Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1165. hajini
2009. márc. 31. 21:30
sziasztok! a miénk is csinált hasonlót, először azt hittük, h sokkot kapott, h "ELTŰNTEM" MAJD ÉJJEL IS RÁJÖTT A dolog, olyan volt mintha nem kapna levegőt, a száját meg nem nyitotta ki. az a lényeg h nem szabad pánikba esni!!!!mi benyúltunk a szájába h kinyissa és ott vett levegőt és elmúlt neki. szerencsére már rég nem jött rá. talán kinőtte...
1164. Diegobaba
2009. márc. 31. 21:12

jjjaaaaaaa és nagyon fontos ne adjatok neki se csokit se mazsolát illetve olyan kajákat ami tartalmaz szóját egyéb rosz minőségű adalékokat és ezt a pedigre meg stb gyenge minőségű kajákba lévő kocswonyás anyag.kajából ajánlom pl száraz a eukanuba nevű tápot mert az igen saok mindent tartalmaz ami a francia bulleszoknak kell illetve sokan ajánlják az akanát hillset konzervben premiert, real nature és van egy nagyon drága 400g os 560ft körül van de baromi jó minőségű kaja de annak nem tudom a nevét sajna de ha van fressnapf a közeletekben ott sokat segítenek illetve egy jó állatpatikában!

Ha jó doki kell és pestiek vagytok akkor tudok olyat ajánlani aki keni vágja a bulldogokat!

Ajánlom még a Lavett kutyavitaminokat ilyen alkalomra megvenni ezek mind segítik a kicsit.

1163. Diegobaba (válaszként erre: 1159. - 1HKLÁRI)
2009. márc. 31. 21:01

2X valamilyen injekció valószinűleg kalcium lehetett alergiás tünet kezelésére szokták adni az antibiotikum mellé adj neki és ez fontos bifidus esensoses kefirt vagy joghurtot mert ne hogy kikészüljön a kicsi pocija a gyógyszertől fürdető sampon meg valószínűleg az atka miatt adhatta kb úgy néz ki a dolog nem tudta mi a baja ezért mindent megvetetett veletek stb nem ragozom tovább.

A bárányos száraz táp nagyon jó azt adjátok neki mert ilyenkor ki kell zárni az allergiás dolgokat illetve az atkás dolgokat.

Ugyanis amikor hirtelen jönnek ki a dolgok akkor valami okozza de nem régóta.

A párod se etesse ebben az időben semmivel amig ki nem záródik az esélye ajnnak hogy mi lehet, nem e váltottatok neki kaját másik felmosószert nincs e másik fekvőhelye kajás illetve ívóstálja nem e evett valamiből nagyon sokat nincs e sűrűn fárdetve mert azt se szabad sőt ajánlanám fürdetések helyett a tisztasági kendőt,hogy nehogy tönkre legyen téve a faggyútermelése illetve nincs e sok szönyeg ha van milyen sűrűn van takarítva mivel érintkezhetett és stb stb ezt most végig kell zongorázni sajnos de megéri.

1162. Diegobaba (válaszként erre: 1161. - H.Ancsi)
2009. márc. 31. 20:51
Igen H.Ancsi simán ledugom az ujjam a torkán de csak egy pillanatra éppen csak megingerlem a torkát nem meghánytatom csak ingerlem mert akkor valahogy másképpen veszi a levegőt nálunk bevált probáld ki és meglátod nálatok bejön vagy nem de vizet mindenféle képpen vigyél oda neki nem baj ha kiburog a futás közbe de az is kell neki vagyis ajánlott de szivessen bármikor segítek vagy megosztok tapasztalatokat ezért vagyunk itt.
1161. H.Ancsi (válaszként erre: 1157. - Diegobaba)
2009. márc. 31. 20:10

Ez nagyon logikusnak hangzik, én is fel szoktam kapni és próbálom nyugtatni. Egyszerüen ledugod az ujjad a torkához? Legközlebb kipróbálom.

A többiek nevében is köszönöm az utána járást.

1160. R75 (válaszként erre: 1158. - Diegobaba)
2009. márc. 31. 19:58
ezt én is megerősitem, amit Diego irt, mert ezek a kutyik nem nagyon birják a meleget.... ha hosszabb útra mentek kocsival velük, akkor mindenképpen vagy nagyon korán induljatok, vagy nagyon későn... de semmiképpen ne a legnagyobb melegben...
1159. 1HKLÁRI
2009. márc. 31. 19:42
A segítségeteket szeretném kérni:10 hónapos francia bulldogom bőre jó pár helyen kipirosodott/ hónalj, ágyék, stb./ Nagyon vakarózik, dörgöli magát mindenhez. Állatorvos adott neki 2x valamilyen injekciót, 17 napig antibiotikumot, fürdetőt, sampont két alkalomra. Javult, majd visszaesett. Bárányos száraz tápot kap, de a férjem rendszeresen kényezteti konyhai ételmaradékkal. Tudnátok valami jó tanácsot adni? Köszönöm előre is: Klári
1158. Diegobaba
2009. márc. 31. 18:21
Nem találtam semmi komolyabb leírást de ezek szoktak lenni és ne felejtsük el,hogy jön a jó idő egyre melegebbek lesznek a nappalok ne felejtsétek el a rengeteg folyadékot utazni klímával és ha kell akkor a spriccelős flakonnal hűteni a kicsiket ha mindenféle képpen napközben ki kell vinni a melegbe amugy korán reggel és késő este napközben kötelező pisi kaki és irány a lakás hacsak nincs minden cucc nálatok mindig akkor nem olyan gond!
1157. Diegobaba
2009. márc. 31. 18:00

Sziasztok! Tapasztalat nálunk!!!!!!!!!

Ugy olvasom,hogy nagyjából ugyan arrol a hangról és reakcióról beszélünk a kicsiknél!

Nálunk már lentebb írtam hogy zavaró a szárazabb levegő is sűrűn kell mellettük takarítani is biztosítani kell a párásabb levegőt is és a folyamatos szellőztetéseket,Azon kívül gond lehet a kisebb meghülés illetve egyéb levegőben lévő ingerek!Ha sűrán csinálja a kicsi akkor minden féle képpen doki és ha nem ismeri a fajtát akkor inkább másikhoz menni egyébként a mopsok is csinálják ezt!

Mégpedig

Azért mert a torkukban a nyelő és a légcsőnél van egy lebeny ami le szokott tapadni olyan mint az embereknél a gégefedő!Ez lehet még érzelmi reakció is hirtelen megijed vagy fel van pörögve és lehet még hirtelen gyors levegővételnél is!

Mindenféle képpen ilyenkor simogatni kell van akinek az jön be hogy lenyomja ilyenkor a fejecskéjüket nekem ami igazán bejött,hogy lenyulok a torkán ha rövid időn belül nem hagyja abba és akkor az ingerenciától abbahagyja és utánna egyből adom neki a vizet!

Ennyit tudok segíteni ezzel kapcsolatban de most megnézem a net ír e valamit róla!

1156. soma21 (válaszként erre: 1153. - Dbe3645082)
2009. márc. 31. 11:59

Tegnap csak 2szer csinálta,ma még nem tapasztaltuk a dolgot. Kb csak ült és figyelt, amikor rájött ez az izé. Egyszer talán játék közben is volt, de nem ez a jellemző. A dokink sajna szabadságon van, így nem tudunk elmenni hozzá a héten.

Bár lehet, hogy mégis megfázott a kicsike..milyen tünetei vannak? Mert mostanában reggel (még evés-ivás előtt) folyik az orra, és ha kimegyünk a kertbe, akkor is, és prüszköl mellé, de csak párat és benn a házban nem csinálja.Van rá vmi gyógyszer,a mit megvehetünk a kutyapatikában? Vagy vitamint kellene szednie? Kálciumot adunk neki, és Hill's-szel etetjük.

1155. R75 (válaszként erre: 1152. - Soma21)
2009. márc. 31. 10:48
ilyet Brook is szokott csinálni, bár nálunk ez kb. 3hétben egyszer fordul elő.. van hogy az éjszaka közepén.. először mi is megijedtünk, de mostanra már megszoktuk..
1154. H.Ancsi
2009. márc. 31. 10:32

Sziasztok. Ezt már nekem is produkálta, de nem a Manci, hanem a máltai fiam. Orvos megnézte, nem talált semmit, mivel pontosan nem tudtam elmondani,hogy köhög vagy fulldoklik. Azt megfigyeltem hogy akkor csinálja főleg, ha ideges

/szilveszterkor petárda/, vagy túl izgatott. Ijesztő, olyan mintha meg akarna fulladni, pár másodperc alatt szerencsére elmúlik.

Engem is nagyon érdekelne, hogy mi ez?

1153. dbe3645082 (válaszként erre: 1152. - Soma21)
2009. márc. 31. 10:10
Szia!A miénk is csinálta már így egy párszor.Egyszer pont akkor jött rá mikor a játékát rágta,én akkor azt is hittem hogy biztos lenyelt egy darabkát mert olyan volt mint ha úgy szívná a levegőt de nem bírja.Mikor késöbb előjött akkor meg rengeteget szaladt és ott nagyon ki is volt fáradva.Így én se tudom már mi lehet mert én is arra gondoltam hogy vagy beszippantott valamit vagy befulladt,de mikor elsőnek előjött akkor nem is futkározott meg semmi.Te nem figyelted még hogy mikor jön neki elő vagy esetleg mitől??Mi is majd ha megyünk orvoshoz megkérdezem.A tiétek csinálja még?
1152. soma21 (válaszként erre: 1151. - Diegobaba)
2009. márc. 30. 19:56

Köszönöm a gyors választ!

Tényleg olyan hangot ad ki, mintha vmit fel akarna szívni. De "csendesen" leül és úgy végzi a kis műveletet. Nem látom rajta, hogy annyira megviselné a dolog, inkább engem aggaszt. Nem hiszem, hogy megfázott volna, mert hidegebb időben is volt már kinn órákig. De ki tudja...

Igazából csak napi 3-4szer jön rá ez a vmi, de ha holnap folytatja, elvisszük a dokihoz.

1151. Diegobaba (válaszként erre: 1150. - Soma21)
2009. márc. 30. 19:24

Szia


Ha olyasmit csinál mint ha betámaszt kicsit mint ha megfeszülne és furcsa olyan hrrr hrrr hrrr hagot ad ki mint ha fel akarna szívni valamit akkor több lehetüség van de első a doki.

az egyik,hogy kicsit meghül és tényleg a váladék zavarja és az okoz gondot,a másik az.hogy szárazabb a levegő a környezetében mint eddig volt és befulladhat,a harmadik pedig ha jól tudom mint a Mopsiknál van egy lebeny a torkukba ami néha felakadhat és ez okozhat ilyen problámát de az is lehet valamit benyelt és esetleg ingerli ha folyamatos ajánlom mi előbb a dokit

1150. soma21
2009. márc. 30. 18:56

SOS!!!! Segítsetek...

Vasárnap óta a kuytusunkra olyan köhögő-rohamok jönnek rá. Olyan, mintha vmi szőrt nyelt volna be, és próbálná felköhécselni...elég hangosan röfög szegénykém. Már naponta többször csinálja, mintha vmi kaparná a torkát. Lehet, hogy asztma? Vagy esetleg megfázhatott ( bár ezt kétlem, mert nem volt annyira hideg hétvégén)?

Valakinek volt hasonló élménye? Adjunk neki valamit vagy irány a doki?

Előre is köszi a segítséget!!!

1149. Diegobaba
2009. márc. 29. 20:38
Hogy vannak a kicsikék mi van Bosco dudorjával?
1148. Diegobaba
2009. márc. 29. 20:37

Sziasztok ha bárkit érdekelne és nem voltatok még ezen az oldalon akkor ajánlanám Bulldogpiknikek vannak rajta illetve információk.

itt a link:


[link]

1147. kakalidi
2009. márc. 28. 15:18
köszi
1146. kakalidi
2009. márc. 28. 15:18
igen, az a terepmintás nagyon jó, énis olyat szeretnék!mondd meg!
2009. márc. 27. 20:21

Szia!

Becsbe vettuk a shopping city-sudbe,40€ volt szerintem kicsit draga,de megerte mert viszonylag egesz telen ezt hordta, es nagyon praktikus a felvetele is, mert tepozaras.Ja es beleses jo meleg.Roviden ennyi a kabatkarol es tenyleg nagyon helyes benne a Killah-hadnagy.

1144. Diegobaba
2009. márc. 27. 17:36
Sziasztok remélem Bosconak elmúlt a dudora én ugy hallottam és mások is mondták Lavet nek van több fajta vitaminja készitménye azt sokan szeretik meg ajálják ezt tudom így érdemes a neten utánna olvasni.
2009. márc. 27. 05:20

Szia

Megnéztem a fotóidat és láttam, hogy a kutyádnak terep mintás ruhája van :) nagyon aranyos benne :) merre vetted ? mert én is szeretnék a Yodámnak :) előre is köszi :)

1142. zsolti & yoda(F. bulldog) (válaszként erre: 1141. - Tibi81)
2009. márc. 27. 05:15

Szia

Látom nektek is lett dudor a kutya fején, nekünk is volt bár én nem vittem el dokihoz, de hál Istenek pár nap alatt magától elmúlt, de hogy mi lehetett nem tudom, lehet valamire allergiás volt, de nem tudom mire, a lényeg, hogy elmúlt. Adjál neki immunrendszer erősítő vitamint, hátha használ. Én is most akarok neki venni valami jó félét :)


Ja ha van valakinek tanácsa ez ügyben, hogy mit adjak be neki azt megköszönném. :)

1141. Tibi81
2009. márc. 26. 12:36
Na ma reggel elmentünk az állatorvoshoz és megkérdeztük mik ezek a dudorok.Hát pontosan csak akkor tudta volna megmondani ha kimetszi.Ez nekem annyira nem tetszett így most majd várunk hogy elmúlik-e.Véleménye szerint mivel nem viszket nem zavarja nem fáj neki így nem lehet komoly.
1140. R75 (válaszként erre: 1137. - Tibi81)
2009. márc. 25. 21:46

nem lehet,hogy megcsipte vmi? vagy vmi megszúrta??


Brooknak volt ilyen egyszer.. de neki folyamatosan nőttek, mármint percről-percre... elvittük állatorvoshoz és kálcium injekciót kapott..

1139. killah fr.bulldog (válaszként erre: 1137. - Tibi81)
2009. márc. 24. 20:23

Szia!

Van valami valtozas a dudorokkal?Megtudtal valamit?En meg nem hallottam errol, el sem tudom kepzelni mi lehet, de remelem semmi komoly.

1138. hajini
2009. márc. 24. 18:58
sziasztok. mizu itten? már régen voltam:)
1137. Tibi81
2009. márc. 22. 22:26
Sziasztok! Bosconak kis dudorok nőttek a fejére de vagy 5 ! Tudja valaki hogy mi lehet?
1136. Diegobaba (válaszként erre: 1135. - H.Ancsi)
2009. márc. 22. 17:35

Szia igen jó volt a tali igaz kicsit fújt a szél pont akkor de a hangulat most is jó volt meg a kicsik is nagyon élvezték ment a kergetőzés ha kész a videó akkor megadom itt a linket és akkor lehet élvezni a látványt :)

Reméljük a következöt hamarabb meg tudom hírdetni majd összehozzuk a ligetbe és akkor mások is élvezhetik ezt az élményt :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook