Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


17580. 17aadc1082
2013. jan. 28. 19:57

Azért az annyira tök jó, hogy itt mindenki sokkal, de sokkal jobban tud mindent, mint az az orvos, aki tizenéve ezzel foglalkozik. :)

Jó nektek, komolyan...

17579. Picurka1968 (válaszként erre: 17571. - Emeke)
2013. jan. 28. 19:51
Úgy,ahogy te is mondod!Nem akarok én belebonyolódni ebbe a vitába,mindenki csináljon,amit akar,de aztán viselje is a következményeit!
17578. ZTimi71 (válaszként erre: 17576. - Lila virág)
2013. jan. 28. 17:31

Szia Lila Virág!

Ha tényleg csak előző este kell befeküdnöd, akkor szerintem csak kúpot fogsz kapni este és reggel. Hashajtó folyadékot biztos, hogy nem. Délben már csak levest egyél, este meg csak folyadékot, de azt is max. éjfélig. Reggel is csak annyit ihatsz majd, hogy ha szedsz gyógyszert azt be tud venni. Ha ezt így betartod akkor nem lesz annyira brutális a kúp után, tudsz azért majd valamennyit pihenni is. Bár az új hely varázsa és a műtét előtti drukk is befolyásolja majd a lelki világodat. Üdv.: Timi

17577. zsuzsenka65 (válaszként erre: 17576. - Lila virág)
2013. jan. 28. 15:56
Nekem előző nap reggel kellet bemenni.De minek?kaptunk 1 zacskó keserűsót hashajtónak.Megmondták mit és meddig lehet enni.Ennyi volt az egész.Este 6-ig lehetett folyékonyat kefír,joghurt stb.enni,éjfélig inni.
2013. jan. 28. 15:22
Lenne még egy kérdésem: majdnem teljesen végignéztem a fórumot, de nem találtam erről leírást. Mit csinálnak az emberrel befekvéskor? Nekem előző este kell befeküdnöm, másnap lesz a műtét. Adnak valami hashajtót, vagy hagynak aludni éjszaka? És előtte mikor kell abbahagyni az evést? Ha valaki válaszolna erre, megköszönném!
17575. gombszem (válaszként erre: 17571. - Emeke)
2013. jan. 28. 14:58

Figyelj!! ez tényleg így van ahogy te is írod!!

" Mindenki a saját bőet viszi vásárra!"


Nem szabad megkérdőjelezni senkit, mert mindenki a saját baját tudja., és akivel már úgy történt meg az a bizonyos dolog, azt kell elfogadni...

Pl nekem a komaasszonyom, kb vagy 3 éve nem engedi megműteni magát, neki is hatalmas miómája van és vérzik mint az állat...és nem és nem engedi a műtétet... mert az ő orvosa azt mondta, h nem soká változókorba lesz és lehet, h nem lesz szükség a műtétre, mert majd zsugorodni fog a mióma...ő úgy látja....

??????????????

Na én ki vagyok akadva tőle.. és a kománém is ezt elhiszi és így él...na mindenki a saját döntését viseli...

17574. gombszem (válaszként erre: 17561. - 17aadc1082)
2013. jan. 28. 14:31

Így van ahogyan írod, sok lehetőség van!!!!! Csak utána kell járni...és lehet dönteni, ki mit akar, vagy éppen kinek mi a lehetősége!!!!

A méhet is eltudják távolítani már a Laparoszkópiaval is, csak naon kevés helyen csinálják!!!!!

Nekem hüvelyen keresztül végezték el a méheltávolítást és a bal oldali petefészek eltávolítását!!!Sebileg gyorsabban gyógyultam... nekem ami a gondot okozta, h a kitágítás naon megviselt és még most is nagyon fájnak a csontjaim!!!!! De hát minden nem lehet heppy....

De jól érzem magamat!!!!!


Amúgy akinek a Laparoszkópiaval csinálják a műtétet, pl a hasi és köldök sérvnél is mehet 1 hét múlva dolgozni!!!!!!

A barátnőm is pont így volt!!!!

17573. gombszem (válaszként erre: 17549. - Rózsaszál40)
2013. jan. 28. 14:12

Szia ...én is 9 hetes leszek csütörtökön!!!!!

ma kezdtem a második hetemet a munkahelyen....


Jól vok....néha kicsit itt ott szurkál a hasim... de kibirható....

Én is tornázok... most a pilates jógát, / de a kezdőt/ és a R.Rékát csinálom...de csak finoman...de jól esik :-)))

Szerinted mikortól lehet menni gyógyfürdőbe?????

2013. jan. 28. 14:02

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokkal okosabb lettem tőlük. Szorgalmasan jegyzetelek közben.


A "súlyemelésről" mit mondtak nektek? A műtétet követő hat hétben, és utána mennyi súlyt szabad emelni? Nekem különösen is fontos lenne tudnom, mivel a szüleimnél leszek, de utána visszamegyek a saját lakásomba, azért jó lenne tudni, kb. mennyi idő után fogom tudni magam ellátni (mivel a vásárlás, főzés, mosogatás, de még az edények emelgetése is súlyemelés).

17571. Emeke (válaszként erre: 17562. - Cicaaa65)
2013. jan. 28. 11:29
Mindenki a saját bőet viszi vásárra! Ki így ki úgy! Egy betegség lábon való kihordasa számtalan veszélyt rejt! Bele is lehet halni nemelyikbe! Legyen igaz amit ő ír. Mindenki ezt sem teheti meg, hogy valogasson! Ha még is baja lesz azt is megoldja! A lényeget megírta! Probaljatok ki, biztos ez a jövő!
17570. zsuzsenka65 (válaszként erre: 17567. - Bogyó1977)
2013. jan. 28. 10:51
Jó,hogy ismét köztünk vagy!Mintha csak a saját műtét utáni érzéseimet olvastam volna.Pont így voltam én is.Hajmosás stb.Én olyan jól vagyok így 3 hetesen,hogy tudnék menni dolgozni ha nem fizikai munkát kellene végeznem.Az orvosom utasítása szerint itthon még 2kg-t sem emelek.A belsőnek gyógyulni kell,akárhogy is vették ki azt a méhet.
17569. Bogyó1977 (válaszként erre: 17568. - Cicaaa65)
2013. jan. 28. 10:45

Ez így igaz! Ráadásul minden mióma elhelyezkedése, mérete, száma is teljesen más mindenkinél..a növekedés üteme más és más.. nekem a semmiből 3 hónap alatt lett ekkora..van aki évekig eléldegél panasz nélkül a miómáival,mert nem növekszik, nem okoz panaszt..már írtam korábban hogy júliusban a szabim alatt voltam dokinál, és SEMMI sem volt ott..minden rendben volt..novemberben pedig magam vettem észre, hogy valami nőtt a hasamban...


A Szent Imre Kórházban műtöttek,Budapesten, ahol a két kisebb gyermekem illetve én is születtem..még az a doki is ott dolgozik, aki engem segített a világra! :) Teljesen megbíztam a kórházban, az orvosokban..Ők tudják, kit és hogyan műtenek, mi a legjobb műtéti technika.. hangsúlyozom, nem volt fogadott orvosom..mégis kifogástalan ellátásban részesültem végig a 6 nap alatt..

17568. cicaaa65 (válaszként erre: 17567. - Bogyó1977)
2013. jan. 28. 10:26
Örülök, hogy egyetértesz, én is ezt mondtam. Bárhogy is műtenek, a belső vágásokat, varratokat a nehezebb elviselni, ott nehezebb a gyógyulás.
17567. Bogyó1977
2013. jan. 28. 10:04

Sziasztok Lányok!Tegnap engedtek ki a kórházból! :)kedden műtöttek,kb.2 órás volt a műtétem.Jól viseltem, nem hánytam utána, bár borzasztó hányinger gyötört az altató hatása miatt.Ha őszinte akarok lenni, igazából alig fájt valami.Sem a katéter kivétele másnap reggel, sem a drain kivétel a hasamból,sem a vágásom nem fáj..kicsit húzódik, de gyógyul.. jó hosszan vágtak, olyan 15 cm körüli,de bikinivágással meg tudták oldani szezencsére.. Az egyetlen dolog ami miatt két napig alig aludtam bent,és ami nagyon megviselt, az a hasam..a hasüreg,illetve a belek..úgy éreztem mintha fel lennék fújva..(fel is voltam kicsit műtét közben)és az a bent lévő levegő még a vállamat is nyomta, szúrta..meg a bordáim fájtak nagyon és a gyomrom tájéka.. viccesen az egyik doki azt mondta:" Ne csodálkozzak, szétkaptak, mint Floki kutya a lábtörlőt!" :) Már műtét napján este nem bírtam magammal, kipróbáltam, fel bírok-e kelni,megragadtam a katéteres zacsit,meg a drain-eset, és elcsoszogtam a szoba végéig és vissza..Minden nap egyre jobban lettem..sokat mászkáltam, fél kézzel hajat is mostam :)


Én nem kaptam vérhigítót műtét után, azt mondták 40 év alatt nem kell..méheltávolítás lett volna csak, de jobb oldalon a petevezetéket, bal oldalon a teljes függeléket(petefészket is) el kellett távolítani végül.. szóval maradt egy darab petefészkem és egy méhszájam..


Összességében elég jól viseltem az egészet,köszönhetően Nektek is a rengeteg infóval és bátorítással! Holnap leszek egy hetes! :) Azért elég jó dolgom volt ám bent :) kétágyas kórteremben voltam,mellém mindig olyan szobatárs került, aki reggel befeküdt, este haza..kisműtétesek.. én voltam a stabil "lakó",tévé,kaja-pia,látogatók..mellettem a wécé-zuhanyzó, szóval igazán mondhatom, hogy wellnes ellátásban részesültem.. :) :) Nagyon-nagyon kedvesek voltak az orvosok,nővérek,mindenki!Pedig nem volt fogadott orvosom.. röviden ennyi.. :) Jól vagyok! És túl vagyok rajta!!! :) puszi Nektek!! Látom azóta jött pár új sorstárs, ha valakinek kérdése van, ha tudok, szívesen segítek!!


Itt az előzményekben látom kialakult egy kisebb vita..hát nekem hatalmas, gyerekfejnyi, köldök fölé érő miómám volt..nemhogy laparoszkóppal nem próbálkoztak, de hüvelyen keresztül sem..mikor kinyitottak,mindent láttak, amit kellett,nyilván ott derült ki, hogy a méhemen kívül majdnem minden mást is ki kell szedni.. és idő kell, amíg a belsőnk rendeződik..nem a külső varrás miatt kell az a min.6hét táppénz, hanem a belső varratok ,szervek miatt!!

17566. tisilia
2013. jan. 28. 09:38
Sziasztok! Tetszik ez a odamondogatás. Saját felelősségére mindeni azt csinál amit akar. Mint írtam engem jan. 9-én műtöttek 2x. A múlt héten vezettem először autót és nem volt nagy élmény. Egy hirtelen mozdulat, akár egy fékezés vagy csak egy kisebb gödör, ami zökkent is megviselte a hasfalamat. Nagyon feszült és utána fájt elég rendesen. Fájdalomcsillapítót nem szedek, hanem Bioptron lámpával kezelem magam. Én is igyekszem vissza dolgozni, de érzem, hogy az nem fog könnyen menni. Üdv: Lia
17565. 17aadc1082 (válaszként erre: 17564. - Cicaaa65)
2013. jan. 28. 08:01

ok. maradj meg hitedben. :)


Szerencse, hogy vannak, akik tájékozódnak.

17564. cicaaa65 (válaszként erre: 17563. - 17aadc1082)
2013. jan. 28. 07:59
Mondtam, hogy ennyi, nem hiszem és kész...
17563. 17aadc1082 (válaszként erre: 17562. - Cicaaa65)
2013. jan. 28. 07:52

Ok, ne hidd. Mondjuk azt elárulhatnád, hogy mégis, mi okom lenne hazudni? Hm??


Egyébként pedig, olvass vissza kicsit jobban...


De tessék, olvasgass, hátha tágul egy kicsit a látóköröd.


[link]


Főleg az utolsó bekezdést ajánlom figyelmedbe. De ha még ennek sem hiszel, nyugodtan hívd fel a Péterfi utcai kórház nőgyógyászatát, ér érdeklődj ott egy hozzáértőtől, vajon mit mond neked? :) Ajánlom figyelmedbe Dr. Kiarash-t.


Ja, még annyit, hogy 10 nap után simán lehetett szexelni is :)

17562. cicaaa65 (válaszként erre: 17561. - 17aadc1082)
2013. jan. 28. 05:41

Nincs megkérdőjelezve, de ettől még nem hiszem, hogy egy ilyen műtét után, vágják bárhogy, valaki egy hét után menni tud dolgozni.

Jó pár éve megy ez a fórum, elég jól visszaolvasgattam, még senki nem írt ilyent.

Azt írtam, nem csak kívül, belül is vannak vágások, és nem a külső vágás a legrosszabb. Részemről ennyi.


Más sem igazán engedheti meg magának a táppénzt, elhiheted.

17561. 17aadc1082 (válaszként erre: 17560. - Emeke)
2013. jan. 27. 21:32

Nem a táppénzes dolog volt a gondom.

A gond az, hogy szinte nekem estek, ha jól értelmeztem, szinte meg is kérdőjelezték, amit írtam.


Az idő le tud rövidülni, mint írtam, kb 2 hétre. Utána kell olvasni. Az országban már több helyen is csinálják. Az orvosok viszont, aki nem csinálja, szeret róla mélyen hallgatni, vagy lebeszélni a beteget, holott a betegnek az lenne a jó, ha minél hamarabb felépülne.

Egy ilyen orvosról hallottam, aki azt mondta a betegének, hogy menjen el másik kórházba, mert ott meg tudják így is oldani, és hüvelyen keresztül is. Meg is oldották neki, hüvelyi és laparoszkópiás volt neki egyszerre, endometriózisos összenövésekkel.

Az ember itt ül a net előtt, utána kell olvasni egy csomó helyen, tele van vele a net. Én is így tettem, azért mentem abba a kórházba, ahol megműtöttek, kerestem ottani orvost, aki így műt. Három császáron vagyok túl, tudom, hogy nem kellemes a hasi műtét, és most a 6 hetet, de még a 3-at sem engedhettem meg magamnak, hogy otthon maradjak, lévén én vagyok a családfenntartó, és vállalkozó vagyok, a kutya nem fizeti a táppénzemet.

17560. Emeke (válaszként erre: 17559. - 17aadc1082)
2013. jan. 27. 21:08
Butaság lenne! A táppénzes időszakot sem így értettem! Nyilván befizettunk egy csomó pénzt.. De ha ez az idő lerovidulhetne, mindenki jobban járna!
17559. 17aadc1082 (válaszként erre: 17558. - Lenvirág)
2013. jan. 27. 20:56
Nincs vita. De már bánom, hogy hozzászóltam....
17558. lenvirág (válaszként erre: 17552. - Zitalin)
2013. jan. 27. 20:10
Nagy vita folyik..... laparotómia vagy laparoszkópia. Szóval sebkezelés: nagyon fontos, hogy szedj C vitamint, mert elengedhetetlen a kollagén képződéséhez. Én a varratszedés után kentem Contractubex-el orvosi javaslatra.(SOTE klinika) A heg gyógyulása, majd későbbi kinézete legnagyobb részben a genetikától függ, illetve a túlsúlytól. Nekem függőleges vágásom van köldöktől lefelé, 44 éves vagyok, megbarátkoztam vele, részemmé vált.
17557. ladybird13 (válaszként erre: 17556. - Vicus68)
2013. jan. 27. 19:46
Köszönöm Vicus, természetesen én sem azonnali edzésre gondoltam, hanem mondjuk 3-4 hónappal a műtét utánra....persze majd konzultálok a dokival.
17556. Vicus68 (válaszként erre: 17550. - Ladybird13)
2013. jan. 27. 19:40
A kocogás, futás nem ajánlott, mert a rázkódás nem tesz jót a belső varratoknak.
17555. Vicus68 (válaszként erre: 17540. - Kriszta1971)
2013. jan. 27. 19:38
Hát, Kriszta, én se tudlak biztatni. Három hét édeskevés, még hat hét után se lesz örömünnep az autózás. A hat hét anyagilag is kiesés. Ha van személybiztosításod, érdemes utána érdeklődni fizet-e műtétre, táppénzre. Nekem a lakásbiztosítás tartalmazza, nagyon korrektül fizettek annyit, hogy csak hápogtam percekig, amikor megjött a banki sms az utalásról
17554. cicaaa65 (válaszként erre: 17548. - Emeke)
2013. jan. 27. 19:28

Te figyi, hisz éveken keresztül, mióta dolgozunk, fizettük a TB-t. Csak egy töredékét kell ilyenkor visszatéríteniük abból, amit már befizettünk.

Nem jókedvünkben, meg unalmunkban kellett műtétre menni...

17553. cicaaa65 (válaszként erre: 17546. - 17aadc1082)
2013. jan. 27. 19:26

Elhiszem, hogy gyorsabb a gyógyulás laparoszkópiás műtét után, de hát nem csak a has felületén levő vágás van ilyenkor, hanem belül is sebek, hegek, varratok vannak. Őszintén szólva, a 23 cm-es vágásomon kívül az egész hasam fájt műtét után, hetekig. Tehát, nem a vágás volt a legrosszabb.

Én nem is engedtem volna a csecsemőfejnyi miómámat laparoszkóppal piszkálgatni. Bizony lehetnek olyan dolgok, amik csak vágásnál derülnek ki. Mint ahogy nálam is akkor derült ki hogy endometriózisom is van, és az emiatt történt gyulladásos összenövéseket is szét kellett fejteni.

Egy ekkora vágás mellett is majdnem 3 óráig szedegették szét.

17552. Zitalin
2013. jan. 27. 18:57
Írnátok egy pár jó ötletet a sebkezelésre .....mikortól , mivel stb ???
17551. ZTimi71 (válaszként erre: 17515. - Lila virág)
2013. jan. 27. 18:48

Szia Lila Virág!

Én a gyógyszertárban vettem meg a hasszorítót,5.000,- volt. Lemérték a csípő

bőségemet és az annak megfelelő méret

alapján fel is tudtam próbálni.

Megmondom őszintén, hogy én egy számmal

kisebbet kértem, de azt mondták, hogy

az sem jó ha nagyon elszorítom a hasamat, mivel

nem az a lényege hanem, hogy tartson. Mint már

írtam Neked, semmiféle képen ne vegyél tépőzárast!

Anyukámnak annó az volt, és nem is tudta használni, mert a tépőzár résznél nagyon kemény

az anyag. De majd látod.

Egyébként amíg a drént és a katétert nem veszik

ki, addig úgy sem tudsz bugyit felvenni. Legjobb

a hálóing is ilyenkor. Szerencsére mi a kórházban

kaptunk normálisat minden nap. Vigyél be magaddal

kispárnát, amit a hasadhoz tudsz majd tenni, hogy egy kicsit megtámassza. Ásványvíz, tea ezerrel műtét után, viszont 100%-os rostost ne vigyél be

magaddal, kb. 3 hétig gyomor kímélő étrend, de

majd a kórházban úgy is elmondják.

Sok sikert és gyors gyógyulást! Üdv.: Timi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook