Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
51238. Dy (válaszként erre: 51232. - Natali)
2023. ápr. 4. 21:48

Szia Natali!

Már egy császár után is csak a hasi vágással történő műtét lehetséges. Legalábbis nálunk ez a protokoll. Én 30 kilóval ugyan kevesebb vagyok, de a 20 évvel ezelőtti császárhoz képest nem rosszabb szerintem, bár begyulladt a sebem és még 4 hét után mindig nyitva van egy helyen. De az én titkom az, hogy minél többet kell mozogni, utána nagyságrendekkel jobb, kényelmesebb.

51237. Kajszi72 (válaszként erre: 51232. - Natali)
2023. ápr. 4. 21:46

Szia. Ha császárral szültél, akkor valószínűbb a nyílt hasi műtét. Ha esetleg nagyobb miómád van, akkor is.

A vágás olyan helyen lesz, ahol vékonyabb a zsírszövet, de a branülök helye lassan gyógyul, mert az keresztül megy a háj vastagján.

Ha a sebgyógyulásodon szeretnél javítani, akkor már most hagyd el az élesztős cuccokat és csökkentsd a szénhidrát bevitelt.

Így mire sor kerül a műtétre, jobb állapotban lesznek a szöveteid, gyorsabban gyógyulsz majd. Ez a dolog akkor is érvényes, ha nem hasi vágásod lesz, mert a belső sebek gyógyulásánál is ugyanúgy fontos. Az abonett gluténmentes extrudált kenyere tök finom. Minden más fűrészpor jellegű.

Még ami segíthet, hogy jobb kondiban legyél, de nem kardió duci tréning, az a krokodil torna, aminek műtét után is nagy hasznát veszed majd.

Ha megírod, hogy melyik megyéből vagy, biztosan lesz, aki segít doki ügyben. Kalap kakit!🌻

51236. Dy (válaszként erre: 51231. - Nokedli1974)
2023. ápr. 4. 21:41
Szia! Műtét utáni napon behozattam még a kórházba sampont, hajszárítót. Terpeszállásban előrehajolva. Miután nekem begyulladt a seb és két hétig kétnaponta belémtenyerelve teljes erőből nyomkodták, hogy kiürüljön, kötve hiszem, hogy lehajlastól bármi gond lehetne, nem rosszabb, mint ágyban felülni semmivel. Az pedig elkerülhetetlen. Még be nem forrt sebbel 2 hét múlva vezettem (nem volt mindig, aki furikázton). A nőgyógyász válasza az volt," hogy a fenébe ne lehetne", mikor félve rákérdeztem. Szóval bátran, de okosan.
51235. Kajszi72 (válaszként erre: 51226. - Nokedli1974)
2023. ápr. 4. 21:27

Amikor méhnyálkahártya belenő a méhizomzatba. Jóindulatú sejtburjánzás, ami igen fájdalmas tud lenni. A kismedencei összenövések több ( normál esetben egymáshoz nem kapcsolódó) szerv szöveti összekötődését jelenti. Lehet laza, hálós, és vastag is. Gyulladások, hasi műtétek, és a genetikai hajlam az okozója. Ha még jön hozzá egy kis kismedencei endometriózis is, akkor kész is a pokol odabent.

Ami majd mindannyiunknak volt, az az endometriózis uteri, ami a méhnyálkahártya kóros megvastagodását jelenti. Ezért volt a mészárszékes, elhúzódó vérzés. Az okozója pedig a megkergült hormonális irányítás.

51234. Kajszi72 (válaszként erre: 51231. - Nokedli1974)
2023. ápr. 4. 21:06
Szia. Simán zuhanyozhatsz, csak áztatni nem szabad magad a kádban.
51233. Natali (válaszként erre: 51181. - Nemjul)
2023. ápr. 4. 19:56

Szia Nemjul!

Hol csinálták a hüvelyi méheltavolítást?

51232. Natali
2023. ápr. 4. 19:44

Sziasztok!

42 eves vagyok 2 kisfiam van, mindegyik császáros szülés volt.

1.5 éve erős darabos elhúzódó vérzés miatt ma javasolták a méheltavolítást.

Nagyon félek sajnos túlsúlyos vagyok (120kg). :(

Nagyon nehezen gyógyultak a sebeim császár után.

Szeretnék segítséget tanácsot kerni volt-e valaki ilyen alkat es esetleg laparoszkópos vagy hüvelyi méheltávolítása?

Jó orvos ajánlás is érdekel, borzasztóan félek.

Köszönöm szépen.

2023. ápr. 4. 18:22

Sziasztok!

Gyakorlati kérdés: hogy mossak hajat?😅

(Csütin veszik ki a varratokat)

51230. Nokedli1974 (válaszként erre: 51228. - Ágio8405)
2023. ápr. 4. 12:12

Nagyon köszi a tippet, ez az orvos, Dr Bokor Attila műtötte a szobatársamat endometriózissal most az I.sz. Női Klinikán.

Nagyon-nagyon szimpatikus orvos!!!

51229. mgagi (válaszként erre: 51227. - Nokedli1974)
2023. ápr. 4. 10:46
Az adenomiózis az endós szigetek a méhfalban. Ebből adódóan lett sok problémád. Összenövések és társai.
51228. Ágio8405 (válaszként erre: 51226. - Nokedli1974)
2023. ápr. 4. 10:45
HeyJulia YouTube csatornàján találsz róla videót amit egy orvossal készített a témában.Ott mindent rendesen elmagyaráznak.
2023. ápr. 4. 09:27

Ja és a záróban még voltak újdonságok: "összenövésekbe ágyazott cisztás petefészek" - ezt is el kellett távolítani..

Az összenövések ellen hasi légzőtornát érdemes csinálni. Hasba levegőt 3 mp alatt, majd kifúj 6 mp alatt. Mindez hanyatt fekve..

51226. Nokedli1974 (válaszként erre: 51210. - Zsebi31)
2023. ápr. 4. 09:19
Szia Zsebi! Mi az az adenomiózis? Nekem is rajta van a tegnap kapott zárójelentésen.. 6napja műtöttek miómák miatt. Eddig erről még nem is hallottam..
51225. Odett30 (válaszként erre: 51221. - Yallah2)
2023. ápr. 3. 13:16
Szia. Köszi a segitséget. Megnézem a patikákba hátha kapok valami jót.
51224. mgagi (válaszként erre: 51223. - Zsebi31)
2023. ápr. 3. 07:48
Nekem azt mondták a húzófájdalom lehet az összenövésektől. De azt nem tudom szúrófájdalom mitől lehet. Én májusban megyek kontrollra.
51223. Zsebi31 (válaszként erre: 51220. - Kajszi72)
2023. ápr. 2. 22:53
Igen megnézett...mondta is,hogy ugye pihenek😀! Megyek hamarosan hozzà kontrollra, de igen kell jàrni majd az osszenovesek miatt. Koszonom Neked is❤️
51222. Zsebi31 (válaszként erre: 51219. - Mgagi)
2023. ápr. 2. 22:50
Köszönöm
51221. yallah2 (válaszként erre: 51211. - Odett30)
2023. ápr. 2. 19:55
Szia! Azt tudom tanácsolni, hogy ha tudsz venni a patikában hashajtót, műtét előtti napon délelőtt és délután egyél, vagy ha folyadék (ami erősebb) igyál. Legjobbak a por alapú granulátumok Pl Citrafleet. Nem tudom ott lehet e kapni? Azon a napon sok sok folyadékot igyál lehet húsleveslé is.Így garantált a béltisztulás. Műtét után is fontos a sok folyadék. Személy szerint anno nekem a Cappy-tej kombó segített.
51220. Kajszi72 (válaszként erre: 51218. - Zsebi31)
2023. ápr. 2. 19:47

Ó, Zsebi, ha összenövéseid voltak, akkor sajna fájdalmasabb és lassabb is a belső gyógyulás.

Sokkal többet szabtak- varrtak odabent, mint egy átlag műtétnél.

A jó doktor megnézett UH- val a 4. héten? Ha nem, akkor mindenképpen menj el UH vizsgálatra. Aki hajlamos az összenövésekre, annak szükséges az UH kontroll.

Három gyerkőcös anyuka vagy, türelmed biztos van és erőd is.😂

51219. mgagi (válaszként erre: 51218. - Zsebi31)
2023. ápr. 2. 19:20
Nekem is ez volt. Lehet hogy most még fáj, de ahogy telik az idő ritkábban fogod érezni. Néha-néha vissza köszön jelzés szerűen. Nekem pl a petefészkeim szoktak fájni. Ha túl erőltetem magam akkor a hasam alja. Pedig már lassan 16 hónapja volt a műtét. De már nem szenvedek úgy mint előtte. Nem kell fájdalomcsillapítót szednem.
51218. Zsebi31 (válaszként erre: 51216. - Mgagi)
2023. ápr. 2. 19:10

Köszönöm Neked is a vàlaszt, kedves vagy. Teljesen màs fàjdalom , akkor élhetetnel volt màr minden nap.

Azért most jobb. Akkor màr csak minden nap azt kívàntam, h legyen vége a napnak es aludjak. Ossze volt nőve is bent minden.

Igen, tudom idő és türelem. Itt legalabb normalis megértő csapat van. Koszonom Nektek

51217. mgagi (válaszként erre: 51216. - Mgagi)
2023. ápr. 2. 13:54
*Műtét előtti állapothoz (erre gondoltam)
51216. mgagi (válaszként erre: 51215. - Zsebi31)
2023. ápr. 2. 13:53
Szia Zsebi! Az a kérdés hogy érzed magad a műtéti állapotodhoz képest? Mert szerintem ha ennyi gond volt bent 1 évig normális ha fájdogálsz belül, persze ha elviselhetetlen az nem normális. A belső sebek gyógyulnak.
51215. Zsebi31 (válaszként erre: 51214. - Kajszi72)
2023. ápr. 2. 12:48

Köszönöm szépen. Ezt nagyon jol megfogalmaztad. Olvasni is jol esett.


A sok tanàcsod is köszönöm!

51214. Kajszi72
2023. ápr. 2. 00:42

Még valami. Az, hogy félelmeink vannak, hogy ezt kibeszélnénk, az nem nyafogás meg királylánykodás.

Ezt a műtétesdit mentálisan is fel kell dolgozni, nem csak fizikailag. És nem a birkanyájnak kell megfelelni, hanem önmagunknak.

A szőnyeg alá söprő, nyálát veregető, ítélkező, önmagukat mások csesztetésével erősíteni próbáló szájkaratésokat ignorálni kell.

Aki egyfolytában verbálisan igazolja magát, az valszeg hazugságban él.

Aki a kitárulkozó elesettebbet vegzálja, az gyenge, sz ar ember. Ahhoz, hogy valakinek érezze magát meg kell taposnia a másikat.

A véleményük csak annyit ér, mint ő maguk. Uff.

51213. Kajszi72 (válaszként erre: 51210. - Zsebi31)
2023. ápr. 2. 00:16

Mindenkinek fájdogált, nyilalt vagy belesajdúlt még hónapok múlva is. Időváltozás, terminátorkodás, fújós kaja vagy épp a lustaság miatt. Vagy csak úgy...

Nyugodtan emelhetsz könnyebb dolgokat és hajolni is lehet. Ezekre a mozgásformákra is szükség van.

Nem tudom, hogy hogyan éled a mindennapjaidat, de nekem pl. bevált az a módszer, később a melóban is, hogy ha éreztem, hogy kezdek befeszülni, sajogni, akkor eldobtam mindent és leültem vagy elfeküdtem 3-5 percre rögtön. Ez elég volt ahhoz, hogy visszalazuljon az izom.

De, ha erős a fájdalom, esetleg nehezebben megy a pisilés vagy nagyon nyugtalanít a dolog, akkor menj el egy UH vizsgálatra. Kiderül mi a szitu odabent. És megnyugtat téged is, könnyebb lesz utána. Idegelve magad, tele félelmekkel nincs érdemi gyógyulás. Fejben is rendben kell lenni.

Egyébként meg nem vagyunk egyformák. Más a genetikánk, az anamnézisünk, az egészségi állapotunk, a fájdalomküszöbünk, a terhelhetőségünk, a lelkierőnk, a habitusunk. Senkinek nem kell megfelelned, csak saját magaddal kell rendben lenned. Nincs gyógyulási standard. Lépcsőfokok, stációk vannak, amiket bejárunk, mindenki a neki megfelelő iramban. Türelmesnek kell lenni. Nagyon. Kalap kakit!🌻

51212. Odett30 (válaszként erre: 51206. - Kajszi72)
2023. ápr. 1. 23:41
Ezt neked akartam küldeni ."Köszi az infót. Beöntés itt nemigen lesz mütét elött úgy hallottam. De majd kiderül. Tudom hogy otthon így megy. Itt angliában ezek a dolgok nem úgy mennek mint otthon. Sem a szülés és sem az ilyen mütétek. Az ételekre oda fogol figyelni a mütét elötti napokban és utánna is"
51211. Odett30 (válaszként erre: 51206. - Kajszi72)
2023. ápr. 1. 23:38
Köszi az infót. Beöntés itt nemigen lesz mütét elött úgy hallottam. De majd kiderül. Tudom hogy otthon így megy. Itt angliában ezek a dolgok nem úgy mennek mint otthon. Sem a szülés és sem az ilyen mütétek. Az ételekre oda fogol figyelni a mütét elötti napokban és utánna is
51210. Zsebi31
2023. ápr. 1. 23:00

Sziasztok

Inkàbb ide írok,merta a facen a méheltàvolítós csoportban ha nem gyógyulsz 6 hét alatt meg, halott vagy,neked esnek a nők. Nyafogni tilos..

Írtam màr màskor is. 6 hete műtöttek ,laparoszkóposan. Méhnyak ,petevezeték, méh ment.Szövettan igazolta az adenómiózist ês minden mâsodik mondat a krónikus gyulladâs volt, mêh szöveteiben, mêhnyakban is. Nekem mêg mindig fâj..belül a mêhem helye. 3 kicsi gyerek van, pihenés sok nincs de a szabâlyokat betartom ,( nem emelek, hajolok). Volt e valakinek ennyi idő utân fàjdalom belül? ...Ja a szex hat nem is merem elkezdeni sem, pedig sokan alig vârjâk h a 6 hét leteljen. Néha úgy érzem nem gyógyulok. 4 hetesen làtott a professzor, szedjem a gyulladàscsokkentot tovàbb, minden lobos volt bent. ok...volt valaki aki lassan épult fel?

51209. Kajszi72 (válaszként erre: 51203. - Odett30)
2023. ápr. 1. 22:15
Az utána kakival az a helyzet, hogy ha általában szorulásos vagy, nincs minden nap székleted, akkor ez műtét után rásegítést kíván. Kefír, joghurt, lugos víz, stb. Amúgy nem fáj az első produktum, csak lassan érkezik meg, mivel kaja kevés lesz benned, az út a belekben meg jó hosszú. Nagyon sok folyadékot kell inni, meg totyorászni, amennyit csak bírsz. A sok folyadék segít a vesédnek is, hogy dolgozhasson és a sebgyógyulást is segíti majd.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook