Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (27. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

35051. Borsika07032017-03-16 09:59
Sziasztok Lányok! Mindenkinek a legjobbakat kívánom! Rendszeresen olvasom a fórumot, erről nem lehet "lekattanni", mert itt egy igen kiváló, szerető csapat segíti egymást. Fél éve volt a műtétem és mondanom se kell, hogy az itt kapott segítség nélkül nem ment volna így a műtét utáni gyógyulás. Szeressétek Önmagatokat is és nem árt most a szó jó értelmében önzőnek lenni picit. Mi nők ugye....Ölelés Nektek!

35050. Bolyci692017-03-16 08:36
Kedves Kitti! Nekem is jelentős súlytöbbletem van, de semmi gond nem volt a hasi vágással. Viszont, ha daganat miatt kell a műtét, akkor nagyon fontos lenne kivenni a nyirokcsomókat, hiszen oda képződik legelőször áttét. Én úgy tudom, hogy megállapított rosszindulatú daganat esetén hasi műtétet kell végezni és a környező nyirokcsomókat kiemelni. A daganat nagysága, és a nyirokcsomók érintettsége határozza meg a további kezelést, a betegséged státuszát, besorolását. Én kérnék a helyedben egy másodvéleményt. Gondold el, mi van akkor, ha hüvelyi úton kiveszi a daganatot, a méhedet, de a nyirokcsomóban ott marad valami?
Hüvelyi műtétet édesanyámnak végeztek, tényleg gyorsan gyógyult, nem vérzett stb. viszont annyira összetörték a hüvelyt, hogy nagyon-nagyon sokáig kellett a mikrorepedéseket kezelni és ő azt mondja, hogy még ma is fájdalmas "ott lent" pedig több, mint 10 éve volt a műtét rákmegelőző állapot miatt. Nagyon körültekintőnek kell lenned, mert ez a Te életed! Nagy ölelés Neked!
(válasz Kitti78 35048. hozzászólására)

35049. ildikó512017-03-16 05:58
Szia drága Krisztina
Van fehér naci nem is egy csak eddig sose vettem fel ,mert nem tudtam mikor önt el a vér de most már nem félek :) ölellek ♥
(válasz Kotkoda_:) 35046. hozzászólására)

35048. Kitti782017-03-16 00:13
Sziasztok! Úgy néz ki találtam egy jó orvost végre. A dilemmám most az, hogy felajánlotta, hogy ha meg lehet műteni elvileg hüvelyi úton (már ha a vizsgálat is bizonyítja, hogy lehet, kb. 20-30% az esély) akkor úgy műtene, viszont akkor a nyirokcsomókat nem tudja kivenni. (Méhnyálkahártya daganat a diagnózis.)

Hasi műtétnél lehetnek galibák a jelentős túlsúly miatt. :/ Viszont akkor ki tudja venni a nyirokcsomókat.

Jobban szeretnék egy hüvelyi műtétet - reménykedem, hogy bejön az a pár százalék, de félek, hogy nehogy később baj legyen a nyirokcsomókkal.

Vélemények? Tapasztalatok? Hüvelyi műtétnél mire lehet számítani?

35047. Kitti782017-03-16 00:07
Gyakorlatilag is, sajnos tapasztalat. :(
(válasz marikati 35005. hozzászólására)

35046. Kotkoda_:)2017-03-15 21:38
Nagyon örülök neki. Addig vegyél egy szuper fehér nadrágot. Te csinos, vékony vagy, biztosan jól fog állni.
Vigyázz Magadra, puszillak!
(válasz ildikó51 35032. hozzászólására)

35045. Kotkoda_:)2017-03-15 21:35
Kedves Angi,
Örülök, hogy jól vagy. Én még csak 1,5 hónapos vagyok, de már most érzem a műtét jótékony hatását.
Vigyázz magadra, ölellek!
(válasz angi68 35037. hozzászólására)

35044. Kotkoda_:)2017-03-15 21:33
Helyes, nagyon ügyes vagy.
Kell valami, amire vársz, és eltereli az ismeretlentől a gondolataid.
Nem szabad félni. Pár hét múlva már Te is így fogod látni.
Puszillak
(válasz vmarcsi70 35033. hozzászólására)

35043. andyca732017-03-15 18:26
Szia angi68!
Köszi szépen a biztatást!
Komolyan már azt is várom, h világos, akár fehér nadrágot vegyek fel nyáron...nem kell félni tényleg attól, hogy valami baleset ér..
Aranyosak vagytok itt, mindnyájan!
Mindenkinek-neked is- jó egészséget kívánok!!
(válasz angi68 35042. hozzászólására)

35042. angi682017-03-15 18:03
Kedves Andyca73!
Kitartást,és ne legyél parás! Arra gondolj, h csak jobb lesz és semmi sem jön közbe!Meglátod!
Pozitivan!
Nagyon jó érzés vérzés, fájdalom, stressz nélkül( h épp mikor önt el...) élni. Tudsz tervezni, Tudsz minden rucit viselni anélkül, h ne nézd mit hagytál magad után...!
Egyszóval visszatér az életkedv!
Fel a fejjel!
😘🌹
(válasz andyca73 35038. hozzászólására)

35041. ildikó512017-03-15 18:02
Tudom hogy nem mindig sikerül átéltem paráztam és utólag rájöttem nem kellett volna de ilyenek vagyunk sajnos félünk mindentől !
majd te is utána majd látom már mikor irod jajj lányok tényleg nem is volt olyan vészes :)
puszi
(válasz andyca73 35040. hozzászólására)

35040. andyca732017-03-15 17:25
Köszi!
Próbálok nyugodt maradni, nem mindig sikerül:)
Örülök neki, hogy Ti is mentek wellnessezni, jót fog tenni , az biztos.Ha már én is olyan állapotba leszek, mi is elmegyünk valahova kipihenni a megpróbáltatást:)
(válasz ildikó51 35039. hozzászólására)

35039. ildikó512017-03-15 17:21
ne legyél parás rendben lesz minden :)
(válasz andyca73 35038. hozzászólására)

35038. andyca732017-03-15 17:14
Kedves lányok! :)
Jó olvasni benneteket, akik már túl vagytok rajta, nekem erőt adtok.Én semmiképpen nem gondolom meg magam, ha lehetne már holnap túl lennék rajta, de még várnom kell.
Egy hónap múlva, ha minden igaz és semmi nem jön közbe, én is túl leszek és talán egy kő esik le a szívemről.Amúgy ez már nem állapot, minden reggel úgy kelek, hogy jézus, de félek...Ne lennék ilyen parás..

35037. angi682017-03-15 16:57
Kedves Kotkoda és mindenki!
Naponta felugrom a nagy családhoz 💖, olvasgatlak titeket. Nekem májusban lesz egy éve,h megműtöttek. Méhem és méhszájam kiment, petefészkek maradtak.
Kotkoda nagyon egyet értek veled, és erősiteni tudlak minden pozitiv dologban.🙋👏👏
Azóta öröm az életem! Áldom a döntésemet amit 3 évig húztam, és imába foglalom a dokimat aki megműtött.
Lányok akik műtét előtt vagytok, ne féljetek minden csak jobb lesz, meglátjátok! Én személyszerint bánom, h nem előbb tettem meg ezt a lépést! A műtötteknek, mielőbbi felépülést és türelmet hozzá! Mert igazán abból kell bőven!
Baráti ölelés mindenkinek!!! 🌹💖🌹😘
(válasz Kotkoda_:) 35025. hozzászólására)

35036. ildikó512017-03-15 16:25
szinház nagyon jó :) de ha megteheted akkor nézzél welnesst is tuti isteni lesz :) én már alig várom :)
(válasz vmarcsi70 35033. hozzászólására)

35035. ildikó512017-03-15 16:23
pontosan mert megérdemeljük jól írtad :)
(válasz mademoiselle74 35034. hozzászólására)

35034. mademoiselle742017-03-15 16:14
de jó ötletek :)
igen, én is éreztem, hogy valami jutalom kelleni fog utána....
bár én egyedülálló vagyok, de majd valami barátnős program lesz vagy akár egyedül, mert megérdemeljük :)

35033. vmarcsi702017-03-15 15:43
Wellness hétvégét nem intéztem ( még), de jó hogy írjátok! Nézek is valamit! Színházjegyet viszont vettem április végére a Pál utcai fiúkra, május közepére pedig a FAME-re. Egyiket a fiam, a másikat a lányom szerette volna nagyon megnézni. Szóval irány a színház...!
(válasz Kotkoda_:) 35031. hozzászólására)

35032. ildikó512017-03-15 15:36
Hú lányok én is majdnem vissza léptem de áldalak titeket hogy nem tettem !!!mi is készülünk wellnessre húsvétkor már alig várom
! csak előre szabad nézni nem hátra sose lesz jobb ha betegség van egy darabig minden rendben úgy érzitek de aztán brutálisan leüt nem szabad várni !

35031. Kotkoda_:)2017-03-15 15:27
Kedves műtét előtt állók!
Tessék most lefoglalni egy jó kis wellness hétvégét, a várható műtéteteket követő 6 hét utánra. Ez legyen a motiváció. Azon tessék agyalni, hogy hova menjetek!!! :)))
Nekem ez bevált, ezért vagyunk most mi is egy wellness hotelben.
Voltak, akik már követték is a példámat.
Egyébként nehogy azt higgyétek, hogy én jobb voltam. Konkrétan az egész családomat, környezetemet megbolondítottam. Most már tudom, kár volt.
Nyugi, nyugi!!! No para, lányok!

35030. marikati2017-03-15 15:24
Én is pontosan így vagyok!
(válasz mademoiselle74 35027. hozzászólására)

35029. yallah2017-03-15 15:19
Mindenki így volt vele.
(válasz mademoiselle74 35027. hozzászólására)

35028. yallah2017-03-15 15:19
Igaza van Kotkodának!😄

35027. mademoiselle742017-03-15 15:14
hát szerintem én sem lépek vissza... csak kattogok folyamatosan ezen, minden nap minden percében

35026. vmarcsi702017-03-15 14:33
Kedves Idna67, Kotkoda, yallah és a többiek! Olyan jó benneteket olvasni! Megnyugtató! Én vasárnap megyek be a kórházba, hétfőn műtét. Szép csendben lettem olyan vérszegény( gondolom évek alatt), hogy januárban egy erősebb vérzés hatására ( 2 hét 2 temetés...) 63-as hemoglobinszintet produkáltam. Előtte nem éreztem semmit, mert állítólag ha lassan leszel vérszegény,hozzászokik a szervezeted. 4 egység vér, és egy műtéti időpont egy olyan mióma miatt, amiről nem is tudtam, de mint kiderült hatalmas nagy. Eddig ennyi. Bár most tök jól vagyok, a vérképem is rendben, az eszem tudja, hogyha nem veszik ki, újra ilyen vacak lesz a vérképem. Ettől függetlenül eljátszottam a gondolattal, hogy hátha nem... Ez is szerintem csak azért, mert egy "kicsit" félek. Nekem ez a nyomorult mióma nem okozott vérzészavart (tök szabályos ciklusok), nagyon extrém vérzést (ami nem lenne elviselhető), fájdalmakat. És mégis...Kotkdoda! Igazad lehet, hogy illúzió, hogy lehet vele élni, mert látjátok szinte észrevétlenül is totál padlóra küldte a vérképemet. Hát itt tartok most, és izgulok...!Remélem nem lesz semmi baj, és jó döntést hoztam én is a műtéttel. Szép napot mindenkinek! Bízom benne, hogy hamarosan már én is bátorítok táborát fogom a csoportban növelni.

35025. Kotkoda_:)2017-03-15 13:46
Ki vele!!!
Ha bármi ici-pici gond van és úgy érzitek, hogy tudtok vele élni, ez csupán illúzió.
Nagyon alattomos, pusztító betegségek vannak. Bocs, ha félelmet keltettem.
Őszintén mondom, hogy semmi változás nem fog történni. Csak kellemetlenebb lehet.
Nekem csak jobb lett minden!
NINCS: kiszámíthatatlan vérzés, alvadt vér, fejfájás, fáradékonyság, levertség, türelmetlenség, kellemetlenség, fájdalmas szex, állandó pisilési kényszer, egy raklapnyi éjszakai intim betét vásárlás, BETEGSÉG.
VAN: tervezhetőség, kiszámíthatóság, nyugalom, vitalitás, nőiesség, pihentető kirándulások, csodás intim együttlétek, GYÓGYULÁS!!!
Ja és nem szőrösödtem ki, és nem híztam el műtét után. :)
Persze a döntés mindenkinek a saját kezében van. Olvastam itt már olyan sorstárs bejegyzését, aki visszalépett. Remélem, hogy ennek ellenére jól van, és nincsenek panaszai.
Mérlegeljetek, és döntsetek - félelem nélkül - okosan!!!
Mert parázni, és emiatt visszalépni felesleges, higgyétek el!!!

35024. Kotkoda_:)2017-03-15 13:21
Sziasztok,
Ne ijedjen meg senki, akinél a ciklus nem áll le teljesen műtét után, és annak ellenére, hogy kivették a méhet pici vérezgetés marad. Én így jártam.
Január 9-én petefészkek és méhnyak megtartása mellett laparoszkópos méheltávolításom volt.
Most már második alkalommal érzem meg a menszesz idejét. Pici barnás elszíneződés, ennyi... Ez semmi a 3 hónappal ezelőtti állapotokhoz.
Ja, és még műtét előtt lefoglaltam pár napot egy wellness szállodában. Most itt vagyunk, és nagyon jó!!! Pénteken megyünk haza.
De látjátok milyen érdekes!? Mindig akkor jött meg, ha nyaraltunk, vagy elutaztunk valahová. Most azért nincs akkora gond, de megint beletrafáltam volna.
Most ez viszont egyáltalán nem zavar se engem, se a férjem!
Puszi mindenkinek!!!

35023. mademoiselle742017-03-15 12:43
hát nem is könnyű.... azért bizakodtam, hogy na majd most beáll végre a fogigátló, hogy hátha... bár kb. 8 hónapja nem :(

35022. yallah2017-03-15 12:40
Én biztos nem szeretnék így élni.
(válasz mademoiselle74 35021. hozzászólására)