Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a Herbalife termékeivel kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Herbalife termékeivel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
346. HusiNyuszi (válaszként erre: 344. - Pirosalma)
2007. okt. 5. 17:53
Köszi, akkor megnyugodtam, nagyon nagy marhaságot azért nem számol az eszközünk. Alapvetően egészséges emberekről van szó, akik mondjuk túlsúllyal küzdenek. Természetesen gyógyítani nem próbálunk, és mindenkinek javasoljuk, hogy beszéljen az orvosával, ha gondja van vagy nem biztos valamiben. Elég sok orvos támogatja a táplálék-kiegészítőket, bár persze vannak, akik nem.
345. Pirosalma (válaszként erre: 341. - C469e38f6f)
2007. okt. 5. 17:32

Szia, Stingy!

Csigavér:-)


"Azért annyira nem lehet titkos a recept" - ezt úgy kell érteni - és nem csak ebben az esetben - hogy az alkotórészek pontos mennyisége nem ismert, ill. az előállítási mód.


Talán nem haragszol meg ezért, amit most írok, főleg, hogy nem cikiző szándékkal teszem, sőt talán inkább mososolyogni fogsz rajta:-)

"A gyomorsav szétbontja a fehérjéket" - a savas közeg ugyan katalizálja (segíti) a peptidkötések bomlását (savas hidrolízis), de ennek a szerepe csekély (mert a folyamat nagyon lassú), a valódi bontást az enzimek (a gyomorban csak a pepszin, mely az aromás aminosavak - fenilalanin, tirozin, triptofán, hisztidin - melletti kötéseket bontja főként) végzik.

A sósav a fehérjéket denaturálja, kicsapja, így könnyítve meg az enzimes emésztésüket.

344. Pirosalma (válaszként erre: 339. - HusiNyuszi)
2007. okt. 5. 17:12

Szia!


:-)


A nyugalmi metabolikus ráta (nyugalmi anyagcsere, RMR, Resting Metabolic Rate) nem egyenlő a BMR-rel (alapanyagcsere, Basal Metabolic Rate), annál kb. 20 %-kal magasabb. De a számítás reális.

A napi energiafelhasználás akkor egyenlő az RMR-rel, ha nagyjából egész nap ágyban fekszel (de eszel)(és persze nem vagy pl. lázas, ami Celsius-fokonként 7 %-kal növeli az alapanyagcserét).


"és napi 120-130 gr fehérjét javasol." - ha egészséges vagy, ez még belefér, de kielégítő szénhidrátbevitel mellett ez is kicsit túlzás, de alapvetően nagy jelentősége nincs.


"Heber azt javasolja, hogy annak érdekében, hogy ne izomból történjen a fogyás" - hpgy ne izomból történjen a fogyás, ahhoz kell: kielégítő szénhidrátbevitel (az összenergia 50-55 %-a), fehérjebevitel, mozgás és egy kis szerencse. (Hozzátenném, minél nagyobb a túlsúly, annál kisebb arányú az izomfehérjék csökkenése, de ez több dologtól is függ.)


"egy étkezés álljon kb 80 gr fehérjéből (pl valami sovány hús)" - gondolom, ez 80 g fehérjetartalmú ételt jelent (pl. [nyersen] 80 g hús, ami 16 g fehérje).


"Egyébként az eszköz alján figyelmeztetés olvasható, hogy ha valaki epe- vagy májproblémáiról tud, mindenképpen egyeztessen az orvosával" - a fehérje szempontjából inkább a vese érdekes (a májat ilyen szempontból csak igen szélsőséges esetekben kell kímélni, pl. májkóma). Viszont a legtöbb ember nem tud a látens vesekárosodásról, ami mondjuk csak egy vérvétel során derül ki az enyhén emelkedett se-kreatininből és se-karbamidból, amikor is a vesefunkciók még kielégítőek.


(Talán már hallottad a GFR szót, ez jellemzi a vese szűrőműködését, normális esetben - testtömegtől függően - 90-120 ml/perc, még ha le is csökken a 60 %-ára, tünet [pl. rosszullét, lecsökkent vizeletmennyiség] akkor sincs [csak a már említett emelkedett laborértékek], de a károsodás persze fennáll, és tovább romolhat az állapot. Ezért is nehéz felfedezni a problémát.)


Az epe-, ill. a májprobléma (az epét a máj termeli, és az epehólyag raktározza) elsősorban a zsírokat érinti.


Igazából bármilyen betegség esetén érdemes megkérdezni az orvost, pl. bizonyos gyógyszerek megnövelik a vitaminszükségletet (a vicc az, hogy ez fordítva is így lehet szélsőséges esetekben).

343. apokrif (válaszként erre: 341. - C469e38f6f)
2007. okt. 5. 15:36

Kedves stingy!


Ha már én is bele kontárkodtam ...

Neked is írom - Örülök, ha Te is parafálod a megnemtámadási egyezményt.


Továbbiakban

- Tökéletesen osztom a véleményem, nekem is aggályom van az anyagokkal, öszetevökkel,

"Az élet apránként természetmentes lesz, sőt, természetellenes is: ami zötyög, netán érdesen valamilyen azt elintézi a guargumi és társai, attól lesz lágy, csúszós, selymes és egyenfarmer-ízű minden, a hazugság, a média s minden egyéb nyelet, amit étel és élet helyett tuszkolnak belénk. "Azzá leszel, amit eszel!" ha műanyagot, akkor Barby, ha természetes táplálékot, akkor ember."


- Én azt szoktam mondani a vélemény nyilvánítás védelmében - "Attól még, hogy nem tudok tojást tojni - még megmondhatom, hogy szagos-e vagy sem."

- Vagy Hofival mondva - "Ha eszem a levest - megmondhatom, hogy sós-e, vagy sem."

- És nem utolsósorban én sem ezt tartom követendő alternatívának. Az, hogy rövidtávon hat még nem biztos, hogy bizonyíték.

342. c469e38f6f (válaszként erre: 335. - Apokrif)
2007. okt. 5. 13:06

Szia,


köszi a sok infót, ezek legalább (bizonyítható)tények

341. c469e38f6f (válaszként erre: 336. - HusiNyuszi)
2007. okt. 5. 12:00

Szia,


már tegnap írtam, hogy feladom, győztetek!

Aki szerint 80 gramm fehérje = 8dkg csirkehússal, annak szerintem nem tanácsokat kellene adni, hanem tanulni egy kicsit...vagy ha tudja, akkor pontosabban fogalmazni.Persze most is csak belekötök alaptalanul mindenbe.(80 gramm fehérje kb 400 gramm csirkemellben van)

Igen gyáva vagyok, Neked biztosan Husinyuszi van a személyidben:)(egyébként most mit csináljak, írjam ki a telefonszámomat?:))

Bármennyire hihetetlen is, nem az MLM formával van a gondom,hanem a termékjellemzőkkel és a mögé tett marketinggel(természetes alapanyagok -te írtad!- kontra szintetikus vitaminok és mindenféle segédanyagok, valamint az ár. Pontosabban, hogy elhallgatjátok az alternatívákat, az esetleges kockázatokat -én pl. allergiás vagyok a szójafehérjére (ezért kértem volt, hogy ne forgalmazó válaszoljon az első hsz-ra, mivel abból csak a tegnapi elbeszélünk egymás mellett típusú beírások jöhetnek ki.(most finom voltam, elkerülendő a tegnapi hibát:))

Tudok normálisan is írni, csak az egyoldalú, csúsztatott tájékoztatásnak nem vagyok a híve:)

Ráadásul el is ismertem, hogy akár használhat is, ugyanúgy, mint bármely más hasonló termék, amiből kismilliót lehet kapni fele ennyiért, vagy olcsóbban, de még a csúcsminőségű ioncserélt tejsavó izolátumért sem kell ilyen iszonyat összeget kifizetni, minőség tekintetében pedig azt le sem merem írni, hogy a Herba ennél gyengébb, úgyhogy csak gondolom:))).(na itt majd az jön, hogy honnan veszed nem próbáltad,nem ugyanaz a kettő, egy adag csak 300 Ft, meg titkos a recept)

Az azért érdekelne, hogy a Herbában milyen savófehérje és szójafehérje van, ugyanis azok között is lényeges minőségi különbség van.(pl koncentrátum, izolátum, stb)?Azért annyira nem lehet titkos a recept, hogy ezt ne tudja valamelyik tanácsadó, mert az elég gáz lenne.

Nem kell ahhoz Herbalife terméket fogyasztani, hogy véleményt írjak bizonyos jellemzőiről: miért abban nem fehérje, szénhidrát, zsír, vitamin, ásványi anyag és esetleg rost van, a megadott összetétel szerint?

A szervezet nem tudja, hogy Herbalife-ot, vagy húst, vagy BTN terméket, vagy mást eszel...A gyomorsav szétbontja a fehérjéket, és a bélbolyhokon keresztül már lizin, triptofán, fenilalanin, valin stb szívódik fel.


Azt, pedig hogy tegnap jórészt valószínűleg előadásokon, vagy tréningen tanult marketing szöveget nyomtatok, nagyjából meg tudom ítélni, mivel 15 éve az értékesítésben dolgozom különféle pozíciókban, és rengeteg ilyen képzésen vettem részt.


Csak azért írtam, mert megszólítottál.


Üdv!

340. zinajda
2007. okt. 5. 10:54
Nem érdekel milyen anyagok vannak a herbalife termékekben. Az a lényeg, hogy használjon!!!
339. HusiNyuszi (válaszként erre: 308. - Pirosalma)
2007. okt. 5. 10:36

Szia, Pirosalma!


Szimpátiánk kölcsönös :-))), és sokat tanultam is Tőled, tudod, azon a zsírégetős topicon.


Az az eszköz, ami nekem van, a David Heber-féle ShapeWorks-program alapján számolja a nyugalmi metabolikus rátát és a fogyóprogram esetében szükséges napi ajánlott fehérjebevitelt. Én 172 cm vagyok, és jelenleg (a szülés után két héttel) 82 kg. Ezzel nekem 28 a BMI-m, amihez az eszköz szerint 1670-1794 kcal a nyugalmi kalóriafelhasználásom (tehát ha mozgok mellette és nem eszem többet ennél, akkor már elvileg fogyni fogok, de ha mondjuk 1500 kcal-ra le tudom vinni, akkor biztosabb a fogyás), és napi 120-130 gr fehérjét javasol.


Egy adag shake (26 gr italpor 2,5 dl 1,5 %-os tejjel keverve) 217 kcal, és 22 gr fehérjét tartalmaz. Heber azt javasolja, hogy annak érdekében, hogy ne izomból történjen a fogyás, napi két étkezést helyettesítsünk shake-kel, és napi egy étkezés álljon kb 80 gr fehérjéből (pl valami sovány hús) és színes zöldségekből, valamint gyümölcsökből (és természetesen sok vizet kell inni és naponta mozogni, ha keveset is). A két shake-en kívül így még kb 1200 kcal-t vihetek be a "normális" ennivalóval.


8 dkg tiszta csirkehús szerintem azért nem olyan sok... De ha valamiben tévedek vagy félreértettem volna, segíts ki légy szíves. Szerinted ezek a számok nem jók? Neked mi jön ki az én adataimra? Előre is köszönöm.


Egyébként az eszköz alján figyelmeztetés olvasható, hogy ha valaki epe- vagy májproblémáiról tud, mindenképpen egyeztessen az orvosával, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a módszert. Ezt mindig javasoljuk is az érdeklődőknek.

338. HusiNyuszi (válaszként erre: 327. - 105.75)
2007. okt. 5. 10:11

Szia!


Sajnos nem sok ötletem van a bőrnyúlásra, nekem "csak" a heti 1 kg sebességgel ment a fogyásom, és azzal nem nyúlt ki a bőröm. Léteznek bőrfeszesítő krémek, valószínűleg illat nélküliek is, amelyeket férfiak is használhatnak, illetve használhat a torna és a szauna is, gondolom. De ezek nem saját tapasztalatok. Van egyébként Herbalife-os bőrradír és bőrfeszesítő krém is, én használom ezeket és jónak tűnnek.


Viszont végigcsináltam egy hypoxitrainer-kúrát, és az nagyon jót tett a derekam körül lerakódott zsírrétegnek. Lehet, hogy a bőrömnek is segített, szerintem érdemes kipróbálni.


Nekem bevált a Herbalife-os módszerrel történő "lassú, de biztos" fogyás, és a bőröm is szerette.

2007. okt. 5. 10:05

Kedves Apokrif és Éva!

Köszönöm szépen a cikkeket, számomra nagyon érdekesek voltak.

336. HusiNyuszi (válaszként erre: 322. - C469e38f6f)
2007. okt. 5. 09:59

Kedves Stingy!


Megértettem a kérdéseidet, és meg is írtam rá a válaszaimat. Ha nem volt világos, megpróbálom még egyszer - utoljára.


1. Nem fogok vitába kezdeni az összetevőkről és az adalékanyagokról, mert nem vagyok sem orvos, sem dietetikus, sem egyéb szakértő. Teljesen más területen dolgozom, ezen a fórumon azért szerepelek, mert az volt a kérdés, kinek van tapasztalata a Herbalife termékekkel, és nekem van. Valóban nem vagyunk egy súlycsoportban, elismerem, hogy Te többet tudsz ezekről a dolgokról, azért nem kezdek vitába Veled. Viszont Neked semmi tapasztalatod nincs a Herbalife termékekkel, tehát nincs jogod véleményt írni róluk.


2. Tényeket kértél - leírtam, hogy velem mi történt. Ezek tények. Még rengeteg más tényt is felírtam magamnak, amikor találkoztam másokkal, akik szintén fogyasztották a termékeket, de ezekről én nem beszélek, mivel nem a saját tapasztalataim. Ha valaki hasonló helyzetben van, megadom neki az ismerősöm számát, akivel az adott dolog történt.


3. Senki nem fecseg ki üzleti titkokat. Úgy látom, nem értetted meg: a termékek pontos receptje nincs fent sem a dobozon, sem bármelyik honlapon, mivel üzleti titok. Ami a dobozon és a honlapokon van, az csak az előírások szerint megadott összetétel, a teljes recept titok minden ilyen termék esetén, ezért nem tudod Te összehasonlítani őket, mivel egyiknek sem tudod a teljes receptjét.


4. Nem azt mondtam, hogy aki nem a vevőm, az hülye. Azt mondtam, hogy csak a vevőim véleménye számít. Épp ezért be is fejezem ezt a vitát, mert nincs értelme. Én nem akarlak semmiről meggyőzni.


És végezetül: ordenáré a stílusod, és a névtelenség mögé bújsz, tehát gyáva is vagy. Igazi remekbeszabott hím, aki majd megmondja a tutit nekünk, ostoba MLM-es tyúkoknak. Gratulálok, sikerült szétzilálnod egy normális beszélgetést. Sok sikert az erőemelő bajnoksághoz!

335. apokrif
2007. okt. 4. 22:30

Tényleg fogyókúrás a "Light" termék?


Azok a nők akik a fogyókúra miatt veszik a „light” terméket csalódnak.

Az édes ízű „light" termékek önmagukban nem eredményeznek fogyást, sőt - ha nem vigyáznak - éppen az ellenkezőjét okozhatják. Hazánkban szinte és más országokban is, a kalóriaszegény termékek terjedésével az elhízás problémaköre nem oldódott meg. Bár maga a termék valóban kisebb energiatartalmú, hosszabb távon azonban nagyobb energia-bevitel alapjait veti meg. Bárki is találta ki e félelmetes gépezetet, nagyon is értette a dolgát. A gyanútlan, fogyni vágyó polgár pedig, ismét az egyre inkább "szörnyszülötté váló" élelmiszeripar hálójában vergődik.

Íme megint az üzleti érdek, és nem az egészség.

334. apokrif (válaszként erre: 304. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 22:21

A különleges célokra készített élelmiszerekben engedélyezettek az "alginátok"(E 405), "szentjánoskenyérmag-liszt" (E 410), a „xantangumi” (E 415), „apektin” (E 440), „egyes celluózok” (E 466), a „mono- és digliceridek” (E 471), és „egy keményítőszármazék” (E 1450) használata.

A gluténmentes gabona alapú élelmiszerekben a megfelelő állományt xantangumi és pektin alkalmazásával alakítják ki.


Mivel alkalmazásuk a gyermektápszerekben nem tekint vissza nagy múltra, így hatásaikkal kapcsolatban egyelőre ártalmatlanságról lehet beszélni.

333. apokrif (válaszként erre: 304. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 22:19

- A "guar” (Cyamopsis tetragonoloba) Indiában, Pakisztánban és az Egyesült Államokban művelt kis cserje, évente egyszer terem magokat tartalmazó hüvelyeket. A magok külső bőre alatt csírarész és két félgömb található, amelyet „split" néven említenek (csíra számára a félgömbökben található koloidszerű magfehérje nyújtja a tápanyagot). A gyártás során koptatásos eljárással eltávolítják a külső magbőrt, majd a csírarész elválasztása után a kirostált „split"-eket (félgömböket) összezúzzák, így keletkezik az adalékanyagként használt "guargumi” vagy „guargyanta” (E 412). Fő alkotórésze a guarán, amely nagy viszkozitású oldatot képez. Állományjavítóként salátaöntetekhez, fagylaltokhoz, energiaszegény vajkrémekhez, krémtúrókhoz, rágógumikhoz, majonézekhez, mustárhoz, joghurthoz, adagolható.

Egyesek ártalmatlannak tartják, mások szerint a tisztítás során elnemtáyolított kísérőanyagok allergiát okozhatnak. Tökéletes tisztítása nem megoldott, és gazdaságtalan.

A guargumit az élelmiszeripar mellett pl. a textiliparban vagy a robbanóanyagok gyártásához is használják, de a papír-, kozmetikai és gyógyszeripar is alkalmazza.

332. wéva
2007. okt. 4. 22:13

Ezzel a cikkel csak segíteni szeretnék mindenkinek tisztábban látni az adalék anyagokkal kapcsolatban.

A cikkből az is kiderül hogy valójában a guargumi egy Indiában őshonos növé ny a guárbab őrleménye.

A Herbalife termékekben található adalékanyagok akár 1%-a is ártalmas lenne az egészségünkre már régen fennakadt volna az ellenőrzésen, ugyanis amikor egy ilyen terméket forgalomba hoznak és engedélyeznek elég komoly minőségi ellenőrzésen megy keresztül.

A Herbalife termékeket 65-országban bevizsgálták, és engedélyezték, ez gondolom valamit jelent.

Elnézést, ha kicsit hosszú a cikk de szerintem érdemes ezt mindenkinek elolvasni


……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Az elmúlt évek élelmiszer-botrányainak köszönhetően, talán már az is elolvassa az apróbetűs részt a termékek címkéjén, aki eddig nem tette: kiderült ugyanis, hogy egyáltalán nem mindegy, milyen "E"- ket, tömünk magunkba nap mint nap. Persze nem minden adalékanyag ártalmas - sőt, még csak az sem igaz, hogy kizárólag mesterséges anyagok bújnak meg az olyan kifejezések mögött, mint "antioxidáns", "emulgálószer" vagy "tartósítószer". Lerántjuk a leplet a misztikus E-számokról.

Ha egy müzliszelet beszerzésekor kicsit hosszabban elidőzünk a boltban, és az energia-, szénhidrát-, és zsírtartalom mellett, az "összetevők"-listát is kibogarásszuk, kiderülhet, hogy az extrudált gabonapelyhen, cukron, tej- és kakaóporon kívül, egy csomó rejtélyes nevű anyagot is beépítünk a napi táplálkozásba: szójalecitint, búzadextrint, szárított glükózszörpöt, és némi színezéket.

Van persze, hogy a felsoroltakat még ennél is titokzatosabb köntösbe, E-számokba bújtatják. "Ahhoz, hogy az ilyen módon jelölt, sokszor természetes forrásból származó adalékanyagok értelmezhetőek legyenek, és ne keltsenek indokolatlan félelmet, szükség van egyfajta háttérismeretre" - véli a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége.

Ízesít, színez, tartósít

"Adalékanyagnak nevezünk minden olyan anyagot, amely önmagában nem élelmiszer ugyan, de szándékosan, kis mennyiségben (maximum 10g/kg) adva az élelmiszerhez, kedvezően befolyásolja annak érzékszervi, fizikai, kémiai és mikrobiológiai tulajdonságait" - írja a szövetség hírlevele. Vagyis a gyártó azért használ adalékanyagokat, hogy egyrészt javítsa az élelmiszerek feldolgozhatóságát, eltarthatóságát, állagát, ízét, színét, illatát, másrészt azért, hogy elősegítsék a tápértékének megőrzését, az előkészítés, a feldolgozás, a csomagolás, a szállítás, a tárolás során - ahogy tették ezt nagyanyáink is, annak idején, amikor egy csipet sót szórtak az édes tésztába íz-fokozóként, vagy szalicilt hintettek a befőtt tetejére, hogy az még télen is ehető legyen. A különbség az, hogy míg az adalékanyagok akkoriban természetesek voltak, manapság - a vegyipar fejlettségének köszönhetően - javarészt mesterségesen előállítottak.

"A fogyasztói igények változásával egyre inkább nő a kereslet a gyorsan elkészíthető, sokáig eltartható, biztonságosan felhasználható kényelmi termékek iránt, melyek előállításánál a természetes és mesterséges adalékanyagokat egyaránt felhasználják" - teszik hozzá a dietetikusok.

Szigorú szabályok

Sok mindent lehet tehát adalékanyagként használni, de mégsem mindent: az ilyen anyagok felhasználást szigorú szabályok rögzítik. A szabályozás, hazai és nemzetközi szinten egyaránt a Food and Agricultural Organization (Élelmiszeripari és Mezőgazadasági Szervezet - FAO)és a Worls Health Organization (Világegészsédügyi Szervezet - WHO) közös Élelmiszer Adalékanyag Szakértő Bizottságának (JECFA) ajánlásait veszi alapul.

Ez alapján például bizonyos alkotórészek, csak meghatározott élelmiszerekhez használhatóak, és mindig megfelelő minőségűnek, azaz állandó összetételűnek és kellő tisztaságúnak kell lennie. Az is fontos, hogy a felhasznált anyag a kívánt hatást biztosító lehető legkisebb mennyiségben legyen az élelmiszerben, amely a megengedhető napi beviteli értéket nem lépi túl. Az adalékok emellett nem használhatók a fogyasztók félrevezetésére, és csak akkor vethetők be, ha alkalmazásuk technológiailag indokolt. Végül a felhasznált anyagokat a termék címkéjén fel kell tüntetni.


A koordináták


Csakhogy a címkén gyakran csak nehezen értelmezhető nevek, vagy titokzatos E-számok találhatók, amelyeket nem biztos, hogy képes kisilabizálni egy teljesen laikus vásárló. "Igaz, hogy funkciója alapján az adalékanyagok egy része több helyre is besorolható, mégis érdemes tisztában lenni az adalékanyagok elsődleges, alapvető csoportosításával, mivel ehhez kötődik az élelmiszerek jelölése"- írják a dietetikusok. Az adalékanyagok főbb csoportjai tehát a következők:

- Színezőanyagok

- Tartósítószerek

- Antioxidánsok

- Állományjavító és -módosító anyagok - Savasság szabályozók

- Ízfokozók és módosítók

- Édesítőszerek

- Egyéb kiegészítő- és segédanyagok

A csoportokon belül az úgynevezett E-számokkal, vagyis az Európai Unió által bevezetett számrendszer segítségével különböztethetőek meg legegyszerűbben a gyakran bonyolult és hosszú elnevezésű vegyületek. De nem kötelező ezeket a számokat használni, az is megoldás, ha az adalékanyag-csoportnév és az adalékanyag neve szerepel a csomagoláson.

Lényeges adat, hogy mennyit ehetünk meg egy-egy adalékból, anélkül, hogy ártanánk magunknak. Ebben segít az ADI (=acceptable daily intake), vagyis az anyag megengedhető napi beviteli értéke. Ez testtömeg-kilogramm/napban kifejezett mennyiséget jelenti, amely huzamosabb időn keresztül fogyasztva - az eddigi vizsgálatok alapján - nem ártalmas az egészségre.


A kétszázasok konzerválnak

Az életleket már a történelem előtti időkben is igyekezett tartósítani az ember, ennek ellenére a mai tartósítószerektől sokan félnek. Ráadásul egy-egy termékben gyakran több féle tartósítószert is találhatunk, mivel olyan anyag, amelyik egyformán hatásos lenne valamennyi mikroorganizmus ellen, nem létezik. A baktériumok, és gombák okozta romlástól óvó tartósítókat - többségében az E200-E299 azonosítójú adalékanyagok - használata legtöbbször sokkal kevésbé veszélyes, mint a romlott ételek fogyasztása.

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége rámutat: Magyarországon a propionsavnak - melyet a lisztből készült termékek penészedésének és nyúlósodásának megakadályozására alkalmaznak - például nincs is limitált ADI értéke. A legnagyobb ADI-je a szorbinsavnak, a legkisebb pedig a nitritnek van tehát, ez utóbbiból fogyaszthatunk a legkisebb mennyiségben.

Talán meglepő, de a tartósítószerek közül Magyarországon egyedül a kén-dioxidot - melyet elsősorban a borászatban és világos színű zöldségek, gyümölcsök tartósításánál használnak - tartják számon a kötelezően feltüntetendő allergén anyagok listáján. A magyar szabályozás szerint azonban nem számítanak konzerválószernek az egyébként tartósító hatást is kifejtő konyhasó, cukor, alkohol, esetsav, tejsav.

Antioxidánst a reszelt almára

Valószínűleg értetlenül nézne ránk a nagyi, ha arra kérnénk, tegyen egy kis antioxidánst a reszelt almára, hogy ne barnuljon meg - pedig ezt magától is rendre megteszi: a legismertebb antioxidáns ugyanis az aszkorbinsav, vagyis a jó öreg C-vitamin. Ezek az anyagok - amelyeket általában E300-E399 szám jelöl - az élelmiszerekben lezajló oxidációs folyamatokat akadályozzák meg.

A szakemberek több csoportot különböztetnek meg, annak alapján, hogy hol gátolják az oxidációt. Eszerint vannak oxigénkötők, a már emlegetett C-vitamin és származékai, amelyeket italokban és gyümölcskészítményekben használnak. Léteznek úgynevezett komplexképzők, ezek közé tartozik például a citromsav, mely azzal lassítja az oxidációt, hogy a zsírokban és olajokban jelen lévő fémnyomokat köti meg. A gyökfogók szintén a zsírokban és olajokban használatosak, közöttük megtalálhatóak a tokoferolok, vagyis E-vitamin is. A szinergisták közé pedig olyan savas vegyületek sorolhatóak, mint a borkősav, citromsav, foszforsav, stb., amelyek fokozzák a különböző antioxidánsok hatását.


A Guargumi és társai


Aki már főzött lekvárt tudja, hogy a "házi" nem mindig lesz olyan guszta zselés, mint a "gyári". Ennek oka az élelmiszervegyészek boszorkánykonyhájában keresendő: nem minden gyümölcsben van ugyanis elegendő mennyiségben olyan vegyület, amely sűrítő hatású. Ezen, és ehhez hasonló problémákon segítenek a különböző állományjavító- és módosító anyagok. Ezek a kimondhatatlan nevű emulgeálószerek, vagyis stabilizátorok, amelyeket általában E400-E499 számokkal jelölnek - ide tartozik az új mumus, az E412-eske, vagyis a guargumi - ami nem más, mint az Indiában és Pakisztánban őshonos - Amerikában, Afrikában és Ázsiában termeszetett - guarbab nevű növény örleménye.

Az állományjavító és -módosító anyagok másik csoportja a csomósodást, vagy időnként a tömbösödést akadályozza meg - jusson csak eszünkbe a régi, porcukornak csúfolt szilárd valami, amiről alig lehetett lefejteni a zacskóját: akkoriban még nem nem használtak ilyen adalékokat.

A cukrászok és pékek életét könnyítik még lesülés-gátlók: ha ezt adagolják a tésztához, az biztosan nem ragad bele a formába. Így persze könnyű tökéletes gyümölcstortát alkotni.

Az ízeket fokozandó

Vannak, akik esküdnének arra, hogy bizonyos ételekben van valami titkos adalék, amitől "rá lehet kattanni" - nem létezik, hogy "csak úgy, magától" ilyen finom legyen. A titok valószínűleg az ízfokozókban keresendő, amelyeknek nincs kifejezett aromájuk, viszont már nagyon kis mennyiség elég belőlük ahhoz, hogy az ételek jellegzetes ízét felerősítsék. Az E600-E699 számokkal jelölt vegyületek főbb csoportjai a glutamátok, guanilátok és az inozinátok. A glutamát a tejtermékekben, a húsokban, halakban és zöldségekben természetes formában is előforduló aminosav.

Az egyik legelterjedtebben használt ízfokozó a nátrium-glutamát (E621), azaz a glutaminsav nátrium sója. Sokáig összefüggésbe hozták az ún. kínai vendéglő szindrómával, vagyis a nátrium-glutamátot tartalmazó ételek fogyasztását követően jelentkező - kipirulással, fejfájással, asztmás panaszok megjelenésével járó - állapottal. A legújabb vizsgálatok szerint azonban a glutamát allergizáló hatása megkérdőjelezhető, ugyanis az adagolási tesztek során, a vizsgált személyek közel 90%-nál nem sikerült kiváltani a jellegzetes szindróma-tüneteket.

A glutamátból biztonságosan fogyasztható maximális mennyiséget testtömeg-kilogrammonként 6 g-ban állapították meg. Az európai országokban azonban a glutamát bevitel csak a napi 5-12g közötti tartományba esik.

Az ízek világába tartoznak még a mesterséges aromák is: azok is, amelyek a természetes ízeket kopírozzák, és azok is, amelyek valmi merőben újat képviselnek, mint mondjuk a rágógumi jellegzetes íze. Maradva még az ízeknél, azok közül is az édesnél: az adalékanyagok egyik nagy csoportja a mesterséges édesítőszerek, amelyet szinte minden fogyókúrázó jól ismer.

Az engedélyezett adalékanyagok listája időről időre bővül, úgyhogy érdemes tájékozódni róluk, akár a termékek címkéjén, akár az interneten.

Forrás/Origó Női Lapozó/

Üdv

Éva

331. apokrif (válaszként erre: 304. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 22:12

Cellulózszármazékok


Széles körű használatukat jelzi, hogy az élelmiszeriparon kívül a mosószergyártásban, a papíriparban, öntödékben, az építőiparban, valamint a kozmetikai és gyógyszeriparban is gyakran jelen vannak adalékként.

Képviselői a cellulóz (E 460), metil-cellulóz (E 461), hidroxi-propil-cellulóz (E 463), hidroxi-propil-metil-cellulóz (E 464), -etil- metil- cellulóz (E 465) és karboxi-metil-cellulóz (E 466).


A cellulózok stabilizáló, sűrítő és testesítő hatásúak.

Előnyös tulajdonságaikból adódóa alkalmasak fehérjék és keményítők helyettesítésére. Az emberi szervezetben emészthetetlenek, így gyakran helyet kapnak a csökkentett energiatartalmú, ugyanakkor telítettségérzést keltő termékekben. Adalékanyagként felhasználhatók még húskészítményekben és a sörgyártás során.


- A „karboxi-metil-cellulóz” (CMC E 466) tulajdonságai a legelőnyösebbek: főzés és fagyálló anyag. Az élelmiszercsoportok mellett a sütő és édesiparban tartós lisztes árukhoz adagolják a tészta szerkezeti tulajdonságának javítása céljából.

Növeli az üdítőitalok és gyümölcslevek viszkozitását (sűrítő hatás), és gátolja az üledék kiválását.

A likőrök, tejalapú italok testességét, a jégkrém sima, selymes állagát is sokszor e származék kölcsönzi.

A CMC-vel stabilizált fagylaltkeverékből a víz apró jégkristályok formájában válik ki. Így növeli a fogyasztott édességek élvezeti értékét.

Újabban pudingporokhoz és instant porokhoz is felhasználják.

A cellulózszármazékok szintén nem mentesek a kémiai beavatkozástól. A metil-cellulóznál metilkloridot, a hodroxi-propil-cellulóznál propilhidroxidot használnak a reagáláshoz.

A laboratóriumi "benyúlás" itt is a sűrítés hatékonyságát, növelését szolgálja (savas közegben). Alkalmazásuk a világon mindenütt engedélyezett, a szakma ártalmatlannak tartja ezeket az anyagokat.

A cellulóz valóban hasznos ballasztanyagnak minősül, a különböző származékokkal kapcsolatban azonban sokan sürgetik a széles körű vizsgálatok lefolyását.

Az ártalmatlannak gondolt sűrítő- és stabilizáló anyagok származékaival ugyanis még alig végeztek kutatásokat, és ez a cellulóz esetében is érvényes.

Jelenleg nincs információ arról, hogy a cellulózból képződő gyökökkel (alkil-, hidroxi-alkil gyökök) mi is történik az emésztőcsatornában. Egyes kutatások kisebb mennyiségben ártalmatlanságot, nagyobb mennyiségben tartós bevitel után hasmenéssel kísért panaszokat állapítanak meg. Pékeknél allergiás bőrreakciókat is megfigyeltek.

330. apokrif (válaszként erre: 304. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 22:07

Gyümölcskivonatok


- E csoport legjellemzőbb képviselői a „pektinek” (E 440).

A pektin a növényvilágban nagyon elterjedt természetes kolloid. Minden gyümölcsben megtalálható, valamint bizonyos gyökerekben (cukorrépa, sárgarépa) és gumókban, burgonyában. Miután sikeresnek bizonyultak a pektinnel folytatott, cukrászkrémek "megkötésére" irányuló kísérletek megkezdődött a pektin kinyerését szolgáló technológiák kifejlesztése is. Jelenleg burgonyaseprőből, almatörkölyből (préselés után visszamaradó héj- és rostanyagok) és citrus-gyümölcs héjból vonják ki a forgalomba kerülő pektint. (A kivonási műveletek a savas kezelést, szűrést, alkoholban való kicsapást, szárítást és keverést foglalják magukba.)


A déligyümölcs alapú pektin többféle módon használható fel. Tisztább, nincs benne keményítő, gélképző tulajdonsága jobb, mint a többi nyersanyagból kivont pektiné.

Az élelmiszeripar azonban nem elégedett meg a természetes módon kivont növényi pektin tulajdonságával. A kutatók ugyanis rájöttek, hogy különböző módon észterezett pektinek technológiai tulajdonságai eltérőek. Az észterezést „metil-alkohollal” (mentanol) végzik, így végül többféle metilezési fokú pektint kapnak. (A metilezési fokot DM rövidítéssel jelölik, a DM közvetlen kapcsolatban van a pektinnek gélképző tulajdonságával.)


Általában két pektin-családot különböztetünk meg:

- erősen metilezett(HM = high metoxy) pektinek, amelyek 50 százaléknál magasabb metilezési fokúak, és

- gyengén metilezett (LM = low metoxil) pektinek ,amelyek 50 százaléknál alacsonyabb metilezési fokúak.


A HM-pektinek jól alkalmazhatók cukros közegben.

Géljük ellenáll a magas hőmérsékletnek, hagyományos felhasználási területük a cukrászat (dzsemek, zselék, gyümölccsel készített sütemények bevonása). Az ilyen gélek puhábbak, kevésbé öregednek.


Léteznek ún. "amidezett pektinek" is, amelyeknél a sav jelleget ammóniával semlegesítik (LMA - pektinek). Alkalmazásukat először, csak diétás dzsemek, gyümölccsel készített tejes italok és gyümölcsjoghurtok területére korlátozták, később kiterjesztették a haltermékekre, tejipari és cukrászati készítményekre is, (zselék, dzsemek ízek). Segítségükkel lehetővé válik, egész gyümölcsdarabokat is tartalmazó termékek gyártása és, pl. a dzsemkészítés során megkönnyítik, hogy az üvegeket teljesen kitöltse a termék, ne maradjanak üres "levegős részek".

Mindezekből látható, hogy a pektinek, bár természetesek, mégis átmennek kémiai kezeléseken.


A technológiai hatásfoknövelés ez esetben is természetellenes beavatkozásokat eredményezett.

A szakemberek azonban nem tartják az előbb említett metilezési eljárást "mesterséges" beavatkozásnak, mivel – állítólag - a természetben is megtörténik a pektinek metilezési folyamata.


A pektinek gyakorlatilag, emészthetetlen szénhidrátok, így nem indukálnak káros folyamatot a szervezetben.

A kémiai úton metilezett "gyári" pektinek esetében azonban - egyesek szerint - melléktermékként metenol is képződhet a szervezetben, amely „csecsemő-ételeknél” lehet kockázatos.


A pektinek használata elsősorban a tetszetős, gyümölcsdarabokkal "tűzdelt" átlátszó vagy enyhén színezett zseléknél terjedt el.

A fogyasztók által rendkívül kedvelt cukrászati zselék díszítésre és csemegének is alkalmazzák, s házilag is elkészíthetők.

329. 105.75 (válaszként erre: 323. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 22:02
Hello stingy- nincsenek itt vesztesek, csak győztesek,:))) , csak győztesek,:)))
328. apokrif (válaszként erre: 304. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 22:02

Mesterséges színezékek


Volt idő, amikor a mesterségesen előállított kémiai anyagokban látták az emberi táplálkozás korlátlan fejlődések alapját.

Az elmúlt néhány évtized azonban megmutatta: az emberi elméből kipattant és lombikban előállított szintetikus vegyületek emberi szervezetbe juttatása beláthatatlan következményekkel járhat. Testünkben való ilyenfajta kísérletezés könnyen megteremti ártalmas gyümölcseit, és ez igaz a mesterséges színezékekre is.


Gyakorlatilag ez esetben nincs másról szó, mint a rövid távú érdekek (pénzszerzés), valamint az egészség és (igazság) több fronton is zajló harcáról.


- A természetes színezékek - egészségesek, de - bomlékonyak és drágák.


- A szintetikus színezékek - olcsók, könnyen használhatók, viszont - egészségi szempontból kockázatosak.


- A mesterséges színezékek az élelmiszerekben természetes tartalomként elő nem forduló anyagok, ilyen értelemben "idegen" komponenseknek minősülnek szervezetünk számára.


- A zsíroldható színezékek - ártalmasak az egészségre (döntő részük rákkeltő).!!!!!

A káros színezékeket nem tudták helyettesíteni ártalmatlan színanyaggal (pl. a vajsárgának nevezett dimetilamino - azobenzol).

Ennek ellenére három csoportot hoztak létre.(A-B-C- lista, amelyekbe toxikológiai vizsgálatok elvégzése után sorolták be az anyagokat:

- az A-listán az ártalmatlannak ítélt zsíroldható vegyületek;

- a C-listán bizonyítottan ártalmas zsíroldható vegyületek;

- a B-listán pedig a rendelkezésre álló adatok hiányában, egyelőre nem értékelhető színezékek szerepelnek.


Az élelmiszertörvény előírása szerint egyébként csak olyan vegyület alkalmazható, amely eleget tett a toxikológiai vizsgálatok ártalmatlansági követelményeinek - a kérdés csak az, hogy az elmélet mennyire ültethető át az érdekközpontú gyakorlatba.


A „titán-oxid”, az „alumíniumpor”, ezenkívül a „kalciumkarbonát” (E 170) és a „vas-oxidok”, illetve „hidroxidok” (E 172) az ún. szervetlen pigmentek családjába tartoznak. Nem csak maga a vegyület ártalmas az egészségre, hanem a bányászat során a vegyület mellet előforduló rákkeltő ún. poliaromás szénhidrogének is.


A pigminek tisztítására ezért igen nagy gondot kell fordítani.

Több vegyülettel folynak a vizsgálatok napjainkban is, ilyen, pl. a „titán-dioxid” (E 171) amelyet fehér festékként használnak. Ez utóbbiról már kiderült, hogy gyártása az élővizek elsavasodását idézheti elő.


Az „alumíniumport" (E 173) az Alzheimer-kór feltételezett okozójának is tartják!!!!!!?????


A felsorolt feltételezett hatások persze nem jelentik azt, hogy egyértelműen mindenkinél egészségkárosodást okoznak. A kockázatok az esetek többségében a genetikai háttér, az életmód (stressz) és a környezeti terhelés függvényében jelentkezhetnek.


A fogyasztó részéről- éppen emiatt- manapság is célszerű a megfontoltság és óvatosság a vásárláskor, különösképpen akkor, ha a családban kisgyermekek, allergiás, asztmás, vagy egyéb immunrendszerű felnőttek, illetve idősebb családtagok is vannak.

327. 105.75 (válaszként erre: 280. - HusiNyuszi)
2007. okt. 4. 21:57

Szia,

kösz a megjegyzésed, a probléma az, hogy amint beindul a fogyás akkor már gyorsabban történik, úgy heti 2, 3 , 4 kg,(és a bör nem tud lépés tartani) ha viszont megprobáltam csökkenteni az ütemet akkor pedig rögtön plusz kg jelentek meg.Tehát ha "mindenképpen érdemes lassan és fokozatosan fogyni, nem pedig drasztikusan".-ez igaz, csak, hogy miként? talán éppen a Herbalif segiségével..és biztos nem marketing fogás iratta veled, hogy "érdemes a kezdőcsomagot megvenned, mert így kedvezményt kapsz a további termékekből vagy amint wéva irta "költség csökkentés szempontjából pedig érdemes a kezdőcsomaggal indítani mert utána a következő adagodat már 25%-al olcsóbban tudod majd megvásárolni"

326. 105.75 (válaszként erre: 277. - Wéva)
2007. okt. 4. 21:25
Szia, és köszi az elvégzett számitásokat, (hiszen én kértem),és nem gondolhattam, hogy ilyen parázs vita ?,surolva az alpári hangvételt teljesedik ki.Amúgy az informáciok mindenképpen hasznosak, a stilust kell még csiszolni...A weblapodat már a kérdés felvetése elött meglátogattam, de gondoltam jobb egy nyilvános forumon kérdezni, tanuljanak mások is!A számomra fontos kérdésre=(MI TÖRTÉNIK a fogyis(aki elmult már 40 éves) börével ha 10-20-30 kg-ot lefogy - ÉS mit lehet az ellen cselekedni, hogy ne maradjon kinyúlva a fogyás után)te megprobáltál a lehető legjobb válszt adni.Ez a kérdés most is nyitott?!Pirosalma van-e ötlet?Számomra nyilvánvaló, hogy több féle képpen is le lehet fogyni, többféle lehetőség létezik, de hát legyen egészzéges is..
325. wéva (válaszként erre: 322. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 19:59

A fehérnemű honlapomat tudom, hogy nem kérted csak azért írtam be hogy világos legyen számodra, hogy nem a Herbalife termékek forgalmazásából élek.

De ettől függetlenül büszke vagyok rá hogy ezzel is foglalkozhatom mert nagyon sok embernek tudtam és tudok segíteni ez pénzben nem lehet amúgy sem kifejezni.

Most már világos számomra hogy neked az MLM-el van problémád de, ez a te problémád marad.


„Látom soha sem tudom meg, miért jó nekem a guargumi,a xanthan-gumi, a titán-dioxid és a többi E-betűs természetes anyag, vegyítve némi petróleum származékkal:((( amik, mint tudjuk mind természetes eredetűek ezekben a termékekben.”


A fenti kérdés valójában nem is kérdés, hanem kötözködés erre valahol máshol keresd a választ talán magadtól kérdezd meg.

Üdv

Éva

324. c469e38f6f (válaszként erre: 321. - Okoskata)
2007. okt. 4. 19:06
Elkéstél, már győztetek:)))
2007. okt. 4. 18:55
miközben írtam, valaki kitörölte a fürdőruha linket, pedig ott volt, bizti:)
2007. okt. 4. 18:49

Elnézést kérek mindenkitől, biztosan rosszul ismerem az abc betűit vagy nem tudok fogalmazni, de biztosan én vagyok a hibás, hogy nem értitek meg a két soros kérdést és folyamatosan mellébeszéltek (MLM-es szokás?:))

Látom soha sem tudom meg, miért jó nekem a guargumi,a xanthan-gumi, a titán-dioxid és a többi E-betűs természetes anyag, vegyítve némi petróleum származékkal:((( amik, mint tudjuk mind természetes eredetűek ezekben a termékekben.


"Még egy dolog (és most már, ígérem, befejezem): a termékek pontos receptje üzleti titok minden cégnél,"

Wéva: nem szép dolog üzleti titkokat kifecsegni a honlapodon:))de az önreklám sem szép, szerintem senki sem kérte a ruhakészítő céged linkjét...


Köszi a csevegést, megígérem, nem zavarlak többet benneteket.

Bocs, de szerintem mi sem testformálásban, sem táplálkozásról szóló ismereteink terén nem vagyunk egy súlycsoportban. Ti és a Herbalife sokkal jobbak vagytok!



Husinyuszi: téged csak sajnálni tudlak, ha csak a vevőid véleménye számít. Tudod attól, hogy valaki nem vesz tőled semmit, még nem biztos hogy hülye! sőt..


Üdv!

321. okoskata (válaszként erre: 316. - Wéva)
2007. okt. 4. 18:22

Helló!

Új frontot nyitok a Herbalife tanácsadók érdekében. A számítógépes modell alapnyagcserét számít, a számított fehérje szükségletet pedig fogyókúrához adja meg,melyben alapvetően a Herbalife szójakészítményeit veszi számításba, azaz nagyrészt növényi fehérjét. A ShapeWorks diéta egy emelt fehérjebevitelen alapuló diéta, mint az Atkins, bár azért más. Ha pedig nem a számítógépes modellel számolunk, hanem testzsírmérés alapján, akkor a zsírmentes testtömegre számítjuk fogyókúra esetén a max. 2 gr fehérjét. Itt a cél az, hogy rendszeres mozgást is beiktatva a fogyási periódusban izomból ne történjen fogyás. Fogyási perióduson kívül én a teljes testtömegre számított max. 1 gr fehérjét gondolom átlagosnak, de figyelembe kell venni az életkort, nemet, fizikai aktivitást, és bizonyos értelemben az étkezési szokásokat is.

320. c469e38f6f (válaszként erre: 297. - Castellina)
2007. okt. 4. 18:16

Szia,


jók az információid, a fehérjekoncentrátumokat izomtömeg növelésre fejlesztették ki.Az összes többit, ami tartalmaz fehérjét, ch-t, esetleg zsírt tömegnövelésre, vagy ahogy itt látjuk táplálék helyetesítőnek használják.

Véleményem szerint nem, vagy hobbi szinten sportoló embereknek ilyenekre az égvilágon semmi szükségük.Helyes táplálkozással is el lehet érni a kitűzött célt, ha van akaraterő.

2007. okt. 4. 18:13

Kedveseim, a stílus kezd egy kicsit eldurvulni. Szeretem, amikor némelyek az ismeretlenség és a névtelenség mögé bújva olyan ordenáré stílusban beszélnek (írnak), amilyet életben szerintem nem használnának.


Nekem nem stílusom a durvaság, ezért továbbra is nagyon szelíden csak annyit mondok (na ez lesz most a marketing-duma): aki a vevőm, annak a véleménye számít. Aki nem a vevőm, azé nem. Bocs.


Egyébként nem "létérdekem", hogy "menjen a biznisz", és nem nyomok "marketing dumát". Ezen a honlapon az ilyesmi tilos, és én ezt tiszteletben tartom.


Ez a fórum azért jött létre, hogy a Herbalife termékekkel kapcsolatos tapasztalatokat megosszuk. Az enyém ez: három éve fogyasztom a termékeket a családommal együtt. A fogyóprogramom idején (a David Heber-féle ShapeWorks módszerrel) három hónap alatt 12 kg-ot fogytam, és 14 cm-t a derekamból. Egész évben súlyosan allergiás voltam, a termékek használatával a házipor-allergiám teljesen elmúlt, a pollen-allergiám augusztus-szeptemberre korlátozódott és jelentősen enyhült. Legutóbbi tapasztalatom, hogy egy nagyobb vérveszteséggel járó műtét után sem romlott a vérképem a műtét előtti állapothoz képest - a két hétben, ami a két vérvizsgálat között eltelt, emelt mennyiségű turmixot és vitamint ettem. Ezek TÉNYEK. Nem marketing-duma, hanem tények, amelyeket fényképekkel illetve laborleletekkel is tudok igazolni.


Ezek tehát a tapasztalataim, és szívesen segítek mindenkinek, akinek kérdései vannak ezzel kapcsolatban. A Herbalife Orvosi Tanácsadó Testület tagjainak névsora, tudományos fokozataik és eddigi munkájuk pedig olvasható a Herbalife hivatalos honlapjain.


Még egy dolog (és most már, ígérem, befejezem): a termékek pontos receptje üzleti titok minden cégnél, ezért csak a rendeletileg előírtak szerepelnek a dobozokon. Nem lehet összehasonlítani a különböző termékeket, mert nem tudjuk az összes műhelytitkot. Még egyszer: mindenkinek szabad kipróbálni többfélét, aztán szabad azt használni, amelyik tetszik. Bármilyen műszaki cikkből is lehet kapni látszólag hasonlókat nagyon különböző áron. Látszólag hasonlóak: a minőségük valójában más.

318. wéva (válaszként erre: 315. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 18:04

Nem ebből élek tehát nem feltétlen létszükséglet.

Fehérnemű fürdőruha készítéssel foglakozom tény.

A Herbalife shake ami, egy egészséges könnyen felszívódó magas tápértékű élelmiszer 310ft/adag .

Egy 5 perc alatt elkészíthető gyors reggeli 310ft +128ft egy szem zabrost tabletta, ez nem a kedvezményes ár.

Ha vacsorára is ezt eszi valaki, mondjuk fogyókúra ideje alatt akkor a reggelije és a vacsorája 620 ft-ból meg van oldva mindenki, eldöntheti hogy drága vagy nem.

Egy szóval sem mondtam hogy jobb vagy rosszabb a verseny társainál.

Más terméket ne használok, ezzel tökéletesen meg vagyok elégedve.

Biztosan van más nagyon jó termék is mindek, választhat igénye ízlése és pénztárcája szerint.

Nyilván a Herbalife termékek nélkül is lehet élni, mint ahogy az autóba is tankolhatsz 95-ös üzemanyagot vagy 98-ast.

Valimért te is fogyasztasz, táplálék-kiegészítőt 12-éve nyilván meg van rá az okod.

Ma már a hagyományos élelmiszerekben nincs vagy csak nagyon kis mennyiségben találhatóak meg azok az esszenciális tápanyagok, amelyekre a szervezetünknek szüksége van, ahhoz hogy normálisan működjön. Ezeket a hiányzó tápanyagokat pótoljuk táplálék-kiegészítőkkel én a Hörbivel te, pedig mással hol itt a probléma?

Én nem mondok véleményt a te általad fogyasztott termékekről, mert nem ismerem ,biztosan jók mert különben nem fogyasztanád már 12éve.

Te viszont annak ellenére, hogy nem ismered a Herbalife termékeket, kritizálod miért?

Én csak elmondom másoknak is a saját tapasztalatomat, hogy ezért még pénzt is kapok az miért baj ha nem keresnék vele akkor is ajánlanám másoknak mert meggyőződésem hogy jók.

A terméktapasztalatokról, pedig ha visszaolvasol a fórumban nagyon sok tényt, találsz, majd ami mindegyik saját tapasztalatra alapul.

Az orvos bizottság tagjainak van neve és a honlapomon le van írva.

Téged úgysem érdekel, ezért nem koptatom a billentyűmet.

További jó szórakozást neked .

Szia

317. Pirosalma (válaszként erre: 316. - Wéva)
2007. okt. 4. 17:02

Szívesen!


Szerintem te alapanyagcserét számoltál. A 89 gramm elég sok 50 kg-hoz.

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook