Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (44. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36008. andyca732017-05-10 16:45
szia!
Én két hetesen voltam a háziorvosnál, addig a tavalyi szabit kellett kivennem...na, ez mindegy.
A háziorvosom azt mondta, 6 hetet adhat táppénzt, a műtéttől számolva, így már csak 4 hetet, úgy csinált, mintha táppénz csaló lennék...mondtam neki,ok..de én fizikai munkát végzek, nem is túl könnyűt, mi van, ha nem elég a 6 hét??
Hát, kíváncsi leszek, ma vagyok 4 hetes, a hasam még ugyanúgy nagy és érzékeny...remélem ez is javulni fog.
Örülök, hogy Te már jól érzed magad! Minden jót kívánok!!!
puszi, szia
(válasz ildikó51 35992. hozzászólására)

36007. Diti19682017-05-10 16:41
Kedves Mallmax!
Most beszéltem a szobatársammal, akit 2 nappal műtöttek korábban és az övé is meg volt már a múlt héten, szóval remélem az enyém is kész van és OK!:-)
Köszi,
Edit
(válasz mallmax1978 36006. hozzászólására)

36006. mallmax19782017-05-10 15:03
Kedves Diti!
Engem behívott,szerintem sejtette,hogy nem lesz sima ügy.Kicsit ledöbbentem,de nagyon boldog vagyok.
Legközelebb nekem is 4 hét múlva kell mennem a 6 hetes kontrollra.
Ha nem hívtak,nem lesz gond,nyugi😊
Gyógyulást neked is!
(válasz Diti1968 36004. hozzászólására)

36005. Diti19682017-05-10 14:54
Már mint a 6hetes kontrollnál. :-)
(válasz Diti1968 36004. hozzászólására)

36004. Diti19682017-05-10 14:53
Kedves Mallmax!
Ezek nagyon jó hírek! Most már csak a teljes felgyógyulásra kell koncentrálnod!
Nekem a dokim azt mondta, csak akkor hív, ha valami gond van a szövettannal, egyébként majd csak a 4hetes kontrollnál találkozunk!
Pénteken lesz 3 hete hogy műtöttek és eddig még nem hívott, remélem nem is fog!!!
Üdv,
Edit
(válasz mallmax1978 36003. hozzászólására)

36003. mallmax19782017-05-10 13:11
Sziasztok!
Ma voltam a szövettanért.Hát....A daganat jóindulatú volt,de kezdődő méhtestrákot és egy petefészek cystát is kimutattak.Az orvosom szerint nagy szerencsénk volt,hogy a méheltávolítás mellett döntöttünk és nem húztuk az időt.
Most kicsit megkönnyebbültem,de belegondolni is rossz,hogy ha hallgatok a másik két dokira ès hormonokat szedek az erős görcseim ellenére,akár sokkal rosszabbul is járhattam volna.
Örülök,hogy így alakult,hiszen a 2 gyerkőcömből egy még kiskorú és fel kell nevelnem 😊

36002. Diti19682017-05-10 11:28
Kedves Ferner!
Nekem azt mondták a kórházban, hogy csak a csoport azonos vér jó, a nullás csak háború esetén adható bárkinek?! És szerintem ezt nem viccből mondták a Kékgolyóban!
Megadrukk!

Üdv,
Edit
(válasz Ferner 36001. hozzászólására)

36001. Ferner2017-05-10 09:44
Sziasztok Lányok!
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat, igazán nagyon együtt érzőek vagytok! A férjem lesz a véradó! Ő nullás vércsoportú általános adó!
Most kezdem készíteni a táskámat, úgyhogy minden tanács jól jön. Aztán holnap reggel startolok!Amint tudok majd jelentkezem.
Puszillak benneteket!

36000. Diti19682017-05-10 07:41
Kedves Ferner!

Ami fontos és nekem elfelejtettek szólni, hogy ha van rá módod, szervezz magadnak véradást a vércsoportodból, mert általános vérhiány van, és maradnak el műtétek e miatt! Az ilyen műtéteknél általában nincs szükség transzfúzióra, de a biztonság kedvéért nem kezdik el 2 egység csoport azonos vér nélkül! Facebookon kiírod milyen vércsoportod van és kéred hogy a nevedre hivatkozva adjanak vért!
Vigyél magaddal sok wc papírt, mert lesz hashajtózás és beöntés is! És kis törölközőt/mosdó kesztyűt/szivacsot a műtét utáni mosdatáshoz.
Evőeszközt, poharat és szívószálat is és sok mentes vizet, ha nem iszod a csapvizet, mert sokat kell inni! És a rendszeresen szedett gyógyszereidet!
Ne aggódj, minden rendben lesz! :-)
Üdv,
Edit
(válasz Ferner 35996. hozzászólására)

35999. ildikó512017-05-09 19:30
Szia Ferner
bármi kérdésed van irjál nyugodtan ,jó ha felkészülsz te is mint mi
sok hasznos infót és rengeteg energiát kaptam a lányoktól

35998. Loren42017-05-09 19:06
Olvasgass itt nálunk. Engem is a lányok segítettek át a legnehezebb időszakon. Sajnos sokan vagyunk, úgyhogy ha kérdésed van, kérdezz bátran, valaki biztosan válaszol.
Üdv:Loren

35997. mallmax19782017-05-09 18:20
Szia Erzsó!
Nekem április 26.-án volt a meheltávolító műtétem,ahol a petevezetőket is kivették,illetve a méhnyakat is,így a hüvelyemet csonkolták.Sok erőt adtak itt a lányok,nagyon féltem.
Már most tudom,hogy túl lehet élni 😊 A műtét előtti nap délután volt az előkészítés,ami nem volt fájdalmas.Műtét után adták a kábítót,de sokmindenre emlékszem.A hasam nem fájt,a hátam annál inkább a fekvéstől (3 getincsérvem van,résnyire nyitott hátgerincem és krónikus lumbvágóm).Másnap,mikor már mozoghat az ember,nekem nagyon jó volt.Persze vannak minimális feszülések,de én már fájdalomcsillapítót se kértem.Nálam a belek rendeződése ami kellemetlen még mindig,de ez is el fog múlni.Ne aggódj,minden rendben lesz 😉 Most tartom a diétát,ami nagyon jót tesz.De nem vagyunk egyformák.

35996. Ferner2017-05-09 17:58
Sziasztok!
Újként vagyok jelen az oldalon. Május 12.-én lesz méhtestrák miatt méheltávolító műtétem. Próbálok erőt meríteni.Hasznos információkkal szolgáltok.Bízom benne minden a legnagyobb rendben lesz.
Üdvözlettel:Erzsó

35995. mallmax19782017-05-09 17:29
Szia!
A vérnyomásom alacsony,de általában csak a frontoknál és ha gyengének érzem magam,akkor szédülök.
(válasz Loren4 35994. hozzászólására)

35994. Loren42017-05-09 17:16
Ja, és a vérnyomásod rendben van? A szédülés miatt kérdezem.

35993. Loren42017-05-09 17:13
Szia Mallmax!
Nekem is kb. 3 hétig fájtak a beleim úgy, ahogy te leírtad, aztán napról napra könnyebb lett. A vizelettel csak a kórházban voltam így, mint te, aztán az is szép lassan helyreállt. Úgyhogy én is csak azt tudom javasolni, amit a lányok :türelem. Gyógyulgass! Üdv :Loren
(válasz mallmax1978 35983. hozzászólására)

35992. ildikó512017-05-09 15:34
szia igen kell a három hónap gyógyulás én nem mentem elöbb vissza dolgozni mert magamnak kell a szervezetemet védeni és felerösíteni ! úgyhogy sok sok türelem kell ! puszi♥
(válasz mallmax1978 35990. hozzászólására)

35991. Diti19682017-05-09 14:40
Mallmax!
Nekünk műtét után az infúzióba tettek B6 vitamint és bélmozgatot, amit aztán később tablettába kaptunk az első széklet napjáig! Én előtte és haza érkezés utántól is B komplexet szedek és este 0,5dl Hunyadi J. keserű vizet a széklet lazítására, nekem semmilyen görcsöm, fájdalmam nincsen, nem is volt!
A B komplex-szel vagy MagneB6tal csak segíteni tudod a szervezeted, nyugodtan szedjed, remélem segíteni fog!
A mozgás mindenkinél nagyon egyedi. Én a sok futás miatt nagyon hamar csináltam mindent, nem vagyok fáradékony, sem kimerült. Tegnap voltam a 16napos és 3órát sétáltam a barátnőmmel a Duna parton meg a Plazaban, de én ebből a szempontból szerencsés vagyok, pedig nekem is "kivették és átnézték" a beleimet,igaz azt nem tudom összenövéseim voltak-e?! A diétát sem tartottam csak 10 napig, mert attól volt székrekedésem. Nekem eddig csak annyi kellemetlen tünetem van, hogy éjjelente 2/3x is hóhullámom van, napközben meg fázom. Lehet, hogy a műtét miatt felborult az eddig beállított pajzsmirigy és prolaktin szintem, és attól van, majd kiderült a 6 hetes kontrollnál!
Én is nagyon nehezen viselem, hogy nem csinálhatok mindent a megszokott módon, pláne hogy nem fáj semmim, legjobban a sport hiányzik, de ez van..
Kitartás, napról napra minden jobb lesz!
Üdv,
Edit
(válasz mallmax1978 35990. hozzászólására)

35990. mallmax19782017-05-09 13:41
Szia Ildikó!
Köszönöm a választ 😊 Tudom,hogy türelmetlen vagyok magammal,de rossz így lézengeni.Persze a gyógyulás a legfontosabb,hogy újra a régi lehessek majd és ne legyenek szövődmények.
Örülök,hogy te már teljes életet tudsz élni 😉
Puszi:Melinda
(válasz ildikó51 35989. hozzászólására)

35989. ildikó512017-05-09 12:02
szia mallmax
nekem 3 hétig görcsöltek a beleim mire helyreállt
3 héttöl tudtam elkezdeni fözni meg ilyenek !
türelem ! pihenj sétálj csak szép lassan nehéz ez az idő de neked lesz jó ha türelmes vagy ! puszillak ♥

35988. Bea112017-05-09 11:57
Szia Tyitya!
Szerintem is konzultálj az orvosoddal akár csak telefonon is, mert amiket írsz az nem normális, mindenképp jó lenne, mert legalább megnyugtatna Téged és úgyis vissza kéne menned új időpontot kérni. Ha ő úgy ítéli meg, hogy látni akar, akkor meg úgyis be kell menned hozzá.
Jobbulást kívánok és drukkolok, hogy legyél túl ezen mielőbb!
Bea
(válasz Tyitya90 35986. hozzászólására)

35987. mallmax19782017-05-09 11:03
Szia!Most nem konzultáltál az orvossal,hogy mi okozza az erős vérzést és a fájdalmaidat?
Jobbulást neked!
(válasz Tyitya90 35986. hozzászólására)

35986. Tyitya902017-05-09 10:18
Sziasztok!
Februar 22.-en volt loopkonizaciom es kuretem, sajnos a meg egy mutet ki lett irva Majus 5-re. Menetkozben az elozo orvosom atpasszolt Dr. Fabian Tamashiz, amit oszinten nem banok mert remek orvos. Ugy volt hogy mindent kikell venni, de a kekgolyoban Fabian doktor Ur mar csak egy ujabb loop +box konizaciot es kuretet javasolt.
Szepen elmentem 2.an a kivizsgalasokra mert 5.mutet lett volna, mit ad Isten masnapra olyan beteg lettem hogy lekellett mondani a kiirt mutetet. Itthon fekszem egy hete lassan, menetkozben a menzeszem is bekoszont pedig ket hete mult el, teljesen ki vagyok labadozok a megfazasbol es kozben szenvedek a retenetes verzestol ami ijeszto mennyiseget produkal...ugy erzem magam mimt egy jatekmaci akiben lemerultek az elemek. Ma reggel mar kicsit jobb, most viszont felerosodott a megfazasom, tiszta jojo effektus:( Szegeny parom istapol de bosszankodok mert se mutet nem volt kitudja mikorra kapok uj idopontot, se dolgozni nem tudok:(

35985. mallmax19782017-05-09 10:05
Szia Bolyci69!
Sajnos nekem se a térdelés,se a guggolás,térdhajlítás nem kivitelezhető,mert a 2. térdműtétemnél komplikációk léptek fel,így ezeket már sosem fogom tudni kivitelezni 🙁 Megtanultam vele élni,de most nagy hátrányt jelent.
Hajolni nem hajolok és igyekszem odafigyelni a mozdulataimra.
Sajnos a mosogatás se nagyon megy még,mert ha picit tovább állok,elhagy minden erőm és szédülök.Én egy izgő-mozgó ember vagyok alapból,azért is visel meg ennyire ez a tehetetlenség.Próbálkozok én,de a szervezetem mindig behúzza a kéziféket.
Remélem már nem sokáig 😊
Viszont ami még nagyon rossz,hogy szinte 2 percenként kell pisilnem és van is bőven.Tehát nem csak ingerem van.Bízom benne,hogy ez is változni fog,mert így majd elindulni se merek sehová.
(válasz Bolyci69 35984. hozzászólására)

35984. Bolyci692017-05-09 09:47
Szia Malmax! Nekem a műtét után másfél hétig volt a főzésben segítségem, utána már egyedül csináltam. Csodálkozva olvasom, hogy sokmindenkinek görcsökre vagy fájdalomra van panaszuk pisi-kaki ügyben. Hála az égnek ez engem elkerült! :) Talán azért mert jó kis bendőm van, férnek ott a gázok-gőzök :) Pedig nekem is sokat kínlódott az orvos, mire szétszedegette a letapadásokat, összenövéseket, hiszen már nem volt szűz a terület. Mégsem voltak ilyen jellegű panaszaim. Viszont mivel itt sokszor olvastam erről, gondolom ez általánosnak mondható, biztosan hamarosan elmúlik, hiszen két hét az még nagyon rövid idő! Nagyon figyelj a hajlongásra (inkább térdből, guggolva)mosogatáskor pedig ne támaszd a hasad a mosogató széléhez (nekem ez volt nehéz, mert jól oda szoktam nyomni magam) Legyél türelmes, minden rendben lesz, csak ki kell várni. Gyors gyógyulást kívánok Neked!

35983. mallmax19782017-05-09 09:19
Sziasztok!Holnap leszek 2 hetes.Még mindig iszonyúan görcsölnek a belek,ha wc-zni kell vagy csak a szelek távoznának.Meddig tart ez még?
A sebem már gyönyörű és a frontos időket leszámítva,már alig vannak fájdalmaim.Viszont még mindig gyenge vagyok,nem bírok sokat állni és estére teljesen elfáradok.
Ti mikor kezdtetek el főzni vagy mosni?

35982. mallmax19782017-05-08 18:07
Szia Tyitya90!
Voltál orvosnál?Mi van veled?Milyen műtéted volt és milyen lesz?
Remélem minden rendben van.
Üdv.:Melinda
(válasz Tyitya90 35977. hozzászólására)

35981. yallah2017-05-08 13:37
Én hiába kerestem vissza oldalakon keresztül az előzményekwt, nem találom, gogy milyen műtét után és milyen műtét előtt?????

35980. Diti19682017-05-08 10:35
Tyitya!
Mindenképpen menj el dokihoz, vagy legalább beszélj vele telefonon, ha ma nem tud fogadni!
Írjál majd, hogy mi volt!
Drukk,
Edit

35979. Kék Lilla2017-05-07 21:16
Kedves Tyitya
Látom hogy ijedt segítségkérésed óta Bolycin
kívül senki sem írt Neked
semmit.Ez nem részvétlenség,remélem érzed.
Ez azért van, mert nem értünk
hozzá,nem tudunk semmit
hozzászólni,annyira speciális.
Túl nagy baj nem lehet hiszen
leírtad mit mondott az orvos.
Gondolom begyulladt ott valami.
Gondolunk Rád, ne félj, nem
Vagy egyedül!!!Hamar túl leszel
rajta,fiatal vagy és erős!
Lilla