Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯
3895. noccika (válaszként erre: 3894. - Killah fr.bulldog)
2011. márc. 13. 20:49

örülök, hogy már jobban van Killah!!

sok gyógy simi neki!!!

2011. márc. 13. 19:46
Sziasztok! Killah-fiu mar jol van, vidam a kis ehenkoraszom!Szerencsre minden rendben, a sok gyomorsav kimarta a gyomorszajat vagy a nyelocsovet...kapott tabit..es mar nagyjabol minden ok, de nem merem elkiabalni.Nem elnem tul ha barmi baja tortenne.Koszonjuk a jokiansagokat...vigyazzatok magatokra es a szuszmakolotokra !
3893. Vigyorex6 (válaszként erre: 3891. - Mandolin1981)
2011. márc. 12. 20:51
Huhh, tényleg. Találkozó Bp-en szokott lenni a Hajógyári szigeten, azt hiszem minden második vasárnap, de nem akarok teljes hülyeséget mondani, vannak páran akik voltak már, pl Noccika. De Velencén is szokott lenni minden nyáron piknik, de ha nagyon meleg van, akkor nem ajánlom...tanulságul, mert az én kicsikém hőgutát kapott és infúzióra kötötték, viszont már csak otthon, mivel a helyszínen az orvos semmit sem ért és csak este tudtunk visszaindulni. Szerencsére nem lett nagyobb baj, de megfogadtam, hogy ilyen melegben soha többet sehová. A meleg nem nekik való és sok bulli kidőlt; felelőtlen voltam, hogy elvittem. :(
3892. mandolin1981 (válaszként erre: 3886. - Zsanett001)
2011. márc. 12. 20:48
Köszönjük, én is gyönyörködöm benne egész nap, és hát jól választottunk, ő volt a legfejlettebb a testvérei közül..szerintem felnőtt kutyának is nagyobb lesz mint az átlag...:-) most volt 9 hetes az én drágaságom. A füle hál'istennek fölállt múlt héten, kicsit aggódtam hogy úgy marad! Szép estét Mindenkinek!
3891. mandolin1981 (válaszként erre: 3884. - Vigyorex6)
2011. márc. 12. 20:45
Köszönöm szépen! :-)
3890. Vigyorex6 (válaszként erre: 3889. - Zsanett001)
2011. márc. 12. 20:03
Nálunk hetek alatt állt be ez a kenyér dolog így rendesen, bár nem biztos, hogy nálatok ez jelenti a megoldást, de egy próbát megér. A kajálással is sokat küzdöttünk, mire rájöttünk, hogy csak szárazat lehet neki adni és ilyen módon. Sok szerencsét!
3889. zsanett001 (válaszként erre: 3888. - Vigyorex6)
2011. márc. 12. 19:46

Sajna nálunk is ez a helyzet, még a vizet is kihányja néha. Délután mikor haza jövök, akkor adok neki enni, általában eszik is, de nem azt a mennyiséget amit kellene, aztán este adok még neki(talán ekkor jobban eszik). Ami a furcsa hogy délután amikor enni kap akkor hányja vissza gyakrabban, olyan habos hányása van, este viszont már nem, vagy csak nagyon ritkán.

Egyébként még sokat büfizik is, van úgy, hogy eszik egy pár falatot, aztán abba hagyja és vár amíg ki nem jön a büfi aztán tovább folytatja az evést.

Akkor a kenyeret mindenképp kipróbálom reggel!

3888. Vigyorex6 (válaszként erre: 3887. - Zsanett001)
2011. márc. 12. 19:19
Az a helyzet, hogy mi próbáltuk az általány módszert, miszerint meg van, hogy felnőtt kutya napi egyszer kap egy adott mennyiséget, de persze az én gyerekem pont akkor nem akar enni, úgy hogy van egy körülbelüli mennyiség, ami egész nap előtte van és akkor eszik belőle amikor akar. Szépen beosztja magának, de persze ez nem jön be mindenkinél. A kenyeret meg reggel kapja. Régen amíg nem kapott kenyeret, még a vizet is kihányta. Borzasztó volt. Rengetegszer kellett takarítani utána és tiszta idegsokkos voltam, hogy mi lehet a baja.
3887. zsanett001 (válaszként erre: 3882. - Vigyorex6)
2011. márc. 12. 19:12
Azt elfelejtettem még kérdezni, hogy te mikor adsz neki enni és hányszor??Köszi
3886. zsanett001 (válaszként erre: 3883. - Mandolin1981)
2011. márc. 12. 19:10
Nagyon szép a kutyus! Gratulálok hozzá! Hány hetes?
2011. márc. 12. 19:04
Köszi a válaszokat.A kenyeret ki fogom próbálni. Mondjuk szoktam neki adni de evés előtt délután és akkor is visszajön neki a kenyér, habbal együtt. De akkor mostmár reggel fogom neki adni a kenyeret, aztán a tápot délután, hátha ez nálunk is bevállna.
3884. Vigyorex6 (válaszként erre: 3883. - Mandolin1981)
2011. márc. 12. 18:53
Gratulálok a kiskutyádhoz! Leld benne sok örömödet! :)
2011. márc. 12. 18:48

Sziasztok! Én 2 hete lettem "buldog" tulajdonosa egy kutyusnak :), és hát azóta nem sokat aludtam, most megy a kosárba szoktatás meg a szobatisztaságra nevelés...nem könnyű, nagyon makacs, és addig sír éjszaka amíg újra nem altatom és ez kb.kétszer előfordul éjszakánként. Egyelőre nem csak a helyére pisil-kakil, bár már tudja szerintem hogy oda kell, jutalomfalat is jár ha jót csinált! Viszont nagyon büszkék vagyunk rá, mert már hízott 70 dkg-ot mióta nálunk van....

:-)))már voltunk két oltáson, mondta a doki hogy a száraztáp mellett ehet házi kosztot is, az a a lényeg, hogy ne csak hús legyen hanem sok zöldség meg rizs, az emésztése miatt. Mondanom sem kell, az első ilyet nyelte mint kacsa a nokedlit...:-))

már nagyon várom hogy levihessem, tele van energiával, alvás után úgy bepörög, nem lehet utolérni a lakásban...imád játszani, de ha bedurvul, igenis rászólunk, szokja meg hogy a gazdi keze nem zsákmány!!! Már most nagyon ragaszkodó, de amire figyeljen mindenki, hogy mindent rág, amit meglát, csak olyat hagyjatok elöl amit nem sajnáltok, nekem be kellett fognom az új mamuszomat, mert csak azzal volt hajlandó aludni, meg játszani az elején. A kábelek a kedvencei, illetve minden amit nem szabad. Egy percre nem lehet szem elől téveszteni, mert tuti talál valamit amire nem is számítunk. Mindenesetre rengeteg boldog pillanatot szerez nekünk, nagyon jó fej kutyus, minden bolondozásban benne van. Majd megyünk francia bulldog találkozóra is, ha valaki tudja mikor és hol szokott lenni, kérlek írjátok meg!

Szép hétvégét mindenkinek!

Django "anyukája".

3882. Vigyorex6 (válaszként erre: 3881. - Vigyorex6)
2011. márc. 12. 18:43
Jah, és most lesz két éves. Kicsi korától ment így a dolog. Néhány hónapja jöttünk rá erre és azóta minden oké, és ez egy elég hagyományos dolog, úgy értem, hogy én nem vagyok híve annak, hogy mindenféle szerekkel tömjük a kutyák, legyen az akár gyomorvédő szer, vagy olvastam már a Normaflore probiotikumról is, hogy azt adnak nekik. Véleményem szerint inkább amíg lehet, természetesebb dolgokkal kell próbálkozni.
3881. Vigyorex6 (válaszként erre: 3879. - Zsanett001)
2011. márc. 12. 18:39
Ha attól nyugszol meg röntgeneztesd meg, de nálunk bevált, hogy minden reggel mikor a nagypapám reggelizik, akkor eszik vele a kutya kenyeret, ami valószínűleg felszívja a gyomorsavat, mert azóta nagyon elvétve hány, talán két heti egyszer, eddig pedig napi többször jött vissza a száraz táp Akár 5, 6 alkalommal is). Mást nem is tudtam neki adni, mert pl. a konzerv azonnal kijött.
3880. Lili mamája (válaszként erre: 3874. - Zsanett001)
2011. márc. 12. 18:16

Szia!

Nekünk volt decemberben egy térd műtétünk. Altatták lélegeztetőgéppel. Minden rendben volt. Azt mondták biztonságos. Azt nem tudom röntgenhez kell e altatás, de ha kell akkor én szerintem kérdezd meg hogy az milyen, mert van több féle, és nekem annó azt mondták, hogy lélegeztető gép előnyösebb a turcsi orr miatt. Esetleg ha úgy érzed nem vagy elégedett a válasszal írd meg privátba pontosan mi lenne a kérdésed és megkérdezem a mi dokinkat, mert szerintem nagyon jó.

3879. zsanett001 (válaszként erre: 3875. - Noccika)
2011. márc. 12. 17:18

Sajnos nagyon sokat hány, mindig visszajön neki a táp, és már ez nagyon zavar. Végére szeretnék már ennek járni. Egy ismerősömnek az ismerősétől :) hallottam, hogy az ő kutyáját röntgenezték, és kiderült nyelőcső görbülete van, és hasonló tünetei vannak mint nekünk.

Ezért érdeklődtem tőletek, de viszont semmi féle képpen nem szeretném ha altatnák.

3878. wicky85 (válaszként erre: 3876. - Katalya)
2011. márc. 12. 05:50

Szia!


Kajából házit fogsz neki csak adni? Mert szerintem érdemes valami jó minőségű táppal etetni, amit persze kiegészíthetsz házi koszttal.

3877. wicky85 (válaszként erre: 3874. - Zsanett001)
2011. márc. 12. 05:48

Szia!


Nálunk a kicsinek a tüdejét röntgenezték, mert egyszer a nagy melegben befulladt, de nem altatták el. Kaptam ruhát, bemehettem vele és csak el kellett feküdnie.

3876. katalya
2011. márc. 11. 23:39

Sziasztok


Nekem kedden érkezik meg a 6 hetes kis kutyám aki már levált anyuciról nem szopizik már. A dolgokat megvettem neki tál, póráz, hám, ágyikó. Kaja házit kap. Most vasárnap lesz 6 hetes, úgy volt, h még 2 hetet kell várnunk rá, de mégsem. Sok hasznos dolgot olvastam jó a fórum hasznos tanácsokkal.

Sziasztok

katalya

3875. noccika (válaszként erre: 3874. - Zsanett001)
2011. márc. 11. 20:56
mi a gond a kutyóddal? lenyelt valamit? vagy miért kellene röntgeneztetni?
2011. márc. 11. 20:12
Hát sajna nekünk a nyelőcsövét meg a pociját kellene valószínű röntgenezni, de akkor ahoz lehet el kell altatni. Azt viszont nem szeretném. Köszi a választ!
3873. noccika (válaszként erre: 3872. - Zsanett001)
2011. márc. 10. 21:11
szia. nekem régebben megröntgenezték Spikey hátsó lábait, gerincét, mert volt hogy fájlalta a lábát, és a doki is javasolta, hogy inkább röntgenezzük meg, mert sajnos a bulldogoknál elég furán nőhetnek a csontok. őt nem altatták el. de azt mondta még a doki, hogy majd még a nyakát is röntgeneztessük meg egyszer, de ahhoz el kell altatni sajnos.
2011. márc. 10. 19:05
Sziasztok! Volt már valaki röntgenen a kutyussal? Ha igen, akkor minden esetben altatják a kutyát?? Írjatok már pár dolgot légyszi, ezzel kapcsolatban.
3871. Lili mamája (válaszként erre: 3865. - Killah fr.bulldog)
2011. márc. 10. 08:27
Sziasztok! hogy vagytok?
3870. Lilla0503
2011. márc. 9. 17:35

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy ti tapasztaltátok e már,hogy a kutyi szőrén ilyen kis fehér cuccok,mintha korpa lenne,vagy nem is tudom..

Ha igen,mi lehet ez?Kell valamivel kezelni?

És nagyon hullik a szőre..gondolom ilyenkor tavasszal bundaváltás van..

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!!! :)

2011. márc. 8. 15:55
Biztosan rendbe jön!!! Jobbulást kívánok!
3868. Edja (válaszként erre: 3865. - Killah fr.bulldog)
2011. márc. 8. 15:54
Jaj szegényke! Nagyon-nagyon szoritok, hogy hamar rendbe jöjjön! Feltétlenül irj, hogy mi van vele!
3867. R75
2011. márc. 8. 13:52
Jobbulást neki!!!!
3866. wicky85 (válaszként erre: 3865. - Killah fr.bulldog)
2011. márc. 8. 11:59
Reméljük, hogy nem lesz semmi baj! Kitartás! Majd írj, ha tudsz már valamit.
❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook