Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (10. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

35224. Idna672017-03-21 10:15
Szia Tusi3!
Engem a Bajcsyban mütöttek, lassan négy hete. Szeríntem olvasgass vissza, nagyon sok mindenre választ kapsz, Nekem segített a mütéttem elött. Ha van kérdésed Én szívesen segítek. Szép napot! Andi
(válasz Tusi3 35220. hozzászólására)

35223. Bolyci692017-03-21 10:04
Akkor egy cipőben járunk, nekem is ballebenyt vették ki. Gyógyszert nem szedek, eddig még nem kellett. De ez a nyálas köhögés meg van sajnos. Sőt néha a megmaradt lebenyben is érzek fájdalmat, ha erősen lefelé szegett fejjel olvasok, vagy nézek valamit, akkor nyomja a torkomat. De hát a jobb lebeny is megnagyobbodott, abban is van már göb. Vagy például palackból inni is úgy tudok, ha teljesen egyenesen tartom a fejem, ha kicsit is félrefordítom, már nem tudok nyelni. De az orvosok szerint minden rendben van :) :)
(válasz andyca73 35217. hozzászólására)

35222. Kotkoda_:)2017-03-21 08:46
Húúúúú, figyeld Magad, nehogy következménye legyen!
Egyébként ezt én is megfigyeltem, hogy a hajolgatás talán még rosszabb, mint az emelés. A kettő együtt meg nagyon veszélyes. Pl, amikor a csizmát meghajolva veszem fel, és erőltetem bele a lábam, na akkor én is érzem, hogy van hasam...
Még szerencse, hogy jön a papucsos idő! :)
(válasz yallah 35215. hozzászólására)

35221. angi682017-03-21 08:24
Szia Yallah!
Remélem nem lesz komolyabb következménye......?! Nagyon sajnállak,és megértelek! Okvetlenül nézesd meg magad! Ott vagy a tűz mellett.
Ezt próbáltam számtalanszor ecsetelni a frissen műtötteknek, akik pár hét után már ficánkolnak ...
Nem úgy működik ez a dolog sajnos. Te is én is és még jó páran " régi műtöttek " vagyunk közel az évfordulóhoz, és még mindég nagyon vigyáznunk kell!
Kérlek jelentkezz, és jobbulást kívánok. 💖😘

35220. Tusi32017-03-21 07:58
Sziasztok! Méhkivétel előtt állok, érdeklődnék, hogy műtött-e valakit dr. Li..Ba.. a SOTE II-őn? Nekem máj-ban lesz a műtétem. Érdekelnének a tapasztalatok, jó tanácsok. Köszönöm.

35219. ildikó512017-03-20 20:34
Drága yallah
jujj remélem nem lett semmi bajod !
ha teheted azért nézesd meg magadat !
ölellek ♥

35218. Kék Lilla2017-03-20 20:22
Szia Yallah
Ilyen esetben -mivel ott dolgozol-
igénybe tudsz venni egy gyors
nőgyógyászati vizsgálatot?
És ha tegyük fel- reméljük nincs
így- egy ilyen történésnél sérül
valami bárkinél- szerinted az
rögtön látszana mondjuk UH- val?Csak hogy milyen eshetőségek lehetnek utána
vajon menjünk el orvoshoz?
Mert sokan leszünk így mint Te
szerintem hogy majd hirtelen
teszünk olyan mozdulatot amit
Jaj de nem lett volna szabad...!
Remélem nem lesz ebből
hosszútávon komoly gondod...!
Köszönjük szépen hogy megírtad
a sajnálatos esetet,Neked
nagyon rossz volt, de mi
sokat tanultunk belőle pusz Lilla

35217. andyca732017-03-20 20:15
Szia!
Engem is műtöttek pajzsmirigyre, a bal lebenyt teljesen kivették.
Pár éve voltam gyomortükrözésen is, hátha reflux, akkor nem igazolódott.
Tavaly tüdőgondozóba jártam, semmit nem talált, ami a köhögést indokolná...nem igazán tudják, akár lehet a pajzsmirigy is...néha ha elkap eléggé köhögök, de ez száraz köhögés, talán azért is ingerel annyira.
Remélem nem lesz akadálya a műtétnek.Köszi, h írtál :)
szia
(válasz Bolyci69 35216. hozzászólására)

35216. Bolyci692017-03-20 20:10
Én is pajzsmirigyes vagyok, műtöttek is vele, én is attól köhögök mindig Andyca! Igen, ahogy írtad, olyan inger-köhögés ez, meg torok köszörű, én így hívom. Ezt jelezni kell, és akkor tudják, hogy inkább attól lehet, mint fertőzéstől.
(válasz andyca73 35209. hozzászólására)

35215. yallah2017-03-20 20:03
Na ez volt az első és utolsó, hogy olyat csináltam amit ma csináltam.
Megkapta a beteg a koktélt,és szépen be is kattant tőle. Ült a földön és nézett ki a fejéből.Leegerészett az ágyról. A gyógytornásszal megfogtuk és vissza akartuk segíteni az ágyra.Persze a pasas K.O. volt és nem segített. Na ezt én soha többé nem teszem! Úgy belesajdult a hasamba, hogy alig tudtam felegyenesedni. Fájt is utána. Nem vagyok én daru. Egy frászt. Szép estét nektek.

35214. ildikó512017-03-20 19:22
persze minnél elöbb annál jobb lesz utána minden :)
(válasz mallmax1978 35213. hozzászólására)

35213. mallmax19782017-03-20 18:42
Cukik a gyerekek,az tény ;) Engem talán még jobban megvisel,ha nem lehetek vele.De ezt muszáj végigcsinálnom és remélem már szerdán azt mondja a dokim,hogy legyünk túl rajta.A görcseim egyre erősebbek :(
(válasz ildikó51 35187. hozzászólására)

35212. ildikó512017-03-20 18:38
ne legyél ideges a gégész meg az anesztes megmondja mi a teendő ezért nem halasztanak
(válasz andyca73 35211. hozzászólására)

35211. andyca732017-03-20 18:06
Értem!
Nekem ez nem megfázásos köhögés,inkább ilyen inger köhögés...jaj,most megint ideges vagyok...
(válasz ildikó51 35210. hozzászólására)

35210. ildikó512017-03-20 17:38
szia
igen megfáztam és nagyon köhögtem !
gégészetre el kell menni akkor és ad egy papírt hogy altatható vagy e ez fontos !
anesztessel közölni kell mindenképpen nekem azért maradt el hogy a bacikat ne tolják le a tubussal a tüdömbe
(válasz andyca73 35209. hozzászólására)

35209. andyca732017-03-20 17:31
szia!
köhögés miatt maradt el? Ajjaj, akkor nekem örökre el fog maradni, én mindig köhögök és nem tudják mitől van...jézus, akkor ilyenkor mi van?
Pajzsmirigybeteg vagyok, vagy attól v esetleg refluxtól köhögök...
(válasz ildikó51 35208. hozzászólására)

35208. ildikó512017-03-20 17:12
igen pontosan nekem jan 12 volt kíirva a műtétem de köhögés miatt elmaradt és 30 án műtöttek hát borzalmas volt a várakozás
(válasz Kotkoda_:) 35207. hozzászólására)

35207. Kotkoda_:)2017-03-20 17:01
Jaj, Te szegény! Ez a legrosszabb, amikor rákészülsz és elmarad. :(
Ildikó tudna Neked erről mesélni, ő már átélte ezt.
De nyugi, majd lassan eljön április 12. is.
Puszi
(válasz vmarcsi70 35202. hozzászólására)

35206. Kotkoda_:)2017-03-20 16:59
Persze, persze!
De jó lesz kicsit kimozdulni is. :)
(válasz Kék Lilla 35204. hozzászólására)

35205. Kék Lilla2017-03-20 16:33
Szegénykém

35204. Kék Lilla2017-03-20 16:29
Krisztikém
Sok sikert a tornához!!!
Azért eleinte csak lájtosan ugye?

35203. ildikó512017-03-20 16:09
Szia
Sajnálom :(

35202. vmarcsi702017-03-20 15:34
Sziasztok csajok! Hát, szóval. Tegnap délelőtt bementem, megittam a hashajtó löttyöt, levették újra a vércsoport meghatározáshoz a vért ( januárban kaptam 4 egységet), és az egyik ellenanyagszint pozitív lett. Műtét ugrott, mert már így nem elég a műtéthez depóztatni a csoport azonos vért. Speciális, választott vér kell, amiből "kimossák"azt az anyagot, amire ellenanyagot termel a szervezetem. Másfél óra telefonálgatás, hogy mikorra tudnak Pestről vért küldeni. Több műtéti időpont "keresgélése" után, ami vagy a csere miatt felhívott csajoknak nem volt jó, mert pld. menstruálnak, vagy nekem nem jó ugyanezért, új műtéti időpont. Április 12. Röviden, ennyi. Kicsit sokkolt a helyzet, de majd ez is megoldódik. Szép napot mindenkinek! Marcsi

35201. Kotkoda_:)2017-03-20 14:50
Szia,
Lehet, hogy én olvastam rosszul, hogy mikor mész a következőre.
A hastánc jóóóóóó!!! És szerintem nagyon jókedvű dolog. Érezd jól magad holnap este.
Én mától elkezdek járni újra aerobicra, heti 2 alkalommal. 10 hetes vagyok, gondolom már nem lesz semmi baj belőle.
Kicsit sok volt a pihenés, és sikeresen felszaladt jó pár kiló, ezért mától elkezdtem a 90 napos fogyókúrát is. :)
Szikrázóan süt a nap, remélem Nálad is!
Puszillak
(válasz Kék Lilla 35196. hozzászólására)

35200. mademoiselle742017-03-20 11:46
köszönjük szépen a biztatást :)

nálam nagyon durva vashiányos vérszegénység volt (76 hemoglobin és 2,2 vas), amit most sikerült vassal egész jóra feltornázni, 106 lett ma a hemoglobin, nem is akartam elhinni :)

nekem az erős vérzésen nem segít sajnos, ha csak a miomákat veszik ki/tüntetik el embolizációval, úgyhogy ezzel a fogigátlóval húzom ameddig tudom.
hálisten rákszűrés eredménye is negatív, a nyári küreté is, úgyhogy igazán nem sürget semmi....

amúgy már szerdára mehettem volna befeküdni, mint ma kiderült, de egyelőre jobb érzés kint :)

köszi még egyszer!
(válasz Kotkoda_:) 35191. hozzászólására)

35199. mademoiselle742017-03-20 11:20
hát Lányok, hírek: én ma találkoztam a dokikkal és halasztottam.
tök jó lett a vérképem a vastól és most nem is vérzek durván, minden nap van valamennyi, de nem durva (kop-kop), úgyhogy a doki is azt mondta, nem sürgős, vár vissza ha úgy döntök, de ne siessük el ezt a végleges döntést - szóval annak is örültem, h ő is próbálja elkerülni a vágást, hát jó lenne ha ez így is maradna még egy ideig velem.... hát ezek a hírek :)

35198. Kék Lilla2017-03-20 11:19
Kedves Aliz
De jó hogy jelentkeztél!!
Köszönöm a jókívánságokat!!
Puszi Lilla

35197. alizigenaliz2017-03-20 10:51
Sziasztok, jaj, de régen voltam itt. Engem január 30.-án műtöttek rákmegelőző állapot miatt, a méhet és a méhnyakat távolították el laparoszkópiával. Már a hatodik héten dolgoztam, bolti eladó vagyok, emelgetni is kell rendesen és egy hoszszabb műszak után feszül is a hasam rendesen, igyekszem kíméletesebb lenni magamhoz, de amit el kell végzeni, azt el kell végezni. Kell a pénz, hisz ismeritek ezt. Olvastam többektől, hogy igyekeznek könnyebb munkát keresni, ami fizikálisan nem olyan megterhelő, azon vagyok én is, de egy kis német faluban élek és nem könnyű munkahelyet találni a közelben.
Azt is olvasom, hogy sokan betegeskedtek a műtét után. Pontosan ez történt nálam is, soha életemben ( 41 vagyok) nem voltam még influenzás, február végétől egész mostanáig beteg voltam, az influenza bakteriális felülfertőződéssel jött, de láz nélkül, ilyet még nem pipáltam. Kötőhártya- gyulladással kínlódok hetek óta. Az antibiotikum kúra után két napig tünetmentes voltam, majd kezdődött minden elölről. Nem tudok nem arra gondolni, hogy mindez a műtétnek és magának a kórházi tartózkodásnak a következménye.
Magából a műtétből felgyógyultam, azt hiszem, nem fáj semmi, azt hiszem, lassan elkezdek tornázni. Egy ismerősöm annak ellenére kezdett el hízni, hogy neki is bent maradt a petefészke. Mondjuk, vagy hat évvel idősebb, nála talán már a változókori elhízás játszik. Ti mit tudtok erről?
Új lányok, én nem írom azt, hogy ne féljetek a műtét előtt, mert szerintem tök természetes a félelem, talán meg is kell élni, hogy aztán értékeljük az életünket. Én a műtét előtti órában mintha egy másik dimenzióban lettem volna. Kaptam egy nyugtatót, aztán csak feküdtem és a feszületet bámultan a falon. A gyerekeimre gondoltam és igyekeztem legyőzni a pánikot, hogy nem látom őket többé és nem szoríthatom őket magamhoz.Imádkoztam is a magam suta módján. Hetedik vagy nyolcadik hete műtöttek és még nem sírtam ki magam.
Kék Lilla, kitartást a kemohoz és sok szerencsét, hogy meggyógyítson.

35196. Kék Lilla2017-03-20 10:48
Drága Kriszti
Fogalmad sincs hogy milyen
jól esik nekem hogy gondolsz
rám és ráadásul tündér módon
még azt is észben tartod hogy
hol tartok!!Tudod ez melkkora
emberségre vall...?!!Megegyszer
nagyon nagyon köszönöm!!
És azt is tudom és érzem hogy
Itt az oldalon nagyon sokan
szerettek és nagyon szurkoltok
nekem.Higyjétek el nem
udvariasságból mondom, de
rengeteget jelent ez nekem!!
Lehet hogy rosszul írtam de
a második csak jövő hétfőn
lesz.Holnaután vérvétel..
Holnap megyek az első
hastánc órára, már nagyon
várom.Nagyon gondolkodom
még egy őssejt-terápián is,
ami nem engedné hogy a kemo
alatt tönkremenjen a csotvelő.
Holnapig döntök de azt hiszem
elkezdem.sok-sok puszi
mindenkinek!!!Lilla

35195. veggoline2017-03-20 10:39
Én is így gondolkodom.Ha az életünk a tét nem szabad halogatni!
(válasz Kotkoda_:) 35191. hozzászólására)