Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idő múlva jöjjön a második baba? fórum

Mennyi idő múlva jöjjön a második baba? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 27. 21:23

sziasztok!!

Hát nagyon köszi a hozzászólásokat! Igazából lehet hogy megpróbálkozom azzal hogy jövő nyárra időzítem a következőt! Az igazság az hogy még van egy évem hátra a fősuliból, azt jövőre be akarom fejezni,csak az idén halasztottam. Aztán azért szeretnék 3 éves kora előtt mégegy babát mert akkor egybe letudom a gyest és mehetek dolgozni. Másrészt viszont én is szeretnék kb 4 év korkülönbséget, hogy könnyebb legyen a dolgom a kicsikkel! Szóval nem tudom hogy az eszemre vagy a szívemre hallgassak! Párom a kezembe adta a döntést.

16. supin
2008. júl. 27. 16:28
2 év ez a legjobb.
15. Dézsa
2008. júl. 27. 15:56

Nálunk két év a különbség a gyerekek között.


Nem volt könnyü az első időszak, főleg mert nem volt igazán segítségem, a férjem is akkortájt volt a legelfoglaltabb. De ki lehet bírni! Mára már kifejezetten élvezem nézni őket ahhogy együtt játszanak: nem nagy a kicsivel, hanem mint partnerek.


Ami szerintem könnyebbség volt a számomra, hogy tavaszi gyerek volt a második. A nagynak szüksége volt a játszóterezésre, de nem kellett közben hazaszaladnunk a szoptatás miatt, bekerített játszótéren meg tudtam ejteni, az ismerős anyukák figyeltek addig a nagyra. Ha télen született volna a kicsi, sokkal nehezebb lett volna.


Tervezünk harmadikat is. Elsősorban anyagi szempontból most nagyobb korkülönbséggel.


Minden eset kapcsán lehet érvet és ellenérvet találni. De ha valahogy döntötök, akkor már csak a jó dolgokat kell észrevenni, bánkódni a kialakult helyzet miatt fölösleges.

2008. júl. 27. 08:08

Sziasztok!

Nálunk 5 év van a gyerekeim között.Én nem is akartam kisebb korkülönbséget.A nagyobbik most megy iskolába így még itthon vagyok és többet tudok neki segíteni.

De tényleg mindenkinek magának kell tudnia hogy mikor jön el az idő.

Én most szívesen bevállalnék még egyet úgy érzem (7 és 2 évesek)

13. contu (válaszként erre: 5. - 9d825e1bc8)
2008. júl. 27. 00:35

Sziasztok!

Egyetértek Veled. Nem lehet könnyű egyszerre két pelenkással. Nálam 4 és fél év van a két gyerek között. Nem akartam kisebb korkülönbséget. Mivel a fiam császárral született, eleve nem lehetett volna nagyon hamar egy következőt vállalni. Azt sem akartam, hogy pont akkor legyen pici a második, amikor a fiam elkezdi az ovit. Mivel a gyerekek a közösségbe kerülésük első évében fogékonyabak a betegségekre, nem akartam, hogy mindenféle fertőzést elkapjon a pici a fiamtól. Egy kis féltékenység azért volt a fiam részéről, de ez még a szakemberek szerint is normális. Nem bántam meg, hogy ekkora lett a gyerekek között a korkülönbség. Húgom gyerekei között két év lesz, most várja a másodikat. Szerintem nem lesz könnyű dolga. Egyszerre pelenkázhat két gyereket. A nagyobbik abban a korban van, amikor egy percre sem lehet magára hagyni. A húgom így is nagyon le van fogyva, mert elég strapás a lánya. Mi lesz vele, ha megszületik a kisebbik?

2008. júl. 26. 23:43
Szerintem mindenki pontosan megérzi, hogy mikor jön el az idő, hogy bevállalja a második babát. Érvek és ellenérvek vannak kicsi illetve a nagy korkülönbség mellett is... de szerintem bármikor is fog érkezni az lesz a legmegfelelőbb időpont!
2008. júl. 26. 23:39

Sziasztok!

Iker fiaim után 4 évre született meg a 3.fiam.3. fiam után szintén 4 év múlva született meg a 4. fiam. Nem terveztük egyiket sem. Mind csak úgy véletlen műve volt. Nálam tökéletes volt ez a 4 év. Bár a kisebbik fiam télen született,és a 3. fiam ovodába járt. Ez volt csak a probléma,hogy nem tudtam kire hagyni a picit amíg elviszem az ovodába. Aztán 6 hetesen virusos tüdőgyulladást kapott a pici fiam,akkor úgy döntöttem,hogy nem viszem ovodába a 3. fiamat.Kihagyunk pár hónapot. Szeptembertől kezdte újra az ovodát. Akkor már könnyebb volt.Ettől függetlenűl nálam jó volt a 4 év . De ezt mindenki maga döntheti el,hogy mennyit vár a következő babára.

2008. júl. 26. 22:40

Nálunk az első 2 gyerek közt 14 és fél hónap a különbség.Olyanok, mint az "ikrek", nincsenek meg egymás nélkül, de ha együtt vannak, akkor megy a "harc".Egy részről jó ez, a másikról néha nem.A kicsi A második gyerekhez képest 4 évre született.Sokat tanul tőlük, jót és rosszat egyaránt.A nagyobbak nagyon szeretik és belátják, hogy néha bizony ő az első.

Nektek kell eldönteni, mikor meritek vállalni a következő babát minden szépségével és nehézségével együtt!

Én úgy voltam/vagyok ezzel, hogy letudom most és utána lehet dolgozni, hogy mindenük meglegyen :)Nem tudom lenne e kedvem 5-8 év múlva pl. újrakezdeni a pelenkázós és éjjelente felkelős időszakot, most benne vagyok/vagyunk, hozzászoktunk, lassan túl is leszünk rajta ismét!

9. 1492
2008. júl. 26. 22:19

Sziasztok!

Nálunk 7 év korkülönbség van a gyerkőcök között, amit egyáltalán nem bánok. Ez sztem addig nagyon jó, amíg a kicsi az első pár évében jár. A nagyobb már tud várni és megérti, hogy sokszor engednie kell.

2008. júl. 26. 22:10
sziasztok !Csatlakozni tudok az egyik elöttem szólóhoz és ezt igazábol nektek kell tudnotok . Egy báratoméknak most 11 hónapos a kislányuk és most 5 hónapos Terhes a másik babával. Az a személyes véleményem hogy minel kiseb a korkülömbség a testvéreknélnél jobb ,de ezt minden házaspárnak magának kell tudnia . sziasztok.
2008. júl. 26. 22:07
Ja és nálam a második feltétel hogy szerettem volna mindenképp 30 éves korom alatt szülni a második babát.
2008. júl. 26. 22:04
Meg talán azért is így döntöttem mert 4.-en lakunk és férjem 2 helyen melózik.Nekem lenne rossz naponta többször lejönni két picivel akit cipelhetnék meg a kutyával.(szerencsére a nagylányt már nem kell cipelnem csak a kicsít majd).
2008. júl. 26. 22:02

Szia!

Nekem a lányom most lesz 4 éves agusztus 10.-én és most vagyok 23 hetes terhes.Én nagyobb korkülönbséget szerettem volna, mert sokaknak látom hogy ahol kicsi a korkülönbség ott kettőt pelenkézni etetni utnak indulni kettővel nem könnyű.

Meg a lányom is mikor ovis lett akkor kezdte el mondogatni maga hogy szeretne tesót(talán mert vegyes csoportba ját és ott több testvérpár is van).Nagyon várja már mindig simizi a hasam, beszél hozzá.Mondja hogy ő is fog segíteni pelenkázni meg tologatni meg fürdetni.Meg ő lesz a nagy és ő fogja megtanítani majd bicajozni meg görkorizni...

Szóval nagyon várja a tesót és nem akarom hogy féltékeny legyen majd hiszen eddig csak körülötte forgott a világ és ezért mindenbe belefogom vonni.Had segítsen érrezze hogy fontos és legyenek jó tesók.

2008. júl. 26. 21:52

sziasztok!

Most van egy 9 és fél hónapos kisfiam és szeretnénk majd mégegy babát, csak az a kérdés hogy mikorra időzítsük a következő jövevényt! Most nálam nyaral a 2,5 éves unokahugom és elgondolkodtam azon hogy szeretnék e mégegyet!

Igazából eredeti terv szerint én is úgy szeretném hogy akkor szülessen amikor Ádám már 2,5 éves lesz! Szóval ki mennyi időt hagyna a két gyerek közt, és mik a tapasztalatok????

Én bevallom nagyon félek a másodiktól!:)

2008. júl. 26. 21:52
szia, azt nektek kell eldönteni, de szerinte 1-2 év múlva tervezhetitek
2008. júl. 26. 21:51
Nekünk októberben lessz 1 éves a kicsi,és jövőre szeretnénk kistesót:-)
2008. júl. 26. 21:48
Mennyi idő múlva jöjjön a második baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook