Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
1246. bmwenzel (válaszként erre: 1245. - Mrsfred)
2016. júl. 14. 14:57

Igen, a doktornő is azt mondta, hogy most annak kell örülni, hogy nem lett rosszabb, nem javult, de nem is lett rosszabb. A fél év Iso.-ban annyira hittem, hogy kicsit mélyen érintett, hogy nem javult semmit sem 

Igazán nem tudok most csinálni, mondta a doktornő, hogy beszélt professzorral, aki rendszeresen jár külföldi oktatásra, és garantálni tudja, hogyha beadom az oltást, akkor később sem lesz rosszabb, mint P3 CIN1, ami megnyugtató. ( Illetve még egy lehetőség lett volna, a konizáció, a három P3 eredmény miatt, de mivel kisbabát tervezünk, és fiatal is vagyok ( 25éves), ezért az oldást javasolja inkább a doktornő)

Szinte mindegyik oldalon azt olvastam, hogy HPV + fertőzés esetén az oltás nem véd, és felesleges a beadás. Mégis be fogom adatni, azért az egy mondat miatt, hogy nem lesz rosszabb a rákszűrés, mint ami most van.


Egy hét múlva lesz az esküvőm, kicsit stresszesebb volt az elmúlt pár hónap, pedig próbáltam nem izgulni. Folytatom a grapefruit hüvelykúpot, és a cseppeket+ a kapszulából is van még 40-50 db körül-belül, és a többi vitamint is felváltva szedem. Jobban ráfogok feküdni arra, hogy a fejben is erőltessem a gyógyulást. :D Tömegközlekedés közben majd mantrázom magamban, meg fogok gyógyulni, elképzelem a P2-es rákszűrést, és a HPV – leletet.


Esküvő után kérek időpontot dr. Iglódi Ferenc főorvos úrhoz, kíváncsi vagyok az Ő véleményére is.

Köszönöm, hogy írtál, sokat jelent. Az ismeretségi körömben nem hallottam, hogy valaki ilyen problémával küzdene/küzdött volna, félek is felhozni :(


Hamarosan az én pozitív történetem következik!!! :-)))

1245. mrsfred (válaszként erre: 1244. - Bmwenzel)
2016. júl. 14. 12:35
Szia! Tudom, nagyon szerettél volna már valami javulást, de annak is örülni kell, hogy stagnál, nem lett rosszabb! Az oltásról én is olvastam, hogy szokták javasolni, de arról nincs infóm, hogy már kialakult vírussal szemben csinál-e valamit. Hajrá tovább az immunerősítést, esetleg C-vitaminból emelni a dózist napi 3000 mg-ra 3 adagban, illetve még pluszban valami immunerősítőt kiprónálni (pl. propolisz cseppekről nagyon jókat olvastam) sok gyümi, stressz a minimumon! Kitartást!
1244. bmwenzel
2016. júl. 13. 17:30

Megjött a harmadik rákszűrésem eredménye:(

1. P3 ASC-US 2016.01.19

2. P3 LSIL CIN1 2016.04.04

3. P3 LSIL CIN1 2016.07.07


HPV: 33,16,18 :(


A nőgyógyász SILGARD oltást javasolt :(

1243. veroni81 (válaszként erre: 1242. - Mrsfred)
2016. júl. 13. 14:27
Köszönöm a választ akkor türelmes leszek még kicsit.:)
1242. mrsfred (válaszként erre: 1241. - Veroni81)
2016. júl. 13. 13:55

Szia! Én nem javasolnám az önmintavételt, mert attól is függ az eredmény, hogy honnan van levéve a minta. Az LSIL enyhe fokú laphám elváltozást jelent, tehát onnan kell levenni a mintát ahol ez az elváltozás található, hogy kiderüljön, a HPV okozza-e vagy csak simán egy gyulladás. A nőgyógyásznak vannak eszközei, jobban látja és pontosabb ha ő veszi le. Esetleg magán nődokinál gyorsabban van eredmény, telefonon biztos meg tudják mondani mennyi idő. Ne aggódj, még ha ki is kell várnod az újabb 1 hónapot, ennyi idő alatt nem lesz rosszabb, főleg ha közben csinálod az immunerősítést végig. A 1137. hozzászólásban megtalálod a sztorimat és hogy én miket használtam immunerősítésre.

Több dokinál is jártam és kb. mindent elolvastam a témában, mire összeállítottam, hogy miket szedek. :)

1241. veroni81
2016. júl. 13. 11:55
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! Volt már valaki köztetek aki a tipizálást önmintavétellel végeztette el? Mennyi idő után készült el az eredmény? Idén áprilisban voltam nőgyógyásznál és sajnos rossz lett a cytológiám P3 L-SIL HPV gyanú. Visszamentem az orvoshoz vett kenetet HPV tipizáláshoz. Ma egy hónapja történt. Azt mondta, hogy 3 hét után van eredmény de ma telefonált, hogy eltűnt a mintám a laborból. Arra gondoltam, hogy vennék ilyen önmintavételes csomagot és megcsinálnám én ha az gyorsabban meg van.
1240. Szilvus74 (válaszként erre: 1222. - Jellow)
2016. júl. 10. 07:17
En is ezt szedem erősítésre!
1239. Szilvus74 (válaszként erre: 1228. - Jellow)
2016. júl. 10. 07:16

Szia!

Milyen volt muteted?

Nekem jövő héten lesz..

P4 van(

1238. mrsfred (válaszként erre: 1237. - Bmwenzel)
2016. júl. 5. 15:45
Nagyon szívesen! Szerintem is jó kikérni egy másodvéleményt. Hát megmondom őszintén én még nagyon nem gondolkozom babaprojekten és nem tudom, hogy a HPV mennyiben befolyásolja ezt, de az onkológus egész biztosan tud adni bővebb infókat erről. Nekem anno azt mondta, hogy a P3 gyulladásra utal és írt is föl erre valamilyen kúpot. De bízom benne, hogy jobb lesz az eredményed és dukkolok!!!!
1237. bmwenzel (válaszként erre: 1236. - Mrsfred)
2016. júl. 4. 19:47

Most csináltunk újabb rákszűrést, viszont nem csinált HPV vizsgálatot.

Azt mondta, hogy teljesen felesleges. A HPV vírus már bennem van, a lényeg, hogy tudjuk.


Illetve már januárban is azért kerestem fel, mert babát szeretnénk, csak közbe szólt P3 rákszűrés. Mondta, hogy ha a júliusi eredmény P3-nál jobb lesz, akkor nyugodtan mehet a babaprojekt.

Nem kellene megvárni a HPV negatív eredményt?


Ráadásul kis ciszták vannak a petefészkemben, PCO "szerkezetűek" :( mintha nem lenne elég a HPV P3 eredmény :/


Folytatom az immunerősítők szedését. NEM ADOM FEL, szeretném már megírni az én "sikertörténetem":)


Ui:. El fogok menni a doktor úrhoz, akit ajánlottál, kíváncsi vagyok más orvos véleményére is. Megvárom a mostani rákszűréseredményét, és felhívom :) Köszönöm az elérhetőségét, és a sok-sok infót még egyszer.

1236. mrsfred (válaszként erre: 1235. - Bmwenzel)
2016. júl. 4. 14:29

Sajnálom. :(

De ne keseredj el, folytasd az immunerősítést. Mit mondott a doki?

1235. bmwenzel (válaszként erre: 1227. - Mrsfred)
2016. júl. 3. 15:48

Szia,


sajnos nem javult a helyzet. Azóta túl vagyok két kontrollvizsgálaton.


1. P3 ASC-US

2. P3 LSIL CIN1


HPV: 33,16,18 :(


isoprinosine-t szedtem 6x2 hétig, hétfőn megyek vissza dokihoz.

1234. Tóth Andi (válaszként erre: 1231. - Mrsfred)
2016. jún. 28. 13:18
Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, remélem hasznos lesz nekem is. További jó egészséget kívánok neked!
1233. mrsfred (válaszként erre: 1232. - Viameda)
2016. jún. 23. 16:08

Nagyon szívesen, annak idején nekem is jól jött volna egy ilyesmi, ezért is írtam meg. :)

A rókus kórház nőgyógyászati onkológiai osztályán voltam Dr. Iglódi Ferencnél, gyanítom férfiakkal nem foglalkozik. Be kell nála jelentkezni (telefon: 235-65-65) , ad időpontot, van hogy már másnap mehetsz. Átnézi a leleteidet, elmondja a véleményét, megkérdezi mit szeretnél, miért jöttél hozzá, egy szóval rádszánja az időt. Ott helyben levett mintát rögtön megvizsgálja és elmondja mi a helyzet. És SZTK-s alapú, tehát nem térítésköteles a vizsgálat.

1232. viameda (válaszként erre: 1231. - Mrsfred)
2016. jún. 22. 20:37

Szuper ez a hozzászólásod, nagyon jól összeszedted, köszi!

Egyszer írtad, h vmelyik kórházban helyben csinálnak HPV szűrést és tipizálástis, jól emlékszem? Erről tudnál mondani pár dolgot? Férfiakat is vizsgálnak? Köszi előre is! :)

1231. mrsfred (válaszként erre: 1229. - Tóth Andi)
2016. jún. 22. 15:28

A 1137. hozzászólásban megtalálod a sztorimat és hogy én miket használtam immunerősítésre.

Több dokinál is jártam és kb. mindent elolvastam a témában, mire összeállítottam, hogy miket szedek. :)

Ja, és még annyi, hogy a magas kockázatú típusok közül legveszélyesebb a 16-os és a 18-as, ezek okozzák a méhnyakrákos megbetegedések 60-70%-át. Jó hír, hogy nálad ezek nincsenek.

1230. mrsfred (válaszként erre: 1229. - Tóth Andi)
2016. jún. 22. 15:24

Szia!

Ez azt jelenti, hogy 2 alacsony kockázatú vírust és 2 magas kockázatút találtak nálad. Az alacsony kockázatúak nemi szervi szemölcsöket okozhatnak, a magas kockázatúak pedig méhnyakrákot, de a hangsúly az okozHATnak-on, van, tehát ez nem azt jelenti, hogy minden esetben ez a kimenetel. Mindkét típus esetében nagyon fontos, hogy az immunrendszeredet erősítsd meg minél jobban, mert az képes a vírusokat legyőzni. Ehhez persze több hónapnyi immunerősítésre van szükség, amit mihamarabb kezdj el. Emellett fontos, hogy 3 havonta elmenj kontrollra a nőgyógyászodhoz, hogy ha bármi rosszindulatú folyamat elindulna rögtön lehessen kezelni. Rákszűrést csináltak? Mi lett az eredménye?

2016. jún. 22. 13:05

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni kiértékelni a leletemet?

Vizsgálati eredmény: A minta HPV DNS pozitív (+), több HPV típus együttes jelenléte. Alacsony (LR) valamint magas (HR) kockázatú HPV tipusokat is tartalmaz (mennyiség szerint rendezett sorrendben). A LR csoprtból csak a 6-os és a 11-es tipusokat tipizáljuk.

HPV genotipus: HR: 31, 59, LR

Bárki hozzászólását sivesen venném!

1228. Jellow
2016. jún. 21. 19:56
Ma voltam hüvelyi ultrahangon , műtét lessz jövőhéten eltávolítják a sérült rèszt a mèhszájamról mert így gyorsabb a gyógyulás mint gyògyszerrel.
1227. mrsfred (válaszként erre: 1188. - Bmwenzel)
2016. jún. 21. 13:59

Örülök, ha segített. :)

Szerintem mindenképp pozitív, hogy nem jutottál el odáig, hogy P3 legyen a rákszűrésed, így még idejében elcsípted. Hogy vagy? Van változás?

1226. Jellow (válaszként erre: 1225. - 70e5b68753)
2016. jún. 19. 14:49
Menj el egy nőgyógyászhoz rákszürèsre mert valószinű hogy elkaphattad , vissza hívnak ha valami kimutat a lelet.
2016. jún. 17. 12:13

Sziasztok!

Ha a párom volt feleségének volt HPV-je amíg együtt éltek, akkor nekem is az lett, vagy nem feltétlenül?

2016. jún. 13. 22:35

Sziasztok, tavaly november óta küzdök alhasi érzékenységgel és folyamatos folyással... már sok antibiotikumot és kúpot kaptam, de semmi sem segít, kaptam 4 doboz isoprinosine-t, de semmi javulás...kb. 1 hónapja hpv 31-et diagnosztizáltak, viszont nem kaptam újabb iso-t, csak hogy immunerősítésre (avagy oltásra) van szükség. Olvasgattam a kommenteket és érdeklődnék, hogy van-e valaki akinek 31 volt/van és van-e valami javaslata?

Előre is köszönöm, és mindenki vigyázzon magára! :)

1223. viameda (válaszként erre: 1222. - Jellow)
2016. jún. 13. 09:00
Biztos ír fel Isoprinosinet, már lehet kapni újra.
1222. Jellow
2016. jún. 12. 18:25
Béres csepp és c vitamín ezt szedem. Kedden orvos de biztos elmarad a hüvelyi ultrahang mert meg jött, de a továbbiakat biztos meg beszéljük.
2016. jún. 12. 16:19
A HPV sajnos soha nem tűnik el a szervezetből, ha egyszer megfertőződött az illető. Rendszeres szűrővizsgálatok kellenek, hogy időben elcsípjék az esetleges daganatos elváltozásokat, ezeket pedig, ha már kialakultak, érdemesebb műtéttel kezelni.
1220. Kitti1225 (válaszként erre: 1219. - Jellow)
2016. jún. 12. 08:27

Szia!


Az 51-es átmeneti rizikójú, a 66-os sajnos magas rizikójú. Immunerősítés ezerrel!!!!

1219. Jellow
2016. jún. 10. 21:15
Sziasztok! Hpv geneotipus 51, 66 nem találom sehol hogy ez mennyire rossz fauája vagy nem is olyan rossz?
1218. viameda (válaszként erre: 1217. - Bianco86)
2016. jún. 9. 05:35

Szia! Drukkolunk!

Mindig azt mondják,h legalább fél vagy 1 év kell,h eltűnjön a hpv. Miért kellett ilyen hamar a műtét? A dokid sürgette? Neked melyik hpv van? 16? 18?

Nekem is Ápr. végén derült ki, még az Isot se tudom szedni,m hiány van, uh csak immunerősítek és várom a csodát, vmikor júli végén megyek majd citológiára, félek nekem is műtét lesz, de nem akarom...:(

1217. Bianco86
2016. jún. 8. 19:58
Sziasztok! Nalam aprilis 11.en allapitottak meg a hpv virust. Enyhe lsil es cinII. Szedtem az isoprinosint 2honapig de sajnos nem segitett. Aztmondtak az orvosok, hogy a majat raadasul elegge roncsolja. Most juni14.en lesz a konizacios mutetem. Prof.Dr Papp Zoltannal a Mathernity klinikan. Iszonyuan felek meg sose volt semmilyen mutetem. Annyi vigasztal h a dokim nagyon jo es szerinte nem lesz baj, ez egy 15perces rutin mutet es utana remelhetoleg elmulik az egesz. Mindenkinek kitartast es jo egeszseget kivanok!!!
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook