Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
6115. mumin89
2012. nov. 17. 13:27
sziasztok!új vagyok a fórumon, de egy ideje már olvasgatom a bejegyzéseket. a barátommal teljesen beleszerettünk a kis bulldogokba és tavaszra talán összejön minden, hogy legyen egy saját kis röfink :) viszont nagyon sok elszomorító példát olvastunk már arról, hogy milyen (súlyos és kevésbé vészes)betegségeik lehetnek, és hogy mennyire sok múlik azon, hogy hol veszi meg az ember.. tudnátok ajánlani megbízható és jó helyeket/kenneleket?
6114. Vigyorex6 (válaszként erre: 6113. - Mya01)
2012. nov. 17. 10:12

Nekem úgy hozta az élet, hogy mikor Spiky másfél éves volt, haza kellett költöznöm a szülői házba. Nagy félelem volt, mert a nagypapám nem volt kutyapárti. Rengeteg nehézségünk adódott emiatt eleinte, aztán szépen lassan a maga némaságával belopta magát a szívébe. :)

Azóta együtt alszanak, és folyton folyvást áradozik, hogy milyen ügyes, okos, jó, szép, és hogy a LEGJOBB BARÁTJA, és szerinte ember (szerintem is)! :) Amikor hazaérek, minden nap élménybeszámolót tart a kutya aznapi programjáról, még arról is, hogy hányszor és mekkorát kakilt! :D

Ő a kutya dédije, anyukám pedig unokájának hívja bulldog gyermekemet! :)

Én a magam részéről nem félek tőle, hogy a párod nem esne szerelembe! :D

6113. Mya01 (válaszként erre: 6112. - Wicky85)
2012. nov. 17. 10:02

Köszönöm! :)

Jó,hogy a tapasztalataitok is alátámasztják az eddig hallottakat (biztos van 1-2 ellenpélda,de ez ilyen..). Már csak a páromat kell meggyőznöm,hogy higgye el jó lenne, ami el g kemény dió olyannal,akit úgy neveltek,hogy soha nem vollt egyetlen állata sem,így persze,hogy hallani sem akar kutyáról,de még egy tengerimalacról sem, nem érti meg nekem mennyire fontosak az állatok,hogy mit jelent mióta összeköltöztünk(jó pár éve) se kutya,se macska,se hörcsög,se papagáj nincs körülöttem, előtte kisebb állatkert vett körül, nagyon,de tényleg nagyon rossz,Bevallom a kutya hiányzik legjobban...

6112. wicky85 (válaszként erre: 6104. - Mya01)
2012. nov. 17. 09:02

Szia!


Nekem 2 lány bulldogom van és imádom őket!!!

Semmi gondom velük, de tényleg. A lány kutyusok bulldogban bújósabbak és úgy tudom, hogy könnyebben elfogadják, ha több falkavezér is van (bár fiú kutyám nem volt, tehát ez csak hallomás).

A bulldog egy szerelem. Akinek volt már francia bulldogja, szerintem soha nem akar már más kutyát. Hihetetlenül rá vannak hangolódva az emberre. Teljesen alkalmazkodnak a napi ritmusunkhoz. Az egyik legideálisabb családi kutya szerintem.

A párom nővérének 3 kisfia van, akik bármit megtehetnek a kutyáinkkal. Akár a szájukba is benyulhatnak, ha akarnak. És a mi két hiperaktív kutyánk, akik mindenkire ugrálnak egy kis simiért (tudom, hogy ezt mi rontottuk el :) ) a gyerekekkel olyan óvatosan bánnak, hogy soha nem lökték fel egyiket sem. Tudják, hogy ők kicsik és gyengébbek.

Bármi kérdésed van írj és szerintem itt mindannyian szívesen segítünk! :)

6111. Mya01 (válaszként erre: 6109. - Edja)
2012. nov. 16. 22:11

Az alapján amit írtál, teljesen nekünk való kutyafajta! :) A bohócsága a páromnak (és nekem),a bújóssága nekem,az,hogy képes alkalmazkodni az életritmusunkhoz pedig mindkettőnknek....Tényleg, az utóbbira mennyire nehéz rászoktatni?

Az,hogy lusta, és nem szeret korán kelni...ideális kutyus! :)

Akkor bulldogságos boldogság van nálatok.

6110. Mya01 (válaszként erre: 6108. - 0636571bd4)
2012. nov. 16. 22:04

:D Ez hatalmas....jót nevettem.

Nem tudom mit szólna ha beállítanék egy bullival, 1x kérdeztem már,hogy kitenne-e minket,akkor azt mondta nem, de lehet válóok nála... :D

6109. Edja (válaszként erre: 6100. - Mya01)
2012. nov. 16. 18:40
Szia! Nekem fiam van, soha nincs vele semmi probléma. Édes, drága, szófogadó ( majdnem mindig :) ) teljesen alkalmazodott az életritmusunkhoz. Egy a fontos: Érezniük kell, hogy a család (falka) tagjai. Ha kizárod őt, magába fordul és bele is betegedhet. Különleges fajta, egyszerűen nem lehet nem szeretni. Egy bohóc, egy bújós kisbaba és egy sértődékeny pukkancs keveréke. Imádom. Most éppen itt horkol mellettem a kanapén és borzasztó elégedett. Amúgy ő sem nagyon találkozik kutyákkal, ezért nem is nagyon érdeklik őt, Teljesen emberi szokásai vannak pl. nem tud korán felébredni, ha néha korán kell kelnie nem tér magához, kóvályog mint én. Iszonyú érzékeny,tisztán megérzi a hangulataimat, ő pedig depresszós esős időben. Utálja :) Bár nem úgy él mint egy kutya (inkább úgy mint egy óvodáskorú gyerek) tudom, hogy boldog velünk.
6108. 0636571bd4 (válaszként erre: 6104. - Mya01)
2012. nov. 16. 13:00

Jaajjj, valamit elfelejtettem! Írtad, hogy a párod kiakadt a bulldogmániádon.

Azonnal válj el, igaz ma péntek van, de négyig így is nyitva van a hivatal...

6107. 0636571bd4 (válaszként erre: 6104. - Mya01)
2012. nov. 16. 12:57

Kérdezted, hogy jönnek ki a gyerekekkel. Meglehet ezen a fórumon, de lehet hogy másikon azt olvastam, hogy nem a kisgyermek rontja a francia bulldogot, hanem a buli a gyereket.

Ilyenek ezek...

6106. Vigyorex6 (válaszként erre: 6104. - Mya01)
2012. nov. 16. 08:20

Megvallom, hogy az enyém nagyon féltékeny, de csak állatokra, gyerekekre nem. Ezt én/mi rontottuk el, de abszolút nevelhetők. Még most is tudnék rajta változtatni.

De mivel családi házban vagyunk, így nem az van, mint panelban volt, és nem kell sok kutya közé hordanom, így elszokott a kutyáktól. Egyébként nagy macskabarát a blöki, de attól kiborul, ha simogatom őket.

6105. Mya01
2012. nov. 14. 18:03
Meglestem a kutyusokat, kár, hogy itt nem lehet lájkolni! Egyik szebb, mint a másik. :)
6104. Mya01
2012. nov. 14. 18:00

Köszi az infókat!

Rudibaba, én már így is szerelmes vagyok...magába a fajtába!Folyamatosan a bullid oldalakat, fórumokat, hirdetéseket bújom, hobbim lett, párom már ki van akadva rám. :D

Őt még fűznöm kell, mert szerinte lakásba nem való kutya(soha nem volt még semmilyen állata)...Én viszont lassan beledepizem, hogy nincs kutyám. Volt egy német juhászom(még családiban), aki sajnos másfél éve elment, azóta is könnybe lábad a szemem ha látok egyet és iszonyúan hiányzik....

Tibi66 ha tehetném egy egész kutyafarmot hoznék létre! :)

Vigyorex6 köszi az újabb hasznos infókat, benéztem erre az oldalra is, ahogy látom itt több a bulli gazdi.

Kisgyerekkel hogy jönnek ki, ha trónörökös érkezik mennyire félytékenyek, mennyire bulldogok vagy ez is nevelés kérdése?

6103. Rudibaba (válaszként erre: 6100. - Mya01)
2012. nov. 13. 20:34
Szia! Nekünk is kan kutyánk van, semmi pisi nincsen, soha nem próbálkozott be :) de szerintem a szukák könnyebben irányíthatók :) csak a tüzelésnél van egy kis bibi, de lehet venni nekik bugyit, persze ez is stornó, ha ivartalanítod :) nekem ő a legelső kutyám, ajándékba kaptam, tehát nem választottam, viszont ha választhattam volna én szerintem szukát választottam volna. De mindegy, mert ígyis úgyis szerelmes leszel :)
6102. 0636571bd4 (válaszként erre: 6100. - Mya01)
2012. nov. 13. 17:21

Csaó!

Francia bulldogból minimum száz fiú és száz lány!

MOndjuk ekkor már nem fértek el a lakásban, de sebaj! A LEGJOBB KUTYÁK!

Fiúval semmi gond, nem pisil körbe, nem jelöl területet, ha minden az övé, ami a tied is. Mutass meg mindent neki! És mindenről tudni fogja, hogy ami a tied az az övé is, de ami az övé: nos, ahhoz neked semmi közöd.

Az írigy kutya tipikus esete.

Lány blökim még nem volt, de nehogy elriadj ilyen hülyeségektől a fiú kutyuktól, pláne, ha francia buli!

A legaranyosabb fiú kutya SZERTE A VILÁGON!

6101. Vigyorex6 (válaszként erre: 6100. - Mya01)
2012. nov. 13. 12:29

Én a fiús oldalt tudom mondani. Mióta szobatiszta, nem pisil bent sehová. Nem ivartalanított, de nem próbálkozik senkin/semmin. Mikor kezdett ivaréretté válni, akkor egyszer próbálkozott, de rászóltam, aztán soha többet nem fordult elő ilyen.

A lányos oldalt is biztos lesz aki le tudja írni. Bár az én kutyám testvére lány volt, össze is hordtuk a gazdijával a kutyáinkat, de semmivel nem volt makacsabb, mint az enyém.

6100. Mya01
2012. nov. 13. 10:29

Sziasztok! Kíváncsi lennék tapasztalt bulldog gazdiként fiú vagy lány kutyát ajánlanátok-e lakásba? Eddig határozottan lány kutyust szerettem volna, de kicsit elbizonytalanodtam...valahol azt olvastam, hogy ajánlottabb kan kutyát választani, mert a szukák makacsabbak, nehezebben kezelhetők. Fiúknál az a kételyem támadt, hogy nem pisilik-e körbe a lakást, nem szeretnék-e folyton rajtunk - a lábunkon és bármi mozdítható tárgyon levezetni szerelmi túlfűtöttségüket...?

Régebben családi házban csak lány kutyám volt, de az más, ott nem osztom meg vele az életteremet.

Várom a véleményeteket! :)

6099. H.Ancsi (válaszként erre: 6098. - 0636571bd4)
2012. nov. 13. 07:26
mondtam én:))))
6098. 0636571bd4 (válaszként erre: 6087. - Thomas74)
2012. nov. 12. 18:46

Húúú, ezt elbaltáztam! Nem neked akartam írni, de a pláne, hogy egy közösségi oldalra szántam a furulyát.

Bocsi, mégegyszer bocsi, ezt benéztem! :)

6097. Barbra
2012. nov. 12. 10:39
Most úgy döntöttünk, hogy beadjuk kutyanapközibe. Sajnos nem találtunk a közelben, így ha valaki tud ajánlani Zuglóban ilyet, akkor hálás lennék :)
6096. Rudibaba (válaszként erre: 6094. - Encsi05)
2012. nov. 11. 20:35
szia! szintén csepp, advantix, idén vettünk kullancsriasztót is és bevált!
6095. Rudibaba (válaszként erre: 6093. - Barbra)
2012. nov. 11. 20:35
szia! fokozatosan hagyjátok otthon hosszabb időkre, először csak 5 percek, aztán elmentek a boltba..nálunk is volt gond ezzel mikor új helyre költöztünk, de egy idő után megszokja, hogy mindig visszamentek hozzá:) ja és a mai napig úgy megyek el otthonról, hogy nem szólok hozzá, rá se nézek, bár a szívem szakad meg, de nem ugat és nem sír!
6094. Encsi05
2012. nov. 11. 19:42

sziasztok!

ti mivel szoktátok védeni a kutyusaitokat az élősködők ellen? mi eddig az exspot cseppet adtuk nekik eddig be is vált, csak kíváncsi lennék ki hogy szokta:)

6093. Barbra
2012. nov. 11. 13:48

Kedves Bulldogosok!


Ti mivel tudtátok a kutyusotokat hozzászoktatni az egyedülléthez, amíg dolgoztok? A miénk olyan panaszosan sír, ha csak egy percre is egyedül hagyjuk, hogy félő, a szomszédok nem fogják eltűrni...

6092. Rudibaba (válaszként erre: 6091. - H.Ancsi)
2012. nov. 10. 18:17
bocsánat a kirohanásért!
6091. H.Ancsi (válaszként erre: 6086. - Rudibaba)
2012. nov. 10. 11:02
hmm....
6090. H.Ancsi (válaszként erre: 6087. - Thomas74)
2012. nov. 10. 11:01
szerintem, véletlenül irta ide, de jól elszórakozunk vele:))))
6089. Vigyorex6 (válaszként erre: 6088. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 10. 08:23

Szia!

Próbálkozzatok immunerősítéssel.

Mi most fejeztünk be egy Immunovet kúrát. Netről szoktam rendelni. A vizébe kapott Béres cseppett, és teljsen rendbejött.

2012. nov. 9. 18:30
Sziasztok ! Lizikének egy kicsit hullik a szőre, szerintetek mitől, esetleg megfázott volna, tápot nem váltottunk R. C. eszik naponta 2x . A házi kaját már abba hagytuk nem kap csak tényleg egy falatot, mert tudom ha többet adtam neki attól tényleg hullott a szőre. Várjuk a válaszokat, köszike...
6087. Thomas74 (válaszként erre: 6081. - 0636571bd4)
2012. nov. 9. 16:23
Mi a furulya?
6086. Rudibaba
2012. nov. 9. 14:41
oké, leesett a furulya Hancsi hozzászólásából..bocs srácok, hogy nem vagyok akkora paraszt, hogy nekem nem esett le :)
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook