Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1195. Diegobaba
2009. ápr. 4. 13:24
Remélem innen is talizunk veletek aki le tud majd jönni a buldogpiknikre a velencei tóra akár egy napra is mert attól függ nekünk is hogy a Diego hogy fogja bírni a meleget mert ha nem vészes akkor mehetünk mert víz lesz saját partszakasz kutyiknak lesz és ahogy a fotókat nézem árnyék is van rendessen!
1194. Diegobaba
2009. ápr. 4. 13:21

Sziasztok a pszihologia nagyon érdekes dolog és egyben jó fegyver kedves kolleganő :)


FRANCIA BULLDOG TALI ÁPRILIS 5.-én 10 ÓRÁTÓL:

Enyit tudok én is de sajna nem jutunk ki erre de ha segít a BULLDOG PIKNIK aminek az oldalát itt a link cím alatt felrakom ott mindig napra készen látható!


Link: [link]


Tévhit:Szerintem tévhitt ugyanis senkitől még nem hallottam azt,hogy egészséges francia bulldog fajtán belül ne tudna szaporodni mivel nincs oka amiért ne tudna!!!!!!!

Azok szaporítják így a kutyát akik szaporítók nem tenyésztők és csak a pénz érdekli őket azok lefejik a fiukat beültetik a csajoknak azt had szoljon a sorozat gyártás!!!

És itt elnézést kérek minden tisztességes szaporítótól aki szívvel lélekkel csinálja mert biztoas azért köztük is van ilyen.

De én ilyet nem hallottam,hogy nem tud természetessen szaporodni és nem is találok erre való leírást se!!!

2009. ápr. 4. 12:43
Sziasztok! Holnap bulldogtali a Hajógyárin? Ha igen hánykor?
1192. H.Ancsi (válaszként erre: 1191. - Tibi81)
2009. ápr. 4. 08:56
????
1191. Tibi81
2009. ápr. 3. 23:02
sziasztok! én azt olvastam hogy a Francia bulldog csak mesterségesen termékenyit nem természetes uton! Igaz?? Bár a mi Bosconk is mesterséges úton termékenyült meg!
1190. H.Ancsi
2009. ápr. 3. 19:46
hmmmm. pszichológia mindig érdekelt...
1189. H.Ancsi (válaszként erre: 1188. - Diegobaba)
2009. ápr. 3. 19:45
Köszönöm kedves Kolléga! Továbbiak, rendelési idő, szaktanácsadás a honlapunkon található. Előzetes telefonon történt egyeztetés után, konzultációt a helyszínen tartunk.
1188. Diegobaba
2009. ápr. 3. 16:58

Hozzászólván az előttem levő témához egyet kell értenem Dr H.Ancsa pszihologusunkal :) amit a kint és a bent lakó kutyusokról írt könyvében :)

Viccet félretéve a Prof egész jó :)

Amit tudni kell a ífrancia Bulldikról,hogy társasági,gyerek mellé illetve második kutyusnak ajálják mert olyan a természete, A fiu lány az mindig jó de arra figyelni kell hogy ott is lehet kicsike mert simán kihordja a boxer a bulldog köjköt.

Igazából a bent kintlétet nem tudod megmagyarázni,hogy téli meg nyári időszak sajna a féltékenység meg lesz de nem törvényszerű természetessen.Én javasolnám a jó miatt,hogy egy másik bullesz legyen hozzá de az biztos,hogy a nyomott képüek kijönnek egymással.Röviden ennyi :)

1187. H.Ancsi (válaszként erre: 1186. - Soma21)
2009. ápr. 3. 11:57

Szerintem, ha kislányt vesztek mellé, akkor nagy gond nem lehet. Azért én olyan választánék, aki hasonló temperamentumú, termetű.

Ha nincs sok korkülönbség köztük az azért jó, mert akkor együtt nőnek fel, egy idősebb kutyi lehet nem fogja szívesen venni, az állandóan pörgő, bohóckodó bulldogot.

Biztos lesz szíved az új kutyit ugy kirakni, hogy a másik bent van? Én próbáltam, nem ment.

1186. soma21 (válaszként erre: 1173. - Diegobaba)
2009. ápr. 3. 11:48

Köszi, megnuygtattál. biztos ez a légcsőszűkület lehet az oka, de ha megsimizzük, abbahagyja...lehet, hogy csak fel akarja hívni magára a figyelmet a kis dög!!!:)))


Sajnos mi nem tudunk elmenni az ehavi bulldogtalira, de májusban már nagyon szereténk ott lenni!!!


Francia bulldog mellé szerintetek bármilyen kutyát lehet rakni? Mi most egy boxer kislányon gondolkodunk. Mivel Castor fiú, és ivartalanítottuk, mehet mellé egy szuka kutya,nem?! Kell arra figyelni, hogy hasonló korúak legyenek? Bár fél év tuti lenne köztük a korkülönbség. Az nem jelente gondot, hogy a bulldog benn alszik a boxer meg kinn (nyáron meg jó időben mindkettő kinn lenne)? vagy csak nevelés kérdése??? Nektek van mellette más kutya? Mit ajánlotok???

1185. H.Ancsi
2009. ápr. 3. 10:47
Bocsánat természetesen Diegobaba!
1184. H.Ancsi (válaszként erre: 1183. - Dbe3645082)
2009. ápr. 3. 10:46

Szia, nekem már több szukám is volt, de főleg nagytestűek, ezért is kérdeztem, hogy a fr.b. nektek mikor tüzelt.

A vizslám majdnem egy éves volt először, és 8 évig /akkor ivartalaníttattuk/ ömlött a vér szó szerint belőle és minden tüzelés után -kivéve mikor ellett - álvemhes volt, vele sokat kínlódtunk.

A pireneusi lányom -igaz ő kertben volt - 11 hónaposan tüzelt először, ő gyakorlatilag nem vérzett.

Manci drágám most 9 hónapos de a másik kutyim állandóan a fenekében van, de még nem látok semmi konkrét jelet.

Szívesen veszem az ötleteket, hogyan kerülhetném el a máltai-francia mix. létrejöttét. Sajnos vendégségbe nem tudom adni, bugyikban nem nagyon bizom, szerintem 5 perc alatt leszerelné magáról.

Diego, tényleg sokat segítesz, nem vicceltem, esetleg a prof. titulus ?

1183. dbe3645082 (válaszként erre: 1180. - H.Ancsi)
2009. ápr. 3. 09:58
Szia!A mi kiskutyink most hagyta abba a tüzelés,és 8-9 hónapos kora közt vagyis most tüzelt először!Akinek tüzelt már a kutyija attól kérdezném hogy, kinek mennyire vérzett és meddig?A miénk az kb 2 hétig,de neki azért nem pár csepp volt.A szomszédunkba is van kislány kutyi igaz nem bulldog de ő is szokott vérezni és azt mondta a gazdája hogy csak először van sok,a többi alkalommal már csak kevés.Nem tudom ti hallottatok-e már valamit azzel kapcsolatban?
1182. Diegobaba
2009. ápr. 2. 22:53

Dózerka örülök,hogy semmi komoly akkor ehez jó tapasztalást.Sajna erre se jutunk ki pedig nagyon terveztem csak azt nem tudtam,hogy utazunk én meg beindultam a talira azt a nagy hoppból lett nagy kopp :)

H.Ancsa én úgy tudom és itt megint a többiektől tudom,hogy kb olyan 7-8 hónapos kortól kezdődik a kishölgyek nagyhölgyé alakulása mint a kispasikból is abban az időben kezd férfi lenni persze mindig vannak kivételek.ha ebben az időben vagytok akkor tökéletes az időzítés és tényleg javalott a távolmaradás ettől a sok bisex bullitol mert nem lenne nyugtotok.


jaaaaa és Dózerka természetessen várjuk az ujjabb fotókat majd a talirol! Mindenkinek amugy ajánlom és nem elcsalni akarok innen senkit de ajánlom a párhuzamos időbeli fórumozást az index.fórum Bulldogok avagy nyomott pofik oldallal mert sok mindenben tudnak segíteni öreg bulldogosok vannak közöttük :)

ez csak ajánlat!

1181. Diegobaba (válaszként erre: 1180. - H.Ancsi)
2009. ápr. 2. 22:46
Dr Diego hmmmmm jól hangzik :) de én csak segítek és utánna járok olvasok kérdezek tapasztalok és utánna ezt szeretetből tovább adom :) a szeretet előtt pedig nincs Dr :) de nagyon szivessen segítek amikor van rá lehetőségem nekem is ez a kicsi kis aranylegény az életem része és ez álltal a mindennapjaim öröme :) remélem mindig okos és hasznos dolgot tudok továbbítani amiben nem vagyok biztos azt úgy is megkérdezem vagy a szuper igazi Dokitol vagy itt a tapasztaltaktol a fórumokon hülyeséget nem továbbítok csak bolondságot ezúton is Április 1-re Boldog Bulldog szülinapot mindenkinek és velőscsontos Bulldog szép napokat :)
1180. H.Ancsi
2009. ápr. 2. 21:51

Most néztem meg a videót, nagyon szupi sajnálom, hogy nem tudtunk menni.

Most meg nagyon ugy tűnik, hogy a kisasszony tüzelni fog napokon belül, ugyhogy, megint lemaradunk.

Nektek - már akinek leánya van - mikor tüzelt először?


Diego, hívhatnánk ezentúl dr.Úrnak, tényleg hasznosak az infoid, köszi.

1179. 56aa700e62 (válaszként erre: 1178. - Diegobaba)
2009. ápr. 2. 21:44

Sziasztok!

Nincs baj,de örülök hogy aggódtatok:)Kiderült hogy gyomorsav túltengése van a babánknak csak azt nem tudjuk vajon melyik kajától lehet,így most figyelő álláspontban vagyunk.Röviden ennyi!A találkozóra valószínű megyünk,már nagyon várjuk!Ki tud jönni?

1178. Diegobaba
2009. ápr. 2. 21:07
Nem tudtam mi a hiányérzetem egyik oka Dózerka el vagytok tünve remélem nincs baja a kicsinek írj!!!!
1177. Diegobaba
2009. ápr. 2. 21:04
Kimondottan Bulldiknak vannak ezek a cuccok és nem vészes az áruk ennyit megér ha a tisztogatásrol egészségükrül van szó és itt ha böngésztek vannak kapszulák vitaminok is.
1176. Diegobaba
2009. ápr. 2. 21:01

No itt van ajánlom nektek szintén a bulldogpiknik oldalról van a link ajánlás.


[link]

1175. Diegobaba
2009. ápr. 2. 20:52
Na mindjárt elolvasok valamit ugy látom érdekes lehet és felrakom.
1174. Diegobaba
2009. ápr. 2. 20:51

Tényleg a videók fent vannak a bulldogpiknik oldalán is be is rakom ide az oldal linkjét ha eddig nem tettem volna!


[link]

1173. Diegobaba
2009. ápr. 2. 20:46

Na ma voltunk Diegonak körmöt vágatni és ha már ott voltunk megkérdeztem mi ez a hörgés pontossan.

A gégecső fedő valamilyen inger miatt amiket ezelőtt már írtam letapadhat sajna ezzel nem lehet az arcszerkezetük orr szál légcsp nyelőcső miatt tenni.

Viszont ajánlotta azt ha a kicsinek ilyenje van akkor meg kell fogni a nyelvét és kijebb kell húzni mert akkor felszabadítod ott a járatot illetve mondta,hogy jó ötlet ha lenyulunk a torkán mert azzal is fel tudjuk szabadítani a légutat és meg kell itatni utánna.



Mostanában, amikor kivisszük a kertbe, mindig prüszköl szegénykém. És reggel meg este folyik az orra? Ez normális?

Igen a válasz kicsit meg is lehetnek még hölve okozhatja növény is illatok is illetve természetes a nyálfojás kis nyálbuborékok orrfolyás könnyezés ez mind fajta jellegzetesség.


Igen lehet sajnos allergiás de csak annyira mint bármelyik más faj ezen kivül lehet asztma és epilepszia is de kicsi az esélyük ezeknek.


De nem erre kell gondolni SZeretni Szeretni Szeretni őket :)

Hirtelen ennyi.


Igen van a Hajógyárin minden hónap első Vasárnapján és mint kiderült igaz is mai napig van aztán szokott lenni ehez képest rá két hétre a a Petőfi csarnok mögött is ha ez tényleg van létszi írja meg valaki az is érdekelne és szokott a Városligetben és a Népligetben is lenni de ezek kisebb talik.a Népligetit a másik fórum szokta csinálni akik Fóton is és ajánlom mind a kettőt mi mindig ott vagyunk ha tudunk lenni a Fótin és a Népligetni :) amugy ajánlom mindenkinek ha még nem láttátok a youtube video portálon a keresőbe beírva hogy Francia Bulldog tali és ott kidobja a videoinkat!!!!!! :)

Most vasárnap is tali van a Hajógyárin de fontos ha mentek rengeteg folyadék inni és locsolni a kicsit és nagyon figyelni ne hogy eljusson odáig a dolog hogy Hőgutát kaphassanak!!!!!!

1172. Diegobaba (válaszként erre: 1166. - 1HKLÁRI)
2009. ápr. 2. 20:33

Sziasztok szia 1HKLÁRI!

No ezeket tudtam megtudni nem a szöveg stilusa a lényeg mert csak bemásolom ide hanem ami benne van de sajna viszketésre krémet eddig nem tidtam kérdezni de szerintem ami van az embereknek az jó neki is a külső kenőcsben de ezt csak szerintem. Szóval ez a bemásolat:


A szem fehér részének pirosodása sok dologtól lehet: kifújta a szél, trauma (nekiment valaminek), esetleg lázas, vagy csak magas a vérnyomása (pl. ideges).

Allergiás tünetet okozhat bármilyen irritáció, ami az orr-nyálkahártyát izgatja. Elég egy régi gumicsizma is, amit rág a kutya, vagy a kici kínai színes gumicsont, amit 43Ft-ért vettek a teszkóban. Meg persze még ezer más dolog.

Kutyán allergiavizsgálatot végezni nem egyszerű és legfőképp nem olcsó. És talán alig van pár labor, ahol elvégzik tisztességesen

1171. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1168. - Soma21)
2009. ápr. 2. 17:23

Szia!


Az én Bruce Willisem is fullad, ez azért van mert sajnos a francia bulldogok túltenyésztettek, és van egy úgynevezett légcső szűkületük. Sajnos nem lehet semmit ellene tenni. Én azt szoktam csinálni ha fullad, vizes kézzel megsimogatom a kis fejét, vagy benyulok a szájába. Többnyire elmúlik tőle...

2009. ápr. 2. 17:21

Hali mindenkinek!


Bulldipicknik... minden hónap elsö vasarnapjanak délelöttjén a hajogyari szigeten van 10 óra körül.

Mindenkit szeretettel várunk akinek van, vagy aki szereti a bulldogokat!

JÖJJÖN BULLDOG, BULLDOGTALAN!!


2009.június 12-13-14 Bulldog Piknik Velencén a Panoráma Kempingben. Ottalvós sátoros ereszd el a hajam.

Bővebb infó [link]

2009. ápr. 2. 11:36

Sziasztok!

Nalunk is elofordult mar ez a fulladas, foleg ejjel,almaban. Olyankor mindig felkeltem ot es nyugtatom,ez valahogy segit neki.Mi ezt mar teljesen megszoktuk, kerdeztem orvostol is, azt mondta ez bulldog betegseg es mar tobbszor talalkozott ezzel a panasszal. Remelem nem fog rosszabbodni.

1168. soma21 (válaszként erre: 1157. - Diegobaba)
2009. ápr. 1. 22:20

Köszi a tanácsokat. Mostanában enyhültek ezek a fulldoklásos-köhögős rohamok. Tényleg olyan, mintha megakadna vmi a torkán. Ilyenkor mi is simogatni kezdjük a kutyust, de úgy látom, ő jobban meg van szeppenve mint mi.


Mostanában, amikor kivisszük a kertbe, mindig prüszköl szegénykém. És reggel meg este folyik az orra? Ez normális? Eddig nem vettem észre, hogy ennyire taknyos lett volna. Lehet, hogy megfázás??? A kutyusok lehetnek allergiásak vmire kinn a kertbe (pl pollen)??? Igaz mindent megeszik, amit talál: követ, falevelet, ágakat,csigákat...alig tudom kibányászni a szájából. A többieké is ilyen "mindenevő"????

1167. Diegobaba
2009. ápr. 1. 20:25

Sziasztok sikerült megtudnom mire kell figyelni mit ne adjatok a kicsinek szóját meg aszpikot azaz

az E430 at.:).

1HKLÁRI most kérdezem neked ,hogy mit tanácsolnának a viszketésre kenőcsőt illetve lehet e piros a szemfehárje az allergiától.

De a index.fórumon a Bulldogok avagy a nyomottpofik címszó alatt nagyon sokat tudnak segíteni sokan vágják ezeket a dolgokat de amikor tudok segítek ha mást nem utánna olvasok ha valami nem tapasztalatból jön :)

1166. 1HKLÁRI (válaszként erre: 1164. - Diegobaba)
2009. ápr. 1. 18:56

Kedves vagy, köszönöm a jó tanácsaidat!

Esetleg tudnál még valamilyen viszketéscsillapító krémet ajánlani? A szeme fehérje is piros. Lehet az allergiától? Nem vagyunk pestiek, Tolna megyében lakunk. Még egyszer: köszönöm szépen.Szia: Klári

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook