Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (10. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36941. Kotkoda_:)2017-09-15 08:33
Sziasztok,
Én is laparos voltam. Kb. 2 hétig pihentem. Bár az apróbb házimunkákat simán el tudtam végezni. A főzést csupán a férjem erőltetése miatt hanyagoltam. Hordtuk az ebédet étteremből kb 2-3 hétig. 4 héttől csináltam otthon Laslie sétálós tornáit.
Mindenki érezni fogja meddig lehet elmenni.
Én még mindig gyakran szédülök, fájdogál a hasam időjárás változáskor. Hajolgatásnál érdekes ürességet érzek. Szóval vannak kellemetlen dolgok is. De ez vele jár, nem kell pánikolni azonnal. Az 3 órás altatás miatt a szédülés majd lassan elmúlik. Viszont nincs vérzés, görcsök, tudom a programjaimat tervezni.
Ja, és az intim dolog sem változott semmit. Sőt! Ne izguljatok lesznek még eget rengető orgazmusaitok. :) Ugyanis volt aki még emiatt is aggódott. Mi lesz, ha nem lesz méhe, akkor lesz-e orgazmus? Úúúú... durva.
Nyugi lányok!Minden rendben lesz!

36940. Diti19682017-09-14 21:49
Kedves Kymb!
Mivel téged laparral műtöttek rád más szabályok vonatkoznak, mint a nagy hasi műtétesekre! Szerintem csinálj mindent ami jól esik, csak óvatosan.
Sportolni asszem csak 2/3 hét múlva ajánlott.
Üdv,
Edit
(válasz Kymb 36939. hozzászólására)

36939. Kymb2017-09-14 14:58
Sziasztok lányok!
Ma vagyok 1 hetes,jól vagyok,napról-napra erősebb.A sebem gyönyörű,olyan mintha csak egy karcolás lenne.Minden oldalra tudok feküdni,forogni,mondjuk ez érvényes volt már a műtét utáni másnaptól:)Az lenne kérdésem hogy mennyit lehet mozogni?Mert mozgok,sétálok,ülök,teszek-veszek apró dolgokat de nem tudom hogy ennyi elég vagy sok.Nem érzem magam fáradtnak,nem szédülök.Mondjuk a doki azt mondta mozogni-mozogni-mozogni!!!De a lakásban mit tudok annyit mozogni?Köszönöm előre is a válaszokat.A lábadozóknak jobbulást kívánok,a műtét előtt állóknak pedig annyit hogy ne féljenek mert utána minden csak jobb lesz.
Nagy ölelés mindenkinek:)

36938. yallah2017-09-14 13:14
Szia! Én már nagyon régi vagyok itt. Tavaly június 27.- én műtöttek myoma és extrém vérzések miatt. Szentesen egy sima kórházban. Nyitott hasi műtétem volt, eltávolították a méh méhnyak petefészek petevezetők egyszóval teljesen kipakoltak. 2 és fél órás műtétem volt. Az égadta világon semmi problémám nem volt . Nem kerültem intenzív részre, igaz itt nincs ilyen, simán visszavittek a szobámba . A remek anesztéziának és fájdalomcsillapításnak köszönhetően jól viseltem a műtét utáni állapotot. A műtét napját végigaludtam. Másnap reggel segítséggel felkeltem és tusolni kellett. Hamar lábra álltam. 20 cm s bikinivágásom van. Tovafutó varratom volt ezt elvágták 2 helyen és kihúzták. Alig éreztem. Kisebb nagyobb nehézségrim voltak a lábadozás időszakában . De csak azért mert nem tudtam oda menni ahová szerettem volna. Kicsit gyenge voltam. De pihengettem. A harmadik héttől már takarítgattam us otthon. A hatodik héten visszatértem ápolónői munkámhoz. Teljesen gyógyult vagyok.😊
(válasz korar 36934. hozzászólására)

36937. Kotkoda_:)2017-09-14 11:26
Sziasztok Lányok!
Én már "régi" eset vagyok, januárban műtöttek. Ritkán írok, inkább csak olvasom a fórumot. Most azonban elhatároztam, hogy írok, szeretnék megnyugtatásként küldeni pár sort.
Elég elképesztő dolgokat olvastam egyes hozzászólásokban, hogy 6 hónapig nem lehet fürdeni, és még sorolhatnám a képtelennél képtelenebb dolgokat.
Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy kellő szakmai tudással, odafigyeléssel bíró orvosi és egészségügyi személyzet látott el. Nekem semmi problémám nem volt a műtét körül, se egészségügyileg, se lelkileg, se fizikálisan.
A műtét napján fürödtem egyedül! A varratom felszívódó volt, így nem volt varratszedésem. 4 hét után elkezdtem aktívabban mozogni. Nem kaptam sem a kórházban, sem otthon vérhígító injekciót.
Igaz, nekem laparoszkópos műtétem volt, megmaradtak a petefészkeim, és a méhnyak is. Mióma miatt került sor a műtétemre, nem volt rosszindulatú elváltozás.
Természetesen minden eset más, vannak komoly nagy műtétek is.
Bízzatok elsősorban magatokban, mindent beszéljetek meg a kezelő orvosotokkal, és nyugodtam kérjetek segítséget az egészségügyi dolgozóktól is.
Minden műtét előtt állónak kívánom, hogy próbáljon megnyugodni, higgadtan készülni a műtétre, minden rendeben lesz.
A friss műtötteknek mielőbbi gyógyulást, a régi lányoknak kellemes nyárutót kívánok!
Krisztina

36936. Diti19682017-09-14 08:57
Kedves Korar!
Írtam priviben! :-)
Üdv,
Edit
(válasz korar 36935. hozzászólására)

36935. korar2017-09-13 21:02
Szia Diti! Engem is az Országos Onk. Intézetben fognak műteni, légyszi mondjál csupa jó dolgokat, mert már eléggé be vagyok tojva... :)
(válasz Diti1968 36928. hozzászólására)

36934. korar2017-09-13 21:00
Kedves Kymb! Én új vagyok itt, 21.-én fognak műteni, egy ideje olvasgatom a beszámolókat... Sok-sok hasznos dolgot tudtam meg, de már éppen kérni akartam, hogy írjon valaki, akinek minden simán ment és a lehetőségekhez képest jól van. :) Biztos eljutott valahogy hozzád a kívánságom, köszi!
(válasz Kymb 36932. hozzászólására)

36933. Diti19682017-09-13 11:53
Kedves Kymb!
Ezek tök jó hírek! Csak így tovább a gyógyulás útján, de azért vigyázz magadra!

Üdv,
Edit
(válasz Kymb 36932. hozzászólására)

36932. Kymb2017-09-13 08:37
Sziasztok!
Tegnap jöttem haza a kórházból,túl vagyok a műtéten.Hála a jó égnek amiket mondtak,olvastam bárhol is nálam semmi nem úgy történt.Minden rendben zajlott.Csütörtökön műtöttek szept.7-én és pénteken reggel a saját lábunkon mentünk tusolni:)Nem szédültem,nem volt hányingerem és egyáltalán nem voltak fájdalmaim és most sincs.Én már most nagyon jól érzem magam,fölösleges volt annyit aggodalmaskodnom.Benn a kórházban folyamatosan mozogtunk így még véralvadásgátlót sem írtak fel:)Itthon is apró dolgokat teszek-veszek,persze nem emelek és amikor úgy érzem pihenek.A varrataimat is tegnap hazajövetel előtt kiszedték,tehát egyenlőre minden rendben,én csak pozitív dolgokat tudok mondani mind a műtétről mind a nővérekről,orvosokról,le a kalappal előttük:)Remélem mindenki jól van.A műtét előtt allóknak csak annyit ne féljenek,mert minden szervezet másképp reagál,regenerálódik és főleg nem szabad elhagyni magunkat.Millió pusy mindenkinek.

36931. Bolyci692017-09-07 20:28
Sziasztok lányok! Mostanában csak olvasgattam itt, hála az égnek jól éreztem magam, nagyon is. Most sem fáj semmim, csak voltam hasi ultrahangon és a műtét közelében, a húgyhólyagtól nem messze cisztát talált a doki. Azt mondta, hogy lehet a műtét után maradt varrat köré gyűlt folyadék. Biztos, hogy nem daganat, mert látszik, hogy folyadékkal telt hólyag, de menjek vele vissza a műtő orvosomhoz. Volt valakinek ilyen? Elég lesz csak követni? Remélem nem vár rám újabb műtét. Semmi panaszt nem okozott még eddig, a féléves kontrollon még nem is látszott (vagy nem látták :) ) Ha van valakinek tapasztalata szívesen olvasnám!

36930. Kymb2017-09-05 18:52
Szia kedves eraska001!
Hát engem egész mással műtenek.Nekem miómám van és mivel már problémákat okozott ezért méheltávolítás lesz.Bikini vágásom lesz.Már összepakoltam,holnap reggel fekszem be és csütörtökön műtenek.Köszönöm a bátorítást:)És most szeretnék mindenkitől egy kis időre elbúcsúzni,amint tudok megírom a beszámolót:)Köszönök nektek lányok minden segítséget,remélem ezután is számíthatok rátok.Vigyázzatok magatokra.
Nagy ölelés mindenkinek:)
(válasz eraska001 36929. hozzászólására)

36929. eraska0012017-09-05 17:44
Kedves Kymb! Nem tudom mivel fognak müteni téged de azért szeretnék neked egy kis bátoritást adni. Én 50 éves vagyok és 3 honapja mütöttek méhnyak rákkal amit másnéven veltheim mütétnek neveznek. Mütétem után egy hétig volt benem a katéter és amikor kivették nem tudtam spontán pisilni nagyon elkeseredtem mert még utánna két hétig élvezhettem.a katéter barátomat s miután megszabadultam töle akkor is voltak nehézségeim és magamat kellett csapolnom azt mondta a doki ez kb 3 honapig huzodhat el de én nagyon elkeseredtem hogy sose jövök renbe. A jövöhéten töltöm be a három honapot és szerencsére már több mint egy hete nem kell segédeszköz. Szoval csak a példámbol kiindulva biztos neked is minden rendben lesz. Kitartást szia Erika
(válasz Kymb 36911. hozzászólására)

36928. Diti19682017-09-05 15:36
Kedves Astra!
Eredetileg 2016 nyarán, engem is a MÁV-ban akartak műteni, mert oda tartozom, de ott olyan zsúfoltság, rohanás, és időhiány volt akkor, hogy inkább lemondtam, pedig már a műtét előtti kivizsgáláson is túl voltam, mert gyakorlatilag kér vizsgálat között a folyosón volt csak ideje a doktornőnek beszélni velem a műtétről 1percben. Senkit sem ismertem ott, mert előtte csak magánban jártam máshová, így az osztályvezető idős doktornő műtött volna Dr Atalay Katalin, de nem volt szimpatikus sem ő, sem ez az egész helyzet, szóval lemondtam. Érdemes jól körbe kérdezősködni, orvosokról és kórházról is mielőtt döntenél.
Én végül kerestem egy másik orvost, akinek 2 helyen is van műtéti ideje, és végül az Országos Onkológián műtöttek és csak csupa jót tudok mondani a dokiról és a kórházról is!
Üdv,
Edit
(válasz Astra12 36927. hozzászólására)

36927. Astra122017-09-05 12:10
Sziasztok!
51 éves vagyok, és úgy tűnik, nekem is elkerülhetetlen lett a műtét. De még nincs orvosom. Műtöttek valakit Budapesten a MÁV/Honvéd Kórházban? Kit javasolnátok? (És kit nem?)
Már másodszor kell lemondanom az időpontot egy orvosnál, mert mindig pont megjött váratlanul. Lehet, hogy ez égi jel, hogy ne hozzá menjek?

36926. marikati2017-09-04 22:03
Hát, várjuk! Reménykedjünk, hogy minden rendeződik idővel!
(válasz mallmax1978 36924. hozzászólására)

36925. mallmax19782017-09-04 21:54
Szorítunk neked,minden rendben lesz 😘
(válasz Kymb 36923. hozzászólására)

36924. mallmax19782017-09-04 21:53
Kedves Marikati!

A műtét óta nekem is gyakrabban vannak szédüléses pillanataim és erősebbek is.Az amugy is alacsony vérnyomásom leesik 70/40-re.
Nekem azt mondta az orvosom,hogy ez lehet az altatás hatása is még.Bár voltam már altatva,de ilyen nem fordult elő,bár 10 évvel fiatalabb voltam és egészségesebb.Az asthmám is erősödött a műtét után (ébredésnél is volt egy kis gond),de az már javult.
Állítólag 1 év a teljes regenerálódás,ami logikus,hiszen egy sima szülés után is 2 év és ott azért szerveket nem távolítanak el.Nekem ugyan a petefészkek megmaradtak,de nagy műtét és hiába vagy jó erőnlétben előtte,azért megviseli a szervezetet,csak szerveltávolítás 😉
Szerintem várjuk ki azt az 1 évet 😘
(válasz marikati 36922. hozzászólására)

36923. Kymb2017-09-04 20:40
Kedves Loren4 és mallmax1978!
Köszönöm a jó tanácsokat,segítséget,bátorítást,jól jön most minden.Mindenképpen kikérdezem a dokimat mindenről szerdán,akkor ugyis gondolom csak béltisztítás lesz mert csütörtökön műtenek.Meg aztán amíg benn leszek ha eszembe jut valami majd megkérdezem.Nagy ölelés nektek:)

36922. marikati2017-09-04 19:52
Kedves mallmax1978! Már azt hittem, hogy velem van baj, hogy este szinte zsibbadt fáradtságot érzek! Ma vagyok 5 hónapos és még mindig a gyengeséggel küzdök. Már voltam vérvételen, mert azt gondoltam, hogy vérszegény vagyok. Szinte tökéletes labor leletet produkáltam. Gyakran megszédülök, mert leesik a vérnyomásom. Nekem a 100/50 kevésnek bizonyul. Ezek a tünetek a műtét előtt nem voltak. Vagy talán nálam így zajlik a klímax? Mindent eltávolítottak, csak a hüvely maradt. Remélem még lesz jobb is a közérzetem!
(válasz mallmax1978 36921. hozzászólására)

36921. mallmax19782017-09-04 18:32
Kedves kymb!

Nyugodtan kérdezd meg az orvost,aki műt.Nekem pl. lehet hajolnom,sőt! kell is-ezt mondta.De mint írtam,elmagyarázra,hogy miért.Van akinek nem tanácsolják pár hónapig.
Én már a 2. napon zuhanyoztam,a sebemen vízálló tapasz volt.Nem lehetett és nem is bírtam volna hosszú percekig állni a zuhany alatt,de azért felfrissített.
Engem az 5.napon engedtek haza és 3 nap múlva kellett mennem varratszedésre.
Utána a műtétet követő 14.napon a szövettanért és 6 hetesen kontrollra.
Eleinte nehezen ment a séta,de egyre jobban megerősödtem.Én pl. nem tudtam mosogstni 2 hétig,mert pont a hasamat nyomta a szekrény széle.
De nem vagyunk egyformák 😉
Sok a kérdés most benned,de hidd el,érezni fogod,hogy mennyit bírsz.Ha úgy érzed,akkor pihenj,4 hónaposan még este én is csak beesek az ágyba,ha hazaérek,mert még nem vagyok 100%-os.

36920. Loren42017-09-04 18:09
Kedves Kymb!
Nekem is bikinivágásom volt/van. Engem az ötödik napon hazaengedtek, a hetedik napon vissza kellett mennem varratszedésre. Nekem már a műtét másnapján zuhanyozni kellett a kórházban, persze vigyázva, hogy a kötés ne ázzon el. Ha mégsem voltam elég ügyes, akkor a nővér átkötötte. (itt hasznos segítség a mosdószivacs, vagy kesztyű) A harmadik napon már egy kicsit kiültem a székre, mert a fekvés megőrjített. Jól esett. Figyelj a tested jelzéseire és nem lesz baj.
(válasz Kymb 36919. hozzászólására)

36919. Kymb2017-09-04 16:56
Kedves Diti1968!
Nekem bikini vágásom lesz,majd elmondja a doki mikor mit lehet.Nemrég festettem a hajam is,holnap még megyek fodrászhoz,aztán szerdán már benn leszek a kórházban.Nagyon örülök hogy felraktad azokat a torna gyakorlatokat,amint lehetséges és birom mindenképpen szeretném csinálni.Vitamint most Supradyn-t szedek.Köszönöm a tanácsaidat.
Üdv.
(válasz Diti1968 36913. hozzászólására)

36918. Ilike19842017-09-04 16:55
Sajnos nálam az még odébb van. Jelen állapotomban nem kapnám meg az orvosi alkalmasságit az örökbefogadáshoz. De nem baj. Tudok várni.

Örülök a sikertörténetednek!! :) Köszönöm, hogy írtál!
(válasz Diti1968 36915. hozzászólására)

36917. Kymb2017-09-04 16:51
Kedves tabuc!
Igen,igazad van menet közben majd kitapasztalom magamon:)Engem Vácon fognak műteni.
(válasz tabuc 36912. hozzászólására)

36916. Diti19682017-09-04 16:47
Az előbb kimaradt:
Már mint a sok hormon és nem szülés miatt volt ennyi nőgyógyászati bajom+masztopátiás csomó a mellemben és valószínűleg az autóimmun pajzsmirigy betegségemet is ez aktiválta!
És ezért mentek bele szó nélkül, hogy a petefészkeket is kivegyék, mert a sok hormon nagyban megnöveli a petefészekrák kockázatát és ha már méh sincs, ami esetleg rendellenes vérzéssel jelezhetné, ha baj van, én nem akartam kockáztatni!
(válasz Diti1968 36915. hozzászólására)

36915. Diti19682017-09-04 16:37
Kedves Ilike és gumicukor!
Én 37évesen, 7 évnyi próbálkozás után,nyílt örökbefogadással lettem édesanya, mert ismeretlen eredetű meddőség miatt 5 sikertelen lombikunk volt. (most a műtétem előtt mondta a dokim, hogy nagy valószínűséggel a lombikok alkalmával kapott sok hormon és
Olyan szerencsés vagyok, hogy már pocakban 35hetesen láthattam a kisfiamat UH-n és a születésénél is ott voltam, én vágtam el a köldökzsinórt, napi 2x etetésre is bemehettünk a kórházba, amíg haza nem hozhattuk a kisfiúnkat. Szóval gyakorlatilag "csak" a pocakban töltött 39 hetet nem töltöttük együtt, de ez mit sem változtat az érzéseinken, hiddjétek el! Én anyuka lettem, ő meg a mi édes kisfiúnk! :-)
A Gólyahír Egyesületen keresztül zajlott az örökbefogadás, velük azóta is tartjuk a kapcsolatot így bátran ajánlom őket, ha úgy érzitek, elérkezett a ti időtök!
Ha kérdésetek van, nyugodtan írjatok!
Üdv,
Edit

36914. Diti19682017-09-04 16:01
Ágytorna:
Gyógytorna gyakorlatok hasi méheltávolítás után
Kiinduló helyzet: hanyatt fekve, fej alól kivesszük a párnát, karok a törzs mellett, lábakpárhuzamosan nyújtva
.1. Lábujjakat bekarmoljuk, terpesztjük 10x
2. Lábfejeket lefeszítjük, felhúzzuk 10-15x
3. Lábfejet bokából befordítjuk (talpak egymás felé nézzenek, a térdek mozdulatlanok) kifordítjuk10-15-ször
4. Bokából körzünk a lábfejekkel befelé, majd kifelé 5-5x
5. Combokat megfeszítjük (térdhajlat feszül), lazítjuk 5-10x
6. Farizmokat megfeszítjük, ellazítjuk 5-20-szor. Lassú tempóban, de erősen feszítünk.
7. Jobb sarokkal megnyújtózunk az ágy vége felé, bal lábat közben csípőből felhúzzuk(megrövidítjük). Térdek nyújtva maradnak gyakorlat közben, csere 6-8x.
8. Jobb lábat talpra húzzuk, majd visszanyújtjuk. Bal lábat talpra húzzuk, majd visszanyújtjuk 5-ször.
9. Két sarokkal megnyújtózunk az ágy vége felé, két karunkkal az ágy fejrésze felé (belégzés)lazítunk, a karokat visszatesszük a törzs mellé (kilégzés) 3-szor.
10. Jobb lábat talpra húzzuk és talpon hagyjuk. Bal lábbal, sarokkal megnyújtózunk (pipa) és nyújtva megemeljük a jobb comb magasságáig 5-ször. ( Ha a műtéti heg területén fájdalom keletkezne, egyik tenyerünket szorítsuk a heg vonalára. Ezt a mozdulatot köhögéskor, tüsszentéskor is elvégezhetjük. ) Talpra tesszük a bal lábat, a jobb lábat kinyújtjuk az ágyon és elvégezzük a gyakorlatot 5-ször.
11. Mindkét láb talpon van. Jobb lábat kinyújtjuk a levegőben kb 45 fokos szögben és bokából erősen felhúzzuk és lefeszítjük a lábfejet. (Integetünk lábfejjel) 10-15-ször. Talpra tesszük a jobblábat, ellenkező oldalon is 10-15-ször.
12. Mindkét láb talpon van, erősen összeszorítjuk a farizmot ( a derék leszorul az ágyra, a medence megbillentve ) 5-ször.
13. Jobb térdet hashoz húzzuk, (jobbkézzel vezetjük a mozgást, fájdalmat ne okozzon) majd talpra tesszük. Bal oldalra ugyanúgy. 3-szor. (Műtét utáni 3. naptól)
14. A két térdet összeszorítjuk erősen, lassan, majd lazítjuk 5-ször.
15. Két térdet enyhén összeszorítjuk, majd kidöntjük együtt jobbra, vissza középre, majd balra 3-szor. (csak a 3. naptól. )
16. Terpeszben talpra tesszük a jobb lábat. Bal lábat kinyújtjuk az ágyban és átcsúsztatjuk nyújtva bal oldalra, majd kisterpeszben 3-szor. Talpra tesszük a bal lábat és jobb oldalra is elvégezzük a gyakorlatot 3-szor a harmadik naptól.
17. Karok a törzs mellett nyújtva, lábak továbbra is talpon. Két vállat leszorítjuk az ágyra, (orron átbelégzés), ellazítjuk a vállakat (lazán kiengedjük szájon át a levegőt) 3-szor.
18. Tenyereket vállra tesszük, könyököket oldalra csúsztatjuk. Két könyököt beleszorítjuk az ágyba(orron belégzés), majd a mellkas előtt összeérintjük a könyököket (szájon kilégzés) 3-szor.
19. Összekulcsoljuk az ujjakat, kifordított tenyérrel nyújtózunk a fejünk mögé (Belégzés orron),majd leengedjük a karokat a hasra (kilégzés szájon), 3-szor.
20. Hanyatt fekvésből oldalra fordulva lábakat lelógatjuk az ágyról, majd tenyérre és könyökre támaszkodva kézzel nyomjuk fel magunkat ülésbe. Ülésben zárjuk a lapockát, kicsit megfeszítjük a hasizmokat. Letámaszkodunk a hátunk mögött az ágyra, mellkast kiemelve mély lélegzetet veszünk, majd lazán, szájon át kiengedjük a levegőt 2-szer

36913. Diti19682017-09-04 15:59
Kedves Kymb!
Nekem függőleges vágásom volt a köldökömig (csak méhnyak maradt) kapcsolták, a 7. napon vették ki a varratokat, de már az 5. naptól lehetett tusolni, mert "vízálló" ragtapasz volt rajta, persze azt sem lehet eláztatni! Én akkor már hajat is mostam, mert én hátra szoktam hajtani a fejem hajmosáskor, nem előre és így simán kivitelezhető! Viszont ha fested a hajad, akkor azt mindenképpen közvetlenül érdemes kórház előtt megcsinálni, hogy minél tovább bírja!
Mozgással kapcsolatban, meg majd érzed mennyi esik jól! Nagyon sok múlik a műtét előtti erőnléten, testalkaton, hogy milyen megterhelő volt a műtét stb. Viszont amit nem szoktak mondani, hogy a műtét utáni "ágytornát" már a 3. naptól el lehet kezdeni és a heget pedig lehet masszírozni amikor már teljesen zártak a sebszélek. Saját tapasztalatból tudom, hogy sokat segít a sebgyógyulásban a Bioptron lámpázás mellett! És én kentem Curiosa géllel lámpázás után és akkor masszíroztam is. Szedjél A,E,D,C és Bmulti vitaminokat és esetleg probiotikumot is érdemes. Nekem ezek beváltak!
Üdv,
Edit

36912. tabuc2017-09-04 15:25
Nagyon sok dolgot magadon menet közben fogsz megtapasztalni. Ülni kényelmes fotelben hatalmasakat lehet közben megnezel egy jó filmet vagy olvasol majd vagy éppen bealszol:-) hol mutenek?