Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1045. Tibi81 (válaszként erre: 1044. - Hajini)
2009. márc. 11. 20:48
Köszi hogy válaszoltál! Bosco már nagyon szeret kuckózni:-)ha fekszünk rámozdúl a könyökünkre nagyon élvezi:-)
1044. hajini (válaszként erre: 1043. - Tibi81)
2009. márc. 11. 20:42

szia! egy tünemény a kutyád, nagyon aranyos. a mienknek nem volt semmi baja mikor váltotta a fogait, nála most indul be, h jé lánykutyák is vannak:)vigyázz ki sétáltat kit, én már lihegek egy séta után... :)

na megyek meccset nézni, remélem jól megverik az Intert. jóccakát mkinek.


hajrá AC MILAN!!!!

1043. Tibi81
2009. márc. 11. 20:30
Sziasztok! Boscókámnak hullik a foga cseréli őket:-). Jelent ez valami változást a kutyán érzelmileg? Már a sétálást nagyon szereti napi háromszor megyünk most már lépcsőzni is imád:-). a liftbe is be mer menni.
1042. hajini (válaszként erre: 1039. - C29c95fba9)
2009. márc. 11. 19:47
szia. lavet csonterősítő tabletta (calcium), és mellé algás multivitit szed mindennap. ha pici(10kg alatt) a kutyud sztem csak fél calciumot adj neki eőször nehogy véreset kakiljon:)
1041. hajini (válaszként erre: 1040. - Janika & Vader)
2009. márc. 11. 19:42
én is ezt kaptam, mikor kiütötte vmi a fejemet. szteroidos szar, nekem nem használt, de kutyákon nemtom. remélem a tiednek jó lesz. nekem a locoip lipocream jött be..
1040. Janika & Vader (válaszként erre: 1029. - Hajini)
2009. márc. 11. 19:20
De igen az (pimafucort) mit tudsz róla?
1039. c29c95fba9 (válaszként erre: 1034. - Hajini)
2009. márc. 11. 13:04

SZIA HAJINI!

NEKEM IS VAN EGY FRANCIA BULLDOG KUTYÁM 1 ÉVES ÉS MOST KEZDTE EL HÚZNI A LÁBÁT,AZ A KÉRDÉSEM HOGY MILYEN CALCIUMOT ADSZ NEKI

1038. 56aa700e62 (válaszként erre: 1036. - R75)
2009. márc. 10. 22:37
Na sikerült elkeserítened,akkor marad készenlétben a porszívó:)Nem baj több áldozatot is megér ez a kis rosszcsont!
1037. Tibi81
2009. márc. 10. 20:57
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat akkor csak jó az a csont erősitő:-)! Bosco ma kapta meg a veszetség elleni oltást. Meg kapott kiltix nyakörvet kullancsok és bolhák ellen állítólag 7 hónapig jó!
1036. R75 (válaszként erre: 1035. - 56aa700e62)
2009. márc. 10. 20:44

nem akarlak elkeseriteni, de ez még jó pár évig igy lesz.-))


mi is minden szőrhullatáskor megpróbálkozunk jól kikefélni a szőrt, de nem nagyon megy...

nem várom emiatt a tavaszt.. irtó nagy téli bundát növesztett Brooklyn.

1035. 56aa700e62 (válaszként erre: 1034. - Hajini)
2009. márc. 10. 20:09
Köszönöm a választ azt hiszem muszáj leszek beszerezni egyet,egész nap porszívózok nagyon unom már:(
1034. hajini
2009. márc. 10. 19:45

szió!


a miénk mindennap eszik multit és 7 hónapos korától calciumot is.előtte húzta a lábát. pedig 15ezres tápot eszik.

mi egy olyan kefét vettünk neki, aminek egyik fele olyan, mint a régi hajkefék (fém, a tetején műanyag bütyök kicsit ferdén ez a z egész)a másik fele puhább (simogató sztem) kefe. arnie kifejezetten élvezi a dolgot.


képzeljétek beindultak nála az ösztönök, nagyfiúsodik, csak úgy teper a csajok után az utcán...

2009. márc. 10. 19:11

sziasztok!


Bocsi, ezt teljesen más téma, ezért elnézést kérek tőletek...


segítségeteket szeretném kérni... közületek valakinek nem kellett tanulmányai során üzleti tervet írni? Sokat segítene ha valaki tudna küldeni egyet...mert elég szarba vagyok:$


Köszönöm, s bocsi, hogy most nem kutya témában:$.

2009. márc. 10. 17:33

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszí!Nagyon hullik Dózika szőre milyen kefével lehet leszedni róla azt a részt amit amúgy az ágyba szőnyegbe stb...re rak:)?

1031. killah fr.bulldog (válaszként erre: 1030. - Tibi81)
2009. márc. 10. 17:09

Szia!

En jo dolognak tartom a csonterositot, artani nem arthat.Nekunk pont ez a problema,h a bal hatso laban gyenge dysplaziat allapitottak.Bulldogok termetukhoz kepest eleg nehez kutyusok, ezert is javasolnam.DE! Mar magyon jo tapok vannak, kinondottan csonterosito is van bennuk./royal canin-osteo & digest/En csak ezt adom a kilah-nak.Ez dietas is mert a gyomraval is gondok voltak.

1030. Tibi81
2009. márc. 10. 11:19
Szép napot! Az a kérdésem ti adtatok a kutyusnak csoterősitőt? Kell az neki?
1029. hajini (válaszként erre: 1028. - Janika & Vader)
2009. márc. 9. 17:23
nem vmi pimafocoourt?
2009. márc. 9. 17:02
Azt mondta a doki, hogy nem biztos, hogy atka. Adott receptet, vmi Pinaf... akármit, ez valami kenőcs ezzel kell bekenni 10-14napig. 2 hét múlva megyünk vissza hozzá és akkor majd meglátjuk, hogy mit mond rá. Remélemnem atka lesz. Köszi a tippet, ha mégis az akkor a Te bevált módszeredet fogjuk alalmazni
1027. hajini
2009. márc. 9. 16:52
tök jó kis film a kutyaszálló
1026. abb9705ce4 (válaszként erre: 1024. - Janika & Vader)
2009. márc. 9. 16:23

Szia! Nekünk is így kezdődött. Ez szőratka. Kapott a nyakára egy cseppet, átmenetileg jó volt, nem vakarózott olyan erősen, s sűrűn. Aztán vagy 2 hétre rá, már semmit sem érte, kezdődött minden elölről, s a foltok gyarapodtak. Egyre több helyen kihullott a szőre, aztán elvittem ismét dokihoz. Akkor kaptunk egy szert a tak-tik-ot...igaz csak 10ml-t, s nem értettem a dolgot, mert azt mondta a doki, hogy 10ml-hez kell 5l víz, majd abban fürdessem meg olyan 5 naponta.

Na én máshogy csináltam, de hozzá teszem hogy bevált. Azóta vakarózás nincs, s a szőr is szépen elkezdett kinőni.


Az én taktikám:

5ml-hez 2 liter víz, majd beleállítottam a kutyust, s öblögettem kb. 10 percen keresztül, ugyan úgy mintha fürdetném, de nem használtam sampont csak a szert. Kivettem de nem öblítettem le róla, úgy hagytam megszáradni rajta. Aztán van az a fújos OFF! szunyogriasztó, annak a flakonjába tettem kb. 1 mili tak-tikot, a többi 1dl-t meg vízzel felhígítottam, s azzal két naponta fújkálom. Igaz hogy iszonyú büdös, de nagyon hatásos. Persze a fekvő helyét is sterilizáltam, kimostam a rongyait, mert elvileg az atka két napig elél, aztán elpusztul a gazdaszerv/kutya nélkül. Erre azért volt szükség, mert nehogy visszafertőződjön.


Elvileg az atka az ember kezén is megmarad pár óráig, szóval azért nehéz ennek a kezelése, mert mindig visszaterjed. Azért gondoltam úgy hogy hatásos az elején 2 naponta fújni. Jövő héttől én is visszaveszem heti egy alkalomra. Elvileg ez az atkás dolog hajlamos a kiújulásra, szóval nálam havi egyszer lesz azért kezelve hiába lesz tünetmentes. Biztos ami biztos.


Egyébként minden kutya atkás, csak amelyiknek kicsit gyengébb az immunrendszere, illetve nem megfelelő a táplálás azoknál a kutyáknál "uralkodik" el ez a fránya atka, ami szőrhullással, vakarózással jár, s elvileg el is fajulhat a dolog gennyes hólyagosodásig, illetve teljes szőrhullásig, s akár kopasz is lehet a kutyus.


Legjobb tudomásom szerint nem jelent veszélyt az emberre az atka, legalábbis én nem vettem észre magamon, illetve a családon semmit.


Nálam ez nagyon bevált, minden rendben nálunk. Én ennyit tudok segíteni...remélem hasznodra válik.


Azért ha a doki vmi okosat mondott, én is szívesen várom a további tippeket.


Minden jót!

1025. killah fr.bulldog (válaszként erre: 1023. - Hajini)
2009. márc. 9. 13:56
Az elfekvos setalast mi is nagyon jol ismerjuk.Nalunk ez foleg melegben mukodik, lefekszik es nem hajlando toavabb jonni.Vittem mar ot egyparszor kezbe haza, es elarulom nem valami konnyu a kis vasgyuro.
2009. márc. 9. 13:44
Sziasztok! A kutyusnak a bal lábánál a mellkasán egy foltba kihullott a szőre és piros is ott neki. Azt mondják, hogy szőratka lehet. Milyen gyógyszert ajánlatok? Illetve mennyire veszélyes, a kutyán kívül kisgyerekre vagy ránk? Ma megyünk dokihoz majd biztos ajánl vmit, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.
1023. hajini
2009. márc. 9. 10:55

sziasztok.

mindenkinek köszi az ötleteket. szerencsére elmúlt neki a popsifájás. de a biztonság kedvéért jövő hétfőn irány a dokibá. megkapja szépen a kullancsoltást is egyben. ma mentünk volna, de elfogyott az anyag. a mi kutyink kb.7hónaposan kezdte a nagyfiús pisilést, és azóta 2x olyan hosszú minden út.minden kis bokorka, fadarab megkapja az adagját. mi mikor meghoztuk 3 hónaops volt, elsóősétánk kb 500m volt, ott elfeküdt és kézbe kellett hazahozni:)de aztán egyre tovább bírta-most már én nem bírom a tempót:)

cirmike nagyon arik a képek:)

1022. Tibi81
2009. márc. 8. 19:35
Képzeljétek Bosco nagy házörző ha itthon vagyunk és valaki csenget már támadja is az ajtót és iszonyatosan ugat:-). Ma séta közben elengettük és egy kislány meg akarta simogatni de határozottan támadott. Ha rajta van a póráz megijed mindenkitöl:-) Csak akkor bátor ha mellette vagyunk.
1021. abb9705ce4 (válaszként erre: 1020. - 56aa700e62)
2009. márc. 8. 17:30

Köszönjük:).


Úgy elvinném én is egy bulldog találkozóra (képekről ítélve nagy buli lehet:) ), csak sajna itt nyiregyen ilyen nincs, legalábbis eddig nem volt. 3 ismerősöm van akinek bulldogja van...lehet bevezetjük erre felén is :D

1020. 56aa700e62 (válaszként erre: 1009. - Abb9705ce4)
2009. márc. 8. 16:16
Halálosak lettek a fotók jót nevetett a család rajta.Irtó jó pofa a ti kutyitok is!
1019. Szasza08
2009. márc. 8. 14:43

Ti hova jártok állatorvoshoz?

Én eddig az állataimmal Dr.Graf rendelőjébe jártam Bp., Fehérvári útra (hatalmas prof. a doki)

Most viszont meg fogjuk nézni Dr. Zsargal-t Érden.

Róla is csak jót hallottam, ráadásul bulldogozik.

(Igaz Angol bulldog, de ők is hasonlóképpen érzékenyek, mint a franciák...)

1018. abb9705ce4 (válaszként erre: 1016. - Szasza08)
2009. márc. 8. 14:32
Köszönöm a válaszod:)!
1017. Szasza08
2009. márc. 8. 14:31

Ha ti, vagy ismerőseitek szeretnének bulldogot, nézzétek meg kérlek a bulldogmentes.shp.hu c oldalt,

Van fent most két bulldog, aki gazdira vár.

1016. Szasza08 (válaszként erre: 1015. - Abb9705ce4)
2009. márc. 8. 14:29

:D:D

Nekünk Szasza 11 hónapos, és néha még mindig gugolva pisil, ha éppen nagyon sürgős:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook