Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


2009. márc. 8. 14:27
Mennyi idős korban kezdenek a kanok "férfiasan" pisilni? Nálunk még a lányos gugolás van :). Március 12-én leszünk 6 hónaposak.
1014. abb9705ce4 (válaszként erre: 1013. - Tibi81)
2009. márc. 8. 14:25
Szia! Mi kertes házban lakunk, de én is szokatom a sétához, s útközben nekem sem "ürít". Viszont amint hazaérünk, a kertben leveszem róla a pórázát, s egyből megy kaka-pisi akciózni. Bár pisi egyszer-kétszer befigyel az úton, de 15-ből 1-szer:).
1013. Tibi81
2009. márc. 8. 14:09
Sziasztok! Bosco tegnap belevetette magát a nagyvárosi életbe:-)! Most volt kint először az első 10 perc nehezen ment de azután felbátorodott. Ma is volt lent délelőtt sokkal rutinosabb volt bár a lépcsőktől nagyon fél nehéz rávenni hogy felmásszon! De nem tudtam rávenni hogy pisiljen vagy kakáljon:-) Ti hogyan tanitottátok meg ??
1012. Tibi81 (válaszként erre: 741. - Szasza08)
2009. márc. 8. 14:00
Állitólag egész évben hullik a szőrük ez a Buldogk jellemzője ezt olvastam
1011. Diegobaba
2009. márc. 8. 12:41
Mindenkinek ajánlom hogy ezek a kis bulleszok baromi érzékenyek mindenre tehát kajából csak prémium minőséget oltásokat időben beadatni figyelni a féregtelenités időpontját és az utánna lévő székletet ellenőrizni illetve itt a jó idő a havi kullancsírtó adagot vagy a jobb minőségű nyakörvet ne felejtse senki mert nem éri meg kockáztatni.Ezt persze csak jó tanácsnak írtam nem azért mert bárki nem így gondolkodik hanem azért hogy ezt ne is felejtsük el.
1010. Diegobaba
2009. márc. 8. 12:37

Sziasztok egy két napot kihagytam de visszaolvastam mint mindig és egy két dolgot válaszolok.

A legelső ez csak a fejembe van mert tegnap láttuk nézzétek meg a kutyaszállót mert nagyon nagyon jó vicces és egy két helyen érzelmes de abban is van egy Boston terrier mert az angol bulldog mellé kellett valamit berakni és amerikai film lévén a kis francia nem lehetett benne de aranyos volt.

No akkor a hozzászólások:

-április 5. -e kutyatali: ha minden rendbe akkor azon vagyunk hogy ott legyünk ezt igérhetem.


-talán most majd tudunk beszélgetni is és sok tapasztalatot is cserélünk. A mostani taliból csak ez hiányzott:( ezt is igérhetem,hogy mindent személyessen megbeszélünk amit kell :)


-Bosco motst evett először Húst Pedigree Aszpikos csirke és pulyka: Jó tanács ne adj sok aszpikos illetve szójás kaját a kicsinek mert nem igazán bírja a pocijuk hosszú távon egyszer egyszer belefér én inkább ajánlanám a fentebb olvasható Hillst illetve a Premier és a Real Nature kajákat amik prémium minőséguek 100% hústartalmuak és nem tartalmaz se aszpikot se szóját és ezek jók a száraz kaják mellé.Ezektől max azéert fosik a kicsike mert sokat adsz neki és a csirkében lévő fehérje felhalmozódik és ettől foshat ha vakaródzás és szőrhulás is van mellette akkor irány a doki mert valószínüleg az már alergia.

Amugy a táp illetve konzerv váltásoknál is természetes egy kis fosika :)


- ötlet? lehet h bűzmirigy?

Valószínüleg bűzmirigy ha a popikáját a földön huzza vagy ehez hasonlót látsz mert mondjuk régebb óta nem elég keméyn a széklete és nem sikerült ürülnie.

Lehetett még valamit lenyelt ami most jött ki neki és fájt stb várd meg a következőt is töröld meg a popit és ha nagyon büdi utánna is a seggecskéje akkor dokibá ne vidd kutyakozmetikushoz kinyomatni mert többet árthat mint használ és akkor irány a doki így egy utat megspórolsz.

Reméljük nem az csak valamiért érzékeny volt.

2009. márc. 8. 12:31

Sziasztok! Már rég voltam... így hát felnéztem. Raktam fel Brian-ról egy képet, ami egy nagy játszma után készült, s kifáradt. Lefényképeztem, de mivel a nyelve nem volt kint...így egy hatalmas mosolynak ér fel :D. Ha gondoljátok nézzétek meg.


Most már mondhatni teljesen helyre jött, bár meglepő, hogy az étvágya nem olyan mint rég. Mindent ugyan úgy eszik, csak nem annyit mint annó.


Nekünk is van sipolós labdánk kb. 2 hete, de hát az a minden. Hozza, játszani kell vele. Azt bírom, mikor a szelepet kapja be, s összenyomja...mikor először járt így, s a levegő a labdából a szájába ment...azt az arcot látni kellett volna nála :D.


A heppje, hogy az étkező asztalnál körbe-körbe kell kergetni, míg ő fut előttem a labdával. :)


Imádnivaló! Most már kész nagy fiú, úgyhogy minden erőlködés nélkül egy ugrás s fent van az ágyon:).


Szerencsére az atkák is úgy veszem észre békén hagyták. Szépen nő vissza a szőre, sőt a kisebb helyen kihullott szőr, már teljesen visszanőtt, s már alig látszanak a foltok.


Nálatok minden Rendben?

Kellemes hétvégét Nektek!

1008. hajini (válaszként erre: 1001. - Szasza08)
2009. márc. 8. 09:51
:) hát előlem is menekül, ha be akarom kenni. most nem tudjuk mi baja lelet, mikor kakilt és meg akartam törölni a popsiját, nem engedte és nyikogott. eddig nem volt még ilyen. vkinek ötlet? lehet h bűzmirigy? lécci vki
1007. R75 (válaszként erre: 1005. - Katibaba)
2009. márc. 8. 09:29
én a Király Lindánál láttam először... mármint újságban, aztán véletlen Vácon is összefutottunk eggyel.. ha közelről látod, akkor nagy a különbség..
1006. H.Ancsi
2009. márc. 8. 09:19
Nekem lehet, hogy nem is franciám van? Az én kutyim pont így néz ki, hosszú láb, nagy hegyes fül. Nem zavartok el a fórumról? :)
1005. katibaba (válaszként erre: 1002. - Tibi81)
2009. márc. 8. 07:49
Tényleg igazad van, hihetetlen a hasonlóság! Én nem tudtam hogy létezik ilyen kutyus is. Megnéztem róla pár képet, de némelyiken tök olyan mint a mi kis kedvenceink.
1004. R75 (válaszként erre: 1002. - Tibi81)
2009. márc. 7. 21:40

én láttam.. többet is...


csak magasabb és jóval vékonyabb:-)) nekem kicsit furi..

1003. soma21 (válaszként erre: 996. - Tibi81)
2009. márc. 7. 18:50

Mi a tenyésztő javaslata szerint lazacos Purina Pro Plannal ettetük. Aztán váltottunk csirkés Acanara (sokan mondták, hogy puha lesz tőle a szőre, de nekünk nem vált be), amit lassacskán minden nap kihányt. Gondoltuk diétáztatjuk picit, és adtunk neki csirkehúst+rizst. Ezt kis kihányta a drága. A végén már csak rizst adtunk, de az is kijött belőle. Így visszatértünk az eredeti csirkehúsmentes tápra.

Mi is adtunk neki tasakos Pedigree-t, abban valamivel kevesebb a csirkehús...de végül azt se bírta a gyomra.

Emellett vakarózott is a kutyus,amire a doki adott szteroidos krémet. Attól el is múlt a sebecskéje.

Múltkor nem kaptunk ilyen tápot, és bárányos Hill's-t adtunk neki. Nagyon ajánlom mindenkinek ezt a tápot, mert a kutyus szőre gyönyörű puha lett!!!

1002. Tibi81
2009. márc. 7. 18:47
Láttatok már Boston terriert? Majdnem úgy néz ki mint a F.bulldog. Nagyon aranyos!
1001. Szasza08
2009. márc. 7. 15:46

:)

Örülök, hogy be tudtad kenni a pofiját...

Szasza nem hagyja....:D


Most fürödtünk, meg nercolaj is volt, csak nem a pofira:D

1000. Tibi81 (válaszként erre: 997. - Killah fr.bulldog)
2009. márc. 7. 15:45
A mienknek semmi baja csak meg kérdeztem. Amúgy eddig ROYAL CANIN-on nevelkedett ami ugye csirkés és most EUKABUNÁT eszik az meg bárányos de nem volt tőle semmi baja ja meg konzervet azt most adtunk neki de szereti. Köszi hogy válaszoltál ha ilyeneket észre veszün akkor tudjuk hogy nem jó neki:-))
999. hajini
2009. márc. 7. 15:09

helló. nálunk a sipolós játék csak addig sípol, míg nálam van,mihelyt megkaparintja kivégzi:) nálunk a gumicsibe végezte a legrosszabbul...

mi bárányos tápot adunk neki, imádja, ha visszük a kis tálját már nyalja is a száját:)

miénk mig sose kapott aszpikos tápot, elég neki a száraz, 2 naponta fogtisztítót kap:) SZasza, a nercolaj nagyon bejött, már szép a pofikája az én fekete hercegemnek.

2009. márc. 7. 13:03

Szisztok!


Képzeljétek, 3 napja kapott egy sípolós labdát, azóta nem lehet lekattintani róla:)

Persze a kaja az kivétel.


Nálunk ha allergia van, akkor kőkemény fosás a jele...:)


Ha rossz a táp, akkor meg sem szagolja...

Viszont a földről mindent próbál megenni, ami nem olyan színű, mint a háttér...szösz, kavics, stb...

997. killah fr.bulldog (válaszként erre: 996. - Tibi81)
2009. márc. 7. 11:27

szia!

Mi ugy vesszuk eszre,h rendszeresen kihanya, mienk sem birja a pipi husit, es pedigret abszolut nem akunk neki.Az nem igazan jo nekik.

996. Tibi81
2009. márc. 6. 20:13

Sziasztok!

Bosco motst evett először Húst Pedigree Aszpikos csirke és pulyka hogyan veszitek észre ha alergiás rá??Van valami jele? Irjatok légyszi! Köszi!

2009. márc. 6. 17:06

Sziasztok!

Örülök hogy tetszettek a fotók de annak még jobban,hogy sokatoknak sikerült kedvet csinálnom a talihoz:)Így a következőn még többen leszünk legalább és talán most majd tudunk beszélgetni is és sok tapasztalatot is cserélünk.A mostani taliból csak ez hiányzott:(

2009. márc. 6. 08:41
Megnéztem a képeket a taliról, nagyon jók lettek. Biztos nagy élmény lehet a kutyiknak és a gazdiknak is egy ilyen találkozó. Sajnos mi nem arra lakunk és így nem tudunk részt venni rajta, de a képeket örömmel nézegetem .
2009. márc. 5. 23:33
Köszönjük szépen a fotókat :)
992. R75 (válaszként erre: 991. - 56aa700e62)
2009. márc. 5. 22:08

akkor mi is megyünk majd..


Brookot egyszerű megismerni, egyrészt a piros hámról, másrészt a pöttyös lábairól:-)))

991. 56aa700e62 (válaszként erre: 989. - Diegobaba)
2009. márc. 5. 20:36
Na ez jó ötlet,majd visszatérünk rá!De ugye tutira jöttök a következőre?Az ha jól számolom április 5.-e lesz!
2009. márc. 5. 19:09
Jók az új képek is :)
989. Diegobaba (válaszként erre: 988. - 56aa700e62)
2009. márc. 5. 19:07

Szia Dózeroló.

előtte majd megbeszélünk egy helyet és ott tuti meg ismerjük egymást :)

2009. márc. 5. 17:54

Sziasztok!

Raktam fel újabb képeket,bár már azt sem tudom melyik volt eddig:)Tettem fel még Yodáról is mert a kis fiamnak Ő volt a kedvence kint.Killah,Diegobaba remélem tudtok jönni a következőre és valamit ki kellene találni,hogy meg is ismerjük egymást jó lenne személyesen is tapasztalatokat cserélni:)

987. Tibi81 (válaszként erre: 982. - Diegobaba)
2009. márc. 5. 12:30

Diedobaba!

Köszi a segitdéget! Még konzervet nem kapott de lassan bevezetem majd 3 száraz helyett 2 száraz meg egy konzervet abbol is kb 50g-mot.Az igaz hogy a sokat is megeszi mert minndíg enne:-)

A lába is kezd helyre jönni.

986. killah fr.bulldog (válaszként erre: 961. - 56aa700e62)
2009. márc. 5. 10:38

Megneztem a kepeket a talalkozorol, annyira aranyosak ezek a kutyusok.Sok kis bully egy helyen!

Remelem egyszer mi is eljutunk egy ilyen talalkozora.A kis Bubum nagyon elvezne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook