Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11428. krasiné (válaszként erre: 11420. - Judit6903)
2012. febr. 4. 08:43
Szia Judit! A héten írtam erről valószínűleg, hogy nekem is így volt műtét után. Hol előjött, hol meg elmúlt az a vérnek nem mondható valami. A dokim közölte, hogy ez természetes folyamat. Tisztul ki a szervezet. Minden meglett bolygatva a hasunkban, vágtak, varrtak, stb. Csak van ott is seb és ez tisztul. Nekem kb. 3 hétig volt ez. Ne ijedj meg! De nagyon vigyázzál Magadra, ne emelj, ne cipekedj és ne erőlködj! Akkor nem lesz baj. puszi: Klári.
11427. krasiné (válaszként erre: 11419. - Ann64)
2012. febr. 4. 08:35
Szia! Nekem is itt vannak ezek a viszketős előrejelzések. Érdekes másfajta műtét helye fáj, ég, ez meg viszket de piszkosul. Először azt hittem, hogy begyulladt. Aztán felfigyeltem arra, hogy az időjárás változásra jön elő. Most, hogy esik a hó itt van a front, megnyugodott. De tegnap este tisztára kicsinált. Vakartam, simogattam, aztán kínomban bekentem körömvirág krémmel. Attól egy kicsit nyugiba volt. Na és persze bepirosodik végig, az egész vágás. Érdekes jelenség. Tényleg egy ekkora vágástól mást várna az ember, inkább fájdalmat mint viszketést. De jobb ez, kibírhatóbb:) Ez csak akkor ciki, ha éppen olyan helyen vagy, ahol nem tudod megvakarni. Na az igazán Isteni. Tehát vakarózzunk tovább, kívánom még nagyon sok éven keresztül. Puszika: Klári.
11426. turkkati (válaszként erre: 11424. - Nino63)
2012. febr. 4. 08:02

Szia Nino!

Én is észreveszem a szurkálást, pedig 23-án 1 éve lesz, hogy műtöttek.

Amúgy teljesen jól vagyok, milliószor jobban, mint 1 éve:)

A vérképem sok éve nem volt ilyen jó, mint most.

Szerintem már lehet erősíteni a hasizmot, egyszerre csak keveset, aztán egyre többet.

11425. nino63
2012. febr. 3. 21:29
Hjaniko,reg nem irtal,hogy meg vagy rendbe jottel sokk mindenen mentel keresztul!Udv,Nino!
11424. nino63 (válaszként erre: 11419. - Ann64)
2012. febr. 3. 21:28

Szia Anna!en is eszre vettem,hogy viszket a vagas vonala,vagy meg inkabb szurkalodik,mintha sokk kicsi apro tukkel szurnanak.De nem csak a hideg idonel vettem eszre hanem mikor egy kis hasizom gyakorlatot probaltam csinalni.Mert mar tobb mint egy eve mutottek es igaz nem szedtem fel tobb mint 4-kg-ot de ugy latszik rajtam mintha tizzel lennek tobb.Ha valaki a regiek kozul segitene normalis ez az erzes;emelni se tudok tobb mint 4-kg-ot,mert huz a vagasnal.Szerintetek erosithetem a hasizmomat?Elore is koszonom.

Mindenkinek jo gyogyulast kivanok,a mutet elottieknek meg sok sikert a mutethez.Udv.Nino!

11423. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11420. - Judit6903)
2012. febr. 3. 21:06
Elvileg teljesen normális néha a váladékozás még műtét után. Azt mondta a dokim, hogyha nem kezd el élénk piros vér folyni, addig szuper minden.
11422. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11419. - Ann64)
2012. febr. 3. 21:05
Nyugi, teljesen normális. Nekem pl időváltozásnál viszket az összes (3) császáros sebem, pedig látszani szinte nem is látszanak. :)
11421. ATLASZ42
2012. febr. 3. 20:37

Sziasztok Lányok.

Végtelenül örülök a jó híreknek, hogy a régiek jól vannak, a frissen mütöttek meg még jobban, és azok akik készülőben vannak a mütétre a sok biztatástól

már nem is félnek. Tegnap orchidea kiállitáson voltam,este szinházban. Minden visszatért a rendes kerékvágásba,szuper volt.Puszilok mindenkit.Alica

11420. Judit6903
2012. febr. 3. 20:30
Lányok! Hasi műtét után 8-9 nappal, mi ez az egy csepp barnás valami? Nem tűnik vérnek, nem is sok. Csak kíváncsi lennék. Köszi:)
11419. Ann64
2012. febr. 3. 20:14

Sziasztok!

Üdvözlöm az újakat, a frissen műtötteknek gyors gyógyulást kívánok.

Engem júniusban műtöttek hasi vágással azóta sokkal könnyebbek a hétköznapjaim.

A hajam is kezd rendeződni végre.

Ma viszont a hideg kikezd velem a sebem helye bepirosodott és viszket remélem ez csak átmeneti ilyet még nem tapasztaltam.

11418. sügi 71 (válaszként erre: 11414. - Rezeda63)
2012. febr. 3. 19:39

Három hete tudom,hogy műteni fognak.

Csak pár napja vagyok a fórumon,de sokkal könnyebb.

Át tudjuk érezni a másik félelmeit majd a megkönnyebbülést a műtét után.

Nekem sokat segít.......

11417. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11415. - Milup2)
2012. febr. 3. 19:36
:) Nem olyan soká lesz az sem. Én nagyon örülök neki, hogy ilyen hamar sikerült lezavarni, pedig egyszer nekem is halasztották.
11416. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11413. - Kavicsné)
2012. febr. 3. 19:34

Hát, talán csak annyi, hogy mondjuk ha egy császármetszés 10-es skálán 10-es, akkor egy laparos méheltávolítás kb 0.5-ös sztem.


A hüvelyi az kb 2-es, 3-as között lehet, a hasi meg szintén 10-es.


Én nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta, sokkal jobban érzem magam, és ahogy már leírták többen, végre jöhetnek a világos nadrágok, a bárhova elmenés aggódás nélkül, soha többet védekezés, és soha többet menszesz. Imádatos állapot, nekem legalábbis. ÍRtam, hogy én már hétfőtől dolgozom is, semmi gondom nincs azóta sem.

Ma a dokim meg is erősített benne, hogy nyugodtan, mivel nem követ török 10 órában, hanem ülök.

Amúgy, a hasi műtétnél is maga a vágás miatt van fájdalom, ugyan így a hüvelyinél is. De a laparoszkópnál semmi nem volt nekem. Valamelyik nap egy picit elvágtam az ujjam. Na, az még mindig fáj.

Szóval aki még nincs túl rajta, az ne aggódjon, csak nézze a jó oldalát.

Nekem a vérszegénységre írtak vasat és folsavat, azt kell szednem kb 3 hónapig. 6 hét múlva meg vissza kell menni még a nőgyógyászomhoz kontrollra.

11415. Milup2 (válaszként erre: 11412. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 3. 19:28
Olyan szépen leírtad, hogy most én is "kedvet" kaptam hozzá, hogy minél előbb túl legyek már a műtétemen..Akár holnap mennék;D (14.-én lesz amúgy)
11414. Rezeda63 (válaszként erre: 11392. - Sügi 71)
2012. febr. 3. 19:23

Szia Sügi!

Tudod mást bátorítani mindíg sokkal könnyebb, mint önmagunkat:)))

Én is hajlamos vagyok a poharat félig üresnek látni, mint félig telinek:))) Sajnos én csak a műtét után találtam erre az oldalra, és a tudatlanok bátorságával mentem a műtétre. Nem mint ha ebből kifolyólag rossz élményem lett volna, de voltak részletek amire nem készültem fel lelkileg. Ezért írtam, hogy próbálj minél több infót gyűjteni, és erre a régi írások is tökéletesek.

Üdv. Rezeda

11413. Kavicsné (válaszként erre: 11412. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 3. 19:17
Hurrá, ezek nagyon jó hírek. Kis biztatás nekünk, akik még nem vagyunk túl rajta...
11412. 57aa4ea1e8
2012. febr. 3. 19:11

Sziasztok!

Bea mindenkit üdvözöl! Jobban van. Tegnap még hányt az altatástól, ma beletuszmákoltam a péterfy kórház messze híres túrótortáját, ettől tuti meggyógyul :)

Végül is nem csak lapar volt neki, hanem hüvelyi is. Szóval együtt a kettő, azt mondták neki, hogy így volt egyszerűbb. Mindenesetre nem vészesen fáj neki, és amikor meglátott, hogy hogy szaladok 10 nappal a műtét után, felragyogott neki is a reménysugár, hogy nem marad fekve ő sem sokáig :)

Holnap ő is mehet már haza.

Puszil mindenkit! 2 hét múlva már ő is csinálhat mindent, mint én, neki is ugyan azt mondta a doki, mint nekem, hogy műtét utáni 2 héttel simán élheti a mindennapi életét... minden téren :))

11411. Kavicsné (válaszként erre: 11410. - Sügi 71)
2012. febr. 3. 18:19
SoteI, Baross utca
11410. sügi 71 (válaszként erre: 11409. - Kavicsné)
2012. febr. 3. 18:13
Hol fognak műteni?
11409. Kavicsné
2012. febr. 3. 18:00
Sügi és mindenki, aki tudja az időpontját,jó nektek! Nekem hétfőn derül ki, hogy mikor. Szerencsére minden laboreredményem jó, ebbe nem köthet bele altatóorvos. Viszont voltam a háziorvosomnál, és kaptam augmentint. Egy heti adag. Remélem, hogy használ...
11408. krasiné (válaszként erre: 11407. - Sügi 71)
2012. febr. 3. 16:15
A vérszegénységre biztos írnak fel gyógyszert, mert Nekem is adtak benn a kórházban is, +receptet is adtak mikor jöttem haza. Várjuk a tapasztalataidról a beszámolót:)
11407. sügi 71 (válaszként erre: 11405. - Krasiné)
2012. febr. 3. 14:52

Szia!Annyi bíztatást kapok.Nagyon jó.Ma voltam beszélni az altatóórvossal.Minden rendben van,csak a vérszegénység és a vashiány aggasztó egy kicsit a műtét előtt.

Most már csak arra gondolok ,ha minden jól megy egy hét múlva már írhatom a tapasztalataimat nektek!!!!!

11406. krasiné (válaszként erre: 11385. - Imisz)
2012. febr. 3. 14:03
Szia Szimi! Milyen csigát tartasz a kezedben? Te jó ég olyan hatalmas. De szép egzotikus. Puszi Klári.
11405. krasiné (válaszként erre: 11384. - Sügi 71)
2012. febr. 3. 13:57
Szia Sügi! Most már csak napok kérdése és Te is másként látsz majd egy-két dolgot. Persze, hogy izgulsz, ezzel mindannyian így voltunk. De hidd el jobb lesz utána, a myoma nem múlik el magától csak rosszabb lesz. Megfosz könnyebbülni, ha megszabadulsz a betegségedtől. Mi Melletted állunk egy emberként és drukkolunk Neked. Már sokszor leírtam, de tényleg egész más lesz az életed. Magamról tapasztalom, hogy mennyivel "könnyebb" az életem. Nincs többé vérzés, fájdalom. Sokszor nem mentem még boltba sem , annyira féltem, hogy átázok. Rettentő rossz volt, hiába raktam rendbe magam, a következő percben megint mehettem fürödni. Ráadásul tampont sem bírtam használni, mert a méhem kilógott a hüvelyemből. Nagyon-nagyon rossz korszaka volt az életemnek, de már vége. Vehetek fel fehér nadrágot, csinálhatok bármit amit addig nem lehetett. Szóval bizonyos értelemben nyertem is a dolgon, mert még itt volt a változó kor is.Sok ismerősöm nem győz egészségügyi kaparásra járni, mert a változó kor ezt eredményezi Nála. Mink ezt most már megússzuk, ha már így jártunk. Ezért fel a fejjel és azt tápláld be Magadnak, hogy ez lesz a gyógyulásod. Félni, izgulni szabad ez nem szégyen. Még egy foghúzástól is fél az ember, nem egy ilyen műtéttől. De csak előre nézz és legyél optimista. Puszi: Klári.
11404. krasiné (válaszként erre: 11402. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 3. 13:41
Szia! Remélem, hogy Beával kapcsolatban jó híreket hozol. Ő is túl van rajta, mint itt egy páran. Bízunk benne, hogy szép lassan felépül. Klári.
11403. Milup2 (válaszként erre: 11394. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 3. 10:11

Örülök, hogy írtál róla..

De jó, hogy sikeresen túl van rajta...

Puszilom!!♥

11402. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11401. - Nagy49éva)
2012. febr. 3. 07:47

Szia! Hát mivel laparos műtétem volt, nég kis varratom van csak, a legnagyobb 3 öltésnyi, szóval lehet, hogy érzek majd minimális változást, de olyan egetverő megkönnyebbülést nem hiszem :) HAsi sebnél tudom milyen, mert 3 császárom volt. Ez ahhoz képest semmi.


Majd beszámolok, hogy hogy van Bea, mindjárt indulok hozzá.

11401. nagy49éva (válaszként erre: 11394. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 3. 04:16
Szia Murilla! A varrat szedés után megkönnyebülsz sok sikert. Beának pedig gratulálok és gyors fájdalom mentes napokat kívánok. Éva
11400. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11399. - Gyöngy324)
2012. febr. 2. 22:44
Átadom neki! :)
11399. Gyöngy324 (válaszként erre: 11394. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 2. 22:23

Szia Murila!


Nagyon örülök, hogy ilyen jól vagy és annak meg külön, hogy BrenBeáról is írtál! Szegény, annyira félt a műtét előtt, meg ugye annyira túl is akart már rajta végre lenni. Akkor ezek szerint ma sikerült!

Ha holnap meglátogatod, mondd meg neki, hogy millió puszit küldünk neki - ezt azt hiszem mindenki nevében írhatom - és hogy most már csakis a jóóóó úton van, minden nappal a teljes gyógyulás felé tart! És azt is mondd meg neki légy szíves, hogy nagyon várjuk ide vissza, hogy elmesélhesse az élményeit! Pusziljuk!

Gyöngy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook