Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (44. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34824. Kotkoda_:)2017-03-09 15:56
Sziasztok Lányok!
Mindenki jól van?
Én picit érzem a hasam, mert front van. Ma pihenősre vettem a figurát.
További szép napot Nektek! Puszi

34823. törpicseki2017-03-09 09:43
veggoline: mint itt sokan írták minden kórházban más a protokoll. Debrecenben sem adnak beöntést a klinikán. Kapsz 2 bogyót, 1 kisüveg foszfoszódát. És fél óra múlva jön a hatás. Nekem annyiból szerencsém volt, hogy hazaküldtek a felvétel után. Nem volt szabad ágy. A kezembe nyomták a tablettákat, hogy délben vegyem be, igyak sokat. Este borotváljam le magam, szúrjam be a vérhígítót. És másnap reggel jelentkezzem 7-kor. Otthon nyugodt körülmények között járkáltam a wc-re. :)
A műtétre kényelmes, bő nadrágban menj. Ne szorítsa a sebet amikor kiengednek.
Nálunk a műtét után intenzívre visznek. Ott ébredtem este. Egy kis szatyorba össze kellett készíteni a legszükségesebb dolgokat. Kis üveges víz, papucs, telefon, szemüveg, szemcsepp, stb. Ezt a nővér hozta be utánam az intenzívre. De nem igazán voltam magamnál. Én telefonálni sem tudtam csak másnap. És hálóinget vigyél ne pizsamát. Nálunk nem is kellett a saját mert kórházit adtak. Jobb is volt, mert fél óra múlva átázott a dréncsőnél. Nem győztem volna cserélni.
Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan! :)
(válasz veggoline 34789. hozzászólására)

34822. gádor10052017-03-09 07:57
Én sem kaptam beöntést, csak 4 bogyót, amit be kellett venni, megmondták, hogy mikor, utána már csak inni lehetett éjfélig, utána semmi. 8-10 óra múlva hatott a dolog, még otthon, és 2x voltam tőle WC-n. Csak nyugi, semmi pánik! :-)

34821. Kitti782017-03-09 02:15
Még nem tudom melyikbe járok. :) Több helyen műt az orvos, ha ő lesz a "befutó" egyáltalán... A kórházban, ahová jártam volt hát khmm, hogy is mondjam, két nem túl jófej doktornő és nővér. Halasztva lett a műtét, ráadásul másik kórházban, de nem szeretném azt az időt kivárni, ezért próbálkozom keresni valakit, aki végre odafigyel, és a kórházi háttere is segítőkész... megértő... támogató... szakmailag felkészült...
(válasz mademoiselle74 34811. hozzászólására)

34820. Kék Lilla2017-03-08 21:09
A gyógyulás!!!!!

34819. Wiccavica2017-03-08 21:04
Még minimum 1 hét sebkezelés. A drén helyét nam hagyják begyógyúlni, azon keresztül átöblítik, kinyomkodják. Olyan mintha erszényes lennék és téglát szállítok. Tartsam szárazon azt a sebet, amiből trutyi jön. Mi vár még rám?

34818. ildikó512017-03-08 20:15
veggoline Szolnoki vagy ? mert én igen
(válasz veggoline 34813. hozzászólására)

34817. ildikó512017-03-08 20:13
:)
yallah drága
én ilyen vicces csajszi vagyok :D
nekem 1 kg már viszajött de nem baj :)
majd letornázom szép lassan:) puszi♥
(válasz yallah 34814. hozzászólására)

34816. Kotkoda_:)2017-03-08 20:08
Hát, sajnállak! 😟
De csak jobb lesz utána, kitartás!
(válasz veggoline 34813. hozzászólására)

34815. yallah2017-03-08 20:07
Szentesen nincs se keserűsó se beöntés, kaptam 2 kúpot oszt kész.

34814. yallah2017-03-08 20:05
ildikò 51 olyan jòkat kacarászok némelyik írásodon. Egyébként nem híztam. Sőt valamennyit fogytam is de már visszajött. De semmi plusz.

34813. veggoline2017-03-08 20:02
--itt olvastam a fórumon hogy adnak.és szolnokon voltam és a mellettem fekvő is kapott méheltávoliítási mútét előtt.
brrrr....francba mit ki kell birni egy nőnek..
(válasz Kotkoda_:) 34799. hozzászólására)

34812. veggoline2017-03-08 19:59
---hát ettől félek én is igy járnék....:(((de jó hogy itt ilyenekről is beszélünk
(válasz ildikó51 34797. hozzászólására)

34811. mademoiselle742017-03-08 19:22
egyébként melyik kórházba jársz vagy miért kellett magán?

minden rendben lesz!!! :)
(válasz Kitti78 34809. hozzászólására)

34810. mademoiselle742017-03-08 19:17
heló Lányok, hát megjöttem a konzultációról... nincs más megoldás sajna.
szóba került még a méhnyálkahártya leégetése, de attól nem javulna meg a hatalmas méhem, képzeljétek azt mondta a doki, h kb. mint egy tizenvalahány hetes terhesnek, akkora.... ezért ráadásul hasi műtétem lesz!
kérdeztem az embolizációt is (nyilván nem az ő területe, de véleménye volt), arra meg azt mondta, hogy az sem oldaná meg hosszú távon a dolgot, ráadásul az nem tünteti el ugye a miómákat és a későbbieket meg semmiképp sem akadályozza meg.
aztán még az merült fel, h csak a miómákat kiszedi, de azzal meg arra jutottunk, hogy 2 műtétem után sem volt jobb soha a vérzés, alig enyhült.... hát így állunk, jajjj, na most kavarognak csak úgy igazán a gondolatok, de valahol meg megkönnyebbülés is, furcsa, furcsa...

34809. Kitti782017-03-08 18:51
Én gyereket egyébként sem... Legalábbis, akit én szülök meg. Ne kövezettek meg érte... Voltak ilyen gondolataim, sokszor jött az érzés, hogy belevágok, de nem úgy igazán. Most is elgondolkodtam rajta, hogy na akkor most már tuti nem lesz saját, de én az örökbefogadást tervezem már jó ideje, illetve a béranyaság gondolatával játszom. (Külföldön mindkettőt!)

Hiszek egyébként abban, hogy a lelkek megbeszélik a leszületés előtt, hogy milyen életfeladatot vállalnak, illetve, hogy melyik lélek melyik másik lélekkel kerül kapcsolatba és hogyan. Ezen elv alapján "mindegy", hogy én szülöm vagy nem. "Akinek" mellettem a helye, az mellém fog kerülni. :)

Azon már inkább elgondolkodtam, hogy bár nekem is "csak" miómám lenne. :/ Kedden megyek egy orvoshoz magánban, aki daganatsebészettel foglalkozik, de úgy könyörögtem ki az időpontot, mert csak egy hónap múlva lett volna. Így nem tudom, hogy meg tud-e műteni hamar, tartok tőle, hogy nem... :/

Gyógyuljatok! :)
(válasz mademoiselle74 34746. hozzászólására)

34808. ildikó512017-03-08 18:42
DRÁGA LÁNYOK ♥
olyan jó látni hogy van akinek van feltöltve képe és nem csak elképzelni lehet vajon milyen lehet ugyanis nap mint nap írunk egymásnak de arc az nincs hozzá :( akinek nincs képe töltve és úgy gondolja az tegyen már ki légyszíves ha nem nagy kérés bensőségesebb ha van egy arcunk :)♥

34807. ildikó512017-03-08 18:34
Igen igazad van !
én is novemberben tudtam meg hogy műteni kell egyszer el is maradt a műtétem ami jan 12 volt kiírva és végül is jan 30-án műtöttek
idegölő az biztos :(
(válasz Aniesz 34806. hozzászólására)

34806. Aniesz2017-03-08 18:30
Minden nap ezt teszem a fejembe,hogy így kell legyen! Csak ez a vàrakozàs idegörlő!
(válasz ildikó51 34805. hozzászólására)

34805. ildikó512017-03-08 18:12
Szia Aniesz !
HIGGYÉL BENNE HOGY SIKERÜLNI FOG !
ÖRÜLÜNK HOGY ÍRTÁL !
SOK PUSZI ÉS KITARTÁS !
MI ITT VAGYUNK ♥
(válasz Aniesz 34804. hozzászólására)

34804. Aniesz2017-03-08 18:01
Sziasztok! Ma kaptam a kezembe a leletet. A lényeg,hogy onkológusok nem javasoltàk egyelőre a méheltàvolítàst. Egyelőre a teljes méhnyakat kellene amputàlni,hàtha azzal sikerül kimetszeni a beteg részt! Műtét közben ha nagy a vérzés akkor kiveszi rögtön a méhet! Ha a méhnyak amputàció utàm sem jó a szövettan akkor fogja kivenni csak a méhet! Bízom benne hogy ez most sikerül...csak szerettem volna megosztani veletek! Valahol jó is meg nem is...mert óvjàk a méhet amíg lehet,de ugyanakkor újabb feszült időszak,hogy vajon sikerül-e? Újabb vàrakozàs a szövettanig...Itt tartok!

34803. andyca732017-03-08 17:57
Kedves ildikó51!
Nagyon aranyos vagy! :)
Biztos fogok még kérdezni:)
Jár az agyam :)
Szép estét!
(válasz ildikó51 34796. hozzászólására)

34802. ildikó512017-03-08 17:56
Igen azért írtam én is hogy kórház fűggő a beöntés meg a keserűsó de itt adtak azt hittem szembe okádom a tükröt :D bocsika
(válasz Kotkoda_:) 34799. hozzászólására)

34801. andyca732017-03-08 17:55
Kedves Kotkoda!
Köszönöm a soraidat!
Igen, tudom, a döntés az én kezemben van, a tapasztalatok, a gyógyulások érdekelnek.
Nekem is kórosan vastag a méhnyálkahártya, nekem nincs is bő vérzésem, ingám hosszan tartó maszatolásom van, nem tudom másképp kifejezni magam :)
Én is jobb szeretném a laparoszkópos műtétet,de azt mondta az orvos, hogy ahhoz nagy a mióma...
Sajnálom, hogy nincs gyermekem, ez megviselt, de sajnos, nincs más megoldás, nekem elég nagy fájdalmaim vannak, ami már elviselhetetlen néha...
Örülök, hogy jól vagy :) Remélem hamarosan én is ezt mondhatom el, további szép estét ! :)
(válasz Kotkoda_:) 34798. hozzászólására)

34800. Kotkoda_:)2017-03-08 17:51
🌷💟
Aranyos vagy, puszi!
(válasz ildikó51 34788. hozzászólására)

34799. Kotkoda_:)2017-03-08 17:48
Szia,
Nem szabad előre aggódni.
Honnan tudod, hogy kapsz beöntést? Ezt már nem mindenhol alkalmazzák. Én sem kaptam.
Nyugi!

34798. Kotkoda_:)2017-03-08 17:46
Szia,
Az én esetem is hasonló a Tiédhez. Miómák és velejárói. Nekem is volt Esmya, Mirena...
Aztán szépen eltelt 2 év és a panaszaim fokozódtak. Nagy alvadt darabos, erős, görcsös, elhúzódó vérzések.
Nekem van 2 felnőtt fiam, s a korom (51 éves vagyok) is indokolta, hogy nyugodtan vállaljam be a műtétet.
Laparoszkópos méhtest eltávolításom volt, méhnyak és a petefészkek maradtak. Nagyon gyorsan gyógyultam, s az életem legjobb döntése volt, hogy nem halogattam. Komoly problémáim is lehettek volna később, mivel már néhány helyen meg volt vastagodva a méhem fala, ami könnyen átfordul rosszindulatú folyamatba.
Ne félj a műtétet megelőző dolgoktól se, mert minden kórház más és más. Én műtét előtti nap délután itthon csináltam béltisztítást, azzal a szerrel amit előtte a kórházban felírtak. Semmi durva nem volt. Másnap reggel kellett bemennem a kórházba. Semmi beöntést nem kaptam.
10-kor műtét, este már egyedül zuhanyoztam. 3. napon hazajöhettem. Még fájdalomcsillapító sem kellett. Műtét után se drén, se katéter. Ja, és felszívódó varratokat kaptam, kívülre is. Így még varratszedés sem volt. Túl vagyok a 8. héten. A kontrollon minden rendben volt.
Energikus és egészséges vagyok!
Kívánom Neked is, hogy mielőbb gyógyulj meg. A döntés a Te kezedben van, mi csupán a tapasztalatainkkal erősíthetünk.
Legyen szép napod!
(válasz andyca73 34785. hozzászólására)

34797. ildikó512017-03-08 17:44
Szia veggoline
én megkértem a nővért a szobai fűrdőbe adta be a beöntést nem a kezelőbe mert mondtam neki szülésnél se birtam ki szó szerint lefostam a bokámat bocsi
ha van rá lehetőséged kérjed ha van a szobába saját mosdó

34796. ildikó512017-03-08 17:39
Kedves andyca73!
én is az voltam ha visszaolvasol én voltam a para csaj de nagyon rendesek a lányok tarzották a lelkt bennem ♥
nekem 2 órás volt a műtétem ,hasi vágás bikini vonalon
amig bennt voltam a kórházba 5 kg fogytan abból 1 kg jött vissza az 5 és fél hét alatt !
hát igen a kaja 3 hétig olyan puffadásaim voltak hogy komolyan az jobban megviselt mint a műtét figyelj rá hogy semmi puffasztót ne egyél én diétáztam 3 hétig tényleg betartottam de mégis puffadtam mindentől ! műtét előtt amennyi vitamint tudsz azt vidd be magadnak mert utána én nem ettem semmi gyümölcsöt csak alma kompótot az nagyon jól esett meg sok aktivia joghurtot azon éltem szinte mert semmi kaját nem kívántam mondjuk a húsleves az mindig jól esett de szinte semmi más nem esett jól ! kényelmes bugyit vigyél mama bugyit nem szép de kényelmes én itthon a hasamat körömvirág krémmel kentem nagyon szép a sebem alig látszik már ! kérdezzél nyugodtan ha valami eszedbe jut puszillak
(válasz andyca73 34795. hozzászólására)

34795. andyca732017-03-08 17:15
Megpróbálok! :)
Nagyon izgulós fajta vagyok
Neked mennyi ideig tartott a műtét?
Hasi vágásos volt?
A műtét után híztál e?
Étkezésre mire figyeljek a műtét után vagy előtt?
(válasz ildikó51 34794. hozzászólására)