként erre: 3853. - Zsanett001)
2011. márc. 5. 07:47

Szia!

Hát ezek a problémák ismerősek, mi eleve minden plüssről leszedjük a szemeket stb ami lerágható és megehető. Sosincs egyedül az udvaron, ha este felkel csak inni mama is egyből mert nézem mit csinál, már arra is felkelek ha nem horkol és nézem hogy lélegzik e. Amúgy Lili is alkalmi süket, de ahhoz megvan az esze hogy zsaroljon ki konzervet. Mi is büfiztünk az acana csirkéstől de amióta az acana barisat eszi semmi gond. de nem kiabálom el mert amióta nálunk van nem tom hanyadik féle tápot vesszük, mert 2-3 hónap után váltani kell mert megunja és abszolút nem eszi, még keverve se nagyon. Éhség sztrájk nálunk csak akkor van ha unja a tápot, ilyenkor 1,5 napig nem eszik, aztán jön a hányós mutatvány, erőlködik négy láb szétcsúszik és pici habos pamacsok és nyert mert a mami rohan és adja neki a finomat, ált konzervet vagy joghurtot vagy főzök neki rizses húst csak hogy végre egyen és ne legyen hányás. Rafkós kis dög :-) de annyira imádjuk. A család is "kisunokaként" tekint rá.

3855. noccika (válaszként erre: 3853. - Zsanett001)
2011. márc. 4. 17:47

:) nálunk is dettó ez van. kint vagyunk az udvaron, talál valamit amit megakar enni (kavics, zsepi, cigicsikk, vagy akármi) elkezdi rágcsálni, majd mikor meglátja, hogy közelítek elkezd rohangálni, de mint a villám...hihetetlen milyen gyors.....és mintha hátul is lenne szeme :D lehetetlen elkapni. ezért nem is sétáltatjuk az utcán póráz nélkül...


naponta 3szor visszük le, ebből a 2. egy 1,5 órás séta, kis kocogás ( míg nem lesz nagy meleg)... na és mostanában az az új bolondsága, hogy ha indulunk hazafele, és neki még nincs kedve visszafordulni, vagy akár arra megyek, amerre ő nem akar, akkor befarol, megáll és lehetetlen tovább menni vele, max csak úgy lehetne, hogy végig húzom, de azt inkább nem akarom :D az emberek az utcán meg csak néznek, hogy szegééény kutyaaaa. és olyan kínosan érzem magam. most már nyakörvben sétáltatom, előtte hámunk volt, de hámban nagyon nagyon húzott, annyira, hogy mire hazaértem alig tudtam mozgatni a csuklómat. nyakörvben nem húz annyira. régebben, ha elment mellettünk egy motor, akkor rögtön utána akart futni....jah, meg a másik mániája a buszok. ha elmegyünk egy buszmegálló mellett, és pont jön a busz, felakar szállni, és nem hajlandó tovább jönni, ha meg elindul a busz, akkor elkezd(ene) futni, és úgy húz...

:) tudom, én rontottam el, de én így is imádom.


mi egyébként Acana bárányos almásat adunk neki, de most keverve fogja kapni Acana halassal. azt mondta a doki, hogy így termék családon belül lehet keverni a tápot. simán a bárányosat már nem akarja megenni, de így keverve még hajlandó. vitaminként mi immunovet-et adunk neki néha kúraszerűen. pl. még tél előtt adtunk neki 1-2 hónapig

3854. Edja
2011. márc. 4. 17:29
Nagyon helyesek a történetek egy kicsit megnyugodtam. Eddig én is azt hittem, hogy csak az én Yodám eszik meg minden butaságot, de úgy látszik nem vagyunk egyedül. Ő egy édes kis cukorka kutya, odáig már eljutottunk, hogy ha rászólok legalább otthagyja, de van amikor belebújik a kisördög, akkor rám néz és látom a szemén, hogy " nem fogadok szót, csakazéris megeszem" és akkor jövök én, csuklóig a szájában,de úgy el tudja dugni, hogy alig találom meg amit elrejtett odabenn. (Kavics, gyufaszál, stb. stb.) Édes kis rosszaságom. Imádom őt! Tegnap megijesztett, elkezdett öklendezni, de csak olyan fehér hab jött ki és ahogy öklendezett eldőlt a padlóra. nem vesztette el az eszméletét, csak eldőlt. Volt már valakinek ilyen? Utána jól volt, hálistennek azóta is, eszik, játszik, meg minden, úgyhogy nem tudom mitől lehetett. Az erőlködéstől? Szerintetek?
2011. márc. 4. 16:07

Sziasztok! Gondolom nem írok újat azzal ha azt mondom hogy az én kis Byronom is képes mindent megenni ami a szeme elé kerül. Ő falatozott már cigi csikket, ami a kedvence, papírzsebkendőt,követ és amitől a legjobban megíjedtem az a ceruza elem. És mostmár rákapott arra, hogy ha bevesz valamit a szájába és én közeledek hozzá, akkor úgy elszalad, hogy utol sem érem (persze ez csak a ház udvarán történik, az utcán nem engedem el). Vissza kell csalogatnom és lassan közelítenem, akkor tudom csak gyorsan elkapni. Ja meg nem is olyan régen történt,hogy a macijának addig kapirgálta, rágicsálta a műanyag szemét, amíg ki nem szette, csak azt vettem észre hogy a maci szeme sehol, és ő meg valami keményet rágicsál.

Alig merem kiengedni még az udvarra sem egyedül,mert mindig talál valami kedvére valót, 5 percenként kinézek rá, hogy minden rendben van-e még. (Teljesen nyugodt akkor vagyok ha alszik :-) )

Ja és persze nem hagyhatom ki hogy néha alkalmi süket. Néha elgondolkozok, hogy ez kutya tényleg nem hallja hogy szólítom?! :) De aztán később rájövök hogy csak szinészkedik, mert ha alszik már egy kis zörrenésre felkel.

Mi egyébként kicsi kora óta a Royal Canin Juniort adtuk neki, de folyton hányt tőle, és mivel ő hányós fajta ezért úgy voltunk vele hogy mivel ez az egyik legjobb táp jobbat nem tudunk neki adni. De végül már nagyon idegesített hogy folyton visszajön neki a kaja, kipróbáltuk a Royal Canin fajtatápot, de nem változott semmi. Most egy pár hónapja a Acanat eszi, a hipoallergént, ami csak húsként halat tartalmaz. Ez eddig a legjobb, kevésbé hányja vissza az ételt, de viszont ezzel meg az a gond hogy magába nem eszi meg ezért csirke combot szoktam rá vágni neki, csont nélkül, és így megeszi. Szóval a Royalt nem bírta a gyomra, sajna.

És ami a legeslegnagyobb problémám,hogy ha másnál vagyunk nem képes semmit megenni. Szerintem képes lenne éhen halni. Karácsonykor 2 nap után haza kellett jönnünk anyukáméktól, mert az édes Byronom éhség sztrájkot tartott. Pedig már többször voltunk együtt, és mégsem. Ahogy hazaértünk elkezdett falatozni, fura :) Nem tudom hogy fogok így elmenni nyaralni....

Na de mindezek ellenére imádom az én kis szerelmem :)

3852. Lili mamája (válaszként erre: 3850. - Benedekdorottya)
2011. márc. 4. 09:42

Nálunk is Lili mindent szétszed és meg akarja enni, plüss bélés, gombok szálak a kötélből,és nekünk az eddigi kutyijaink nem tették ezt, pedig nem egy széttépett plüss állatkát de nem akarta megenni. Azt hittem Lili ilyen különc és nem tudom megnevelni, de látom ez már "szinte fajta jellemző".

Néha úgy tesz mintha süsüke lenne, pedig úgy tud manipulálni ha el akar valamit érni. Fantasztikus :-) Mondjuk el is kényeztettem, csak egy dolog tilos igazán, az ágyunk az tabu, de csak a miénk mert anyumnál és a rokonoknál az az első hogy felugrik ha odavisszük. Igazi kis roszcsont :-)

3851. kirci (válaszként erre: 3840. - Lili mamája)
2011. márc. 4. 09:09
lyes ram is mert velunk aészik egy agyban a kutyus?ma akkor viszem dokiho
3850. benedekdorottya (válaszként erre: 3843. - Yozsoo)
2011. márc. 3. 22:31

Az előttem hozzászólók már sokmindent leírtak, de én is megírom nálunk mi a "menő" :)

Szóval mi bárányos-rizses kölyöknek való Pro Plant adunk Dömpernek, és ehhez kb. 4 hónapos kora óta adagolunk minden étkezéshez egy kis Animonda konzervet.Ehhez mi a legegyszerűbb kalcium tablettából adunk neki minden nap, de ezt már csak féléves koráig adjuk majd. Kutyasamponból mi a legegyszerűbb Panzi kölyöksampont használjuk. A távoltartó spray nálunk semmit nem használt, akármit is fújtam be vele, Dömper nem hogy otthagyta, hanem lenyalogatta mindenről :D Dömper is szeret minden játékot, ami kötélből van, bár volt olyan amit az első órában el kellett vennem tőle, mert a végéből kijöttek a szálak és ő persze azt élvezte, hogy ezeket tépkedi és megeszi....Szóval nekünk az első két játéka a legnagyobb kedvenc a mai napig: az egyik egy puha sípolós gumicsont,aminek a végéből kötél lóg ki, a másik pedig egy szimpla plüss elefánt. Amúgy pedig mindig van valamilyen labda, kiskorában amig még nem fért be a szájába például ping-pong labdája volt, amit imádott, mert a padlón össze-vissza pattogot, hangot is adott ki és sohasem tudta elkapni :D Azóta már van teniszlabda, meg egy nagyobb gumilabda, meg természetesen egy kötéllel ellátott rögbilabda. Szóval nálunk ez a helyzet, remélem segíthettem: Dóri

3849. benedekdorottya (válaszként erre: 3848. - Noccika)
2011. márc. 3. 21:40
Sziasztok!A mi kis Dömperünk is mindent megeszik, amit a földön talál: sárdarab, falevél, eldobott papírzsepi, narancshéj, madártoll és mostanában az abszolút kedvence a kiköpött rágógumi és a cukorkapapírok....Szóval ő is olyan mint, egy porszívó, csak úgy lehet sétáltatni, hogy figyelni kell mit vehet be a szájában 1 méteres körzeten belül.
3848. noccika (válaszként erre: 3847. - Lili mamája)
2011. márc. 3. 17:05

nekünk is ilyen... mindent megeszik amit talál...pedig már most múlt el 1 éves, de még mindig megakar enni mindent. volt, hogy egy plüss játékának leszedte a 2 cm-es fülét és eliszkolt vele, majd lenyelte. rögtön mentünk a dokihoz, de szerencsére nem akadt meg neki... de tényleg nagyon kell vigyázni... én sem tapasztaltam ilyent még más kutyinál.. és mi sem tudjuk felügyelet nélkül az udvaron hagyni :D hát így kényszerítik ki még jobban az ember figyelmét :D:D de édes pofák az biztos. imádnivalóak

az enyém mondjuk mostanában rászokott arra, hogy ellopja a cipőket, meg papucsokat :D leszidom, de nem érdekli. ugyanúgy ellopja utána is. :S:S

3847. Lili mamája (válaszként erre: 3843. - Yozsoo)
2011. márc. 3. 11:22

Szia!

Ált a kutyusokat be lehet vinni az állateledeles boltokba és érdemes felpróbálni ha ruhát vesztek, mert néha meglepő, hogy jónak tűnik de nem megy rá. Persze ruci nem kötelező, nálunk anyukám köt neki pulcsit, mert télen a lakásban több mint 20 fok van míg kint mínuszok, így mi a nagy hőmérséklet különbség miatt öltöztetjük.

Van törcsije és hordozója, mert sokat utazunk buszon és így nem kell szájkosár meg jegy, ha tervezitek ezt érdemes egészen kölyök korában hozzászoktatni a hordozóhoz.

Játék eleinte a cipőkét javaslom, mert az a legpuhább préselt rágóka,egészen pici kölyök fogakhoz is jó, és már a nyálazással puhul, meg persze plüss játékok, labdák. Bár nálunk az utcán talált botnak van a legnagyobb sikere.:-)

Ha proplánt, royal c. acanát stb jóminőségű tápot vesztek (kornak megfelelőt) akkor nem kell vitaminokat adni mellé. Mert ezekben minden benne van. A konzervben csatlakozom a korábban említetthez,fontos a hústartalma, mi a real nature adjuk, de ált csak ha gyógyit kell beadni, mert ha rendszeresen adnánk egyáltalán nem enné meg a tápot. (persze ahol van konkurencia ott bármit megeszik, csak a többi kutyinak ne maradjon, ilyen kis önző az én lányom :-)

Még valami, ami személyes tapasztalat,remélem nálatok nem lesz ilyen: mi közös udvaron laktunk, a szomszéd használt olajat rakott le bográcsban mert úgy volt vele majd kitakarítja, Lili játszott a haver kutyival, és csak beszaladtam az udvarról egy zsepiért és egyből beleivott míg a másik két kutyinak eszébe se jutott, esti ügyeleten infúzió meg szurik, szörnyű volt. Sajnos a mi Lilink egy porszívó mindent megeszik amit más kutyinak eszébe se jutna, ezért soha nincs egy percre se felügyelet nélkül udvaron vagy séta közben. Ha szagol már nézem felehet e valamit és "fújolom" hogy be ne kapja. gombát meg minden vackot szedtünk ki a szájából.)Hozzáteszem még ilyet más kutyinál nem láttam, szóval nem megijeszteni akarlak benneteket, csak elmeséltem, mert ilyen is lehet)

3846. BTami (válaszként erre: 3844. - Wicky85)
2011. márc. 2. 21:32
Látom mindenki dicséri a Royal C.-t, Yodának mi is azt adtunk eleinte, de most mikor elhoztuk a kicsit, akartam venni Royal-t és mivel már elég jó viszonyba vagyok az állatkereskedésben dolgozóval, elbeszélgettünk táp ügyben, és ahelyett hogy a "drága" Royal sózta volna rám, rábeszélt a Pro Planra, és mondta ha nagyon fullos tápot akarok akkor vegyek Acanát, de még azt is olcsóbban tudja adni mint a Royalt! Ez csak egy kis érdekesség gondoltam megosztom....
3845. H.Ancsi (válaszként erre: 3844. - Wicky85)
2011. márc. 2. 19:43
boldog szülit Tufinak, azért rág, mert mikor elvittétek mondtam neki, hogy legyen nagyon rossz, és csak szót fogad:))))))))))
3844. wicky85 (válaszként erre: 3843. - Yozsoo)
2011. márc. 2. 19:36

Sziasztok!


Mi semmi extra vitamint nem adtunk nekik, a Royal C. egy nagyon jól összeállított táp, amiben minden megvan. Ha akartok, néha adhattok neki konzervet, de abból olyat, ami színhúsból van (pl. Best Meat a Fressnapf-ból).

A mieink kedvence a kötélcsont (kötéldarab csomókkal a végén).

A távoltartó spray-t mi kipróbáltuk, de sajnos nekünk semmit nem ért. A TV állványunk, az ágyunk és a szekrényünk sarka bánta, ja meg a tapéta. De egyáltalán nem biztos, hogy rágni fog. Nálunk is csak a második ilyen kis rosszcsont. De ő sajnos még 1 évesen is rág folyamatosan. Az első viszont soha semmit nem rágott meg. Tehát ez szerintem teljesen kutyafüggő.

Ismerőseink Erős Pistát kentek oda, ahol nem akarták, hogy rágjon a kutyus. Sajnos nálunk ez sem váét be, mert szerették.

De mindenért kárpótolnak egyébként, amikor hazaérsz és a kis röfögők úgy riszálják magukat, hogy majdnem szétesnek. :-)

3843. yozsoo
2011. márc. 2. 17:46

Sziasztok!

Először is köszönjük szépen a sok tanácsot!Higgyétek el rengeteget segítetek ezzel nekünk!Nagyon várjuk már a kis Lilot, de már csak 9 napot kell kibírnunk nélküle:).Tápnak mi is a Royal Canin francia bulldog junior tápját néztük ki, ha már ennek a fajtának csinálták külön, akkor már csak nem lehet rossz.Azt nem tudom, hogy ez a táp elegendő-e neki, vagy adjunk neki külön vitaminokat, illetve elég a kiskutyusnak a száraz táp, vagy ilyen konzerves kutyaeledelt is adjunk neki?Mis is hámot néztünk ki, szerintem holnap meg is rendeljük az ágyát meg a hámot egy webáruházban,szeretnénk ha minden meglenne mire Lilo hazajön.Kutyasampont milyet tudtok ajánlani?Meg esetleg ha tudtok valami olyan játékot, amit nagyon szeret a kutyusotok, és nyugodtan megvehetjük neki mi is, mert nem tudja bántani vele a fogacskáját illetve nem tud magában kárt tenni vele.Jah és még valami.A "távoltartó" sprayt vagy micsodát próbálta már valaki?Van egy két dolog a lakásban, amit nem lenne jó ha szétrágna(konektor, hosszabbító stb.).A válszokat előre is köszönjük:Dorottya & József

3842. Edja (válaszként erre: 3831. - Yozsoo)
2011. márc. 1. 19:37
Sziasztok! Üdv a bulli-imádók sorában. Imádni fogjátok!! Mi Yodának egy éves koráig Royal Canin médium Juniort adtunk, most meg a Royal C. francia bulldogoknak készitett spéci tápját kapja. Nálunk bevált. Kicsit csalunk, mert mindig kap valami husit is a tetejére, de ezt nem muszáj. Nagyon kényes gyomrúak, úgyhogy mindenképpen prémium tápot adjatok neki. Az arcán lévő ráncocskákat naponta töröljétek ki és még a fültisztitás is fontos.Nekünk erre a "Héry" fültisztitó zselé vált be.Ezt nem kell azért túl gyakran. Nagyon sok szeretet adjatok neki és ezerszeresen visszakapjátok. Imádnivaló édes kis bohócok. A többiek szerintem már leirtak minden fontosat.
3841. Lili mamája (válaszként erre: 3831. - Yozsoo)
2011. márc. 1. 18:52

Szia!

Szerintem ha elhozzátok először mutassátok meg állatorvosnak. Csak a kötelező oltásokat követően vigyétek utcára, ha már kialakult a védettség (sajnos nekem az első kutyusom parvós lett). Az etetés nehéz kérdés, ami fontos csöves csontot pl csirkeláb ne adjatok neki, mert szilánkjai kilyukaszthatják a pociját, mi speciel most acana baris almásat eszünk, sajnos Lili hosszabb ideig nem eszik egy tápot, a proplán barival kezdtünk, kipróbáltunk több mindent, most az acana megy, sajnos a csirkés halastól minden nap büfizett, néha hányt, így átálltunk a barisra. persze néha bundikenyér meg ez az amaz lecsúszik, de édességet sose adunk neki. fürdetni csak akkor kell kölyöksamponnal ha belefeküdt valamibe vagy nagyon büdi, mi ha sáros lesz a sétakor csak tiszta vízben mossuk meg a praclikat. legyen néhány rágható játék, hogy ne a papucsot egye :-).

és egy fontos dolog ha sétáltok a kullancs elleni védekezés! (mi már átestünk egy babézián szerencsésen, de sajnos nem minden kutyi ilyen szerencsés)és szerintem hámmal jobb sétáltatni mint nyakörvvel, én ezt hallottam ilyen kutyik esetén.

remélem lesz egy két hasznos tipp. ha konkrét kérdésed van itt is és az állatorvostól is megkérdezheted, állt ők is jó infókkal rendelkeznek.

sok sikert a neveléshez!

3840. Lili mamája (válaszként erre: 3836. - Kirci)
2011. márc. 1. 18:36

Szia!

Nem akarlak ijesztgetni, de ha elszíneződik akkor az ált fertőzés, és gyógyi kell rá, szemcsepp vagy szemkenőcs amit állatorvosnál kapsz. Szerintem vidd orvoshoz. Mikor nekünk volt pár nap alatt helyrejött a szemcsepptől.

jobbulást!

3839. Lilla0503 (válaszként erre: 3831. - Yozsoo)
2011. márc. 1. 13:57

Sziasztok!

Mi Royal Canin Junior táppal etetjük Boscot,ami kifejezetten Francia Bulldogoknak készült,de a Dog Chow bárányhús és rizs ízesítésűt is imádja.Természetesen,az is junior kiszerelésű,és van,amikor keverjük neki.

Eleinte bajok voltak nálunk a szobatisztasággal,mert az orvos tanácsára nem vittük ki a levegőre,mivel szeptemberi születésű,és 3 hónaposan került hozzánk egy kis náthával,nem is mertük,úgyhogy bent próbáltuk megoldani a lakásban kutyapelenkával,de ahogy kezdett enyhülni az idő,naponta 3 alkalommal levittük,és imád kint lenni,azóta pedig 1x se pisilt/kakilt be.Úgyhogy nagyon örülünk neki,hogy ilyen hamar rászokott a szobatisztaságra,mert olvastam más forumozók hozzászólásait,akiknek beletelt ez egy 1évbe is..

Minden álmom volt egy ilyen kiskutya,és nagyon imádom.Úgy a szívetekhez fog nőni,mintha családtag lenne,úgyhogy nagyon becsüljétek meg,mert imádni való és szeretetre éhes kis kutyik a fr. bullik :)

3838. filip
2011. márc. 1. 13:27
Sziasztok! Filip vagyok, 5 éves győri fekete bulli és barátnőt keresek! Ha ismertek hozzám illő bulli lányt, szívesen randiznék vele! ;)
3837. wicky85 (válaszként erre: 3831. - Yozsoo)
2011. márc. 1. 12:11

Sziasztok!


Üdvözöllek titeket a fórumon! Majd megtudjátok, hogy milyen bohóc kutyát választottatok. :-) Kívánom, hogy sok örömötök legyen benne.

Arra a kérdésre, hogy mivel etessetek nehéz válaszolni. Sokan vagyunk itt a fórumon és szerintem szinte mindenki másra esküszik. Nekünk két kutyusunk van. Az elsőt kiskorában csak Royal Canin Mini Juniorral etettük, amikor elhoztuk a másodikat, akkor áttértünk a Dog Chow-ra. Én csak azt tanácsolom, hogy mindenképpen inőségi táppal etessétek, mert ezeknek a kutyusoknak nagyon érzékeny a gyomra. Pl. a Royal Canin most csinált kimondottan Francia Bulldog fajtatápot, lehet érdemes kipróbálni.

Más hasznos tanácsnak meg csak annyi, hogy szeressétek nagyon, foglalkozzatok vele sokat, mert nagyon gazdis fajta. A szeretetet amit kap, százszorosan adja vissza.

Bármi kérdésetek van még, szóljatok nyugodtan.

Üdv: Viki, Zsebi és Tuffi

3836. kirci
2011. márc. 1. 10:16

Sziasztok

Van egy kis francia bulldogom és 5 napja zöldes csipája van ami elötte nem volt,szereintettek mi lehet a baja?begyulladt a szeme?

❮❮ ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook