Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
50248. Kajszi72 (válaszként erre: 50244. - Ila2)
2021. ápr. 5. 00:43

Valszeg túlerőltetted magad, görcsbe rándultak az izmok és és rácsücsültek egy idegre.

Ha ciklusod a premensiben van, és szoktál ödémásodni, az rátehet még egy lapáttal.

Ne terminátorkodj, mert napokra, hetekre kicseszhetsz magaddal, ha nem pihened ki!

Nagy melóban 5 perc fekve lazítás csodát tesz. 😁

50247. Kattantka (válaszként erre: 50245. - Gyjudit78)
2021. ápr. 4. 22:53
Szia! Problémától függ.. Nálam súlyos rákmegelőző állapot volt, és mivel a mirigy eredetű, ment minden, csak a fészkek maradtak. (33 vagyok) Dr Novák Zoltánt jó szívvel ajánlom, Ő daganatsebész. Bár lehet mióma miatt is vállal műtétet. Az Országos Onkológián főorvos, engem ott műtött. De ha csak kis műtét kell, azt valamelyik magán kórházban is elvégzi. Nagyon féltem a körülményektől, mert hát nagy állami kórház. De szerencsére kellemesen csalódtam. Bár szerencsém is volt, mert egy 2 személyes szobába kerültem, ahol az utolsó 2 este már egyedül voltam. 😊 A Főorvos úr nagyon nagy tudású, de ezt csak netről tudni, mert amúgy baromi szerény, és figyelmes. Megkérdezi, hogy megengeded-e hogy megvizsgáljon.. Ilyet én még soha nem tapasztaltam, de nagyon jó érzés 😊 Mindig siet, szóval lelki ápolást ne tőle várj (nagyon kedves, rendes, de nem lehet Vele csacsogni órákig). De nem sürget, csak látni, ahogy egyik vizsgálóból rohan a másikba.. Mondjuk amennyi betege van, meg is értem. Ettől függetlenül, ha kérdésed van, mindent megválaszol. 😊 Amikor kialakult, hogy ez vár rám ott ült velem pár percig, várta a kérdéseket, de lesokkolódtam (az örömtől, hogy laparoszkóp és nem hasi vágás lesz), úgyhogy csak pár hülyeség jutott eszembe, de azokat is nagyon korrekten megválaszolta. A műtéttel minden a legnagyobb rendben volt. Mintha mi se történt volna. Szépen dolgozott. Fájdalmam is csak a gázok miatt volt. Ment minden elsőre. Pisi, kaki, nem volt gond. Ettől féltem, mert sok rosszat olvastam.. Ha megfogadsz egy tanácsot, ha olvasgatsz is neten.. ne pörögj rá. Mindannyian mások vagyunk, nem egyformán reagál a testünk 😊 Én a minden rendben csoportba tartozok. Mintha csak wellnesseztem volna egy hetet a kórházban 😁 Persze ehhez kellett az Aranykezű főorvos úr is 😊 Varratszedésnél az izgulásomat azzal oldotta, hogy elmesélte, hogy műtétnél igyekezett úgy vágni, hogy ne rontsa el a tetoválásomat 😁😁 Bocs, hogy kisregény lett, de olyan jól esett leírni 😊 Kitartás 🍀🍀
50246. Kattantka (válaszként erre: 50242. - Anett70)
2021. ápr. 4. 22:37
Szia! Nekem itthon az első hét még "ráment". Az evések után olyan, voltam, mint aki terhes.. Pedig figyeltem a diétára. Ha ültem, akkor nagyon hamar fájt (a gáz miatt feszült). Még a vállaim, hátam is képes volt kínozni. Állítólag az is a gáz.. Sokat feküdtem, a szervezetem jelzte. Kb ettem, aludtam első héten itthon. Aztán utána valahogy jobb lett(pedig nem volt észrevehető a sok gáz távozása). Az igazi áttörés a varratszedés után volt. 😊 Kitartás, és türelem. Tényleg ezek a legjobb barátok az elején 😊
50245. gyjudit78
2021. ápr. 4. 13:00
Sziasztok! Akinek esetleg magánban csinálták a méheltávolitást,tudna ajánlani dokit, kórházat? És tapasztalatokra is kíváncsi lennék. Köszönöm szépen! 🐰😊
50244. ila2 (válaszként erre: 50243. - Zsensina)
2021. ápr. 4. 11:55
Szia, nekem 7 hete volt a műtétem. Tegnap pörögtem ezerrel, sütés-főzés, és ugyanezeket a tüneteket kezdtem el érezni, bekeményedett jobb és bal oldalon is a hasam, szinte görcsbe, és a foegócsont nekem is nagyon fájt mindkét oldalon. Összegörnyedve mentem el az ágyig. Ma reggel is érzem még. Engem is érdekelne, hogy mi lehet.
50243. Zsensina
2021. ápr. 3. 20:48
Sziasztok. Mindenkinek a legjobbakat kívánom, főleg ezekben a napokban. Engem 8 hónapja műtöttek, mioma miatt. ami vérzésekkel kavart nekem, igy 60 körül. Koromnál fogva minden ment, hasi műtéttel. Szerintem panasz mentesen gyógyultam, a "nagykönyv" szerint. Hamar dolgoztam is, (négy hét)(irodai munka, pihenésre is volt lehetőség, napközben egyszer kétszer vízszintesben tudtam lenni lazításként) Mostanában azt veszem észre, hogy estére szurkál a bal alsó hasam, a forgó csontom meg annyira fáj a bal csipő részen, hogy alig birok menni. Pihenésre valamennyire enyhül. Voltam U.H.-on, negatív minden, lelkiismeretesen megnézte az orvos. Szövettan, hat hetes kontroll, negativ, A hathetesre nyolc, vagy kilenchetes műtöttként mentem vissza, korábban nem értem rá, vagyis nem is kaptam időpontot. Valaki tapasztalt hasonló fájdalmat? Előre is köszönöm a választ.
50242. Anett70
2021. ápr. 3. 18:41
Sziasztok, meg volt a műtét 31-én, laparoszkópos.Holnap mehetek haza.Kérdésem annyi lenne, hogy a gáz mikor ürül ki, mert meg lehet bolondulni tőle😢
50241. yallah2 (válaszként erre: 50240. - Ila2)
2021. ápr. 3. 15:54
6 hét után lehet. De óvatosan.
50240. ila2
2021. ápr. 2. 21:56
Sziasztok! Műtét után nektek mikor engedélyezték az együttlétet? Nekem 5 hetes kontrollon annyit mondott a doki, hogy még 4 hét. Kicsit sok(k)nak találom :)
50239. Klarissza71 (válaszként erre: 50232. - Ldi)
2021. márc. 27. 10:24

Szia! Én 9 hónapja vagyok túl a műtéten egyáltalán nincs semmi menzeszem még maszatolós sem, nekem ment a méh és petevezetők többi maradt! Most leszek 50 éves és élvezem,hogy nem kel tampon se betét és nincs görcsölés stb

Jó egészséget kívánok mindenkinek most műtötteknek mielőbbi gyógyulást aki még arra vár annak egy jó nagy kalappal kívánok!Ölelés mindenkinek!

50238. Kajszi72 (válaszként erre: 50236. - Ldi)
2021. márc. 26. 16:53

Szia. Az a helyzet, hogy nem a mióma miatt vérzünk, vagy mert ukkmukkfukk gondolt egyet a méhnyálkahártyánk, hanem mert rossz a hormonális irányítás. Kevés a progeszteron, ami szólna, hogy mucikám, ne hízlald a nyákot tovább, nincs érett pete se, mire melózod magad...

Normál működésnél, ha nincs érett petesejt, jön a parancs, hogy akkor tessék szíves lenni visszafonnyasztani a méhnyálkahártyát, mert lejárt a szavatossági ideje, jöhet a tisztítás - a menstruáció - aztán kezdődhet a friss nyálkahártya építés, várva a következő havi petét.

De, ha szarakodik az irányítás, nem vékonyodik vissza a méhnyálkahártya, hanem épül tovább.

Aztán amikor elindul a menstruáció, akkor azon szenved a méhed, hogy kitisztítsa magát. De k urva nehéz dolga van, mert a megvastagodott méhnyálkahártyát nem könnyű leválasztani a helyéről. Ő még peteváró állapotban van, kapaszkodik a méh falába, de nagyon.

Ezért ér szart se a vérzéscsillapító egy bizonyos idő után és javít a helyzeten a Norcolut vagy a Progesteron Exeltist. Mert a hormonális irányítást pofozza kicsit helyre, beleszól a parancsfolyamatba.

Szóval, mivel méhed már nincs, semmiképpen nem lesz nemhogy mészárszék, de még olyan pár napos menstruációs vérzés se, mint ifjúkorodban. Tényleg csak maszatka. Aztán az se. 😁

Igazából én azt nem értem, hogy miért nem tisztázza ezt sok doki. Miért egyszerűbb azt mondani, a mióma miatt vérzik valaki, meg a megvastagodott méhnyálkahártya miatt. Mind a két dolog megléte okozat, az ok pedig a megborult hormonrendszer. Hagyni, hogy valaki éveken át mészárszékezzen, küretelni fél évente, tünetkezelni a vashiányt, zabáltatni a vérzéscsillapítót... nem írom le mit gondolok erről.

Az is bizonyított, hogy a kórosan megvastagodott méhnyálkahártya könnyen elrákosodik. És az is, hogy a tartós vashiány és főleg a vérszegénység szétcseszi a keringést, kinyírja a létfontosságú szerveket.

Visszatérve...😁 Ha érzed a premenstruációs tüneteket, gondolj inkább arra, mennyire erős vagy, ez a bizonyíték, hogy a tested megbírkózik a műtétesdivel, hiszen működik, mint a svájci óra.

A parádat abszolút megértem és átérzem, hasonlót éltem meg epeműtét után. Nem mertem enni, visszautasítottam a kaját a kórházban, annyira féltem a fájdalomtól. Persze egy idő után nem hagyták. Belőlem egy sírógörccsel tört ki az egész félelem, amikor 10 hónap után először éreztem meg a sajt ízét a számban a kórházi vacsoránál és tudatosult, hogy nincs már bennem, ami fájhatna.😁

Asszem valami hasonló lesz majd nálad is... ❤ Kitartást, sok türelmet és gyors gyógyulást! Meg a kalap kaki!🌻

50237. edyth2 (válaszként erre: 50234. - Ldi)
2021. márc. 26. 09:34

Hidd el, hogy nem írnám az ellenkezőjét...miért tenném?Úgyanúgy kétségek között vagyok mint te illetve voltam...

Nekem is borzasztó vérzésem volt ..

Egészségügyi küret..0 eredménnyel tovább véreztem

Kórházban voltam.

Infúzióba vaskészítmény, hogy megtudják csinálni a miómák eltávolítását

Végül norcolutot szedtem mert se az ergam csepp, se az exacy se a dicinon vérzéscsillapító nem fejtett ki semmilyen hatást.

Műtét előtt is megkérdeztem az orvost, hogy biztos jobb lesz?

Biztos nem fog visszatérni az a pokoli vérzés?

Nyugtatgatott, hogy a miómák nyomják a méhnyálkahártyát azért nem tud normálisan levállni és ha kiveszi a miómákat megszűnik az erős darabos vérzés ... normális menstruációm lesz

DE mivel rettegtem kértem, hogyha mégse így lesz inkább a méh eltávolítását szeretném meg az is bizonyított tény, hogy akibe sok mióma van 9 darab volt és kettő 9-9 cm.ott szinte biztos hogy újabbak kezdenek fejlődni..

Hát így se akartam a továbbiakban, hogy ezzel keljek ezzel feküdjek...hogy ugye nem ?ugye nem lesz ?

Laparoszkópos mióma eltávolítás és hasi méheltávolítás lett a vége 😥

Kétszer altattak 7.5 órás volt a kêt műtét és egy napon ..

Méhnyak és a petefészkek maradtak ...

Nem tudom, hogy lesz e bármilyen menstruációm..

Barnázásom..

Lehet, nincs megfelelő petefészek működésem..

Január 21-én műtöttek

50236. Ldi (válaszként erre: 50233. - Kajszi72)
2021. márc. 25. 22:38

Egyébként bocsánat, amiért ilyen sokat foglalkozok ezzel, a chrobak műtéti utáni menstruációval ,viszont szeretném röviden megosztani, hogy miért.

Közel 4 évig tartó kálváriám ért remélem, hogy mostmár véget.

Mindig is erős volt a menzeszem, de az utobbi 4 év az pokol volt, ebből is a legutolsó majdnem 4 hónap.

Eddig véreztem szinte megállás nélkül ugy, hogy közben a rendszeres havi menzeszem is megvolt, kb ugy mint amikor egy vizcsapot kinyit az ember ..a végén már dolgozni sem tudtam .

Szóval 3 és fél hete vagyok túl a chrobak műtéten ,és olvastam stb.. egy pár fórumon, ahogy itt pl.végképp megerősitést kaptam ,hogy a műtéttől számitva kb.4 hét után, esetlegesen havi szinten kisebb menzesz lehetséges.

Nos mivel eléggé közeledek a 4 .héthez egyszerűen ismét pánikolni kezdtem, ugyanúgy mint akkor mikor még rendes menzeszem volt, borzasztó nehezen viseltem egyszerűen éreztem, tudtam ,hogy már a saját testem foglya vagyok.

Tudom, hogy mindenkinél másképp, más erősséggel történhet ez a bizonyos maszatolás, de én igy is rettegek, borzasztó dolgok, emlékek vannak előttem még mai napig a műtét után is, képtelen vagyok megválni szinte a berögzödös túlélős betét és bugyi felszereléseimtől stb.dolgaimtól...

Talán majd túl leszek rajta ha átélem az első műtét utáni menzeszemet, ami már biztos ,hogy közel van mért érzem a tüneteket....

De addig sajnos nem tudom elhinni, hogy az akkori dolgaimnak vége.

Méghozzá talán ,azért sem, mert volt e.ü.k.is, akkor is azt mondták ,hogy nagymértékben csökkenni fog legalább vagy fél évig a menstruációm, nos nálam 2 hét alig telt el ,és ugyanúgy folytatodott...

Próbálom pedig mostmár tényleg pozitiv dologként felfogni ezt az egészet ,de egyszerűen nem tudok még felülkerekedni a félelmeimen....És persze nagyon szépen köszönöm ismét a válaszod.

50235. Kattantka
2021. márc. 25. 21:35
Sziasztok! Ma voltam a 6 hetes kontrollon 🥳🥳 Minden szuper, szépen gyógyult minden. Képzeljétek a barnázás még most is normális. Ki tudja meddig.. A HPV-18 nem veszélyes férfiakra. Így párom nincs "veszélyben". Fiamat javasolt beoltatni. Férfiakra a 16-os veszélyes. Ettől függetlenül gondolkodunk, hogy párom is elmegy tesztelésre, csak hogy tudjuk. Amúgy kezelni úgyse tudják ezt. Csak az általa okozott tüneteket (rák, szemölcsök, stb). Én meg egy időzített bombának érzem magamat. Merthogy ezzel a kis 18assal örök lakótársak vagyunk. Féltem a hüvelycsonkomat, mert ott még tud csúnyáskodni. Illetve a fészkeim is megvannak. De bizakodásra ad okot, hogy csak évente kell menni a "szokásos" szűrésre. Szóval úgy fest nagyon időben elkaptuk a kis dögöt, de azért nem lehet örökre megszabadulni tőle.
50234. Ldi (válaszként erre: 50207. - Edyth2)
2021. márc. 25. 19:26
De ez viszont akkor hogyan lehetséges?eddig mindenkinek volt némi vérzése vagyis némi maszatolása ahogy olvastam illetve hallottam róla....természetesen nem vonom kétségbe amit irtál és ez nagyon jó hogy egyáltalán semmilyen formában nincs menstruációd....gondolom hogy ez akkor kb. millió az egyhez..
50233. Kajszi72 (válaszként erre: 50232. - Ldi)
2021. márc. 23. 20:52

A hormonjaid ugyanúgy dolgoznak tovább, némi idő, mire a petefészek rájön, hogy nem kell annyira melózni.😁

A műtét lenullázza a ciklust, onnantól számítva a saját ritmus szerint mennek a dolgok, kb négy hét.

Az, hogy ki mennyire maszatol függ attól, mennyi sejt van a méhnyakon, ami reagál a tisztulós parancsra.

Az, hogy kimarad, nem marad ki leginkább attól függ, hogy alapból hol tartasz a banyakór felé vezető úton, hogy állsz hormonálisan.

Erre nincs recept, mindenkinél máshogy van. 🌻

50232. Ldi (válaszként erre: 50210. - Kajszi72)
2021. márc. 23. 18:26

Köszönöm szépen a válaszod.

És kb.a műtét után vajon mennyi időre rá lehet ilyen jellegű menstruációra számitani?és ez is havi rendszerességgel jelentkezik vajon vagy előfordulhat hogy esetleg pár hónapot kimarad a vérzés? illetve hogyis kérdezzem szóval itt is érvényes lesz az úgymond 26 vagy 28 naponként jelentkező menstruálás?

50231. edyth2 (válaszként erre: 50230. - Ila2)
2021. márc. 21. 07:48
Ülni sokat nem szabad és állni sem. Sok sok séta és fekvés ...
50230. ila2
2021. márc. 21. 00:50
Köszönöm a válaszokat. Ma pl sokat ültem, hát nagyon szenvedtem a végére. Ma végre megvolt az utolsó, 30. darab vérhigító szuri. Egy darabig nem szeretnék injekciós tűt látni :)
50229. Kriszti1981 (válaszként erre: 50225. - Yallah2)
2021. márc. 20. 19:00
Mindig olvaslak benneteket.
50228. edyth2 (válaszként erre: 50226. - Ila2)
2021. márc. 20. 13:55

Szia

Én a 6 hetes kontroll vizsgálaton mondtam a nőgyógyásznak, hogy gyenge vagyok hamar fáradok nem hiszem, hogy bírnám a 8 órás munkát.

És még két hetet így ráhúztam

Hétfőn mehetnék már, de sajnos boltban dolgozok, ami a korlátozások végett zárva tart.

Úgyhogy marad tovább az itthonlét.

50227. Kajszi72 (válaszként erre: 50226. - Ila2)
2021. márc. 19. 23:04

Szia. Általában 6-8 hét. Laparosok esetleg korábban.

De abszolút egyén és lehetőség függő, van, aki szabit vesz ki.

6 hét, ami hivatalosan jár a műtét után, tényleg csak indokolt esetben hosszabbítanak a dokik, mert szigorúan ellenőrzik őket, és a "beteget" is felülvizsgálhatják valami jóváhagyásos sz arságon.

De egy hét sok idő, az alatt jelentősen változhatnak a dolgok.

Az időjárás is bolond, és ha nem pihensz rá a mozgásra ( nem sport, csak a mindennapok) akkor könnyen befeszül az izom, szurkál és fáj. Ha ilyet érzel, akkor irány az ágy és min. fél óra fekvés... aztán folytathatod, amit csináltál.

Ha a bekeményedett izom nincs kilazítva és tovább erőlteted, akkor rohadtúl tud fájni, és idő is több kell neki a regenerálódáshoz.

Ahogy Timi írta anno: az első apró jelre eldobni mindent és fekvés. 😁

50226. ila2
2021. márc. 19. 17:59
Sziasztok, hétfőn leszek 5 hetes, csak a petefészkek maradtak. Bár egész jól mozgok, fáj, feszít, szurkál nagyon fáradékony vagyok, közel sem vagyok az igazi. Az lenne a kérdésem, ti mikor álltatok újra munkába? Úgy érzem a 6 hét korai lesz.
50225. yallah2 (válaszként erre: 50222. - Kriszti1981)
2021. márc. 18. 20:09
Rég jártál erre! :)
50224. Kattantka
2021. márc. 18. 15:23
Sziasztok! Megjött a Hpv tipizálásom így egy hónappal a műtét után. 18-as. Még jó, hogy kikaptunk mindent kikaptunk (kivéve a petefészkeket). Viszont azt néztem, hogy a hüvelycsonknál is kimutatta a teszt ezt a hpv18-at. Majd jól kikérdezem a dokit, jövő hét csütörtökön megyek hozzá. De elkezdtem parázni.. akkor a csonkom is elrákosodhat? Vagy ne adj isten a fészkek? Fiamat nem oltattam be, már bánom ☹☹ Párom miatt is aggódom.
50223. Tünde45 (válaszként erre: 50222. - Kriszti1981)
2021. márc. 17. 15:37
Szia! Engem is Pesten műtöttek, az Onkológiai Intézetben, de nem vagyok pesti.Eddig csak azt tettem amit az orvosom mondott, aki műtött. Szerintem keresek egy onkológust a környéken és megpróbálom ezt az utat, hátha! Köszönöm a válaszaidat. :)Remélem jól vagy, jól gyógyulsz, jó egészséget kívánok!
50222. Kriszti1981 (válaszként erre: 50221. - Tünde45)
2021. márc. 17. 14:55

Szia!


Hát nem tudom. Győri vagyok és engem Pesten műtöttek. petefészek rákkal. Kaptam kemot is. Varat szedésen és 6 hetes kontrollon még a nőgyógyásznál voltam de addigra megjött a szövettan eredménye is,és az onkotim továbbirányított az onkológiára. Teszem hozzá a Győri nőgyógyászom az onkotim tagja.

50221. Tünde45 (válaszként erre: 50220. - Kriszti1981)
2021. márc. 17. 14:47
Szia! Köszi a válaszod!:) Én ahhoz a dokihoz járok aki műtött, és még egyszer sem volt ct sem vérvétel, csak ultrahang. Akkor keresnem kellene egy onkológust?
50220. Kriszti1981 (válaszként erre: 50219. - Tünde45)
2021. márc. 17. 14:40

Szia!


Nekem is 3 havonta kell mennem de én onkológushoz járok és nem magánrendelésre,mindig van ct meg vérvétel máshogy szerintem ki se írná a doki.

50219. Tünde45
2021. márc. 17. 14:33
Sziasztok! Lassan 4 hónapja túl vagyok a műtéten. Olyan kédésben kérném a tapasztalaitokat, tanácsaitokat, amit szerintem nem nagyon érintünk így műtét után. Én legalábbis nem találtam. Az onkoteam véleménye szerint 2 évig 3 havonta ellenőrzésre kell mennem. Observatio. Egyébbre nem tér ki. Már túl vagyok a 6 hetes és az első negyedéves ellenőrzésen, magánrendelésben! Finom célzás szerint csak így oldhatom meg az ellenőrzést. Nem a pénz miatt, fizetek ha kell. De nem hiszem el, hogy a 60-70-80 éves betegek is mind drága magánrendelésre járnak. Nálatok mi a helyzet?
❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook