Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


715. Rikyke
2009. febr. 24. 09:17
Nem hiszem, hogy "kutyakajaversenyszagú" lenne. Egyszerűen mindenhol azt hallom, hogy különösen érzékeny fajták a Franciák. Anyósoméknak is 13 éve Stafford-juk van és soha nem hallottam Tőle, hogy bőrbetegek-allergiásak lettek volna. Egyszerűen a jó kajcsival meg lehet ezeket a bajokat előzni.
2009. febr. 24. 09:05

Pl.: a staffik száraztápot kaptak házi főtt kajával (hús-csont-tészta-zöldség-stb.) keverve.

Semmi bajuk nem volt.

Tehát egy kicsit mintha,"kutyakajaversenyszagú" lenne ez a dolog.

713. R75 (válaszként erre: 711. - Katibaba)
2009. febr. 24. 09:01

megmondom őszintén mi sem esünk túlzásokba kaja terén és lekopogom Brook most már 3éves lesz, de még sosem volt semmi baja.. feltételezem jó alomból származik, hála!!!


néha ámulattal, vagy inkább sajnálattal olvasom, hogy mennyi minden bajuk lehet a kutyáknak, amit szerencsére mi nem tapasztaltunk....

712. Szasza08 (válaszként erre: 710. - Rikyke)
2009. febr. 24. 09:01

Mondjuk tényleg, ha belegondolok, konzervből semmi más nem jut eszembe...

Lehet ezt kéne gyártani:)

2009. febr. 24. 08:56
Nekem is Lucky az első kutyusom, sok-sok évig cicáim voltak. Most hogy ezekről a kajás dolgokról beszélgettek elbizonytalanodtam kicsit. Az én drágám sose látott még Royal , Purina és ehhez hasonló dolgokat a tálkájában. Szokott kapni friskees-t, pedigree-t stb. Nagyon szépen fejlődik ezektől is, és nem volt még idáig gond vele. Nem hány ki semmit, nem megy a hasa tőle. Imádja még a mi kajánkat is, szóval mindenevő a kicsikém. Emellett egy örökmozgó nagyon vidám kutyuli!! :)
710. Rikyke
2009. febr. 24. 08:50

Azért köszcsi Szasza, hogy egyáltalán válaszoltál Nekem és SEGÍTETTÉL!!!


Tudom, hogy a Pedigree nem egy minőségi kaja, de konzervbe nem nagyon találtam jobbat (csak ezt), de nem is kaptam még tanácsot mit keressek!

2009. febr. 24. 08:44

Én is kezdő vagyok francia bulldogban, eddig staffiztem, 13 éves korom óta...

Lehet, hogy nem igaz, de én azt hallottam, hogy ha minőségi táp, akkor Royal, Purina, Acana.

A tv-s kajákról(pedigree, chapi, meg a fene tudja mik) pedig azt, hogy nem a minősége miatt drága, hanem a reklám miatt.

De mégegyszer mondom, hogy csak hallottam, nem tudom, hogy igaz-e.

708. Rikyke (válaszként erre: 706. - Diegobaba)
2009. febr. 24. 08:40

Micsoda hasznos tanácsok!!!!

Szerintem többünk nevében is KÖSZÖNÖM! Nagyon jó, hogy ilyen sok okosságot írtál!

Kezdő franciás vagyok, ezért egy kérdés: jól táplálom a kicsikém? Royal Canin Mini-t és Medium-ot adok Neki felváltva, néha Pedigree konzervel keverve! Jól teszem? (3 hónapos a Drága)

Kérlek válaszolj, Te tapasztaltabb vagy, mint Én!!!!

2009. febr. 24. 07:18
Pár napig sajnos nem volt időm fellépni, és most nagy örömmel olvasom hogy meg lett cirmike kutyusa! Ez jó tanulság mindannyiunk számára hogy tényleg egy percre se szabad őket egyedül hagyni, mert máris megvan a baj. Nagyon ügyes voltál a keresésben!!!
706. Diegobaba (válaszként erre: 704. - 6bdf68b1e4)
2009. febr. 23. 22:43

Szia Mummoska!

Nem tudom Pesti vagy e de ha igen akkor megadnám egy szuperdoki telefonszámát aki a Dr Vau könyvet is írta igen elismert dokibá és bulldogimádó :) ami nem kevésbé fontos és azt javasolnám vidd el hozzá mert se a tápváltás se arengetg fürdés injekció nem tesz akicsinek se rövid se hosszú távon józ!

Hiddel higgyétek el nagyon fontosnekik gyerek koruktól a jó minőségű prémium tápok nem szabad egy forintot se spórolni még ha nehéz is!

Mi pl csak eukanubát adunk kipróbáltuk a select goldot is amit a royal csinál azon kívűl nagyon jó nekik az akana konzervbe is higgyétek el hosszú távon megtérül a drágább kaja előnye!

Utánna kérdezek azért nektek a másik fórumon ennek az atkának mert ott is van valaki aki küzd vele ésátírom ide a tapasztalatokat és bújjátok a netetmindent az atkáról gombáról mosószer csere tál csere hangulatváltás sűrű takarítás stb demeg is kérdezem a másikon mert ha félre kezelik akkor csak nagyobb lesz a baj :) hidd el csak segíteni szeretnék nem megbántani mert itt mind akkor vagyunk boldogok ha minden kicsi drága egészséges boldog!!!!!

705. Diegobaba (válaszként erre: 687. - Abb9705ce4)
2009. febr. 23. 22:21
Elősszőr is olvastam és Bulldog boldogságot és sok boldog (figyelmes Vigyázó) Chippelt évet kívánok nektek!örülök neki,hogy újra biztonságban és orvosi kezelés alatt van a kicsi!Felrakom az örömöt az iwiwre hogy akik ismerősők aggodtak és kirakták azok is örülhessenek!
704. 6bdf68b1e4 (válaszként erre: 700. - Abb9705ce4)
2009. febr. 23. 21:33

Hát nálunk az egész 3 hónapos korában kezdődőtt!

Aztán jött az, hogy étel allergiás, majd az, hogy tartósítószer, mindeféle gyógytáp stb....

Aztán végül nem az lett!

Utánna egy másik állatorvos azt mondta atkás, pontosabban, hogy rühatkás! Kaptunk Tak-tikot! De és heti egy injekciót! De semmi eredménye!

Majd nyáron egyik ismerős ajánlotta a Prednisolon tablettát! Na az csodát művelt, teljesen meggyógyult!

Majd ismét jött az újabb csapás!

Ismét elkezdődőtt, de még mindig nem tudtuk, hogy valójában akkor is most mi a baj!

4 napja elvittem megint egy másik orvoshoz! Aki még szinte be sem léptünk a rendelőbe, már mondta is, hogy szőrtüszőatkás, egy kis gombával tetőzve!

Most ott tartunk, hogy naponta kap eddig 3 injekciót, most már én adok neki itthon napi 2 injekció, kapott valami löttyöt amivel fürdetni kell és még azon kívül 2 féle szintén lötty, az egyikkel reggel, a másikkal este kell kenni a szőrét!

Nálunk most az történt, hogy a prednisolon, ami szteroidos készítmény, ideig-órág megszüntette a tüneteket, majd összeszedett valahol egy kis bolhát, amitől legyengült az immunrendszere és az alap betegséget felerősítette a szteroidos gyógyszer, mivel gyenge volt az immunrendszer, még kapott egy kis gombás fertőzést is! Nálunk az a baj, hogy van egy 5 hónapos kislányom és, így nagyon nehéz annyit foglalkoznom vele, amennyit igényelne, de igyekszem!:) Mi már 2 és fél éve küszködünk ezzel a csúnya nyavajával, de remélem most rendbe jön! Mert nagyon oda lennék, ha nem lenne nekünk! Nagyon ramatyul néz ki szegényem, meg korábban is nagyon csúnya volt!

Remélem neked rendbe jön! Ja és még azt is hallottam, hogy napi 1-2 tojássárgája nagyon jó hatással van, meg hallottam még valami étrendkiegészítőt, ami kimondottam immunrendszer erősítő és sok szőrtüszőatkás kutyán segített, ha gondolod, akkor elküldöm a linket, ahol olvastam róla!

2009. febr. 23. 21:33

Szasza ma meg van őrülve.

6-ra értünk haza, azóta nincs 1 másodperc nyugtunk sem:D

Labda-csörgő-műcsont-csörgő-labda-csont-csörgő-csörgő-csont-labda-dvd-dvd-cd-szőnyeg-újság-távirányító........

játékjátékjátékjátékjáték:D

2009. febr. 23. 21:31

Ha valaki esetleg tud nekem segíteni informatikai dolgokban.....

a t w . hun hogyan tudok egy php fájlt felismertetni az adminisztrációs felületen? Az kéne a regisztrációkhoz, de egyszerűen képtelen vagyok rájönni, és neten sem találok róla semmit.

Elvileg FTP-n keresztül kéne, de megállt a tudomány...

Ha másnem, akkor hétvégéig várakozó állásponton leszünk...

2009. febr. 23. 21:27

Naaaaa!


Csak most hallom, hogy meg lett a "becsületes" megtaláló!!!

Örülünk, hogy végre otthon van:D

700. abb9705ce4 (válaszként erre: 698. - 6bdf68b1e4)
2009. febr. 23. 21:14

Mummoska!


Mi sajna szőrtüszőatkától szenvedünk.

Addig nincs gond, ha odafigyelsz rá, s kezeled.

Mi kaptunk egy cseppet amit a nyakára kentek, egy hónapig védelmet nyújt. Ami tünet: pontokban elkezd hullani a szőre.

Ha ez a csepp nem használ (nekünk nem vált be, mert bekerült most ugye a putriba, s ott ahogy a fürdetés után kiderült, nem a legtutibb környezetben volt), meg kellett fürdetni, s ugye így a csepp is hatását vesztette. De elvileg jó szer (2500Ft votl, s ott a helyszínen bekenik).

A doki azt mondta, ha ez nem válna be, akkor jön a TAK-TIK sampon. Én holnap viszem dokihoz, úgyhogy szerintem sampon lesz. Azt nem tudom hogy, milyen arányban kell alkalmazni, de majd megírom mire jutottunk.

Ez kezelhető, de hosszú folyamat, s elvileg minden tavasszal kiújul, bár nem mindenkinél. Minden kutya szőratkás, de az amelyiknek kicsit gyengébb az immunrendszer, azokat támadja meg olyan szinten, hogy látszatja van. A helyes táplálás, tisztán tartás megoldja a problémát. Ha okosabb lettem, mindenképp szólok. S köszönöm! VIGYÁZOK AZ ÉN KIS GAZFICKÓMRA!!! Többet nem választhatnak el minket!!!

699. FHelga
2009. febr. 23. 20:47
Sziasztok!!Ha valaki tudna 1-3hónapos kölyköt Sopron környékén légyszives szóljon. Barátnőm Francia Bulldogja sajnos elusztult, és nagyon szeretnének másikat.
2009. febr. 23. 19:42

Sziasztok!

Nekem is van egy kis ördögöm:)

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e köztetek olyan akinek a kutyusa szőrtüszőatkás?

Ha igen, leírná a tapasztalatokat!?

Előre is köszi!

Cirmike88 olvastam pár hozzászólásod!

Örülök, hogy meglett a kutyusod!:)Vigyázz rá nagyon!:)

697. 56aa700e62 (válaszként erre: 695. - Abb9705ce4)
2009. febr. 23. 19:03
Nagyon örülök hogy meglett a kutyika!Bár annyian szorítottunk Nektek,hogy nem is történhetett másként:)Reméljük a tolvajok megkapják méltó büntetésüket!!!
696. hajini
2009. febr. 23. 19:00
van valaki sopron környékéről?
2009. febr. 23. 18:56
Igen, tudják hová kell menni, de mivel nap mint nap erre járnak... nem érdeme velük packázni.
694. Janika & Vader (válaszként erre: 692. - Abb9705ce4)
2009. febr. 23. 18:53
Tettem fel én is képeket. Nagyon hasonlít a te kutyidra a mi kis Vaderünk. :DD
693. Janika & Vader (válaszként erre: 692. - Abb9705ce4)
2009. febr. 23. 18:46
De azért remélem a goriláknak megmutatod, hogy hol találtad meg?!?
2009. febr. 23. 18:43

Aranyosak vagytok!!! :*


Hát ami kis baj van, nem tudom mit adhattak neki enni, mivel kis kiütések vannak a hasán. Holnap viszem a kórházba, megnézetem. Lemostam róla ezt a putri szagot, most már újra itt csucsukál velem :). Nagyon boldog vagyok!


Látnotok kellett volna mikor leraktam itthon. Az első az a tányérjának a felmérése volt:D. De ott volt minden úgy ahogy hagyta. Aztán hozta a keféjét (mert most az az új mindene), s játszani kellett vele. Nyalt, puszilt, rágcsált, szinte kis könnyes volt a szeme. Sírtam egy jót, s szeretgetem ezerre. Van 5 napunk amit be kell pótolnunk :).

2009. febr. 23. 18:01
Veled orulok,h meglett a kutyusod!!!Szivbol kivanok nektek minden jot!!!!Nagyon ugyes voltal!Jo detektiv valna beloled, gratulalok!Es sok boldogsagot ismet egyutt!!!
690. R75 (válaszként erre: 687. - Abb9705ce4)
2009. febr. 23. 17:24
örülök, hogy meglett a kutya!!!!
689. hajini (válaszként erre: 688. - Abb9705ce4)
2009. febr. 23. 17:20
jajj de örülök neki:)akkor most már lehet szeretgetni...remélem nincs semmi baja(lelkileg sem)
2009. febr. 23. 17:18
KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET, TÁMOGATÁSOTOKAT, EGYÜTTÉRZÉSETEKET!!!
2009. febr. 23. 17:17

Engedjétek meg hogy eldicsekedjem!


TOVÁBBRA IS A FRANCIA BULLDOG GAZDI VAGYOK!!!


ITTHON VAN A KICSIKÉM!


TETVES CIGÁNYOKNÁL VOLT, VÉGIG JÓ ÚTON HALADTUNK... DE ÚGYMOND ŐK VETTÉK A PIACON :S ,hazug banda, s visszavásároltuk!


BRIAN ITTHON VAN!!! :)

2009. febr. 23. 15:48

Sziasztok!


Ha minden igaz, akkor este már működni fog az oldal, de írok ide, ha lehet regelni.


Üdv. Feri!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook