Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon izzad a kezem nem tud vki rá vmi krémet vagy jó módszert h mit csináljak vele? fórum

Nagyon izzad a kezem nem tud vki rá vmi krémet vagy jó módszert h mit csináljak vele? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. júl. 6. 14:38
Próbáld meg ezt [link] nekem nagyon segített a lábizzadásra :)
47. Butterfly01 (válaszként erre: 37. - Jekka)
2013. júl. 19. 21:03

Kedves Jekka!


Én már jó ideje küzdök ezzel a problémával és nagyon kiváncsi lennék arra a műtétre amit írtál.

Ha megírnád nekem a helyet ahol csinálnak ilyet (pontos cím, vagy telefon)vagy az orvos nevét aki csinál ilyet nagyon megköszönném!

Segítségedet előre is köszönöm!


Butterfly01

2011. nov. 21. 20:03

Sziasztok!


Amióta az eszemet tudom én is kóros kéz- és lábizzadással küzdöttem. Sokféle dolgot kipróbáltam, amit csak az interneten olvasni lehet. Mindezek azonban csak ideig-óráig használtak, ha használtak egyáltalán.

Ma már elmondhatom,hogy megtaláltam az okot,amiből aztán a megoldás is következik. Remélem másoknak is segíthetek az esetemmel.


Gyermekkorom óta kerülöm a tejtermékeket, egy-két dologtól eltekintve. Tavaly, egy nagyon finom gyümölcsleves elfogyasztása után jöttem rá, hogy tulajdonképpen laktózérzékenységben szenvedek, ami abban nyilvánul meg, hogy laktóz (tej-) tartalmú étel fogyasztása után hasfájás, puffadás lép fel. Ezek után tudatosan figyeltem arra, hogy kerüljem ezeket az ételeket. Pl. a tejet, tejfölt kiváltottam laktózmentesre. A tüneteim eltűntek és szinte észrevétlenül, de a kézizzadásom is megszűnt.

Azért írtam le mindezt, mert nagyon sok ember nem is tud róla, hogy valamilyen élelmiszerre érzékeny pl. ilyen a liszt. Bizonyos élelmiszerek egyeseknek táplálék, másoknak méreg. A méreg hatására a szervezet stresszhormont termel, ami kóros izzadást válthat ki.

Drága anyám nem tudhatta, azzal hogy belém erőlteti a főzeléket, azzal a gyerekének rosszat tesz.

Az ok tehát élelmiszer allergia.

Az ideg kettévágása és a váltott áram előtt először célszerű végiggondolni,hogy mi lehet az oka az izzadásnak. Mert a túlzott izzadás biztos, hogy nem normális dolog.

2011. szept. 28. 00:20

Sziasztok!

Én is ezzel a problémával küzdöttem,és meg keserítette az életem,és végre 30 év szenvedés után megtaláltam a megoldást rá!Nekem a váltott áramban való áztatás segített,nem csak segített hanem megszüntette a problémámat,megváltoztatta az életemet!Csak ajánlani tudom mindenkinek

44. CsRea
2011. szept. 14. 10:53

Szia Jekka!


Én is téged szeretnélek elérni. Nekem és kislányomnak is (aki tini) nagyon nagy promlémánk a kéz izzadás. Várnánk jeletkezésedet a témában. Érdekelne az a bizonyos műtéti beavatkozás!

Nagyon várjuk jeletkezésed!


Üdv

43. cuciii (válaszként erre: 37. - Jekka)
2011. aug. 26. 21:37

szia Jekka!


Megírnád nekem privibe, hogy hol csinálták nálad ezt a beavatkozást és hogy zajlott? Én is nagyon durván küzdök tenyérizzadással és már nem tudom mit csináljak vele :( a mindennapjaimat, sőt az egész életemet megkeseríti.. :(

42. bogyika0404 (válaszként erre: 27. - Jekka)
2011. aug. 26. 12:05
Szia Jekka...remélem még jársz ide, láttam,h találtál megoldást tenyér izzadásra,lennél olyan kedves, h megosztanád velem privibe?nagyon megkoszonném!
41. fotkabb (válaszként erre: 38. - Betegke)
2011. máj. 24. 21:46

szia betegke!


én is érdeklődnék, hogy milyen módon,milyen kezeléssel gyógyultál meg. Köszönöm

40. scooba (válaszként erre: 38. - Betegke)
2011. máj. 24. 21:05
Szia Betegke..engem is erdekelne mi az a megoldas amire rajottel,ugyanaz az en problemam is.
39. peti7 (válaszként erre: 38. - Betegke)
2011. máj. 12. 14:55

Szia Betegke!

Olvasod még ezt a fórumot?

Nekem is hasonló problémám van.

Tudnál részletesebb infót adni, hogy mik voltak a tüneteid és hol, milyen kezeléssel gyógyultál meg?

Előre is köszi!

2010. nov. 14. 21:11

Sziasztok!

Előre elnézést kérek, ha a válaszom nem ide kapcsolódik, de biztos lesz olyan akinek segítek.


Én kóros kéz és hónalj izzadással küszködtem több évig, amíg tanulmányaimból kifolyólag egy pszichiátria tankönyvben rábukkantam a problémám megoldására.


A kéz (tenyér) valamint a hónalj (itt és a gáttájékon másfajta verejtékmirigyek vannak mint a test többi részén!) kóros izzadása legtöbbször pszichés okokra vezethető vissza. Szorongás jele lehet.

A szorongásra különösen hajlamos, neurotikus, vegetatív szempontból labilis beidegzésű személyekre jellemző.


Szorongás jellemzői: meleg időben is hideg, nyirkos (akár vizes) kezek lábak, hideg időben is tapasztalható hónalj izzadás stb. stb. a többi most nem kapcsolódik ide..


A kiváltó okok megszüntetésével, esetleges gyógyszeres kezeléssel megszűnik az izzadás is.


1, 5 éves gyógyszees kezelés után megszűntek a panaszaim.

37. Jekka (válaszként erre: 35. - Hokigolyó)
2010. nov. 14. 20:47

Szia,

én tavaly estem át ezen a rutinszerű műtéti beavatkozáson. Rajtam ez segített. Teljesen jól vagyok, semmilyen mellékhatást nem észleltem azóta. Nálam csak elszorítottak 2-2 ilyen ideget, semmit se vágtak át. Ez egy újabb módszer. Ezért nem vagyok csontszáraz, és kompenzációs izzadás sem alakult ki sehol. Viszont a tenyerem száraz, nyáron csak épp hogy megizzad egy picit, ami teljesen normális a nagy hőségekben. Szinte észrevehetetlen.

2010. okt. 24. 19:24

SZIASZTOK!!!


24-eves srac vagyok.En is ebben a kez es labb izzadasban szenvedek!!!10 eves korom ota ha jol emlekszem! Nagyon kinos sokszor igy a kezfogas azt sem tudom mibe toroljem sokszore a kezem de neha az sem segit annyira izzad!! Nagyon idegesito dolog vezetes kozben is sokszor folyik a viz a kormanyon ez a munkam mivel taxis vagyok es nagyon kinos sokszor.Egy papirt nem tudok kitolteni mert csurom viz a kezemtol, papucsot sem tudok hordani nyaron mert tocsog a labam a vizben!A baratnom kezet sem tudom megfogni es ugy setalni vele!Ha vakalaki tud valami megoldast barmilyet kerlek irjatok meg e-mail cimemre is irhatok merciw@citromail.hu nagyon megkoszonom es hallas lennek!! megneheziti sot megkeseriti a minden napjait az embernek!!!

2010. okt. 18. 10:51

Sziasztok!


Én is ebben az alattomos problémával szenvedek 7-8 éves korom óta, mikor első osztályos lettem.

29 éves férfi vagyok. Őrült módon 5 éve úgy ki volt a tökfödőm az egésszel, hogy sebészeti beavatkozásra adtam a fejem. Azt mondta a doki, hogy a tenyérizzadáshoz a gerinc belső felén futó szimpatikus idegrendszer gyökei közül fölülről a 2-dikat és a 3-dikat kell átvágni. Ez azt eredményezi majd, hogy mellkasközéptől felfelé csont száraz lesz az ember. (Picit brutálisan hangzik, mert az az izzadásmennyiség alul jelentkezik majd többletként és a szívet ez mennyire terheli le az elkövetkezendő 50 évben)

A lábakra is meg lehet csinálni, de az veszélyeztetné a férfiasságom működését.


Végül is sajnos, nem sajnos, nem került sor a műtétre, mert erős izomlázam volt előző napról, így a vérkép nem volt megfelelő az altatáshoz.

Lehet, hogy valami nem akarta, hogy vagdossanak bennem? Így utólag belegondolva nem bántam meg, hiszen hátha lesz valami kevésbé agresszív megoldás. Ahogy kialakult- el is kell múlnia.

Rövidesen eljárok kineziológushoz és elmondom a tapasztalatom.

Feleségem is egy kezelés után tudott teherbe esni, addig hosszú hónapokig hiába próbálkoztunk. A kezelésről megdöbbenten, átszellemülten, szinte a gondolkodása is megváltozott ezáltal teste működése is. Talán segíthet.

2010. júl. 18. 15:49

Sziasztok!

Nálam is sajnos fennáll ez a probléma és nagyon örülnék,ha vki. tudna segiteni v. tanácsot adni ez ellen.A tenyérizzadás miatt értek már sérelmek az iskolában is és emiatt nem vagyok sikeres a párkapcsolatokban sem:(Én is megkérném Jekka-t ill. Cucmót ha bármi fejlemény van irjatok.

köszönöm

33. 29a039729e (válaszként erre: 27. - Jekka)
2010. júl. 11. 10:51
Szia Jekka! Nagyon megkérnélek, hogy nekem is írd le légy szíves ez a módszert! Előre is köszönöm és remélem még fent vagy.
2010. júl. 11. 10:48
Sziasztok! Hát igen.... nekem is ez a problémám.De télen soha sem izzad, nyáron meg csurog róla a víz, de a lábam is nagyon izzad és már nem tudok vele mit csinálni. Az az érdekes, ha nyáron nagyon esős idő van akkor soha sem izzad .Elég kínos így minden kézfogás, a papír ami a kezemben van pármásodpercen belül csurom vizes, az egért is törölgetnem kell. Nem tudok felvenni strand papucsot otthonra, csak a strandra veszem fel. Papucsot is otthon veszek fel mindig olyan cipőt viselek amiben nem látszik hogy gyöngyözik a verejték. Nem tudom mi segít, de most kipróbálom azt , hogy langyos ecetes vízbe áztatom naponta többször a kezemet. De ha valakinek van egy bevált módszere, az kérem írja le, mert sokszor síri tudnék és nem találkoznék emberekkel, megkeseríti az életemet. Ja és én egy 14 éves lány vagyok. Elég nehéz a barátom kezét fogni amikor tiszta víz az egész.:( Remélem , hogy most már ki tudok rá valamit találni.
2010. jún. 29. 12:43

Sziasztok!


Látom jó rég óta senki nem járt erre. Évek óta küzdök a tenyér és talpizzadással. Atz idei év valami brutális. Ennyire még sosem izzadt mint mostanában. Ez nagyon kellemetlen a munkahelyen is és bármilyen más tevékenységben. Lassan egy könyvet, már csak kesztyűben merek a kezembe venni, mert annyira eláztatom a lapjait. A munkahelyen, meg ha kezet kell fogni valakivel irtó kellemetlen. Mondjam azt előre, hogy izzad a kezem a stressztől és nem szeretnék kezet fogni? Nagyon elkeserítő. Látom Jekka talált rá problémát. Nem tudom olvassa e a fórumot, ha igen, kérem jelezze felém is, hogy milyen hathatós megoldást talált erre a problémára. A műtéttől és a botoxtól félek. Az exodor és az antisudorica nem segített, pedig hónapokig próbáltam mindkettől. Valakinek van esetleg olyan tapasztalata, ami hatásos volt erre a problémára?

2009. aug. 20. 22:52
NEM FOLYAMATOS HASZNÁLATRA!!! de ajánlanám a solutio antisudorica nevű készítményt! piszok jó izzadásgátló...hónaljra hajlatokra és tenyérre is használható! én is csak akkor használom ha olyan helyre megyek! egyébként tényleg nem ártana felkeresni egy dokit...
29. wandaw
2009. aug. 20. 22:45

Én homeopátiával próbálkoztam, sajnos hiába, pedig kitartó voltam, neves természetgyógyászhoz jártam, elég sokáig bőven sok pénzért! :((

Nekem nyáron sokkal jobban izzad a tenyerem, a cipőimet is gyakrabban kell a probléma miatt cserélni.

Amit semmiképpen nem akarok megvárni, hogy a kisfiam mikor már nagyobb lesz panaszkodjon, ha megfogja a kezem..


Jekka, nagyon hálás volnék, ha velem is megosztanád a siker titkát!

2009. aug. 10. 17:17
Naponta2× langyos ecetes vízben áztasd a kezed.(pár perc)
27. Jekka (válaszként erre: 26. - Kayla)
2009. aug. 10. 11:47

Én a botox kezelést ki sem próbáltam, mert tudtam meddig hat. Szerencsére már megtaláltam a megoldást, priviben le is írtam. Remélem még jársz ide, és elolvasod.

Üdv.

26. Kayla (válaszként erre: 25. - Jekka)
2009. jún. 25. 03:54

Gyerekkorom óta van ugyanez a problémám mint neked. Mindegy hogy tél van vagy nyár. A kézizzadás mindíg nagyon korlátozott engem az emberi kapcsolatokban úgy a munkában, mint a barátokkal. Ha stresszes vagyok akkor egyböl izzad a kezem és úgy mint ahogy neked folyik a csuklómon vagy ha a lábomra teszem a kezem teljesen vizes lesz a nadrágom ezért mindíg zsebkendö van a kezemben és gyakran cserélem. A legutóbbi dolog, amit kipróbáltam az a Botox injekció. Fájdalmas, mert összesen 100 tüt szúrtak a tenyerembe és az ujjaimba. Apró kicsi szúrások. A hatása fantasztikus, mintha kicseréltek volna. Olyan száraz lett a kezem mint a sivatag, de csak 4 hónapra. Aztán az izzadás visszajött, mert a hatóanyag kiürült a szervezetböl. Ezután újra megcsináltattam és csak 2 hónapig volt száraz a kezem és újra visszajött. Hát ennyi.

Neked van azóta valami új ötleted?

25. Jekka
2009. márc. 14. 23:31
Én is ezzel a problémával küszködök, már gyerekkorom óta izzad a tenyerem. Szó szerint csurog a csuklómon... Ha letörlöm, pár másodperc alatt újra ugyanolyan. Mindegy, hogy stressz-helyzetben vagyok-e, vagy sem. Ha meg ideges vagyok, akkor még szörnyűbb! Borzasztóan zavaró, és kellemetlen... Akinek ez van, az már csak tudja... Papirzsepi nélkül szinte egy papirt sem tudok kitölteni v. aláirni, mert teljesen elázik... (Gondolhatjátok mi volt, amikor az érettségi irásbeli részénél tartottam...)Legszivesebben a kézfogást is elkerülném másokkal... Felkerestem már több szakembert, de egy sem talált megoldást a problémámra... Több mindent kipróbáltam, de akkor sem múlt el. Legyen tél vagy nyár, állandóan izzad, furcsa módon még akkor is, ha jéghidegek a kezeim. El vagyok keseredve, mert nagyon megneheziti a mindennapjaimat. Próbáltam én is figyelmen kivül hagyni, de egyszerűen nem megy, mert nem is lehet. Nem tudom mit tehetnék még, tanácstalan vagyok. Esetleg, ha akadna itt olyan emberke, akinek sikerült orvosolnia hasonló jellegű problémáját, az kérem közölje!
24. ipi (válaszként erre: 23. - Jankita)
2009. jan. 26. 18:09
Én lentebb javasoltam a kineziológust, nekem ebben ő segített. De lehet, hogy a családállítást is meg kellene próbálnod.
2009. jan. 24. 12:53

Mióta az eszemet tudom,azóta izzad a kezem.Nagy kellemetlenséget okozott már gyerekkoromban is(kiközösítettek,ha táncolni kellett stb.)

De megpróbáltam nem figyelembe venni.Most viszont kezd egyre nagyobb teherré válni.

Zenével foglalkozom,az életem,az álmom..De sajnos a kézizzadás meggátol abban,hogy a maximumot hozzam ki magamból.Nem szeretném,ha egy ilyen apróság miatt kéne feladni az álmaimat...

Már próbáltam hintőporozni,krétázni,izzadásgátló,különböző krémek..de semmi nem segített.

Kicsiként még pszihológushoz is elmentem,de ő sem nyújtott semmiféle segítséget.

Nagyon fontos lenne találni rá megoldást,mert 4 hónapom van a felvételiig és ha emiatt nem sikerül..

Remélem van olyan ember,aki talált rá megoldást és szívesen megosztaná másokkal is.

22. Ndia
2008. okt. 4. 22:07
Szia ! pajzsmirigy-hormon ellenőrzés kellene. (vérvétel )
2008. júl. 21. 21:57
kis koromban én is izgulós voltam lehet h most is ez váltja ki mivel emberekkel foglalkozom és néha tudnak olyat kérdezni h nem tudom mit mondjak rá. olyankor is elkezd izzadni a kezem.
2008. júl. 21. 21:56
ezt a forró vizes hideg vizes kezelést szoktam is csinálni naponta többször is.
2008. júl. 21. 06:07
Némi segítséget nyújt a pszihés okok megszüntetése mellett a forró - hidegvizes váltókezelés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook