Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (27. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36177. andiali2017-06-01 06:55
Szia!Köszi hogy írtál!Nagyon bátor voltál:)!Én leginkább az altatástól félek.Dokim sincs még mert tanácstalan vagyok kit kellene választani.Debrecenben élek és a klinikán van rá lehetőseg.Leírod nekem hogy ment az egész mennyi ideig voltál bent,mi volt a legrosszabb.Műtét utáni ébredés?Attól rettegek hogy nem kelek fel.
(válasz andyca73 36174. hozzászólására)

36176. Kék Lilla2017-05-31 17:23
Szia Bolicy
Úgy hiányzol...!! Mi van Veletek...?! Kérlek írjál!!
Puszi Lilla

36175. Ilike19842017-05-31 14:27
Köszönöm szépen a soraidat! Mindenképpen jelt fogok adni magamról, csak már ott tartanék, hogy túl vagyok rajta. Ez a várakozás szörnyű.
(válasz Kotkoda_:) 36147. hozzászólására)

36174. andyca732017-05-31 13:09
Szia!
Gondoltam írok neked:)
Nem vagy egyedül betoji, én is az vagyok!
Elég frissek az élményeim, április 12.-én műtöttek, hasi vágásos műtét volt, 8 cm mióma miatt.Én is túl vagyok 2 egészségügyi kaparáson, 2 Esmya kúrán, semmi sem használt.4 hétből 3-at véreztem.
Ha kíváncsi vagy bármire, írj, akár privátban, szívesen mesélek!!
szia
Andi
(válasz andiali 36171. hozzászólására)

36173. Kotkoda_:)2017-05-31 11:44
Tudom, hogy az itt az "kétté". :)))

36172. Kotkoda_:)2017-05-31 11:43
Kedves Andiali!
Na, látod... sok-sok peches eset kell ahhoz, hogy valami jól sikerüljön! :)És ez a műtét lesz!
Persze nem szeretnék tolakodó lenni, ez a döntésed lesz! Én csak a saját tapasztalataim tudom Neked átadni.
A műtétről bőven írtam a 33647-es hozzászólásomban, amit most a 85. oldalon találsz meg.
Biztosan kapsz bátorítást a többiektől is. :)
Ez egy szuper csapat, örülök, hogy it lehetek.
Nekem is rengeteg támogatást adtak a csajok még így "ismeretlenül" is.
Ha kíváncsi vagy az orvosom elérhetőségére, szívesen megadom, írj privátban!
Puszillak
(válasz andiali 36171. hozzászólására)

36171. andiali2017-05-31 11:08
Kedves Kotkoda!Először is köszönöm a bíztatást:)Én 41 éves vagyok és szerintem nincs még egy ilyen betoji a földön mint én.Alapból mindig azt gondolom nem szerencsés csillagzat alatt születtem Amikor ct re küldtek én voltam akinek sikerült mellészúrni,majdnem meg kellett műteni a karom.A foghúzásnál is tuti én vagyok az akinek fel kell vágni mert beletörik.A boltba mindig de mindig a legrosszabb sort választomEzért eleve félelem van bennem hogy pont nálam lesz vmi bibi.Hasi műtétet javasoltak,de a lapotoszkópia szóba sem jött most hallom tőled hogy ilyen is van.A félelem annyira működik bennem hogy alig aludtam.Már ott tartok hogy nem tudom elmenjek e pénteken amúgy is nagyon vérzek mit is kezdenek velem ilyenkor?Jaj de jó hogy van kihez szóljak mert úgy érzem senkim sincs akivel tudjak beszélni.Köszönöm!
(válasz Kotkoda_:) 36170. hozzászólására)

36170. Kotkoda_:)2017-05-31 08:29
Kedves Andiali!
Látom többen ösztönöznek a műtétre, én sem teszek másként. 52 éves vagyok, januárban vették ki a méhemet laparoszkópos eljárással. 3 pici luk volt a hasamon, ami mára már nem is látszik. A petefészkeim és a méhnyak maradtak. Vagyis, teljesen normális maradt a hormonműködésem is. Nekem is miómáim voltak, végigjártam a szokásos utat -> esmya kúra, mirena spirál. De sajnos nem használt, nagyon erős, darabos vérzéseim voltak, ami akár egy bevásárlás alatt képes volt teljesen eláztatni. :(
Ne halogasd, hidd el minden jobb lesz utána. Pici izgalom előtte, de később teljesen átértékeled a félelmed a műtét miatt.
Sajnos csúnya dolgok tudnak kialakulni, és nem megijeszteni szeretnélek, csak bátorítani a műtétre. Nekem szerencsém volt, mert sikerült laparoszkóposan műteni, de a miómáim mérete miatt éppen határesetes voltam. Könnyen lehetett volna belőle hasi műtét is, ha nagyobbak.
Ja, és a mióma energiavámpír...
Ki vele!!!
Légy erős és vágj bele! Nyugi!!! Puszillak
Krisztina (Kotkoda)
(válasz andiali 36161. hozzászólására)

36169. Márti69022017-05-30 23:13
Szia :)
Megértelek. Én legalább 6-7 éve halogattam. Egy elég nagy, férfi ökölnyi miómám volt. De, olyan szerencsés helyen, hogy őrült vérzés problémákat nem okozott. Ettől független az orvosom mindig nyaggatott a műtéttel. De, én rettegtem tőle. Kb 1 évet szedtem gyógyszert is . Attól egy kicsit csökkent a méret. Az idén viszont már vizelettartási problémáim voltam. És március végén azt mondtam, vagy most műtsenek, vagy megint halasszunk (kiszámoltam így nyárra felépülök :) ) Április 20-ra kaptam is időpontot. NA, innentől kezdve végig sírtam Annyira féltem. Főleg mikor kiderült, hogy gerinc érzéstelenítésem lesz. Ma már azt mondom, hogy ha ezt tudom, hogy ilyen jól viselem, nem várok ennyit. De, ennek nyilván most kellett megtörténnie. A lányomnak meggyőzödése, hogy az is jót tett nekem, hogy előtte nagyon edzett voltam,és tele vitaminnal :) Szóval, én is azt mondom Neked, hogy vágj bele. Sokkal jobb lesz :)

36168. yallah2017-05-30 23:07
Mégis mire vársz Kedves? Mi itt mindannyian TÚLÉLTÜK! Élünk és virulunk. Ha ennyi problémád van miért várnál még hozzá többet? Persze mindannyiunknak nehéz volt a döntés a kezdet, de én még nem olvastam itt az ittlétem 1 éve alatt olyan kommentet, hogy valaki visszakívánná a vérzéseket, a myomát az endometriózist és társait. A rákmegelőző állapotról nem is beszélve. Lassan egy éve operáltak. Semmit nem hagytak bent. Akkor is és most is azt mondom, ez volt a legjobb döntés! Ne habozz hát, jobb ezen túlesni. Nekem 4 hónap ömlő vér elég volt ahhoz, hogy amikor azt mondta az orvos, hogy ezt a méhet ki kell venni, azonnal rávágtam, hogy jó, minél hamarabb!!! És JÓL vagyok! Nincsenek már hőhullámaim, egy kicsit híztam, de visszafogtam az édességfogyasztást meg jobban odafigyelek a kajára.Sportolok is és dolgozom keményen ápolónőként.

36167. Márti69022017-05-30 23:07
Sziasztok :)
Tegnap visszatértem a munkába :) Az első nap csak inkább "beszoktatás" volt :) Hisz nem tudtam semerre se menni úgy,hogy ne állítsanak meg a kollégák. Mi van veled, milyen volt a műtét ? De jól nézel ki, fogytál stb :) Tök aranyosak voltak, úgy örültek nekem :)
Én ülő munkát végzek, ezért is mertem 5 és fél hét után menni. Itthon se feküdtem egy percet se.
Azért délután, hazafelé néha éreztem egy kis nyilalást a hasamba. De semmi vészest :) Úgy gondolom, napról napra jobb lesz :)

36166. mallmax19782017-05-30 21:27
Kedves andiali!

Vágj bele!Hidd el:nem javasolják ok nélkül.39 leszek,5 hete kivettek a méhemet,a petevezetőket és a méhszájat.Csonkolták a hüvelyemet.Csak egy állandó görcsöt okozó myomával indultunk neki.A szövettan szerint viszont rákmegelőző állapotban volt a méhem és a méhszájam és cysta volt a petevezetőmben,ami elzárta az utat.De ezt senki nem látta addig.
Ne félj,nekem fájdalmam minimális volt és inkább csak míg a belek rendeződtek.A hasba szurkálás érzés meg nem vészes,tudid hogy gyógyulsz!
Üdv.:Melinda

36165. mallmax19782017-05-30 21:21
Szia!
Lehet,hogy kipihent vagy,de ez egy nagyműtét.És ha fokozatosan terhelheted magadat,akkor ne ugorj fejest a melóba 😉 Én holnap leszek 5 hetes,de változóak a napjaim.Van amikor alig van fájdalom és nagyon jól érzem magam.De van,hogy fájdogál a hasam és a hüvelyem is.Ma pl. 5 órát ültem egyfolytában és most hogy lefeküdtem,fáj mindenem.Holnap pihenős leszek úgy látom 😊
(válasz andyca73 36160. hozzászólására)

36164. ildikó512017-05-30 18:38
Szia kedves andiali
52 éves leszek nekem januárba kivettek mindent én is 1 évet vaciláltam vele én is állandóan vérezgettem ! ne halogasd igy sokkal jobb az életem ! az első 6 hét nem könnyű de csak azért mert kimélni kell magadat de a műtét nem fáj olvasgass bátran vissza én nagyon sok erőt meritettem innen a lányoktól ! te is bátor vagy nyugi ! puszi

36163. angi682017-05-30 18:34
Kedves Andiali!
Igaz,nem igen szòlok az irásokhoz,viszont rendszeresen olvasgatom. Egy ève vagyok műtve. Méh ès mèhszáj ment,más maradt.
Kb 3 èvig vacilláltam. Kár volt. Előbb kellett volna megmütetnem magam.
Azóta öröm az élet.
Ne félj. Vágj bele. Itt vagyunk mi pèldának. Meglátod,h mennyivel jobb lesz.
Ha bármi kèrdèsed van,lesz itt a nagy család ès szivesen segitünk neked!
Üdv. 🤗

36162. Diti19682017-05-30 17:03
Kedves Andiali!
Én pénteken leszek 6hetes műtőtt, 49éves vagyok és mindent kivettek csak a méhnyak maradt, adenomyotikus megnagyobbodott méh és miómák miatt. Nekem decemberben volt ilyen vérezgetős hónapom, utána januárban és márciusban viszont két brutál görcsölős őmlős vérzésem és az éjszakai hőhullámok ellenére nem cseppet sem bántam meg a műtétet! Nagy megkönnyebbülés! Engem is megműtöttek volna már tavaly nyáron, de én is visszakoztam akkor, de nem bántam meg, több okból sem: 1 életmód váltásba kezdtem (diéta+sport= lánykori alakom) 2. Sokkal jobb orvost találtam a műtétre.
A műtéttől én is nagyon féltem, ezzel szerintem mindenki így van, akinek van rajta ideje gondolkodni. A lényeg, hogy olyan orvos műtsön, akiben 1000%-ban megbízol, és a kőrház is kulturált és akkor nem lesz gond!
Szerintem nézz utána a kórházaknak/orvosoknak és vágj bele!
Üdv,
Edit

36161. andiali2017-05-30 15:36
Sziasztok!Olvasom az írásaitokat ,de igazából én tanácsot szeretnék.Rajtam most szeretnék elvégezni a méh eltávolító műtétet.Miómám van méhsüllyedésem és nem tudom neki menjek e?Annyira be vagyok tojva hogy már egy éve azt mondtam a dokinak hogy majd ha életbevágó lesz jövök.Na most egy hónapja vérezgetek 1-3 napos kihagyásokkal és nagyon fáradékony vagyok.Mit csináljak segítsetek pénteken megyek a dokihoz de halálfélelmem van.Itt meg mindenki olyan bátornak tűnik:(

36160. andyca732017-05-30 15:28
Szia!
A nőgyógyász szerint kipihent vagyok...fokozatosan terheljem magam.Mondtam neki, h fáj a hasfalam, arra azt mondta, ez egy nagy műtét volt, sok idő kell a regenerálódásra.
A szövettant csak most adta oda, hála, csak a mióma volt a gond.
Itthon persze jól elvagyok, teszek-veszek, ha úgy van, leülök, hát a munkába nem tudom mi lesz...nem lesz könnyű, az már biztos.
Te hogy vagy?
Szép napot!
Szia
(válasz mallmax1978 36158. hozzászólására)

36159. Alibaba132017-05-30 10:52
Szia Kotkoda!
Köszönjük a biztatást. Azon vagyunk, hogy gyorsan gyógyuljunk!Te is vigyázz magadra. Üdv

36158. mallmax19782017-05-30 08:44
Szia!
Szólj a nőgyógyászodnak,hogy még nem vagy olyan jól,hogy fizikai munkát végezzél.Felülbírálhatja a háziorvosod döntését,hiszen ő a szakorvos.
Még nem tudod a szövettani eredményedet?Az 2 hét alatt kész van.
(válasz andyca73 36156. hozzászólására)

36157. mallmax19782017-05-30 08:42
Nekem is azt mondta,de 3 hét problémamentesség után kicsit furcsállottam.Én nem szedtem be az antibiotikumot.Sokat ittam és 3 nap múlva megszűnt a probléma 😊
(válasz veggoline 36148. hozzászólására)

36156. andyca732017-05-30 08:03
Sziasztok!
Ma megyek kontrollra, holnap leszek 7 hetes, a háziorvosom kiírt már munkába, csütörtökre...fizikai munkát végzek, hát, kíváncsi leszek, hogy fogom bírni, a hasfalam fáj és ugyanolyan nagy is, mint már írtam.
A szövettanomra is nagyon kíváncsi leszek...
Szép napot mindenkinek!!!

36155. Kitti782017-05-30 00:38
Nekem is ez van, most vagyok 6 hetes. Vizeletvizsgálat negatív, ezért nem szedtem be az antibiotikumot, amit írtak. Lehet kellene?
(válasz veggoline 36144. hozzászólására)

36154. yallah2017-05-29 20:18
Puszillak Ildikó! :)
(válasz ildikó51 36153. hozzászólására)

36153. ildikó512017-05-29 19:33
yallah millió puszi♥

36152. yallah2017-05-29 19:19
Puszillak!

36151. yallah2017-05-29 19:18
Yalla! :)
(válasz Kék Lilla 36150. hozzászólására)

36150. Kék Lilla2017-05-29 14:19
Sziasztok
Milyen kis szemfüles
ravaszdi a Tündér Hoxa!!
Fél órája intéztem a hastánccal
kapcs. dolgaimat, hopp már itt
is egy hirdetés...

36149. ildikó512017-05-29 13:43
SZIA DRÁGA KOTKODA MÁR HIÁNYOZTÁL ♥
VELEM ,MINDEN OK DOLGOZOK JÓL VAGYOK NÉHA KICSIT FÁJDOGÁL A HASAM BELÜL MEG A SEBEM KIVÜL DE MINDEN OK :) NAGY NAGY ÖLELÉS NEKED ! ♥

36148. veggoline2017-05-29 11:18
El is mentem reggel dokihoz és ő is írt nekem antibiotikumot és azt mondta még a katéter nyoma.
(válasz mallmax1978 36145. hozzászólására)