Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
676. keszani (válaszként erre: 675. - B643145122)
2012. jan. 14. 21:07
előszöris nyugi, ha ennyi orvos azt mondta,h nem az, akkor nem az :D
2012. jan. 14. 19:33

Sziasztok.

Olvastam a HSz-okat amiket írtatok korábban.

Lenne pár kérdésem amire gondolom ti már tudjátok a válaszokat.


A condyloma nektek mikor előjött csak 1 jött elő belőle vagy sok pici szemölcs?

Ahogy felírták az ecsetelőt másnapra már eltűnt tőle a szemölcsötök?

Milyen színű volt mikor megjelent rajtatok?


Én hétfőn találtam a kisajkak környékén egy fehér pöttyöt, kis nyomásra eltűnt, seb maradt a helyén. Neogranormonnal helyrehoztam ezt. Csütörtök este ismét megjelent. A nőgyógyász szerint az nem condyloma hanem a bőr mirigyei. Nem hagyott nyugodni a dolog, másik nőgyógy másik városban. Szintén ezt mondta. elmentem a legvégén bőrgyógyászhoz is. Az se mondta rá hogy condyloma lenne. Lefagyasztotta. Akkor hideget éreztem, azóta se fájt egyáltalán, a fehér eltűnt délutánra a fagyasztás után 1 órára kb. Annyit mondott hogy szerinte a cond nem ilyen, de ha meg akarok nyugodni hogy nem az csináltasak HPV tesztet a genoid kft-nél, és a kezembe nyomott egy 5500-as csekket.

cytológiám P2 lett.

Nem tudom hogy lenne e értelme p2 mellett elmenni hpv tesztre. Vagy ha gond van a cyt úgy is kimutatja.

674. Veronika27 (válaszként erre: 673. - Szaloncukorrr)
2012. jan. 14. 12:23

Hogy ki kitől kapta, nem lehet megállapítani. De szerintem felesleges is, mert csak bizalmatlankodáshoz vezet.


A sav lemarja, leoldja a bőrt. Ez normális dolog, az is, hogy a szemölcseid laposak, valószínű még időben elcsíptd őket és nem volt idejük megnőni.

Nekem javasolta a dokim, hogy Bepanthennel kenjem be a szemölcsök körül a bőrt, hogy az ép bőrt ne marja ki a sav. Kicsit macerás volt, de legalább nem csípte annyira.

673. szaloncukorrr (válaszként erre: 672. - Veronika27)
2012. jan. 13. 23:43

Nem hinném, hogy tőle kaptam el. Szerintem én vagyok a hunyó.


Ma volt a három napos kúrából az utolsó ecsetelés és ahogy ecstelgettük, egy csomó lejött. Van még néhány szemölcs, de a legnagyobb területen sima a bőr, csak nagyon lilásfehér és fáj is. Most 4 nap szünet következik szerencsére, mert kezdett nagyon fájni. Ez normális? Egyáltalán hogy zajlik ez a folyamat. Elfehéredés és leesik? Mert ezek inkább "feloldódtak". Igaz, nem is ilyen csüngő dolgok, hanem inkább laposak, kis dudorszerűek.

672. Veronika27 (válaszként erre: 669. - Szaloncukorrr)
2012. jan. 13. 22:24
Igen, bár lehet tőle kaptad el. Ugyanis a pasik több mint 60%-a csak hordozó, tünetek nélkül...
2012. jan. 13. 20:36
A szemölcseim most nagyon durván néznek ki. Három nap Condyline kezelés után teljesen kifehéredtek, már-már lilás árnyalatúak, "egybefolytak" és nagyon fájnak. Nem tudom, hogy ez jó jel-e. Talán le akarnak esni?
670. szaloncukorrr (válaszként erre: 668. - 388b941089)
2012. jan. 13. 20:35
Igen, ezt tudom, és ő is mondta, de még a magas kockázatúaknál sem egyértelmű. Ezért mondta, hogy van akinek nagy a vírusszáma, mégsem lesz rákos, míg másnak kicsi, vagy alacsony kockázatú, mégis az lesz.
669. szaloncukorrr (válaszként erre: 667. - Veronika27)
2012. jan. 13. 20:33
Igen, de azt mondta, hogy mivel mikor kijöttek még éltünk nemi életet, ezért elkaphatta már és akkor tulajdonképpen tök mindegy... MIndenesetre én félek, hogy az óvszerre tapadhat a vírusból és így belül, a hüvelyben is megfertőz, ezért nem vagyunk együtt így sem.
668. 388b941089 (válaszként erre: 663. - Szaloncukorrr)
2012. jan. 13. 18:55
A hpv vírusok közül nem mind okoz rákot, csak egy pár.
667. Veronika27 (válaszként erre: 665. - Szaloncukorrr)
2012. jan. 13. 14:29
Az óvszer nem nyújt 100%-os védelmet, főleg ha ott érintkeztek, akol nem takar a gumi.
666. keszani (válaszként erre: 665. - Szaloncukorrr)
2012. jan. 13. 13:34
ne kockáztassatok inkább, nem éri meg
665. szaloncukorrr (válaszként erre: 664. - Veronika27)
2012. jan. 13. 13:08

Hát, mióta már tudjuk, hogy az, azóta kerüljük. Az idióta nőgyógyász nem vette észre, hogy condyloma és akkor voltunk együtt pár alkalommal.


Azóta, mióta tudjuk, hogy ez van, természetesen kerüljük az együttlétet. Bár a bőrgyógyász azt mondta, hogy most már tök mindegy, úgyhogy óvszerrel nyugodtan lehetünk együtt... Hát nem tudom... nem próbálkoztunk.

664. Veronika27 (válaszként erre: 663. - Szaloncukorrr)
2012. jan. 13. 12:42

Attól még a kondilómák fertőznek... Kerüljétek a szexet ilyenkor.

A fogad is lehet gócpont, de bármi más is, hacsak egy kicsit is gyulladt.

Immunerősítést kezdd el ezerrel!

663. szaloncukorrr (válaszként erre: 662. - Keszani)
2012. jan. 13. 12:07

Ma az egyiknek lejött az a fehér teteje, és jobban csípett. MOst következik a négy napos szünet, aztán megint kenegetés. :S


A doki minden HPV-re mondta azt, hogy nem annyira egyértelmű a rákos kapcsolat. Azért, mert sok olyan eset van, hogy valaki pl. méhnyakrákos és nagyon alacsony a víruskoncentráció a szervezetében, még más hatalmas víruskoncentrációval sem lesz rákos éveken keresztül.


Igen, a condyloma rák szempontjából alacsony kockázatúnak számít, csak nagyon szívás leszedni, eltűntetni őket. :S Mondjuk úgy tűnik az enyémek jól reagálnak... Remélem a páromon nem jön ki, mert ugye nem tudtuk először, hogy mi ez, a nődoki meg azt mondta, hogy nyugodtan lehetünk együtt...


Az én szemölcseim szárazok, nem jön belőlük semmi és nőgyógyászati folyásom sincs, tehát így nem nagyon tudnak terjedni. Külön törölközőt használok az intim területekre, próbálom minimalizálni a fertőzés lehetőségét.


Bonyolítja a helyzetet, hogy a condylomával egy időben kijött egy pityriasis rosea nevű bőrbetegségem is, ami szintén 4-6 hét mire meggyógyul és vírusos eredetű, bár nem fertőz. Biztos, hogy nagyon le lehet gyengülve az immunrendszerem, ha ez a kettő így együtt ki tudott jönni.


Arra gondoltam, hogy van egy rossz fogam, esetleg lehet az a gócpont, a gyulladás miatt gyengülhet az immunrendszerem? (jövő héten megyek megcsináltatni).

662. keszani (válaszként erre: 660. - Szaloncukorrr)
2012. jan. 13. 07:57

igen, HPV sok embernek van, ugy,h észre se veszik, de a condyloma azért kicsit más, mivel borrol borre terjed, akár torolkozovel is. mint ahogy észrevetted igen gyorsan tud terjedni.

ha elszinezodik az ha jol tudom jo jel már, nemsoká le fog esni.

nekem is csip, és sok helyen olvasták,h elobb a folyást kell megszuntetni, mert az is terjeszti tovább.

661. keszani (válaszként erre: 659. - Kriszta_91)
2012. jan. 13. 07:56
nem vagyok annyira jártas még benne, de ha a doki azt mondta nincs gond, akkor hidj neki.
2012. jan. 12. 22:07

Sziasztok!


24 éves vagyok, december 23-án vettem észre, hogy condylomám van. Két ünnep között azonnal nőgyógyászhoz mentem, de ő nem látta őket, azt mondta csak nyálkahártya irritáció. Kaptam Pimafucort krémet, ami ugyan a viszketést megszüntette, de a kenegetéstől csak még több szemölcs lett. :((


Most a magánbőrdoki megállapította, hogy valóban condyloma. Condyline ecsetelőt írt fel, és azt mondta, 6-8 hétig kell ecsetelgetni kábé, jellemzően eddigre múlik el. Marha sok szemölcsöm van, mert nagyon gyorsan nőttek a két hét alatt. Most az ecsetelés hatására kifehéredtek és "egybefolytak", nem tudom ez jó jel-e?


A bőrgyógyász azt mondta, hogy nagyon kitartónak kell lenni, hacsak lehet ne jussak el a további lehetséges kezelésekig, mert az összes többi nagyon fájdalmas és kellemetlen. :S


Különben szerinte nem nagy ügy a HPV, oda kell figyelni a kezelésre, de szinte minden embernek van, és nem is annyira egyértelmű ez a rákos kapcsolat, mint ahogy sok tanulmány állítja.


Nekem is felajánlotta az Iso-t, de azt is mondta, hogy kb. 50% az esélye, hogy hat, tehát ha bírja a pénztárcám, akkor váltsam ki, ha nem, az sem tragédia, mert nem olyan magas a hatékonysága. Igazából én inkább a mellékhatások miatt nem szerettem volna szedni.


Úgy gondolom, hogy nagyon le lehet gyengülve az immunrendszerem, mert egy másik, immunnal összefüggő bőrbetegségem is kijött. Aminek 4-6 hét a gyógyulási ideje. :S Nemsokára elkezdek majd grapefruit cseppeket és Béres cseppet szedni.

2012. jan. 12. 19:40
Sziasztok. 21éves vagyok és pár napja kaptam meg a rákszűrésem eredményét ami a következőt mutatta: kóros hámelváltozás, gyulladás, HPV, CIN1, ASC-US,P3. az orvos azt mondta nem kell műteni még annyira nem súlyos, és azt mondta nem vagyok menthetetlen. Isoprinosine-t írt fel 500mg, 3 hónapig (két hétig szedem két hétig nem). Olvasgattam a neten és nagyon félek. Nem tudom eldönteni ez mennyire súlyos és az orvos sem mondott semmit. Mióta szedem az gyógyszert bővebb folyásom van és nagyon viszket az adott tájon. Kérlek akinek van tapasztalata segítsen, mit kéne tennem, nem szeretnék ehhez az orvoshoz visszamenni, nem ismerem. Nagyon félek:S köszönöm!
658. keszani (válaszként erre: 656. - 388b941089)
2012. jan. 12. 16:00
kábé
2012. jan. 12. 15:57
-sz :)
656. 388b941089 (válaszként erre: 653. - Keszani)
2012. jan. 12. 15:56
igen, és amikor legyengülsz az immunrendszer, előjöhet megint :) gondolom én :D
655. keszani (válaszként erre: 654. - Mandarin 85)
2012. jan. 11. 19:53
reméem,h jo hirrel szolgál :D szoritok :D
2012. jan. 11. 19:02
Sziasztok!!! Ma ismét voltam dokinál!!! azt mondta ,hogy az utolsónak a helyét látja még.de több nincs .az az elmúltak a szemölcsök.a biztonság kedvéért még a "helyét "le ecsetelte még egyszer .és hogy még jövőhéten menjek vissza!!!
653. keszani (válaszként erre: 652. - 388b941089)
2012. jan. 9. 10:55
igen, tudom :D de vmi olyasmi volt,h letudja győzni, de a szervezetben jelen lesz mindig
652. 388b941089 (válaszként erre: 625. - Keszani)
2012. jan. 8. 20:41

még te magad is írtad, hogy le tudja győzni a szervezet, akkor miért olyan meglepő, hogy nekem elmúlt? :)


Én is nagyon megijedtem mikor megtudtam, és rendesen paráztam a mostani eredménytől, ugyanis a diagnosztizálás óta nem is voltam szűrésen, mert nem mertem elmenni... :/


biztosan neked/nektek is jól alakulnak majd a dolgok

2012. jan. 8. 20:32
Szerdán megyek megint .remélem most már tényleg elmult.
650. keszani (válaszként erre: 649. - 388b941089)
2012. jan. 8. 20:14
akkor jo :D ennek örülök :D
649. 388b941089 (válaszként erre: 648. - Keszani)
2012. jan. 8. 19:05
nekem sem volt soha rossz a rákszűrés eredményem :) csak becsúszott a hpv, de elmúlt :)
648. keszani (válaszként erre: 647. - 388b941089)
2012. jan. 8. 18:30
tudom :D de nekem eddig nem is volt rossz rákszűrés eredményem, csak most a hpv tesztem
647. 388b941089 (válaszként erre: 646. - Keszani)
2012. jan. 8. 17:48
nem a kérdésemre válaszoltál, de azért köszi :)
❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook